KlárkaS

okres Praha
londýnská spojka

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 4.12.2020  18:53

Kdyby se takovýhle sociální dramata točily na FAMU, tak bych i s tímhle mým jinak neoblíbeným žánrem byla dost v pohodě. Ale jsem přeSlámovaná:( Herci mají co hrát, o něco tam jde, a hlavně, je tam taková ta naděje, která je prostě klasicky po americku fajn. Za mě dobrý.

• 22.11.2020  21:39

Ten konec. Začne hrát Brian Eno, rozjede se poslední scéna s baseballem. A pak přijde ten finální minutový záběr, Javierovo POV. Všechno se zpomalí, uklidní... Traffic je prostě skvost. Jsem ráda, že mám ještě fakt dlouhej seznam filmů, co jsem měla vidět už dávno, ale nenašla jsem čas. Protože pak mám možnost vidět zase nějaký ten perfektní, bezchybný film. Prostě takovej ten typ filmu, kvalitní drama, které je divácké, vizuálně odlišné, s přesahem, a nad kterým se dá přemýšlet dny. No, tak takovejch filmů se točí už fakt málo, a když už, tak spíš než do kina musí člověk zamířit na netflix...

• 19.9.2020  12:21
    Ďábel (2020)

Nejsem moc fanoušek voiceoverů, protože lazy storytelling, ale vždycky jednou za čas je to použitý někde, kde to fakt funguje, kam se to hodí. Povedlo se to v Assassination of Jesse James, povedlo se to tady. Nicméně mám radost, a myslím, že to je daný tím scénářem, ale převážně těma hercema, že i když má každá postava poměrně málo prostoru, tak jedna scéna, jedna replika, jeden jejich akt.. je dokáže tak dobře vystihnout, definovat, že to stačí. A pak vás stejně dokážou ještě překvapit. Díky za tenhle film, i když by mu slušelo kino, a to nejen to v Thermalu. A díky za ten netflix, že dává ještě peníze na takovýhle filmy.

• 6.9.2020  23:58

Přeju tomu filmu úspěch a je super, že na český film přijde přes 1,5 milionů diváků. Ale zároveň mám s tím filmem morální problém, a vlastně mi po doukání bylo dost smutno. Asi to ve mně zase probudilo nějaký feministický tendence, ale doháje, tohle fakt mohl napsat jen chlap? Ale abych nekřivdila, stejně jednorozměrně jsou napsaný jak ženský, tak mužský postavy a není to tak šovinistický, jako zbytek tuzemský tvorby (mrk mrk, Kolečko). Ale sakra, to nemůže alespoň jedna z těch ženských hrdinek (vždyť tam jsou 4!) aktivně udělat něco pro to, aby se měla líp? Nejlíp z toho vlastně vychází postava té matky, ale to bude asi tím, že už je vdova, a že její jediný životní cíl už není jenom se vdát nebo otěhotnět. Ale to už bych asi chtěla moc. P.S.: Polívka s tim psem asi příběhl přímo z Dánska, ne?

• 2.9.2020  18:25
    Tenet (2020)

Mistr nelineárního vyprávění se konečně vrátil... A není to zas taková pecka. Ale chudák Tenet to neměl lehký, první velký film, co přišel do kin po téměř půl roce, tak jasně že očekávání jsou velký a všichni lidi se těší jak sviň. Ale popravdě se mi prostě nelíbí koncept filmu, který není možný pořádně pochopit po jednom shlédnutí. Tak elitářskej žádnej z předchozích nolanofilmů ještě nebyl. Nemám problém jít na film několikrát, vlastně to dělám i docela často, ale spíš z nějakejch emočních důvodů, nebo na pochytání easterggů. Jako průměrnej divák, co nemá doktorát z fyziky, nechci po titulkách hned vytahovat telefon a hledat si tenet explained. Jinak ok, že jsem blbá, to ještě pochopím (heh), ale co je potom naprosto neodpustitelný je, že Protagonista nemá absolutně žádnej charakter, a jen cestuje z jednoho kontinentu na druhej, aby něco nebo někoho našel. A jak má potom divák cejtit nějaký emoce, když Protagonista ani vlastně nemá co ztratit, protože nemá žádnou backstory, něco, na čem by mu fakt záležilo. Jako ok, může přijít konec světa, jasně, ale tak aspoň ať to trochu prožívá? Kromě tohohle hejtu ale cením soundtrack, Roberta Pattinsona a vizuál, ty hrátky s časem vypadaly fakt cool a už se těším na making of. Ale jinak smutek, protože tenhle film v sobě nemá vůbec žádný srdíčko. A to je za mě unacceptable:(

