RomaS

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 17.6.2019  14:53
    22. míle (2018)

"Je to divná hra, ale dobře, hraju dál. Výhoda domácího hřiště. Máte větší tým. Díky podpoře zkorumpované vlády ochotné pozabíjet nevinný lidi, máte neomezený zdroje. K tomu navíc jednotky, který jsme pro vás vyškolili a připravili. Máte absolutně středověký morální kompas a odpornou žízeň po krvi za kterou vás právo nepotrestá, protože nejednáte v rámci právního řádu. Jste chaos! Ale víte co? Já jsem ještě o něco horší!"

• 12.5.2019  18:58
    Pašerák (2018)

Neuvěřitelné, co tento starý pán ještě dokáže vytvořit. Pohodový film, který nikam nespěchá, ale zároveň svým tempem nenudí. Je to zase ten typický Eastwoodovský příběh ze staré školy plný emocí. Ve věku 88 let, kdy už většina lidí prdí do hlíny nebo už na to u sledování telky čekají si tento houževnatý stařík střihne rovnou hlavní roli ve vlastním filmu. Pane Eastwoode, ať se dál daří a pevně doufám, že jsem od vás neviděl poslední film.

• 5.5.2019  19:24

Zakončení největší ságy ve velkolepém stylu. Nic jiného jsem taky ani nečekal. Vlastně ani nevím co jsem čekal. Každopádně když očekávám dokonalost, většinou se dostaví zklamání. Teď nemůžu říct ani jedno, je toho v hlavě hodně a ani na druhý den to ještě nemám zaškatulkované. Tím, že se mi to i na druhý den stále vrací a vyvolává to nějaké dojmy asi znamená, že to bylo něco výjimečného. V každém případě se jednalo o dospělejší a vyzrálou formu všech předchozích marvelovek. Užijeme si méně humoru na úkor neuspěchané interakce všech postav, více úvah na úkor akce, ale jak je to u konců zvykem, taky hodně sentimentu. Já čekal, tak jak to u pokračování bývá, všeho více z předchozího dílu, což v tomto případě neklaplo. Infinity war je v tomto někde jinde, jako celek jsou, ale oba filmy perfektně vyvážené a jeden doplňuje druhý. Na obou se najdou mouchy, které otravují a taky perly, které září, ale kde ne. Tak jako v Infinity war nechyběla zde epická finálová bitka, která byla na nejvyšší úrovni a je jen škoda, že nebyla delší. Stejně tak zde byly postavy, které byly zajímavé a byla radost, když byly na plátně (Hulk, Thor) a pro změnu i ty co by mě zde nechyběly (Marvel). S Torem, ale stále nemám jasno, jestli mi jeho posun vyloženě nevadí. S ultimátního bijce posun do komické postavičky je hodně velký skok. To ještě budu nějakou dobu trávit. Stejně tak je škoda, že s Thanosem jsem už sympatie neměl. V Infinity war jsem ho v jistém směru chápal proč dělá to co dělá a bral za charismatického zaporáka. Je škoda, že tento pocit neměl přesah do pokračování. Dávalo by to více místa k úvahám, zda Avengers dělají vlastně dobře, což by se k celému filmu jako celku hodilo. No, určitě to vidím na další shlédnutí, ale dám tomu tentokrát více času. Jelikož Endgame není horší film než Infinity war, dávám stejné hodnocení.

• 3.3.2019  18:28
    Halloween (2018)

Na klasiku z minulého tisíciletí si už vážně nepamatuji, tak srovnávání se konat nebude. Každopádně se jednalo o zajímavý kus. Hrůzu ve mě dýňový večer sice nevzbudil, ale jeho jednoduchost a přímočarost, kterou v moderních filmech už jen tak nevidíme velmi oceňuji a předpokládám, že je to odkaz původního kousku. Vše ještě hrůzo-krásně dokreslovala výborná hudba. Zklamání pro mě bylo nesmyslné chování některých postav a scénáristické nesmysly. Tak například JLC, paranoidní a vyzbrojená jako do války se v kontaktu se staříkem Michalem chová doma jako totální pitomec. Taky stařík v masce by musel být na speedu a skákat jako Hulk, když se zrovna na něj kamera nedívá. Zabití dvou připravených poldů s kvéry kuchyňským nožem od seniora v masce, raději kamera ani neukázala, protože by to musela být parodie. Prostě a jednoduše, okolnosti, náhody a nepřítomnost kamery nahrávaly do karet tichému týpkovi s kudlou. Nebýt toho šel bych výš.

