LadyPupu

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 3.10.2017  14:33
    Bába z ledu (2017)

Krásné dny, krásné chvíle... Jen oni dva. Dva osamělí lidé, kteří se potkali, protože to tak mělo být. O kolik jinak člověk vnímá krásu, když je sdílená. Silná, až do bolesti. Že je pomíjivá? Ne. To, co v člověku zůstane, i když třeba jen v záblescích vzpomínek, se stává jeho součástí a zničí je až smrt. Slámovi se podařilo skrze ledovou vodu vytvořit film plný hřejivých momentů. Pro mě důkaz, že s novodobým českým filmem to ještě není tak úplně špatné.

• 3.10.2017  13:26
    Muzzikanti (2017)

Bezobsažný nelogický blábol, který by možná nebyl tak zlý, nebýt příšerného scénáře, neumětelské režie, totálně šíleného střihu a recyklace béčkových "hvězd". Pavel Kříž s bizarním účesem vypadá celou dobu, jak když se trápí (což je jeho standardní herecký kukuč) a jeho obsazení do role rockera je úplný fail. Vlastně vůbec nechápu obsazení rolí, když půlka herců je předabována, za druhou zpívá někdo jiný a u některých je dokonce použit dabing i zpěv někoho jiného zároveň. Ztráta času.

• 30.9.2017  03:20

Drha měl rozhodně napozorováno a nažito a dokázal to ve svých filmech zužitkovat beze zbytku. První polovinu jsem sledovala bez dechu, neboť to je život sám. Perfektně vykreslené charaktery, emoce, zoufalé kroky, směšné činy, které je jedinec schopen udělat v případě, že toho druhého ztrácí. Drásavě nepříjemné. Jenže pak přišla tahanice o děti a s tím spojené (pro mě) nepochopitelné jednání Víznera, který sveřepě trval na tom, že chce do své péče syna, dcera ho vlastně přestala úplně zajímat a to mi přišlo nesmyslné a v rámci jeho jednání odporné. Každý milující rodič bojuje přece o všechny své děti a ne jen o jedno. Jeho afektované výlevy směrem k manželce "chci Míťu, dej mi Míťu" mi začaly po několikátém opakování lézt na nervy a původně pětihvězdové hodnocení sunout níž a níž. Samotný (velmi nepravděpodobný, potažmo nelogický) závěr vyššímu hodnocení nepomohl...

• 29.9.2017  22:00

Děkuji (!!!) Cinemartu, že mě nepozval na projekci. Při představě, že bych musela sledování tohohle plytkého, unylého blábolu s kostrbatým scénářem a chybějící dramaturgií absolvovat v kině, na mě jdou mdloby. Hvězda za pěknou výpravu a lokace. Jinak je to čiročiré peklo u kterého mě zajímala celou dobu jedna jediná věc - hráli v tom ti herci dobrovolně?

• 29.9.2017  20:51

Já evidentně nejsem duchovně připravená adeptka, protože když slyším slova jako citová propast, tantragram, kundalinní energie atd., směju se jak debil. Slečny se nesmály, zato se nechávaly dobrovolně odháčkovat, což v případě guru Polívky lze pochopit. Vzhledem k jeho přítomnosti a k tématu, které mě zajímá (ať již pro naivitu věřících, či schopnost jedince manipulovat s davem) pro mě zatím nejlepší díl druhé řady.

• 27.9.2017  18:22
    Botulin (TV film) (1983)

Dva smradi sežerou kus uzenýho, nůž po krájení fláknou neumytej zpátky do zásuvky, matka pak zbytek mastnýho uzenýho jebne na váhu a tu taky neumyje a pak přijde domů otec a oznámí, že v mase byl "botulin", načež se snaží jed z těla jednoho ze synů vyhnat lehce gestapáckýma metodama. Kdyby se šlo do detailů, tak by zrovna týhle rodině mohl bejt nějakej botulin ukradenej, poněvadž by dřív než by se otrávili, nakazili žloutenkou. Baka jednohubka na téma "Našim ani muk."

