xmatysekx

Matěj Dalibor

okres Praha-východ

<< předchozí 1 2 3 4
    • 31.3.2018  20:57

Než jsem napsal komentář, tak jsem oproti svým zvyklostem nahlédl do komentářů, které tu už jsou (především jsem na filmu byl s rodinou, se kterou obvykle do kina nechodím, a názorově jsme se strašně neshodovali a tudíž jsem byl přehnaně zvědavý, co na to uživatelé zde). Nu a zde jsem nalezl - hned první na stránce - komentář uživatele Rover , který vše smysluplně sepsal uplně přesně tak, jak jsem to chtěl učinit. Neumím sem přidat odkaz na jeho komentář, ale jděte a přečtě si ho. Já tedy pouze bodově: 'dějová linie', posloupnost objevování zvířecího světa, proč Kryštof Hádek? Možná bych celkově koncept položil jinak, možná víc edukativně, ne tak naivně, očekával bych to spíš jako sérii kratších logicky uspořádaných filmů než tento celovečerní film. Možná se mi vlastně nelíbila ani propagace filmu, která s ním nekorespondovala a čekal bych k sloganu 'divočina začíná za vašimi dveřmi' něco jako 'tak nám to ukažte i Vy - sdílejte to na Instagram pod hashtagem #PlanetaČesko,' nebo tak něco.

• 31.3.2018  10:49

Ready Player One je něco jako epileptický záchvat . Osmdesátkový hry hozený do třech dé a milionu roztodivných barev, trochu stříknutý tou 80's hudbou ale tak nějak na půl, a všechno to bliká a řve jak na pouti. Knihu jsem nečetl, 99% z her jsem neznám a tak 85 ani neznám. Nějaký to Rozsvícení od Kinga jsem taky neviděl. Ve chvíli, kdy je to celý natočený jako chvalozpěv na osmdesátky, mi to asi pak nemá co říct. Od cenění osmdesátkovejch beatů a synťáku tu mám Guardians of the fucking Galaxy . Oušit. Tohle mě moc prostě nebavilo. Nejvíc se mi ve finále líbily scény z tý skutečný reality. Kde byly vopravdový guny a auta, jak je znám. Celý to efektový a divnotvorný OASIS mi připadalo dost odfláknutý a tvůrci se tedy rozhodně nedrželi onoho hesla 'jen fantazie je tvoje hranice' nebo co a svět byl vlastně dost uťáplej. To, že nikdo nebyl schopnej za ty roky přijít na to, jak najít byť jediný klíč je samozřejmě taky divný. Ps: Bydlení ve věžích mi příjde svěží a nemyslná myšlenka, která samozřejmě s filmem neměla moc co dělat, ale i tak, dobrý.

• 16.2.2018  12:27

Ve své podstatě celkem zklamání: Občanská válka ve Wakandě ve dvou hodinách. Na mě trochu moc nesmyslů a nevěryhodných nebo snadno čitelných dějových ‘zvratů’. Ale je to origin, tak třeba to dál bude lepší.

• 6.2.2018  22:23

Wrestling střiženej Vinetouem a celý je to hozený někam do tropů. Sylvestr je asi stejně dobrej režisér jako vypadá.

• 4.2.2018  23:58

Když pominu fakt, že film nedává sebemenší šanci na zhlednutí v horizontu delším jak několik měsíců, pak ho můžu hodnotit jedině pozitivně. Je to vtipné a spravedlivé. Dělá si to srandu ze všech stejně. Místy sice film nešlape na 100 %, ale vše je vynahrazeno velmi dobře čitelnými referencemi na aktuální dění na české politické scéně, ze (do) které si tradičně střílí. V podstatě se tak jedná o další díl Kanceláře Blaník, a je možná škoda na to vyplýtvat celý celovečerní film. Další škoda je nedotažený koncept prezidenta Blaníka, který se mohl účastnit alespoň prvního kola voleb. Čistě z hledisla filmového to považuji za tu část filmu, kde došlo k mírnému selhání. Toť vše.

• 28.12.2017  22:27

Tak to je dobrá srajda.

• 24.12.2017  20:27

Výborná pohádková komedie pro celou rodinu.

• 14.12.2017  02:19

Abych si osvěžil paměť, jak že jsem hodnotil předešlý díl, četl jsem komentář a nic se nedozvěděl. Ani mi to nepomohlo vzpomenout si, jak to navazuje. Nicméně jsem byl rád alespoň za to, že Kylovi zkritizoval masku i jeho šéfis. Ten je teda mimochodem sám o sobě dost trapnej. Celý je to takový divně složitý ale vlastně ne...

