xmatysekx

Matěj Dalibor

okres Praha-východ

<< předchozí 1 2 3 4
    • 5.10.2018  22:47

Oukej, asi je nefér hodnotit film přesto, že jsem ho nedokoukal ani do dvacáté minuty, ale tedy ruku na srdce, všichni víme, jak to dopadne. Záporák má komplexy z toho, že mu slezly téměř všechny vlasy z hlavy a vypadá jako chodící mop, plus je černej a ruce má malý. Nezdárek, nulo. Ups stane se nehoda, co asi udělá? Jo a tady je ještě důležitý, že se Spidermanem potkali jednou na ulici. Takže co asi udělá? No nemá samozřejmě nic lepšího na práci, než svoje superschopnosti použít pro pomstu tomu červovi! Předpokládám, že ta hlava pomazaná do toho ještě zatáhne Gwen, která tedy nevypadá o nic lépe než on, aby to bylo jakože dramatičtější. Taky že je, celý film jste zaražený do sedaček, čumíte na to s otevřenou hubou, do toho nějaký ten orchester s dramatickou hudbou, nebo možná ne, je tam něco modernějšího. Ale stejně je to dramatický. Pak teda velký finále, potkají se tam, Gwen se ocitne někde v nesnázích, protože je to uplná kráva a nedělá, co jí hodný a o poznání zkušenější, co se boje týče, Spiderman poradil. Atmosféra hosutne, vy už skoro ani nedýcháte, zatímco Spiderman se snaží levou rukou zneškodnit Chodící Mop, pravou správně načasovat vytažení Gwen z hořícího čehosi tak, aby to hned za ní všechno vybuchlo, a do toho si jede jakoby nic svoje teenage hlášky, ze kterých je vaše přítelkyně nejspíš dost na větvi. No přiznejte si to, kdy jste ji naposledy takhle rozesmáli? Jo takhle, vy jste na tom podobně jako Mop. Takhle nějak to skončí, dají si pusu a žijí spolu šťastně až do smrti, až tedy na to, že je čeká ještě trojka. Jako ne s Mopem nebo tak, ale jako třetí díl. Oukej, asi bylo nefér nedat na začátek spoiler alert, ale tedy ruku na srdce, všichni víme, kolik lidí doopravdy čte moje komentáře. Tímto zdravím Honzu a Michala, především tedy Michala. Díky, že jste to dočetli až sem. Jak se máš, Míšo? Sorry, že teď na tebe nemám moc čas, no. Je toho fakt hodně, ale těším se na další brzké setkání. Asi nebude zase až tak brzké, protože ty už ses taky pochlapil a našel si nějakou tu štěrbinu. To už mi zbývá jenom jeden mop... co se dá dělat.

• 5.10.2018  22:29
    Westworld (TV seriál) (2016)

Ohshit, ten soundtrack!? Jeden z mála, které jsem schopen si pustit prostě.

• 5.10.2018  22:18
    Westworld - Série 2 (série) (2018)

Zmatek první série se ještě prohlubuje. Naštěstí všechno dobře dopadne. Asi.

• 5.10.2018  22:12
    Westworld - Série 1 (série) (2016)

Reklama v metru, která nebyla na Rohlík nebo Alzu, a já si aktivoval měsíc HBOGO zdarma. No, řekněme, že mi na tu srandu nestačil, ale stál za to! První série někam spěje, vy nevíte kam, kdy se co posere, jak moc a tak. Pak se to začne divně motat, někdo je někdo jinej, psycho. Pak je to celý ještě jinak a trochu se do toho začne motat někdo jinej ještě, ale ten je nakonec taky někdo jinej a ten první je pak vlastně ten samej. Respektive je ten, kdo jste si mysleli, že je, ale mysleli jste si to špatně. Potom přijde ta chvíle, to je zhruba v půlce té série, kdy už si myslíte, že to tak nějak chápete. Že už se v tom tak trochu orientujete. Jako i v tom světě, kam kdo chodí, kolik je hodin a tak. To je přesně ta chvíle, kdy zjistíte, že teda jste si to mysleli blbě a vlastně je to celý vyprávěný uplně jinak, možná skoro i o něčem uplně jiném, ale to už jste si ve skutečnosti mysleli, jenom jste na to zapomněli. Teda nezapomněli, jenom vás zmátlo to, že ten někdo jinej, je ve skutečnosti tamten, co vypadal, že je ten, co o něm mluvili předtím. Nicméně, oni to pak maličko ještě zamotají, protože ti dva se potkají, ale někde jinde, než kde jste se domnívali, že se celou dobu mohou potkat. To už tam ale je někdo jinej, ten tam přišel od nich jakoby nečekaně. Nebo takhle, oni to nečekali, ale vy už jste si podle toho, jak se to vyvíjelo, mysleli něco jako tohle. Pak to nějak dokoukáte a chcete teda ten zmatek nějak vysvětlit, tak si to pustíte a myslíte si, že jako nevíte.

