Honzíno

Pokušitel

Twitter: pikusdikus

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 5.2.2021  13:49

Na konci mi to přišlo fakt dobrý, i když jsem ihned vědomě pomíjel jakékoli sportovní vady výkonu (použití kyslíku, maximální využití šerpů a tábora na komplet podporu...) a charakterové neduhy hlavní hrdinky (opakovaně nechat doma kvůli K2 na několik měsíců 2 malé děti, v prvním případě dokonce ani ne ročního synka, ve třetím případě několikaměsíční expedice - květen Kančendženga, červenec K2). Den poté jsem si uvědomil, že o finanční stránce projektu jsme se nedozvěděli zhola nic, Himaláje a osudovost, obtížnost K2 na mě nedýchly rovněž (přestože je mám celkem načtené a pokaždé mě ohromí). Splnění snu jedné nevyrovnané ženy a ukazování statečnosti v evidentně složitém vztahu k otci (vynecháno, ale dalo se poznat - volání hlavně rodičům) v dost osekané verzi (self záběrů a gopro pohledů mezi C3 a C4 a summitem je minimum - podezírám z nadměrného použití masek, což je ale zase na druhou stranu pochopitelné, když jdu do takové výšky 2x během týdne) je prostě málo. Lepší 2*

• 21.12.2020  15:19
    Notting Hill (1999)

Těžká Achillova pata. Vytvořil jsem si slabost díky mé úžasné ženě. Duše romantika a snílka se ve mě nezapře. Nesympatizovat během 'Enháčka' s Hughem Grantem mi jde skutečně jen velmi ztěžka. Nebýt toho až brutálně napáleného závěru, jdu snad ještě výše.

• 1.12.2020  00:09
    Free Solo (2018)

Typickej psychopat, který místo toho, aby bez mrknutí oka stimuloval svoje zdecimované emoční centrum mlácením jiných lidí a ničením cizích životů, balancuje na hranici nirvány a zničení toho svého. Chvalihodné! Možná by byl radši, kdyby u toho nikdo nebyl, ale love jsou potřeba a občasný kontakt se ženou s postupujícím věkem rovněž... Obrovský klobouk dolů. Parádní film, jen Sanni by měl někdo řict, že to pravděpodobně neskončí tak, jak si představuje.

• 12.10.2020  10:19
    Durrellovi (TV seriál) (2016)

Seriál, kde se protnuly ženiny i má kritéria na příjemný seriál. Ideál na deštivé víkendové dopoledne. K tomu navíc velmi dobrý, zajímavý a chytlavý počin. Překvápko, moc jsem nevěřil.

• 28.8.2020  13:02
    Tenet (2020)

Ano, Nolan si půjčuje u Bonda (jehož má evidentně v lásce, zároveň splnil sen všem liberálním bondofilům - dal nám konečně neohroženého agenta černé pleti), Harryho Pottera, Avengers, Kubricka, Happy Endu, sebe sama atp. Myšlenkou možná není nejoriginálnější. K postavám má velmi osobitý přístup, který spousta lidí nevydýchá. Já jsem si většinu jeho postav v posledních filmech dokázal oblíbit hladce (Hardy pilot spitfiru, Matthew jako pilot vesmírné lodi, v Tenetu zhrzelá manželka toužící po klidu s dítětem..), jen si k nim Mistr klestí cestu jinak a používá je důsledně šachovnicově, sloužíce vždy příběhu. Můžeme hledat spoustu záporů, ale záleží na úhlu pohledu a přístupu a hlavně touze po kvalitním příběhu. Pro mě je Tenet filmem na hranici geniality, kde Nolan píše nová pravidla pro vyprávění velkofilmů a odhaluje neskutečný nápad a v zásadě nový pohled na cestování časem a prostorem, jehož mistrovský koncept v rámci příběhu šroubuje do neuvěřitelně vymyšlené a promyšlené smyčky. Nolan ve většině svých počinů ukazuje jeho fascinaci časoprostorem (minispoiler: zde dělíce čas, prostor a hmotu od sebe!), science fiction a o kvalitní a originální příběh mu jde vždy v první řadě. Já jeho vášně sdílím, o to to mám s ním jednodušší. Tenet je brutálně napínavý, intenzivní, chytrý, zároveň vstřícný, fikaný, promakaný, vypiplaný, nadčasový. Tenet je perfektní film, který musím vidět znovu a je krásnou ukázkou toho, k čemu všemu Nolan tíhne a zároveň jak chce filmařinu posouvat dál. Naposled jsem byl v kině takto fascinován děním na plátně při Dunkriku.

