Honzíno

Twitter: pikusdikus

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 10.7.2019  11:21
    Yesterday (2019)

Yesterday je ohromně nápadité a zároveň odpovědné vůči filmovým zákonitostem v komediích a romantických komediích. Nestydí se za to a těží ve svých hranicích skoro maximum možného bohatství. Spousta parádních fórů, zvratů, sympatických herců, komických situací se všedními dialogy a režisérských vychytávek - Danny Boyle je poznat - je protkáno nejlepšími písněmi moderní hudby, jejichž kvalita je prokazována počátečním osekaným pojetím. A těch krásných parafrází lidí, písní, národů a politické korektnosti.. Skončil jsem těsně pod vrcholem díky očekávané závěrečné limonádě, jež naštěstí netrvala zas tak dlouho a byla celkem laskavá. Na jednu stranu mě mrzí, že Boyle utekl od Bonda, na druhou stranu by nenatočil v této době tak uvědomělou a pohodovou komedii, se kterými, bratru, už skoro nepřijdu do styku.

• 9.7.2019  10:10
    Špačkovi v síti času (TV seriál) (2013)

Premisa, námět super. Myslím, že obsazení celkem sedí (Javorský nikdy nezklame, Čmaňa a jeho Bertík vede!) až na ultraprotivnou ségru. Rozjede se to solidně a spousta vychytávek v zásvětí vane čerstvým vánkem. Bohužel postupem času všechno začne šustit papírem (úplně nejvíc dětské dialogy), až se prodereme ke spoustě epizod, kde se vlastně vůbec nic nestane a navíc se z valné většiny odehrají v běžném světě, což je vyloženě na škodu. Triky jsou fajn, hudba s ozvučením též, ale stejně těmi nejlepšími devizami zůstávají výtvarné a architektonické ztvárnění zásvětí, námět a titulní (závěrečná) píseň. 2,49 hvězdy

• 30.4.2019  13:39
    Frekvence (2000)

Následují lehké spoilery. Perfektní thriller skoro až do konce, který o dvě hvězdičky sráží dva brutální zářezy. Prvním a hlavním je závěr, z něhož se mi zalepilo všechno na ksichtě, jak byl sladký a pěstí na oko. Druhým je poučka pro příští generace ze závěru plynoucí: 'Hraj si s časem, jak uznáš za vhodné, jde to snadno. Nevytvoříš alternativní realitu (možná) a všechno skvěle dopadne.'

• 26.2.2019  08:47
    MOST! - Epizoda 8 (E08) (epizoda) (2019)

Nešahejte na mě, běžte do školy, vole!... Dycky Most ..a dost. JE tu konec. Zjevení, co nenechává lhostejným většinu české společnosti splnilo svou misi mimo filmová plátna. Na plátně nám děvčata a hoši servírují závěrečnou mozaiku, kde si všechno sedne, někam posune a dost možná zůstane ve stejných kolejích. Stejně jako Češi. Dost často žbrblají, ale nakonec se svezou a zatáhnou do ulity. Smekám před celým štábem a opět chci zdůraznit um tvůrců, kdy po brutálním cliffhangeru v sedmém díle začnou v osmém jindy a jinde. Přihazuji pátou a děkuju za skvělou čerstvou tvorbu v ČR, ve které se neřeší Babiš, Zeman, ani tunelování všeho a trendy dnešní doby, přesto je brutálně aktuální.

• 18.2.2019  21:54
    MOST! - Epizoda 7 (E07) (epizoda) (2019)

Ty vole. Takovej nasleh na pondelni vecer. Na Romana jsem cekal od pateho dilu a vratil se, Kolecko naplno vyuzil perfektniho timingu a poslal do sveta ceskeho sourozence Ritchiovek/Tarantinovek. Z cernohumorne neskodne grotesky pres sociálni melodrama az k hutne gangsterce, a presto drzi cely serial pohromade! Perfektni predfinalni dil s dokonalym Cliffhangerem... boze, co nas ceka priste??

