Lenka.Vilka

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 20.5.2019  21:04
    Klec (TV film) (2019)

Neviděla jsem prvních dvacet minut, ale za mě to nebylo vůbec na škodu. Vlastně mě film začal bavit až v moment, kdy babča vyhodí klíče z okna (ne spoiler, bylo to upoutávce). A potom tak posledních dvacet minut za to stálo.

• 20.5.2019  20:58
    John Wick 3 (2019)

John Wick=film, kde jsou akční scény uvěřitelné, všechno je reálné, nikdo tady nemá nekonečné zásobníky, hranice mezi přítelem a nepřítelem je nejasná, hudební podkreslení dokonalé, celé je to dobře napsané a natočené, pokud jste neměli rádi psi, teď je budete milovat. A teď tam dosaďte díl 1, 2, 3 a brzo přidáte 4. Cesta Johna byla akční, nelítostná a bavila mě každá minuta. Závěrečná scéna byla epická. Hned jak tu místnost uvidíte poprvé, je vám jasné, že tam to bude. A jestli ne, budete pořádně naštvaný. Já tedy naštvaná nebyla :)

• 14.5.2019  23:51

VELKÝ, VELKÝ SPOILERY, AŤ SI MŮŽU PSÁT CO CHCI...V tomhle díle bylo všechno. Začne to nájezdem na devadesátkové porno. Smála jsem se totiž úplně stejně. Nancy má sestru? Což pokračuje vážně pěkným rozhovorem dvou kohoutů a následným bojem. Škoda, že jsem nezjistila, co má divnej brácha za problém. Taky je tady romantika. Když se málem Mick a Eleven začnou oblizovat, doufala jsem, že jim do toho někdo skočí. Ať mohou později a epičtěji. Jim v autě byl dokonalej. Bolestně upřímnej a k sežrání. Steve, když se probere po nakládačce v autě? Vtipný jako prase. Skoro jako ředitel :D ale postupně jsem začala mít Steva ráda. A tenhle díl byl poslední příjemná kapka. Horor hako kráva, ale všechno dopadne dobře. A závěrečná tancovačka? Milý :) ale sakra, tam dole se něco asi chystá...

• 13.5.2019  22:59

Naprosto dokonalé. A je jedno, že o osudu Boba si věci domyslíte hned, že byl součástka na správném místě... ostatní masakr a na konci jsem se málem zbláznila. Ale jak to řekl i Árný: "Já se vrátím." Wau!

• 13.5.2019  22:14

Takovej přemosťovák a dobře napsaná vata hlavnímu příběhu, který nám odpoví na minulost Eleven. Ale i tak, hlavní příběh je hlavní příběh. A jdeme do závěru!

• 12.5.2019  21:20

Tak tohle byl nářez. Ukázala se pravda, že policie je banda debilu, kterým pod ochranou lidi buď utíkají nebo jim je zabíjejí. Ale.stejně mě nejvíc pobavila muška policisty v obřadní síni :D to bylo dobré. Ale vážně ten konec a všechna zjištění a jak vyplouvaly na povrch důkazy, to bylo fakt trapný...

• 11.5.2019  21:49

Mám ráda, když se příběh věnuje i jiných postavám, než těm na pitevním stole a vyšetřování. Toho je tady dost. Je rozdíl mezi prozrazením pachatele omylem, protože je látka špatně napsaná a prozrazení pachatele záměrně, aby se s tím dál mohlo pracovat. Pochopitelně jsem pro druhou variantu. A zde to bylo na vhodném místě. Jenom dodám k jednomu místnímu rýpnutí. Je větší šance, že se trefí z posedu střelec kuší, než že se zpátky do posedu trefí policistka se standardní policejní zbraní a policejním výcvikem...kolik to bylo metrů? Když máte dobrou mušku, dáte i z obyčejného luku 90 metrů do "x". Jenom pro vysvětlení...a v kuši máte trochu větší newtony.

• 10.5.2019  23:00

Psycho masakr správně naředěný trochou romantiky (jako kdyby to divák nechtěl už konečně vidět!!!), který vám způsobí mrazení.

