dr.fish

okres Mělník
geomailer

1 2 3 4 5 6 31 62 92 122
    • 16.5.2018  21:30
    Apokalypsa: 2. světová válka (TV seriál) (2009)

Velmi ucelený a v mnoha aspektech pro mne i objevný dokument. Potěší válka v Pacifiku, které se u nás mnoho pozornosti nevěnovalo, amatérské záběry a vůbec okénka do života obyčejných lidí. V rámci možností i snaha o takovou tu prozápadní objektivitu, což se cení. 85%

• 15.5.2018  19:19

Role napsaná na tělo Jiřině Bohdalové. Já ji nemusím vidět příliš často. Zde ale musím uznat, že nikdo jiný by její part nezahrál tak dobře. Její slovní přestřelky s Postráneckým by se daly tesat. Určitě to muselo být výtečné divadelní představení. Pobavení i dojetí. Vše jak má být. 80%

• 15.5.2018  19:14
    Škola princů (TV film) (2010)

Tahle pohádka mne nebavila.

• 11.5.2018  19:39
    Falešné obvinění (TV film) (2003)

Preiss podává tradičně špičkový výkon. Film je napsaný velmi dobře. Postlerová je ale dost trapná, vůbec tu svou roli neuchopila dobře. Naštěstí se v druhé půlce skoro nevyskytuje, takže neruší výborný dojem. Příběh muže, kterému zničila pověst rafinovaná mrcha. A musel začít úplně znova a od nuly. 80%

• 8.5.2018  18:44

Film má na můj vkus vražedně pomalé tempo. A to mám pomalé filmy rád. První půlhodina super, pak se film začíná táhnout a finále ne a ne se dočkat. Jinak je to obrazově vycizelované jako jednička, tady ale režisér upřednostnil kvalitu záběrů nad filmem samotným, takže divák ani neví, pro se tam ty obrazy vyskytují. Takže do videotéky si nezakládám, ale ani nezatracuji. 60%

• 6.5.2018  19:53

Já bohužel úplně mimo mísu.

• 5.5.2018  20:58

Samotný příběh je odnikud nikam, ale ta bezútěšná existence ztvárněná Leošem Nohou je st pikantní. Takže za ten svět stánků, frců, heren a rumu dávám 70%

• 3.5.2018  19:57
    Plášť Marie Terezie (TV film) (1982)

Je to takový zvláštní a vlastně smutný film. Mládí je v pytli a ideály a sny shořely jak papír. Mnoho nezbývá, ale přesto není nutno se vzdávat. Když se dva potkají, kteří zrovna nemají v životě štěstí, dohromady vykřešou jiskru naděje. Nemají sice ruce plné trumfů, ale přesto jim stojí za to tu partii hrát. 75%

• 30.4.2018  21:54
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Zatím čtyři hvězdy a ještě to musím strávit. Martin Myšička byl nejvíc...80%

• 29.4.2018  16:57
    Zvláštní znamení touha (TV seriál) (2015)

Poměrně vyčerpávající dokument o osadách vzniklých za první republiky, jejich osudech za komunismu a trochu i o devadesátkách, kdy tramping dostal citelnou ránu. Zacíleno je ale na začátky trampingu a léta padesátá. Až poslední dva tři díly jsou věnované trampské písni Ryvolů a Portě. Chybí skoro úplně Pacifik a Linhart, folkové osmdesátky, Daněk se jen objevuje jako průvodce. To by holt zasloužilo samostatný dokument. 80%

• 28.4.2018  18:46
    Mata Hari (TV film) (1970)

Je to náročný film, ale Slávka to zvládla výborně.

• 28.4.2018  16:43
    Zlaté rybičky (TV film) (1979)

Je to poctivá detektivka. Trošku naivní představa korupce v kapitalistické tehdejší cizině. Jinak ale velmi příjemná záležitost. 80%

• 26.4.2018  19:46
    Muž v osidlech (TV film) (1973)

Zpočátku mi to přišlo takové kostrbaté, ale pak začal "Hon" a už to bylo dobré. Vcelku slušný nervák s Liškovou hudbou. 75%

• 23.4.2018  21:32
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Vlastně jen mi jen líto toho nevyužitého potenciálu. Poměrně silné momenty se tu mísí s občas tupými dialogy a amatérskými výkony mladých herců. Celé to působí spíš jako debut. Bařina prostě neumí ještě pořádné filmy dělat. 60%

• 21.4.2018  17:57
    Černá díra (divadelní záznam) (2011)

První půlhodina byla zábavná, zbytek spíš zbytečný.