• 5.10.2018  21:37
    Venom (2018)

Už tak jako z nudy jsem si po práci skočil do kina Venoma, o kterém bych býval, kdybych ho nedávno netetoval kolegovi z práce na rameno, ani neslyšel: 'Jo a Eminem k tomu udělal track.' Super, tak teď tam chci jít. No, ale šel jsem. Tom Hardy je kdo? A proč je celej film spocenej jako by doběhl pátnáctistovku v Riu? Jasně, začíná to jako Predátor. Jo tak, ono to tak i končí. Aha. Tak to já jdu domu, ještě toho Eminema doposlouchám. Dobrý to bylo. Na titulky po delší době dalo koukat jen tak. 'Co? Dal bych si číze.' PS: Třísté padesáté hodnocení patří uplnou náhodou Venomovi.

• 15.8.2018  12:09
    Baby Driver (2017)

První půlka stojí za nic. Ke druhé se tedy musíte prospat a pak se to všechno stane ve 20 minutách... film o ničem.

• 18.7.2018  09:44
    Wonder Woman (2017)

Pln očekávání jsem si tenhle kousek pustil teprve včera a už to nikdy neudělám. Všechno mi přišlo tak nějak zbytečné. Proč to existuje? Zápletka filmu je naprosto čitelná, zvrat na konci podle mě nikdo nečekal jenom duševně chorý jedinec. Herecké výkony hlavní dvojice nebyly nikterak přesvědčivé. Dalším problémem bylo to, že jsem celou dobu nemohl zbavit dojmu, že koukám na hloupějšího kapitána. Tohle ještě stvrdila poslední scéna na letišti, naštěstí ale snad nehrozí oživení pilota.

• 21.6.2018  23:42

Super v topu francouzská komedie. Po dílech jako Asterix a Mise Kleopatra, Taxi a další, je toto opět řemeslně skvěle odvedená rodinná zábava. Přízemní humor, parodující prvky, to prostě umí.

• 1.5.2018  21:04
    Total Recall (2012)

118 minut akce + nevyřešená story = nuda.

• 30.4.2018  12:55

Nejlepší jsou ty černý děti. Jim Carrey je opravdu skvělý herec, ta chvíle, kdy se Hank pere s Charliem, to jsem napochápal, opravdové herecké umění!

• 31.3.2018  20:57

Než jsem napsal komentář, tak jsem oproti svým zvyklostem nahlédl do komentářů, které tu už jsou (především jsem na filmu byl s rodinou, se kterou obvykle do kina nechodím, a názorově jsme se strašně neshodovali a tudíž jsem byl přehnaně zvědavý, co na to uživatelé zde). Nu a zde jsem nalezl - hned první na stránce - komentář uživatele Rover , který vše smysluplně sepsal uplně přesně tak, jak jsem to chtěl učinit. Neumím sem přidat odkaz na jeho komentář, ale jděte a přečtě si ho. Já tedy pouze bodově: 'dějová linie', posloupnost objevování zvířecího světa, proč Kryštof Hádek? Možná bych celkově koncept položil jinak, možná víc edukativně, ne tak naivně, očekával bych to spíš jako sérii kratších logicky uspořádaných filmů než tento celovečerní film. Možná se mi vlastně nelíbila ani propagace filmu, která s ním nekorespondovala a čekal bych k sloganu 'divočina začíná za vašimi dveřmi' něco jako 'tak nám to ukažte i Vy - sdílejte to na Instagram pod hashtagem #PlanetaČesko,' nebo tak něco.