• 8.5.2019  22:31

Drsnej a krutej díl ohledně minulosti Eleven a přítomnosti Jima a spojením konce dílu s Willem. Přechod do hororu je dobrý a moc seriálu sluší.

• 8.5.2019  21:35

Děsivej a drsnej díl, kde se dozvíme nejenom to, že mít doma pubertáka je peklo, natož když je trochu jinej. A konec? Dejte mi další díl!

• 7.5.2019  22:13

Díky za ten taneček, protože potom to byl horor jako kráva!

• 7.5.2019  21:12

Děsivá kombinace. Vtipná část, Halloween, Eleven, Will. Dostalo mě to. A konec? On se někdo hned nepodívá na další díl?!

• 1.5.2019  19:32

Knihu jsem četla jenom jednou. A to za krále Klacka, když byl ještě princ. A ještě k tomu v té době Kinga nečetla (začala jsem poměrně nedávno pořádně autora zkoumat). Takže se považuju za někoho, kdo ví základ, ale nepamuje si detaily. Hodnotím proto raději jako divák knihou nepolíbený. Bylo to dobré. Tak jako vlastně bylo. Mám se současnými horory problém (teda, jsem spíš směrem Hory mají oči, Pach krve, pokud jde o filmy), protože nemám ráda divný děti, který straší svý rodiče a pěstouny, nebo jsou malej satan (snad až na výjimku Kruhu a Temné vody). V tomhle případě jde o pointu, že když někam něco zakopete, tak se to vrátí. Čímž mám problém tak pointou všeho. Jde tam vůbec o nějaký řbitov zvířátek? Přece se ty věci, co se mají vrátit zakopávaly jinam, ne? Daleko za něj. Ale to nevadí. Jedno zvíře pohřbené bylo, takže ok. Nepochopila jsem manželku a její vzpomínky a spojení (snad mi to pan King vysvětlí, až budu číst znovu) s příběhem. Což mi přijde vtipné. Protože já se u filmu vůbec nebála. Prej tam jsou dobrý lekačky, řekli mi. No, jo, jsou tam. A vy se vážně leknete. Ale pod jedinou podmínkou. Že jste nikdy neviděli žádný jiný horor. Takže...lehce mě mrazilo právě u scén s manželkou z dětství a výtahem. Film ve mě ale nevyvolal žádné další emoce. Žádné těšení, až vyjde, a já se na něj podívám. Bylo mi řečeno (po shlédnutí snímku), že kniha končí jinak (v rámci úmrtí především). Což mě přijde lepší, ale film má krásný americký konec. To vás dojme :) Obsazení je průměr. Až na otce. Clarka začínám mít ráda. Víc a víc. Víc záporáků do jeho repertoáru. Tedy, zde spíš anti hrdina. Nebo jak si to přeberete.

• 28.4.2019  21:15

Začnu tím, že je to knižní serie, série jednoho oddělení, tedy série miniserií, ano, hrají tam stejní herci. A tak je to i ve světě. Jedna televize si většinou drží stále stejné herce. No, a my máme menší rybníčel. Toť komentář k divné kravině komentáře u hlavní stranky seriálu. A teď k dílu. Je tam všechno, co je třeba. Dlouhý úvod, ať se dozvíte o postavách. A skoro na konci, co se stalo. A teď už jenom zjistit kdo to udělal. Zatím dobrý, já jsem spokojená...