• 22.8.2020  20:22

Spolu s Krtkem ve snu nejlepsi dil a vrchol antiutopickeho krtecka s poselstvim. Nelze nez smeknout a to se psaly roky '82 a '84

• 22.8.2020  20:20
    Krtek ve snu (1984)

Masakr.

• 18.8.2020  10:53

Famozni vec. Ja jsem stale den po zhlednuti natolik oslnen a rozhozen, ze netusim, jak se k Sugar Manovi postavit. Manipulace a ohnuti faktu sem, onehdy prihnuti tamhle, jsou nesporne. Ktery dokument je vsak nestranny a ciste objektivni bez viditelneho naklonu tvurce. To, ze o amikovi, jenz je slavny v JAR, v Oceanii a na techto mistech byl i vlivnou hybnou silou, tocil film sved a skoro nemel prachy pocin dodelat, uplne staci, abych pomalu jeho pribeh a ztvarneni miloval. Az si stahnu jeho alba, asi prihodim patou hvezdu.

• 4.8.2020  09:28
    Havel (2020)

Náš národ je rozdělený. Vždycky byl, nyní je to snad paradoxně ještě patrnější. A tenhle film, jak jsme konstatovali s mojí velice vnímavou a chytrou ženou, přichází přesně včas. I přes to, že se odehrává 52-31 let v minulosti, je naléhavě aktuální. Chápu rozporuplné přijetí, je to film pro nás, pro Havlovi zastánce, ale měli by ho vidět všichni občané České republiky. A je to film světových rozměrů. Od prvního (famózního) záběru sledujeme osobitě pojatou konstrukci Havlovy osobnosti. Je v centru dění a pomocí brilantně zvládnutých filmových nástrojů (kamera, zvuk, soundtrack) vypráví jeho cestu ke státníkovi, všechno okolo je jen jakoby bokem. Po velmi dlouhé době jsem byl na konci filmu dojatý a nechtěl jsem, aby skončil. A to navíc u českého filmu! Ptám se, kde je konec státníkům, na které mohl celý národ být pyšný? Přijde někdo, kdo bude opět respektován v zahraničí? Teď už dost emočním výjevům a neobjektivní adoraci. Mrzí mě jistá zkratkovitost v druhé půli a osekání některých postav, nerozvinutí možných naťuklých motivů (vězení naopak těžkotonážní váha) místy i nadbytečné odlehčování. Snímek mohl mít klidně o 15 minut delší stopáž. Herci dokonalí, atmosféra perfektní, spousta skvělých momentů a ten závěr... Jsem těsně pod vrcholem. U nás se stále ještě točí bravurní filmy! 90%

• 3.7.2020  11:31
    1917 (2019)

Já naopak myslím, že herecky je 1917 velmi slušný počin na mladý kluky s ikonickou podporou veteránů jako Firth, či Cumberbatch (jenž neměl na konci nejmenší chybičku). George Mackay se počíná stávat mým oblíbencem. Celý film je velmi povedená a intenzivní šleha. Tlačilo to na mě určitě tak, jak Sam Mendes zamýšlel a já zůstal jen kousek pod nejlepším zážitkem. Příběh samozřejmě nemůžeme očekávat v případě survivalu nikdy v komplikované, či prevratné rovině, přesto ten film může být skoro perfektní (viz Gravitace, Potomci lidí atp.).

