Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (4 315)

plakát

Přísahám a slibuji (1990) (seriál)

I já bych pravděpodobně podlehl zdejším oslavným ódám na tento film, kdybych předtím neviděl celou Zdivočelou zemi. Tento doktorský příběh z pohraničí oproti Zdivočelé zemi jen zlehka klouže po povrchu, je takový bezkrevný, umocněn Abrhámovým nevýrazným hereckým výkonem ala Člověk proti zkáze. Obecně bych řekl, že i další velká herecká esa tak nějak procházejí seriálem a nezanechávají za sebou skoro nic. Divák tak zůstává nezasažený. Odsun německých doktorů ve mně nevyvolal žádné emoce a to určitě měla být silná chvíle. Vlastně ani vůbec nevíme o co tomu Abrhámovi ve finále jde, zklamání. 70%

plakát

Dynastie Nováků (1982) (seriál)

Výtečně obsazený a veskrze normalizační seriál. Chci být železničář, hrát v rodinné kapelě a žít s celou svou rodinou v jednom velikém bytě. Prostě idyla. 70%

Čekání na Patrika (1988)

Musím říct, že mi to neskutečně sedlo. Jeden z mála filmů v té době, který se alespoň trochu snažil o nevšední přístup k látce. Holky byly výborné.

plakát

In nomine patris (2004) (TV film)

Téma je to zásadní, nicméně zpracování je toporné a nějak se tomu nedá věřit. Zůstal jsem vně toho příběhu a nestrhlo mne to. 60%

plakát

Dobrá čtvrť (2005) (seriál)

Scénář je napsaný tak, že se ve filmu nevyskytuje jediný normální průměrný občan. Všichni jsou tam tak či onak pošahaní nebo alespoň divní. To je výhoda pro herce, jelikož je opravdu co hrát. A tento seriál je ještě z doby, kdy herci v seriálech skutečně hráli a ne se tam jen zjevovali. Pozitivem jsou tedy herecké výkony témeř všech zúčastněných. Slabší je to ovšem se scénářem a některé motivy jednání postav jsou dosti nepochopitelné. Celkově statečný průměr. 55% zejména s přihlédnutím k slabší druhé sérii.

plakát

Anatomie zrady (2020) (TV film)

Pronudil jsem se prvním dílem a druhý už nedal.

plakát

Špačkovi v síti času (2013) (seriál)

Možná je to naprostý čaj proti americké produkci, ale zase je tu spousta našich nejlepších herců v nejlepší formě a jak vidno- užívají si to. I naprosté miniroličky jsou zahrané poctivě a to je to nejdůležitější. Nedával jsem seriálu moc šancí a nakonec jsem ho v klidu dokoukal celý. 70%

plakát

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Pohádka, která se dá dokoukat zejména díky dobrým hercům. Chtělo to možná trochu víc nápadů...60%

plakát

Natankovat, najíst se a vyspat (1992)

Dvě dospívající holky v maloměstě s mámou, bez táty. Není co dělat, plácají se životem. A to vlastně všecky tři. No a najít někoho kdo vás spasí není jednoduché. A tak to je v kostce asi všecko co se o filmu dá napsat. Přesto je to klasický nezávislák a myslím i povedený. 70%