KlárkaS

Famačka

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 2.9.2016  21:56
    Já, Mattoni (TV seriál) (2016)

všechny ženský postavy jsou buď mrchy nebo děvky. tak to je ten český seriál v roce 2016. smutný.

• 19.8.2016  10:36
    Strašidla (2016)

Čerodějnice-babička se umí měnit na kočku. Kočku znásilní kocour. Babička-čarodějnice to jde nahlásit na policii, kde si z ní policajt dělá srandu. Nic víc není potřeba říkat, tenhle film je vyloženě odporný a morálně špatný.

• 18.12.2015  20:05

Takovýhle Star Wars jsem vždycky chtěla vidět!!! DĚKUJU ABRAMSI!

• 15.12.2015  22:08

Smutný pohled na jeden z nejviditelnějších a nejoslavovanějších (a přesto nejutlačovanějších) oborů v hollywoodském filmovém průmyslu. Pí a jeho život dostalo Oscara za vizuální efekty a studio Rhytm & Hues, které na nich pracovalo, zkrachuje jen 11 dní před samotným ceremoniálem, supervizorové a producenti VFX jsou při děkovačce sprostě utnuti, zatímco Ang Lee si pře převzetí svýho Oscara kecá přes limit a ani nepoděkuje, jak krásnýho tygra jim vyrobilo. No děs.

• 9.11.2015  22:37

Asi spoiler, nevim, je to americkej film... Jako dost dobrá slaďárna, vlastně celá ta dějová linka otec x dcera je fajn, ale je debilní, že to ženám řiká, že je okay bejt hysterická, pokud máte nějaký daddy issues, a že všechno bude v pohodě, když uděláte scénu a chováte se jak kráva, pak se omluvíte, protože ten hodnej kluk za váma stejně zase přileze. No pak abychom nebyli pořád tak vyšinutý, když jsou všechny filmy takový.

• 11.10.2015  15:22
    Saulův syn (2015)

Saulův syn je... neskutečně výbornej debut László Nemese...107 minut a ani ne 90 záběrů, no a garantuju, že zrovna tyhle rozostřený záběry přes rameno z hlavy jen tak nevyženete. Vsadíme se, že to dostane Oscara?

• 30.8.2015  18:45

Poslouchání The Doors už nikdy nebude jako dřív. To mrazení... Sakra to mrazení!

• 4.2.2015  17:36

Britský gentleman, anální sex, mozkovej ohňostroj, Luke Skywalker a masakr v kostele. Absurdní a úžasný zároveň, takže za mě za 5.

• 31.1.2015  20:30

I pledge allegiance to the Flag of the United States of America, and to the Republic for which it stands, one Nation under God, indivisible, with liberty and justice for all. Výborný film o válce, který má blízko i k takovým peckám jako Černý jestřáb sestřelen. Bradley Cooper jako redneck z Texasu, pro kterého je vlast důležitější než vlastní rodina, kterou jen jako voják může zachránit, je parádní. Flashbacky skvěle fungují a končí to v tom nejlepším (přehnaná doslovnost by vedla ještě k většímu patosu po americku). Clint Eastwood protiválečný a opět nejlepší.

• 12.1.2015  08:40
    Jako sen (2012)

Íránská verze rumunského filmu 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny. Tleskám!

• 28.6.2014  23:29

Rob Lowe je chameleon!

• 28.5.2014  23:06
    Harmontown (2014)

Neuvěřitelná pecka. Pro neznalce Community a Harmonova pravidelného podcastu to asi bude jen něco jako malý a dost divný exkurz do života kreativního ale línýho maniodepresivního opilce. Za to pro Harmonians je to něco mnohem víc. My Harmona berem za svého vyvoleného, toho, který má navrátit rovnováhu Galaxii a svést dohromady všechny ztracený geeky světa a nechat nás uvědomit, že naše existence možná má trochu smysl. Nejvíc to je potom vidět na Spencerovi, náhodně objevenému Dungeon masterovi, který získal neskutečnou popularitu během podcastů, a následně i v rámci živý tour. Právě on je příkladem všech těch ztracenců čekajících na někoho kdo je ocení, objeví. Spencer má potom několik krásných a dojemných scén, a jak Harmon říká, to on je hrdina celého dokumentu, zatímco Harmon sám je ten záporák. Se závěrečnou scénou Spencerova camea v Community (SE5E09 - VCR Maintenance and Educational) se tak uzavírá právě to, co ten ožralej a sám sebe nenávidící se magor dokázal. Hodně emotivní a osobní zážitek, který nekončí ani po zrušení Community. Pořád máme Rick and Morty a týdenní Harmontown.

