KlárkaS

Klára Skřenková

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 3.3.2019  20:33

Epický příběh, který vás zároveň dostane do kolen svojí intimitou. Nejlepší německý herec (nojo, Tom Schilling fangirl), nejlepší hudební skladatel (November, omg!), rodinná tragédie versus životní láska, východoněmecká politika versus umění, časový rozptyl 40 let a přenádherná výprava. Díky bohu že se Florian Henckel von Donnersmarck vrátil k německé historii, The Tourist byl mega fail a tohle mu sedne stejně jako Životy těch druhých! No, a kéž by ten film byl ještě delší.

• 24.2.2019  19:04
    The Umbrella Academy (TV seriál) (2019)

Na to, že ten seriál měl téměř 10 hodin na to vybudovat několik postav, tak pořádným vývojem prošel akorát Hazel a ten je ještě k tomu vedlejší postava! Hudba pěkná, ale někdy se na ní tvůrci spoléhají až moc - to, že někde zahrajete Radiohead, z toho ještě neudělá ultra deep pecku:( No, taky je to takovej zvláštní mix Watchmenů, Misfits (Sheehan už 10 let hraje stejnou postavu, chudák) a X-menů a bůhvíčeho ještě. P.S.: taky se vám po tomhle začalo šíleně stýskat po Sense8?

• 22.2.2019  09:15
    Kafarnaum (2018)

Film pro západního diváka, který si po filmu akorát tak řekne "no je hrozný, jak to chodí na tom blízkym východě" a zajde si na pofilmový raut, kde dostane bílý nebo červený vínečko a trochu hummusu a může se dál bavit o svých ultra důležitých (neexistujících) problémech. Nicméně tohle je dost špatně hodnotitelný film. Ale s jistotou se o něm dá říct, že to je pure citový vydírání a že vám bude během sledování fakt špatně (a o to víc, pokud jste žena/matka, režisérka Nadine Labaki holt ví, jak nás dostat). Jenže co uděláte, až ten film skončí? Vydáte se na humanitární misi? Pošlete stovku charitě, aby mohli koupit balíček vložek? Opravdu netuším, jaký je význam tohohle filmu, než aby získal nějaký ceny a uznání od špatně se cítících privilegiovaných celebrit v Cannes (a možná i na Oscarech), aby se pak přesunul do arthousových kin, kde na něj přijde pár lidí a budou si pak moct po filmu s vínečkem v ruce plácet po zádech, jak moc jsou sociálně angažovaní, když chodí na takové filmy. Nebuďte jako my. Break the cycle a jděte radši na něco jinýho. Takže jak by řekl uživatel mcb: “měli jsme radši jít na Jak vycvičit draka 3”

• 13.2.2019  23:23
    Titanic (1997)

Jeden z posledních opravdu velkých filmů.

• 23.1.2019  09:55

Až nás za x desítek let potom, co se tady navzájem zničíme, bude studovat mimozemská civilizace, tak doufám, že se tenhle film dochová v nějaký protiatomový time capsule. Aby si pak řekli, co jsme to byli za primitivní druh, že se neustále nejsme schopni poučit z vlastní debility a nejsme schopní přijmout všechny lidský bytosti jako sobě rovný. Tenhle film funguje na všech úrovních; řemeslně, politicky, herecky, žánrově... Výborný film, kterému bych přála všechny oscary. Nejen že to je dobrej film, ale ještě by to poslalo aspoň další malou message všem rasistickejm č*****m, hlavně tomu s tím žlutým příčeskem (v tomhle případě bych brala i Romu) . Sorry, hodně emocí, ale jak často tohle s váma nějakej film udělá, že?