• 10.2.2019  13:06
    12 hrdinů (2018)

Co Američanům nejde upřít je to, že jsou silní patrioti. Jsou na sebe hrdí a s oblibou okázale oslavují svá vítězství. Co jim taky jde dobře, je to, že ty své úspěchy umí velmi dobře prodat. U nás se toto chování moc nemusí (kdo například má před domem vyvěšenou státní vlajku?), takže v očích domorodce naší kotliny tyto zámořské chvalozpěvy nemusí dopadat na úrodnou půdu. Když se od tohoto přehnaného patriotismu dokážeme oprostit, vznikl tady za mě až neuvěřitelný příběh. Nebýt kouzelné formulky "podle skutečné události", stala by se z toho jen další neuvěřitelná oslava hrdinství amerických vojáků. Nebýt hlavně poslední pasáže, kdy se z jezdců na koních stávají nesmrtelní bohové, kterým blesky ze zadnice nemilosrdně kosí všechny nepřátele, jednalo by se o celkově pěkně zpracovanou vojenskou akci.

• 13.1.2019  19:56
    Pátrání (2018)

Když po úvodních titulcích pohled na postavy zůstal z pozice telefonu/monitoru, měl jsem špatný pocit, že z této formy nemůže vzniknout nic zajímavého. Existuje hodně filmů, které šly do kopru, protože režisér nezvládl formu vizuálu snesitelně a hlavně srozumitelně vysvětlit divákovi. Jsem, ale rád, že v případě Searching nebyl špatný pocit na místě. Spíš naopak, tím, že je děj servírovaný z okna prohlížeče nebo telefonu, získá víc na autentičnosti a pocitu, že se to děje v přímém přenosu. V případě klasické pozice kamery by napětí nemělo takovou úroveň. Když pominu násilně vnucený dojem, že Apple, Google a Facebook mají super user-friendly systémy a každý člověk je používá na každém kroku, šlo o výborné drama plné zvratů, kde jsem neměl šanci odhadovat děj.

• 13.1.2019  19:19
    Venom (2018)

"Sežereme ti ruce i nohy a pak ti z hlavy urafneme ksicht. Budeš bezruká, beznohá věc bez tváře co se válí po ulici jako hovno ve větru." Komerční úspěch Venoma má základ v jeho zábavnosti. Není to tak ale po celý film. Do kontaktu Eddieho s Venomem šlo o sterilní příběhovou linku jako z Akt X. To teprve spojení a komunikace těch dvou looserů z odlišných světů tomu dala šťávu. Jsem si jistý, že příběh a zpracování mohly být na vyšší úrovni, ale na druhou stranu to odpovídalo odlehčenosti žánru. Sice v závěru zase nešlo o nic menšího než záchranu planety, ale tady byla jen něčím navíc, něčím co by zde vůbec nemuselo být. Na dvojku si příště zajdu do kina.

• 3.12.2018  10:21
    Slender Man (2018)

To že lidský stín vyzáblého basketbalisty se občas promění v Enta a terorizuje naivní teenagery strach nenaháněl by mě nevadilo. Vytvářel kolem sebe totiž takové neurčité tajemno kolem jeho postavy, které bylo zajímavé a čekal jsem, že navzdory úmrtím postav se bude jen lehce odkrývat nebo naznačovat. Předpoklad byl správný, ale to bylo asi jediné pozitivum. Cílový divák je zde daný, proto se i stejně pitomě musí chovat postavy. Budování napětí, ne-li strachu bylo minimální. Režisér byl milostiv a k mému potěšení to nenahrazoval lekačkami. Což ho ale neomlouvá z toho největšího hříchu, který může spáchat na diváka a to nudu. Ke konci, kdy už nebylo jasné zda na smrt odsouzená postava spí či bdí či halucinuje byl děj nejvíc chaotický a taky nejvíc nezáživný. Vysvobození budiž za krátkou stopáž a závěrečné zadostiučinění.