• 23.4.2020  09:26
    Teroristka (2019)

Bajgar si hraje na Tarantina. Uf, bolelo to. Ale nějaké klady to obsahuje.

• 8.4.2020  13:47

Základem pro zdařilý děj filmu je geniální pokračování knižní předlohy. A. C. C. rozvinul svůj rozjetý konflikt a na pozadí geniálních HC sci-fi nápadů a inovací jej konkretizoval. Film se snaží jet po knize, sem tam si to ohne včetně druhé poloviny, ale je určitě zdařilým představitelem a reprezentantem skupiny - pokus o věrné přetáhnutí knihy na plátno.

• 30.3.2020  13:10

Krása. Parádí zakončení. Ředitel hotelu dostal v posledních dvou dílech hodně prostoru a Martin Myšička naplno mohl ukázat svůj um, který v něm bezpochyby je. Famózní seriál s krásnou poslední předtitulkovou scénou. Potvrzuji a opakuji se: je mi velmi líto, že Čtvrtá hvězda nemá o pár dílů víc. Nebojím se napsati, že to bude za pár let klasika.

• 30.3.2020  13:07

Kolečko s Prušinovským klasicky gradují finále a tohle předfinále je opravdu šťavnaté. K tomu nad nimi dohlíží stará škola Krobot, který má smysl pro zemitost a dochází k utahování otěží. To samé jsme viděli pár let na to v Mostu (včetně Cliffhangeru), ale přece jen je to jiné. Bomba.

• 26.3.2020  10:10

Všichni herci jsou úžasní, ale jestli někdo jen malinko ční, je to Trojan. Jemu věřím úplně všechno. Ač jeho postavě nefandím (A věřím, že takový byl záměr), cítím, že on ta postava skutečně JE, František je perfektní.

• 26.3.2020  10:08

Geniální satira českého přizdisr*čství a podlejzavosti. Při druhém sledování seriálu musím konstatovat, že 7. a 8. dílem seriál vrcholí a drtí všechny své soky.

• 2.1.2020  09:04

Škoda přehršle sentimentu v závěru. Jinak pro mě, jakožto nástrahy rodičovství intenzivně prožívajícího rodiče, film začal skoro na plné palbě. Udržoval si kvalitu, a až díky konci skončil klasicky na půli cesty mezi třetí a čtvrtou hvězdou. De Niro je borec, celá herecká eskadra je obstojná. Bohužel některé osudy v jedné rodině působí až moc přitažené a 'CRASH' efektem. Ale je to palec nahoru a 69%.

• 21.12.2019  00:01

Je to průšvih. Zahození karet, které rozdala sedmička a směru, jež osmička udala. V Epizode IX není jakýkoliv moment či element, co si budeme pamatovat. Nic, co pouštět znovu. Hvězdné Války končí ve změti guláše, demence a pouťové atrakce šité horkou jehlou. Žádný příběh, oblouk, atmosféra, gradace, osudovost, motivy. Bylo mi úplně jedno, co se na plátně děje a co se stane. Navíc to víme dopředu. Hvězda za hudbu, druhá za zbytky sympatií a Síly. Nikdy bych nečekal, že Abrams nechá projít skrz produkci takhle špatný vlastní film. Jednoznačně nejhorší a nejuspěchanější epizoda se vším, co si pod tím lze představit.

• 25.11.2019  09:20
    Vlastníci (2019)

Co začíná mírným, tepavě komediálním tónem (geniální zpomalovací intro), končí jako těžkotonážní zrcadlo celé české polistopadové společnosti s detailním vykreslením vyňatých, klasicky českých 'typizovaných' charakterů. Jiří Havelka stále ví, že na to jako národ nemáme a nejradši bychom žrali kořeny minulosti, než si dali sebemenší námahu s budováním něčeho nového. Díky, že do kin došel z tuzemské produkce tématem sice velmi konkrétní, ale zpracováním mezinárodní film a my nemusíme aplikovat při hodnocení lokální měřítka. V kině si při sledování Vlastníků určitě neodfrkneme a kam jinam Lvy, když ne sem?