• 20.4.2018  21:30

Celý film si můžete nechat zkazit agitačním závěrem, který trvá asi sedm minut. Anebo si můžete užít atmosféru třicátých let. s výbornou Pavlínou Mourkovou v titulní roli. Nejsou to sice Blázni a děvčátka, ale rukopis je to velmi podobný. 85%

• 20.4.2018  20:13
    Zlaté kapradí (TV film) (1984)

Tahle pohádka má své kouzlo. I když by si zasloužila lepší výpravu, měl jsem pocit, že na mne tak nějak místy dýchla Smrt. Ten Kemr je vynikající Memento mortis. Zora Jandová výborná andělská mrcha. 85%

• 19.4.2018  19:29
    Soukromé pasti (TV seriál) (2008)

Jsou to takoví trochu náročnější Bakaláři, mladší generaci. Několik příběhů se povedlo, jiné zase méně. Nic moc nového mi to do života nepřineslo, ale alespoň jsem dokoukal celou sérii. Myslím, že dvakrát vidět není nutno. 60%

• 15.4.2018  18:56
    O líném Honzovi (TV film) (1977)

Eben to celé natočil vleže. 80%

• 15.4.2018  18:56
    Balónová pohádka (TV film) (1987)

Je to vlastně docela vtipná pohádka. Průmyslová revoluce 19. století zasáhla i tento žánr.

• 15.4.2018  18:53

Neuvěřitelné především je, že producenti dovolí režisérovi něco takového zmatlat. Režisérka má všecky trumfy v ruce a natočí tureckou telenovelu. Několik světlých momentů tam je, ale vždycky dokonale zabitých následující scénou. Ti Poláci co tam hráli ty mluvící hlavy, to nelze ani komentovat. Nejlepší byl Petr Vaněk. Ostatní se snažili alespoň nemít z ostudy kabát. Nechápu proč se to takhle točí...50%

• 15.4.2018  18:49
    Králi, já mám nápad (TV film) (1984)

Nadupané hvězdami, jenže skutek utek. Takové bezradné...a potenciál tam byl...60%

• 15.4.2018  18:47
    Drátenická pohádka (TV film) (1987)

Zahajský svého bezcharakterního zmetka hraje dobře, ale to je proklatě málo. Jinak se totiž vůbec nic nestane takže se nudíme. 50%

• 15.4.2018  18:45

Musím říct, že Jirka Bartoška zde hraje nepříliš chytrého chána, který skočí na lep dvěma babám z bažin. Jelikož se ta mladší promění v krásku, trvá mu velmi dlouho, než tu lest prohlédne. Nějak jsem ale nadšen pohádkou nebyl. Nemá to spád a vtip. 60%

• 11.4.2018  22:10
    Sleight (2016)

Možná je to trochu bezzubý příběh chlapíka, který se točí v kruhu. Nedokáže si prostě koupit letenku a vypadnout pryč, vymanit se z pasti, která vlastně pastí není. Natočené to je ale poctivě a docela se mi to líbilo. 70%

• 11.4.2018  22:08

Filmy tohoto ražení na Severu umějí asi nejlíp na celém světě. Ti dva bráchové jsou fantastičtí a stejně tak i ta banda psychopatů co vede ten ústav. Bál jsem se přílišné depresivnosti a teroru, film se drží zásad snesitelnosti a dává nám po celou dobu naději. Je to precizní a parádní film, a to tento žánr rozhodně nepreferuji. 85%

• 9.4.2018  21:35

Oceňuju práci s kamerou. Film je sérií moc pěknej obrázků, vybraných exteriérů, krajiny, architektury. Jinak mne ovšem příběh naprosto nezaujal, vlekl se a ždímal emoce. Nesedlo mi to. 50%

• 8.4.2018  17:38

Když se to vezme kolem a kolem, není to špatný film. Trochu ploché, ale taková byla i doba.

• 8.4.2018  16:48

Není to špatný film, ale nestrhlo mne to. Něco tomu prostě chybělo. 60%

• 8.4.2018  16:47

Občasné dobré nápady nemohou zakrýt, že se jedná o totální hovadinu. Bývalo by bylo lepší vzít to vážně a natočit opravdový příběh o bohatýrech a ne blbinu s americkejma písničkama a hrdinou-slizounem, který neví která bije. Je to američtější než americká pohádka. Tohle opravdu ne. A mohlo to být dobré...40%

1 2 3 4 5 6 31 62 92 122