Dvojí život jedné strany (2021) (TV film)

Tohle téma nabízí mnoho, ale ve skutečnosti se toho moc nedozvíme. Není to uchopeno moc dobře. Zejména předválečná historie strany by si zasloužila uvést na pravou míru a zpracovat pěčlivě, zde jsme si mnoho dlužni. Tento dokument je velmi povrchní a nejde vůbec do hloubky. Takže, dobře že vznikla, ale mírné zklamání. 60%

Generál in memoriam (2020) (TV film)

Velká kariéra muže, o němž veřejnost nic neví. A další důkaz toho, že komunismus je zrůdný režim.

Příběhy 20. století (2017) (seriál)

Samozřejmě, že ne každý díl ohromí, ale jako celek je to mimořídně zajímavý počin. Dokonce i ten holocaust je zpracovaný originálně, mluví tam Češi žijící už v Izraeli, ale i ti co zůstali doma. Viděl jsem všechny díly. Česká televize mi poslední dobou v dokumentech dělá jen samou radost.

Klub vyvolených (2002)

Film je z podobného ranku jako Dead poets Society. Soukromá škola, elita, tradice, mladá generace toužící po tom nestat se takovými kokoty jako jsou jejich tátové. A také o tom, že z mnoha z nich se ti kokoti nakonec stanou. Závěr je výtečný a zvedá film o jednu hvězdu. 80%

Fargo (1996)

Frances McDormand si svou roli fakt užila. Po těch letech je zajímavé vidět, jak některé věci odvál čas, jiné zase ještě fungují. Za nadčasový ho ale nepovažuji. William H. Macy toho svého chudáka už moc přehnal, Buscemi ovšem perlí i na dnešní dobu. Celkově tak 60%

Ochránce (2021) (seriál)

Famózní. Pominu-li skvělé herecké obsazení a výborný scénář, zbývá ještě mnohé. Radost herců z toho, že mohou zase jednou skutečně něco hrát, ta je  vidět v každé minutě snímku. Každý díl je v podstatě velké téma, které by samo vydalo na seriál, přesto je v jednom díle vždycky řečeno to podstatné. A vždycky zůstáváme v rovině rozumu, známe limity možného, názory všech stran. A je na nás divácích si vybrat to své. Pořád však cítíme, že to se ve filmu děje, jde vší silou k meritu věci a to i v případě věcí velmi obtížně řešitelných, běhů na dlouhou trať. Jde o oficiální linii zaštítěnou státem, přes všechny přešlapy stále prosazovanou tradici a dlouhodobé cíle naší kultury v tom lepším slova smyslu. Vše velmi korektně a pokud možno nestranně prezentované. A ten nádherný závěr, to tu prostě už dlouho nebylo...90%

Ada (2021)

Tak je to taková fantazie z pastvin. Osobně nemám nic proti. 60%

Nikdo (2021)

Tady se režisér reklam díval na Tarrantina až mu z toho hráblo a rozhodl se natočit film.  Nobody je jen sérií videí pospojovaných mezi sebou několika songy. Nepřináší naprosto nic nového a bohužel ani slušnou zábavu. Amatéřina. V tomto ranku naprosto kraluje Red s Brucem Willisem. 45%

Poslední souboj (2021)

Vypadá to na Wyldrýda Šejkspýra, ale je nuda nuda k uzoufání. Matt Damon je natolik nesympatický tupec, že se mu ani fandit nedá. Takoví lidé nejsou oblíbení v žádné době, protože každá doba vyžaduje strategii a taktiku. Zhruba ve dvou třetinách už jsem ztratil zájem zbytek vidět. Navíc to není historické ani náhodou.