Lítám v tom (2009)

Asi jsem na to ještě moc malá, abych to pochopila. Prostě mě to nedojmulo, i když přiznávám, že s Goergem to na konci bylo smutné.

New Yorku, miluji Tě! (2008)

O moc lepší než paris Je t'aime. Možná to je tím New Yorkem, přece jenom mám k němu blíž než k Paříži a pořád to je město v zemi, kde je (prý) možné cokoliv, takže naráz všechny povídky působí skoro reálně. A zase na druhou stranu, NY jsem párkrát navštívila a tolik mě to tam nevzalo, ale tenhle film mě nutí ho milovat a jet tam při nejbližší příležitosti znovu. Nejdojemnější příběh byl ten s Robin Wright Penn a Natalii Portman, ale i zbytek stál za to. A výběr herců perfektní, všichni moji oblíbenci na jednom místě, nádhera! Škoda trošku přespříliš sentimentálního konce.

Antikrist (2009)

Silně zvrácené atmosferické umění. To Trier umí.

Tanec v temnotách (2000)

Blbá kamera, ještě blbější hudební čísla, creepy Bjork a perfektně-depresivní námět, jak je život nefér. Emočně mě to zdolalo.

Sherlock Holmes (2009)

Režijní styl Guye Ritchieho se mi vždycky líbí, i když se pořád opakuje, ale ty jeho rychlé střihy, zpomalené záběry a skvělá kamera dělá každý jeho film tak neskutečně svěží a zábavný, že není důvod mu to vytýkat. Herci taktéž parádní, Robert Dawney Jr. takový tehdejší geek a Jude Law správný brit. Jo a taky jste si všimli, ře Mark Strong vypadal jak gestapák (oblečení, účes...)? :)

Avatar (2009)

Asi nejlepší pohádka, co jsem kdy viděla. A scéna, kdy Neytiri drží v náručí lidského Jakea se řadí mezi TOP 5 nejdojemnějších scén.

Ima, ai ni jukimasu (2004)

jsem asi moc zahořklá na to, aby mě to dostalo :) radši zůstanu u Lásky nebeské, to je romantika pro mě, ne tenhle asijský super cajdák. Škoda škoda, moje očekávání byla vysoká, ale aspoň mě to utvrdilo v názoru, že zrovna tenhle specifický druh kinematografie mě nebere, moc jsem zhollywoodovala (sakra).