Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární
  • Animovaný

Zajímavosti k filmům (9)

Kořist (2019)

Film se měl původně natáčet v Česku a měl na něm pracovat z části i český štáb. Z plánů ale sešlo a natáčení se přesunulo do levnějšího Srbska.

Aladin (2019)

Vizuální efekty se vyráběly i v pražském postprodukčním studiu MagicLab.

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Přestože je snímek natočen na filmový materiál, jde o první hollywoodský film, který prošel kompletním digitálním color gradingem. Natáčelo se na 35mm filmovou surovinu, následně byl ale materiál digitálně naskenován, kde prošel barevnými korekcemi, a nakonec byl znovu nahrán na 35mm film a vyslán na filmových kotoučích do kin. Několik let na to se color grading stal ve filmovém světě naprostou samozřejmostí.

Srugim (2013)

Hebrejský název Srugim znamená "háčkovaný" a odkazuje na druh jarmulky (kipy), kterou věřící židé vyjadřují úctu k Bohu.

Metropolis (1927)

Známý spisovatel sci-fi H.G. Wells v článku pro New York Times prohlásil, že Fritz Lang natočil „ten nejpitomější film“, jaký kdy viděl.

Méďa (2012)

Ryan Reynolds má ve filmu cameo homosexuála, což odkazuje na postavu Green Lanterna, kterého ztvárnil ve stejnojmenné filmové adaptaci Green Lantern (2011), jenž byl v komiksu „Earth Two“ od DC Comics prohlášen za gaye.

Ostrov (2005)

Snímek byl za četný product placement velmi kritizován. Ve filmu se vyskytuje minimálně 35 produktů nebo značek (kreditní karty, boty, balené vody...). Michael Bay tím prý chtěl dosáhnout větší realističnosti.

Souboj Titánů (2010)

Britská rocková kapela Muse byla požádána, aby složila a nahrála originální soundtrack k filmu.

Reklama

Reklama

Reklama