xmatysekx

Matěj Dalibor

okres Praha-východ

• 17.7.2016  09:26
    Teorie tygra (2016)

Musím dát hodnocení nižší, než jsem očekával v průběhu filmu. A to proto, že mě hrozně zklamal konec. Nic se jím pro mě nevyřešilo. Naopak. Některé dějové linie, které mně přišly zajímavé a ve své podstatě i důležité pro celkový obrázek z filmu, zůstaly neuzavřené a otázky s nimy spojené nezodpovězené. Celkově jsem měl vlastně problém s pochopením zápletky (některé neppchopitelné změny nálad postav a tak podobně...). To byl asi hlavní nedostatek snímku. Dalším bodem budiž část komediální. Opět mám problém smát se tam, kde většina publika. Respektive v tomto případě jsme seděli u tak vtipně smějícího se pána, že jsme se smáli také, ale to nepatří k filmu. Ovšem nechci tím říct, že by film nebyl vtipný, v některých scénách jsem se od srdce zasmál i nahlas! Takže shrnuto: povedený český film, který sice ničím neurazí, ale vlastně ani nijak nezaujme.

• 8.7.2016  15:27
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

Začátek sezóny je pomalý. Pak se to ale hezky rozjede a začne to do sebe zapadat. Poslední díly jsou však až příliš zmatené.

• 6.7.2016  00:31
    Wilsonov (2015)

V jednom dnu jsem stihl hned dva filmy na dvojité vé! Warcraft v klasickém kině a Wilsonova v letním. První z uvedených mě zklamal a druhý naopak příjemně překvapil: Když jsem prvně viděl v kině trailer, pomyslel jsem si, co to zase bude za pilčovinu? Ne, vlastně ne. Úplně poprvé jsem si myslel, že se jedná o reklamu na mobilního operátora. Až pak, že to bude píčovina. Nicméně film mě ve výsledku dokázal skvěle pobavit! K dokonalosti mu ještě chybí oněch pár kilometrů na západ, ale pomalu se blížíme! Žánrově je dílo řazeno jako krimi komedie. Takže krimi - vcelku nápadité zapojení mystického či řekneme spirituálního přesahu. Dodává to filmu potřebnou šťávu a ve vhodných chvílích napětí. A teď komedie - většina vtipů je na svém místě. A to včetně těch několika (málo) rasistických. Ano, děti, jsou tam vtipy i o negrech. A ano, jeden tam dokonce hraje. Občas se však oba žánry navzájem tlučou, kdy se do napínavé scény přiřítí agent a provrtá zeď humornými obraty na téma mučící nástroje nebo při scénce jak vystřižené z letní komedie jí chňapne po krku hnusná nestvůra z jezera. Jak jsem ale řekl na začátku, celkový dojem byl velmi dobrý!

• 6.7.2016  00:26

U hry Warcraft II jsem strávil dost času, ale asi ne dost na to, aby mi tahle serie přirostla k srdci natolik, že by mě tehle film uspokojil... Zápletka je vcelku čitelná a samotný vývoj jednotlivých charakterů ten film prostě neutáhne. Chvílemi strhující scénografie mě vlastně po chvíli přestala bavit a to samé se dá říct o hudebním doprovodu, který je monotóní a neutichající po celou dobu snímku. Velkým mínusem pro mě však byli orkové. Ti byli kapitola sama pro sebe. Což by asi bylo fajn, kdyby to nebylo tak zamotané. Vzhledem k tomu, že byli všichni orkové stejně hnusný, těžko jsem se v nich orientoval.

• 4.7.2016  23:21

S přáteli jsme se rozhodli vyrazit na film. Vedoucí výpravy zvolil Dory. Mysleli jsme, že zvolil nevalně. Po prvních zhruba 10 minutách jsem si přál, abych ztrátou paměti trpěl já. Jenže netrpěl. Ale vydržel jsem to. Pln očekávání podobného cirkusu jsem přikusoval kyselé želé a kromě nepříjemného pocitu v ústech se dostavil i příjemný pocit překvapení. Film se absolutně nevyvíjel podle mých představ. Mělo to celkem spád a vlastně i vtip. Jen teda mně to přišlo vtipné tam, kde jiní zůstavali ledově klidní. Jedna z těch hlavnějších křečovitě nastrčených postav vlastně v celkovém dojmu nepůsobila vůbec špatně a to hlavně protože se nesnažila být vtipná nebo ze sebe dělat debila. To považuji za velké plus filmu. Samozřejmě, že všechno to moře a Nemo a pak ta želva ve vás vyvolá nějaké ty vzpomínky. A celkem to v kombinaci s tim novym funguje. Plný počet asi nedávám především proto, že nejsem dítě.

