dr.fish

hynek fous

okres Mělník
geomailer

• 30.1.2016  18:24

Jedná se nepochybně o krásný loutkový film. Vtipný, chytrý a detailně propracovaný. Jendo z vrcholných děl našich animátorů. 90%

• 30.1.2016  18:15

Na můj vkus příliš chladné, když ho konečně zabili, bylo mi to jedno. Smůla...60%

• 30.1.2016  18:13

Napoprvé se mi film docela líbil, napodruhé jsem ho ani nedokoukal. Je to velmi dlouhé a hlavní hrdina mi není sympatický. 60%

• 29.1.2016  00:40
    New Amsterdam (TV seriál) (2008)

Je to prostě jen další detektivní seriál, který maličko opepřili mystikou, aby to mělo koule. Ve skutečnosti se ale v jednotlivých dílech neděje o mnoho víc než v Kriminálce Miami a dalších jiných "Kriminálkách". Zhola zbytečná ztráta času, napálil jsem se. 50%

• 27.1.2016  23:51

Tohle je roztomilá pohádka. Poměrně optimistická je místy i hudba. 85%

• 27.1.2016  23:50
    Kulička (1963)

Kulička je vskutku originální. Ukázka z čeho všeho se dají udělat postavičky. 80%

• 27.1.2016  23:20

Zvědavému psaníčku není snadné doručit se až do Tater ke svému adresátu.....80%

• 27.1.2016  23:15
    Sněhulák (1966)

Malinko optimističtější než Vlněná pohádka. 60%

• 27.1.2016  23:14

Dobrý nápad provázený hudbou, při níž má hlava chuť explodovat, ta Týrlová taky nemohla být normální...50%

• 27.1.2016  23:13

Je to velmi originální a naštěstí ne dlouhé. Liškova hudba z tho dělá zbytečné psycho, jinak by to bylo za plný počet. 80%

• 27.1.2016  23:11
    Vláček Kolejáček (TV film) (1959)

Jedna z těch nejhezčích od paní Týrlové. 85%

• 27.1.2016  23:11

Pasáček je pohádka, která se dá sledovat za každého počasí, Karel Hoger tomu dal nadčasový rozměr. 80%

• 27.1.2016  23:09

Výborný nápad a technické provedení. Jinak je to ale psycho. 75%

• 27.1.2016  23:09

Měl jsem doma i knížku. Ta byla mnohem veselejší než hudba Zdeňka Lišky. 60%

• 26.1.2016  22:06

Je škoda, že ten Hollywood zničil už i ty Rusy. Už taky točí v americkém stylu. Přesto ve filmu možno vidět ruský přístup k věci, což je na tom rozhodně to nejhezčí. Ta Amerika je zmáknutá tak napůl plynu, takže paradoxně akční scény jsou špatně natočené a silné jsou hlavně ty Vaskovy monology a ruská klišé ("za ródinu...). Je vidět, že je to film pro jinou generaci, než jsem já, viděl jsem už příliš syrovějších válečných filmů. Přesto to stojí alespoň za jednu projekci. 70%

• 26.1.2016  21:58
    V hlavě (2015)

Čím víc člověk ví o psychologii vývoje jedince, tím víc si ve filmu najde vychytávek a zajímavostí. Obyčejný nezvdělanec se ale taky pobaví, i když jde spíš o drama, jelikož jde v pravdě o boj o život. Chytrý film, který naznačuje, že ne každý animák musí být nutně blbina pro děti. 70%

• 26.1.2016  21:55
    Letní romance (TV film) (1975)

Velmi mi to připomnělo Poslední leč Alfonse Karáska. Socialistická prefabrikovaná zábava ke knedlo-vepřu-zelu. Helenka vypadá dobře, ale ten výběr písní je otřesný. 40%

• 25.1.2016  21:40

Bez ohledu na všecky švary i nešvary filmu, tohle je věc, která se jen tak nevidí. První půle, ta hraná, je vynikající ukázkou toho co Keitel i Robin Wright dokážou před kamerou. Scéna skenování je dokonalost. Pak přijde trip téměř až do konce a je to nářez takový, že jsem si to musel pak ještě všecko vyguglit, abych to srovnal v hlavě. Už mám holt málo mozkových buněk. Návrat do hrané části (do reality) je velmi sugestivní. Celkově 80% a půjdu do toho ještě jednou. P.S. Po druhé projekci zvyšuji na 90% jelikož mi toho mnohem víc docvaklo samo od sebe....

