Yesterday (2019)

Yesterday je ohromně nápadité a zároveň odpovědné vůči filmovým zákonitostem v komediích a romantických komediích. Nestydí se za to a těží ve svých hranicích skoro maximum možného bohatství. Spousta parádních fórů, zvratů, sympatických herců, komických situací se všedními dialogy a režisérských vychytávek - Danny Boyle je poznat - je protkáno nejlepšími písněmi moderní hudby, jejichž kvalita je prokazována počátečním osekaným pojetím. A těch krásných parafrází lidí, písní, národů a politické korektnosti.. Skončil jsem těsně pod vrcholem díky očekávané závěrečné limonádě, jež naštěstí netrvala zas tak dlouho a byla celkem laskavá. Na jednu stranu mě mrzí, že Boyle utekl od Bonda, na druhou stranu by nenatočil v této době tak uvědomělou a pohodovou komedii, se kterými, bratru, už skoro nepřijdu do styku._Zvedám z principu na 5 (momentálních 66% je třeskutě málo). Tenhle neuvěřitelně milý film s vymazleným scénářem mě dokonale trefil jako člena cílové skupiny. Jsem zamilovaný šťastně do ženy a miluji The Beatles. Díky Danny!

Špačkovi v síti času (2013) (seriál)

Premisa, námět super. Myslím, že obsazení celkem sedí (Javorský nikdy nezklame, Čmaňa a jeho Bertík vede!) až na ultraprotivnou ségru. Rozjede se to solidně a spousta vychytávek v zásvětí vane čerstvým vánkem. Bohužel postupem času všechno začne šustit papírem (úplně nejvíc dětské dialogy), až se prodereme ke spoustě epizod, kde se vlastně vůbec nic nestane a navíc se z valné většiny odehrají v běžném světě, což je vyloženě na škodu. Triky jsou fajn, hudba s ozvučením též, ale stejně těmi nejlepšími devizami zůstávají výtvarné a architektonické ztvárnění zásvětí, námět a titulní (závěrečná) píseň. 2,49 hvězdy

Frekvence (2000)

Následují lehké spoilery. Perfektní thriller skoro až do konce, který o dvě hvězdičky sráží dva brutální zářezy. Prvním a hlavním je závěr, z něhož se mi zalepilo všechno na ksichtě, jak byl sladký a pěstí na oko. Druhým je poučka pro příští generace ze závěru plynoucí: 'Hraj si s časem, jak uznáš za vhodné, jde to snadno. Nevytvoříš alternativní realitu (možná) a všechno skvěle dopadne.'

MOST! - Epizoda 8 (2019) (epizoda)

Nešahejte na mě, běžte do školy, vole!... Dycky Most ..a dost. JE tu konec. Zjevení, co nenechává lhostejným většinu české společnosti splnilo svou misi mimo filmová plátna. Na plátně nám děvčata a hoši servírují závěrečnou mozaiku, kde si všechno sedne, někam posune a dost možná zůstane ve stejných kolejích. Stejně jako Češi. Dost často žbrblají, ale nakonec se svezou a zatáhnou do ulity. Smekám před celým štábem a opět chci zdůraznit um tvůrců, kdy po brutálním cliffhangeru v sedmém díle začnou v osmém jindy a jinde. Přihazuji pátou a děkuju za skvělou čerstvou tvorbu v ČR, ve které se neřeší Babiš, Zeman, ani tunelování všeho a trendy dnešní doby, přesto je brutálně aktuální.

MOST! - Epizoda 7 (2019) (epizoda)

Ty vole. Takovej nasleh na pondelni vecer. Na Romana jsem cekal od pateho dilu a vratil se, Kolecko naplno vyuzil perfektniho timingu a poslal do sveta ceskeho sourozence Ritchiovek/Tarantinovek. Z cernohumorne neskodne grotesky pres sociálni melodrama az k hutne gangsterce, a presto drzi cely serial pohromade! Perfektni predfinalni dil s dokonalym Cliffhangerem... boze, co nas ceka priste??

Bába z ledu (2017)

Čím víc zažiješ a čím víc si ceníš bližních svých a chvil s nimi, tím víc si užiješ filmy Bohdana Slámy. Nečekal jsem, že Bába z ledu dosahuje takových kvalit.

S kuchařem kolem světa (2007) (seriál)

Všechno všem sežere, i když nechce užírat. Hubenej bulimik. Vsadím se, že po každém díle všechno vyzvrací, anebo má pak tejden půst. No, anebo má jen dobrou látkovou výměnu. Pacholek. Je to super!

MOST! - Epizoda 6 (2019) (epizoda)

Uvidime, jak serial ustoji po zvratech v brutalni cerne komedii prerod na misty romanticke psychomelodrama. Cekam na navrat lichvare, zda se dostane v nejakem vypecenem nacasovani na scenu. Tusil jsem ho trochu v bordelu, o to bylo vyzneni pak jeste necekanejsi a vic absurdni. Vzdycky Most!

MOST! - Epizoda 5 (2019) (epizoda)

Pátý díl zaručeně nejvíce tne do živého. V epizodě se odehrává sociální sonda napříč celou českou společností aplikovaná do malé oblasti, která však dovolí největší extrémy. Koncentrovaná kritika křesťanství a náboženské víry, cikáni se stávají definitivně klaďasy celé série a největším i nejchytřejším charakterem je Fanouš, který se stává i titulním hrdinou se širokou škálou dovedností. Jsem zvědav, co postavám nadělí závěrečné tři díly. Zda se ještě dočkáme podobných zvratů jako v prvních třech dílech, po kterých přišel asi nejslabší (v kontextu série) čtvrtý, aby byl následován nejsilnějším pátým. Ani ne nejvtipnějším, ale nejhustším s nejnaditější rafinovanou parafrází a krutou kritikou.

MOST! - Epizoda 4 (2019) (epizoda)

Ženská je jako tramvaj z Mostu do Litvínova._MOST! na absolutním vrcholu. Tady už se jede naplno a sonda do hlubin české homofobie a xenofobie skrze černočerný humor nás zasahuje bez lítosti a skrupulí. Hofmann je bezkonkurenční a na naše poměry se vskutku nevídaně sžívá s jeho až zvrhle hrdinsky se profilující rolí.