Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Akční
  • Sci-Fi

Poslední recenze (177)

plakát

Bohové a monstra (1998) 

Bohové a monstra je film hodně neobvyklý a místy balancuje na hraně umění a lehké perverzity, alespoň z mého osobního pohledu. Nejde o žádnou otevřenou hru, ale komplikované náznaky, které by asi většinu "komerčních" diváků brzy odradily. Nicméně tato primárně two-man show je ukázkou toho, že lze film postavit i na umírajícím homosexuálovi, který velmi silně kontrastuje s kalokagátií Brendana Frasera coby zahradníka. Ovšem budu opakovat prakticky všechny již zde komentující - výkon Iana McKellena byl opravdu vynikající a ke konci filmu ještě eskaloval. Závěrečných 5 minut mě ale k pláči nedohnalo, protože... mi emocionální stránka filmu přišla lehce nedotažená. Na jednu stranu je film postaven na "flashbacích" do minulosti Jimmyho Whala, ale na druhou stranu tyto záblesky nepodávaly žádný ucelený obraz, který by dokresloval příběh odehrávající se na sklonku jeho života. Spousta tematicky odlišných obrazů sice účinek má, ale chybí jakási pomyslná nit, která by slátala život tohoto režiséra dohromady. Přiznávám ale, že druhé shlédnutí by mi mohlo několik věcí ujasnit. Ještě poznámka - takovým zpestřením byla role služky, která na první pohled nevýrazná byla velmi působivá.

plakát

Ostrov (2005) 

První třetina Ostrova je prakticky perfektní a nemám jí co vytknout. Je totiž poměrně originální a nepřípomněla mi žádný jiný film, který jsem doposud viděl. Jedná se o takové sympatické sci-fi, ve kterém hraje hlavní roli neznámo a očekávání odjezdu na ostrov. Ovšem poté se film láme a najednou přechází do zcela jiného tónu. A bohužel musím říct, že od té chvíle se film z mého pohledu až do konce jen zhoršuje, protože se z něj stává dějem klasický běčkový "utíkací" thriller, ve kterém by hlavní hrdinové přežili i výbuch neutronové bomby ve dvanáctníku. Je to jednodušše řečeno až příliš naivní a pro diváka, který už má něco za sebou, úplně transparentní. Abych ale jen nehaněl, tak díky technické stránce musím i druhou polovinu hodnotit slušnými ***, protože je to akce sice předvídatelná, ale obrazově uchvacující a poutavá. V jistých částech, které se týkaly tajného programu mi přišlo, že se Bay inspiroval v Konci Civilizace od Aldouse Huxleyho, což je rozhodně kladné, protože se jedná o jedno z klasických post-utopických sci-fi a ne žádný kýč. Co se týče hlavních rolí, tak Ewan McGregor mi docela sedl, krásná herečka, v tomto případě Scarlett Johansson, je povinností, ale Seana Beana mám tak neodmyslitelně spjatého se Společenstvem prstenu, že bych na jeho místo obsadil radši někoho jiného. Celkově vzato se jedná o velmi slušné sci-fi, při kterém se v klidu relaxuje a není nijak náročné.

plakát

The World of Stainboy (2000) (TV seriál) 

Šest epizod ze světa Stainboye je asi to nejdivnější, co jsem od Tima Burtona viděl, a to už u tohoto režiséra něco znamená (kdo viděl Beetlejuice nebo Nightmare Before Christmas tak ví, o čem mluvím). Kombinace absurdity, černého humoru a prazvláštního "scénáře" je provedena v naprosto neobvyklé flashové formě a pokud by na konci nebyl Burton podepsán, asi bych nevěřil, že je to právě jeho dílo. Rozhodně doporučuji.

Poslední hodnocení (588)

Zidane, portrét 21. století (2006)

05.07.2007

Taurus (2001) (TV film)

07.01.2007

Výplata (2003)

02.01.2007

Cimrman v říši hudby (2006) (divadelní záznam)

31.12.2006

Galaxy Quest (1999)

30.12.2006

Herbie a stará dáma (1974)

27.12.2006

Děkujeme, že kouříte (2005)

25.12.2006

Prázdniny (2006)

25.12.2006

Eloise a Vánoce (2003) (TV film)

24.12.2006

Reklama

Reklama

Reklama