Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Sci-Fi
  • Dobrodružný

Zajímavosti k filmům (23)

Star Trek: Do neznáma (2016)

Kdyby členové posádky byli schopni zařadit při scéně úniku s USS Franklin z útesu rychlost čtvrtiny impulzu, jak ve filmu udělali, odlétli by do atmosféry ihned rychlostí přibližně 75 000 km/s (čtvrtina impulzu = cca čtvrtina rychlosti světla).

Star Trek: Do neznáma (2016)

Při scéně, kdy posádka padá volným pádem s USS Franklin, by její členové nebyli zaraženi „dopředu“ do poutacích pásů, nýbrž zcela naopak zpět do opěradel jejich křesel díky nabírané rychlosti a při volném pádu by pociťovali postupné „ztrácení tíže“.

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Ratatabum (1999) (epizoda)

Doktor Bashir (Alexander Siddig) si v holoprogramu, který je zasazený do dvacátého století, objednává vodku 'stirred not shaken', což znamená 'promíchat, netřepat'. Touto frází paroduje a zároveň odkazuje na sérii Jamese Bonda a jeho vodku 'shaken not stirred' alias 'protřepat, nemíchat'.

Star Trek: Nová generace - Host (1992) (epizoda)

Scotty (James Doohan), který vystupuje v hodnosti kapitána, se uvede do epizody větou: "Enteprise? Vsadím se, že Kapitán Kirk udělal všechno pro to, aby mě z této šlamastiky dostal," což znamená, že v jeho době J. T. Kirk ještě žije. Ve filmu Star Trek VII: Generace (1994) Scotty spolu s Kirkem vystupují na palubě Enterprise-B a Kirk během filmu umře. Táto epizoda se tak musela odehrát před událostmi ve zmíněném filmu. V závěru epizody však dostane Scotty od Picarda (Patrick Stewart) raketoplán jako dárek, odlétá sám a v seriálu již nevystupuje. Ve Star Trek univerzu tedy zcela chybí vysvětlení, jak se Scotty dostal přibližně o 70 let zpět do své doby.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Christian Bale skoro promeškal šanci na roli Mojžíše, protože trpěl při castingu nadváhou. Stále totiž pracoval na zhubnutí přebytečných kil, která nabral kvůli úloze v Špinavý trik (2013). Naštěstí však stihl zhubnout do požadovaných fyzických parametrů a mohl se zhostit své role.

Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

William Shatner (James T. Kirk) se při rvačce s modrým Behemothem nenechal zastupovat kaskadérem, jak to občas v pozdějším věku při podobných kouscích dělával. Sám při této scéně spadl do ohně.

Star Trek: Do neznáma (2016)

USS Franklin je ve filmu zmíněna jako první loď flotily, co uměla dosáhnout warp 4. Pod vedením kapitána Edisona fungovala však až po událostech seriálu Star Trek: Enterprise (od r. 2001) a až po vzniku Spojené federace planet. V tomto seriálu, ještě před vznikem Federace, USS: Enterprise NX-01 uměla dosáhnout warp 5. USS Franklin tedy musela být starší loď než USS: Enterprise NX-01 a do velení kapitánu Edisonovi být svěřena později, až po vzniku Spojené federace planet, jak vysvětlují tvůrci.

Orel Eddie (2016)

Jan Boklöv v roce 1988 již vyhrál V-stylem svůj první závod světového poháru, přesto se ještě na Olympijských hrách v Calgary v roce 1988, kde Eddie startoval, skákalo převážně klasickým paralelním stylem. V-styl začal dominovat až v roce 1992, tedy až čtyři roky po účasti Eddieho na Zimních olympijských hrách.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Neboť Indiana Jones a Chrám Zkázy obsahoval spoustu kontroverzních scén s drastickým pojetím (na tehdejší produkci), byl tento snímek v USA hlavním podnětem k zavedení ratingu PG-13 (rodičům se důrazně doporučuje, aby své děti mladší 12 let na film doprovázeli).

Star Trek: Do temnoty (2013)

Cesta k obživení kapitána Kirka (Chris Pine) v závěru filmu, kterou najde doktor McCoy pomocí Tribblů, je odkazem na epizodu 15  "The Trouble with Tribbles" z 2. série původního seriálu Star Trek. Tento živočišný druh hraje též hlavní roli v epizodě 5: "More Tribbles, More Troubles" v 1. sérii animovaného seriálu Star Trek (od r. 1973).

Vyhlídka na vraždu (1985)

Roger Moore věděl, že je na roli starý. I se tak veřejně vyjádřil, že už Bonda hrát nechce a měl by ho hrát někdo jiný. Musel však tímto filmem splnit závazek s A. R. Broccolim na představování Bonda po 12 let.

Don Jon (2013)

Přestože slyšíme Jona (Joseph Gordon-Levitt) několikrát během filmu hovoří o své práci, nikdy ho v práci nevidíme. Pouze se během snímku dozvíme, že pracuje jako barman.

Riddick: Kronika temna (2004)

Na palubě vesmírné lodi před přistáním na planetě Crematoria tvrdí členka posádky, že na sluneční straně planety je teplota "700 nad nulou" a na temné straně planety "300 pod nulou". Pokud jde o vyjádření ve stupních Celsia, jde o chybu, neboť nejnižší teplota ve vesmíru, známá prozatím jako Absolutní nula, kdy se teoreticky zastaví tepelný pohyb všech částic, má hodnotu -273,15 °C. Z používaných stupnic by smysl mělo tvrzení jen ve stupnici Farenheita, kde absolutní nula má hodnotu -459,67 °F.

Star Trek: Nová generace (1987) (TV seriál)

Herec Jonathan Frakes, představitel postavy Williama Rikera, stejně jako jeho postava v seriálu ovládá zručně hru na trombón. Absolvoval i natáčení v nahrávacím studiu.

Star Trek VII: Generace (1994)

Ve filmu vystupuje postava Scottyho, který se objevil také v epizodě „Relics“ seriálu Star Trek: Nová generace (od r. 1987), když se do budoucnosti dostal pomocí setrvání jako opakující se vzorec bez degradace v transportéru. Díky několik replikám v seriálu je zřejmé, že v době, kterou opustil, J. T. Kirk ještě žije. Ve filmu Star Trek VII: Generace však J. T. Kirk. umírá, což znamená, že události filmu se musely stát až po událostech uvedené epizody seriálu. Na konci této epizody však Scotty pouze odlétá raketoplánem a není vysvětleno, jak se dostane zpět do své doby. V seriálu již dále neúčinkuje.

Star Trek X: Nemesis (2002)

Na fotce z akademie nemá mladý Jean-Luc Picard (Patrick Stewart) vlasy. Přesto však v 19. epizodě 5. série s názvem „The First Duty“ seriálu Star Trek: Nová generace (od r. 1987) poznamená zahradník akademie hvězdné flotily Boothby při setkání s kapitánem Picardem: „Co se stalo s tvými vlasy?“

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Miroslav Krobot souhlasil s vykreslením své postavy hned po přečtení první verze scénáře, kterou mu Jan Prušinovský předložil. Režisér a scenárista v jedné osobě pak vytvořil ještě několik verzí, které se v charakteru vždy částečně lišily, ale na důrazné doporučení představitele hlavní role se vrátil k verzi první.

Reklama

Reklama

Reklama