• 27.4.2019  00:46

Do kina jsem šla s tím, že se ze mě stal blokátor veškerých informací (voni věděli, proč jich dali tak jako tak málo a jsem za to ráda kvůli ostatním). Co příjemně překvapí, že i přes délku filmu zde není jediné hluché místo. Mrskaj to od začátku do konce v jakékoliv podobě. V akční, emoční, vtipné, nikde to nedrhne ani nepřešlapuje na místě. Je tam dost od všeho, co jsem chtěla. Nejsem sketa, žádné vykecání děje. Ale v momentě části děje v bílých oblecích nejde zarazit slzu zpátky do očí. Za těch deset let. Za ty vzpomínky. AVENGERS, DO BOJE! Jsem moc ráda, že to Marvel ukočíroval, protože takhle by to DC natočit nezvládlo. Díky za propojenost! A nebudu lhát, ta slavná výtahová scéná (na které má společně s chodbovými Marvel talent) z Capa, je jedna z nej v historii filmu. A tady to ještě vytunili. Ale vždy když ho slyším říct ta dvě slova, mám hned mrazivky, ale zároveň jsem se u toho lehce smála. Jo, a dnes ocením hodně první polovinu filmu, kde se "hrálo živě se vším" nebo "občas skoro se vším". To mi u současných filmů vadí nejvíc, přestože to je daň, abychom viděli všechny ty úžasné věci. V současné době je herec otrokem značek na svém těle, plátna a studia i ve scénách, které by šly venku, takže s láskou uvítám, že i ve filmu tohohle typu to jde občas i bez nich. Navíc ta rozloučka s postavami byla krásná a dojemná (jo, i Thor kvůli konci, snad to uvidíme brzy, doufám v holčičí týmovku, to by bylo super duper a jestli bude film s Natašou, bude pořádně studenej, a vyřešení jakou variantou se posune odkaz Capa byl očekávaný, protože druhou variantu odstavil předchozí děj, přestože za mě jemu hvězdy sluší víc). Navíc nám jemně naznačí, kam by to mohlo všechno směřovat. A je mi jasný, že kdyby na tom dělali jiný bratři, nebylo by to tak dobrý.

• 24.4.2019  21:46

Hmm, tohle tempo by mě bavilo. Teď už si to tvůrci dovolit můžou. Takže...pár nových postav, jeden milý návrat (těm dvěma to spolu slušelo, jako u skutečné rodinné večeře), trocha naznačenì do série, ale ne moc. Vážně mě to příjemně připravilo na další díly :)

• 20.4.2019  23:25
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

První série 100%, druhá série 99%, keci kolem u konkrétních dílů.

• 20.4.2019  23:23

Tohle bylo tak dobrý!!! Bála jsem se, emoce mi skákaly tam a zpátky. Prostě šílený. A konec v koupelně? Asi to bude ještě hodně napínavé. První série má za mě 100%.

• 20.4.2019  22:21

Ok, ok, to bylo drsné. Takové shledání všech linek všech aktérů, které beru jako takové menší předfinále. A nádrž mi dala zabrat víc, než než jsem čekala. Naprosto chápu potřebu sepsání samostatného příběhu Willa.

• 16.4.2019  23:27

Díl, který rozvíři emoce na všech úrovních. A ten konec? Mě omejou!

• 16.4.2019  22:43

Strašně moc informací. Možná víc než za předchozí díly dohromady. Jim je prostě bourák. A Eleven je v tom svém trápení neskutečná. A konečně nám scénář nahodí, že není největší zlo. Už toho měla dost. Konečně mě začala bavit Nancy. Všechno z lesa bylo super. Protože co tam našla...

• 14.4.2019  21:23
    Vodník - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2019)

V anotaci je zmíněna konfrontace. Ta proběhla ve stylu Poirota skoro přes celý (!) díl s flashbacky, aby jste tu bandu debilů nesnášeli ještě víc, a aby byl vrah odhalen naprostou náhodou. Sice vše bylo krásně atmosférické, ale to za mě není dostatečně uspokojivé vyústění detektivky. To funguje u psychologického filmu (románu), ale takhle ne.

• 14.4.2019  18:56
    Vodník - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2019)

Skoro jako kdyby scénáři až tady došlo, že to je na tři díly, a on má látku jenom na dva. Ale na druhou stranu je tam díky tomu spousta mojich oblíbených dlouhých záběrů. Ó. Závěr čekám pořádný. Když ne, naštvu se!

