dr.fish

hynek fous

okres Mělník
geomailer

• 6.3.2016  17:40

Tato část je sice možná výpravná, ale zcela tupá. Obrázky San Franciska bez lidí jsou sice fajn, ale tu bezradnost a bezkrevnost filmu to prostě nemůže zakrýt. Druhá polovina už je jen útrpným čekáním na konec. Velmi zklamalo. 50%

• 6.3.2016  17:37

Tenhle díl drží ze všech tří natočených v tomto miléniu asi nejvíc pohromadě. Má nějaký příběh a nechá se bez problémů vidět i podruhé. Nejlíp bych to asi přirovnal k filmům Walta Disneyho. Je to sice akční, ale bez krve a násilí, infantilní zápletka. Příjemné je, že já jako člověčí rasa stojím od počátku na straně opic a ne lidí. 70%

• 6.3.2016  17:33
    Planeta opic (2001)

V kontextu dnešních zoufalostí pro náctileté je to stále ještě smysluplný film, ale tři hvězdičky jen s velmi odřenýma ušima. Nudil jsem se asi 50% času, takže 50%

• 5.3.2016  14:09

Velmi zajímavý příběh, kterého bych ale rozhodně nechtěl být účasten...80%

• 5.3.2016  14:02

V podstatě je to příběh zamindrákovaného kluka, kterého mlátil učitel, zabili mu tátu a nechala ho jeho holka. A protože se v té či oné variantě něco takového občas stane každému z nás, je tenhle příběh pořád aktuální. Navíc je The Wall po výtvarné a hudební stránce kulturním dědictvím západní civilizace. 100%

• 29.2.2016  23:01
    Americké dopisy (TV film) (2015)

Asi bych býval přivítal snahu o větší jazykovou věrnost. Místy to bylo opravdu češtinářské hrubiánství nerespektující ani vzdáleně realitu konce 19. století. Nicméně se ČT tímto počinem přiblížila svým dávným kvalitním televizním inscenacím, které mi tak chybí. Hynek Čermák si svého Dvořáka nastudoval, to se musí nechat. Také Javorský exceluje. Špalková mne zklamala, hraje svou roli jako ženu 21. století. Takže mne nakonec do děje vtáhly jen některé pasáže. 70%

• 29.2.2016  20:16

Hledání syna napříč Kanadou, v zádech s policií i mafiány. To může zvládnout jen rozhněvaný muž. Slušný snímek, jen jsem měl pocit, že už to tu bylo. 70%

• 29.2.2016  20:12
    Sněžná noc (TV film) (2009)

Zpočátku jsem se do toho nemohl dostat, ale najednou mne to doslova vcuclo. Cieslarovi se podařilo navodit vskutku temnou atmosféru. Dokonale rozkreslené postavy bratrů Dlouhých, Čvančarové, Hřebíčkové i Zadražila. Propojené osudy všech zúčastněných. Zdánlivě bezvýchodné bezvětří v životě několika lidí, kteří navíc svůj osud musí sdílet s těmi ostatními ztracenci. Po každé noci ale vyjde slunce, nastane ráno, a když se rozední, přečtete si na vývěsce prohlášení "Mým národům". Fantastický Vladimír Dlouhý...80%.

• 29.2.2016  20:01
    Správnej dres (TV film) (2015)

To se zase kucí vytáhli. Vůbec nezpochybňuju fungování šablony "modelka sbalí intelektuála- bude legrace". Jenže...Dialogy děs a bída a hlavně hokejista Mádl svou roli absolutně nezvládl. Mám ho jinak rád a myslím, že za to ani nemůže- tohle bylo zkrátka nezahratelné. Nejlepší herecký part si odehrál nepochybně Vladyka, kterého byla do filmu vyloženě škoda. On byl opravdu vtipný skoro jako by si svou roli napsal sám. Matonoha byl jako v Comebacku, co už. Ve chvíli, kdy už to bylo skoro dobré, spadlo to zase do hnoje. Díky tomu jsem to nakonec dokoukal. Ale takto bych si tedy dobrý film nepředstavoval. 40%

• 28.2.2016  12:29

Nenápadná oddechovka. I takové jsou potřeba. Všichni hrají tak dobře, jak jen jim scénář dovolí. Očekával bych od Vebera asi ještě větší propracovanost scénáře, možnosti tu byly. Ale co, pro zasmání a odpočinek to bylo. 70%

