dr.fish

hynek fous

okres Mělník
geomailer

• 8.2.2014  13:24

Obdivuhodné. Naprosto průměrný děj, veškerá klišé a dějové postupy jako v těch nejtupějších romantických komediích. Veškerá inovace a nápad rovná se nule. Jenže: Nicholson, Keeton a Reeves hrají v tak naprosté pohodě, Jackovo charisma prozáří celý film takovým nadhledem, no prostě vyberou si chlapi i ženský, každý tam má své hrdiny a je to ze života. Chytré dialogy a spousta vtipných situací, doporučuji pustit k láhvi dobrého pití. Krása. 90%

• 7.2.2014  17:18

Takový civilní zamilovaný filmík, zajímavý stylem vyprávění jak ze strany chlapce, tak i dívky. Jak se z odporu může stát ten svatý cit zvaný láska. Jednotliví členové rodiny jsou pečlivě vykreslení a jedná se o dosti zajímavé figurky. Rob Reiner má ale nepochybně i lepší filmy. 70%

• 7.2.2014  00:57

Já bych řekla, že pan Adamec zatoužil točit jako pan Vláčil či Vávra. Zamazal kameru omastkem od buřtů a panu Rosnerovi poručil, aby všechny své repliky řval nahlas, jak to jen jde. Vznikne tím umělecky hodnotný obraz doby. A úspěch bude zaručen. Zajímavé a zcela promrhané téma. 50%

• 7.2.2014  00:48
    Titanic - krev a ocel (TV seriál) (2012)

Podstatné na tomhle seriálu je, že nám přináší obraz doby. Není ani tak o Titaniku, jako o severním Irsku, o lidech motajících se kolem stavby. O zoufalých sociálních poměrech dělnictva v těžkém průmyslu a o počátcích dělnického hnutí, dialogu odborů s vedením továren. Pak samozřejmě nějaké to lovestory, kterého je v italských filmech na můj vkus až příliš. A stavbě lodi, samozřejmě. První polovina je velmi dobrá, druhá je bohužel velmi melodramatická, jelikož už ani není co vyprávět a čeká se jen na vyplutí lodi,------ do které nastoupí téměř všichni naši hrdinové.----- Derek Jacobi je požehnáním seriálu, na něm stojí a padá vše. Jakmile je na scéně, jde to o třídu výš. Rozhodně jsem si polepšil v mnoha historických souvislostech. Výprava dobrá a loď opravdu parádní! A taky je mi jasnější, proč celý ten projekt Titanic nevyšel.70%

• 5.2.2014  10:23

Původně jsem na premiéře jásal a měl tuto komedii za nepřekonatelný hit. Po letech jsem se podíval znovu a musím bohužel poznamenat, že scénář vyčpěl a zbyla herecká kreace Jacka Nicholsona, která je jako vždy bezchybná. Zbytek mi dnes přijde hrozně povrchní a neživotné. Asi jde hodně o náladu, ve které se na to kouká. Ve filmu je několik silných míst, ale jinak se to neskutečně vleče a závěr úplně vybouchl. 139 minut je prostě moc i na Nicholsona...60%

• 3.2.2014  19:11

Tohle není můj šálek kávy. 50%

• 3.2.2014  19:10
    Vysoká zeď (1964)

Dosti introvertní záležitost, sama o sobě asi dobře natočená, avšak nepříliš zábavná. Ono to ale o zábavě taky není, jen takové obrázky...60%

• 3.2.2014  19:08
    Uloupené dětství (TV film) (1987)

Fascinuje mne především to, jaké zapadlé příběhy občas z archivů člověk vyloví. Tohle je přesně onen případ. Malej kluk na převýchově, jeho útěky a peripetie za války, než konečně najde cestu zpět k milované babičce. Není to filmařsky moc zajímavé, ale je dobré mít takovéhle věci v paměti, nezapomenout, čeho jsou i vlastní lidi schopní. 70%

• 3.2.2014  19:04
    Unplugged: Pearl Jam (koncert) (1992)

Na konci, kdy málem zdemoluje kolegovi kytaru, poznamená Eddie: "So this was unplugged, wasn´t it?" . Ne tohle je sice bez proudu, ale energie tomu opravdu nechybí. V druhé půlce je to taková škola na kytaru, že vůbec není poznat, že jsou chlapci odpojeni od elektřiny. To jsem ještě nezažil...90%

• 3.2.2014  19:00
    Wadjda (2012)

Názorně vidno, že naše znalosti o islámu a jeho každodenních rytmech jsou méně než elementární. Nejsme schopni ani postihnout CO se děje, natož PROČ se to děje. Věřím, že polovina věcí ve filmu mi vůbec nedocvakla a to mám s arabskými zeměmi přece jen nějaké zkušenosti. Je to příběh každodennosti, běžné rutiny, a v tom je jeho síla. Být ženou je úděl, nemylme se, evropská historie má tuto pozici ženy v mnohém také za sebou. Dá to práci si prosadit svou. I nějaké to století. A když vám pak výhru pošlou na dobročinnost do Palestiny "na bombový atentátníky", to je teprve vtip týdne...85%

