Wonder Woman (2017)

To je ako keď uvaríte dobrú omáčku, ale zrazu zistíte, že príde viac ľudí a rozriedite ju 1:1 s vodou. To isté, čo mi vadilo na Batman vs Superman - keby z toho filmu vytiahli nudné scény a zbytočné dialógy, mal by najviac hodinu. Navyše, až príliš očividne sa to podobalo na Captain America - the first avenger, len v Captain America bol príbeh aspoň trochu zaujímavý. Na druhú stranu akčné scény boli veľmi vydarené a Gal Gadot akoby sa pre túto postavu narodila. Dávam 3* za tie časti filmu, ktoré boli fakt dobré. Zvyšok som ale mal chuť pretáčať.

Born to Race (2011)

Existuje veľa "kópií" Fast and Furious, ktoré iba ťažia zo žánru, z nádeje a z nevedomosti divákov. Toto je však veľmi podarený film, ktorý sa s prižmúreným okom vyrovná niektorým dielom série FaF. Každý zarytý fanúšik áut si ho určite vychutná :)

Star Wars: Síla se probouzí (2015) odpad!

Neverím že to čo som videl v kine bolo pokračovanie Star Wars. Inak povedané, odkedy si Star Wars berú príklad z Guardians of Galaxy? Film nemal žiadnu vážnosť. Hlavné postavy? Pilot - nevhodne absurdný, prebehlík - pomerne trápne nechápavý (aj keď sa to dalo čakať v závislosti od jeho pozície) a hlavná hrdinka by zapadla v priemernom filme ale nie tu. No a hlavný záporák bol na smiech. Aby som to zhrnul pre tých čo to ešte nevideli a nechcú vedieť dopredu, emócie - 0*, bojové scény - 1*a príbeh/zápletka - 1*. Výsledok 1*. Spoiler (odtiaľto nasledujú spoilery): Aby temného Jediho, prvého žiaka temného pána (kde sa nabral nový majster temnej strany??) a zároveň vnuka Anakina Skywalkera zranil v súboji s mečom obyčajný bývalý storm trooper, to kde sme? Pritom na začiatku bol vykreslený ako pomerne silný. Scény celkovo nemali hĺbku a ani súboje X-wingov a TIE stíhačiek ma nijako nefascinovali, scény nedávali zmysel a bolo z nich možné akurát tak počítať zničené X-wingy. A emócie? Spoiler: Keby Han Solo umrel v jednom z filmov pôvodnej trilógie, plakal by som ešte dnes pri tej spomienke. Táto scéna so mnou ani nepohla. Mojou mantrou počas celého filmu bolo "Toto snáď nemyslia vážne!?". Ako bežný akčný sci-fi film na štýl Guardians of Galaxy, dostal by 4*. Ale ja som od tohto filmu očakával epický dej, skvele spracované vesmírne súboje (však v pôvodnej trilógii boli súboje stíhačiek nadčasovo spracované) a emócie ktoré by mi trhali srdce ale nič z toho neprišlo. Iba veľké sklamanie. A na záver (spoiler): Kde sú rytieri Jedi? Súboje s mečmi? Jediný súboj svetelných mečov vyzeral skôr ako keby sa mlátili palicami dvaja agresívni pubertiaci. A posledná vec - polovica filmy boli zrecyklované scény a vzory z pôvodnej trilógie. Som veľmi, veľmi sklamaný.

Méďa (2012)

Námet bol pekný, aj prvá polovica filmy sa mi páčila, potom to bolo trochu nezmyselné a nudné, lebo to čo sa dialo nesedelo so žánrom filmu, a teda výsledok bol nemastný neslaný. Záver to ale napravil a aj vďaka Mile Kunis dávam 70%.

Snowboarďáci (2004)

Jedna z najlepších komédií z českej produkcie :) aj som sa nasmial, aj vcítil do postáv, keďže som to prvýkrát pozeral vo veku pre ktorý bola komédia cielená, nemám čo vytknúť

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Veľmi ma pobavil, ako komédii by som dal 100%, ale tá romantická zápletka až tak moc nevyšla, tak dávam 90 :) je to skvele premyslené a naozaj som sa na tom dobre nasmial, a k tomu všetkému Will Smith a jeho skvelý výkon.. čo viac si priať

Na hraně zítřka (2014)

Jednoducho úžasný film, ktorý spája akciu, humor, nápad a herecké výkony. Inšpirovaný hráčom dobre známym tlačítkom "restart game" ukáže divákom scenáristický výkon, ktorý je hodný prinajmenšom návštevy kina. Škoda záverečnej scény, nad ktorou je lepšie sa nezamýšľať a nechať doznieť zážitok z filmu. Herecké výkony aj soundtrack boli zvládnuté veľmi dobre a film hodnotím ako jeden z najlepších filmov roku 2014. 100%

Focus (2015)

Film dokáže potrápiť aj skúseného diváka. Je nepredvídateľný a plný zvratov. Keď k tomu pridáme (večne mladého) Willa Smitha, diváci si prídu na svoje. Vytkol by som jedine posledný zvrat, ktorý sa vymyká z reality a mierne kazí dôveryhodnosť filmu. Prednosti tohto filmu sú však oveľa silnejšie a rozhodne stojí za pozretie. 90%

Avengers: Age of Ultron (2015)

Fanúšikmi to bol veľmi očakávaný film a bolo sa na čo tešiť. Veľmi dobre spracovanú akciu a vizuálne efekty sú samozrejmosťou, čo však ako fanúšik oceňujem najviac je náhľad do súkromia hlavných predstaviteľov a to hlavne tých, ktoré sa nedočkali samostatného filmu. Dej vtiahne diváka už počas prvých scén a nenechá ho chladným ani na chvíľu. Takisto 3D je veľmi dobre spracované a preto, ak máte tú možnosť, určite ju využite. 100%

Rychle a zběsile 7 (2015)

Ďalší diel tejto série je už tradične akčný film, hoci sa v ňom jazdí v rýchlych autách. Kto sa však dokáže oslobodiť od zákonov fyziky, ktoré tento film nepozná, užije si perfektnú akciu kombinovanú s neopakovateľným humorom najmä v podaní Romana Pearca (Tyrese Gibson). Technológia tiež pomohla vrátiť Paula do hry na jeho poslednú jazdu a rozoznať scény v ktorých je digitálne dorobený je takmer nemožné. Film je teda skvelý a jediné, čo by som mu vytkol (spoiler!) je to, že sa v ňom okrem pársekundoveho šprintu neodohral žiadny závod. 90%