• 4.11.2019  12:47

Po dlouhé době v českém filmu zajímavé nosné téma a na naše končiny netradiční pojetí. Je to film evropských rozměrů se spoustu neortodoxně uchopených a odvážně řešených momentů (opět na české prostředí) a to se musí cenit. Na vině bude určitě kvalitní hutná předloha, již jsem nečetl, ale vím o ní zprostředkovaně. Režie spolu s hudbou jsou vskutku nekompromisní, filmu však kralují herci v hlavních úlohách. David Švehlík předvádí perfektní výkon, těsně následovaný Simonou Babčákovou, Jaroslavem Duškem a ostatními. Nečekal jsem, že mě to vůbec nějak pohltí a stalo se.

• 25.9.2019  13:20

Bod za herce, bod za 'české' lokace. Cení se nestrčit do hlavních rolí na pohled překrásné lidi. Ale jinak je to konina se snůškou klišé (hubatá černoška káže, také poučuje bílý trubky, romantický oblouk o znovuzrození, každý s vybočujícím vzhledem je pošuk, geografické nesmysly...). Samo o sobě by to nevadilo, jen by mě to muselo chytnout a těšit se na konec, kterého jsem se během stopáže čím dál víc obával a on nastal v oné podobě. Je možné že v původním znění bych se vyškrábal ke 3 bodům z 5.

• 28.8.2019  08:46

Hodně citlivý Tarantino (na něj). Stárne, měkne a je to dobře. Nenašel jsem v OUaTiH takový majstrštyk jako v Panchartech, neboť si razí zas malinko odlišnou cestu. Tenhle film je krásným zobrazením jednoho velkého kamarádského vztahu, kvůli jehož vyznění si QT ohýbá, co chce a jak chce. A stále mu to vychází. Dokáže mě zatlačit do sedačky i tam, kde se (na oko) nic neděje. Má to v paži, modlím se za Star Trek a prozatím si s pátou hvězdičkou počkám._ Dva dny od projekce. Trochu víc donačteno o Manson family, o situaci v USA kolem hipíků, nálady v Hollywoodu té doby a OUaTiH ve mně rezonuje čím dál víc. Tarantino mě opět dostal, jede na nezávislé vlně snad nejvíc od Gaunerů... Mňam.

• 10.7.2019  11:21
    Yesterday (2019)

Yesterday je ohromně nápadité a zároveň odpovědné vůči filmovým zákonitostem v komediích a romantických komediích. Nestydí se za to a těží ve svých hranicích skoro maximum možného bohatství. Spousta parádních fórů, zvratů, sympatických herců, komických situací se všedními dialogy a režisérských vychytávek - Danny Boyle je poznat - je protkáno nejlepšími písněmi moderní hudby, jejichž kvalita je prokazována počátečním osekaným pojetím. A těch krásných parafrází lidí, písní, národů a politické korektnosti.. Skončil jsem těsně pod vrcholem díky očekávané závěrečné limonádě, jež naštěstí netrvala zas tak dlouho a byla celkem laskavá. Na jednu stranu mě mrzí, že Boyle utekl od Bonda, na druhou stranu by nenatočil v této době tak uvědomělou a pohodovou komedii, se kterými, bratru, už skoro nepřijdu do styku._Zvedám z principu na 5 (momentálních 66% je třeskutě málo). Tenhle neuvěřitelně milý film s vymazleným scénářem mě dokonale trefil jako člena cílové skupiny. Jsem zamilovaný šťastně do ženy a miluji The Beatles. Díky Danny!