• 3.2.2014  11:43
    AC/DC: Live at River Plate (koncert) (2011)

"We don´t speak spanish, but we speak rock ´n´ roll!" Chlapíci už pomalu potřebují chodítka, aby si došli nakoupit, ale jak se dostanou na pódium, řádí jak černá ruka. Zvukově i obrazově parádní koncert. ACDC zahrají vše zásadní a za ty léta se to naučili hrát opravdu precizně. Není větší ikona bigbítu na světě...90%

• 2.2.2014  20:34

Přestože už deset let Madonnu nesleduju, tohle show musím označit za skvělé, ta ženská si to prostě umí vymyslet. Dát dohromady lidi, kteří zmáknou takový mega byznys, to už je skoro větší umění, než umět zpívat. Pořád sedí ještě na trůnu... 90%

• 1.2.2014  21:36

Je to naprosto neuvěřitelné, ale tenhle film je naprostý romantický blábol. A to až patologicky. Jenže Morgan je prostě chára. Táhne to tak dokonale, nikoho nenechá na pochybách, že každou svou větu míní naprosto vážně a za ní si stojí. Věřil jsem mu každé slovo. Kdo má rád Freemana, tenhle film ho rozštípá. Ostatním nedoporučuji pro vysoký faktor "cajdavosti". 85%

• 1.2.2014  19:01
    Titanic (1997)

Jediným ale zato zásadním pozitivem filmu je to, že se ocitneme na lodi a kouknem se jak vypadala a jak se potopila. A to všechno téměř v přímém přenosu. To bych řekl, že je v HD namouvěru výborný zážitek. Zbytek je ovšem vyvatován snůškou patosu, aby tu tragédii mohly vstřebat co nejširší vrstvy žijící na zeměkouli a nasypat výrobcům co nejvíc do kasičky. Být to o dvacet procent inteligentnější, líbilo by se to sice o polovinu méně lidí, ale byl by to nezapomenutelný kult. Takhle je to jen nablblý cajdák se špičkovými obrázky. 70%

• 1.2.2014  13:20

Oblíbená poloha Oldřicha Nového coby záletníka snažícího se ututlat průser. Tentokrát má před svatbou a musí uzavřít svá předmanželská dobrodružství a vstoupit do svazku s čistým štítem. Celkem jednoduchý postup mu však zkomplikuje "lidský faktor" v podobě několika nemehel a zhrzené milenky. Svatba je ohrožena a Nový zachraňuje co se dá. Jára Kohout táhne film a je také jedinou opravdu zábavnou postavou. Všichni zúčastnění jsou pouze průměrní. Zdá se, jako by chyběla pohoda na place nebou snad elementálové nebyli nakloněni, jelikož potenciál tu byl, ale něco se zkrátka nepovedlo. Takže pouze 70%

• 1.2.2014  13:10

Příběh velkého spisovatele vyprávěný velmi odlehčenou formou. Záletník, kalič a velkospisovatel. Sopka, která svou tvorbou zasypala sama sebe. Oba Štěpánkové jsou výborní a možnost vidět mnoho dnešních hereckých stařenek v plné kráse ve večerních šatech též velmi potěší. Rozhodně zábavné vyprávění.Připomnělo mi to mládí na studentských kolejích. 75%

• 1.2.2014  13:00

Srpnová neděle je především setkání mládí a stáří. Mládí má všecko před sebou a je mu všechno jasné. Stáří má všechno za sebou a už ničemu nevěří. Věra Mixová je stárnoucí kráskou, která se obtížně smiřuje s tím, že její hvězda pohasíná a na její místo "obletované krásky" nastupují jiné, mladší. Dokáže ještě zaujmout mnohé muže, ale cítí se v pasti. Její manžel jí nepotřebuje a začínat s jinými nemá sílu. Během letního večírku se kolem ní se motá pár chlapů trousících moudra. A je to docela síla. Vynikajícně napsané postavy poštmistra a zejména Záhorský coby zhrzený ex-kapitalista. Karel Hoger coby vyhořelý básník je dokonalý. Několik jeho postřehů mi fakt zalezlo pod kůži. Dokonalý film obrazem i dialogy, krásné panoptikum postaviček. 90%

• 1.2.2014  12:52
    Závrať (1962)

Takový "outcast" snímek- z konce světa. kde lišky dávají dobrou noc. Pomale plynoucí film o řidiči náklaďáku, který se žen nebojí, a mladé holce z hospody, která kreje jeho zálety a zároveň ho miluje. A on na to samozřejmě jko správně zabedněnej chlap ne a ne přijít. Nám mužům to holt často blbě zapaluje, že nejlepší kámoška může bejt taky nejlepší ženská našeho života.80%

• 31.1.2014  21:56

Zvládl jsem hodinu. Je to fakt divočina. Kdybych žil v této době, asi by mi bouchla hlava. Pan Nový byl opravdu hrdina, že to vydržel hrát...40%