• 13.4.2019  11:23
    Hellboy (2019)

Tak tohle bylo hodně matoucí. Myslím, že lidem, kteří viděli původní filmy a mají přečtenou předlohu, se tenhle Hellboy moc líbit nebude. Já sama jsem někde mezi. Příběh nebyl tak špatný, ale v určitých momentech jsem si říkala, že logika celého štábu měla dovolenou. Vyloženě mě trhal každý skok do minulosti. Ty skoky do ní byly špatně a za mě ve špatné momenty. S žádným vizuálním rozdílem. To bych ještě dala, ale...celá barvová stránka filmu byla prostě špatně. U nás film dávali jenom 2D s dabingem. Nebudu lhát, do poloviny jsem nevěděla, co přesně Hellboy říká kvůli chrčivé úpravě hlasu. A potom to najednou přestalo a já dokonce poznala hlas a herce za ním schovaného. Dobrý výber, ale proč jsem to tak nemohla slyšet od začátku, když jdu na dabing?! Vím, taky že padla i nějaká slova během boje s obry. Ale těm jsem bohužel nerozuměla. Byla přehlušena bojem a hudbou. Za to původní snímek nemůže, ale tenhle výsledek mi byl předložen. Výber hudby byl ok. Poslední dobou do nás furt perou 80' a 90', takže příjemná změna. Nejvíc na filmu se mi líbilo, že člověk, který má na starosti měl exteriérové lokace, měl nejspíš hodně práce. Potěšilo mě tolik scén bez zeleného plátna. Co nepotěšilo, že v nich až moc často bylo vidět, že tohle tam je přiděláno počítačově. Čili souboj v obry na louce byl jeden velkej průser. Když se vrátím k 2D/3D. Vážně mi nevadí nepřítomnost 3D. Stejně by to tam bylo jenom k jedné věci. Stříkání krve na plátno. A že to tam bylo hodněkrát. Jak v Ú.P.V.O, tak v Osiris. To musel být záběr na úplně každou mrtvolu, jak má venku mozek, střeva nebo z ní kape krev? Fakt to bylo nutný? Na úplně každou?! Ale jedna věc byla kvůli nepřítomnosti 3D oči drásající (přestože to mám většinou obráceně). Celý film nebyl tak tmavý, jak u 3D bývá (tudíž jupí), ale třeba ze scény, kdy jde Hellboy k babě jsem toho moc neměla. Než vlezl do její chalupy, tak jsem měla skoro zavřené oči. Aby mi je to nevypálilo. Ta zářivě bílá byla fakt smrťák. Ale co film zabilo nejvíc byla "Queen Bitch" Milla, která má posledních deset let stejný výraz. Ať už hraje cokoliv. A to nemluvím o tom, že jí ho nejspíš pořádně projeli všema možnejma filtrama a tím to kompletně dodělali. Pokud jste už někdy viděli špatný remaster něčeho staršího, tak přesně tak vypadala ona. Možná i nějaké emoce před kamerou předvedla, ale potom to vyčistí a projedou a je po srandě. Já vím, pointa filmu nebyla zabít jí, ale něco jiného (kdo viděl, ví). O ní to vůbec nebylo, ale proč tam teda měla tolik prostoru? Potom závěrečná scéna vyzněla prostě divně, byla v záběru navíc. A to nepíšu jenom proto, že mě ta ženská irituje. Možná vás dostala před lety, ale od té doby mi přijde, že své herectví nikam neposunula. Ještě větším problémem je však samotný Hellboy. Harbour ho uhrál dobře. Od krku dolů. Je to pořádnej chlap a ve Stranger Things mě dostal. Jenže tady to bylo málo. Má výrazný obličej, ale nestačilo to. Pod tou červenou jsem ho nenašla. Jo, to Pearlman, ten se pod ní nestratil. Má prostě ksycht. Ne výraznou tvář, ale ksycht. Škoda. A ještě závěrečné rýpnutí. Připadla jsem si, jako že sleduju televizní film. Myslím, že na obrazovce netflixu jako jejich původní produkce by to filmu slušelo víc než široké plátno. Kromě jedné scény. Vize, kdy se Hellboy poprvé dotknul Excalibru. Jediná scéna, která byla pro velké plátno. Nic víc. Akční scény byly občas dost nepřehledné. Jako kdyby se ten za kamerou nudil a půjčil kameru svému dítku. V celém filmu chybí srdíčko, emoce, epičnost a osudovost. Film ve mě (kromě nasranosti na sebe, že jsem šla do kina) nevyvolal žádné emoce. A tom to má být, ne? Emoce. Kde byl režisér, aby vyladil to, co nezvládl scénárista? (Schválně jsem se podívala na práci obou, režiséra a kameramana. Dělali spolu na Soudném dni. A jak to po sobě čtu, tak to samé mi vadilo i na tamtom filmu. Zaklád dobrý, ale tihle dva to poprděli. Hezky spolu. A teď to udělali znovu.) Nejvíc ale mrzí to, že můj nejmilejší milášek tam nebyl. Jako ty poslední tři vteřiny? "Když bude druhý díl vy na něj přijdete, ale to nejdřív musíte dost chodit a kupovat ten první, tak ho uvidíte" psychologie mě vyloženě naštvalo. A už chtěla vypadnout z kina. Fakt jsem byla rozmrzelá. Na tu scénu po se holt podívám na youtube, no (nějací chlapci v kině zůstali, ale odcházeli z něj se slovy: "Že není normální, aby to ten debil vypnul dřív." Asi ho tlačilo, že chce jít domů. Vždyť už bylo deset! Trochu to vypadá, že jsem opisovala od D.Moore, ale já za to nemůžu. Prostě mi to tak taky přišlo :( Jo, a ještě jeden odkaz: https://www.comicscentrum.cz/jak-sledovat-hellboye.html Aha, takže mám dnes znovu, abych byla na určité věci ve filmu připravená a potom si ho možná užila víc? Aha...tak to je dost velká kravina. Já myslela, že by opakování mělo být pro prohloubení zážitku. Ne abych po vysvětlení všeho mohla jít podruhé a už to bude ok. Obávám se, že ani tak všechno nemůže být ok. Možná až se to rozleží. Ale rozhodně s titulky, ať si můžu přeložit i to, co mi odepřel dabing!

