Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (4 210)

plakát

Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994)

Cena filmu spočívá hlavně v tom, že je svědectvím doby. Pozoruhodné je už spatřit na vlastní oči na co chodily davy lidí do kina v letech devadesátých, jaké byly hodnoty. Osobně jsem rád, že jsem film viděl. Překvapivě tu byl Luděk Sobota vlastně mezi slepými jednookým králem. 60%

plakát

Návrat tří mušketýrů (1989)

Pozitivum je, že se vypráví sice o mušketýrech, ale zároveň o starých unavených vojácích. Díky tomu, že se skutečně po dvaceti letech točilo, oni tak taky vypadají. Celá čtveřice je věkem poznamenaná a tak to do sebe zapadá. Ovšem asi taky díky tomu je celá ta komediální stránka věci, která se tak povedla v prvních dvou dílech, spíše trapnou fraškou. No nevadí, kdo si ten zážitek mušketýrů chtěl nastavit o další díl, ten se dočkal. Ale už to je opravdu jen okoralý dezert. Navíc tu není ten brilantní starý dabing, který film zvedl minimálně o třicent procent výš. Takže 60%.

Vztek (1995)

Je to v podstatě takový bonusový disk k filmu Smoke. To, co se nevešlo. Kvalita obrazu a střihu je různorodá, místy jde ale docela o pěkné kousky. Po prvním dílu rychle pustit bonusy...70%

Flashback (1990)

Flashback je klasikou žánru, jako třeba Midnight Run. Je to prostě dvojice na útěku. To samo o sobě je vtipné. Jenže je tu ještě druhý plán, taková sonda do duše americké společnosti, lidí, kteří prožili buď Vietnam nebo hippies, možná i obojí. Nesou si v sobě tu minulost a starý hippík Hopper je schopen v lidech vyvolat reakce přímo nečekané. Někdy vlnu sympatií, jindy zase agresi. Film, o kterém jsem přemýšlel ještě druhý den. Možná jsem viděl i to co tam není, ale za mne 85%

Rytíři spravedlnosti (2020)

Je to prostě úžasné. Seveřané zase vyšvihli komedii, která náhle padá do deprese, aby se člověk od srdce a trochu i ze zoufalství zasmál. Hrdinové, asociálové, kteří k sobě vůbec navíc vůbec nepatří, se pustí do akce, která hrubě převyšuje jejich schopnosti. Tohle se musí vidět, nelze vyprávět. 85%

Král komedie (1982)

Věřím, že jde o strhující Nirovo sólo, ale mne tedy neoslovilo. A to ho mám fakt rád. Ani jsem film nedokoukal, ač je jasné, že své kvality má.

Boj na řece (1984)

Rafťáci po americku. Občas vtip, občas nuda. Celkově průměr, není třeba vidět podruhé. 55%

Víkend u Bernieho (1989)

Film je zajímavý asi jen množstvím slov, které postavy vychrlí za minutu. Namluví se toho skutečně hodně, za mák smyslu to nemá. Vtipy žádné, jen pořád cítíte tu bezradnost a zmar. Nikdy více. 40%

plakát

The Last American Virgin (1982)

Parta tří kluků se snaží najít nějaký holky. Sex na prvním místě. Tentokrát ale chybí scénář, takže komedie to není. Jen nuda. Jenom díky hodně odvážnému závěru dávám vyšší hodnocení. 50%

Chvění (1990)

Dosti odpočinková záležitost. Kdo viděl Dunu, ten ví, že v poušti jsou červi. A tihle jsou hladoví. Čistí údolí. Je třeba se jim postavit. 60%