• 17.2.2019  21:46
    Bába z ledu (2017)

Čím víc zažiješ a čím víc si ceníš bližních svých a chvil s nimi, tím víc si užiješ filmy Bohdana Slámy. Nečekal jsem, že Bába z ledu dosahuje takových kvalit.

• 15.2.2019  13:51
    S kuchařem kolem světa (TV pořad) (2007)

Všechno všem sežere, i když nechce užírat. Hubenej bulimik. Vsadím se, že po každém díle všechno vyzvrací, anebo má pak tejden půst. No, anebo má jen dobrou látkovou výměnu. Pacholek. Je to super!

• 12.2.2019  10:27
    MOST! - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (2019)

Uvidime, jak serial ustoji po zvratech v brutalni cerne komedii prerod na misty romanticke psychomelodrama. Cekam na navrat lichvare, zda se dostane v nejakem vypecenem nacasovani na scenu. Tusil jsem ho trochu v bordelu, o to bylo vyzneni pak jeste necekanejsi a vic absurdni. Vzdycky Most!

• 11.2.2019  13:51
    MOST! - Epizoda 5 (E05) (epizoda) (2019)

Pátý díl zaručeně nejvíce tne do živého. V epizodě se odehrává sociální sonda napříč celou českou společností aplikovaná do malé oblasti, která však dovolí největší extrémy. Koncentrovaná kritika křesťanství a náboženské víry, cikáni se stávají definitivně klaďasy celé série a největším i nejchytřejším charakterem je Fanouš, který se stává i titulním hrdinou se širokou škálou dovedností. Jsem zvědav, co postavám nadělí závěrečné tři díly. Zda se ještě dočkáme podobných zvratů jako v prvních třech dílech, po kterých přišel asi nejslabší (v kontextu série) čtvrtý, aby byl následován nejsilnějším pátým. Ani ne nejvtipnějším, ale nejhustším s nejnaditější rafinovanou parafrází a krutou kritikou.

• 31.1.2019  11:37
    MOST! - Epizoda 4 (E04) (epizoda) (2019)

Ženská je jako tramvaj z Mostu do Litvínova.

• 31.1.2019  11:36
    MOST! (TV seriál) (2019)

Je to nářez. Za mě Prušinovský s Kolečkem na konvenčním TV seriálovém vrcholu. Neviděl jsem Trpaslíka ni internetovou Lajnu, takže u mě jede vzestupná křivka - Okresní přebor - skvělý, ale okopírovaný koncept Koženého slunce, Čtvrtá hvězda - půvabná exhibice Dejvického divadla našroubovaná na středočeský a pražský humor (možná užší cílovka) a teď MOST!.... naprostá šleha do oka celého národa České republiky. Nejen severozápadní oblasti. Tohle je ukrutné zrcadlo naší společnosti, které je extrémně zábavné, ale dokáže i bolet. Jestli mě druhá polovice seriálu přesvědčí, jdu na pět. _Poslední dva díly mě utvrdily, jakým výjimečným zjevením na české scéně MOST! je. Plná palba.

• 28.1.2019  14:43

Je to hodne neprijemne. Nedobre se mi na to koukalo. Natlak nekterych prekonverzovanych scen spolu s tekavou kamerou byl vysoky. Pro me hral nejlepe zacatek a konec, mezitim se film obcas az moc utapel v absurdnu, nebo dlouhych, ci zbytecnych situacich. Presto se jedna o velmi potrebny a dobry film.

• 22.1.2019  08:42
    MOST! - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2019)

3. díl pecka, tlačí se na pilu, brutální zvraty a timing všeho jsou skutečně masité a přesné. Odvaha tohle vysílat před desátou a ještě na veřejnoprávním programu se taktéž cení.

• 20.1.2019  00:15

Nejslabsi Villeneuve, ktereho jsem videl. Bez taje, co je mu blizky. S pokusem o atmosferu stareho BR, skvelym audivizualem, Fordem a Goslingem. Cekal jsem vic/min filmovosti/minut, dostal jsem min/vic zazitku/stopaze. Ale alespon dobre to je.