• 19.1.2019  09:16

Film od ženy. O ženách. O ženských věcech. Hurá! Hurá? Ne, je to jen ultra korektní, prostříhaný kostymní (velký palec nahoru) drama, na který se pěkně kouká, ale bohužel sem tam to nedává moc smysl. Některé pravděpodobně silné scény tak vůbec nevyzní, protože jakýže má ta Mary vlastně vztah s touhle a touhle postavou? Asi se holt stříhalo víc, než by bylo dobrý. Škoda, potenciál to mělo velkej, ale je to těžkej průměr:(

• 13.1.2019  22:45
    Vice (2018)

Dobrej i špatnej film. Tam, kde byl Big Short zábavnej a svěží, tak tam je Vice trapnej a otravnej. Jeden by mohl argumentovat, že je to McKayův režijní styl, ale tou svojí sugestivní montáží si akorát neúspěšně hraje na Ejzenštejna 21.století (furt vám bude cpát, jak se máte cejtit a jaký asociace máte mít... ) . Je to škoda, protože ten film se tváří intelektuálně, ale v podstatě je strašně primitivní. Všichni herci hrajou samozřejmě skvěle, jen teda ten hyperrealistický make-up možná víc škodí než pomáhá. Připadám si teď jak nějaká konzervativní republikánka (což nejsem), hejtit takhle ultra liberální film (čehož si je ten film samozřejmě sám vědom a snaží se to zahrát do outu meta humorem). Je to prostě jako dívat se na dokumenty Michaela Moora. Je to všechno strašně poutavý a člověk by tomu chtěl věřit. Ale je jen jeden úhel pohledu. Ach ta politika. Sorry, mrzí mě to:( McKayi, natoč raději Anchormana 3, prosím.

• 13.12.2018  23:24
    Aquaman (2018)

Pěkná pohádka, ale úplně bez srdíčka, a to prostě bolí. Ale člověk teda párkrát zalapá po dechu, hlavně když vidí sexy malou mořskou vílu, godzillu a nicole kidman v putování s dinosaury s avatarským feelingem. Jednu hvězdu ale stejně ubírám za Jasona Mamoau a jeho man bun:(

• 12.12.2018  22:46

Sony se rozhodlo spidermanovskou značku vyždímat fakt dobrým způsobem a je z toho překvápko roku! Spiderman si takhle skvěle barevnou a zábavnou adaptaci zasloužil jako žádný jiný superhrdina.. A tolik čistých emocí snad ještě v žádnym Spidey filmu nebylo! Animace ze začátku hodně epileptická, ale člověk si časem zvykne a je to vlastně jedna velká krása. No, a já jen doufám, že si v disney/lucasfilmu trhaj vlasy, protože co Lord s Millerem mohli dokázat se Solem... ale uklidňuje mě, že v nějakým paralelním vesmíru ho určitě dokončili a byl z toho jeden z filmů roku:)

• 26.11.2018  18:07

Sorry, je to fakt blbý, jakože fakt hodně BLBÝ. Vůbec to nedává smysl, postavy mají nulovou IQ, ale hezky se usmívají a oblíkají, takže přece dobrý. Doporučuju se koukat na komparzní křoví, to jsou panečku herecký výkony! A proč ty tři hvězdy? Tak člověk si holt někdy potřebuje v během mrazivý neděle odpočinout u něčeho takovýho. Don't judge me!

• 9.11.2018  23:52
    Outlaw King (2018)

DOUGLAS!

• 2.9.2016  21:56
    Já, Mattoni (TV seriál) (2016)

všechny ženský postavy jsou buď mrchy nebo děvky. tak to je ten český seriál v roce 2016. smutný.

• 19.8.2016  10:36
    Strašidla (2016)

Čerodějnice-babička se umí měnit na kočku. Kočku znásilní kocour. Babička-čarodějnice to jde nahlásit na policii, kde si z ní policajt dělá srandu. Nic víc není potřeba říkat, tenhle film je vyloženě odporný a morálně špatný.

• 18.12.2015  20:05

Takovýhle Star Wars jsem vždycky chtěla vidět!!! DĚKUJU ABRAMSI!

• 15.12.2015  22:08

Smutný pohled na jeden z nejviditelnějších a nejoslavovanějších (a přesto nejutlačovanějších) oborů v hollywoodském filmovém průmyslu. Pí a jeho život dostalo Oscara za vizuální efekty a studio Rhytm & Hues, které na nich pracovalo, zkrachuje jen 11 dní před samotným ceremoniálem, supervizorové a producenti VFX jsou při děkovačce sprostě utnuti, zatímco Ang Lee si pře převzetí svýho Oscara kecá přes limit a ani nepoděkuje, jak krásnýho tygra jim vyrobilo. No děs.