• 21.8.2020  23:36
    Moneyball (2011)

How can you not be romantic about baseball? koukám se na tenhle film v pravidelných intervalech, a přesto, že jsem si myslela, že už to není možný, tak tenhle film je lepší s každým dalším zhlédnutím. 10 hvězd z 5, nejlepší film o baseballu, a co víc, nejlepší sportovní film všech dob. A scéna, kdy jde slyšet zvuk toho perfektního odpalu a začne hrát The mighty rio grande od This will destroy you... To jsou přesně ty filmový momenty, díky kterým je radost se k některým filmům vracet. A tenhle film jich má víc než jeden.

• 15.8.2020  11:19
    Spree (2020)

Cynickej a děsivej komentář k dnešní době, kdy se sdílí všechno a popularitu a psychický zdraví určuje sledovanost a lajky. Jo, je to (snad) přehnaný do extrému, ale za mě tahle horrorová podíváná funguje jako už dlouho nic. Joe Keery je sympatickej psychopat, bez toho jeho roztomilýho obličeje by to asi jen těžko drželo pohromadě, takže díky za něj. Poslední minuty s redditem a 4chanem s I will follow him v pozadí zabolízamrazí hodně. A vodu si v uberu nevezmu už asi tak níkdy...

• 20.7.2020  19:06
    Paničky z Beverly Hills (TV pořad) (2010)

k vaření, žehlení a v rámci prokrastinace během učení na státnice naprosto ideální!

• 28.6.2020  00:14
    Dark - Série 3 (série) (2020)

You just wrinkled my brain! a teď lehké spoilery. Jo, everything is connected, ale tohle incestní městečko je už fakt crazy! Preferuju sice model jedna epizoda týdně, ale tohle je pro netflix jako dělaný, protože nebýt toho jednodenního binge watchingu, tak budu ještě víc ztracená než teď. Jinak teda klobouk dolu tvůrcům, že i přes těch několik (desítek - pokud počítáme i verze z různých dekád) postav se divák dokáže pořád ještě orientovat. Nicméně na mě už bylo těch časových skoků v týhle řadě moc, a často tady chyběla ta vizuálně/emoční odměna ve formě splitscreenů, jako tomu bylo v předchozích řadách (ale konec E6 s Block Party se k tomu božsky vrátil, dokonce to poslal úplně na jinej level!). Co mě ale vlastně nejvíc štvalo, tak to, že Jonas a Martha (a ostatní) jsou ve většině případů strašně pasivní postavy, kterým většinou říká jejich starší já, co mají udělat nebo do jakýho času a světa jít. Což je pak přesně případ Claudie, jako takový finalový deus ex machiny. Není to masterpiece jako byla první řada, ale pořád je to těžkej netflixovskej nadprůměr. Soundtrack top.

• 15.6.2020  11:00

"In the future Kojima Productions will start making films." Jestli má někdo posunout filmy zase o jeden level dál, tak by to mohl být právě Kojima. A Death Stranding je masterpiece <3

• 15.5.2020  14:05

Já to řikám furt: takovej trip ještě nikdy nikoho nezabil, ale zaleží s kym to děláte a kde to děláte. A pak je to lifechanging. Takže jestli ste sami se sebou v pohodě, go for it. A jsem ráda za tenhle dokument, protože spousta lidí si myslí, že je to něco strašně špatnýho a odpornýho. Ale není!

