Batman (1966)

Funky.....Konečne som si doplnil rest a pozrel si Westovho Batmana. Vtipná, veselá snímka, plná absurdných bat-nápadov, gagov, slovných hračiek alebo rovno nezaraditeľných šialeností....Avšak prvotne nadšenie rýchlo vyprchá a ostane už len približne 100 minút sledovania absurdností v rovnakom štýle ako z úvodu, ktoré pomerne rýchlo omrzia. Ale 3 hviezdičky si film uhájil.

Transcendence (2014)

Film nabušený známymi menami, ale predbehol dobu tak o 8 rokov, v súčasnosti by téma vysoko inteligentnej AI vyzerala oveľa zaujímavejšie. Transcendencia lavíruje medzi polo romantickým smerom a lá Duch a polo katastrofickým smerom "evil AI" ako napríklad v Terminátorovi. Čiže je to vo výsledku predvídateľný a nezáživný film, ktorý ste už vlastne mnohokrát videli. Nie je to zlé, no tiež z toho na zadok nepadnete. Už po prvej polhodine viete, ako sa film bude ďalej vyvíjať.... (úplne prvá scéna filmu odohrávajúca sa o päť rokov neskôr rozhodne situácii nepomohla). Jasný priemer. PS: Môj komentár s poradovým číslom 1200. Je ich už dosť, ale stále ich môže byť ešte viac. :D

Invaze (1996)

The Arrival je jeden z tých filmov, na ktorý si matne pamätáte z detstva a prakticky po desaťročiach na neho náhodou narazíte a pozriete si ho opäť... a zistíte, že je o ničom. Charlie Sheen hrajúci paranoidného vedca celkom ujde, ale celé to stojí na vratkých nohách priemernosti. Bežná filmová tuctovka, kde ani napätia nie je veľa (vlastne takmer žiadne). Čo je to potom za thriller bez napätia? Body plus aspoň za originálne spojenie globálneho otepľovania a emzákov...

Zúčtování (2016)

Ako, dobre sa na to pozerá, ale hlavná postava je príliš dokonalá na to, aby ste mu toho obyčajného účtovníka verili - autista, ktorý je dokonalý s číslami, zvláda snáď všetky možnosti boja na blízko aj množstvo strelných zbraní, má vlastnú tajnú britskú asistentku, hotový rambo zabijak tváriaci sa ako bežný znudený kravaťák. Aj Bond je oproti nemu nula. Išiel by som do 4*, ale záverečný "cukríkový" zvrat sa mi vôbec nepáčil (nechcem to ďalej rozvádzať, aby som viac neprezradil).

Flash Gordon (1980)

Roztomilo hlúpe, s nezameniteľným vizuálom, tento odľahčený výkrik z minulosti asi popri Star Wars a Treku veľmi v 80-tych rokoch neobstál, ale je to zaujímavé retro čo pobaví, s rešpektovaným obsadením (Max Von Sydow si ukradol cely film pre seba) a hudbou od Queen. Ale nie je tu nič, čo by ma vyslovene tlačilo do vysokého hodnotenia, zase až taká veľká zábava to zas nebola.

Sociální síť (2010)

Ja neviem, toto ma vôbec nebavilo. Sú tu všetky veci, ktoré zabíjajú atmosféru - nesympatická hlavná postava (Zuck je vlastne taký Jobs junior), zbytočný tech-talk za každú cenu (aj tam kde potrebný nebol), nekonečné posedenia s komisiami a právnikmi a elitárske, snobské vysokoškolké kluby.... NUDA. Aj konflikty medzi zúčastnenými boli nezáživné... bežné odrby vo firme, kde sa kvôli peniazom rozhádajú kamaráti, len tu sa hralo o trochu väčšie fazuľky. LTT za 2*.

Vzpoura strojů (1986)

Neviem, čo si mysleli tvorcovia, keď si zobrali tento očividne slabý námet na film, ktorý by ledva obstál ako krátky 20 minútový mini počin, tak tu to máme natiahnuté na 100 minútový celovečerák...Nie je tu napätie, nie je tu poriadny dej (skôr len sled scénok, medzi niekoľkými postavami, ktorým by sme mali asi fandiť, aby prežili), nie je tu nič zaujímave (teda okrem technického spracovania, pripraviť toľko techniky na diaľkové ovládanie muselo dať práce) a celkovo táto idea zostarla prakticky hneď od vydania.... Nefunkčný bizár, ktorý je aspoň miestami vtipný, keď už nič iné (sprostý podomový predavač Biblie a podobne...). PS: Ale soundtrack bol presne podľa môjho gusta!

Nebezpečné hry (1998)

Hrozné dialógy, ochotnícke prejavy vedľajších postáv, smiešne trápna zápletka (pozor budú aj zvraty! - prvý je fajn, no potom ich príde ďalších desať rovnakých...), postavy len tak ledabolo nahádzané na Floridu, kde sa každý s každým pozná a každý s každým je.., čistý brak.... ale je tu Denise Richards v najlepšej forme! Čo je jediný dôvod, prečo film pozerať, lebo inak sa pri Wild Things cítim, ako keby som pozeral po 100 minút intro do porna (ešte aj ten názov... :D). Aj Bill Murray to tu celkom ťahá, zvyšok ansámblu už radšej viac nekomentujem. Miestami je to aj celkom dobrá komédia (len neviem, či to bol aj zámer, alebo nie) Dve hviezdičky.... lebo.... mám svoje dôvody....

Vyjednavač (1998)

Celkom múdro vytvorený film na tému "vojna policajtov", kde sa z profi policajného vyjednávača sám stane držiteľ rukojemníkov.... a veľká hra nervov začína. Veľmi fajn, polovica úspechu je vydarený casting od hlavnej postavy aj ďalej k vedľajším. Ale miestami je to príliš filmové, príliš hollywoodske, prišlo mi, že tak by sa niektoré postavy v istých situáciach nezachovali a len sa to zbytočne dramatizovalo pre efekt. Len tak mimochodom, hrajú tu snáď všetci herci, ktorí vždy hrajú vo filmoch a seriáloch policajtov (od Davida Morsa, Deana Norrisa či Paula Guilfoyla, až ku večnému slizákovi Giamattimu) :D

Týpci a zbraně (2016)

Jonaha Hilla a jeho komédie veľmi nemusím, no v takýchto hybridných dramaticko/komediálnych rolách je ešte celkom znesiteľný. OK film. Aj trochu vtipný, aj trochu zaujímavý, no nie je tu nič, vďaka čomu by ste na film dlhšie spomínali, posledných 20 minút trochu vylepší renomé, ale aj tak - zíde z očí, zíde z mysle. Jasný priemer..... a nájdu sa aj lepšie filmy s touto tematikou.