• 9.11.2015  22:37

Asi spoiler, nevim, je to americkej film... Jako dost dobrá slaďárna, vlastně celá ta dějová linka otec x dcera je fajn, ale je debilní, že to ženám řiká, že je okay bejt hysterická, pokud máte nějaký daddy issues, a že všechno bude v pohodě, když uděláte scénu a chováte se jak kráva, pak se omluvíte, protože ten hodnej kluk za váma stejně zase přileze. No pak abychom nebyli pořád tak vyšinutý, když jsou všechny filmy takový.

• 11.10.2015  15:22
    Saulův syn (2015)

Saulův syn je... neskutečně výbornej debut László Nemese...107 minut a ani ne 90 záběrů, no a garantuju, že zrovna tyhle rozostřený záběry přes rameno z hlavy jen tak nevyženete. Vsadíme se, že to dostane Oscara?

• 30.8.2015  18:45

Poslouchání The Doors už nikdy nebude jako dřív. To mrazení... Sakra to mrazení!

• 4.2.2015  17:36

Britský gentleman, anální sex, mozkovej ohňostroj, Luke Skywalker a masakr v kostele. Absurdní a úžasný zároveň, takže za mě za 5.

• 31.1.2015  20:30

I pledge allegiance to the Flag of the United States of America, and to the Republic for which it stands, one Nation under God, indivisible, with liberty and justice for all. Výborný film o válce, který má blízko i k takovým peckám jako Černý jestřáb sestřelen. Bradley Cooper jako redneck z Texasu, pro kterého je vlast důležitější než vlastní rodina, kterou jen jako voják může zachránit, je parádní. Flashbacky skvěle fungují a končí to v tom nejlepším (přehnaná doslovnost by vedla ještě k většímu patosu po americku). Clint Eastwood protiválečný a opět nejlepší.

• 12.1.2015  08:40
    Jako sen (2012)

Íránská verze rumunského filmu 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny. Tleskám!

• 28.6.2014  23:29

Rob Lowe je chameleon!

• 28.5.2014  23:06
    Harmontown (2014)

Neuvěřitelná pecka. Pro neznalce Community a Harmonova pravidelného podcastu to asi bude jen něco jako malý a dost divný exkurz do života kreativního ale línýho maniodepresivního opilce. Za to pro Harmonians je to něco mnohem víc. My Harmona berem za svého vyvoleného, toho, který má navrátit rovnováhu Galaxii a svést dohromady všechny ztracený geeky světa a nechat nás uvědomit, že naše existence možná má trochu smysl. Nejvíc to je potom vidět na Spencerovi, náhodně objevenému Dungeon masterovi, který získal neskutečnou popularitu během podcastů, a následně i v rámci živý tour. Právě on je příkladem všech těch ztracenců čekajících na někoho kdo je ocení, objeví. Spencer má potom několik krásných a dojemných scén, a jak Harmon říká, to on je hrdina celého dokumentu, zatímco Harmon sám je ten záporák. Se závěrečnou scénou Spencerova camea v Community (SE5E09 - VCR Maintenance and Educational) se tak uzavírá právě to, co ten ožralej a sám sebe nenávidící se magor dokázal. Hodně emotivní a osobní zážitek, který nekončí ani po zrušení Community. Pořád máme Rick and Morty a týdenní Harmontown.

• 23.5.2014  23:17
    Frank (2014)

V podstatě dost normální film. Postava Domhnall Gleesona jakožto hudebníka bez talentu konečně dostane příležitost hrát s jakože avantgardní kapelou plnou mentálů. Řeší se co je mainstream a co ne, za jakou cenu stojí dělat něco líbivýho, a jaký to asi je být nula s pár tisíc followerama na Twitteru ve skupině neskutečně kreativních a talentovaných lidí. Sem tam si to trochu protiřečí; nadává se na popovou hudbu a ukulele, a přesto je to právě ta hudba, která soundtrackově doprovází celý film. A Sherlockovský trend s cpaním všeho co máme na našich smartphonech na obrazovku už taky trochu prudí. Takže, Frank je vlastně trochu jako Gleesonův characker; strašně se chce líbit a být něco víc, ale nakonec je vlastně dost obyčejný.