• 13.5.2020  16:13

Vlastně dost dojemnej stand-up o partě kámošů (Mike D a Ad-Rock jsou lepší vypravěči, než byste čekali), kteří se stali slavnýma moc brzo, byli věčně zhulený, trochu si u toho rozbili hubu, ale nakonec přece jenom dospěli a po cestě dokonce i zmoudřeli. A začali si vážit lidí kolem sebe. All hail to Adam Yauch <3.

• 7.5.2020  21:41

Affleckovo nateklý herectví ještě nikdy nebylo víc sympatický.

• 7.5.2020  21:30
    Wendy (2020)

Jo, tak tohle je přesně ten film pro všechny, kdo chtějí být pořád wild & free. První scény na ostrově v sobě mají tolik dětské radosti a hravosti, že se vám z toho chce křičet nadšením, stejně jako těm dětem (mimochodem, výborný casting!). Hudba stejně jako u Divokých stvoření jižních krajin absolutně dechberoucí, hned si to jdu hodit na spotify do smyčky. Jo a toho křičení je tam tak akorát!

• 6.5.2020  11:08

Hmmm, tak tohle ne. Asi jako by se někdo hodně koukal na Assassination of Jesse James, a chtěl udělat punkovou verzi... Některý jednotlivý scény jsou víc než působivý (všechno s Russell Crowem, fight club, přestřelky, a hlavně ten stroboskop, ach bože ten stroboskop), ale jako celek to absolutně nefunguje. Asi jsem málo četla Freuda nebo nevim, ale ten vztah mezi Nedem a jeho matkou, na kterym je vlastně postavená většina děje, mi přišel naprosto nerealistickej, což pro mě jako diváka znamená, že ztratím veškerou empatii a prostě i don't care anymore. MacKay je dobře madmaxovitej, ten kluk v sobě něco má, jenom doufám, že z něj nebude druhej Jared Leto, to by mi zlomilo moje už tak zjizvený srdíčko. Jinak skoro až horrorová hudba od Jeda Kurzela je hodně někde jinde, takže doporučuju všem soundtrackovým nadšencům. P.S.: nejhorší závěrečný titulky na světě, absolutně nečitelný a zmatečný, chudáci členové štábu, I feel you, bros!

• 5.5.2020  18:38
    Asistentka (2019)

Jeden pracovní den junior asistentky v nadnárodní ale jinak nejmenovaný mediální společnosti, ale všichni tak nějak víme, o koho jde, nebo kde alespoň byla silná inspirace. Asi by si nikdo neřekl, že bude zábava někoho sledovat jak dělá kafe, uklízí v kanceláři nebo řeší "osobní" schůzky pro nejvyššího šéfa. Jenže tady se omývaj blíže nespecifikovaný skvrny na gauči a schůzky se domlouvají s hezkýma aspirující herečkama v luxusních hotelech nebo večer v opuštěnym kanclu. Hodně nenápadný, pomalu plynoucí, působí to strašně obyčejně, ale ve finále je to hodně slow burn a Julia Garner je v tom prostě boží. A ze scény "You have nothing to worry about, you're not his type" je mi na blití ještě teď.

• 2.5.2020  08:45
    Hollywood (TV seriál) (2020)

Murphyho přenádherná fantazie o tom, jak by to asi bylo, kdyby se už ve zlatý éře Hollywoodu přestala řešit rasa a sexualita a Akademie by třeba taky hodnotila filmy a herce podle jejich opravdové kvality a výkonu. O to víc bolí, že to tak není ani teď, ale brzo se tam dostaneme, já tomu věřím! Poslední epizoda parádní - zasloužený happy end pro všechny, kteří si ho zasloužili, ale nikdy se do nedočkali, casting je hodně povedený (Parsons!) a vemte mě prosím taky do Dreamlandu! Binge watch snů.

