xmatysekx

Matěj Dalibor

okres Praha-východ

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 8.7.2016  15:27
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

Začátek sezóny je pomalý. Pak se to ale hezky rozjede a začne to do sebe zapadat. Poslední díly jsou však až příliš zmatené.

• 21.6.2018  23:42

Super v topu francouzská komedie. Po dílech jako Asterix a Mise Kleopatra, Taxi a další, je toto opět řemeslně skvěle odvedená rodinná zábava. Přízemní humor, parodující prvky, to prostě umí.

• 5.10.2018  22:47

Oukej, asi je nefér hodnotit film přesto, že jsem ho nedokoukal ani do dvacáté minuty, ale tedy ruku na srdce, všichni víme, jak to dopadne. Záporák má komplexy z toho, že mu slezly téměř všechny vlasy z hlavy a vypadá jako chodící mop, plus je černej a ruce má malý. Nezdárek, nulo. Ups stane se nehoda, co asi udělá? Jo a tady je ještě důležitý, že se Spidermanem potkali jednou na ulici. Takže co asi udělá? No nemá samozřejmě nic lepšího na práci, než svoje superschopnosti použít pro pomstu tomu červovi! Předpokládám, že ta hlava pomazaná do toho ještě zatáhne Gwen, která tedy nevypadá o nic lépe než on, aby to bylo jakože dramatičtější. Taky že je, celý film jste zaražený do sedaček, čumíte na to s otevřenou hubou, do toho nějaký ten orchester s dramatickou hudbou, nebo možná ne, je tam něco modernějšího. Ale stejně je to dramatický. Pak teda velký finále, potkají se tam, Gwen se ocitne někde v nesnázích, protože je to uplná kráva a nedělá, co jí hodný a o poznání zkušenější, co se boje týče, Spiderman poradil. Atmosféra hosutne, vy už skoro ani nedýcháte, zatímco Spiderman se snaží levou rukou zneškodnit Chodící Mop, pravou správně načasovat vytažení Gwen z hořícího čehosi tak, aby to hned za ní všechno vybuchlo, a do toho si jede jakoby nic svoje teenage hlášky, ze kterých je vaše přítelkyně nejspíš dost na větvi. No přiznejte si to, kdy jste ji naposledy takhle rozesmáli? Jo takhle, vy jste na tom podobně jako Mop. Takhle nějak to skončí, dají si pusu a žijí spolu šťastně až do smrti, až tedy na to, že je čeká ještě trojka. Jako ne s Mopem nebo tak, ale jako třetí díl. Oukej, asi bylo nefér nedat na začátek spoiler alert, ale tedy ruku na srdce, všichni víme, kolik lidí doopravdy čte moje komentáře. Tímto zdravím Honzu a Michala, především tedy Michala. Díky, že jste to dočetli až sem. Jak se máš, Míšo? Sorry, že teď na tebe nemám moc čas, no. Je toho fakt hodně, ale těším se na další brzké setkání. Asi nebude zase až tak brzké, protože ty už ses taky pochlapil a našel si nějakou tu štěrbinu. To už mi zbývá jenom jeden mop... co se dá dělat.

• 5.3.2015  10:09

Sakra to bylo silný! Fakt sem ke konci málem brečel. A to nejsem Američan, nedovedu si představit, jak to vypadá po projekcích tam. Nejspíš rovnou u východu vybírají ty bojeschopné a odváží je na výcvik (ti zbylí jdou ke zdravotníkům). K filmu samotnýmu: Je to celý takový nádherně uvěřitelný a bezprostřední, že moc nevnímáte, jak dlouho že už tam dřepíte a najednou je vám smutno. Bradley je fakt správný "redneck". Kšilt dozadu a střílí jednoho muslima za druhým. Bez výčitek. Jediné výčitky má z toho, že jich mohl zabít víc. Já bych je měl, kdybych tomu nedal minimálně 5 hvězd. Akční scény sou super. Tak akorát krve... Všechno do sebe zapadá a odkazy na skutečný události to celé podtrhují.

• 24.12.2017  20:27

Výborná pohádková komedie pro celou rodinu.

• 17.7.2015  10:45
    Ant-Man (2015)

Celý film mi utekl hrozně rychle. Trošku mě to mrzelo. Čekal sem větší podívanou, bylo to ale asi naivní, když uvážíme, že jde o Ant-Mana - hrdinu, jehož schopnost je zmenšovat se. Této schopnosti hojně využívá ve výborně zpracovaných akčních scénách. Vedle nich nám film nabízí i notnou dávkou humoru; hlavním tahounem v tomto oboru je Scottův kamarád původem z latinské Ameriky, který krutě chrlí jednu zbytečnou informaci za druhou, a jeho parťáci. Finální bitva byla krásným vyvrcholením a shrnutím celého díla. Rozhodně doporučuji a rozhodně ne v dabingu - neužijete si tolik srandy.

