Dandynes

Dandynes


Administrativní pracovník

0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 26.2.2013  13:25
  Strážce spravedlnosti (TV seriál) (2010)
  **

  Seagala mám ráda. Asi nejvíce ze staré "party" akčních herců. Ale tenhle seriál je těžký podprůměr. Nečekala jsem sice CSI, ale že se to nebude dát poslouchat, kvůli naprosto nelogickým a hloupým dialogům, to mě nenapadlo. Sleduji teď i druhou sérii, ale zlepšení žádné nepřichází. Seagalovi super efektivní chvaty jsou sice fajn a dobře se na to dívá, ale když je to v seriálu to jediné co má smysl (už v seriálu není ani Meghan Ory), tak je to zlé. Moc zlé.

  • 21.2.2013  13:46
  Shrek (2001)
  *****

  Lahůdka. Spíše určené dospělým, děti nemůžou pochopit různé narážky a vtipy. Celý film se člověk jen směje a hlášky si pamatuje snad každý. Pro mě tři nejvtipnější scény z filmu: 1) Fiona si dává battle ve zpívání vysokých tónin s ptáčkem, který to neustojí a bouchne 2) Naprosto dokonalá hlášková přestřelka mezi Farquaadem a perníčkem 3) Oslík se snaží vymanit ze sevření dračice a přitom se do ní zakouká. Film je plný krásných písniček, které dodávají filmu atmosféru. V době kdy tento snímek vyšel to bylo něco nového a většina měla radost i z filmových odkazů, kterých není málo (do té doby člověk znal jen trapné první dva díly Scary Movie). Jen mě mrzí, jak šla s dalšími díly kvalita dolů.

  • 21.2.2013  13:37
  Madagaskar (2005)
  *****

  Animáky miluji a tento jsem si oblíbila hlavně kvůli naprosto skvělým hláškám, které už od školy umím z paměti. Hypochondr žirafák, kterého perfektně nadaboval pan Vydra, vychytralí tučňáci (nejlepší scéna s dřívkama od nanuku) a ulítlí lemuři (zpívající Jeliman a Moris s ostravským přízvukem :-D). Bohužel další dva díly už nedosahují kvalit jedničky, ale to se nepodaří snad u žádného pokračování (viz. Shrek, Doba ledová ...). I když už jsem film viděla asi šedesátkrát, tak mě ještě neomrzel. Těším se až ho jednou budu pouštět svým dětem.

  • 20.2.2013  10:11
  Bylo, nebylo (TV seriál) (2011)
  *****

  Od prvního dílu mě seriál uchvátil. Konečně seriál, který je jiný, nenásilný a dokáže si diváky podmanit svou poutavou atmosférou a propracovaným příběhem. Napsané zápletky a jejich postupné odhalování jsou naprosto dokonalé. I nápad prolínání našeho světa a pohádkového je velmi pěkně zpracován. Mou nejoblíbenější postavou je Mr. Gold /Rampelstiltskin. Trpím slabostí pro Roberta Carlyla a jeho herecký talent. Dokáže každé postavě dát to nejlepší a u postavy Rampelníka se mu to podařilo dvojnásob. Rozhodně doporučuji v původním znění s titulky, protože předabováním ztrácí postava své kouzlo (nikdo nedokáže napodobit ten dokonalý hlas Golda a vyšinutý smích Rumpela). Také postava královny má své kouzlo – když pominu Regininu naprosto skvělou garderobu, nejvíce jsou na ní působivé manipulační schopnosti. Bez těchto dvou postav by seriál nebyl tím, čím je. Doufám, že budou minimálně další dvě série, ať je na co se dívat. // All magic comes at a price, Dearies.

  • 19.2.2013  14:04

  Pro mě naprosto skvělá záležitost. Po mé nechuti z SGA, která mě absolutně nebavila, velmi příjemná změna. Vyrůstala jsem na původní sérii SG-1 a mým miláčkem byl Dr. Daniel Jackson. Od shlédnutí prvního dílu SGU ho nahradil Dr. Nicholas Rush. Naprosto miluji tuhle postavu, skvěle napsaná. No a navíc je to kus :-) Asi si většina lidí Rushe zrovna neoblíbí, kvůli neočekávaným zvratům, tajemstvím a různým manipulacím. Mě se naopak ta tajemství, kterými je obestřen strašně líbí. Je to dobrý chlap, kterému svým způsobem na ostatních záleží, ale záleží mu i na misi Destiny, která mu asi dává po smrti jeho ženy nový smysl života.Vlastně Rush - to je asi hlavní důvod, proč jsem z tohoto seriálu tak unesená. Celkově se mi na seriálu líbí temnější prostředí a vážnost většiny postav a hlavně tato série nemá potřebu se opírat o někdy až stupidní vtipy a hlášky. I když uznávám, že první série není úplně nejlepší, druhá nabírá pěkně na obrátkách. Mrzí mě, že se netočí další řady, myslím si, že SGU má ještě co nabídnout. Jen kdyby se náhodou točila třetí série, doufám, že někdo sejme Younga a nahradí ho na postu velitele, aby se konečně začalo něco dít a nevrtalo se pořád jen v jeho lítosti a neschopnosti velet.