• 31.3.2018  10:49

Ready Player One je něco jako epileptický záchvat . Osmdesátkový hry hozený do třech dé a milionu roztodivných barev, trochu stříknutý tou 80's hudbou ale tak nějak na půl, a všechno to bliká a řve jak na pouti. Knihu jsem nečetl, 99% z her jsem neznám a tak 85 ani neznám. Nějaký to Rozsvícení od Kinga jsem taky neviděl. Ve chvíli, kdy je to celý natočený jako chvalozpěv na osmdesátky, mi to asi pak nemá co říct. Od cenění osmdesátkovejch beatů a synťáku tu mám Guardians of the fucking Galaxy . Oušit. Tohle mě moc prostě nebavilo. Nejvíc se mi ve finále líbily scény z tý skutečný reality. Kde byly vopravdový guny a auta, jak je znám. Celý to efektový a divnotvorný OASIS mi připadalo dost odfláknutý a tvůrci se tedy rozhodně nedrželi onoho hesla 'jen fantazie je tvoje hranice' nebo co a svět byl vlastně dost uťáplej. To, že nikdo nebyl schopnej za ty roky přijít na to, jak najít byť jediný klíč je samozřejmě taky divný. Ps: Bydlení ve věžích mi příjde svěží a nemyslná myšlenka, která samozřejmě s filmem neměla moc co dělat, ale i tak, dobrý.

• 16.2.2018  12:27

Ve své podstatě celkem zklamání: Občanská válka ve Wakandě ve dvou hodinách. Na mě trochu moc nesmyslů a nevěryhodných nebo snadno čitelných dějových ‘zvratů’. Ale je to origin, tak třeba to dál bude lepší.

• 6.2.2018  22:23

Wrestling střiženej Vinetouem a celý je to hozený někam do tropů. Sylvestr je asi stejně dobrej režisér jako vypadá.

• 4.2.2018  23:58

Když pominu fakt, že film nedává sebemenší šanci na zhlednutí v horizontu delším jak několik měsíců, pak ho můžu hodnotit jedině pozitivně. Je to vtipné a spravedlivé. Dělá si to srandu ze všech stejně. Místy sice film nešlape na 100 %, ale vše je vynahrazeno velmi dobře čitelnými referencemi na aktuální dění na české politické scéně, ze (do) které si tradičně střílí. V podstatě se tak jedná o další díl Kanceláře Blaník, a je možná škoda na to vyplýtvat celý celovečerní film. Další škoda je nedotažený koncept prezidenta Blaníka, který se mohl účastnit alespoň prvního kola voleb. Čistě z hledisla filmového to považuji za tu část filmu, kde došlo k mírnému selhání. Toť vše.

• 28.12.2017  22:27

Tak to je dobrá srajda.

• 24.12.2017  20:27

Výborná pohádková komedie pro celou rodinu.

• 14.12.2017  02:19

Abych si osvěžil paměť, jak že jsem hodnotil předešlý díl, četl jsem komentář a nic se nedozvěděl. Ani mi to nepomohlo vzpomenout si, jak to navazuje. Nicméně jsem byl rád alespoň za to, že Kylovi zkritizoval masku i jeho šéfis. Ten je teda mimochodem sám o sobě dost trapnej. Celý je to takový divně složitý ale vlastně ne...

• 29.11.2017  14:47

Po průměrném rozjezdu trilogie (Útěk) se nám dostává zábavy o takových pět tříd nižší. K hlavním hrdinům nám náhodně přibívají divný lidi, kteří nijak (?) nesouvisejí s čímkoliv z toho, co jste viděli v jedničce. Jako třeba kde se sakra vzaly (a berou) ty příšery? Co je ta poušť? Aha, to není poušť... Kde jsou další lidi? Jo tak, ve městě mezi těma příšerama. Ne, tak ty jsou taky s nima. Sakra je tam něco někomu jasný? Možná tomu runnerovi. Ten má jasno ve všem hned: Prostě někam příjdu řeknu kdo jsem, místo nechám vybouchnout a zdrhnu (Útěk!).

• 29.11.2017  14:40

Průměrná útěkovka. V očekávání dokončení trilogie nechávám zatím průměrné hodnocení. Vlastně je to škoda, protože v tom všem je tolik filosoficko/psychosociákně teoretických rovin, které se v bludišti někde ztrácí, a nechávají to být jen průměrnou akční věcí na jedno použití.

• 18.11.2017  11:20

0/ hrdina - očekávání; zhodnocení 1/ Wonder Woman - téměř žádná; musím se nutně podívat na její film! 2/ Batman - klasického Batfleka; Jo! Byl to on, ale moc tam nebyl. 3/ Aquaman - rádoby husťák, všechno hustý už totiž udělal v traileru; chci jeho sólovku! Byl dost hustej. 4/ Flash - infantilní trapák; infantilní trapák 5/ Cyborg - cože?; kurva cože? Spoiler alert 8/ Superman - bude/byl Konec. Tečka. Závěr.

