xmatysekx

Matěj Dalibor

okres Praha-východ

1 2 3 4 5 následující >>
    • 24.7.2015  23:17

Povedená detektivka. Velice dobře zpracovaná. Temná a napjatá atmosféra až do konce. Chvílemi si myslíte, že už jste na to přišli, ale pak vždy zjístíte, že jste se mýlili. Kevin Bacon mi v roli policisty neskutečně sedí. Ostatní herci rozhodně nijak nezaostávají. Rozhodně doporučuji, pokud máte náladu na něco mírně depresivního.

• 22.7.2015  10:07
    Bojovník (2015)

Od začátku do samotného konce vám film nenabídne naprosto nic překvapivého. Všechno je naprosto čitelné a předvídatelné. Jde o klasický postup 'from hero to zero - than back'. Souboj a trénink metaforicky znázorňují souboj o rodinu (dceru), který samozřejmě podceňováný Hope vyhraje díky tvrdému tréninku, ke kterému ho vede jiný strokotanec kompenzující si na něm svoje dřívější neúspěchy. Scénář totožný s animákem 'Auta', avšak natočený velice působivě. I přesto, že všechno, co přišlo sem očekával, dokázaly mě některé scény dojmout a uchvátit. Herecké i sportovní výkony Jake Gyllenhaala bych tady hodnotil velmi vysoko, protože vpodstatě jen díky nim by měl film dostat 4 hvězdičky.

• 17.7.2015  12:39
    Mimoni (2015)

Když v Já, padouch 2 tvůrci tlačili humorné aspekty snímku přes roztomilost a jakousi natvrdlost mimoňů působilo to na mě trapným dojmem. Naproti tomu sólová akce těchto žlutých roztomiloušů mě mile překvapila. Očekával sem stejně nanicovatou zábavu jako od padoucha dvojky, ale dostal sem víc. Což o to, zábavné to bylo, ale příběhem se tady moc nezaobírali. Je poměrně nezajímavý, plitký. Přesto hodnotím velice kladně, protože cílovou skupinu, totiž malá dítka, tehle kousek určitě nadchne.

• 17.7.2015  11:18
    Rebelka (2012)

Jeden z nejslabších animáčů, co sem viděl. Nudný příběh plný amerických klišé. Nic mě nezaujalo ani po stránce grafického zpracovávání. Vtipné to taky nebylo. Nevím, možná to trochu bylo i dabingem. Ten český byl strašný. Nedoporučuji. Pokud se budete budit, radši si uvařte čaj a přečtěte noviny. Update: o 4 roky později si dilm pouštím znovu, abych tady na ČSFD zjistil, že už jsem to hodnotil. Zřejmě to bylo tak nudné, že jsem to zapomněl.

• 17.7.2015  11:09

Začátek filmu jsem nějak nepochopil a nevím, jestli mě měl zbytek filmu urážet nebo bavit. Protože se mi trend cestování v čase nijak nezamlouvá i tady měl tento koncept nenadchl. Že někdo něco udělal v alternativní historii a pak nastal časový uzel v kvantovém poli... Bože! Jak já to nemám rád. Když si od toho všeho odmyslím tyhle časoprostorové výlety jedná se o celkem slušnou akční podívanou. Já, jakožto člověk sérií o vraždících robotech naprosto neposkvrněný sem se ani nezasmál nebo nezavzpomínal u oněch legendárních hlášek (i tak sem je poznal, protože občas působily dost křečovitě). Abych to shrnul pro fanoušky to asi nebude dobré pokračování série.

• 17.7.2015  10:45
    Ant-Man (2015)

Celý film mi utekl hrozně rychle. Trošku mě to mrzelo. Čekal sem větší podívanou, bylo to ale asi naivní, když uvážíme, že jde o Ant-Mana - hrdinu, jehož schopnost je zmenšovat se. Této schopnosti hojně využívá ve výborně zpracovaných akčních scénách. Vedle nich nám film nabízí i notnou dávkou humoru; hlavním tahounem v tomto oboru je Scottův kamarád původem z latinské Ameriky, který krutě chrlí jednu zbytečnou informaci za druhou, a jeho parťáci. Finální bitva byla krásným vyvrcholením a shrnutím celého díla. Rozhodně doporučuji a rozhodně ne v dabingu - neužijete si tolik srandy.

