dr.fish

hynek fous

okres Mělník
geomailer

• 25.6.2018  21:51

Film tak starý a přitom tak pěkně odsýpá. Stopáž velká a přitom maximálně využitá. Myslím, že se film velmi povedl, navíc český dabing perfektní. Jindřich byl zkrátka týpek k pohledání a pro následníka byl schopen udělat cokoli, ještě víc mu ale myslím komplikovalo ale to, že jeho mozek sídlil nikoli v jeho hlavě, ale mnohem mnohem níž....80%

• 24.6.2018  21:22

Jako dítě jsem to hodně prožíval. Jezevec nevyhrál a o tom to je. 75%

• 24.6.2018  21:22

Ty pitoreskní postavičky, které se ve filmu objevují (Heřmánek, Zedníček, Kemr) to příjemně okoření, takže výsledek je ještě lepší než u prvního dílu. Je to sice jen na pomalé ospalé nedělní odpoledne, ale těch je v životě dost a dost...70%

• 24.6.2018  21:20

I třetí díl se povedlo udržet nad vodou. 65%

• 24.6.2018  21:13

Není to tak dobré jako Freaky Friday, ale rozhodně to je slušná zábava na pokleslé úrovni. Svět roztleskávaček a teroru středních škol mne baví čím dál víc. 75%

• 21.6.2018  22:41
    Stará dobrá kapela (divadelní záznam) (1985)

Srovnávám-li s Nezralými malinami, tato verze vychází mi jako lepší. Tak nějak víc lidská, méně ubrečená. Překvapili mne všichni herci v mužských rolích, asi proto, že nemám přehled ve slovenské tvorbě a znám je jen z českých filmů. Dvě hodiny utekly jako voda. 80%

• 21.6.2018  20:05

Ten les, kterým vede tahle filmová cesta, ten je opravdu velmi hluboký. Je tu pár silných míst, ale je to velmi temné, ponuré a pomalé, mnoho se za těch 98 minut nestane. Doba, kdy se štěpily charaktery, otec nechápal syna a bratr bratra. Komunisti stačili dojebat státní hospodářství za tři čtyři roky a pak přišly čistky, jelikož se hledali viníci. A toto ovzduší se už ve filmu vznáší, v podobě ostrého sekáče Kačera a poctivého komunisty staré školy Moučky. To jediné bylo možná na filmu zajímavé. 70%

• 20.6.2018  23:19
    Zámek v Čechách (TV film) (1993)

Je možno mít řadu výhrad, ale jedno nelze upřít- famózní výkon Karla Heřmánka a samozřejmě Jiráskové. Sledovat ty dva bylo opravdu za odměnu. Jinak je film spíše pro starší generaci, nostalgie. Místy jsem ale přeci jen měl pocit, že na pozadí běží ještě jeden film, hlubší a zásadnější. Ale jen místy...75%

• 20.6.2018  23:15
    Návrat (2005)

Ta holka to má těžké. Je v pasti, motá se v kruhu, neví co se sebou. Nějací chlapi, občas šňupnout, úniku není. Matka spáchala sebevraždu, což také nepřidá. Nakonec se vydá navštívit otce, i když rozhodně nečeká, že by si tím nějak pomohla. Jak to ale bývá, to nejméně očekávané se může stát. Návštěva rozkryje spoustu věcí a nebe se vyjasní. Docela povedený nezávislák. 75%

• 19.6.2018  23:15

Parádní ztřeštěnost, která mi teda dost sedla. Povedený dabing, hrozný obraz jediné dostupné verze. Bavilo neskutečně. Tenhle přístup mi v současných filmech strašně chybí. 85%

• 19.6.2018  21:42
    V kómatu (1978)

Je to poctivá a čistá práce. Thriller z nemocnice jak má být. Takhle se to prostě dělávalo tenkrát. Celou dobu si člověk není jistej na čem je. 80%

• 19.6.2018  19:26
    Stalo se (2008)

To, že se ve filmu vůbec nic neděje, to neznamená, že jde o kravinu. Zdejší kritici zkrátka čekali sci-fi. Připomínalo mi to některé povídky Raye Bradburyho. Je to jen takový zfilmovaný nápad, nic víc. Není to velkofilm, procházka po kraji ve stylu Walking dead, minimální poselství....70%

• 18.6.2018  23:22

Setkání náhodné dvou lidí, kteří si pro sebe utrhnou pár dní, ačkoli mají své vlastní závazky. Forma vítězí nad obsahem, série obrazů a krajinek. Jinak spíše zklamání. 60%

• 18.6.2018  23:15

Výborná atmosféra a muzika. Ve filmu je pořád noc, podniky pochybné pověsti, hrdina je třtina ve větru se klátící neboli nevyrovnaný. Ženský tam umírají jak na běžícím pásu a jedině Clint to může vyřešit. Už začíná pochybovat o svém zdravém rozumu, ale jak mu šáhnou na děti, nezná bratra. Klasika osmdesátých let v tom nejlepším slova smyslu. 85%

• 18.6.2018  21:27
    Stará panna (1972)

Film o nudném pobytu na dovolené u moře. Kupodivu nenudí. 75%

• 18.6.2018  21:26

Pomalý a smutný film o klukovi co mnoho možností nemá, chodí do kina pracovat- promítat ke starému pánovi a má známost s holkou co rozhodně není normální. Ale není to špatný film...70%

• 9.6.2018  23:16

Klasická komedie ze střední školy. Lúzři versus fotbalisté a roztleskávačky. Rozbít středoškolskou hierarchii nějakou povedenou taškařicí se tady Dizzimu docela povedlo a nádavkem ještě vyhrál nejhezčí holku ústavu. A tak to má taky být. Všichni si uvědomili jaký jsou hovada a vzorně se umravnili. Kromě toho je tu ale taky pár dobrých vtipů a nějaký ten nápad. Takže je to docela príma zábava, i když nic převratného. Alespoň hlavní hrdina není slizoun, ale skutečný lúzr. 70%