• 9.7.2019  10:10
    Špačkovi v síti času (TV seriál) (2013)

Premisa, námět super. Myslím, že obsazení celkem sedí (Javorský nikdy nezklame, Čmaňa a jeho Bertík vede!) až na ultraprotivnou ségru. Rozjede se to solidně a spousta vychytávek v zásvětí vane čerstvým vánkem. Bohužel postupem času všechno začne šustit papírem (úplně nejvíc dětské dialogy), až se prodereme ke spoustě epizod, kde se vlastně vůbec nic nestane a navíc se z valné většiny odehrají v běžném světě, což je vyloženě na škodu. Triky jsou fajn, hudba s ozvučením též, ale stejně těmi nejlepšími devizami zůstávají výtvarné a architektonické ztvárnění zásvětí, námět a titulní (závěrečná) píseň. 2,49 hvězdy

• 30.4.2019  13:39
    Frekvence (2000)

Následují lehké spoilery. Perfektní thriller skoro až do konce, který o dvě hvězdičky sráží dva brutální zářezy. Prvním a hlavním je závěr, z něhož se mi zalepilo všechno na ksichtě, jak byl sladký a pěstí na oko. Druhým je poučka pro příští generace ze závěru plynoucí: 'Hraj si s časem, jak uznáš za vhodné, jde to snadno. Nevytvoříš alternativní realitu (možná) a všechno skvěle dopadne.'

• 26.2.2019  08:47
    MOST! - Epizoda 8 (E08) (epizoda) (2019)

Nešahejte na mě, běžte do školy, vole!... Dycky Most ..a dost. JE tu konec. Zjevení, co nenechává lhostejným většinu české společnosti splnilo svou misi mimo filmová plátna. Na plátně nám děvčata a hoši servírují závěrečnou mozaiku, kde si všechno sedne, někam posune a dost možná zůstane ve stejných kolejích. Stejně jako Češi. Dost často žbrblají, ale nakonec se svezou a zatáhnou do ulity. Smekám před celým štábem a opět chci zdůraznit um tvůrců, kdy po brutálním cliffhangeru v sedmém díle začnou v osmém jindy a jinde. Přihazuji pátou a děkuju za skvělou čerstvou tvorbu v ČR, ve které se neřeší Babiš, Zeman, ani tunelování všeho a trendy dnešní doby, přesto je brutálně aktuální.

• 18.2.2019  21:54
    MOST! - Epizoda 7 (E07) (epizoda) (2019)

Ty vole. Takovej nasleh na pondelni vecer. Na Romana jsem cekal od pateho dilu a vratil se, Kolecko naplno vyuzil perfektniho timingu a poslal do sveta ceskeho sourozence Ritchiovek/Tarantinovek. Z cernohumorne neskodne grotesky pres sociálni melodrama az k hutne gangsterce, a presto drzi cely serial pohromade! Perfektni predfinalni dil s dokonalym Cliffhangerem... boze, co nas ceka priste??

• 17.2.2019  21:46
    Bába z ledu (2017)

Čím víc zažiješ a čím víc si ceníš bližních svých a chvil s nimi, tím víc si užiješ filmy Bohdana Slámy. Nečekal jsem, že Bába z ledu dosahuje takových kvalit.

• 15.2.2019  13:51
    S kuchařem kolem světa (TV seriál) (2007)

Všechno všem sežere, i když nechce užírat. Hubenej bulimik. Vsadím se, že po každém díle všechno vyzvrací, anebo má pak tejden půst. No, anebo má jen dobrou látkovou výměnu. Pacholek. Je to super!

• 12.2.2019  10:27
    MOST! - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (2019)

Uvidime, jak serial ustoji po zvratech v brutalni cerne komedii prerod na misty romanticke psychomelodrama. Cekam na navrat lichvare, zda se dostane v nejakem vypecenem nacasovani na scenu. Tusil jsem ho trochu v bordelu, o to bylo vyzneni pak jeste necekanejsi a vic absurdni. Vzdycky Most!

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28