• 29.11.2018  09:04
    Boj (2015)

Po hodně dlouhé době, ne-li vůbec, jsem viděl válečný film, kde vojáci předváděli reálné chování v akci a boj probíhal bez nějakého heroického nebo patetického zkreslení. Jsem si jistý, že to bylo hlavně kvůli obsazení vojáků, kteří si prošli Afghánem do hereckých pozic. Nevěřím, že ti by ze sebe udělali pitomce i kdyby to rejža chtěl. Každopádně Krigen nebyl jen o dánských vojácích sloužících v Afghánistánu, ale velmi zdařile kombinuje rodinné drama o morálním dopadu jednoho "špatného" rozhodnutí na rodinu a jednotlivce. Oceňuji především to, že nikdo tu neroní potoky slz, nepronáší patriotická hesla ani nestříkají emoce z každého záběru. To ale neznamená, že tyto věci zde chybí. Vše je servírováno bez vysvětlování mezi řádky tak, že každý se svědomím a nějakou morálkou pochopí.

• 17.11.2018  10:04

Jmenuji se Taylor a jsem expert v zachraňování lidí z potopených ponorek. Jednou při záchraně námořníků jsem to nedal a některé nechal dole. To mi vyčítal jeden z doktorů, které jsem zachránil, psychicky jsem to nezvládl a začal chlastat. Za pět let jsem se prochlastal do super kondice kdy mi narostli bicáky, na břichu mám pekáč buchet a ve vodě hravě trumfnu Akvamena. I když jsem se zapřísáhnul, že už do vody nevlezu, hravě mě přesvědčili, že za to záchrana mé ex, která se dostala do mořské kaše určitě stojí. Na místě se dozvím, že se nejedná o nic jiného než o Mariánský příkop. Jsem ujištěn, že je to v klidu a o nic nejde. Přede mnou se tam zrovna potopila holka ve skleněné kouli, takže běžný provoz. Když jsem za pár minut na dně a hledám mou milovanou ex, tak místo malých slepých ryb, tu potkávám faunu konkurující Pandoře v čele s třicetimetrovým žralokem. A tady dostávám příležitost ukázat co ve mě je. Konečně jsem našel protivníka hodného mé velikosti. Nenechte se vůbec odradit tím, že bychom zůstali na dně Mariánského příkopu. Je jedno, že tam je 1000x větší tlak než na hladině. Megashark má totiž taky trumfy v ploutvích a bez problémů se adaptuje i na hladině, kde je tolik potenciálního masa, až mu jeho šedé oči přecházejí. Ale, nebojte tento rybolov vám udělám tak zábavný, že vám nebude vůbec vadit, že mozek necháte v režimu OFF. Já jsem totiž Taylor, kapitán Taylor.

• 30.9.2018  19:49

Smíšený pocit. To je asi to správné rozpoložení se kterým jsem odcházel z kina. Jedna má půlka měla radost z dobrého akčňáku, kde nechyběl humor, gore akce, vesmírné monstra, šáhlí vojáci, exploze a spacedogs. Ta druhá byla zase zklamaná z toho, že se opět nedokázalo navázat na tu správnou Arnoldovu cestu kde místo budování napětí a odkrývání neznámého se sází opět jen na povrchní zábavu. Asi do půlky filmu, než se objeví steroidový lovec se víceméně tyto cesty dařilo spojit. Škoda, že pak už to šlo do kopru. Exponenciálně začalo přibývat nesmyslů a zdravý rozum opustil plátno. Pojídač popkornu asi nezpozoroval nic, ale předpokládám, že pro tento film je většinový divák ve stejném očekávání jako jsem byl já. Verdikt je asi takový. Srdce pláče a vypnutý mozek se baví. Jo a celý film se odehrává v noci, takže nedoporučuji domácí promítaní s nezataženými žaluziemi.