• 10.7.2015  22:08

Plný dojmů sem konečně doma. Co sem od filmu čekal a co mi dal? Po shlédnutí několika trailerů jsem čekal docela slabý, efekty nabouchaný odvar z jedničky. A co mi dal? Mnohem víc! Při prvním velkolepém záběru na areál doprovázeném nádherným soundtrackem mi naskočila husina jak dřep. Už sem věděl, že to bude velkolepé a teď mi došlo, že to budu milovat. Příběh vám úplně krásně plyne, kličkuje si a občas se mu do cesty připletou artefakty z jedničky, což bych býval považoval za kýčovité, nebýt nostalgické nálady a těch krásných vzpomínek na první virtuální výpravu do parku plného dinosaurů. Chris je skutečný frajer, jak mi ukázal už v GotG a tady několika chvaty a jednou čenichovkou potvrdil. Co bych vytkl byla absence dědouška Hemonda, původního mecenáše zábavního parku na ostrově Isla Nublar, a rozhodně by to nebyly, jak mnozí hnidupichové zdůrazňovali, vědecké nepřesnosti. Díky za tohle dílo!

• 10.7.2015  09:12

Velice kvalitní sci-fi. V ději sem se zpočátku trošku ztrácel ale nakonec se ukázal býti poměrně šťastně zpracovaným. Výkony herců hodnotím také velmi pozitivně. Nevidím důvod, proč nedat pět hvězd. Doporučuji i přesto, že jsem naprostý neznalec světa STAR TREKu. Nebo možná právě proto (?) ...

• 9.7.2015  19:55
    Lucy (2014)

Napád dobrý. Ale využit stejně jako Lucin mozek ze začátku filmu. Tak na 5%. A asi se se zvyšujícími se procenty využití mozkové kapacity hlavní hrdinky procenta využítí potenciálu filmu a jeho atraktivita jakoby snižovala. Až na nulu. Ta přišla někde na 60%.

• 14.6.2015  01:19

Trochu sem se ze začátku ztrácel ve směsi akčních scén a prostřihů do dialogů o stragii, jak na ně. A tím to tak nějak skončilo. Než sem se rozkoukal, zombie nebyly s to rozeznat Brada od plechovky od Coca Coly a běžely titulky. Film podle mě o ničem.

• 30.4.2015  13:56

Avengers jsou hlavně hrdinové mého srdce. Na film sem se těšil opravdu dlouho a troufám si říct, že nic lepšího už letos nebude. Jednoduše to byla mrda. Jako měl sem za sebou 21 hodinový marathon MARVEL filmů, tak si to možná nepamatuju dost dobře, ale byla to mrda. Opět nás film snaží nakopávat už od první vteřiny, což se mu skutečně daří. Postupně se dostáváme do děje, zjišťujeme, co by jak mohlo být a další scény nám naše představi dokonale ničí a opět nás nakopávají. Všechno to nádherně doplňují komické kousky našich superhrdinů, kterých je ve filmu dost a vůbec to nepůsobí jako lámání přes koleno. Zároveň si film stále udržuje vážnost a od akce neutíká. Všechno spěje do epického finále, kde už to trošku balancuje na hraně kýče ale to jen na chvilku, hned se nám to elegantně vrací do roviny epična a mrdy, jako tomu bylo ve zbytku filmu. (1500%)

• 16.4.2015  10:06

Skutečně není na světě lepší zábava, než sledování těchto debil ích komedií. Už od první chvíle sem věděl, že následujících 80 minut se budu bavit. A tak se i stalo. Další rozměr tomu podle mě dává i český dabing.