• 20.5.2017  22:30

Naprosto výborná komedie prošpikovaná hovnama. Miluju.

• 9.3.2016  21:48
    Ave, Caesar! (2016)

Jako nevim. Hodně dlouho jsem neviděl divnější film. Doteď jsem nepochopil většinu scén. Nedává to smysl (aspoň mně ne) a to je super! Samozřejmě fakt, že se na plátně objeví známá jména je pro někoho lákadlo samo o sobě ale v tomhle případě by to pro mě byla spíše neskutečná dávka dekadence a nekonvekčního humoru. Jdi na to taky!

• 30.4.2015  13:56

Avengers jsou hlavně hrdinové mého srdce. Na film sem se těšil opravdu dlouho a troufám si říct, že nic lepšího už letos nebude. Jednoduše to byla mrda. Jako měl sem za sebou 21 hodinový marathon MARVEL filmů, tak si to možná nepamatuju dost dobře, ale byla to mrda. Opět nás film snaží nakopávat už od první vteřiny, což se mu skutečně daří. Postupně se dostáváme do děje, zjišťujeme, co by jak mohlo být a další scény nám naše představi dokonale ničí a opět nás nakopávají. Všechno to nádherně doplňují komické kousky našich superhrdinů, kterých je ve filmu dost a vůbec to nepůsobí jako lámání přes koleno. Zároveň si film stále udržuje vážnost a od akce neutíká. Všechno spěje do epického finále, kde už to trošku balancuje na hraně kýče ale to jen na chvilku, hned se nám to elegantně vrací do roviny epična a mrdy, jako tomu bylo ve zbytku filmu. (1500%)

• 24.4.2019  20:06

Endgame jsem shlédl v Nizozemsku, s nizozemskými titulky. Byl to opravdu jiný zážitek než v Čechách. Bylo do určité míry skvělé, že tam byla atmosféra jako na stadionu - lidé skandovali, když jejich oblíbený hrdina udělal něco hustého, smáli se a tleskali povedeným gagům. To bylo trochu horší, protože oni si to přečetli v titulkách dřív než to hrdinové řekli, což jsem pak přes smích neslyšel. Takže vtipné to asi bylo, ale nevím jak. Co se týče těch hustých věcí, tak těch je tam nad míru. První třetina filmu sice byla poměrně táhlá, ale nutná. Přinelsa i tak na plátno věci, které jsem od Marvelu ještě pořádně neviděl. Každý hrdina se představil zároveň i jako člověk. To jsem čekal. Nečekal jsem ale, že druhá třetina filmu bude až tak moc protkaná odkazy na předešlých 12 let filmů, což mě ale potěšilo. Třetí třetina už bylo takové shromažďování celého vesmíru a epická bitva zakončená rozhřešeními životů jednotlicých postav. Některé skončí lépe, některé hůř.

• 15.8.2018  12:09
    Baby Driver (2017)

První půlka stojí za nic. Ke druhé se tedy musíte prospat a pak se to všechno stane ve 20 minutách... film o ničem.

• 23.3.2016  22:58

Celý film se jakože hrozně moc chystá na epickou bitvu. Která hrozně moc začne. A hned skončí. Jakoby už samotné přípravy zabraly až příliš mnoho času a na to nejlepší jako by už nezbyl, protože konec musel taky mít dostatečně dlouhé záběry na americkou vlaječku... Takže dojem z filmu trošku rozpačitý. Hlavní záporák mi neseděl, rádoby Joker asi. Ale o dost slabší. Spíš asi tak, že jak film plyne tak jeho osobnost nějak ztrácí charakter. Asi jsem od filmu očekával více. Jak jsem naznačil na začátku, velké finále není až tak velké. I ta zrůda, co vyleze z godzilýho vajce nebyla příliš strašidelná. Nedostala na to chudák ani tolik prostoru. Neměla žádný moment překvapení. Navíc byla vpodstatě od začátku jasná. Takže žádnej trhák.

• 15.4.2019  12:20
    Bird Box (2018)

Nemám rád horory a neukončený filmy, tudíž nemůžu dát 5, ale jako bylo to dost hustý.

• 2.2.2019  10:02

Je to první film, který jsem podobného druhu viděl. Pro mě tak první půl hodina opravdu zajímavá. Po hodině, kdy se vracíte v ději (nebo vlastně nevracíte) a ono vám to dává jiné možnosti, tak mě to celkem přestalo bavit, ztratilo to drive a rozhodování bylo již motivováno spíše chutí to už dokončit, než opravdu zjistit, co by kdyby...

• 16.2.2018  12:27

Ve své podstatě celkem zklamání: Občanská válka ve Wakandě ve dvou hodinách. Na mě trochu moc nesmyslů a nevěryhodných nebo snadno čitelných dějových ‘zvratů’. Ale je to origin, tak třeba to dál bude lepší.