• 19.8.2018  18:55
    Mělčiny (2016)

Prvně mě zaráží rozpočet tohoto díla, což je 17 M$. Předpokládám, že většinu rozpočtu musel spolknout digitální žralok, protože celý film se odehrává jen na jedné pláži s jednou herečkou a několika málo komparzisty. Když to přeženu, tak by stačil jeden šikovný kameraman s technikou a několik dní dovolené s herci na odlehlé pláži. Kdyby šlo o nízkorozpočtový biják byl bych více shovívavější. V základu k dobrému pocitu z filmu moc nechybělo. Měl příjemnou stopáž, rychlý a dramatický děj, občas fungovalo i napětí a dokonce se postavy nechovaly jako vypatlaní idioti. Se zavřenýma oběma očima bych odpustil i ten debilní závěr a taky to superhrdinství sympatické blondýnky. Do nebe volající je, ale co scénaristi vytvořili z té velké ryby. Výsledek směle konkuroval výtvorům extrémistů ze společenství Asylum. Vůbec se mi nechce popisovat co všechno bylo špatně. Přijatelnější by bylo vysvětlení, že se jednalo třeba o zmutovaného jurského mimozemšťana. Aby příběh vypadat opravdově, tvůrce musí znát všechna fakta. Tady stačilo zhlédnou alespoň jeden dokument o žralocích a nemůže vzniknout něco takového. Přesně takové filmy totiž povzbuzují strach z podobných tvorů u slabomyslných nebo neznalých a všichni víme, že takových je na světě většina. Je ale možné, že to nebylo z neznalosti, ale byl to tvůrcův záměr. V tom případě se omlouvám, ale za mě toto nedávám. Je to dvousečná harpuna, kde na jednom konci zkončí zmanipulovaný divák a na druhém ubohá ryba.

• 12.8.2018  18:22

Výborná oddechovka, která se nebere vůbec vážně, nesoucí se na současné oblíbené vlně soubojů přerostlých monster s předvídatelným dějem, slušnou akcí, pěknými efekty a okořeněná jednoduchým vtipem. Doporučuji vypnout mozek, do ruky kýbl popcornu a nechat se bavit.

• 10.8.2018  16:41

Skvělý napínák nervů u kterého se nebudete lekat, ale strachovat o sympatickou rodinu, která každým nesprávným krokem může změnit svůj osud, ale nikdy tím lepším způsobem. Zajímavým způsobem se tu pracuje s tichem na které jsem si musel zvyknout. Fungovalo to ale na jedničku. V druhé části filmu jsem pokaždé znervózněl, když se ozvalo něco hlučnějšího. To mi přetrvalo i nějakou dobu po konci filmu, takže i tak jednoduchý příběh dokáže být překvapivě funkční. V tomto případě mi ani nevadila absence vysvětlivek proč a jak se dostalo lidstvo do takovéto situace. Kazem a zároveň bodem dolů z absolutoria jsou nelogické zkratky, které neměly racionální vysvětlení (elektřina, pohyb monster bez očí nebo ultrazvuku, očividné slabiny, které nikdo nevyužije nebo odhalení zranitelnosti v jeskynních podmínkách).

• 31.7.2018  11:51

Dobré, ale ne tak jako předchozí díl. I když, zde bylo více různorodých motivů, kulturistika zde už nebyla to jediné a hlavní. Každý z účastněných měl za sebou zajímavý příběh a motiv pokračovat v tom co dělá, jejich cesty byly ale hodně odlišné. Co mi vadilo byla přílišná zaujatost sociálními sítěmi a jeden společný prvek, kterého by chtěli všichni dosáhnout. V prvním díle to byl Mr. Olympia, tady se to tříštilo na několik cílů. Jo a komentář Mickeyho Rourka a mnohem tajemnější a výraznější hudební podkres jedničky mi tu chyběly.