• 14.4.2015  12:35
    Svatba Jiřího Káry (amatérský film) (2000)

Když jsem kdysi zaslechl hlášku 'Děléj, už ste tady měli bejt štyry minuty, ty magore!', neskutečně mě pobavila. Nikdy mě ale nenapadlo, že tato hláška je pouze vrcholek ledovce, který byl téměř celý skryt v oceánu zvaném internet. Ale den se se dnem sešel (narozdíl od Stránského s Károu) a já narazil na toto unikum. Tento artefakt české kinematografie. Ihned mi bylo jasné, že to neskončí jedním shlédnutím. Nebylo, a dosud mi není jasné, co mě na tom vlastně tak strašně fascinuje. Určitě to z částí je Károva bezprostřednost a celkové nevšední vystupování všech svatebčanů, o nichž, myslím, bylo už řečeno dost. Například někde sem četl, že je to nejkultovnější video na celém českém YouTube. Pro mě tedy rozhodně ano. Je to zábava tak neotřelá a přízemní, že mě nejspíš nepřejde pouštět si to dokola a dokola pořád znovu. Nespočetné shlédnutí tohoto veledíla, kde je hlavním hrdinou (pro některé z nás skutečným hrdinou je!) alkoholik bez domova a špetky společenských konvencí Jirka Kára, mě vedla k dalšímu nespočtu zamyšlení se. A to ať už nad samotným děním na plátně, za ním, před ním, a nebo i třeba nad děním v mém bezprostředním okolí. Kolik chybí nám od prahu ulice? Co nás dělí od tak nevyhnutelné a všudipřítomné smrti? Někoho pár panáku rumu a tři sklenice rumu, tak jako to čekalo pana Ouřadu. Kdo ví? Nikdo. Nikdo neví, co nás čeká, za minuty, za dvě, za rok, za 15 let... Ani Jiří, ani Blanka, ani ten Stránskej vyprcanej. Na povrch vyvstávají ale i jiné otázky. Třeba: 'Kde je ten Stránskej vyprcanej?' A skutečně. Kde je? Nehledá každý z nás toho svého Stránského? V průběhu celého filmu zjišťujeme, že jednotlivý svatebčané neustále něco hledají nebo postrádají. Je to snad smysl života? Nebo skutečně jen ta kytka, co je na stole? Neměli bychom ale trávit čas právě hledáním té kytky? Právě v tom to bude. Hledíme neustále do sebe a hledáme odpovědi příliš hluboku. A pak zjistíme, že nemáme klíče a musíme lézt do bytu světlíkem. Možná to bude naše poslední věc. co v životě uděláme. Proč tedy neděláme to, co skutečně chceme? Jirka a jeho parta to tak dělají. Chtěj pivo zasraný, tak si ho daj. Chtěj si zahajlovat, tak si zahajlujou a ještě si zařvou 'SS!!'. Nestydí se jeden před druhým. Ani před ostatními lidmi. Mají to totiž dle svých slov 'v píči, vole,' nebo 'to mrdaj, vole.' Nemyslíte si, že právě oni jsou ti šťastní. Neřeší všemožné dresscody a etiketu a co si kdo myslí nebo nemyslí. Prostě žijou naplno. Opijou se, a jestli se ráno probudí, nebo ne, je jim skutečně jedno. Bylo toho už řečeno skutečně hodně. Určitě doporučuju minimálně shlédnout první část. Zamyslet se nad světem také nebude k zahození. Jo a nezapomeňte: DURANGA, VOLE!!!

• 6.4.2015  09:22

Bylo to strašně našlapaný. Místy přehnaný, že sem se neudržel a smál se na celé kolo. Jindy mě to zase dojímaly scény k slzám. Bylo to jako na horské dráze. A přibližně stejně rychle mi ten film utekl. Kvalitní podívaná. Bohužel nemůžu soudit, jestli to bylo lepší nebo horší než předchozích šest dílů. Snad někdy později... Jo a ještě na závěr pro Spiker01: Řadový divák nemá co vypínat.

• 5.4.2015  22:39

Skvělej film. Herecký výkony správně osmdesátkový a prostě všechno. Jenom tak na okraj ještě, že to tu vypadá dnes trošku jinak, no.