• 1.7.2016  23:28
    Muzikál ze střední (TV film) (2006)

Nejlepší muzikál ever. Z Troye vlhnu i já!

• 5.5.2016  14:19

Představte si následující situaci: páchnoucí vesničan z Brna si vyjede do Prahy.

• 1.4.2016  21:37

Vpodstatě bez děje. Čerpá z roztomilé hlouposti a nevinnosti pandího hrdiny, která ale po 30 minutách nefunguje. Příběh až příliš čitelný...

• 1.4.2016  20:58

Po dvojce jsem nečekal nic, než ještě slabší pokračování jedničky, která mě vlastně taky nějak extra nebavila. Teda ale co jsem viděl mě hrozně bavilo! Scénáristé nádherně navázali na předchozí děje, jako by to bylo plánované od začátku (možná bylo..), některé vtipy, nad kterými bych pravděpodobně jinde ohrnul nos mě tady náramně bavily! Dost tomu dalo originální znění, prostředí útulného kina, 2 promile v žíle a hromada tlustých pand. Super zábava od začátku do konce. Velmi se mi líbila celková grafika filmu, ty občasné jakoby 2D sekce... A titulky nejlepší Díky za to!

• 23.3.2016  22:58

Celý film se jakože hrozně moc chystá na epickou bitvu. Která hrozně moc začne. A hned skončí. Jakoby už samotné přípravy zabraly až příliš mnoho času a na to nejlepší jako by už nezbyl, protože konec musel taky mít dostatečně dlouhé záběry na americkou vlaječku... Takže dojem z filmu trošku rozpačitý. Hlavní záporák mi neseděl, rádoby Joker asi. Ale o dost slabší. Spíš asi tak, že jak film plyne tak jeho osobnost nějak ztrácí charakter. Asi jsem od filmu očekával více. Jak jsem naznačil na začátku, velké finále není až tak velké. I ta zrůda, co vyleze z godzilýho vajce nebyla příliš strašidelná. Nedostala na to chudák ani tolik prostoru. Neměla žádný moment překvapení. Navíc byla vpodstatě od začátku jasná. Takže žádnej trhák.

• 9.3.2016  21:48
    Ave, Caesar! (2016)

Jako nevim. Hodně dlouho jsem neviděl divnější film. Doteď jsem nepochopil většinu scén. Nedává to smysl (aspoň mně ne) a to je super! Samozřejmě fakt, že se na plátně objeví známá jména je pro někoho lákadlo samo o sobě ale v tomhle případě by to pro mě byla spíše neskutečná dávka dekadence a nekonvekčního humoru. Jdi na to taky!

• 9.3.2016  21:44
    Grimsby (2016)

V první řadě doporučuji počkat si na potitulkovku. Leccos se vysvétlí. Odlehčený scénář mě zabavil na celých 82 minut zcela královsky! Smál jsem se až se za bŕicho popadal a tak... Narážky na významné osobnosti současného i minulého svétového dění, které sami sobě nejsou vůbec podobné a ani nedává jejich spojení s tou kterou událostí, bych rád vyzdvihl jako hřeb celého filmu. Na hřeb by se měla pověsit cedule: 'POZOR, ZÁBAVNÉ!'

• 22.2.2016  18:57

Naprosto strhující podívaná! Komiksová atmosféra plná pistolí a pěstí a krve a gangsterů mě nenechala ani se pohnout. Seděl sem v němém úžasu celé dvě hodiny. Strhující příběhy s nádechem mystična šlapou jako prase a stále vás překvapují... O hezký kočky není nouze. Takže je to i pro prasáky. Konec filmu je opravdová lahůdka, znovu opakující se hlášky a motivy mě dost bavili.

• 14.2.2016  21:31
    Vejška (2014)

Pan Vorel ať se nezlobí ale tohle je sračka. Jsou tu sice rádoby odvážné pasáže kdy si prohlídneme kozičky týhle a hned zase támhletý ale jinak to všechno působí tak hrozně křečovitě naaranžované, že se na to opravdu špatně kouká. Jediné, co mě udrželo u televize byla zvědavost, jestli si pro nás nenachystal ještě absurdnější situaci. A nikdy teda nezklamal. Ten konec příjde stejně nenadále jako žádost o ruku slečny Julie.

