Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

Pro fanouška ST (mě) se stala Enterprise potřebou, pro obyčejného smrtelníka bude pravděpodobně šedivým a někdy bláznivým průměrem. (1) První série se povedla. Po chladnějším rozjezdu pak druhá půle začla nabírat obrátky až do solidního a hlavně příjemného finále. Protože se už dlouho někdo nepustil do hrátek s časem v takovém měřítku a tak solidně. Vivat Star Trek. 1. série = 75%._ (2) Začátek druhé série se nese na velice vydařeném závěru první sezóny, poté tempo v první půlce sezony lehce uvadá. Avšak druhá půlka série začne ždímat trochu víc z potenciálu ST, aby poslední díly byli skutečně napínavé, dobře promyšlené a hlavně poctivě napsané. Samotné finále sezóny je opravdu perfektní. Vyloženě se těším, co se bude dít ve třetí sérii, poslední epizoda (jasně pětihvězdičková, stejně jako v druhé půli třeba epizoda 'Regenerace') slibuje moc. Celkově lepší než prvá série a palec jednoznačně nahoru. 2. série = 85%._ (3) Třetí série má oproti dvěma předchozím obrovskou výhodu, jelikož má monstrózní hlavní děj s velice konkrétním vývojem a linoucí se bez extra odboček nenávratně k cíli. Dějová linka vydrží nepřekombinovaný po celou řadu, navíc je tato série výjimečně dobře napsaná, zahraná a vygradovaná. Lehounce však trpí stejným neduhem svých dvou předchůdkyň. Prvních pět šest dílů je perfektních (místy až horrorově naléhavých), silných, s velkou dávkou nátlakovosti jakoby z 24 (mimochodem mi přišlo, že Jonathan Archer chytá spoustu postupů od Jacka Bauera), poté však v prostředku série tempo zmírní, nepomůže ani klasické naoko vyvrcholení, avšak ke konci série, jmenovitě poslední čtyři díly se mi dostalo na Star Trek až neuvěřitelného tempa a kvality, v jakou jsem skutečně při první sérii nevěřil. Moje srdce trekkieho doopravdy plesalo. Pokud mě přesvědčí čtvrtá řada, půjdu možná z dosavadních čtyř hvězdiček na pět. 3. série = 90%._ (4) Chvíli mi trvalo, než jsem z přechodu na dvoj až trojdíly, do kterých je 4. série ST: Enterprise strukturovaná, pochopil, o čem poslední řada je. Je o prvopočátcích a základech Federace planet, na která stojí všechny následující (časově) star trek seriály. Musím říct, že v tomhle je čtvrtá série krásná. Poslední díl je v podstatě výtečný, škoda jen že po těch předchozích a svým skokem působí jako oslí můstek pro ukončení seriálu. Škoda, enterprise by z mého pohledu trekkieho ještě určitě snesla jednu či dvě řady. Nedá se nic dělat. Přesto je čtvrtá série více než důstojným zakončením, u které mi nezřídkakdy srdce zaplesalo. Povinost pro fanoušky Star Treku. 4. série = 90%._ Jako fandovi mi to prostě po čase nedá, musím dát pět hvězdiček. Je to druhý nejlepší star trek seriál, co jsem měl tu čest vidět. Bomba, mé srdce trekkieho tiše jásá.

Star Trek: Enterprise - Setkání u Broken Bow (2001) (epizoda)

Slabé tři za celkem slabý pilot (na star trek). Líbí se mi Enterprise NX-01, celkem sympatická posádka (T'Pol:) ), ale seriál mi zatím nabídl mnohem lepší okamžiky než jeho pilot. I když je to celé mnohem méně logické než klasické série z let minulých. Na druhou stranu proč neletěla Janeway do Gamma kvadrantu najít ústí červí díry, kterou střežil Deep Space Nine na druhém konci, asi by to měla blíž.:) 55% pro Enterprise (TV film)_Chyba na mém přijímači. Napoprvé nudná podívaná, nicméně napodruhé jsem to viděl jinak. Nabušený pilot na poměry Star Treku. Tempo jede jak zběsilé a tvůrci z počátečního konceptu ždímají totální maximum. Povedlo se a nastartovalo seriál, který se nemusí bát hrdě nosit přízvisko Star Trek i díky elementům obsaženým v úvodní dvojepizodě (první kontakt s klingony, časová studená válka, rasa Suliban..). 75%