• 4.4.2015  23:22

Jediný dvě věci, co ve filmu stály za zmínku, byly kozy. Celý je to takový podivný.

• 5.3.2015  10:09

Sakra to bylo silný! Fakt sem ke konci málem brečel. A to nejsem Američan, nedovedu si představit, jak to vypadá po projekcích tam. Nejspíš rovnou u východu vybírají ty bojeschopné a odváží je na výcvik (ti zbylí jdou ke zdravotníkům). K filmu samotnýmu: Je to celý takový nádherně uvěřitelný a bezprostřední, že moc nevnímáte, jak dlouho že už tam dřepíte a najednou je vám smutno. Bradley je fakt správný "redneck". Kšilt dozadu a střílí jednoho muslima za druhým. Bez výčitek. Jediné výčitky má z toho, že jich mohl zabít víc. Já bych je měl, kdybych tomu nedal minimálně 5 hvězd. Akční scény sou super. Tak akorát krve... Všechno do sebe zapadá a odkazy na skutečný události to celé podtrhují.

• 12.2.2015  19:45

Po shlédnutí traileru jsem očekával zcela odlišnou podívanou, která však nakonec nebyla ani lepší ani horší, ale prostě jiná. Rozhodně jsem nečekal tak složitou zápletku. Nebo zápletku obecně. Johnnyho mám rád a musím konstatovat, že se mi v téhle roli nelíbil. Nebylo to úplně ono. Je skvělej herec, takže to bylo fajn, ač v některých situacích působil mírně křečovitě a chybělo tomu to něco navíc, to, proč tomu nemohu dát 5 hvězd. Je to vkusná podívaná z trošku jiného prostředí, než jsem zvyklí a s perfektně zvládnutým motivem sluhy, který je stejně věrný jako odolný, a stejně nadržený jako ošklivý. Pa!

• 12.2.2015  13:21

Ajajaj. Dlouho sem neviděl takhle dobrou komedii. Už od začátku naprosto strhující podívaná. Ten film měl nakonec všechno, co mám rád! Obleky, gentlemany, rozpůlenýho gentlemana, pistole, akci, Velkou Británii, koule, rvačky, mopse, píčoviny, vtip, zvratky, Samuela, dokonce i vybuchující mozky, o kterých sem vlastně dodnes nevěděl, že je mám rád a nakonec se dočkáte i zadku skotský princezny. No co vy na to? Já snad jen: Díky, Matthew Vaughne! Z toho filmu sem se jednoduše posral stejně, jako se měl posrat pan profesor ze svojí whiskey. Těch rvaček a akce tu nebylo zrovna málo. To správné kouzlo jim dodává ona veselá hudba, která všechny tyhle scény doprovází a podkresluje podobně, jako u Guardians. V mnoha chvílích je to menší parodie na akční trháky, což je neskutečně super. Mám z toho všeho do teď otlak na močáku a nejspíš jsem si vytvořil aichmocrusofobii. Ale stálo to za to! 129 minut zábavy, které stojí za to vidět od začátku až do úplného konce a to nejenom kvůli tomu zadku skotské princezny.

• 31.1.2015  21:48

Asi jedno z nejlepších sci-fi, co sem viděl. Možná i vůbec nejlepší, teď si nevzpomenu na žádný jiný sci-fi. Každopádně je to skvělej nápad - opakovat znovu a znovu, dokud se to nepovede. Zajímavě je zpracovaná i sama mimozemská rasa. No a na konec finále, které je pro mě velmi osvěžující záležitostí; je opravdu milé jednou vidět v plamenech jiné město, než New York se svým Manhattnem. Prostě je to opravdu velmi povedený film s hromadou akce!

