selviskhed

some selfish memes.

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 3.5.2020  00:54

Velké oof. Nejtěžší film od Bergmanových Šepotů a výkřiků.

• 26.4.2020  17:48
    Láska je slepá (TV pořad) (2020)

Angela Saini napsala celou knížku o tom, že neexistuje nic jako ženský mozek. Pokud ale ženský mozek neexistuje, tak co má v lebce Jessica? V podstatě jsou to Manželské etudy, ale úplně naruby. V prvním díle jsem si nejvíce oblíbil Barnetta (jako každý), od druhého dílu jsem ale začal mít nejraději Damiana a pak ho měl s každým dílem raději a raději. Ten certifikovaný královský okamžik, když před oltářem zpatroloval tu instathotku byl jen třešničkou na dortu. Absolutní Chad. [x]

• 10.4.2020  17:39
    Salomè (1972)

Nebudu lhát, tohle bylo docela avantgardní. Je tam doslova postava, která kritizuje stoickou filozofii zatímco jí hrozny a zadek. Ale nechci tomu dělat reklamu.

• 2.4.2020  23:47

Příběh z Tokia s mobilama, ale lepší <3

• 9.3.2020  19:56
    Bob Dylan (TV film) (2005)

Bob Dylan je jenom Greta abolice lol

• 4.3.2020  23:17
    12 Citizens (2014)

Docela neslaná, nemastná adaptace. Nejslabší místo je asi v tom, jak si scénář poradil se skutečnosti že v čínském právním systému nejsou poroty. Porota je zde "jen jako" a tvoří ji zde rodinní příslušníci studentů práva nebo zaměstnanci univerzity (prodavač, ochranka) a rozhodují se na základě hry na soud v angloamerickém západním stylu, který zinscenovali studenti práva. Z filmu není moc jasné, na co přesně by mělo mít rozhodnutí poroty vliv, protože jde jen o hru na soud, i když na základě "skutečného" případu, který měl být hodně medializovaný. Fakt, že při rozhodovaní o vině nebo nevině obžalovaného vlastně o nic nejde hodně ubírá filmu na pocitu závažnosti. Zatímco v ruské verzi je pocit zásadnosti rozhodnutí o životě obžalovaného ve srovnání s klasickou verzí posílen (vidíme nejen tvář obžalovaného, ale taky spoustu flashbacků z jeho života a navíc se řeší dokonce to, zda není milosrdnější ho neprávem odsoudit), v téhle verzi je pocit zásadnosti rozhodnutí poroty ve srovnání s klasickou verzí ještě oslaben, protože nejen že nevidíme tvář obžalovaného, ale navíc rozhodnutí poroty nebude mít na jeho život vůbec žádný dopad. Nejzajímavější změna oproti klasické verzi je asi to, že z tajemného disentujícíí porotce se nevyklube architekt jako v klasické verzi, nýbrž skeptický ale spravedlivý státní zástupce. Důvěra ve spravedlivost čínské justice obnovena. Tento film byl schválen komunistickou stranou čínské lidové republiky haha

• 3.3.2020  23:20
    Dvanáct (2007)

Hezká ochotnická improvizace na téma 12 rozhněvaných mužů, počkat proč tady čtu že film vyhrál v Benátkách a bojoval o Oscara? Čečenci dobří rusové špatní hořící piano Ig lol. Film působí jako by byl natočený za 24 hodin bez scénáře. Tři čtvrtiny filmu jsou monology jednotlivých porotců, kteří vypráví dlouhé a nezajímavé historky, které nemají žádnou souvislost s případem a zbylá čtvrtina filmu jsou ostatní porotci, kteří úplně náhodně mění názor na vinu nebo nevinu obviněného. Všichni ve filmu působí retardovaně, krom postavy, u které se na konci ukáže, že celou dobu hraje 3D šachy, zatímco všichni ostatní retardi hrají jen dámu. Dá rozum, že tuhle geniální postavu hraje režisér. Nemůžu se dočkat filmu "12 2", což bude revenge film, kde budou 3D šachista s mladým čečencem různými důmyslnými způsoby likvidovat komplice developerské konspirace z tohoto filmu.