• 22.7.2015  10:07
    Bojovník (2015)

Od začátku do samotného konce vám film nenabídne naprosto nic překvapivého. Všechno je naprosto čitelné a předvídatelné. Jde o klasický postup 'from hero to zero - than back'. Souboj a trénink metaforicky znázorňují souboj o rodinu (dceru), který samozřejmě podceňováný Hope vyhraje díky tvrdému tréninku, ke kterému ho vede jiný strokotanec kompenzující si na něm svoje dřívější neúspěchy. Scénář totožný s animákem 'Auta', avšak natočený velice působivě. I přesto, že všechno, co přišlo sem očekával, dokázaly mě některé scény dojmout a uchvátit. Herecké i sportovní výkony Jake Gyllenhaala bych tady hodnotil velmi vysoko, protože vpodstatě jen díky nim by měl film dostat 4 hvězdičky.

• 29.4.2019  16:47
    Bonding (TV seriál) (2019)

Jako seriál, který si pustíte k obědu, čemuž ta stopáž nasvědčuje, to moc nefunguje a že by to nějak extra rozvířilo vody anomálních způsobů sexuálního uspokojení a s nimi spojená společenská tavu, to se vlastně také říct nedá. Nejhlouběji se to dostane na úroveň líbání dvou homosexuálních mužů a močení na chlápka v obleku. Nevím, na koho Netflix cílí ale mám pocit, že mládež už tohle téma dneska nijak nepohorší a starší generace se na to v téhle formě nepodívají. Osobní příběhy a motivace jednotlivých postav se nijak nevysvětlí. Nicméně, je to velmi krátká série, kterou shlédnete za odpoledne, ne-li rychleji a místy i pobaví.

• 14.4.2019  17:54
    Bright (2017)

Superdivný a nečekamý. Jako slabších pět, ale ten svět se povedl, jen moc magie.

• 5.5.2016  14:19

Představte si následující situaci: páchnoucí vesničan z Brna si vyjede do Prahy.

• 7.4.2019  14:27

Zase takový ten film, který musí nějak dopadnout a všichni vědí jak. Hraje se tedy jen o to, jestli udržíte divákovu pozornost až do chvíle, kdy se to stane. Tady se to povedlo. Fakt mě to bavilo. Ale na druhou stranu, to byl jeden z těch filmů, kde jsem docela předpokládal i zápletku (opět tedy i díky tomu, že jsem znal 'budoucnost' toho filmu). Pak ale nedává moc smysl, proč se nějak nedomluvili lépe, dřív, nedošlo by k tolika ztrátám. No nic, to je prostě složité, ale i tak mě to moc bavilo a určitě se na ni těším v Avengers: Endgame. Akorát konstelace sedaček, dveří, sluníčka a plátna byla taková, že když barbaři odcházející v sekundě počátku titulků nechali otevřené dveře, kterými sluníčko krásně ozářilo plátno, na kterém jsem hledal krásné umělecké titulky, potažmo potitulkovou scénu, kterou jsem také mimochodem odhadl.

• 18.4.2019  20:03

Caprio potvrzuje svoji formu (u mě, není to chronologicky seřazeno). Nečekal jsem, že ten film bude zrovna tohle, ale konec se mi zase hrozně líbil. Tom Hanks je tam taky naprosto úchvatný. Mám rád tyhle scénáře založené na skutečných příbězích. I kdyby to nebyla pravda, když to tam napíšou, hned mě to zajímá.

• 12.2.2016  21:44
    Deadpool (2016)

Všecko okolo jsou jenom kecy. Hrozně jsem se u toho nasmál. Prostě si třeba vpodstatě jenom tak láme ruce. Haha.

• 30.7.2017  11:24
    Divočina (2006)

Blbost. Trochu předělaný Madagaskar. Nevtipný, nenápaditý.

• 23.1.2015  19:09

Tahle partička v čele s mamutem Mannym si mé srdce svými dobrodružstvími příliš nezískala. V tomhle dílu se nám na featu objevují piráti z Karibiku, což mě tedy přišel neskutečný kýč. Mamut vs. pavián? Ne, díky. O tu humornou část filmu se nám snaží postarat Sid společně se svojí bláznivou babi a mutantním zmetkem Scrattym. Bohužel neúspěšně. Vcelku je pro mě film i přesto, že sem od toho čekal málo, docela zklamáním.