• 25.1.2016  17:06
    Štěstí (2005)

Bohdan Sláma je lovec Českých lvů a je smutné, že mu to pořád ještě vychází. 50%

• 25.1.2016  17:03

Proboha proč nám to ten Sláma dělá? Donekonečna nás přesvědčuje o tom, že nejlepším řešením lidského života je vzít provaz a jít si to "hodit". Tenhle film je čirá beznaděj a nejhorší je na něm závěr, kdy někdo Slámovi zřejmě poradil, že tomu má dát nějaký nadějný konec, tak se k tomu donutil a je to úplně blbý, jelikož to nejde z něj. Film musí být pro diváky, to je podmínka. A tohle pro diváky prostě není. Přesto nutno vyzdvihnout herecké výkony všech zúčastněných. Za to dávám dvě hvězdy. Jinak je to teror vůči všemu a zejména životu samému....40%

• 25.1.2016  15:05

Je natočenejch desítky filmů o třídu až dvě lepších než je tento. Tahleta mafiánská kovbojka je pro sedmnáctilené děti. Ty zpomalené záběry svědčí o schopnosti tvůrců točit reklamní spoty, ale celovečerák je opravdu nad jejich síly. Je vidět kdo dnes nosí do kin nejvíc peněz- děcka. 55%

• 25.1.2016  12:44

Tenhle film se ani tak nesoustředí na Boženu samotnou, jako na její okolí. Vávra se nám snaží naznačit, že byla vlastně v jistém smyslu černou ovcí kolektivu salonních intelektuálů. Byla to žena zmítaná emocemi, nedokázala racionálně zmapovat své možnosti v kontextu doby, byla impulzivní, "horoucí". Ostatní "hrdinní" obrozenci se jí báli, cože zase ta Božena provede, všichni zalezlí za kamny klepoucí se strachy z tajné policie za Bachova režimu. Byla to těžká doba a Božena se do ní nehodila. Její úděl byl smutný, ale zřejmě právě té depresi vděčíme za autorčiny nejlepší věci, jak už to tak u umělců bývá. Jiřina Švorcová je do role obsazena dobře, vůbec mi nevadí. Film je možná trochu bez energie, ale to je spíš obdobím českých dějin, které popisuje. Hodnotím určitě výš než většina zdejších uživatelů. 75%

• 25.1.2016  12:34
    Jiná láska (1999)

Je třeba přijmout tu hru, ale pokud to divák udělá, dostane se mu jednoho z nejzajímavěji pojatých romanťáků. Není to bůhvíjaké umění, i když herecky na výši, ale je to lidské, místy trapné, místy roztomilé, místy velmi silné. Ústřední dvojice Lewis-Ribisi se vcelku herecky vytáhla, Diane Keaton jako matka je opravdu dokonale hrůzostrašná. Velmi potěšilo. 80%

• 24.1.2016  23:09

Tohle je oldschoolový thriller ve stylu devadesátých let. Nic víc nečekejme, zápletka tomu odpovídá a podruhé tudíž nemá cenu vidět, jelikož pointa je vlastně nejzásadnější. Myslím, že se jedná o film, který nijak nepřekvapí, ale taky nijak zásadně nezklame. Selma Blair je hezká ženská, do role se hodí, no a ti ostatní to tak nějak doplňují. Ribisi je skvělý detektiv, někdo by se toho měl chytit a něco s ním natočit v hlavní roli. Docela dobrý film, chyba jen možná v tom, že tvůrci nevěděli jestli točit krimi, thriller nebo psycho. 70%

• 24.1.2016  21:24
    Žralokonádo (TV film) (2013)

Na závěrečný kousek s motorovou pilou jen tak nezapomenu. Tenhle film se zas tak moc neliší od nedávno viděného blockbusteru San Andreas. Tady si ze sebe alespoň otevřeně dělají srandu...