• 14.4.2020  19:30
    UnReal (2015)

once our eyes are open, the possibilities are endless. soundtrack, kamera, nejkrásnější země světa a frajeři na kolech, co si to dávaj s takovou lehkostí a stylem, až se vám z toho dostane nějaký snítko do oka a musíte si ho hodně nenápadně utřít, protože u bajkovejch videí se přece nebrečí! dík a zejtra to balím a jedu na kolo, lesní traily jsou totiž corona-free! p.s.: Inarritu s lubezkim nepřekonatelný, ale tahle epická jednozáběrovka se jim hodně vyrovnává! https://www.youtube.com/watch?v=oQDLAoPs-as

• 6.4.2020  12:45

Jídlo samozřejmě nesmírně vzrušující a super, taky nádherná Patagonia, ale do toho hlavně myšlenky Francise Malmanna a jeho přístup k životu jsou eye-opening a life-changing a u mě trefa do černýho. Děkuju.

• 9.3.2020  11:45
    Modelář (2020)

Unpopular opinion: Zelenku žeru, ale vypadá to strašně cheapácky a nedodělaně, a je to vlastně fakt vizuálně ošklivej film, kterej by se hodil víc do televize. Message je dobrá, ale vyzní doztracena, jak v nějakým bakalářským famáckym filmu. Zklamání:(

• 11.2.2020  21:06
    Gentlemani (2019)

Takjo, i'm all in a po druhý návštěvě kina zvedám na plný hodnocení. A jak si tak uvědomuju, tak se z toho pomalu stává tradice, že jakmile dojedou závěrečný titulky Ritchieho filmů, už otvírám kalendář a plánuju další projekci. Tenhle film mi dal kromě velkýho úsměvu na tváři vlastně úplně všecko: dokonalý herecký ensemble, Charlieho Hunnama, fantastický akcenty všech zúčastněných, hodně trávy, hodně gangsterů, Charlieho Hunnama, hodně dobrý muziky, hodně c**tování, pár bezva meta momentů a hodně ritchieovskýho střihu, kterej ale není už tak moc na speedu a je o trošku sofistikovanější a vyspělejší, než bejval. No a hlavně to má gangsta gentlemana Charlieho Hunnama v modrým burberry kabátu, ve kterým schovává samopal a do toho hraje Shimmy Shimmy Ya?! Jsem ve filmovym nebi snad? Díky a chci to ještě jednou. Update: Dala jsem potřetí v kině a už se těším, až to bude v mý domací bluray kolekci!

• 26.1.2020  15:48

Čím jsem starší a čím víc seriálů nakoukávám, tak je to fakt čím dál tím těžší narazit na něco, co by mě položilo a na tu krásnou televizní hodinu poslalo do totálního transu. A hele?! A přitom je to tak basic. Americký bílý předměstí, vražda, vyšetřování... A pak nějaká ta záhada. Ale celý je to tak mrazivý a brutálně nepříjemný, někdy mám pocit jako kdybych sledovala nějakou reálnou dost děsivou událost, a koukala se na ní pořád dokola, abych pochopila, proč se to stalo, a pak bych si všimla toho něčeho nebo někoho, kdo by v tom mohl být ruce. A to ve mně přesně evokuje ten vizuální styl, hlavně takový ty delší záběry, který pak začnou úplně pomalu, chladně a hlavně odporně děsivě zoomovat na nějaký point of interest. Výborný, dokonalý a Jason Bateman zase dokazuje, že to je frajer před kamerou a hlavně za kamerou, A mám strašnou radost za Bena Mendelsohna, ten týpek je fakt skvělej úplně ve všem, ať už je to galaktickej tyran nebo feťák.