• 31.10.2017  08:48

1. Vývoj postavy Thora: Bůh hromu dozná v rámci filmu značných jak vizuálních tak charakterových změn. Co se těch kosmetických úprav týče, myslím, že z Thora se stal tak trochu buran. Dlouhé vlasy napovídaly původ severského boha. To samé ale platí i pro jeho mrštný jazyk. Po prvním snímku série, kde dospívá, a druhém, který byl těžký, temný a poměrně vážný, se nám Thor ukazuje jakoby zase o krok zpátky. Je z něj opět výrostek sršící sebevědomím, který bere všechno na lehkou váhou. Na což navazuje další bod... 2. Humor v sérii: Protože humorem nekypí jen Thor, ve filmu se vtipné hlášky potkávají jedna s druhou. Metá je i Hulk, i Thor, i Banner, i random chlápek s mečem, i Hela, i Skurge, prostě všichni. 3. Co bude dál? Hrdinové nám známí postupně přestávají stačit svým nepřátelům, jejichž síla každým dílem roste. Vyvstává tedy otázka, kam to půjde dál? A jak vlastně bude vypadat Infinity War? Snese ještě filmové plátno takový spektákl? Za mě je to tak, že se na to těším a myslím, že ten bordel zvládnou ukočírovat, stejně jako tady.

• 20.9.2017  13:56

Po prvním díle, který mě šokoval svou velkolepou dekadencí a dekadentní velkolepostí, jsme se s dvojou drželi spíše při zemi: Na tom jsme se s kolegy shodli. Žádné scény v kostele ani vybuchující hlavy se nekonaly. Teď když bych pokračoval za sebe, tak jsem žádné vybuchující hlavy nepotřeboval. Ani Samuel L. Jackson mi nechyběl. Roli hlavního padoucha si vzala na starosti Julianne Moore. Zvládla to na výbornou, i s tím pitvořivým vystupováním. Nepotřeboval jsem ale ani scény v kostele. Dostatečně mě v napětí drží (oproti jedničce) trošku vážněji naladěná atmosféra plná odhalování starých i nových agentů. Některé kroky postav jsou v rámci detailů maličko nelogické, což ve výsledku nijak nenarušuje - ba možná naopak - gradující vývoj. Linka je prošpikovaná referencemi na jedničku, některé zábavné, jiné méně, ale přesto potěší.
Velmi zajímavá mi ale připadá ta zpráva, kterou má (možná ne prvoplánově) film přenést. A tím je legalizace drog. Jakási komparace tvrdých drog a například alkoholu či dokonce cukru a postoj pana prezidenta vůči uživatelům. Na konci si vlastně říkáte, zda opravdu Kingsmani jsou ‘ti hodní’. Nebo možná neříkáte, ale mohli byste se nad tím zamyslet. Chci tím jen říct, že možná na první pohled tuctová akční buřtárna může mít i vyšší cíle, jen se nad tím zamyslet.

• 26.8.2017  22:14
    Last Chance U (TV seriál) (2016)

Fantastický seriál z dílny Netflixu, zachycující prostředí univerzitní ligy amerického fotbalu. Spojení velmi kvalitní produkce a střihu navodí zvláštně motivující atmosféru. Povinnost pro fanouška každého sportu, který chce nahlédnou pod pokličku ambiciózního projektu.

• 3.8.2017  08:31

Nebýt hereckého výkonu pana Čtvrtníčka, nejspíš bych film jednak nedokoukal, a jednak k hodnocení nevyužil hvězdičky. Film totiž kromě těchto pár chvil, kde jsou v hospodě či autoservise nemá absolutně žádný spád. To, že je film čitelný a všechno důležité, co se ve filmu odehrává je v prvních a posledních pěti minutách, by možná nemuselo nutně znamenat blbý film. Nicméně tohle je opravdu hodně blbý film. Jak říkám, film nemá žádný spád, děj se nikam neposouvá, hlavní postava - špatně mluvící, zarostlý instalatér - se nijak nevyvíjí a všechny scény působí uměle (především ty s násilím a rasismem) a jako celek film působí velmi nesourodě. Je možné, že má film nějakou hlubší message, kterou jsem přes všechnu tuhle hrůzu neobjevil ale spíš jsem ochoten věřit tomu, že ne.

• 30.7.2017  11:24
    Divočina (2006)

Blbost. Trochu předělaný Madagaskar. Nevtipný, nenápaditý.