Taková zvláštní rodinka (2001)

Tady mě Anderson trefil přímo na komoru. Nálada, povaha, průběh, gró snímku mi svou neortodoxní až buranskou (vúči současné kinematografii) stylizací sedlo překrásně, až jsem si zpětně potřeboval pouštět opakovaně některé pasáže (i během prvního zhlédnutí před dokoukáním celku). Vidím, že jsem spíš jeden z mála. O to možná spíše se postupem času stane tahle mnou dlouho přehlížená Andersonovka hlubokou srdcovkou...

The Hire: Chosen (2001)

Perfektní, nejdříve The Chosen vzbuzuje obavy, jak to všechno do sebe bude zapadat, ale pak už je to jenom perfektní, jen perfektní.

The Hire: Star (2001)

Nesnášim Madonnu, ale Ritchie i Owen mě fakt bere.

Visitor Q (2001)

Pochopil jsem, o co jde. Zato je jedna hvězdička. Druhá je za skutečnost, že mě tenhle film určitým způsobem bavil, ale někde fakt za hranicí všeho vkusu. Vím, jak to bylo myšleno, chápu nadsázku, ale na mě tohle první setkání s alternativní japonskou kinematografií bylo prostě moc na trávení. .. 'Už jsi někdy dostal ránu do hlavy?'_ Jo, je to legrace.. Ale člověče uplý na určité morální hodnoty a střední proud filmového průmyslu, raději pana režiséra Miikeho moc neregistruj a už vubec se nedívej na tohle nebo na Ichiho (viděl jsem zatím asi 20 min, kdy nám dali v FK z něho ochutnávku právě hned po Visitorovi). Na druhou stranu po takových zvrhlých snímcích musíte milovat kompletně prostředí, ve kterém žijete.

Wasabi (2001)

Wasabi je prostě příjemný francouzský oddychový snímek, který velice těží z konfrontace dvou kultur (tentokrát japonsko-francouzské). I Gérard Krawczyk v oddechové akční krimi-komedii zvládá kontaktní souboje lépe než Chistopher Nolan v nejnovějším Batmanovi (ovšemže nejsou bez chyb). Vzhledem k tomu, že Jean Reno je můj veliký oblíbenec a do každého filmu vždy vnese něco ze svého rejstříku a poznamená ho svým osobním kouzlem, nic neřeším. Zapomeňte na předsudky a zásudky. Líbilo se mi to. Slabší čtyři hvězdy - 70%

24 hodin (2001) (seriál)

Z mého pohledu je to kousek, který odstartoval vlnu dnešního moderního a lehce mysteriózního seriálu a dal mu jeho tvář. Rozstřesená, téměř ruční kamera, rychlé střihy a časté dějové zvraty. Jediná první série je pro mě pouze devadesátiprocentní. Ostatní řady mě už naprosto dostávaly do kolen. Avšak každá je vždy o ždibec lepší než ta předchozí, jsem zvědav, kde to skončí a hlavně jak. Neuvěřitelně politicky nekorektní, hlavně ve čtvrté a páté sérii. Velmi často přemýšlím nad tím, jak je možné, že tento seríál ve státech běží. Ať už pro časté prezidentovi kompromitující peripetie nebo Bauerovy nekompromisní vyšetřovací metody. Kiefer Sutherland má skvělý hlas a kdyžtak český dabing patří k těm lepším. I když originál je prostě originál. Nejlepší dramatický seriál poslední doby.(- koment po pěti sériích-) 7. série po prvních pěti dílech - famózní restart, prostě nářez._8. série specielně v druhé půlce ukázala, že na to celý tým kolem 24 ještě stále má. Zejména posledních sedm dílů bylo naprosto brutálních. Masakrální závěr! Come back Jack!!

Ať žijí Beatles (2000) (TV film)

Za mě jako beatleblázna je to jasná stoprocentní záležitost. Jenže zamrzelo mě v podstatě nepoužití beatle hudby v mezipartiích snímku (až na první píseň, kterou Paul slyšel od Johna). Herci perfektní, úžasná fikce - nefikce, kteoru já jako velký fanda a nemilovník rozpadu The Beatles potřebuji. Vivat. 90%