• 4.1.2019  23:06

Bida po solidnim serialu, ktery se motal kolem Martina. Osli mustek pro Topinku.

• 3.1.2019  08:47
    Definice lásky (TV film) (2012)

Šustění papírem je slyšet až za roh. Film naprosto bez jakéhokoli obsahu s charaktery, které svou plochostí předčí Polabskou nížinu, kdy 'prostinký' je milosrdné slovo. Polákovou by už valná většina chlapů poslala dávno k šípku, mistr Raego v posledním dějství otočí o 360° naprosto dementně a bezpředmětně, motivace Anikó Vargové snášet kotel od celé rodiny nenalezena. Abych to shrnul, většina charakterů je na pěst. Hubenou hvězdu zachraňuje klasicky dobrý Igor Chmela, kde jediný jeho charakter a jemu vlastní projevy dávají značit logickému vyústění a skutečnost, že jsme to dokoukali.

• 30.11.2018  09:18
    Komando (1985)

To je tak pitomý, až je to dobrý a extrémně zábavný.

• 29.11.2018  15:10

Celý film je celkem fajn přepálená zábava, někdy až překvapivě moc, aniž by to bylo potřeba. Za pokus o větší prokreslení, americké bratrance a silnější emoce též zvedám palec nahoru.. Ale těch závěrečných 40 minut je na Vaughna neuvěřitelně nenápaditých (SPOILER - až na Merlina, jehož brilantní scéna stejně vyjde celkem vniveč), že u mě Zlatý kruh brání tři hvězdičky o prsa keňské vytrvalkyně.

• 2.11.2018  12:31

Mno, Prometheus se mi líbil, neboť mimo jiné nahodil spousty zajímavých otázek a navnadil na další vývoj. Tohle je sice řežba, ale spíš úsměvná a moc se mi to nelíbilo. Většina postav se tam chová dementně a pouze pár nadějnějších scén v náznaku hutné atmosféry vytahuje A: C z bahna. Dvě hvězdy z lásky ke staré škole a úcty k Ridleymu.

• 15.10.2018  08:59

Totální nášleh a dekonstrukce ikonického hrdinství. Jeden z největších počinů 20. století v zrcadle lidských traumat. Nejlepší můj filmový zážitek roku 2018. Řekněte mi jedno, kdo by po zhlédnutí Prvního člověka dál dobrovolně snil o tom být astronautem?

• 7.9.2018  10:21

Celou dobu klasika posledních let a týmovek MCU za 2*. Hlavně musíš vypadat dobře ve statickém záběru, zbytek už vyřeší procesor. Začínalo už být opět neúnosně dlouhé, nepřehledné, jen Guardians to oživovali. Zbytečně moc postav na plátně kmitalo v často natahovaných sekvencích a říkal jsem si: co příště? to bude ještě větší mišmaš? S blížícím se koncem a očekáváním nevyhnutelného však film zabere a překvapivé, no, spíše neortodoxní řešení závěru u MCU samo vyřeší obavy a vytahuje třetí Avengery nad šedivý podprůměr, na který jsem již v kině zanevřel. Infinity War bych však v kině skousnul a asi se i těším na další očekávanou revenge (pravděpodobně) jízdu.

• 24.8.2018  09:16

Anooo. Rictchie je definitivně zpět! Po prvních záchvěvech a pozitivních ohlasech okolo pro mě průměrné RocknRolly a unylých Holmesech potvrdil dvěma filmy svou nově nabytou energii. U U.N.C.L.E jsem si ještě nebyl zcela jistý, ale u energického, napínavého jak kšandy, Arthura není pochyb. Prosím, ať se nevrací s první ligou k Sherlockovi (tudy cesta nevede) a točí dál autorské, ničím nesvázané, kusy jako tenhle. Být to Rko, ubrat na digitálu, je to masakr. V této podobě 75 %