• 12.2.2016  21:44
    Deadpool (2016)

Všecko okolo jsou jenom kecy. Hrozně jsem se u toho nasmál. Prostě si třeba vpodstatě jenom tak láme ruce. Haha.

• 22.1.2016  10:50

Na animák až příliš emotivní. Animace se mi velmi líbí a film utíká. Některé dějové vraty jsem skutečně nečekal.

• 2.1.2016  15:38

Hodně známých mi říkalo: ,Koukni se na to, je to prdel!' No a tak jsem se na to koukl. A opravdu to místy je dost slušná prdel. Z počátku jsem z téhle rodinky superhrdinů byl maličko rozpačitý, ale po pár vtípkách, které byly vydařené jsem se uvolnil a film si náležitě užil. Zábava pro celou rodinu. Strhující akční scény a happy end.

• 1.1.2016  13:56
    Tři bratři (2014)

Velice mě pohádka překvapila. Byla vtipná a měla spád. Tři různé pohádky vecpané do hoďky a půl. Velice dobrý koncept. Jak to u každé pohádky je trošku zkrácené, tak to nezačne nudit. A myslím, že i kdyby byly příběhy delší, nudit by stejně nezačalo. Vtipem se nešetří a ten humor není špatný. Trošku muzikálový kabátek tomu také rozhodně sluší. Tandem otce a syna Svěrákových odvedl výbornou práci. Obával jsem se ale trojice Klus-Dyk-Piškula. Dopadlo to ale dobře. PS: Červená Karkulka byla maličko pedofilní.

• 30.12.2015  11:36

Komiks jsem četl a byl lepší. Tohle je poněkud zvláštní. Nevím, co k tomu říct.

• 27.12.2015  21:53
    Madagaskar 3 (2012)

Tisíckrát viděná zápletka. Ta obří létající diskotéka je úplně k ničemu. Lovkyně trapná. Tučnáci jsou fajnový.

• 24.12.2015  20:05
    Korunní princ (TV film) (2015)

Tak pohádka to zrovna není, ale rozhodně sranda. Popíjí víno a tím se zfetujou a nic si nepamatujou. Skvělý koncept. Maličko parodie.

• 23.12.2015  00:01

V první řadě jsem se těšil na komedii a film mě moc nepobavil. Byl ale dobrý. Dobré spojení jednotlivých charakterů vytváří zajímavé situace. Ale stejně nejlepší je prostě hláška, kterou nikdy nezapomenu asi: 'Life is one fucking beauty contest after another. School, then college, then work. Fuck that. And fuck the Air Force Academy. If I wanna fly, I'll find a way to fly. Just do what you love and fuck the rest.' Nejvíc.

• 20.12.2015  21:43

Velmi pěkná pohádka. Možná to už není tak úplně klasická pohádka. Poměrně silný příběh a myslím nestárnoucí témata. Když jsem ji viděl prvně, bylo mi 7. Byl jsem z toho dost posranej. Fakt. Výkony pana Lábuse a Lišky jsou suprový. Dodávají tomu ten komedický nádech a jakoby odlehčují jinak hustou atmosféru mezi peklem a zemí.

• 18.12.2015  19:24

V mnoha podstatných detailech film jako film sám o sobě opravdu pokulhává. Nejspíš tam nefungují principy Síly jako tomu bylo ve starších dílech. A nejspíš to skutečně je více akční, než sci-fi a fantasy. Asi fakt jo, ale ten film mě stejně dost bavil. Já jakožto fanda-neznalec jsem byl z návalu nových postav trošku zmaten. A vlastně i ze zapojení starých matadorů. (Později jsem se dočetl, že návaznost na VI není jasná nikomu, tak jim teda budu věřit...) Manýry s charaktery postav, kdy to vlastně hrozně vypadá, že tohle bude hlavní hrdina ale najednou se po něm slehne zem, pro mě byla přinejmenším divná. Druhou stránkou hodnocení je pak celkový umělecký dojem z filmu. Spousta prvků, které navozovali atmosféru dílů minulých jsem kvitoval s povděkem. Rozhodně mi nepřišli kýčovité, což u je takovýchto děl zcela zásadní faktor. Takže zpracování po této stránce je hodnocení velmi pozitivní. Možná přecejen bych si dovolil menší výtku soundtracku. Nějak nepůsobil epickým dojmem. Kýče se však tvůrci bohužel nevyhnuli při psaní scénáře a vlastně to asi moc času nezabralo. Což je opravdu neskutečná škoda. Tady už se mi prvky ze staré trilogie nezamlouvají vůbec. [Ještě teda si tam počkejte na scénu, kde se to trošku zvrtne a máme z toho SStar Wars: Epizoda (7+7). Tak nevím jestli to je náhoda, no... Vzhledem k současné situaci s uprchlíky a tak obecně.]