• 23.4.2014  23:02

Trend posledních let v komiksových adaptacích je být pokud možno temnějším, a dotýkat se vážnějších témat (Viz chaos v Nolanově Batmanovi, postraumatický stresový syndrom v Ironmanovi 3, politická konspirace ve Winter Soldier), a tak právě návrat k barevnějšímu, a komiksově věrnějšímu teen zpracování většině divákům nesvědčí. Ale je důležité si uvědomit, že Spider-man přece jenom je jeden z nejmladších superhrdinů a jeho věk je logicky spojen s problémy dospívání, proto je taková váha kladená na romantickou linku. Postava Gwen je proto největší plus filmu. Konečně to jen není dobře vypadající postava, ničící homoerotické napětí mezi hrdinou a záporákem, je to konečně silná ženská hrdinka, umějící se nezávisle rozhodovat, a nemít za jediné poslání být někoho přítelkyní. A právě Gwen by měla být tím správným, inteligentím ženským vzorem. Její postava je dokonce i pointou celého filmu. Ani superhrdina nemůže zastavit ČAS (film začíná záběrem na tikající hodiny a climax filmu se také odehrává v hodinové věži), a jeho moc opravdu vyžaduje zodpovědnost, s všechno má svoje následky. A jak Marc Webb v jednom rozhovoru poznamenal, vypravování a příběhy jsou tak skvělé v tom, že pomájí prožít, poučit se, a vyrovnat se i s tím nejtragičtějším. A právě v tom je se svojí "jednoduchostí" Amazing Spider-man 2 mezi letošními komiksovými filmy nejlepší. (V IMAXu je to mimochodem o to větší zážitek).

• 16.4.2014  23:12

Bulvárně o bulváru. Je to ale točený pod záštitou České Televize, takže je to přece intelektuální, žejo. a Time Lapse od Michaela Nymana a dlouhý intelektuální montáže s running sushi to nezachrání.

• 14.4.2014  13:51
    Nekonečná láska (2014)

NE.

• 10.4.2014  02:11

Hele, natočili film o mě.

• 8.4.2014  19:10
    Dvojník (2013)

Po všech těch velmi vydařených videoklipech a poměrně povedném Submarine se Moss režisérsky vrátil, a stojí to za to. Vizuálně to připomíná klipy pro Arctic Monkeys, Ayoade si skvěle hraje se světlem, stíny a kouřem, většina záběrů je esteticky vycentralizovaná, mizanscéna velmi strohá, takže skvěle koresponduje s celkovým Simonovým odcizením a samotou. Jesse Eisenberg opět hraje zuckerbergoidní postavu pohybujícím se na autistickém spektru, ale s objevením jeho "doppelgängera" se rozehraje, a schizofrenika balancujícího na pokraji nervového zhroucení mu uvěří snad každý. A IT Crowdovské camea rozhodně potěší! A mimochodem, produkoval to Harmony Korine!

• 7.4.2014  21:24
    Noe (2014)

Nojo, s Noem mám osobní problém. Od dvou židovských scénaristů/producentů bych přece jenom čekala film, který bude mít se Starým Zákonem víc společného víc než jméno a hodně vody, ale ve finále to vlastně není překážka. Bible je samozřejmě text určený k interpretaci (scholastiků s jejich doslovnostní je mi upřímně líto), a pokud Aronofskyho Noe funguje morálně či alegoricky, je to naprosto v pořádku. Aronofsky s Handelem si sice mnohé brutálně upravili a přidali (celá linie s Emmou Watson, kamenní transfomers lomítko padlí andělé, hlavní kainovský záporák, všechny zvířata světa na arše...), ale zase ukázali něco, na co by si jiní možná netroufli (vynález vína a Noeomova hanba), plus potěší detaily, jako havran a později holubice s olivovým listem. Osobně bych preferovala temné psychologické drama, než to fantastické CGI peklo, skoro to až působí jako dva odlišné filmy, ale zas nadruhou stranu je tu fajnově ukázán vztah Noeho s Hospodinem (beze slov, bez vyobrazení), a že i přes to si může člověk uchovat svobodnou vůli, teda až do okamžiku, kdy to začně být obsese, ale rozum, pokora, odpuštění (a Emma Watson) nakonec zvítězí.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11