• 2.3.2020  21:29

Klasická verze má super filmovou černobílou kameru, lidi hodně vstávají ze židle a tvoří různé zajímavé kompozice stojících a sedících postav, sem tam je tu dokonce nějaká prolínačka a člověk má pořád pocit, že je na co se dívat, i přesto že se děj odehrává v jedné místnosti. Klasická verze má ale docela slabý závěr, číslo 3 je v závěrečném monologu naštvaný, pak roztrhne fotku a je smutný a je konec filmu. ____ Tahle verze má naopak nudnou televizní kameru, film působí strašně lacině. Na druhou stranu má ale mnohem katarznější konec, protože se podařilo závěrečný monolog čísla 3 jednak lépe napsat, ale také lépe zahrát. Pokud jde o to jak je monolog napsaný, je mnohem polopatičtější, takže je z něho mnohem líp vidět že se číslo 3 vidí v oběti a že v obviněném vidí svého syna (- I can feel the knife going in... /// - He's not your boy... He's somebody else... Let him live. ). Někdo by řekl, že je to dělaní z diváků idioty, já bych tomu říkal spíš dobrá dramaturgie. Číslo 3 je v závěrečném monologu také lépe zahraný. Zatímco v klasické verzi je celý monolog čístě naštvaný, v téhle verze je v tom naštvání celou dobu přimíchán smutek, respektive číslo 3 během monologu vícekrát přepíná z naštvání do smutku, což dělá konec mnohem smutnější a také katarznější.

• 25.2.2020  21:48

bruh

• 23.2.2020  17:03

Nemůžu uvěřit že jsem byl kdysi tak nevinný, že jsem věřil, že jsou Nedotknutelní edgy komedie plná opravdu drsných vtípků haha

• 9.10.2019  22:20
    Forrest Gump (1994)

ok ale byl chytrý forrest skutečně syn milionáře forresta, nebo byl milionář forrest prostě cuck? 🤔

• 24.8.2016  21:45

Nejtěžkopádnější alegorie roku 2016.

• 8.4.2015  23:19
    Proces (1962)

Kafka je někdy po právu označován za Michaela Baye světové literatury, takže mi přijde naprosto logické, že americký štáb nechal Josefa K. nakonec vybouchnout.

• 14.2.2015  19:25

Jediné, co bylo na tom filmu alespoň trochu vtipné byly ty krátké dada úryvky z rozhlasového zpravodajství a i ty by třeba na takovém The Onion patřily k slabším kouskům. Film se tak vyznačuje hlavně pitvořícími se herci v hlavních rolích, vykonstruovaným scénářem a "humorem" který pravděpodobně hodně rychle zastaral (pokud byl kdy vůbec k smíchu).

• 14.2.2015  18:58
    Slídil (2014)

Jestli mají lidi něco raději než konzumování infotainmentu, tak je to pohoršování se nad mrchožrouty, kteří se živí jeho tvorbou. Z hlediska scenáristy tedy ideální volba tématu. Jinak má film na jedné straně psychopaty a kritiku médií podobně jako loňská Zmizelá a na druhé straně podivuhodně hypnotickou atmosféru a zajímavě přerývané tempo jako Drive.

• 11.1.2015  20:16

Na jednu stranu mi ta povídková forma přijde jako hrozné plýtvání nápady, na druhou stranu si ale dovedu představit, že by někdo z kterékoliv z těch skvělých povídek dokázal udělat hodně nudný celovečerní film. Takhle nějak v mé hlavě vypadají krátké filmy když mám nutkání napsat do komentářů k nějakému rozvleklému slavnému filmu něco jako "Kdyby se to pořádně prostříhalo, tak z toho mohl být pěkný desetiminutový kraťas"

• 21.9.2014  00:56

Roboti jezdící na dinosaurech. Nic víc, nic míň.

• 10.8.2014  15:58
    Nevěřící (2013)

Žánr: Road trip / Bromance

• 13.7.2014  06:51
    Gang de Qin (2010)

V docela hodně věcech mi to připomnělo filmy československé nové vlny. Rozdíl vidím snad v tom, že v 60. letech ještě nikdo po večerech nehrál Super Maria.