• 9.6.2018  21:42

Mladík, kterému umřela matka se vydá hledat staršího bratra, aby mu zprávu oznámil. Cesta je velmi dlouhá. Potkává na ní řadu lidí. Film je pomalý a podivný, ale když se trefí do nálady, není to vůbec špatné. Zooey Deschanel okoření druhou polovinu, takže vcelku v pohodě 70%

• 9.6.2018  19:50
    Sráči (TV film) (2011)

Kdyby to bylo točené před dvaceti lety, asi bych hodnotil líp, ale přeci jen je to moc velké retro a do dnešní doby se tento způsob vyprávění už moc nehodí. Překvapil Bartoška, že do toho vůbec šel. Nemůžu upřít snahu a pár zajímavých momentů, celkově ale velice nevýrazné dílko. Obsazení super, výsledek hubenější než bych očekával. 60%

• 9.6.2018  19:35

Roztomilý naivní film o partičce mlaďasů v prodejně s deskami. Každý úplně jiný a každý úplně stejně "v hajzlu". Nálada výborná, soundtrack světový. Vidět to když mi bylo dvacet, byl bych z toho naprosto vydřenej. Teď se je dojatě usmívám a počítám co jsem cestou ztratil oproti těm týpkům na obrazovce. Milá záležitost. 80%

• 9.6.2018  18:09
    Vyber si mě (1984)

Nevyrovnaná ženská střídá chlapy a pak se s jedním usadí. To trvá hodinu čtyřicet minut, film je plný báječných obrazů, které mne nebavily a lidí, kteří mne nezajímali. Otrava veliká. 40%

• 7.6.2018  20:23
    Mezičas (TV film) (1981)

Film je zřejmě o lidském zrání, o tom jak se z chlapců stávají muži. Celé mi to ale přišlo nějaké schematické, neživotné. 60%

• 7.6.2018  18:34
    Sukničkář (1979)

Sukničkář má sice lehkomyslný název, ale jde v podstatě o životní drama chlapa, který se nedokáže usadit, je otrokem svých choutek jako Belmondo ve filmu Veselé velikonoce. Tady to ale není taková sranda, spíš je vám toho chlapíka líto. On ale bezkonkurenčně stíhá rozdělit čas mezi bývalou, současnou a možná budoucí manželku, zároveň si rozjet něco nového. Názorně vidno, že ač se člověk snaží sebevíc, kvantita kvalitu nenahradí. Pěkný film. 80%

• 7.6.2018  18:30

Něžné kuře mi přišlo přeci jen "něžnější". Méně akční a více trefné. Torzo je už z jiného těsta. Nemyslím, že by se nepovedlo, ale zkrátka ta exotika je spíš do letního kina a ne k televizi. 70%

• 4.6.2018  20:16

Tohle je ta stará dobrá francouzská komedie. Jemný humor, u něhož vlastně ani nevíte, jestli je to vtipné, anebo už ne. Lehounce to plyne a člověk si vůbec neuvědomí, že hodina a půl je pryč. Vynikající český dabing podtrhuje tuhle povedenou taškařici. 85%

• 4.6.2018  17:55
    Eliška a její rod (TV seriál) (1966)

Eliška je zgruntu hodná ženská a dokáže vynadat komukoli. Je upřímná, pracovitá a s nikým se nepárá. Kolem ní se v hospodě točí podivné figurky, jedna lepší než druhá. A všichni ve svých rolích doslova perlí . Nebýt nevyrovnanosti jednotlivých dílů, dal bych plný počet, ale těch několik hluchých míst to sráží. V každém případě hodně zajímavý a hlavně neobyčejný seriál. 80%

• 1.6.2018  22:40

Čekal jsem trošku víc než obyčejné setkání dvou lidí. Film se námětem nadechuje do velkofilmu, ale ničeho takového se nedočkáme. Je to jen příběh dvou lidí, kteří ztratili partnery a chtějí žít dál. Osud je svede dohromady a oni se tomu nebrání. To, že se to stane na americkém Západě je vlastně jen kulisa děje. 60%

• 1.6.2018  22:38

Film z rodiny Černých a Fan- fán tulipánů a podobných Cartouchů. Naprosto nenáročná oddychovka trošku parodující žánr. Tempo velmi volné až vlekoucí se, možno i klimbat a nic nepropásnout. 60%

• 30.5.2018  22:51
    Útek zo zlatej krajiny (TV seriál) (1977)

Já jsem vůbec neměl tušení o existenci seriálu takového ražení, o to víc mne potěšilo, že je i docela dobrý. Není to až zas tak vážně pojato, místy trochu zavání Limonádový Joe, to je ale dobře, lehounká nadsázka vůbec neškodí. První tři díly na Aljašce jsou určitě lepší, díly ze San Franciska se už trochu vlečou. V každém případě docela fajn výlet do minulosti. 80%

• 29.5.2018  19:30
    Nejmladší z rodu Hamrů (TV seriál) (1975)

Prvních pět dílů se mi opravdu líbilo, naopak poslední dva byly úplně zbytečné. Nemyslím, že by seriál byl bůhvíjak zpolitizovaný, je to spíš o lidech v té vesnici. Charaktery jsou docela lidské a uvěřitelné. Prachař má výbornou roli moudrého sedláka. Druhá polovina je trochu plochá, myslím ale, že proměnu vesnice se zachytit povedlo. Neměl jsem s tím problém. 75%