Dědicové (2013) (seriál)

Min Ho v tomto seriálu šeď a nuda. Kim Woo Bin úžasný! Ma zajimavy oblicej a roli zaporaka v prvni polovine dílů vysekl bezchybne. Jeho krive usmevy a vysoke licni kosti mi od zacatku ucarovaly vic nez nudny Lee Min Ho s bibrem. Vecna skoda, ze mu ho v poslednich dilech vnutili take! Je to naprosto priserny uces, zbytečně zakryva hezké tvare herců. Celkove prvni dily nic moc, pozdeji se dej rozvinul a zalidnil, jak jsem uz u Koreje zvykla. Woo Bin pro me tento seriál zachránil, mrzelo me, ze jeho postava dopadla tak smutne, i kdyz bylo od zacatku jasne, kdo získá krasnou damu, ze? Namety vaznejsi nez v Boys over Flowers a postavy nebyly cernobile, takze po zvazeni davam 5*.

Radši kluci než kytky (2009) (seriál)

Uf, to byl sladacek. Emocionální, naprosto nerealna, ale binge-worthy pohádka. Začátek OK, druhou polovinu jsem zhltla v kuse. Přátelství F4 krasne, hlavni potvora ultra zla, ale dve veci mi vylozene vadily. Hlavni hrdinka tak nehezka, ve vsem podprumerna, a blazni po ni dva největší a nejkrasnejsi mega bohaci? Ano chapu, melo to byt o jeji andelske povaze, ale nedalo se tomu uvěřit. Hodne me to rusilo v průběhu celeho serialu, byl to proste nesmysl. Druhou vyhradu mam k hlavnimu paru obecne. Rozmazleny bohac a obycejna holka, oba palicaci, co se stale hadaji a jejich vztah mel vice zvratu a utrpení nez klidnych laskyplnych chvil, ze bez sebe nemohou byt? No potes koste! Vztah Jan-di a Ji-hoo byl daleko reálnější. To byl materiál na manželství, vzajemna podpora, pece, ochrana, klidny soulad. Nepochopila jsem, proc Jan-di tak visela na Gu Jun-Pyeovi, kdyz ji nejdriv sikanoval, potom odkopl, choval se zbaběle, kdykoli ho potrebovala, a nakonec jeste zapomněl, ze vubec existuje. V mych postarsich, zkušených ocich totalni blbost. Ten pravy soulmate byl Ji-hoo. Dokonce ho tak nakonec nazvala, ale kdepak - z neznamych duvodu musela mit toho nakulmovaneho pitomce. Tyto dve absurdity me rusily po celou dobu serialu, proto ubiram hvězdičku. Je to zkratka HODNE neuveritelna telenovela.

Můj princ na 100 dní (2018) (seriál)

Snad nejpovedenější joseonsky serial, ktery jsem viděla. Obvykle mi v takovych serialech vadi prevleky zeny za muze, kdy i na prvni pohled je videt, ze tohle muz rozhodně neni. I tady se to bez jednoho takoveho prevleku neobeslo, stejne jako bez okate fingovanych polibku a neucinneho tupkani, kdyz je potreba poradne setrit krev :). Nekdy v prvni tretine je serial docela zdlouhavy a na princi je videt, ze to neni herec. Jeste ze tu strnulou a vecne bezvyraznou tvar mel v popisu prace! Komicke sceny jsou ale vydarene a nejednou jsem se zasmala i nahlas. Urcite bych doporucila milovnikum serialu z tohoto historickeho obdobi!

Má země: Nový věk (2019) (seriál)

Nadherny Do-hwan byl jednicka od prvniho okamziku, absolutne jsem nechapala, co dela v hlavní roli nudný a uplne prumerny Se-jong. A ano, romantika byla uplne zatlacena do pozadí. Pribeh samotny byl ukrutne zdlouhavy a casto nudny, uplne by mi stacilo tech 12 dilu do zabiti hlavniho padoucha. V podstate se shoduji s ostatnimi recenzenty. Obsazeni hlavni role hercem bez spetky charismatu, nudna romantika, prilis dlouhy a nezazivny pribeh.