• 17.11.2015  22:56
    Star Trek (2009)

Jako STAR TREK moc nejedu, ale tyhle filmy fakt nejsou píčovina. Má to koule! Akorát mi vadí, jak tam pořád svítí divně to světlo. Ty odlesky... To je fakt maličkost ale. Velice dobrý film!

• 28.10.2015  20:36
    Marťan (2015)

Od začátku nelze nesrovnávat s Interstellarem. Scény z vesmíru jsou v obou případech provedeny skvěle. Tady, u Marťana se mi líbila komornější atmosféra. Hlavní hrdina je na všechno sám, opuštěn na planetě Mars, kterou kolonizuje za pomoci vlastních exkrementů a večeře na díkůvzdání. Jak poetické. Se všemi problémy se vskutku nápaditě vypořádává. Takový vesmírný MacGyver, jak mnoho lidí říká. Má vpodstatě neomezené množství lepící pásky a humoru (ale těžko říct, zda by po tolika letech izolace dokázal člověk ještě takhle fungovat). Ikdyž přijdou problémy nepřišlo mi jejich řešení nějak trapné, nebo nelogické. Emočních průjmů a proslovů jsme se taky nedočkali. Asi i proto, že na něj doma nečekala žádná plačící nutrie s 3 dětmi, ani se nevyskytla žádná spoluastronautka nabalující našeho kosmického piráta. Jen čistě přátelské vztahy. Prostě tehle film postrádal vše, co bychom od podobných děl čekali. A to je jedině dobře! Pět hvězd by tehle film dostal už jen za to, že si zalepil helmu tejpou! Miluju pásku!

• 8.10.2015  19:49

Před začátkem filmu jsme byli upozorněni, že v posledních 20 minutách se nám bude chtít zvracet. Mně se teda nechtělo ani trochu. Rozhodně ne z vysokých scén. Ake možná to bylo tím, že nemám obě oči a tudíž 3D nijak nevnímám. Stejně jako 3D brýle měl ale efekt i film. Byl dobrý. Ale to je celé. Příběh spěl od začátku k jasnému konci. A nijak strhující mi to nepřišlo. Forrest byl lepší, jo?

• 6.8.2015  20:01

U filmů jako je tento dost záleží na náladě, v jaké vás zastihnou. Téměř celý film balancuje na hranici trapnosti, kterou občas i hrubě překračuje (škola líbání). Některé laciné fóry naopak vypadají poměrně přirozeně a autenticky. Film jsem si užil, ikdyž bych ocenil kratší stopáž. Taková zábava není na 110 minut. A pár tipů na scény, které se mohly vystřihnout bych měl - výše zmíněna škola líbání, 've stanu s Fitzgeraldovými' a minimálně zkrátit nateklé varle.

• 6.8.2015  19:44

Lego jsem jako dítě (jímž jsem i teď, jen není čas) zbožňoval. Obával jsem se ale, co to nakonec bude a byla to skvělá podívaná. Humorem se tu nešetří. Do děje se nám přilétají různí superhrdinové i postavičky ze starších kolekcí Lega, což pro mě byla maličko nostalgie a celkově to pak vypadá super! 100% se na to podívej.

• 30.7.2015  00:45

Národ grázlů předčil má očekávání. Tom mi není dvakrát sympatický, ale musím mu nechat, že umí. A v takovém věku smekám dvojnásob. Snímku rozhodně delší stopáž sluší, a díky scénáři, který nás zavede do různých (z plátna ne až tak okoukaných) koutů světa sem se nenudil, naopak v mnoha chvílích, kdy už jsem si myslel, že je vymalováno, mě něčím dostal (z agentů se klubou dvojití, z dvojitých trojtí...). Byl jsem i rád, že nedošlo ke kýčovitému vyznání lásky uprostřed přestřelky nebo podobnému průseru.