Pan Tau - Pan Tau jde do práce (1975) (epizoda)

Pan Tau není na práci, ale jen na kouzla. Asi něco jako když pan král a čaroděj Wigo pracovali v továrně.

Pan Tau - Pan Tau se vrací (1975) (epizoda)

Obsazení je bohatší a i příběh nabírá na síle. Šimánka už nebavilo být němý, stal se tedy také Alfonsem, aby si mohl také zašvitořit.

Neo Ned (2005)

Dobrý americký nezávislák. Renner byl herecký talent už za mlada. Film utáhl sám úplně v pohodě. Přes řadu nelogičností v dějové lince mne příběh neonacisty zamilovaného do černošky potěšil. Ono tam o ty rasy ani tak nešlo, spíš o tu lásku. 80%

Za každou cenu (2016)

Tohle je naprosto skvělá a čistá práce. Vynikající soundtrack a vůbec celá atmosféra. Jen odstíny šedi v charakterech, nikdo není jen padouch anebo jen klaďas. Pomalé tempo ústící v krátké drtivé finále. Film podle mého gusta. 85%

Akordy na kordy (2017)

Manželská dvojice, totální rozpad. Vyhoření, prázdnota. Zoufalá snaha se sebou něco udělat vede k neustálému zapalování dalších a dalších jointů a nesmyslným nikam nevedoucím dialogům. Ty jsou tak úmorné, že to ani nejde popsat. Načež založí kapelu, dojde k záblesku naděje a pak to jde zase do kytek. Dále jsem již nevydržel. Nevím proč to tvůrci museli vyprávět tak složitě a okecávat všecko stovkami zbytečných slov. 40%

68 Kill (2017)

Tady máme kluka, co má prostě smůlu na ženský. Je to komedie a měli bychom se tomu smát. Jeho první holka je divoká, je z ní hotovej a nabídne mu výbornej kšeft. Vykradou spolu barák. Pro jistotu si vezmou pistole. Nic se nemůže stát a vydělají 68 tisíc dolarů. Tak to provedou, celý se to zamotá a pak už nějak není cesty zpátky. Omleté téma, kde nejlepší film ze žánru je určitě U-turn Olivera Stonea. Tady je trochu moc násilí, které nemá žádný důvod ani smysl a jednání osob zúčastněných je zcela mimo mísu. Rejža chtěl evidentně zaujmout hlavně ujetostí postav, zapomněl ale, že to celé musí držet pohromadě něčím, anebo někým. Ten kluk je tak neschopnej, že je na politování až zabití. Zbytek postav nestojí za řeč. Kolem a kolem vzato žánrový spletenec jehož výsledkem je blábol. 50%