• 10.11.2016  11:54

Po dlouhé době jsem zašel do kina na film. A byl to hnedka mnou velmi očekávaný Doctor Strange. První věcí, co mě překvapila byla jeho krátkost. Všechno to hrozně rychle uteklo a důležité, zlomové scény jsme za sebou viděli v rychlém sledu. Vlastně jako ruce pryč, temnota, bitva, konec. Přišlo mi to jako tak půl hodina. Dále vzhledem k tomu, že jsem aichmofob, tak mi scény z prostředí nemocnice úplně nedělají dobře (tak proč na to chodíš, vždyť se to sakra jmenuje 'DOKTOR Strange'?!)... Pak se dostáváme k těm scénám jak vystřiženým z Počátku, kde se všechny ty tvary po osách zrcadlí a kroutí do zborvených ploch a mizí v nekonečných spirálách, které mi přišly hrozně zmatené a nepřehledné, což mi dojem z nich kazilo. Ale záměr chápu a vlastně je to provedené dobře. Celkově je to vlastně fajnovka.

• 20.7.2017  08:29
    Dunkerk (2017)

První dojmy z filmu byly velmi pozitivní i přesto, že jsem měl po opakovaném shlédnutí traileru poměrně vysoká očekávání. V předpremiéře jsem film viděl v IMAXu, což je u takto provedeného filmu téměř nutnost. V podstatě bylo výtvarné zpracování to, co mě na filmu bavilo skoro nejvíc: zbytky nedopečeného filmu v obraze, barvy, hudba od Zimmera - to všechno filmu sluší a dokresluje to ponurou atmosféru, chvílemi až beznaděj. Scény bitev letounů jsou také vskutku úchvatné. Další zajímavostí je pak zachycení děje, který je rozdělen do tří hlavních dějových linií, které směřují od začátku ke svému postupnému splynutí. Jenže každá se odehrává v jiný čas a ve filmu tak skáčete dopředu a dozadu po časové ose, což ve mně zpočátku vyvolalo zmatek. Některé scény vidíte dvakrát, z jiného pohledu. Když jsem si to uvědomil, film mě začal zase o trochu víc bavit. Samotný příběh by se mohl vlastně lidem, kteří dávali pozor ve škole zdát trochu nuda, když z dějepisu víme, jak to končí. Ale omyl. Jde především o konkrétní lidské příběhy. Jejich osobní boj o přežití. Příběhy o sobectví, o pomoci, o odvaze, o zbabělosti. Všichni chtějí domů za každou cenu. Za každou cenu pryč z pláže.

• 6.2.2018  22:23

Wrestling střiženej Vinetouem a celý je to hozený někam do tropů. Sylvestr je asi stejně dobrej režisér jako vypadá.

• 22.11.2016  21:28

Název filmu by napovídal cosi o zvířatech. Ve skutečnosti je tam tahle dějová linie při nejlepším až sekundární. Což teda nemusí nutně znamenat, že je to špatně. Pak ale samotná zvířata; většina z nich vypadá úplně blbě. Jak z příšerek s.r.o. To teda ulplně do jinak celkem hezky potemnělého New Yorku nepatřilo. Spíš jako působilo kýčovitě. Ale třeba ten prototyp blbečka vlastně byl zpracován dost blbě a asi nejlepší mi přišlo to hlavní zlo! To jo. Jako nečekejte Harryho. Na ten svět to navazuje fakt málo.

• 14.11.2018  23:10

Druhé pokračování příběhů ze světa Harryho Pottera bez Harryho Pottera přineslo spoustu zajímavých momentů. Oproti jedničce tu již toliko nejde o zvířata. A to je převážně dobře, protože to byla jedna z věcí, která se mi na prvním dílu nelíbila. Karikatury fantastických zvířat jsou zde zahaleny do temného hávu grindelwaldových zločinů a sluší jim to více. Ikdyž i tak jsou příliš barevná a jakoby nelogická a tím pádem skoro neuvěřitelná a to myslím v tom špatném slova smyslu. Celkově se mi ale líbí, jak je zde nakládáno s magií jako takovou. Čarodějové a čarodějky ji používají téměř ke všem činnostem, což je naopak velmi racionální a uvěřitelné, a v původní sérii Harryho mi to chybělo. Pokud mám říct něco o technických kvalitách filmu, tak mě už docela nebaví Mlokův autistický pohled ‘prosím, neubližujte mi, jsem hodný a mám všechno rád’. Kamera se mi zdála místy tak jakoby odfláknutá s podivným ostřením, což ale mohl být umělecký záměr. Týká se to především prvních scén z ministerstva a pak několika scén z konce filmu, například proslov. Celkově se ale jedná o slušný filmový zážitek, který si ale asi nechám na podruhé utéct.

• 21.4.2019  23:57

Naprostá paráda od začátku do konce. Čekáš, že to přijde, ale chceš to a těšíš se na to. Chceš, aby tomu hajzlovi rozbil ksicht. Je to tvrdý a plný. Zároveň mě začíná bavit Ryan Gosling. Emma Stone pořád nic moc. A samozřejmě jsem rád i za další známé tváře. Fakt nabitý a dobrý!

<< předchozí 1 2 3 4 5