• 11.7.2018  09:28

Steroidová jízda kde ti špatní a dobří nemají tak jednoznačné pozice a kde i přes pouhé, ale parádní dvě akce se jedná o povedený atmosférický film obsazený správnými chlapáky.

• 26.6.2018  10:33

V tomto případě budu kvůli tomu jak jsem se na film těšil a možnosti srovnání kritičtější, promarněný potenciál totiž sráží Zánik říše o úroveň níž než jeho předchůdce. Bohužel za mě tam kromě fyziky a vzhledu dinoušů nefungovalo téměř nic. Předimenzováno málo uvěřitelnými akcemi a zároveň nudnými dialogy, napětí se změnilo spíš v několik lekaček a všichni lidé (kromě ústřední trojice až pětice) jsou jen hrabivý grázlové, kteří jsou vždy v obědovém menu jurského tvorstva. Scenáristé vše korunují neustálými na ruku jdoucími akcemi typu: Teď se někdo/něco musí objevit, aby klaďák neumřel / záporák byl rozžvýkán. Bohužel ani sympatie k hlavním postavám se nedostavila, kdy mě pobavila jen jedna scéna s omámeným Prattem a lávou. Jediné z čeho jsem byl opravdu nadšený byl úplný začátek a konec. Prvních pět minut bylo až hororových a tady fungovalo napětí správným způsobem, až jsem si říkal, jestli se produkce nesekla s cílovkou. Určitě by to byla zajímavá alternativní cesta příštího dílu. Konec zase otevřel mnohem zajímavější dveře dalšímu dílu, tak držím palce ať dopadne jinak.

• 10.6.2018  19:22

Za mě byl Panter od Marvelu ten slabší kousek. Určitě to nebylo výtečným technickým zpracováním nebo dokonalým spojením afro s high-tech světem. Ba naopak, musím vyzvednout spoustu originálních maličkostí, které efektně dokořeňují celek. Já myslím, že problém bude ve mě. Pantera jsem viděl prvně v Civil War, kde mě tato postava doslova iritovala. To jsem, ale neznal celý koncept vývoje této postavy. Následně byla chyba asi to, že jsem Infinity War viděl před tímto samostatným úvodem WakaWorldu, kde se můj pohled na ni vůbec nezměnil. I když je to zásadově správná postava (asi něco jako Superman nebo Kapitán America) nezískal jsem k Panterovi vztah jako ke většině postav Marvelu. To se může časem změnit. Nechám tomu volný průběh.

• 1.6.2018  09:42

Hromada antihrdinů se kterými je nemožné soucítit. Vtipné situace ze kterých přebíhá mráz po zádech. Silné životní příběhy nedotažené do konce. Prostě spousta kontroverze, která mi první půlku lezla na nervy, ale po nějaké době jsem asimiloval tuto neobvyklou dějovou linku a začal se výborně bavit.

• 26.5.2018  09:58
    7 životů (2017)

Překvapivě i přes viditelně nízký rozpočet se jednalo o zdařilou totalitní sci-fi. Když pominu očividné nedostatky v nastolení takhle brutálně represivního režimu a scénaristických zkratek pro nutnost plynulého děje, zábava to byla výborná. Možná pro většinu byl příběh předvídatelný, ale já až na pár výjimek se bavil překvapeními a dějovými zvraty. Je dobře, že dramatický spád to má už od začátku a když si tak uvědomím, nenašel jsem hluché nebo nudící místo. Velké plus bych přiřadil několika nečekaným scénám nebo odbočkám, které jsem nečekal, ale byly velmi příjemným doplňkem (amputace prstu/ů, postelová scéna, matrix jump, akční honička). Ještě bych dodal, že i když závěr byl předvídatelný (myslím tím hlavní linii), tak nepříjemná pachuť vítězství byla příjemně mrazivá.