• 30.1.2015  00:46

Chvilku jsem váhal, zda tomu dát 5 nebo 4 hvězdičky. Nakonec jsem, jak jste si jistě všimli, dal hvězdičky 4. Myslím si, že původní myšlenka tvůrcu, potažmo doktora Heitera, byla naprosto geniální. Ale 4 hvězdičky dávám proto, že z toho podle nevytěžili, co mohli. Ten nápad měl potenciál. Bohužel ho nevyužil. Další, co mě zklamalo, byla ona samotná stonožka. 3 články? Ale no tak, to ste chlapi? Fakt máte na víc. Možná je to kvůli nízkemu rozpočtu filmu. Rozhodně ale pořád stojí za shlédnutí. Je to cenná zkušenost, kterou by si měl každý/á prožít. Samozřejmě ve smyslu televizního diváka, ale pokud by se našli zájemci o místo ve stonožce určitě mi napište. Kdo dřív píše, ten si dřív vybírá místo!

• 29.1.2015  18:38

Tak a je to konečně tady. Ano, opravdu. Hodlám tuteď do nebes vychválit tohle veledílo. Na tomhle kousku totiž neni naprosto nic špatně. Nic. Má to šíleně strhující zápletku protkanou morálníma poučeníma o základních lidských hodnotách jako jsou přátelství, loajalita, úcta a v naposlední řadě také láska, a to ať už ke sportu nebo ke spoluhráčům, které lze v tomto případě považovat za bratry. Za Pivní Bratry! Z nuly na sto to má asi za 3 vteřiny a pak už nespustíte z obrazovky/plátna/etc. oči ani na jedinej okamžik až do samotnýho velkýho finále. To pro mě bylo více, než skvělá třešeň na téhle kopě nekonvekčního, přízemního a nesmyslnýho humoru! Dále je třeba vychválit neskutečně nabitej soundrack o kterej se postarali mimojiné i moji miláčci Reel Big Fish. Celé je to pak zabalené do krásně amerického kabátku, pospojované božíma hláškama ze kterejch sem si potrhal bránici a jiný věci, a zasazené do zákulisí sportu, jenž je symbolem přátelství, které bylo zničeno stejně, jako sport, penězi, pýchou a touhou po moci. Nakonec se však i tady najde místečko pro starou dobrou empatii, pochopení a i pro to odpuštění. To ke sportu a přátelství patří stejně, jako k pivu pěna. Závěr? Celej ten film prostě nakopává všem trapnej hollywoodskejm komediím prdel. A jestli se to nelíbí tobě, tak si lehni jinam, protože tahle je Jenkinsnova. Seš trotl!

• 29.1.2015  17:22
    Skřítek (2005)

Naprosto šílená komedie. Vůbec netuším o čem to je, proč je tam ten skřítek nebo prostě co, ale bavilo mě to neuvěřitelně. Smál sem se celej film jak dědek. Slova tu fakt nejsou potřeba. Skřítek letí - já ležím. Pro mě naprosto nepochopitelnejch 59%.

• 23.1.2015  19:09

Tahle partička v čele s mamutem Mannym si mé srdce svými dobrodružstvími příliš nezískala. V tomhle dílu se nám na featu objevují piráti z Karibiku, což mě tedy přišel neskutečný kýč. Mamut vs. pavián? Ne, díky. O tu humornou část filmu se nám snaží postarat Sid společně se svojí bláznivou babi a mutantním zmetkem Scrattym. Bohužel neúspěšně. Vcelku je pro mě film i přesto, že sem od toho čekal málo, docela zklamáním.

• 16.1.2015  18:41
    Hacker (2015)

Když jsem viděl titulek 'Hacker', očekával jsem něco, kde budou lítat klávesnice, myši a klávesový zkratky. Čehož jsem se bál, protože jsem si Chrise jako upatlanou počítačovou krysu nedovedl představit. Nakonec tomu tak naštěstí nebylo. Toho ITična tam bylo tak akorát a Chris je pořád tvrďák, a to i bez kladiva. Film se rozjede a udrží vás ve střehu až do chvíle, kdy se na plátně zjeví celou dobu tak tajemný hacker. Pak pro mě celá akce tak nějak končila. Jednak zklamání z toho zjevu, a druhak vlastně celkově z toho konce. Vesměs ale povedený kousek; dobře promyšlené některé detaily a charaktery postav.

1 2 3 4 5 následující >>