Yeoshingangrim (2020) (seriál)

Byl by to prijemny serial, kdyby mi celou dobu tak priserne nevadila spatna volba hlavni hrdinky mezi dvema napadniky. Hwang In-Yeop je opravdu mimoradne krásný kluk, dovolim si tvrdit, ze krasnejsi nez divka. A uzasne zpiva. Jen uplne hloupa nebo uplne zaslepena holka by mu nedala prednost pred nezajimavym a suchym Cha Eun-Wooem. V tomto pripade byla tedy dejme tomu zaslepena zamilovanosti. Ale tato vada na krase se tahla celym seriálem jako ruda jizva a "cena utechy" v podobe rozjizdejici se kariery meho hrdiny byla beznadejne slaba. Za tuto bolest davam jen tri hvezdy, nedalo se divat na to, jak se takovy krasny kluk zbytecne trapi. Doporucuji spise sadistickym povaham :).

Woonmyungcheoreom neol saranghae (2014) (seriál)

Nuda střídá otravu. Vydrzela jsem celou polovinu serialu, tedy 8 dilu, ale vic uz jsem nedala. Nic zajimaveho se tam totiz nedeje. Nesympaticky chlap s prisernym smichem si vezme sedou mysku, ktera s nim otehotnela a...no a dal uz nic. Musi to rici svoji predchozi pritelkyni, dobra. Rodice obou se rozplyvaji nad prichodem vnuka, dobra. Ale na napln serialu to nestaci. Za me nezazivne a prazdne.

Můj tajný románek (2017) (seriál)

Ano, klišé, ano, slaďák...ale hezky se na to koukalo. Mimořádně hezký hlavní hrdina mi ke spokojenosti docela stačil. Trochu to pokazil konec, kdy se ti dva skoro rozesli pro nic za nic. Skoda, ze k tem oslňujícím hlavnim hrdinum vzdycky daji tak nezajimavou a neschopnou herecku, ze tomu krasavci tu velkou lasku ani neverim. A to jsem totalne nezapskla ctyricitka. Příjemná pohádka na relax, ale na víc to ani neaspiruje.

Zítra je taky den (2022) (seriál)

Bohužel...asi nejsem typ na fantasy pohadky, neumim se do nich vžít. Zkusila jsem to kvuli Rowoonovi, ktery se mi predtim zalibil v She would Never Know, ale tohle me vubec nechytlo. Armada smrtaku v jakemsi divnem mezisvete, pripady nestastnych lidi resene totalne nerealisticky, cela ta struktura pak jakoby prazdna...ne, na fantasy me opravdu neuzije.

Jinsimi dadda (2019) (seriál)

Nuda, nuda, nuda... suche prostredi pravnicke firmy me vubec nechytlo, romance se vlece jako syr na pozadi ruznych nezajimavych pravnich pripadu. Nesympaticky I Dong-wuk se mi vubec nelibi jako chlap. Nic se tam nedeje, nema to stavu. Nebavilo me to ani trochu, nedokoukala jsem.

Milenec lady Chatterleyové (2022)

Jedno z nejhorších zpracování klasiky, kterou jsem samozřejmě četla.  Odpudive vychrtla nymfomanka primo donuti vlažného hajneho k sexu. Smyslne to neni ani trochu, dívat se na koncentracnici Emmu s uzlovitymi rameny a promodralymi pazemi kost a kuze je spis bolestne. Mellors totalne nevyrazny, necha sebou smykat, jak si lady preje. Joely Richardson a Sean Bean to vystihli nejlepe. Roman si rozhodne zaslouzi vicedilne zpracovani, jednotlive filmy vzdy vynechaji spoustu dulezitych momentu. Za me ztrata casu.