• 24.1.2016  21:13

Ten film mi velice sedl. Pokud si film člověk pustí ve správném rozpoložení, pobaví se. Jinak ho to zcela mine. Není jednoduché dnes natočit originální cajdák. Všechno už tu bylo, ale tím zasazením do pouště se to všecko posunulo trochu jinam. Film má chytré dialogy a poměrně dobře napsaný scénář. Chemie Blunt- McGregor funguje bezvadně a ten vztah se krásně vyvíjí. Navíc je tu ten šejk, který se objeví vždycky ve správné chvíli a něco okomentuje s dostatečným nadhledem, takže se divák nenudí. Samozřejmě je to všecko pohádka, ale to je konec konců to, co Hallstrom obvykle točí. Tentokrát mu to vyšlo docela dobře. 70%

• 24.1.2016  15:19
    Oscar (1991)

Oskar je spíš úsměvný, než velká řachanda. Nepostrádá vtipné momenty, ale člověk si o to víc uvědomuje promrhaný potenciál té hry. Stallone na svou rozmanitou roli herecky nestačí. Ostatní jsou úplně v pohodě, ale právě handicap hlavního tahouna shazuje film do průměru. Obyčejná česká televizní inscenace téhle hry z konce osmdesátek by tomu s klidem natrhla zadek. 60%

• 24.1.2016  11:01

Musím říct, že tenhle film mě hodně oslovil. Velice realisticky popisuje nevýkonnost a zoufalou bezradnost komunismu v posledních letech před listopadem 1989. Soudruzi, které normalizace vynesla do sedla, polo-schopní prospěcháři, měli jednu vlastnost- věděli, že spolu ruku v ruce dokáží mnohem víc, že ruka ruku meje. Nepustit ty schopnější nahoru a hájit pozice. Na to taky ten komunismus nakonec dojel. Pro schopného odpovědného člověka to ale byla katastrofa, protože se musel koukat jak likvidují poslední zbytky ekonomiky i přírody a zároveň zamítají jeden projekt záchrany za druhým. Prosazovaly se druhořadé projekty jen proto, aby se udržel status quo. Mladý schopný odborník neměl šanci, pokud nedokázal strčit hlavu do zadku nějakému soudruhovi a ještě slevil z poloviny svých nároků. 85% P.S. Když to tak přetřásám tam a zpět, je to vlastně vážně pojatý Vorlův Kouř.

• 23.1.2016  22:49

Tohle vůbec není veselý film. Je to film, který člověka utvrdí v tom, že lidi jsou magoři, kteří jeden druhého týrají a zabíjejí, nic není tak jak má být, a o tom ten život je. Záleží to holt od pohledu na věc- buď je sklenka polo-plná nebo poloprázdná. První výraz je optimističtější, ale jinak to vyjde nastejno. Tak nějak je to asi i v tomto filmu. Je velmi dobře natočený, zahraný, scény z něj ve vás zůstanou ještě nějakou chvíli. Ale vidět podruhé už ho nechcete. 80%

• 23.1.2016  20:41

Za tu snahu, invenci a výpravu bych musel dát nejvyšší hodnocení, Raquel Welch se do každého záběru převlíká, takže pro její fanoušky ideální film. Ovšem z hlediska příběhu- řekněme spíše že žádný není. Je to takový hodně barevný flek na zdi- někdo v tom vidí umění a někdo blitku. Já tedy tak napůl.60%