• 23.5.2014  23:17
    Frank (2014)

V podstatě dost normální film. Postava Domhnall Gleesona jakožto hudebníka bez talentu konečně dostane příležitost hrát s jakože avantgardní kapelou plnou mentálů. Řeší se co je mainstream a co ne, za jakou cenu stojí dělat něco líbivýho, a jaký to asi je být nula s pár tisíc followerama na Twitteru ve skupině neskutečně kreativních a talentovaných lidí. Sem tam si to trochu protiřečí; nadává se na popovou hudbu a ukulele, a přesto je to právě ta hudba, která soundtrackově doprovází celý film. A Sherlockovský trend s cpaním všeho co máme na našich smartphonech na obrazovku už taky trochu prudí. Takže, Frank je vlastně trochu jako Gleesonův characker; strašně se chce líbit a být něco víc, ale nakonec je vlastně dost obyčejný.

• 23.4.2014  23:02

Trend posledních let v komiksových adaptacích je být pokud možno temnějším, a dotýkat se vážnějších témat (Viz chaos v Nolanově Batmanovi, postraumatický stresový syndrom v Ironmanovi 3, politická konspirace ve Winter Soldier), a tak právě návrat k barevnějšímu, a komiksově věrnějšímu teen zpracování většině divákům nesvědčí. Ale je důležité si uvědomit, že Spider-man přece jenom je jeden z nejmladších superhrdinů a jeho věk je logicky spojen s problémy dospívání, proto je taková váha kladená na romantickou linku. Postava Gwen je proto největší plus filmu. Konečně to jen není dobře vypadající postava, ničící homoerotické napětí mezi hrdinou a záporákem, je to konečně silná ženská hrdinka, umějící se nezávisle rozhodovat, a nemít za jediné poslání být někoho přítelkyní. A právě Gwen by měla být tím správným, inteligentím ženským vzorem. Její postava je dokonce i pointou celého filmu. Ani superhrdina nemůže zastavit ČAS (film začíná záběrem na tikající hodiny a climax filmu se také odehrává v hodinové věži), a jeho moc opravdu vyžaduje zodpovědnost, s všechno má svoje následky. A jak Marc Webb v jednom rozhovoru poznamenal, vypravování a příběhy jsou tak skvělé v tom, že pomájí prožít, poučit se, a vyrovnat se i s tím nejtragičtějším. A právě v tom je se svojí "jednoduchostí" Amazing Spider-man 2 mezi letošními komiksovými filmy nejlepší. (V IMAXu je to mimochodem o to větší zážitek).

• 16.4.2014  23:12

Bulvárně o bulváru. Je to ale točený pod záštitou České Televize, takže je to přece intelektuální, žejo. a Time Lapse od Michaela Nymana a dlouhý intelektuální montáže s running sushi to nezachrání.

• 14.4.2014  13:51
    Nekonečná láska (2014)

NE.

• 10.4.2014  02:11

Hele, natočili film o mě.

• 8.4.2014  19:10
    Dvojník (2013)

Po všech těch velmi vydařených videoklipech a poměrně povedném Submarine se Moss režisérsky vrátil, a stojí to za to. Vizuálně to připomíná klipy pro Arctic Monkeys, Ayoade si skvěle hraje se světlem, stíny a kouřem, většina záběrů je esteticky vycentralizovaná, mizanscéna velmi strohá, takže skvěle koresponduje s celkovým Simonovým odcizením a samotou. Jesse Eisenberg opět hraje zuckerbergoidní postavu pohybujícím se na autistickém spektru, ale s objevením jeho "doppelgängera" se rozehraje, a schizofrenika balancujícího na pokraji nervového zhroucení mu uvěří snad každý. A IT Crowdovské camea rozhodně potěší! A mimochodem, produkoval to Harmony Korine!

• 7.4.2014  21:24
    Noe (2014)

Nojo, s Noem mám osobní problém. Od dvou židovských scénaristů/producentů bych přece jenom čekala film, který bude mít se Starým Zákonem víc společného víc než jméno a hodně vody, ale ve finále to vlastně není překážka. Bible je samozřejmě text určený k interpretaci (scholastiků s jejich doslovnostní je mi upřímně líto), a pokud Aronofskyho Noe funguje morálně či alegoricky, je to naprosto v pořádku. Aronofsky s Handelem si sice mnohé brutálně upravili a přidali (celá linie s Emmou Watson, kamenní transfomers lomítko padlí andělé, hlavní kainovský záporák, všechny zvířata světa na arše...), ale zase ukázali něco, na co by si jiní možná netroufli (vynález vína a Noeomova hanba), plus potěší detaily, jako havran a později holubice s olivovým listem. Osobně bych preferovala temné psychologické drama, než to fantastické CGI peklo, skoro to až působí jako dva odlišné filmy, ale zas nadruhou stranu je tu fajnově ukázán vztah Noeho s Hospodinem (beze slov, bez vyobrazení), a že i přes to si může člověk uchovat svobodnou vůli, teda až do okamžiku, kdy to začně být obsese, ale rozum, pokora, odpuštění (a Emma Watson) nakonec zvítězí.

