selviskhed

some selfish memes.

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 24.8.2016  21:45

Nejtěžkopádnější alegorie roku 2016.

• 8.4.2015  23:19
    Proces (1962)

Kafka je někdy po právu označován za Michaela Baye světové literatury, takže mi přijde naprosto logické, že americký štáb nechal Josefa K. nakonec vybouchnout.

• 14.2.2015  19:25

Jediné, co bylo na tom filmu alespoň trochu vtipné byly ty krátké dada úryvky z rozhlasového zpravodajství a i ty by třeba na takovém The Onion patřily k slabším kouskům. Film se tak vyznačuje hlavně pitvořícími se herci v hlavních rolích, vykonstruovaným scénářem a "humorem" který pravděpodobně hodně rychle zastaral (pokud byl kdy vůbec k smíchu).

• 14.2.2015  18:58
    Slídil (2014)

Jestli mají lidi něco raději než konzumování infotainmentu, tak je to pohoršování se nad mrchožrouty, kteří se živí jeho tvorbou. Z hlediska scenáristy tedy ideální volba tématu. Jinak má film na jedné straně psychopaty a kritiku médií podobně jako loňská Zmizelá a na druhé straně podivuhodně hypnotickou atmosféru a zajímavě přerývané tempo jako Drive.

• 11.1.2015  20:16

Na jednu stranu mi ta povídková forma přijde jako hrozné plýtvání nápady, na druhou stranu si ale dovedu představit, že by někdo z kterékoliv z těch skvělých povídek dokázal udělat hodně nudný celovečerní film. Takhle nějak v mé hlavě vypadají krátké filmy když mám nutkání napsat do komentářů k nějakému rozvleklému slavnému filmu něco jako "Kdyby se to pořádně prostříhalo, tak z toho mohl být pěkný desetiminutový kraťas"

• 21.9.2014  00:56

Roboti jezdící na dinosaurech. Nic víc, nic míň.

• 10.8.2014  15:58
    Nevěřící (2013)

Žánr: Road trip / Bromance

• 13.7.2014  06:51
    Gang de Qin (2010)

V docela hodně věcech mi to připomnělo filmy československé nové vlny. Rozdíl vidím snad v tom, že v 60. letech ještě nikdo po večerech nehrál Super Maria.

• 7.7.2014  23:36

Těch změn ve scénáři oproti Kwakově korejskému originálu v podstatě není tolik. A přesto těch pár změn úplně mění o čem celý ten film vlastně je a dokonce i to, kdo je hlavním hrdinou. Všechno jsou to změny k horšímu, ale 4 hvězdičky bych dal asi i bollywoodské adaptaci, která by končila tím, že si všichni tři zatančí a zazpívají veselou písničku v barevných kostýmech.

• 1.7.2014  22:14
    Pari (1995)

To, že Zooey při rozhovoru s Bessie místo ležení ve vaně jezdil na kole po střeše sem ještě bral. Ale to, jak začal využívat své schopnosti telekineze a hýbat s předměty na dálku mě už vyloženě umrtvilo. A pak tam byl ten chlap ve studni. Když se nad tím zamyslím, tak je asi nejspíš dobře, že v kině Holdena C. nikdy neuvidíme.

• 30.6.2014  00:35
    Salinger (2013)

Hroznej maratón. Ale skvělej. Rozhodně nejzajímavější dokument, jaký jsem kdy viděl. tl;ww verze: Povídky z pozůstalosti budou vycházet mezi léty 2015 - 2020. A ví se, o čem budou.

• 27.6.2014  00:16

Hodně neobvyklý chick flick o třech ženách: (1) lékařce/vědkyni, s brýlemi a OCD, která ztuhne v jakékoliv pozici, kdykoliv se ji dotkne muž a která začne tajně experimentovat s feromony (2) krásné úspěšné bussinessmance, kterou okamžitě milují všichni muži a která proto nemá žádné přítelkyně a k mužům nic necítí (3) mladé náctileté autorce internetových novel/zpěvačce/boxerce z ghetta, která má od dětství imaginární vztah se slavným zpěvákem, takže s ním třeba normálně mluví na veřejnosti a působí proto jako pošuk. První tři čtvrtiny jsou dost slabé, závěrečná čtvrtina je dost dobrá. Verdikt: k čínskemu pivu Tsingtao z Lidlu dobrý :)

• 20.6.2014  23:52
    Bláznivá holka (2008)

Úvodní titulky jsou napsané fontem Comic Sans, pravděpodobně aby nás naladily na vlnu ztřeštěností a potrhlostí, které mají následovat. Musím o tomhle americkém remaku psát něco více? [trailer]

• 5.6.2014  14:22

Mladá, ale přísná učitelka Choi Eun-soo se hned v den nástupu na novou školu rozhodne zavolat otci drzé školačky Han Young-hee, aby si stěžovala na nepřípustné chování jeho dcery. Netuší ale, že se dovolá sympatickému nezadanému pianistovi Han Min-wookovi, prezidentovi Jižní Koreje. ___ Musím se přiznat, že se mi ta premisa moc líbila, takže je mi nakonec fakt líto, že z toho nevzešlo něco víc než šablonovitý k-romcom.