• 17.1.2020  13:47
    Mami! (2014)

• 16.1.2020  23:16

wait... what? Myslím, že scénář se mohl zdát dobrej - popravdě, všechny charaktery měly silnej potenciál vás totálně emočně zdolat svým příběhem, ale to asi ještě bylo před castingem nebo nevim? Je to tak podivně odvyprávěnej příběh, jakoby to bylo celý takový nedopečený, nedoladěný, asi jako by se ten film ztratil někde ve střižně. Škoda. P.S.: A brutálně špatný vyplýtvání Bittersweet symphony a soundtrack je taky takovej nedolanovsky nijakej a prázdnej. Prostě bleh:(

• 1.1.2020  16:48
    1917 (2019)

Pamatujete na scénu vylodění v Normandii v Zachraňte vojína Ryana... No tak to roztáhněte do dvou hodin a přidejte ještě pár naprosto srdcezastavujících scén (běh vedle zákopu, hra světel ve vesnici). Vizuální a hlavně technická stránka nemá obdoby, muselo to být šílený natáčení, a je tam tolik kamerových vychytávek, že se vyloženě těším, až to vyjde na blůčku a bude tam komentář Deakinse. Jedenkrát v kině to vidět nestačí, aspoň tak 5x!

• 14.12.2019  12:21

disclaimer: mám fakt ráda filmy Michaela Baye, hezký holky i rychlý auta, a rozhodně mi nevadí, že Bayova tvorba je hodně přes čáru (čáry jsou dobrý), a že čím víc explozí, tím víc Bay... ale tohle je fakt jak mokrej sen bílýho heterosexuálního muže, co má prachy, takže díky tomu může zachránit svět a přinýst blaho jedný diktaturou utlačovaný arabský zemi, protože jeho pravda je ta jediná správná. A je jedno, kolik lidí během toho (tentokrát fakt brutálně, a to mám vysoký standardy!) zabije a kolik světovejch památek zničí. No, a teď už nevim, jestli mluvim o Bayovi, postavě Ryana Reynoldse nebo Americe obecně..

• 8.12.2019  16:04

Hvězdná brána meets Doktorka Quinnová. Jenže tohle nejsou devadesátky...

• 22.11.2019  00:09
    Vlastníci (2019)

Ono je jedno, jestli jde o schůzi společenství vlastníků jednotek nebo zasedání akademického senátu FAMU, je to všude stejně kafkoidně šílený. Tleskám celému hereckému obsazení a hlavně Havelkovi, co v tý jedný malý a ošklivý místnosti dokázal za těch 8 natáčecích dnů natočit. Vtipná, tragická a parádně vygradovaná záležitost.

• 13.11.2019  19:46

Hmmm. Cením analogový vizuál a westernový feeling, a pak možná ještě, no... Wernera Herzoga, když říká "lower your blasters"? Jinak je to takový lazy storytelling (flashback hlavní postavy v pilotním díle v prvních 20 minutách mě vlastně vyloženě štve svojí nenápaditostí, navíc když máte komfort několikadílné série...) Takový bezpečný start, kde se víc sází na nostalgii než originalitu, ale přála bych si něco víc. Ale ono to přijde!

• 21.10.2019  10:50

Ach ten Lindelof, je to trochu love-hate relationship. Nebudu dělat ukvapený závěry, ale zatím je to podivnej svět, kterej zatím nedává moc smysl, ale v pohodě, chápu, je to komplexní alternativní historie, odpovědi přijdou (nebo taky ne, protože Lindelof). Se slzou v oku jsem vzpomínala na Snyderův bobdylanovský otvírák, protože watchmenovský vesmír fakt není jednoduchej a trochu kontextu by pro orientaci neuškodilo. Nejvíc mě ale vytočil strategicky totálně nesmyslný útok na ranč, protože to byl takovej bullshit, a to jen kvůli vizuálu a těm živejm (no po chvíli už teda mrtvejm) štítům. Bude to teďka takový HBO trademark, nesmyslný bojový scény (mrk mrk, GoT)? Jedno je ale jasný, Nicole Kassell je i tak hustá režisérka a Regina King je největší badass a už se těším na všechny ty halloweenský kostýmy a cosplaye!

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13