• 31.1.2014  21:52

Příběh cukráře, který si nemůže najít holku má být asi svéráznou taškařicí, ale dle mého jde o naprostou trapárnu. Neobsahuje ani dobré vtipy ani zajímavý příběh. Zvučné jméno Juraje Herze zřejmě donutilo mnohé k hledání hlubších významů. Já tam ale tedy nic nenašel. 40%

• 31.1.2014  18:47

Postupem času tento film čím dál víc doceňuji. V mládí jsem ho naopak vůbec nechápal.80%

• 31.1.2014  18:41
    Příliš mladí na lásku (TV film) (1980)

Příběh mladých milenců, kterým rodiče nepřejí jejich vztah, a oni se navzdory jim, okolnostem, plánů a věku, pokusí svou lásku ubránit a prosadit si ji. To zní sice hrozně, ale tvůrci to myslí úplně vážně. Zpočátku jsem z toho byl trochu vyděšený, ale když se ke slovu dostala Jana Hlaváčová a zejména Blanka Bohdanová, najednou to dostalo šťávu a padaly moudra, že jsem zelenal závistí. Některé situace jsou přímo modelové a staly se mi v životě úplně stejně. Kvůli těmto naprosto dokonalým scénám a dialogům v jinak nezajímavé inscenaci dávám 80%

• 31.1.2014  18:33
    Příbuzenstvo (TV film) (1979)

Výborná detektivka se skvělou Slávkou Budínovou, která hraje "jako na dívadle". Příběh dvou sester a jedné vraždy provází divný pocit a temná atmosféra čehosi o čem nevíme, a možná se ani nedozvíme. Bohužel výsledek je zkalen tím, že byly natočeny podobné filmy, výpravnější a celkově známější, takže dnes máme pocit, že to není originální. 85%

• 31.1.2014  18:30
    Po rozvodu (TV film) (1981)

Výborné drama o lidech, kteří spolu dvacet let žili a najednou jsou cizí, nepřátelští a mluví spolu jenom kvůli dětem. Film o tom, jak člověk dělá to, co lidé dělají neradi-mění slova v činy. Odejít není ve středním věku zdaleka snadné. Jana Hlaváčová i Frej dokazují, že patří k naprosté herecké špičce. Drama o chvílích, které nechci nikdy zažít.85%

• 31.1.2014  18:26

Naprosto podivný film, který jsem vůbec nepochopil. Parta holek poskakuje po městě a to se natáčí. V reálu asi výpověď o prázdnotě puberty nebo nevím o čem.40%

• 31.1.2014  18:23
    Pan Jordán a Habada (TV film) (1968)

I na malé ploše se může odehrát velké drama. Pokud někdo chce vidět, jak vypadá pravá česká žabomyší válka, doporučuji tento film. Nemilosrdný boj pitomců ve sborovně, boj o korýtka, intriky a drby, sladkobolné projevy maskující touhu po lepším platě. Karel Hoger hraje skvěle padoucha a celá plejáda hvězd mu pomáhá vyniknout. Skromný Lukavský jako vždy důstojnost sama. 90%

• 31.1.2014  18:19

Taková podivnost z doby, kdy ještě filmaři úplně nevěděli, jak se dělá mluvený film. Zdeněk Štěpánek to naštěstí s Plachtou utáhnou docela dobře a Hugo Haas hraje svého boháče taky dobře. Jen to celé působí dost rozpačitě, rychlospíchlé na koleně. 60%

• 31.1.2014  18:16

Děj filmu je naprosto stupidní a nemá smysl se jím zabývat. V podstatě jediné, co povyšuje toto dílo na kult, jsou hlášky hajného Štětivce. To, co z něho padá jsou perly českého humoru na úrovni nejlepších štípáků Buriana nebo Haase. Jára Kohout je prostě bůh a Betty Kysilková mu zdatně přihrává. Táto, ne abys dneska přišel až zejtra...žijeme spolu jako na dívadle, samej výstup...a další. Válele jsem se smíchu. Zapomenutá pecka. 85%

• 27.1.2014  22:07

The final battle between Good and Evil. To se snadno řekne, ale mnohem hůř natočí. Vize tu asi byla, ale natonec z toho byla taková podivná podívaná, která mne nestrhla a díval jsem se na to, a čekal až to skončí. Bylo mi to všechno najednou úplně jedno. Tak takto jsem si to opravdu nepředstavoval. Taková limonáda. Zklamání, i když jsem to tak nějak vnitřně čekal. Tenhle rejža to prostě neumí. Nechápu, proč dali natočit bezvýznamnému televiznímu režisérovi čtyři díly největšího britského kasovního trháku posledních let. To mi hlava nebere. 55%

• 27.1.2014  22:01

Zatímco Frodo s Hobity šel odněkud někam a věděli co mají udělat alespoň rámcově, Potter neví vůbec nic a hledá cestu ve stylu RPG strategie. Tato gamesa ale v reálném čase není příliš zábavná a častá změna exteriérů nepomůže, když se skoro nic neděje. Stačilo asi sestříhat a spojit oba díly dohromady. To by se asi ale kasička Warnerů tak neplnila...55%