• 9.4.2019  08:08
    Zkáza Dejvického divadla (TV seriál) (2019)

Máme to za sebou (v dobrém) a já mohu hodnotit jako celek (v dobrém). Tohle bylo snad ještě lepší než Most! (sorry), už jenom kvůli reakcím lidí po prvním dílu (vraťte nám Most!, tohle je blbost). Už jsem neslyšela ani sousedi, jak se smějou v pondělí večer! A víte, že mi to vůbec nevadilo? Humor, který není pro každého. Ale o to je to lepší, když je zrovna pro vás.

• 8.4.2019  22:28

Chutná to jako bobr. Asi to ještě nefunguje :D :D :D

• 5.4.2019  21:22
    Shazam! (2019)

Velmi povedený film, který hodně stojí na svém obsazení a vzrahy a emocemi mezi postavami, přestože to je plný klišé. Protože on je ten úvod vážně dlouhej, takže je fajn, že to bylo vtipné a vážně sladce blboučké, ale celková délka filmu byla fajn. Kratší by to filmu nelsušelo. A Zachary Levi byl dokonale úchvatnej jako vždy. Jako ve všem.

• 1.4.2019  21:45

A prý, že jsou náhodné známosti špatné. Občas vám zachrání reputaci ;)

• 31.3.2019  21:14
    Vodník - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2019)

S touhle partou moje první setkání. A jsem nadšená. Příběh super (předlohu si přečtu, i ty ostatní, a kouknu na ostatní adaptace). Tempo není vražedné. Kam pospíchat, máme ještě dva díly. Neskutečně dobře natočené. A nápovědy na vraha? Přesně tak, jak to má být přesně v polovině knihy/adaptace. Za me feeling knihy Do vody.

• 26.3.2019  22:29

Tohle byla dobrá epizoda. Mámě hezky hrabe, ale už by bylo fajn dostat víc informací, protože se toho nechci přejist. Kluci jsou stále fajn a jedenáctka je jednoduše epic. Chci vědět víc. Už mi konečně řekněte, co se děje v té laborce, nebo mi houkne (nebo "houkne"?) jako Willovo mámě! Je Barb tam kde Will? Nebo jsou vážně mrtví? Psycho, paranoia, trocha té konspirace. Zatím to splňuje všechny podmínky, proč by se mi mělo líbit. Konec žrádlo.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7