• 29.4.2018  20:41

Nebýt Arnolda, minulo by mě toto drama jako jako neviditelná kulka. Byla to spíše zvědavost jestli tyto neakční role, kde není doménou svalstvo/minigun konečně posunuly Arnolda v jeho hereckých dovednostech nahoru. Musím uznat, že i když to není na stopro, tak posun tu určitě je značný. Je to vlastně i logický krok. Arnoldovi, kterému je v současnosti 70 let a nebyl by v akčních rolích nahrazen digitálně mladším dvojníkem by už nikdo neuvěřil nesmrtelného superhrdinu. V tomto filmu ale bohužel nefunguje to nejdůležitější, a to empatie diváka s postavami. I když se možná herci snažili jak to jen šlo, ani jednomu jsem nevěřil tu jejich bolest nebo hněv. A to je velký problém, protože děj je vleklý a v podstatě se tu nic moc neděje byla sázka na emoce alfou-omegou úspěchu.

• 29.4.2018  20:11

Je mi jasné, že nejsem cílová skupina. Když ale sedí vedle vás spoludiváci správného věku u kterých velmi dobře víte co je pro ně děsně cool a co je totálně trapné a dokážete se do nich vžít, začne to být výborná zábava.

• 29.4.2018  13:37

Musím přiznat, že na Infinity war jsem se dlouho těšil a očekávání byla ještě vyšší. Vždyť jde o pomyslné završení deseti let budovaného příběhu mnoha samostatných skládanek do jednoho obrazu. Složit puzzle o tolika dílcích chce ale odvahu a nadšení. Proto se ve mě mísilo velké očekávání s obavami. Zkazit se toho dá vždycky hodně. Výsledek je ale velkolepý. Tak jak se dalo čekat, hrdinové se rozdělí na několik netypických skupinek v netypickém prostředí (dohromady by to byl hrozný guláš) a zase typicky kombinují své vlastnosti i výstřednosti mezi sebou. Slovních narážek a vtipných hlodů si každý užije dost. Nejvtipnější je asi opět skupinka okolo strážců. Některé postavy potěší nebo překvapí (Strange, Thor) a jiné zase nudí nebo zklamou (Vision, Hulk). Velké plus je ale totální záporák. Jeho postava je zajímavá, chová se asi tak jak by měla, není plochý a jeho motiv je i částečně pochopitelný. Škoda, že se toho nedozvíme víc o jeho minulosti. To bych už ale chtěl moc. I když se dostane na všechny postavy, tak jak je to možné, je film už dost dlouhý, takže další vyprávěcí linie by už délkou (ne zajímavostí) diváka unavily. Není to super bomba, ale je to výborný film s nečekaným emocionálním závěrem.

• 15.4.2018  16:22

První třetina filmu byla velmi slibná. Definovaly se zde pravidla a důvod vzniku pidisvěta a povzbuzovala k tomu, že to bude netradiční a zajímavá podívaná. Možnosti konfrontace života obou světů zde byly dá se říct nekonečné. Osobně jsem očekával nějaký zvrat, kdy mikroměsto například napadne náboženský extrémista, který bude zuřivě dupat nebo skupina infikovaných potkanů. Zvrat zde sice byl, ale úplně jiným, šíleně nudným směrem. Prakticky se tak stalo příchodem extraotravné postavy vietnamky. Vnitřní hodnocení se tak rychle sešouplo z vrcholu do údolí. Závěrem je z toho průměr. Dávám, ale bod dolů za trestuhodně promrhaný potenciál výborného nápadu.

