Letopisy rodu Shannara (2016) (seriál)

Mám chuť najradšej niekomu nafackovať. Tak očividne bijúce chyby do očí... Neviem si predstaviť ako sa na toto môže niekto z produkcie na konci točenia, strihania a všetkého možného pozrieť a povedať si že to musíme vydať, je to výborné, bomba. A to som typ diváka ktorý si nevšíma chyby efektov ale ako mňa toto vytáča ...Pozeratelné vďaka pekným holkám a dvom alebo trom postavám a je mi to veľmi ľúto že je mi trápne počas sledovania aj za tých hercov.

Akame ga kill! (2014) (seriál)

Ja osobne sa ani s jediným s týchto komentárov a názorov pod týmto mojim úplne nestotožňujem. Od prvého dielu som si to išiel bez spánku až kým mi nebliklo v zozname epizód čísielko 24. Nejaké to anime som už videl (málo ich nebolo), a môžem s kľudom na srdci povedať že Akame ga kill! bolo jedno z najlepších. Páčilo sa mi takmer všetko - bojové sekvencie, dialógy, vnútorné monológy, každá postava mala svoj charakter, ktorí jej pasoval a aj ten gag humor bol dobrý. Dej ako taký bol troška suchší ale to mi nevadilo. Postupné umieranie hlavných postáv, ak ich tak môžem nazvať, mi začalo s každou ďalšou pripomínať že sa mi stále vedia potiť oči. V posledných epizódach už to umieranie, aj ešte živé hlavné postavy, berú na príliš ľahkú váhu, čo mi neskutočne prekážalo a počet tých úmrtí je tak silno postrehnuteľný, že pozeranie cez rozmazané vlhké okná do duše bola realita. A preto jediná a podstatná vec , čo MUSÍM vytknúť, je finále. Začať so skupinkou príjemných vrahov kde ich je skoro do tuctu a na konci skončiť v páre, mi pripadá ako citové týranie každého diváka čo má rád happy ends (ako napríklad ja). Každopádne, toto anime určite stojí za pozretie. 85%

Black Panther (2018)

Od doby The Incredible Hulk určite najhoršia Marvelovka, zárobok 1,344 miliárd USD absolútne nevstrebávam, jedine že by pred filmom rozdávali popcorn zdarma. Nezáživný a úplne neforemný dej , strielanica, mlátenica, všetko fajn ale charakter postáv neexistuje tak ako bieli ludia v tomto filme. Snažiť sa prepojiť kmeň tretieho sveta s jednou s najmodernejších technolgií ktorá doslova dopadla na Zem je ako pozorovať pohlavný styk dôchodcov. Samozrejme efekty a Martin Freeman tomu dodali isté čaro pozeratelnosti...#IRONMANISLIFE

Živí mrtví: Počátek konce - Duch (2016) (epizoda)

Tak tento diel bol teda silná káva, ani nie tak ten začiatok ako tá posledná scéna. Neviem ako u ostatných ale ako ich tam mároval som mal zmiešané pocity že som nevedel či robí zle alebo dobre ale FTWD začína konečne gradovať a prestáva sa hrať iba na B- zombie-horrorovku. Na druhej strane Chris bol nevďačný nafúkanec , dobre mu tak. Fetka Nick je tak sympatický ako nikdy a nebojím sa povedať že celý druhý príbeh stojí iba na ňom, čo je vo svojej podstate veľmi dobré.

Brimstone (2016)

Brutálne, smutné a agresívne, tento film v skratke. U mňa by to bolo za 3 ale za Chapter 4 - Retribution a Jona Snowa dávam aj 4 hviezdičku.

Bitva o Sevastopol (2015)

Celkom sklamanie. Mám veľmi rád vojnové filmy či už od Rusov, Američanov, Nemcov ale aj od kohokoľvek iného. Herečka Pavlinčekovej je sympaťáčka a páčia sa mi aj bojové scény, kôli tomu to u mňa získalo 2 hviezdy. Nezaujímave omáčky, absolútne nepochopiteľné city a nejak si všetko a všetky vzťahy treba domýšľať. Snažil som sa tam nájsť aj ten brutálny, čistokrvný a odhodlaný pocit nenávisti pri hlavnej herečke , bohužiaľ nenašiel som. Celý film je zmätený a nevie čo vlastne chce.

Američtí bohové (2017) (seriál)

Perfektné zobrazenie a efekty, sympatickí herci, väčšinou humor pri ktorom nepokrčím nos od Cringu a celkom zaujímavý dej, ktorý sa síce ťahá viac ako je vhodné ale aj tak u mňa za 5. Jediná chyba je že stále nechápem kto je kto, hold treba aj knihu čítať.

Od pěti do sedmi (2014)

Začnem jednoducho. Film má výborný scenár, nieje nudný ani pomalý a pekne sa to vláčne ťahá. Obsadenie je okey a Anton to hrá viac ako brilantne. Teraz sa poďme pozrieť na dej. Tento film neodporúčam nikomu, kto nechce ešte hodinu potom rozmýšľať nad životom a nechce mať sklony menejcennosti až k depresií. Mimo toho že toto dielo divákovi až priam kradne obrazec o dokonalej láske , sa pri a na konci objavuje pasáž pri ktorej si každý aspoň raz zamilovaný chlap(ec) udiera hlavu o stenu rýchlosťou zbíjačky ale zároveň scéna tak svetovo reálna , že si nikto nesmie ani v duchu položiť otázku : ,,Ako toto toho Victora napadlo?" Samozrejme ze nič nieje dokonalé a preto aj v tomto filme sa to muselo "domrviť". Ďalej je tu samozrejme krásna tvár mladej herečky, ktorá je ako zlato, leč nieje všetko zlato čo sa blyští. Opustí svojho Brauna z dôvodu čo zamilovaní prekonajú s prstom v prsteni. Bolesť autora morskej panny bola tak citeľná a nešťastná ako ranný budík. A záverečná scéna. Keď som si myslel že ma už nič nestrhne na toľko že budem od nechapania kričať, dala si milá mamina dole rukavicu. NO COMENT... Každopádne tu hodnotím emócie a nie moje pavijánske výkriky do tmy. Famózny film

Jeruzalém: Brána do pekel (2015)

Musím povedať , že som čakal oveľa väčšiu hrôzu(v zmysle hodnotení filmu, nie podľa toho ako to bolo "strašidelné".)Uznávam že kôli kamerovému systému alebo teda skôr systému pohľadu first person, to je ten ktorý všetci večne nenávidíme , i keď tuto vďaka "fakegoogle-glasses" to bolo o niečo lepšie, že sa na to aj dalo pozerať(zdôrazňujem o niečo , nie o moc), som sa celkom slušne zabavil, aj to napätie tam občas bolo a s rukou na srdci môžem povedať že ak sa vám páčia filmy trocha sci-fi, trocha romantic, kde uvidíte aj dáke to women4man, trocha horror(ale fakt len trocha) tak nebudete úplne ľutovať a preklínať tento film.

Ti druzí (2001)

Nemám moc čo k tomu napísať lebo elegancia,dokonalosť a napätie hovoria sami za seba hneď po pozretí. 90%