Pán času (2005) (seriál)

Prvních šest dílů naprosto tragických, jen síla vůle mne přiměla k sedmému. Tady jakoby se vyměnil tvůrčí tým a vše začalo být zajímavé, vtipné, i když na Trpaslíka nebo Firefly to samozřejmě nemá ani v nejmenším. Ale už se na to dá alespoň koukat. Dvě série jsem tedy viděl a musím říci, že z průměru nevybočily. Pořád jsem doufal, že se to rozjede, ale někdo jakoby pořád tahal za záchrannou brzdu. Škoda, potenciál by tu byl. Ztráta času, nikam mne to neposunulo. Zůstanu u Trpaslíka. 60%

O chytré kmotře lišce (1983) (seriál)

Moc hezky udělaná pohádka. Je to zřejmě pro hodně malé děti, možná právě proto to oslovilo i mne. Příběh není nijak komplikovaný, liška se neustále vzdělává a stoupá na společenském žebříčku až na prestižní post hajného. Koneckonců, vrcholem kariéry kozla je zahradník, lišky musí tedy být hajný. 85%

Blíženec (2019)

Stačilo by 90 minut a parády by bylo habaděj. Samotný námět na celý film evidentně nestačil, chtělo to ještě trochu rozvinout, dialogy lehce dopracovat. Začátek sliboval mnohem víc než s čím se na konci divák setkal...55%

Malá bubenice (2018) (seriál)

Typický natahovaný seriál dneška. Všechno hrozně dlouho trvá a motivy jednání jsou nějak nejasné. Holčina nehezká a nesympatická. Sionisté jsou za chudinky, kterým se moc a moc ublížilo. Nesedlo mi to ani trochu. Oldskúlové tedy ani náhodou, alespoň co tedy já pamatuji tak se to takto netočilo nikdy.

Tanková brigáda (1955)

45 minut jsem čekal jestli film začne. Nic se nestalo, tak jsem to vypnul. Július Pántik hraje hrozného dementa...

Speciální jednotka (2011)

V jednotlivostech síla, ovšem jako celek slabota. Akční scény poměrně slušné, některé momenty překvapivě povedené. Sráží to ovšem až patetické scény a ta strašná hudba v těch akčních sekvencích, no děs běs. 55%

Všechno bude (2018)

Vlastně vůbec nevím co k tomu říct. Dva kluci jedou v autě a jsou svobodní. Občas někoho potkají, no road movie jak noha. Je to ale trochu odnikud nikam. 55%

Fast Girls (2012)

Natočit sportovní film není sranda. Hlavní hrdina musí mít nějaký příběh, táhnout nějakého kostlivce v ruksaku, musíme si ho nějak oblíbit, přirůst k němu. Pak je to trápení završeno sladkou odměnou ve formě vítězství na konci. S tím souvisí i finální závod podepřený kvalitní muzikou a divák tiskne pěsti na gauči až do cílové pásky. Fast girls tyto předpoklady splňují jen z části. Všecko výše uvedené je tu naznačeno, ale nedotaženo, takže se pocit vždycky rozplyne těsně předtím, než ho divák prožije. Navíc se naše hrdinka chová jako trucovitá puberťačka a zavírá dveře i lidem, kteří to s ní myslí dobře. Divákovy sympatie tudíž nemá ani náhodou. Bohužel je stihne získat až úplně na konci snímku a to už je pozdě. Finále je docela dobře natočené, ale na konci filmu převažuje pocit, že většina věcí prostě nebyla dotažena, chybí přesvědčivost. Všecky ty holky ve vedlejších rolích jsou navíc o třídu lepší než Lenora Crichlow. To je další průšvih. Takže zbývá říci, že jde o průměrný televizní film. 55%

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Nejdřív pozitiva: Dokoukal jsem to do konce, Caprio byl vynikající. Negativa: Naprosto jsem se uzíval k smrti v očekávání nějaké pointy. Ta nakonec přišla a byla tak dementní, že jsem už doufám nad režisérem definitivně zlomil hůl. Nechápu to nadšení pro Tarantina, tolik let dělá to samé a vývoj je nulový. 50%

Tátova volha (2018)

Naprosto o ničem. Tvůrci drželi všechny trumfy v ruce a vyhodili je z okna. Množství výtečných herců nemá co hrát, nulový příběh. Námět připomínající možná Jarmushovy Zlomené květiny je trestuhodně nevyužit. Vilhelmová se neumí chovat přirozeně anebo je to holt taková nepříjemná ženská, která se do filmu tohoto ražení naprosto nehodí. Jednotlivé návštěvy jsou zoufale odbyté. Ztracený čas by se to mohlo jmenovat. 50%