• 29.11.2017  14:47

Po průměrném rozjezdu trilogie (Útěk) se nám dostává zábavy o takových pět tříd nižší. K hlavním hrdinům nám náhodně přibívají divný lidi, kteří nijak (?) nesouvisejí s čímkoliv z toho, co jste viděli v jedničce. Jako třeba kde se sakra vzaly (a berou) ty příšery? Co je ta poušť? Aha, to není poušť... Kde jsou další lidi? Jo tak, ve městě mezi těma příšerama. Ne, tak ty jsou taky s nima. Sakra je tam něco někomu jasný? Možná tomu runnerovi. Ten má jasno ve všem hned: Prostě někam příjdu řeknu kdo jsem, místo nechám vybouchnout a zdrhnu (Útěk!).

• 29.11.2017  14:40

Průměrná útěkovka. V očekávání dokončení trilogie nechávám zatím průměrné hodnocení. Vlastně je to škoda, protože v tom všem je tolik filosoficko/psychosociákně teoretických rovin, které se v bludišti někde ztrácí, a nechávají to být jen průměrnou akční věcí na jedno použití.

• 18.11.2017  11:20

0/ hrdina - očekávání; zhodnocení 1/ Wonder Woman - téměř žádná; musím se nutně podívat na její film! 2/ Batman - klasického Batfleka; Jo! Byl to on, ale moc tam nebyl. 3/ Aquaman - rádoby husťák, všechno hustý už totiž udělal v traileru; chci jeho sólovku! Byl dost hustej. 4/ Flash - infantilní trapák; infantilní trapák 5/ Cyborg - cože?; kurva cože? Spoiler alert 8/ Superman - bude/byl Konec. Tečka. Závěr.

• 31.10.2017  08:48

1. Vývoj postavy Thora: Bůh hromu dozná v rámci filmu značných jak vizuálních tak charakterových změn. Co se těch kosmetických úprav týče, myslím, že z Thora se stal tak trochu buran. Dlouhé vlasy napovídaly původ severského boha. To samé ale platí i pro jeho mrštný jazyk. Po prvním snímku série, kde dospívá, a druhém, který byl těžký, temný a poměrně vážný, se nám Thor ukazuje jakoby zase o krok zpátky. Je z něj opět výrostek sršící sebevědomím, který bere všechno na lehkou váhou. Na což navazuje další bod... 2. Humor v sérii: Protože humorem nekypí jen Thor, ve filmu se vtipné hlášky potkávají jedna s druhou. Metá je i Hulk, i Thor, i Banner, i random chlápek s mečem, i Hela, i Skurge, prostě všichni. 3. Co bude dál? Hrdinové nám známí postupně přestávají stačit svým nepřátelům, jejichž síla každým dílem roste. Vyvstává tedy otázka, kam to půjde dál? A jak vlastně bude vypadat Infinity War? Snese ještě filmové plátno takový spektákl? Za mě je to tak, že se na to těším a myslím, že ten bordel zvládnou ukočírovat, stejně jako tady.

• 20.9.2017  13:56

Po prvním díle, který mě šokoval svou velkolepou dekadencí a dekadentní velkolepostí, jsme se s dvojou drželi spíše při zemi: Na tom jsme se s kolegy shodli. Žádné scény v kostele ani vybuchující hlavy se nekonaly. Teď když bych pokračoval za sebe, tak jsem žádné vybuchující hlavy nepotřeboval. Ani Samuel L. Jackson mi nechyběl. Roli hlavního padoucha si vzala na starosti Julianne Moore. Zvládla to na výbornou, i s tím pitvořivým vystupováním. Nepotřeboval jsem ale ani scény v kostele. Dostatečně mě v napětí drží (oproti jedničce) trošku vážněji naladěná atmosféra plná odhalování starých i nových agentů. Některé kroky postav jsou v rámci detailů maličko nelogické, což ve výsledku nijak nenarušuje - ba možná naopak - gradující vývoj. Linka je prošpikovaná referencemi na jedničku, některé zábavné, jiné méně, ale přesto potěší.
Velmi zajímavá mi ale připadá ta zpráva, kterou má (možná ne prvoplánově) film přenést. A tím je legalizace drog. Jakási komparace tvrdých drog a například alkoholu či dokonce cukru a postoj pana prezidenta vůči uživatelům. Na konci si vlastně říkáte, zda opravdu Kingsmani jsou ‘ti hodní’. Nebo možná neříkáte, ale mohli byste se nad tím zamyslet. Chci tím jen říct, že možná na první pohled tuctová akční buřtárna může mít i vyšší cíle, jen se nad tím zamyslet.

• 26.8.2017  22:14
    Last Chance U (TV seriál) (2016)

Fantastický seriál z dílny Netflixu, zachycující prostředí univerzitní ligy amerického fotbalu. Spojení velmi kvalitní produkce a střihu navodí zvláštně motivující atmosféru. Povinnost pro fanouška každého sportu, který chce nahlédnou pod pokličku ambiciózního projektu.