  • 9.2.2013  15:04
  Priest (1994)
  ****

  Tento kontroverzní film mě velmi nadchl. Líbí se mi to podání - strašné skandály (homosexualita, pedofilie, incest ...), které se kolem katolické církve stále točí. Smutné na tom je, že film je z roku 1994 a teď je rok 2013 a stále je situace stejná, ne-li horší. Když pominu morální a náboženské otázky, ukázky pokrytectví členů sboru a emotivní "vylejvání" kněze Grega, je pro mě rozhodě nejlepší scéna z filmu, kdy si Greg vyhlídne v gay baru Roberta Carlyla a užijou si spolu noc. Naprosto smekám před RC. Je naprosto neuvěřitelné, kolika různorodými rolemi si ten člověk prošel a jak každou zahrál tak věrohodně, až z toho mrazí.

  • 9.2.2013  15:01
  Opravdový horor (TV seriál) (2004)
  *****

  Myšlenka těchto "dokumentů" mě hned přilákala ke shlédnutí (hned po druhém faktu, že průvodcem je Anthony Head). Tato mini série se nám snaží přiblížit, jak je to s prvky hororových příběhů v reálném světě - porovnání historických informací s dnešní dobou. Jde o sondu do mýtů a legend, jak vlastně vznikly povídačky o upírech, vlkodlací, zombících ... děsivou pointou je, že vše má základ ve skutečném světě a stále existují místa, kde lidé těmto věcem pevně věří a jsou ochotni v této víře obětovat své bližní. Asi nejlepší je poslední díl, kde výpravě v noci doopravdy unesou jednoho člena natáčecího štábu.

  • 9.2.2013  14:55
  Nenechám tě odejít (TV film) (2001)
  *****

  Velmi povedený film. Dost mě mrazí z toho, že je film podle skutečné události, ale ano, i takové věci se v životě dějí. Dokonalý obraz chladého manipulátora, který ví co chce a dokáže s kýmkoliv cokoliv a udělá to za jakoukoliv cenu. Mladá, stydlivá, citlivá žena se seznámí s postarším, velmi dobře vypadajícím, sakra charismatickým a mocným mužem, kterému nedalo moc práce si ji okamžitě získat. Na první pohled se zdá, že ji bude oporou, díky němu se vyrovná s traumatem, který v dětství prožila, získá ztracené sebevědomí a konečně prožije vytouženou lásku. Ale opak je pravdou. Když se chce vymanit z jeho kontroly - beze stopy zmizí. Její sourozenci jsou přesvědčeni, že ji Capano zabil. A ikdyž se její tělo nikdy nenašlo, dvojka detektiva a státního žalobce Capanovi zatne tipec.

  • 9.2.2013  14:49
  Na věčné časy (TV film) (2000)
  *****

  Krásný snímek. Přesně pro lidi, kteří by rádi cestovali zpět časem do doby, kdy nikoho netrápil každodení shon a stres. Je to příjemná podívaná u které člověk vypne a představuje si jaké to asi kdysi bylo. Tento film je důkazem, že téma cestování časem nemusí být vždy zahlceno nespočtem nelogických efektů, ale může to být divákovi podáno přirozeně. Za sebe rozhodně doporučuji, jen mě mrzí, že tento film nevyšel na DVD.

  • 9.2.2013  14:48
  Detektiv Monroe (TV film) (2005)
  ***

  V celku průměrná britská detektivka, která si něčím díváka připoutá a donutí film shlédnout od začátku až do konce. Pro někoho to může být opar mysteriozna (byla to sebevražda, byla to kledba, byl vrahem spolužák, nebo učitel ...), který film celou dobu provází, pro jiného (i mě) tradičně skvělý výkon Roberta Carlyla. Film pro mě nebyl zklamíním a ráda se na něj zase ve volné chvilce podívám.