• 20.7.2017  08:29
    Dunkerk (2017)

První dojmy z filmu byly velmi pozitivní i přesto, že jsem měl po opakovaném shlédnutí traileru poměrně vysoká očekávání. V předpremiéře jsem film viděl v IMAXu, což je u takto provedeného filmu téměř nutnost. V podstatě bylo výtvarné zpracování to, co mě na filmu bavilo skoro nejvíc: zbytky nedopečeného filmu v obraze, barvy, hudba od Zimmera - to všechno filmu sluší a dokresluje to ponurou atmosféru, chvílemi až beznaděj. Scény bitev letounů jsou také vskutku úchvatné. Další zajímavostí je pak zachycení děje, který je rozdělen do tří hlavních dějových linií, které směřují od začátku ke svému postupnému splynutí. Jenže každá se odehrává v jiný čas a ve filmu tak skáčete dopředu a dozadu po časové ose, což ve mně zpočátku vyvolalo zmatek. Některé scény vidíte dvakrát, z jiného pohledu. Když jsem si to uvědomil, film mě začal zase o trochu víc bavit. Samotný příběh by se mohl vlastně lidem, kteří dávali pozor ve škole zdát trochu nuda, když z dějepisu víme, jak to končí. Ale omyl. Jde především o konkrétní lidské příběhy. Jejich osobní boj o přežití. Příběhy o sobectví, o pomoci, o odvaze, o zbabělosti. Všichni chtějí domů za každou cenu. Za každou cenu pryč z pláže.

• 12.7.2017  22:41

Přesto, že nejsem velký fanda téhle série, a mé vyjadřovací schopnosti jsou podobné těm opičím, bych k tomu něco rád řekl. V první řadě bych chtěl říct, že na projekci jsem se náležitě nachystal. Vzhledem k očekávanému vítězství opic v oné válce z titulku jsem si doma nechal alespoň boty s tím, že mezi ně pak lépe zapadnu (plus ty vyjadřovací schopnosti samozřejmě). Další, co chci zmínit je, že film je parádně udělaný. Hezká kamera, střih a tak. Další postřeh: Na to, že se jedná v podstatě o němý film, je v něm překvapivě málo hudby. Nebo je možná nevýrazná a nebo je opíčí výrazivo natolik strhující, že je prostě nevnímáte. Když jsem už u té opičí řeči, tak si do ní hned zareju, protože to je přesně to, co mi na filmu, potažmo sérii, vadí. Ve dvojce (Dawn of the Planet of the Apes) jsem se nemohl prokousat přes střední polovinu filmu kvůli absenci mluveného slova. Tu Cézar vykřikl 'Ape don't kill ape!' Tu Koba zahalekal 'Human kill Ape!' Jinak se skutečně jedná o čtení titulků, což je dost otravné. Titulky pro mě k filmům nepatří ale tady jsou bohužel už z povahy věci potřeba. Asi další věcí je pak samotné ztvárnění opic. To mi taky vadí, protože naprosto nejsem schopen rozlišit, zda se jedná o Cézara, jeho dceru, ženu nebo Jezero... a vždycky když už si myslím, že to mám, nemám. Z toho důvodu jsou nejspíš do hlavních rolí obsazeny gorily a orangutani, kterých je jinak ve filmu celkem pět. Ale budiž. Opice nechme opicemi. Stejný problém ale nastává i u lidí. Hlavní padouch je jednou zmalovaný jako podlaha v kravíně a podruhé vymydlený jako porcelán. Pro mě zase zmatek. To samé řadoví vojáci. Chápu, že někteří jsou důležitější než jiní, ale ne každý dokáže odečítat hodnosti z jejich ramenou. Takže tohle bych řešil buď jako ve Star Wars (pokud uznáváte epizodu 8) červeným flekem na přilbě nebo jako ve Star Wars (pokud uznáváte epizodu 8) černým vojákem bez ní. Vlastně se jedná téměř o analogii goril a orangutanů. No nic, když to shrnu, tak mám před sebou hezky udělaný ale zmatený film s očekávaným koncem a bez špetky invence. Hodnotím to ale s nadhledem, takže se to vejde do průměru...

• 1.7.2017  08:12

Poměrně vyvedený animák. Nemůžeme čekat od třetího pokračování něco převratného. Ikdyž já nekoukám na trailery, takže pro mě byl překvapením alespoň Drů.

• 15.6.2017  23:13

Naprostá skvělost! Zajímavé je, jak se střetli všichni tři Hrušinští. Zároveň i všichni tři veteráni.

<< předchozí 1 2 3 4