• 7.7.2014  23:36

Těch změn ve scénáři oproti Kwakově korejskému originálu v podstatě není tolik. A přesto těch pár změn úplně mění o čem celý ten film vlastně je a dokonce i to, kdo je hlavním hrdinou. Všechno jsou to změny k horšímu, ale 4 hvězdičky bych dal asi i bollywoodské adaptaci, která by končila tím, že si všichni tři zatančí a zazpívají veselou písničku v barevných kostýmech.

• 1.7.2014  22:14
    Pari (1995)

To, že Zooey při rozhovoru s Bessie místo ležení ve vaně jezdil na kole po střeše sem ještě bral. Ale to, jak začal využívat své schopnosti telekineze a hýbat s předměty na dálku mě už vyloženě umrtvilo. A pak tam byl ten chlap ve studni. Když se nad tím zamyslím, tak je asi nejspíš dobře, že v kině Holdena C. nikdy neuvidíme.

• 30.6.2014  00:35
    Salinger (2013)

Hroznej maratón. Ale skvělej. Rozhodně nejzajímavější dokument, jaký jsem kdy viděl. tl;ww verze: Povídky z pozůstalosti budou vycházet mezi léty 2015 - 2020. A ví se, o čem budou.

• 27.6.2014  00:16

Hodně neobvyklý chick flick o třech ženách: (1) lékařce/vědkyni, s brýlemi a OCD, která ztuhne v jakékoliv pozici, kdykoliv se ji dotkne muž a která začne tajně experimentovat s feromony (2) krásné úspěšné bussinessmance, kterou okamžitě milují všichni muži a která proto nemá žádné přítelkyně a k mužům nic necítí (3) mladé náctileté autorce internetových novel/zpěvačce/boxerce z ghetta, která má od dětství imaginární vztah se slavným zpěvákem, takže s ním třeba normálně mluví na veřejnosti a působí proto jako pošuk. První tři čtvrtiny jsou dost slabé, závěrečná čtvrtina je dost dobrá. Verdikt: k čínskemu pivu Tsingtao z Lidlu dobrý :)

• 20.6.2014  23:52
    Bláznivá holka (2008)

Úvodní titulky jsou napsané fontem Comic Sans, pravděpodobně aby nás naladily na vlnu ztřeštěností a potrhlostí, které mají následovat. Musím o tomhle americkém remaku psát něco více? [trailer]

• 5.6.2014  14:22

Mladá, ale přísná učitelka Choi Eun-soo se hned v den nástupu na novou školu rozhodne zavolat otci drzé školačky Han Young-hee, aby si stěžovala na nepřípustné chování jeho dcery. Netuší ale, že se dovolá sympatickému nezadanému pianistovi Han Min-wookovi, prezidentovi Jižní Koreje. ___ Musím se přiznat, že se mi ta premisa moc líbila, takže je mi nakonec fakt líto, že z toho nevzešlo něco víc než šablonovitý k-romcom.

• 3.6.2014  22:54
    Jungdok (2002)

Při sledování začátku prostřední části jsem si dokonce vzpomněl na Hitchcocka, a to je co říct :)

• 19.5.2014  22:08
    Kandidát (2013)

Sdílím trailer na Facebooku. : "slovenskej julius ševčík podle všeho :-)" // Dronte: "vizuály dobrý, ale působí to dost zmateně" // : "dyť říkám, slovenskej ševčík :D" // Jinak kdyby vás to zajímalo, tak jo, po zhlédnutí potvrzuji, že Jonáš Karásek je (o trochu lepší) slovenský Julius Ševčík. Se všemi dobrými a špatnými věcmi, které to znamená.

• 11.5.2014  14:32
    Deiji (2006)

I tak nudné město jako je Amsterdam vypadá očima hongkongského kameramana hrozně cool. Což mě vede k myšlence, že Soul nebo Hongkong nemusí být ve skutečnosti kdovíjak skvělá města a že je prostě jen většinou točí výborní kameramani se skvělým vkusem.

• 1.3.2014  22:54

Naprosto absurdistně cool zpomalovačky v akčních scénách! Když nad tím tak přemýšlím, fakt hodně bych chtěl vidět celovečerní akční film s typem zápletek a ve vizuálním stylu toho fiktivního seriálu.

• 9.1.2014  23:51
    Keullaeshik (2003)

Ani thriller, ani film noir. Nejvyšší filmový žánr je melodrama.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6