xmatysekx

Matěj Dalibor

okres Praha-východ

<< předchozí 1 2 3 4
    • 5.10.2018  22:12
    Westworld - Série 1 (série) (2016)

Reklama v metru, která nebyla na Rohlík nebo Alzu, a já si aktivoval měsíc HBOGO zdarma. No, řekněme, že mi na tu srandu nestačil, ale stál za to! První série někam spěje, vy nevíte kam, kdy se co posere, jak moc a tak. Pak se to začne divně motat, někdo je někdo jinej, psycho. Pak je to celý ještě jinak a trochu se do toho začne motat někdo jinej ještě, ale ten je nakonec taky někdo jinej a ten první je pak vlastně ten samej. Respektive je ten, kdo jste si mysleli, že je, ale mysleli jste si to špatně. Potom přijde ta chvíle, to je zhruba v půlce té série, kdy už si myslíte, že to tak nějak chápete. Že už se v tom tak trochu orientujete. Jako i v tom světě, kam kdo chodí, kolik je hodin a tak. To je přesně ta chvíle, kdy zjistíte, že teda jste si to mysleli blbě a vlastně je to celý vyprávěný uplně jinak, možná skoro i o něčem uplně jiném, ale to už jste si ve skutečnosti mysleli, jenom jste na to zapomněli. Teda nezapomněli, jenom vás zmátlo to, že ten někdo jinej, je ve skutečnosti tamten, co vypadal, že je ten, co o něm mluvili předtím. Nicméně, oni to pak maličko ještě zamotají, protože ti dva se potkají, ale někde jinde, než kde jste se domnívali, že se celou dobu mohou potkat. To už tam ale je někdo jinej, ten tam přišel od nich jakoby nečekaně. Nebo takhle, oni to nečekali, ale vy už jste si podle toho, jak se to vyvíjelo, mysleli něco jako tohle. Pak to nějak dokoukáte a chcete teda ten zmatek nějak vysvětlit, tak si to pustíte a myslíte si, že jako nevíte.

• 5.10.2018  21:37
    Venom (2018)

Už tak jako z nudy jsem si po práci skočil do kina Venoma, o kterém bych býval, kdybych ho nedávno netetoval kolegovi z práce na rameno, ani neslyšel: 'Jo a Eminem k tomu udělal track.' Super, tak teď tam chci jít. No, ale šel jsem. Tom Hardy je kdo? A proč je celej film spocenej jako by doběhl pátnáctistovku v Riu? Jasně, začíná to jako Predátor. Jo tak, ono to tak i končí. Aha. Tak to já jdu domu, ještě toho Eminema doposlouchám. Dobrý to bylo. Na titulky po delší době dalo koukat jen tak. 'Co? Dal bych si číze.' PS: Třísté padesáté hodnocení patří uplnou náhodou Venomovi.

• 21.6.2018  23:42

Super v topu francouzská komedie. Po dílech jako Asterix a Mise Kleopatra, Taxi a další, je toto opět řemeslně skvěle odvedená rodinná zábava. Přízemní humor, parodující prvky, to prostě umí.

• 30.4.2018  12:55

Nejlepší jsou ty černý děti. Jim Carrey je opravdu skvělý herec, ta chvíle, kdy se Hank pere s Charliem, to jsem napochápal, opravdové herecké umění!

• 4.2.2018  23:58

Když pominu fakt, že film nedává sebemenší šanci na zhlednutí v horizontu delším jak několik měsíců, pak ho můžu hodnotit jedině pozitivně. Je to vtipné a spravedlivé. Dělá si to srandu ze všech stejně. Místy sice film nešlape na 100 %, ale vše je vynahrazeno velmi dobře čitelnými referencemi na aktuální dění na české politické scéně, ze (do) které si tradičně střílí. V podstatě se tak jedná o další díl Kanceláře Blaník, a je možná škoda na to vyplýtvat celý celovečerní film. Další škoda je nedotažený koncept prezidenta Blaníka, který se mohl účastnit alespoň prvního kola voleb. Čistě z hledisla filmového to považuji za tu část filmu, kde došlo k mírnému selhání. Toť vše.

• 28.12.2017  22:27

Tak to je dobrá srajda.

• 24.12.2017  20:27

Výborná pohádková komedie pro celou rodinu.

