dr.fish

okres Mělník
geomailer

1 2 3 4 5 6 31 62 92 122
    • 24.5.2018  22:23
    Polední žár (TV film) (1997)

Trochu chladné, ale poctivě natočené. Hanzlík podal vynikající výkon. Dokonalý casting zajistil odpovídající herce do rolí jednotlivých postav. Pak už na tom vlastně nebylo co zkazit. 75%

• 24.5.2018  22:21
    Mapa zámořských objevů (TV film) (1978)

Tvrdé jako život sám. A Hubač tohle napsat umí. Dialogy Brodského a Hrušínského v ředitelně jsou dokonalost sama. Upozorňuju na to, že se nejedná o nic moc pozitivního. Ale poselství je to zásadní. 85%

• 24.5.2018  20:30

Několik málo záblesků naděje (občasný nápad v dialozích) v moři obrázků jako vystřižených z lifestylových časopisů. Cílová skupina nepochybně úplně jiná než jsem já. Nikdy se nechci dostat mezi tyhle lidi. 50%

• 24.5.2018  18:40

Když spustili na začátku filmu ten maturitní ples, tak jsem se otřásl hnusem. Tolik klišé a blbých zbytečných vět. Pak ale přišel ten přesun v čase a od té chvíle to byl tak roztomile divný film, že musím fakt smeknout. Je to originál možná trošku podobný Návratu do budoucnosti, ale jenom námětem. Určitě nejhustší role Nicolase Cage. Kathleen Turner překvapivě zvládla svou rozpolcenou roli. Nad tímhle filmem jsem se fakt musel zamyslet. Může vlastně člověk něco udělat jinak? Má ten návrat zpět vlastně nějaký smysl? 85%

• 24.5.2018  18:28
    Gigantický (2008)

Bylo by asi velmi naivní čekat nějaký nablblý romanťák, když ve filmu hrají Paul Dano a Zooey Deschanel. Je to zkrátka hodně podivný film, kde nikdo není normální a je třeba se na to předem připravit, jinak to prostě nejde skousnout. Děj je nevýrazný, občas se něco stane, ale hlavně jde o sérií scén, které zrovna moc k pochopení nejsou. Možná právě proto se mi to ale líbilo. Trefa do nálady se povedla. 70%

• 22.5.2018  22:33

Problém téhle komedie je v tom, že je na světě v tomto ranku spousta mnohem lepších, zábavnějších a nápaditějších. V době své premiéry možná ještě obstála, ale čas ji zavál mnohem lepšími kousky se Sandlerem nebo Stiflerem. Takže slabší průměr. 55%

• 20.5.2018  22:29

Jim Carey ve dvojroli Jekkyl and Hyde. Jinak vcelku obyč romatická komedie s krimi zápletkou. Řada vtipných scén, něco vata. Odpočinkový film, který neurazí. 70%

• 20.5.2018  20:19

Pro milovníky Careyho zcela kultovní kus. Já osobně zůstávám zdrženlivý, nicméně má tam pár fakt povedených gagů. Film sám je oslavou osmdesátkových filmů a zároveň i Bláznivé střely coby parodii na tyto filmy. Takže se na to docela příjemně kouká. Ovšem poručík Frank Drebin je větší bourák než Ventura, to je jasné. 70%

• 16.5.2018  21:30
    Apokalypsa: 2. světová válka (TV seriál) (2009)

Velmi ucelený a v mnoha aspektech pro mne i objevný dokument. Potěší válka v Pacifiku, které se u nás mnoho pozornosti nevěnovalo, amatérské záběry a vůbec okénka do života obyčejných lidí. V rámci možností i snaha o takovou tu prozápadní objektivitu, což se cení. 85%

• 15.5.2018  19:19

Role napsaná na tělo Jiřině Bohdalové. Já ji nemusím vidět příliš často. Zde ale musím uznat, že nikdo jiný by její part nezahrál tak dobře. Její slovní přestřelky s Postráneckým by se daly tesat. Určitě to muselo být výtečné divadelní představení. Pobavení i dojetí. Vše jak má být. 80%

• 15.5.2018  19:14
    Škola princů (TV film) (2010)

Tahle pohádka mne nebavila.

• 11.5.2018  19:39
    Falešné obvinění (TV film) (2003)

Preiss podává tradičně špičkový výkon. Film je napsaný velmi dobře. Postlerová je ale dost trapná, vůbec tu svou roli neuchopila dobře. Naštěstí se v druhé půlce skoro nevyskytuje, takže neruší výborný dojem. Příběh muže, kterému zničila pověst rafinovaná mrcha. A musel začít úplně znova a od nuly. 80%

• 8.5.2018  18:44

Film má na můj vkus vražedně pomalé tempo. A to mám pomalé filmy rád. První půlhodina super, pak se film začíná táhnout a finále ne a ne se dočkat. Jinak je to obrazově vycizelované jako jednička, tady ale režisér upřednostnil kvalitu záběrů nad filmem samotným, takže divák ani neví, pro se tam ty obrazy vyskytují. Takže do videotéky si nezakládám, ale ani nezatracuji. 60%

• 6.5.2018  19:53

Já bohužel úplně mimo mísu.