• 3.8.2017  08:31

Nebýt hereckého výkonu pana Čtvrtníčka, nejspíš bych film jednak nedokoukal, a jednak k hodnocení nevyužil hvězdičky. Film totiž kromě těchto pár chvil, kde jsou v hospodě či autoservise nemá absolutně žádný spád. To, že je film čitelný a všechno důležité, co se ve filmu odehrává je v prvních a posledních pěti minutách, by možná nemuselo nutně znamenat blbý film. Nicméně tohle je opravdu hodně blbý film. Jak říkám, film nemá žádný spád, děj se nikam neposouvá, hlavní postava - špatně mluvící, zarostlý instalatér - se nijak nevyvíjí a všechny scény působí uměle (především ty s násilím a rasismem) a jako celek film působí velmi nesourodě. Je možné, že má film nějakou hlubší message, kterou jsem přes všechnu tuhle hrůzu neobjevil ale spíš jsem ochoten věřit tomu, že ne.

• 30.7.2017  11:24
    Divočina (2006)

Blbost. Trochu předělaný Madagaskar. Nevtipný, nenápaditý.

• 20.7.2017  08:29
    Dunkerk (2017)

První dojmy z filmu byly velmi pozitivní i přesto, že jsem měl po opakovaném shlédnutí traileru poměrně vysoká očekávání. V předpremiéře jsem film viděl v IMAXu, což je u takto provedeného filmu téměř nutnost. V podstatě bylo výtvarné zpracování to, co mě na filmu bavilo skoro nejvíc: zbytky nedopečeného filmu v obraze, barvy, hudba od Zimmera - to všechno filmu sluší a dokresluje to ponurou atmosféru, chvílemi až beznaděj. Scény bitev letounů jsou také vskutku úchvatné. Další zajímavostí je pak zachycení děje, který je rozdělen do tří hlavních dějových linií, které směřují od začátku ke svému postupnému splynutí. Jenže každá se odehrává v jiný čas a ve filmu tak skáčete dopředu a dozadu po časové ose, což ve mně zpočátku vyvolalo zmatek. Některé scény vidíte dvakrát, z jiného pohledu. Když jsem si to uvědomil, film mě začal zase o trochu víc bavit. Samotný příběh by se mohl vlastně lidem, kteří dávali pozor ve škole zdát trochu nuda, když z dějepisu víme, jak to končí. Ale omyl. Jde především o konkrétní lidské příběhy. Jejich osobní boj o přežití. Příběhy o sobectví, o pomoci, o odvaze, o zbabělosti. Všichni chtějí domů za každou cenu. Za každou cenu pryč z pláže.

• 12.7.2017  22:41

Přesto, že nejsem velký fanda téhle série, a mé vyjadřovací schopnosti jsou podobné těm opičím, bych k tomu něco rád řekl. V první řadě bych chtěl říct, že na projekci jsem se náležitě nachystal. Vzhledem k očekávanému vítězství opic v oné válce z titulku jsem si doma nechal alespoň boty s tím, že mezi ně pak lépe zapadnu (plus ty vyjadřovací schopnosti samozřejmě). Další, co chci zmínit je, že film je parádně udělaný. Hezká kamera, střih a tak. Další postřeh: Na to, že se jedná v podstatě o němý film, je v něm překvapivě málo hudby. Nebo je možná nevýrazná a nebo je opíčí výrazivo natolik strhující, že je prostě nevnímáte. Když jsem už u té opičí řeči, tak si do ní hned zareju, protože to je přesně to, co mi na filmu, potažmo sérii, vadí. Ve dvojce (Dawn of the Planet of the Apes) jsem se nemohl prokousat přes střední polovinu filmu kvůli absenci mluveného slova. Tu Cézar vykřikl 'Ape don't kill ape!' Tu Koba zahalekal 'Human kill Ape!' Jinak se skutečně jedná o čtení titulků, což je dost otravné. Titulky pro mě k filmům nepatří ale tady jsou bohužel už z povahy věci potřeba. Asi další věcí je pak samotné ztvárnění opic. To mi taky vadí, protože naprosto nejsem schopen rozlišit, zda se jedná o Cézara, jeho dceru, ženu nebo Jezero... a vždycky když už si myslím, že to mám, nemám. Z toho důvodu jsou nejspíš do hlavních rolí obsazeny gorily a orangutani, kterých je jinak ve filmu celkem pět. Ale budiž. Opice nechme opicemi. Stejný problém ale nastává i u lidí. Hlavní padouch je jednou zmalovaný jako podlaha v kravíně a podruhé vymydlený jako porcelán. Pro mě zase zmatek. To samé řadoví vojáci. Chápu, že někteří jsou důležitější než jiní, ale ne každý dokáže odečítat hodnosti z jejich ramenou. Takže tohle bych řešil buď jako ve Star Wars (pokud uznáváte epizodu 8) červeným flekem na přilbě nebo jako ve Star Wars (pokud uznáváte epizodu 8) černým vojákem bez ní. Vlastně se jedná téměř o analogii goril a orangutanů. No nic, když to shrnu, tak mám před sebou hezky udělaný ale zmatený film s očekávaným koncem a bez špetky invence. Hodnotím to ale s nadhledem, takže se to vejde do průměru...