• 31.10.2017  08:48

1. Vývoj postavy Thora: Bůh hromu dozná v rámci filmu značných jak vizuálních tak charakterových změn. Co se těch kosmetických úprav týče, myslím, že z Thora se stal tak trochu buran. Dlouhé vlasy napovídaly původ severského boha. To samé ale platí i pro jeho mrštný jazyk. Po prvním snímku série, kde dospívá, a druhém, který byl těžký, temný a poměrně vážný, se nám Thor ukazuje jakoby zase o krok zpátky. Je z něj opět výrostek sršící sebevědomím, který bere všechno na lehkou váhou. Na což navazuje další bod... 2. Humor v sérii: Protože humorem nekypí jen Thor, ve filmu se vtipné hlášky potkávají jedna s druhou. Metá je i Hulk, i Thor, i Banner, i random chlápek s mečem, i Hela, i Skurge, prostě všichni. 3. Co bude dál? Hrdinové nám známí postupně přestávají stačit svým nepřátelům, jejichž síla každým dílem roste. Vyvstává tedy otázka, kam to půjde dál? A jak vlastně bude vypadat Infinity War? Snese ještě filmové plátno takový spektákl? Za mě je to tak, že se na to těším a myslím, že ten bordel zvládnou ukočírovat, stejně jako tady.

• 20.9.2017  13:56

Po prvním díle, který mě šokoval svou velkolepou dekadencí a dekadentní velkolepostí, jsme se s dvojou drželi spíše při zemi: Na tom jsme se s kolegy shodli. Žádné scény v kostele ani vybuchující hlavy se nekonaly. Teď když bych pokračoval za sebe, tak jsem žádné vybuchující hlavy nepotřeboval. Ani Samuel L. Jackson mi nechyběl. Roli hlavního padoucha si vzala na starosti Julianne Moore. Zvládla to na výbornou, i s tím pitvořivým vystupováním. Nepotřeboval jsem ale ani scény v kostele. Dostatečně mě v napětí drží (oproti jedničce) trošku vážněji naladěná atmosféra plná odhalování starých i nových agentů. Některé kroky postav jsou v rámci detailů maličko nelogické, což ve výsledku nijak nenarušuje - ba možná naopak - gradující vývoj. Linka je prošpikovaná referencemi na jedničku, některé zábavné, jiné méně, ale přesto potěší.
Velmi zajímavá mi ale připadá ta zpráva, kterou má (možná ne prvoplánově) film přenést. A tím je legalizace drog. Jakási komparace tvrdých drog a například alkoholu či dokonce cukru a postoj pana prezidenta vůči uživatelům. Na konci si vlastně říkáte, zda opravdu Kingsmani jsou ‘ti hodní’. Nebo možná neříkáte, ale mohli byste se nad tím zamyslet. Chci tím jen říct, že možná na první pohled tuctová akční buřtárna může mít i vyšší cíle, jen se nad tím zamyslet.

• 26.8.2017  22:14
    Last Chance U (TV seriál) (2016)

Fantastický seriál z dílny Netflixu, zachycující prostředí univerzitní ligy amerického fotbalu. Spojení velmi kvalitní produkce a střihu navodí zvláštně motivující atmosféru. Povinnost pro fanouška každého sportu, který chce nahlédnou pod pokličku ambiciózního projektu.

• 20.7.2017  08:29
    Dunkerk (2017)

První dojmy z filmu byly velmi pozitivní i přesto, že jsem měl po opakovaném shlédnutí traileru poměrně vysoká očekávání. V předpremiéře jsem film viděl v IMAXu, což je u takto provedeného filmu téměř nutnost. V podstatě bylo výtvarné zpracování to, co mě na filmu bavilo skoro nejvíc: zbytky nedopečeného filmu v obraze, barvy, hudba od Zimmera - to všechno filmu sluší a dokresluje to ponurou atmosféru, chvílemi až beznaděj. Scény bitev letounů jsou také vskutku úchvatné. Další zajímavostí je pak zachycení děje, který je rozdělen do tří hlavních dějových linií, které směřují od začátku ke svému postupnému splynutí. Jenže každá se odehrává v jiný čas a ve filmu tak skáčete dopředu a dozadu po časové ose, což ve mně zpočátku vyvolalo zmatek. Některé scény vidíte dvakrát, z jiného pohledu. Když jsem si to uvědomil, film mě začal zase o trochu víc bavit. Samotný příběh by se mohl vlastně lidem, kteří dávali pozor ve škole zdát trochu nuda, když z dějepisu víme, jak to končí. Ale omyl. Jde především o konkrétní lidské příběhy. Jejich osobní boj o přežití. Příběhy o sobectví, o pomoci, o odvaze, o zbabělosti. Všichni chtějí domů za každou cenu. Za každou cenu pryč z pláže.

