Star Trek: Discovery - Návrat Klingonů (2017) (epizoda)

Inu, že by to bylo něco zvláštního.. Ale piloty žádný Star Trek seriál neměl vydatné, vždy si daná série hledala cestu a musel jsem jí dát i čas. Uvidíme dále.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Totální bordel, u kterého chápu všechny složky jeho účelovosti, ale nedokázal jsem se přenést přes takové plýtvání materiálem a potenciálem. Dementní chování postav, zmatečná sktruktura, spoustu hurá akce, aneb velmi často kladená otázka během projekce, proč to sakra děláte??? Naštěstí se na plátně hýbe plejáda skvělých a sympatických herců(totálně nevyužitá, krásná Brie Larson!!), hraje trefně zvolený doprovod a jsme svědky mnoha nápadů v zajímavých sekvencích. Všechny složky však prostě postrádají dohromady jakýkoli smysl.

Pasažéři (2016)

Huh. Ne, tak tohle ne. Nadějná expozice, uspěchaná kolize. Snímek se pak postupně transformuje v klišoidní vyvrcholení a komické rozuzlení. Hodně předvídatelné, značně neoriginální a postupem i nezábavné. Nejzajímavější scéna (bazén v nulové gravitaci) je pro děj totálně nepodstatná, což podtrhuje celkovou nevyzrálost nedobré scifárny.

Dunkerk (2017)

Aneb přeplav si svůj průliv. Film ve vás pomalu vyvolá pocit, že nebýt přítmí sálu a promítacího plátna, být vás přímo na místě, skočíte raději do vody a poplavete. Hrdinství, tíseň, inferno, útěk. Nolan to tam znovu poslal. Je to magor, klidně bych se na film takové velikosti a takového mistrovství vydržel dívat dvakrát delší dobu. Jo a je to též darebák, hrozně nás napínal. Hardy a plachtění navždy. Prosím o konečně režisérské vyznamenání (glóbus/plešoun) pro Nolana a herecké pro Hardyho (jenom za to, jak hraje pouze očima by si to zasoužil, nemluvě o jeho hlasu).

Válka o planetu opic (2017)

Chytře, odvážně, důrazně, tak trochu jinak.. Velkofilm jak ze zlaté éry brutálních bijáků první Planety, Star Wars, Indyho.. Postavy nejsou jen loutkami scénaristy, sloužící k pobavení, ale jednají, mění se, žijí a my jim držíme palce, nemáme je rádi, smějeme se s nimi, truchlíme.. Skoro plnej kotel dávám za odvahu v dnešní mega uspěchané a přetvářkovo - pozlátkové době tvořit tímto stylem, který boří bariéry mezi novými technologiemi a klasickou filmařinou. Zatím si nechávám hvězdičku rezervu, neboť Úsvit mi přišel v mnoha detailech více konzistentní, s jasnější tváří a bez toliko logických bot. Maurice je bůh.

Absolvent (1967)

The Graduate nejdřívě pozvolna a postupem času až běsně graduje v nevídaný nátěr. Nejvíce je to vidět na ústřední postavě f a m ó z n í ho DH, který si z počátku filmu volně kráčí prostorem, aby po prvním nakopnutí začal žít a na konci vyloženě sprintoval. Skvělá hudba, skvělí herci, inovativní kamera, dravá režie. A TA ATMOSFÉRA šedesátek. Spoustu důvodů, proč takový film vidět. A ne jednou.

Loupež ve velkém stylu (2017)

Komediálním vrcholem je obchoďák, filmařským rozuzlení podfuku a jeho následné vyšponování. Dannyho parťáci těsně před smrtí s notnou dávkou sebereflexe a bez zbytečné patologie.

Život (2017)

Smíchejte Vetřelce, 2001, Sunshine a Gravitaci, udělejte ze vzniklého mišmaše slabší vývar a po chvilce bublání dostanete Life. Ani okatě (ale příjemně) vykrádající hudba, snažící se, sympatičtí herci a skvělé vizuálno (kamera, triky) nezakryjí banální režii a chaboučce hyperneoriginální scénář. Jednotlivé scény fungují dobře, kolikrát skvěle a atmosféricky, dohromady však BOHUŽEL nevytvoří konzistentní celek. Vzniká průměrný a nelogický mišmaš, který je dokola zachraňován jmenovanými herci, již ale nemají moc co hrát. Naštěstí mě to zvrhle bavilo, k tomu láska k žánru, úvodní a závěrečná sekvence zachraňují vetché tři hvězdičky.

Krotitelé duchů (2016)

Chtěl jsem napsat, že to vůbec není tak špatný, až jsem s blížícím se koncem došel názoru, že to není moc dobrej film. Škoda, z reinkarnace legendy a jednoho z mých velmi oblíbených dvojsnímků se stal rozplizlej guláš. Dvě hvězdy s odřenejma ušima za Chrise a jeho vesměs povedené scénky (I hate coffee vede), zbytek povedených fórů, camea a nostalgii. Hodně slabý kafe, takový blátíčko, co se snaží být stále vtipné a v jízdě, nakonec ale působí k smíchu jinak, než byl původní úmysl.

T2 Trainspotting (2017)

T2 se nese ve stejných intenzivních intencích jako jednička, ve stejném Boylově stylu, který se jen tak neoukouká. 'Hrdinové' vypadají přes časovou propast stále skvěle a velmi podobně a každému z nich jsem věřil veškeré grimasy, pohyby, niance.. Mít dvojka malinko svižnější začátek, napálil bych pět. Stejně u mě na první vidění rezonuje více než jednička, neboť ubylo fetování a celkové vyznění je výrazně pozitivnější.