• 25.3.2018  13:13

Pokud se najde někdo takový kdo čeká od tohoto filmu duchovní povznesení nebo inteligentní zápletku, musí jeho zklamání být stejně velké jako Kaiju velikosti pět a půl. Tady se jednalo jen o řežbu megaželeza proti megamasu. Ale v každém případě ho nebylo dost. Zápletka tu stála za starou belu a stejně jako mě vadily na prvním dílu ty zbytečné řeči kolem, tak tady to nebylo jiné, pocitově ještě horší. Do půl filmu se v podstatě nic nedělo. Jen jsem znuděně čekal až se jeden rádobyvtipný vekslák se slavným fotrem dá konečně do kupy a začne zachraňovat svět. Celý film je vlastně jen čekání na poslední půlhodinovku, která ale za to stála.

• 8.2.2018  14:54

Parádní špionážní retro, kterou v několika místech překoná jen rychlá akce. Pokud tento druh filmu opravdu nemusíte, přeskočte alespoň do druhé třetiny filmu, kde začíná nezapomenutelná, desetiminutová nesestříhaná akce na schodech, která nemá obdoby.

• 8.2.2018  14:30
    Špión (2015)

Komedie nepatří mezi mnou vyhledávané žánry. Asi je těžké mě v dnešní rozesmát, když tu opravdovou komedii vidíte každý den ve zprávách z poslanecké sněmovny. V tomto případě to bohužel pro mě nebylo jinak. Nemůžu Špionu, ale upřít tu šílenou dynamiku příběhu a schopnost překvapit, co překvapit, spíš šokovat, když to absolutně nečekáte.

• 8.2.2018  14:22

Snad jako jediný tady jsem to zkusil "nezatížen" znalostí slavného předchůdce. Teď vím, že to byla chyba. Jsem si jistý, že mě spousta myšlenek a spojitostí utekla. Asi jako bych viděl druhý díl na sebe navazujícího seriálu. Z mého pohledu to byla krásná a pomalá vizuální podívaná. Nic víc. Určitě tomu někdy dám druhou šanci. Tentokrát i s mladým Fordem.

• 8.2.2018  14:11
    Zánik (2015)

I když se většinu času vůbec nic nedělo a děj směroval na psychologické drama, pro mě to byla záživná podívaná. Nedokáži přesně definovat proč. Možná tím nevysvětleným napětím mezi sousedy, které, ale bylo ve výsledku slabé a přehnané. Snad tím zimním feelingem, jehož vznik, ale zůstal nevysvětlen. Nevím. Každopádně slabé efekty neškodily, vykompenzovaly to docela zdařilé masožravé potvory. Pokud bych měl ale do hodnocení promítnout nelogičnosti, musel bych jít hodně dolů. Pozor spoiler. Ze sousedem už do konce života nepromluvím, i když je jediný dospělý široko daleko jen proto, že se ožral a přitom sežrali jeho ženu? Proč bych potom nebydlel někde jinde? Místa je dost. Když tedy byla neustálá zima, co by žrali zajíci a podobná havěť? Do dvou let by všichni pochcípali. Stejně tak by zase neměli co žrát ti bílí tesáci. Místo toho se za 9 let "vyvinuli !!!!!" a hezky rozmnožili do podoby, kdy přestože nevidí a nemají uši, slyší jak netopýři. Dokonce se dokáží pohybovat i bez echolokace (asi slyší i skálu růst). Ano Darwin se musí obracet v hrobě - 9 let! Když se živím lovem a sběrem, předpokládám, že bych se snažil mít doma minimálně malou zbrojnici. V závěru je veškerá munice vystřílena během několika sekund a nezbylo než povinné sebeobětování, protože za staré chyby se prostě musí umírat. Tak si to prostě přál pan scenárista. Na přehlížení těchto věcí si člověk, ale musí vypěstovat schopnost, protože více-méně jsou všude.

• 7.1.2018  17:44

Jednou za milion let si Slunce pozve všechny planety, aby zhodnotily jak se jim za tu dobu dařilo. Když se tak všichni sejdou a čekají na Slunce ptá se největší Jupiter Země jestli se má dobře, že na to od minule nevypadá. Země si postěžuje, že se poslední dobou moc dobře necití, že chytla nemoc jménem Lidi. Jupiter zhodnotí, že má pravdu a odvětí. "Neboj, to brzo přejde"

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13