• 5.5.2018  20:58

Samotný příběh je odnikud nikam, ale ta bezútěšná existence ztvárněná Leošem Nohou je st pikantní. Takže za ten svět stánků, frců, heren a rumu dávám 70%

• 3.5.2018  19:57
    Plášť Marie Terezie (TV film) (1982)

Je to takový zvláštní a vlastně smutný film. Mládí je v pytli a ideály a sny shořely jak papír. Mnoho nezbývá, ale přesto není nutno se vzdávat. Když se dva potkají, kteří zrovna nemají v životě štěstí, dohromady vykřešou jiskru naděje. Nemají sice ruce plné trumfů, ale přesto jim stojí za to tu partii hrát. 75%

• 30.4.2018  21:54
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Zatím čtyři hvězdy a ještě to musím strávit. Martin Myšička byl nejvíc...80%

• 29.4.2018  16:57
    Zvláštní znamení touha (TV seriál) (2015)

Poměrně vyčerpávající dokument o osadách vzniklých za první republiky, jejich osudech za komunismu a trochu i o devadesátkách, kdy tramping dostal citelnou ránu. Zacíleno je ale na začátky trampingu a léta padesátá. Až poslední dva tři díly jsou věnované trampské písni Ryvolů a Portě. Chybí skoro úplně Pacifik a Linhart, folkové osmdesátky, Daněk se jen objevuje jako průvodce. To by holt zasloužilo samostatný dokument. 80%

• 28.4.2018  18:46
    Mata Hari (TV film) (1970)

Je to náročný film, ale Slávka to zvládla výborně.

• 28.4.2018  16:43
    Zlaté rybičky (TV film) (1979)

Je to poctivá detektivka. Trošku naivní představa korupce v kapitalistické tehdejší cizině. Jinak ale velmi příjemná záležitost. 80%

• 26.4.2018  19:46
    Muž v osidlech (TV film) (1973)

Zpočátku mi to přišlo takové kostrbaté, ale pak začal "Hon" a už to bylo dobré. Vcelku slušný nervák s Liškovou hudbou. 75%

• 23.4.2018  21:32
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Vlastně jen mi jen líto toho nevyužitého potenciálu. Poměrně silné momenty se tu mísí s občas tupými dialogy a amatérskými výkony mladých herců. Celé to působí spíš jako debut. Bařina prostě neumí ještě pořádné filmy dělat. 60%

• 21.4.2018  17:57
    Černá díra (divadelní záznam) (2011)

První půlhodina byla zábavná, zbytek spíš zbytečný.

• 20.4.2018  21:30

Celý film si můžete nechat zkazit agitačním závěrem, který trvá asi sedm minut. Anebo si můžete užít atmosféru třicátých let. s výbornou Pavlínou Mourkovou v titulní roli. Nejsou to sice Blázni a děvčátka, ale rukopis je to velmi podobný. 85%

• 20.4.2018  20:13
    Zlaté kapradí (TV film) (1984)

Tahle pohádka má své kouzlo. I když by si zasloužila lepší výpravu, měl jsem pocit, že na mne tak nějak místy dýchla Smrt. Ten Kemr je vynikající Memento mortis. Zora Jandová výborná andělská mrcha. 85%

• 19.4.2018  19:29
    Soukromé pasti (TV seriál) (2008)

Jsou to takoví trochu náročnější Bakaláři, mladší generaci. Několik příběhů se povedlo, jiné zase méně. Nic moc nového mi to do života nepřineslo, ale alespoň jsem dokoukal celou sérii. Myslím, že dvakrát vidět není nutno. 60%

• 15.4.2018  18:56
    O líném Honzovi (TV film) (1977)

Eben to celé natočil vleže. 80%

• 15.4.2018  18:56
    Balónová pohádka (TV film) (1987)

Je to vlastně docela vtipná pohádka. Průmyslová revoluce 19. století zasáhla i tento žánr.

• 15.4.2018  18:53

Neuvěřitelné především je, že producenti dovolí režisérovi něco takového zmatlat. Režisérka má všecky trumfy v ruce a natočí tureckou telenovelu. Několik světlých momentů tam je, ale vždycky dokonale zabitých následující scénou. Ti Poláci co tam hráli ty mluvící hlavy, to nelze ani komentovat. Nejlepší byl Petr Vaněk. Ostatní se snažili alespoň nemít z ostudy kabát. Nechápu proč se to takhle točí...50%

• 15.4.2018  18:49
    Králi, já mám nápad (TV film) (1984)

Nadupané hvězdami, jenže skutek utek. Takové bezradné...a potenciál tam byl...60%

1 2 3 4 5 6 31 62 92 122