• 6.4.2014  01:54
    Divergence (2014)

Srovnání s Twilight a Hunger Games se Divergent nevyhne. Z Hunger Games si to vzalo to lepší, a to silnou ženskou hrdinku, která jde doslova přes mrtvoly, je cílevědomá, a ví, co pro úspěch ve svojí frakci musí udělat (celkově tenhle trend schvaluju). Samozřejmá romantická zase linka připomíná Twilight, hlavně ve vynucený pasáži s ukazováním mužského těla (female gaze?). A to, že příběh je totálně ujetý a celá ta jejich politická ideologie je nefunkční a postavená nahlavu, to už je jněco jinýho. Zachráňuje to ale Chicago a dobrý OSTéčkovej soundtrack.

• 1.4.2014  00:18

Klasické Gilliamovo vizuální kouzlo tady je, ale bohužel už nefunguje jako dřív. Člověk pořád doufá, že se mu to nakonec bude líbit, ale pak přijde rapující Tilda Swinton a i poslední naděje jsou pryč. Jako by se Gilliam snažil být extrémně cool a vytvořil něco, co by se jakože mohlo líbit mladým lidem. Napsat k tomu scénář Charlie Kaufman, mohlo to být supr. Zrovna s Adaptací je nabízí docela zajímavá paralela, a Adaptace vyhrává v tom, že její hlavní postava vzbuzuje sympatie hlavně proto, že dělá něco, aby se dostala ze své misérie. To se bohužel o postavě Christopha Waltze říct nedá, která je tak zahleděná sama do sebe, až je to nepříjemný. A zakončení s Creep od Radiohoead je prostě... Až moc "samozřejmý".

• 28.3.2014  14:25

Je težký být objektivní, protože Kapitán je můj oblíbený Avenger, ale..: Winter Soldier je prostě parádní. Film o konspiraci tak monstrózní, že by i Bush mohl závidět, a rozpolcenost v SHIELDu nespokojeného Capa je znát, a co víc, jeho vztah s Nickem Fury a Black Widow má na příběh i nějaký vliv, stejně jako všechny akční scény (a že jich je požehnaně), které jsou motivované a příběhově důležité, takže nejsou jen na efekt. A co víc, i přes všechnu tu bezvadnou akci je tu i dost prostoru pro Steva Rogerse, což dělá z Winter Soldier zatím nejosobitější Marvel Film. Všechno je možná temnější a emotivnější, ale je to i perfektně vyváženo humorem. Plus, Anthony Russo a Joe Russo přichystali pěkné překvapení pro fanoušky Community. A obě post-titulkové scény? FUCK YEAH!! P.S.: A jestli se nepletu, je tohle první Superhero film bez romantického subplotu. DĚKUJU ZA TO.

• 21.3.2014  22:59
    Pod kůží (2013)

Neskutečně ekonomický film, každá sekvence a záběr jsou důležité, narativní a nepostradatelné. A vidět nejvíc sexy ženu současnosti nakupovat někde v Glasgow v Primarku taky není odvěci. Plus ta hudba sesynchronizovaná s pohyby Scarlett je dost hypnotická.

• 7.3.2014  18:19

Wes Anderson a jeho láska pro vyprávění příběhu! Stejně jako Andersonovy předhcázející filmy, i Grand Budapest Hotel se odehrává ve vlastním vesmíru, s vlastními pravidly, vyprávěný dvěma vypravěči, který rozpínají příběh připomínující otevírání bábušky. Jen těch skvělých postav je víc, než je prostoru ve stopáži. A nejlepší postava? Ani Gustav a ani Zero, ale Grandhotel Budapešť sám o sobě, měnící se podle éry a nálady: art decově fialovo zlatý v linii v roce 1920, růžovo-šedivý s černými logy během nacisticého režimu, a odporně (normalizačně) oranžovo-zelený v letech šedesátých.

• 2.3.2014  22:07
    Ona (2013)

Sofia Coppola natočila film o Spike Jonezovi, a tak Jonze natočil film o Sofii Coppole.

• 19.2.2014  13:45
    Whitest Kids U'Know, The (TV pořad) (2007)

Divím se, že tenhle neskutečně absurdní, obscénní, hardcore, satirický a gendrově/historicky/politicky nekorekní sketch pořad vůbec vysílali v televizi. Nic vtipnějšího v TV nebo na YT nenajdete. Cubicle Boss: http://www.youtube.com/watch?v=OEpbpoqgUdM

• 16.2.2014  17:05
    Víkend (2011)

Gay Before Sunrise roztažený na víkend. Co víc si přát?

• 10.2.2014  04:46
    Pokoj (2003)

Řeknu vám, vidět to v Londýně ve vyprodaném kině s (lehce) přiopilým nadšeným publikem a s živým úvodem od Tommyho Wiseaua a Grega Sestera, a s házením stovkami lžiček při každé scéně s lžícovými dekoracemi, to byl teda zážitek. Pravý kultovní film, který je fakt tak špatný, až je dobrý. Shut the fucking door Lisa!

• 22.1.2014  16:56

greed is good.

• 15.1.2014  17:29

První venkovní zvukový film.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10