• 1.7.2017  08:12

Poměrně vyvedený animák. Nemůžeme čekat od třetího pokračování něco převratného. Ikdyž já nekoukám na trailery, takže pro mě byl překvapením alespoň Drů.

• 15.6.2017  23:13

Naprostá skvělost! Zajímavé je, jak se střetli všichni tři Hrušinští. Zároveň i všichni tři veteráni.

• 20.5.2017  22:30

Naprosto výborná komedie prošpikovaná hovnama. Miluju.

• 5.5.2017  13:21

Klasicky skvěle odvedená práce. Yondu s čírem je tak hustej, že jsem z toho dostával křeče. Moc sem nepochápal Draxe, ten byl asi celej film zfetovanej. A samozřejmě taky náležitě hustej. Rocket si jede to svoje, jen je na všechny víc hnusnej než v jedničce a ono je to už asi trochu sere. Baby groot naštěstí nedostal zase tak moc prostoru. Takže taky pozitivní. Gamora řeší vedle existencionálních problémů celýho vesmíru i ty svoje rodinný. Podobně je na tom i Star Lord. Každej to teda řeší po svým ale ve finále jako tým. Klasika. Což je ale super. Nejlepší na tom je, že jim prostě věřim. U ostatních filmů má občas člověk trochu strach, tady prostě víš, že oni jsou tak dobrý, že to daj. To je taky skvělý. PS: Úplně nejlepší na tom je, že bude další! PPS: Už teď se těším. PPPS: Stan Lee je tam dvakrát. PPPPS: Protože to má pět potitulkovejch scén... PPPPPS:Můj komentář už taky.

• 15.4.2017  09:40

Ale jo, tak nic jsem nečekal ze své pozice nefanouška téhle série a dostal přehršel akčních scén a návalů nostalgie a melancholie. Takže vlastně taková pohodová filmová podívaná. Závěr očekávaný. Průběh občas trochu ne. Občas! Škoda.

• 3.4.2017  22:04

Francouzská kinematografie je boží! Opravdu zbožňuju tu prvoplánovost každýho druhýho vtipu. Nejvíc prostě! Asterix a tohle by mělo být někde vystavený.

• 17.3.2017  10:41
    La La Land (2016)

Pe Pe Pevnina!

• 1.3.2017  21:28

Hovno? Všude rozmrdaný hlavy a děsně plesnivej Logan. Super. Mohlo tam bejt víc Johnyho Cashe.

• 25.2.2017  23:19

Velmi vydařený kousek. Oceňuji nápad. Svět je poměrně dobře propracovaný. Charaktery spolu dobře fungují. Zlom v posledních chvílích je dobrým prvkem v jinak předvídatelném ději. Třeba se někdy dočkáme pokračování.

• 20.2.2017  00:17
    Pustina (TV seriál) (2016)

Výborný! Deprese, zmatek, beznaděj, úpadek. Pustina. Tohle mě celých osm dílů skutečně ničilo. To prostředí je dokonalý. Dokonale temný. V každém ohledu. Skvělá kamera. Všechny ty záběry na doly, na záclony, na šlapky, na stůl s popelníkem. Všechno to krásně dokresluje tu šílenou atmosféru, kterou série má. Charaktery mi přijdou neskutečně vyladěný, skvěle se spolu konfrontujou a vytváří dost drsný situace. Každou chvíli vyplouvá (občas doslova) něco dalšího na povrch, nový vztahy, nedořešený věci a tak. Dost všechno komplikuje vyšetřování, z různejch osobních důvodů, který jsou zase napojený na nějaký vyšší vazby. Ten má na lopatě tamtoho a proto neřekne tohle ale zase potřebuje od toho támleto, tak řekne něco jinýho jinde... nářez. Zmatek to byl šílenej, přiznám se, že o pachateli jsem ani nevěděl, že v seriálu byl. To bylo dost krutý, věnoval jsem pozornost holt dost jinejm věcem. PS: Z Duška jsem se prostě posral.

• 13.2.2017  22:39
    Whiplash (2014)

Prostě co to je sakra? Ten film by mohl mít tak 20 minut a bylo by to stejný. A jakoby proč to končí takhle na hovno?

• 20.1.2017  10:05

Klasický MARVEL. Super.