8rec

Česko

3 body

• 3.2.2019  09:12
    Pračlověk (2018)

Krásná stopmotion animace dokreslená o digitální efekty, ale je to mírně nudné.

• 3.2.2019  09:11

Velmi dojemný příběh se skvělou hudbou a pohádkovým zpracováním.

• 20.12.2017  18:11

Je to lehké, poetické ale k postavám jsem si nenalezl cestu. Ten konec mohl šokovat trochu víc, ale nestalo se.

• 9.12.2017  16:56

Maxi prča!

• 30.7.2017  18:42
    Jeleni (studentský film) (2016)

Děsně zdlouhavý a nekonečný. Nebavilo mě to. Hvězdu dávám za to, jak to bylo zvládnuté technicky. http://www.ceskatelevize.cz/porady/11913297195-studentsky-maraton-2017/217562220250001/video/559355

• 30.7.2017  18:36
    Moje sestra (studentský film) (2016)

No na studentském maratonu byly mnohem lepší filmy. Tohle tam bylo tak nějak .. mimo. Nejvíc mi asi vadlo to, jak to celé je v detailech. http://www.ceskatelevize.cz/porady/11913297195-studentsky-maraton-2017/217562220250001/

• 4.7.2017  20:53
    Prach a broky (amatérský film) (2015)

Velice chytlavá písnička. Ta mi v hlavě hučela ještě hodně dlouho. Dějová linka trochu nic moc. Fajn je, že si to na nic nehraje, ale takový filmy fungovaly před lety, kdy s filmem mohlo začít spoustu nadšenců.

• 4.7.2017  20:49
    BioBuddy (2016)

Skvělý kraťas s dokonalou pointou. Byl jsem šokovaný stejně jako ten kuchař. Škoda, že nemám fotku :D

• 4.7.2017  20:46
    Pomsta (amatérský film) (2016)

Zaplatit 100 Kč za to, že uvidím 40 minut toho, jak se teprve někdo učí pracovat s kamerou a potom vyslechnu Baldu, jak si myslí, že natočil něco šokujícího a jak nás tím všechny dostal, je podle mě dost přepálená cena. Člověk v takové chvíli spíš skončil s rukama v dlaních. Ano, lidé potom při odchodu pláčou. /// A jen tak mimo kluci: Ruská federace není naším spojencem. A asi těžko tam budeme posílat naše lidi, aby tam studovali vojenskou školu nebo tam prováděli nějaké cvičné manévry :D Asi se nevyznám v uniformách, ale tady jste taky nějak netrefili dobu. V těch se naposledy rozháněly protestující davy na Václaváku v osmdesátým devátým. :D Uvažování hlavní postavy je potom úplně stejné. Kolem domu i v domě řádí vrah ale dveře do domu necháme odemčené? :D Já nevím, ale při psaní scénáře vás takové voloviny mohly trknout.

• 4.7.2017  20:34
    Domovoj (2017)

Povedený kraťas. Má to super pointu. A! Domovoje jsem viděl už v záběru s babičkou v křesle! :D

• 4.7.2017  20:22
    Tři bratři (2014)

Pohádka s krásnými a chytlavými písničkami, které potěší. Slepenec tří pohádek do jedné příliš nefunguje, takže jsem měl pocit, že jsem viděl paskvil. Hodnotit to jako běžnou pohádku ale asi nejde. A člověk musí možná trochu přihlédnout k tomu, že je to zkrátka muzikál. V pohádce ale určitě nalezneme řadu příjemných ponaučení, slovních hříček a vtipu, který ukrývá náš rodný jazyk.

• 4.7.2017  20:21

Režiséra Vorla chápu do jisté míry jako režiséra nezávislé tvorby. Jeho filmařský rukopis je často na pomezí profesionálního a amatérského filmu. Bohužel tentokrát víc to druhé. Kdo čeká, že se bude smát, protože na plakátech všude čteme "komedie" - plete se. Ryzí drama se smutkem a lítostí.

Strašidla (2016)

Zdeněk Troška se rozhodl, že natočí komedii, kterou od osmdesátých let nikdo nenatočil. Tedy komedie typu: Jak utopit doktora Mráčka, Což takhle dát si špenát, a podobné. Nápad to nebyl špatný, ale úplně se to nepovedlo. Některé herecké výkony by byly vhodné spíš na divadelní prkna, ale ve filmu působí trapně a neumětelsky. A protože jak říká Zdeněk Troška: "Nejsem žádný troškař." muselo to být zase zbytečně dlouhé.

• 4.7.2017  20:21

Hororová komedie, která má všechno potřebné. Strach, smích, napětí, vtip. Navíc dobře volená kamera, barevné korekce i hudební doprovod.

• 4.7.2017  20:20

Noví Piráti se představili trochu jinak. První půlka filmu na souši, druhá na vodě. Přesto to ale funguje a celý film má krásný spád. Jen ten konec může spoustu fanoušků zklamat - za sebe si myslím, že to bylo zbytečné.