• 28.2.2016  12:26

Krůček po krůčku hledá pár policistů svého svědka vraždy, aby mohli dostat do basy mafiána. Ventura je starý policajt bez iluzí, Marlene Jobert je mladá elévka iluzí zcela plná. Ta dvojice je nádherně vyprofilovaná a chemie mezi nimi funguje úchvatně. Navíc je Marlene mimořádně zajímavá ženská. Film je ale především zamyšlením nad tím, jakému systému tady vlastně sloužíme. Stát má chránit slabé a potřebné, bránit právo a zjednávat spravedlnost. Je to však jen planá věta, skutečnost je jiná, to Ventura ví, ale přesto sytému celý život slouží. Marlene do systému vkládá své životní naděje a Ventura jí touží to setkání s realitou co nejvíc zmírnit, jelikož ji začíná mít rád. Osobně hodnotím velmi velmi vysoko. 100%

• 28.2.2016  12:13

Tenhle film nám asi nechce říct nic jiného, než že život stojí za to žít, že každý to umíme jinak, a někdo je rád, že je rád. Žít a nechat žít. Každý jsme nějaký. Krásné setkání starého alko-matadora s alkoholikem v plném rozpuku. Pro oba je ta srážka velikým přínosem a vítězstvím nad sebou samým. Smíření se sebou samým, to je oč tu běží. Vynikající Gabin i Belmondo. 90%

• 28.2.2016  12:09

Tohle je krásný starý kousek filmu, jen ho dát za vitrínu do muzea. Gangsterka jak má být. Gabinův Max je padouch ze staré školy, který svou práci dělá podle pravidel, uznává přátelství až za hrob a zastane se kamaráda v bryndě, i když je to v podstatě pitomec, který si za všecko může sám. Člověk si holt kamarády nevybírá, přiděluje mu je život. Stejně jako ženské. Ty ve filmu hrajou taky podstatnou roli, pak už jen pár lahví šampaňského, zlaté cihly a něco samopalů. 85%

• 28.2.2016  12:03

Poslední poctivý policajt na světě proti všem těm zkorumpovaným všivákům....kolikrát to tu už bylo. Ale tohle je francouzský film, takže to nejede podle amerických hrdinských eposů. Tady je to doopravdy. Takže šance na vítězství jsou minimální, přesto se Ventura té krakatici postaví. Konec je typicky francouzský, a to na filmu obdivuju nejvíc. 85%

• 28.2.2016  11:59
    Mlčenlivý (1973)

Drama osamělého muže prchající před ruskou KGB, která ho potřebuje odrovnat. Naděje na přežití téměř nula, honička v autě, vlaky, sklepy, přestřelky. Všechno velmi civilní a nepřehnané. Ventura ve skvělé formě. 80%

• 28.2.2016  11:56

Vlastně je to klasická loupežnická historie, jenže je tu Delon s Gabinem. Tahle dvojice té krádeži peněz dává vyšší rozměr. A konec je úplně nádherný. 80%

• 28.2.2016  11:36

Scénář je naprosto přesný, opravdu jako ze života. Láska zlomí nakonec i toho největšího cynika, a tím je náš Robert Hossein v roli borce po nepovedené sebevraždě. Bardotka ho zachrání, zjistí, že si tak trochu jeden druhému zbyli, začnou spolu spát, chvilku se přetahují o to, kdo bude ve vleku a komu to bude tak trochu jedno. Poté oba zjišťují, že jeden bez druhého nedají ani ránu. A cesta k tomu zjištění je dosti klikatá, dlážděná spory a naschvály, stavy štěstí i zoufalství, snahou zbavit se závislosti na tom druhém. Obě role, mužská i ženská, jsou napsány velmi dobře, oběma hercům na tělo. Je to výborný film. Po "A Bůh stvořil ženu" je to druhý Vadimův film za pět hvězd...a pan režisér mě začíná zajímat...85%

• 23.2.2016  19:06

Tenhle film mi náladou a filozofií připomněl Dobrodruhy. Taková oslava života. Tahle verze je drobátko jednodušší a optimističtější, ale jinak jde o to samé. Carpe diem!. 80%

• 22.2.2016  19:19

Tenhle film je velice zvláštně natočeným příběhem francouzských odbojářů. Z toho co mám načteno a viděl jsem o českém odboji, čekal bych něco obdobného ve francouzské verzi. Ta je ale jiná- nesouvislá, zmatená, těžko uchopitelná. Chytl jsem se až úplně v závěru, takže se mi film nakonec líbil, ale.....70%

• 14.2.2016  20:31

Mimořádně ujeté, musel jsem zhluboka dýchat, abych pobral. A to mám Wilfrýda Šejkspýra rád. 60%