• 15.6.2017  23:13

Naprostá skvělost! Zajímavé je, jak se střetli všichni tři Hrušinští. Zároveň i všichni tři veteráni.

• 20.5.2017  22:30

Naprosto výborná komedie prošpikovaná hovnama. Miluju.

• 5.5.2017  13:21

Klasicky skvěle odvedená práce. Yondu s čírem je tak hustej, že jsem z toho dostával křeče. Moc sem nepochápal Draxe, ten byl asi celej film zfetovanej. A samozřejmě taky náležitě hustej. Rocket si jede to svoje, jen je na všechny víc hnusnej než v jedničce a ono je to už asi trochu sere. Baby groot naštěstí nedostal zase tak moc prostoru. Takže taky pozitivní. Gamora řeší vedle existencionálních problémů celýho vesmíru i ty svoje rodinný. Podobně je na tom i Star Lord. Každej to teda řeší po svým ale ve finále jako tým. Klasika. Což je ale super. Nejlepší na tom je, že jim prostě věřim. U ostatních filmů má občas člověk trochu strach, tady prostě víš, že oni jsou tak dobrý, že to daj. To je taky skvělý. PS: Úplně nejlepší na tom je, že bude další! PPS: Už teď se těším. PPPS: Stan Lee je tam dvakrát. PPPPS: Protože to má pět potitulkovejch scén... PPPPPS:Můj komentář už taky.

• 3.4.2017  22:04

Francouzská kinematografie je boží! Opravdu zbožňuju tu prvoplánovost každýho druhýho vtipu. Nejvíc prostě! Asterix a tohle by mělo být někde vystavený.

• 1.3.2017  21:28

Hovno? Všude rozmrdaný hlavy a děsně plesnivej Logan. Super. Mohlo tam bejt víc Johnyho Cashe.

• 25.2.2017  23:19

Velmi vydařený kousek. Oceňuji nápad. Svět je poměrně dobře propracovaný. Charaktery spolu dobře fungují. Zlom v posledních chvílích je dobrým prvkem v jinak předvídatelném ději. Třeba se někdy dočkáme pokračování.

• 20.2.2017  00:17
    Pustina (TV seriál) (2016)

Výborný! Deprese, zmatek, beznaděj, úpadek. Pustina. Tohle mě celých osm dílů skutečně ničilo. To prostředí je dokonalý. Dokonale temný. V každém ohledu. Skvělá kamera. Všechny ty záběry na doly, na záclony, na šlapky, na stůl s popelníkem. Všechno to krásně dokresluje tu šílenou atmosféru, kterou série má. Charaktery mi přijdou neskutečně vyladěný, skvěle se spolu konfrontujou a vytváří dost drsný situace. Každou chvíli vyplouvá (občas doslova) něco dalšího na povrch, nový vztahy, nedořešený věci a tak. Dost všechno komplikuje vyšetřování, z různejch osobních důvodů, který jsou zase napojený na nějaký vyšší vazby. Ten má na lopatě tamtoho a proto neřekne tohle ale zase potřebuje od toho támleto, tak řekne něco jinýho jinde... nářez. Zmatek to byl šílenej, přiznám se, že o pachateli jsem ani nevěděl, že v seriálu byl. To bylo dost krutý, věnoval jsem pozornost holt dost jinejm věcem. PS: Z Duška jsem se prostě posral.

• 20.1.2017  10:05

Klasický MARVEL. Super.

• 15.12.2016  01:51

Prodstředky dvacátého prvního století se spojily s charakterem a kouzlem první trilogie. A výsledek? Neskutečná mrda! Normálně přijdeš do kina. Nadrženej na Star Wars, že jo. Stojí ti péro, husina a tak. Ale tohle! Hrozně tě to ze začátku sejme neskutečnym vizuálem. Pak to prostě šlape a nechápeš. Tim, jak postavy neznáš, tak tě nesere, že chcípaj. Prostě jedeš dál, dál nechápeš, co se děje a seš z toho vzrušenej, jak mladej na skejtbordu. Hrozně tě baví ta atmosféra, protože je strašně epická a celý je to ve vesmíru ale najednou v kamenýn dole, co vlastně ani neni kamenej důl. Nebo je, ale to je ti taky jedno, protože je to super. Pak prostě láva! Super! Darth Vader! Kurva, jo! Pak si šaháš na péro, cejtíš ještě teplou moč, protože sis před chvílí u scény s umírajícím slepcem maličko učůr a přeješ si, aby to nikdy neskončilo. Přitom víš, že to skončí. I jak. Jen doufáš, že nevíš kdy.