• 3.6.2014  22:54
    Jungdok (2002)

Při sledování začátku prostřední části jsem si dokonce vzpomněl na Hitchcocka, a to je co říct :)

• 19.5.2014  22:08
    Kandidát (2013)

Sdílím trailer na Facebooku. : "slovenskej julius ševčík podle všeho :-)" // Dronte: "vizuály dobrý, ale působí to dost zmateně" // : "dyť říkám, slovenskej ševčík :D" // Jinak kdyby vás to zajímalo, tak jo, po zhlédnutí potvrzuji, že Jonáš Karásek je (o trochu lepší) slovenský Julius Ševčík. Se všemi dobrými a špatnými věcmi, které to znamená.

• 11.5.2014  14:32
    Deiji (2006)

I tak nudné město jako je Amsterdam vypadá očima hongkongského kameramana hrozně cool. Což mě vede k myšlence, že Soul nebo Hongkong nemusí být ve skutečnosti kdovíjak skvělá města a že je prostě jen většinou točí výborní kameramani se skvělým vkusem.

• 1.3.2014  22:54

Naprosto absurdistně cool zpomalovačky v akčních scénách! Když nad tím tak přemýšlím, fakt hodně bych chtěl vidět celovečerní akční film s typem zápletek a ve vizuálním stylu toho fiktivního seriálu.

• 9.1.2014  23:51
    Keullaeshik (2003)

Ani thriller, ani film noir. Nejvyšší filmový žánr je melodrama.

• 6.12.2013  23:26
    Na vlásku (2010)

Podobné filmy: Sunset Blvd. :-)

• 18.11.2013  19:28
    Zdravím, dámy! (TV seriál) (2013)

Předem zaujatý kritik by se mohl rádobychytře zeptat: "K čemu vlastně vůbec scénář potřebuje, aby byl hlavní hrdina původem z Británie?". Já jsem (krom toho že Stephen Merchant je ve skutečnosti z Británie) našel alespoň sedm důvodů, které jsou relevantní vzhledem ke scénáři a seřadil je podle abecedy: "bollocks", "bloody", "for fucks' sake", "fuck off", "cheers", "mate" a "moron".

• 9.9.2013  22:34
    Girls (TV seriál) (2012)

Woody Allen, který si ještě na střední škole vydělával psaním vtipů více peněz než oba jeho rodiče dohromady a který posledních více než 40 let platí za snad úplně nejplodnějšího scenáristu a režiséra vůbec se proslavil postavami chudých zlodějíčků snažících se rychle zbohatnout a spisovatelů v tvůrčí krizi, kteří nemůžou psát. ___ Lena Dunham, která v 25ti vytvořila vlastní seriál o minimálně třech řadách na nejprestižnější televizní stanici na světě se proslavila postavami čerstvých absolventek uměleckých oborů, které nejsou schopné svůj umělecký projekt ani realizovat, natož se jím živit . ___ Tím chci říct, že existuje mnoho důvodů, proč je tomu srovnání opravu hodně těžké odolat a že nejde třeba jen o to, že mají oba rádi New York a že oba píšou o lásce tak, že je to trochu legrace a hodně drama . [x]

• 31.8.2013  23:15
    Kvílení (2010)

Hipsteři z doby před tím, než bylo cool být hipstery ve filmu, který kazí občasné otravné počítačově animované sekvence doprovázející četbu z básně Kvílení. Mimochodem, James Franco připravuje na příští rok hraný životopisný film Bukowski a ještě letos bychom se měli dočkat dvouhodinového dokumentu Salinger.

• 1.8.2013  01:15
    Nunui yeowang (TV seriál) (2006)

Han Tae-Woong ve Snow Queen je pro mě v 25ti všechno to, co pro mě byl v 15ti Ephram Brown v Everwoodu. [x]

• 26.5.2013  21:13

"Čekání na Goudota".

• 19.5.2013  15:08
    First Flight (2006)

DreamWorks Animation uvádí srágoru alá Pixar.

• 18.5.2013  23:28

Pokud Jack Frost všechno zmrazuje, kdo zmrazil Jacka Frosta?

• 10.5.2013  22:52
    Valiant (2005)

Dialogy a režie českého znění: Jiří Ptáček.

• 13.4.2013  22:09

Nejlepší apatowka bez Apatowa. [x]

• 6.4.2013  22:58

Ještě že Alice tomu ozbrojenému lupiči nepůjčila DVD Zločinů a poklesků nebo nedej bože Match Pointu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6