• 14.2.2016  20:21

Síla Spojeného království nepochybně spočívala v disciplíně, poslušnosti a vlastenectví. Cenou za velmocenské postavení bylo obětování se cele systému. Dokonale propracovaný vzdělávací systém zlomil mladé chlapce již v útlém věku, zmrzačil je na duši a stali se z nich stejní bezcitní hajzlové jako jejich otcové a učitelé. To se pak Britům vládlo celému světu- bez svědomí a ohledů. Tenhle film nám vysvětluje proč jsou i dnes Angličané podivní brouci (stále se ještě nevzpamatovali), a že svoboda a SVOBODA, jsou dva úplně jiné pojmy. Společnost mrtvých básníků je téma zcela nadčasové a věčné jako ta poezie, o které je tu taky trochu řeč. Kamarádství je to jediné, co má ve světě mužů smysl. 100%

• 14.2.2016  12:06
    Millennium (TV seriál) (2010)

Tahle série je zcela dokonalá. To, co se dalo vytknout třídílnému zpracování, tady mizí. Nedotaženosti, divnosti a nelogičnosti náhle do sebe zapadají a Lisbeth Salander je absolutní hrdinka (skoro komiksová) čnící nade všemi. Osobně mě seriál velmi bavil, právě proto, že pomalu plyne, jsou tam dějové odbočky, dost prostoru pro ostatní postavy. Millenium je nepochybně žánrová klasika, která předurčila natáčení seriálů jako Broen, Killing či True Detective. 100%

• 12.2.2016  00:03
    Heroin (1970)

Možná trochu komedie, ale zatraceně vážné téma. Stát má chránit svůj lid, ale nečiní tak, farmář vezme zákon do svých rukou, aby ochránil rodinu. V té chvíli stát stíhá farmáře, nikoli ty, kteří farmáře zatlačili do kouta a dohnali ke zločinu. Krom toho ovšem taky neobyčejně tvrdý Jean Gabin, s nímž nehne absolutně nic. Závěr je vynikající. Takový "francouzský agrární nacionalismus". 85%

• 12.2.2016  00:00

Tento film je esencí beznaděje. Jedinec obětí systému. Velice smutný příklad zneužití moci k destrukci člověka. Tohle mohou natočit jedině Francouzi. 85%

• 10.2.2016  15:46

Tři ženské v jednom baráku, navíc umělecky zaměřené, to nemůže vyústit v normální film. Zita Kabátová hraje tradičně stárnoucí herečku, babičku. Jde jí to náramně. Emília Vašáryová je tu v pětapadesáti ještě pořád pohledná dáma. Jsme svědky dosti potrhlých situací, které nedávají mnoho smyslu, ale výstup to má jasný. Život se musí žít i kdyby nás moc nebavil. Nálev je sladkokyselý, takže optimismus střídá deprese a naopak. Hudba Ivana Krále film skvěle podbarvuje a dávám za ni hvězdu navíc. Osobně mám rád tenhle film kvůli druhé polovině, která je syrová a neúprosná. Slovenské nezávislé léto. 85%

• 9.2.2016  22:46
    Powaqqatsi (1988)

Já mám prostě tyhle typy filmů rád. Ukazují pestrost civilizací, jde z toho energie. Nejlépe si to pustit, když ztrácíte naději, máte pocit, že to tady na Zemi jde všecko do hajzlu. Při sledování filmu se vám zase vrátí chuť do života a víte, že se prostě nemůže nic stát. Lidi přežijou úplně za každých podmínek....85%

• 7.2.2016  18:04

Na rozdíl od jiných intelektuálních výronů zde nemám naprosto problém se srozumitelností díla. Vynikající film o tom, jak některé ženské hýbou světem aniž by chtěly a ještě se tomu diví. Všichni jí chtěj do postele a nikdo pro život, jelikož tyhle holky se k životu nehodí. Je to prokletí a zároveň motor lidstva. Chlapi jsou jí posedlí a zároveň se jí bojí. Ona ví, že je tak trochu děvka, ale sní o tom, že se stane světicí. Zcela současný námět, nadčasové. Nádhera. 90%

• 7.2.2016  17:50
    Pérák a SS (1946)

Nevím, pro dnešní generaci asi už nestravitelné. 50%

• 6.2.2016  23:11
    Blaník (divadelní záznam) (1997)

Z hory se ozývá zlověstné dunění. Tak teď už vím, proč svatováclavské vojsko nikdy nevyjelo. Byrokracie, to je oč tu běží...90%

• 6.2.2016  21:44
    Mamon (TV seriál) (2015)

Jestli se tímto způsobem hodláme vyrovnávat s tunelářským obdobím devadesátých let, tak to potěš koště. Seriál má zoufalé tempo, velmi podprůměrný příběh a bezradný konec. Všecky zásadní dějové zvraty se stanou v prvním díle a pak z toho tvůrci vaří minimálně další čtyři části. Veliké zklamání, HBO už dávno není zárukou kvality, zajímá ho hlavně co nejdelší stopáž, nikoli kvalita. Jako dvouhodinový celovečerák by to bývalo bylo velmi zajímavé. 40%