• 17.8.2018  10:17

Nejkrásnější na tom je, že i když je M:I furt to samé dokola, já tuším, kdo přežije (Ethana nepočítaje), kdo koho zkusí přečůrat, jak to celé dopadne, je to pokaždé ALE malinko jiné, jsem scénu od scény našponovaný a přes dvě hodiny ze mě srší čirá filmová radost. Špička komerční kinematografie. Tady se jede na maximum, vypiplané jsou všechny esence a nepodceňuje se divák. Díky moc všem tvůrcům, co se nebojí skoro hmatatelné kinetiky, starosvětských řešení, fyzických výkonů a určitě velké dávky sebekázně. V takovém filmu dostává jejich práce úplně nový rozměr v odrazu všech ostatních dnešních pozlátek, kde je potřeba vypadat dobře jak z instagramu, ale pohyby a akci za Vás doladí, případně odvede, CGI. Závan starých (nebo staře se tvářících) Bondovek, Jonesů, Belmondů atp., dovedený díky dnešním možnostem skoro k dokonalosti. A s jedničkou a trojkou je tu náběh na další srdcovku.

• 6.8.2018  09:42

Myslel jsem si, že už ne. Ale pořád jo. Jo, je to pecka. Hlavy do sněhu jsou top.

• 12.7.2018  14:28
    Nevinnost (2011)

Chybí tomu už jen pořádná katarze nebo vyšponovaný závěr. Sklaním se před tvůrci, že se nebáli jít tam, kam většina u nás v kotlině ani nepáchne. Vyšlo jim to. Parádně zahrané, napsané a zrežírované. Neklidná kamera a často zenpokojivá hudba přispívají k unikátní atmosféře, která mě do sebe totálně vtáhla. Konsternace se mi u filmů (a zejména českých) dostává čím dál méně.

• 6.7.2018  22:51
    Průměrňákovi (TV seriál) (2009)

Velmi vtipna ucebnice rodicovstvi a spolecneho souziti uvnitr socialni bubliny partnerskeho sveta. Bojim se vsak, ze se stavame ohrozenym druhem.

• 4.5.2018  09:37
    Šéf (2014)

Nezávislácká pohodička s kupou kvalitního jídla, námětů, jak možná právě teď chutně žít a spoustou pouček pro začínajícího otce. Moc pěkný soundtrack doplňuje propečenou osádku filmu, které vévodí trochu uřvaný Jon Favreau. Je vidět, že se umí obklopit správně naloženou partou, která ho má asi ráda. Za pár babek mu borci z ní přihrají i uvolněný štěk, co ještě víc pomáhá relaxem prorostlé jízdě. Hřejivý, avšak nepřepálený konec potěší. Viděno zatím dvakrát a stojí to za to. V jednoduchosti je síla.

• 6.2.2018  14:20

Aktuální, naléhavé, zábavné, smutné. Rychle na to běžte, než nastupující totalita spálí všechny kopie.

• 17.12.2017  23:09

Teď je tam všechno. V sedmičce to nebylo, tady to je, zároveň i něco navíc a trochu jinudy. Spoiler: Poprvé bez meče na meč v přímém přenosu. Přesto osudově neosudové za hranice většiny SW. Zážitku z finální sekvence, zejména roli Millenium Falcona v závěrečné honičce, se v kině dlouho nic nepřiblížilo. _Napodruhé v kině: Ano, The Last Jedi má svoje chyby. Může se někomu zdá až moc dlouhý. Ale láska k látce (tvůrců i moje) a odvaha všechno přebije. Navíc to vyšponování se spoustou nezapomenutelných momentek po nejzásadnějším zvratu filmu je tak mistrné, až mě dostalo opět do euforie.

• 9.10.2017  10:56
    Marley a já (2008)

Feel good komedie přeplá časem do soicálního dramatu. Super zahrané a opravdu jsem měl při sledování pocit, že půjdu minimálně na silné čtyři. Závěrečný, patnáctiminutový srdcebol mě usadil zpátky do reality, že většina filmů není podle Vašich představ.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27