Víly z Inisherinu (2022)

Filmy Martina McDonagha mají tři společné rysy. Zvláštní hutnou atmosféru, ponurý až depresivní ráz a špetku vytříbeného humoru. Tenhle je však zdaleka nejdepresivnější.

Jako v bavlnce (2020)

Dokázala to už ve Zmizelé a teď to jen potvrdila. Madam Štiková je prostě zrozena k tomu hrát takovéto bezpáteřní svině. A Tyrion v nezvykle záporné roli byl taky naprosto boží. A ten konec jsem fakt nečekal

Afrikou na pionýru (2019)

Marek Slobodník byl vždy nejvtipnější účastník trabantího žlutého cirkusu a tenhle jeho vlastní projekt je top strop! Kokot drevený plechom pobitý nezklamal. A malárie je dobré psycho! To nechceš dostat!

Srážka s láskou (2019)

Pokud jste fanoušky romantických komedií podle tradiční šablony a humoru Setha Rogena, tohle je snímek přímo pro vás!

Králíček Jojo (2019)

Naprosto úžasné! Nacpat do jednoho filmu tolik humoru a zároveň tolik melancholie, to je skutečný masterpiece! Klaním se pane Waititi! 90%

Ostré předměty (2018) (seriál)

Neuvěřitelně vtahující ponurá atmosféra jižanského maloměsta, kde je stále všudypřítomný závan konfederační minulosti a jemuž vládnou naprosto pošetilé ženy. Nebýt někdy až příliš vleklého děje (asi by si to vystačilo s šesti epizodami) a strašně zvláštního konce, dal bych určitě pět hvězdiček. Amy Adams tradičně naprosto bravurní a Patricia Clarkson si za roli její matky zaslouženě odnesla Zlatý glóbus. 80%

Události (1993) (pořad)

Sledovat zpravodajství na nějakém jiném kanále prakticky nemá smysl. Skutečnost, že se jedná o jediné kvalitní zprávy však nesnižuje jejich kvalitu, která je dle mého názoru opravdu na té nejvyšší úrovni! Když je navíc uvádí překrásná Aneta Savarová jedná se nejen o kvalitní přísun informací, ale i o pastvu pro oči :) 100 %

Sezení (2012)

Jestli nějaký film vystihuje slovní spojení "Hřejivý lidský příběh", je to právě tento. A Helen Hunt je i ve svých padesáti stále krásná! 55%

Jak na věc (2002)

Překrásný příběh o neobvyklém přátelství mezi 38tiletým starým mládencem, kterému zdánlivě nic nechybí, jeho život je však prázdný a trochu divným 12tiletým klukem, který má problémy nejen ve škole, kde ho trochu šikanují a nemá kamarády, ale taky doma se svou psychicky narušenou matkou. Náruživé fanynky Lásky nebeské, Nothing Hill či nedej bože Bridget Jonesové asi nebudou souhlasit, podle mě je to však jednoznačně nejlepší herecký počin v kariéře Hugh Granta! 90%