• 27.9.2016  22:48

Naprosto fantastické archivní záběry. Komentáře ze současnosti taky skvělé. Závěr filmu je prostě úžasný. Zároveň smutné...

• 18.7.2016  23:04

Série o obživlých hračkách dobyla mé srdce již prvním dílem. Třetího jsem se jako obvykle obával. Jenže zbytečně. Je to super. A ten konec je opravdu nejvíc.

• 5.5.2016  14:19

Představte si následující situaci: páchnoucí vesničan z Brna si vyjede do Prahy.

• 1.4.2016  20:58

Po dvojce jsem nečekal nic, než ještě slabší pokračování jedničky, která mě vlastně taky nějak extra nebavila. Teda ale co jsem viděl mě hrozně bavilo! Scénáristé nádherně navázali na předchozí děje, jako by to bylo plánované od začátku (možná bylo..), některé vtipy, nad kterými bych pravděpodobně jinde ohrnul nos mě tady náramně bavily! Dost tomu dalo originální znění, prostředí útulného kina, 2 promile v žíle a hromada tlustých pand. Super zábava od začátku do konce. Velmi se mi líbila celková grafika filmu, ty občasné jakoby 2D sekce... A titulky nejlepší Díky za to!

• 9.3.2016  21:48
    Ave, Caesar! (2016)

Jako nevim. Hodně dlouho jsem neviděl divnější film. Doteď jsem nepochopil většinu scén. Nedává to smysl (aspoň mně ne) a to je super! Samozřejmě fakt, že se na plátně objeví známá jména je pro někoho lákadlo samo o sobě ale v tomhle případě by to pro mě byla spíše neskutečná dávka dekadence a nekonvekčního humoru. Jdi na to taky!

• 9.3.2016  21:44
    Grimsby (2016)

V první řadě doporučuji počkat si na potitulkovku. Leccos se vysvétlí. Odlehčený scénář mě zabavil na celých 82 minut zcela královsky! Smál jsem se až se za bŕicho popadal a tak... Narážky na významné osobnosti současného i minulého svétového dění, které sami sobě nejsou vůbec podobné a ani nedává jejich spojení s tou kterou událostí, bych rád vyzdvihl jako hřeb celého filmu. Na hřeb by se měla pověsit cedule: 'POZOR, ZÁBAVNÉ!'

• 22.2.2016  18:57

Naprosto strhující podívaná! Komiksová atmosféra plná pistolí a pěstí a krve a gangsterů mě nenechala ani se pohnout. Seděl sem v němém úžasu celé dvě hodiny. Strhující příběhy s nádechem mystična šlapou jako prase a stále vás překvapují... O hezký kočky není nouze. Takže je to i pro prasáky. Konec filmu je opravdová lahůdka, znovu opakující se hlášky a motivy mě dost bavili.

• 12.2.2016  21:44
    Deadpool (2016)

Všecko okolo jsou jenom kecy. Hrozně jsem se u toho nasmál. Prostě si třeba vpodstatě jenom tak láme ruce. Haha.

• 2.1.2016  15:38

Hodně známých mi říkalo: ,Koukni se na to, je to prdel!' No a tak jsem se na to koukl. A opravdu to místy je dost slušná prdel. Z počátku jsem z téhle rodinky superhrdinů byl maličko rozpačitý, ale po pár vtípkách, které byly vydařené jsem se uvolnil a film si náležitě užil. Zábava pro celou rodinu. Strhující akční scény a happy end.

• 1.1.2016  13:56
    Tři bratři (2014)

Velice mě pohádka překvapila. Byla vtipná a měla spád. Tři různé pohádky vecpané do hoďky a půl. Velice dobrý koncept. Jak to u každé pohádky je trošku zkrácené, tak to nezačne nudit. A myslím, že i kdyby byly příběhy delší, nudit by stejně nezačalo. Vtipem se nešetří a ten humor není špatný. Trošku muzikálový kabátek tomu také rozhodně sluší. Tandem otce a syna Svěrákových odvedl výbornou práci. Obával jsem se ale trojice Klus-Dyk-Piškula. Dopadlo to ale dobře. PS: Červená Karkulka byla maličko pedofilní.

<< předchozí 1 2 3 4