• 27.9.2017  09:35
    Chladna zrána (TV film) (1983)

Prý příběh o spalující touze! Pokud ano, tak ta touha je vyloženě jednostranná, protože manželka tedy moc touhou nehořela anebo měla fakt dobrý mimikry. Každopádně tohle je Drha ve své anarchistické podobě. Chvílemi to totiž působí tak, že nechal herce, ať si dělají co chtějí a pak to nějak sestříhal. Kvality Radostných událostí to sice nedosahuje, ale pár highlightů se tu najde (společné vaření, scéna odchodu do hospody...) a královnou je samozřejmě Dáša Neblechová, která v jedné ruce drží cigáro, v druhý kafe a se svými kily navíc za mohutného vyfukování kouře irituje svoje okolí kecama o tom, jak má "nemocné srdíčko". Pro mě velmi silné tři hvězdy.

• 27.9.2017  09:18
    Specialisté - Na scestí (S02E06) (epizoda) (2017)

"Byl jsem blázen, ale pak jsem si v base přečetl bibli!" Au, tak to už fakt přímo fyzicky bolí...

• 25.9.2017  18:12

To je zase takový to zasmrádlý filmový bahýnko, tentokrát s extra silným bonusovým odérem propagandy. Škoda, protože obsazení je skvělé a scény z kupé s Marvanem silně připomínají některé scény z jízdy vlakem v Andělovi na horách.

• 25.9.2017  14:13

Ježíš, tam je úplně všechno - Merlin, Lancelot, vesmírná královna, vojáci, přechytralá mladá slečna, samozřejmě i nějaký ty roboti... - mně tam k úplný spokojenosti chyběl už jen Spejbl s Hurvínkem. Příště, Míšo!

• 23.9.2017  20:08

Nuda...

• 22.9.2017  19:59
    Broadchurch - Série 2 (série) (2015)

Na Broadchurch se prostě velmi dobře dívá, ať už kvůli skvělým hereckým výkonům, či neobvyklé skladbě záběrů, místy schválně zpomaleným scénám podporujícím dramatičnost okamžiku - a že jich je ve druhé řadě požehnaně. Vítám odklon od vyloženě detektivní linie směrem k (nenudícímu!) soudnímu dramatu. 100%.

• 22.9.2017  19:50
    Miluji tě modře (2017)

Hrůza! Herecká, scénáristická, režijní hrůza. Není to vtipné, je to pouze děsivě pitomé, trapně předvídatelné, nesmyslně dlouhé a v podstatě o hovně.

• 22.9.2017  19:43
    Kousek štěstí na 14 (TV film) (1985)

Prvních čtyřicet minut jsem si říkala, že s tímhle měl jít Drha do divadla a neplácat filmovej materiál a že existují i příjemnější způsoby prokrastinace, jenže pak to dostalo docela zajímavý švuňk a mě začalo zajímat, jak to celé dopadne.

• 21.9.2017  16:21

Nic jsem od toho nečekala a ještě, že tak. I ty dvě hvězdy jsou možná moc.

• 20.9.2017  20:22
    Vdova po dvou mužích (TV film) (1981)

"Kuř! Kuř, ale potichu!"

• 19.9.2017  13:46
    Zmizení herce Bendy (TV film) (1979)

Nic moc. Teda spíš nic, než moc.

• 18.9.2017  22:42

Bože...

• 18.9.2017  22:38
    Policie Modrava (TV seriál) (2015)

Slátanina se strašidelně topornou Soňou Norisovou, která se v první sérii alespoň občas trošku snažila o jakous takous změnu výrazu ve tváři, ale ve druhé řadě už je jí to evidentně úplně u prdele.

• 16.9.2017  19:35

Poslední pád mistra Materny jsem shodou okolností (již asi poosmé) dočetla před 14 dny a o to víc jsem byla zvědavá, jak bude vypadat filmová verze. Dlouhý opět hrál Exnera bez jiskry, úplně mylně obsazená Issová byla unylá jako vždy (ten její pohled plaché laně mě irituje čím dál víc), celé je to divně ploché a samotné finále - v knize skvěle gradované - stálo za... Že se tvůrci přesně nedrží knižní předlohy jsem schopna pochopit. Erben se vyžíval v různých odbočkách od hlavních hrdinů, v psychologických hrách se čtenářem, stejně jako v překvapivých zvratech. Po čtyřech odvysílaných dílech mám pocit, že nikdo z tvůrců ani protagonistů Erbenovy knihy asi nikdy nečetl. Tedy možná až na Karla Zimu, který toho blba elektrikáře zahrál úplně přesně. Aspoň něco. Díky.

• 15.9.2017  23:10
    Výlet do velkého světa (TV film) (1983)

Začátek celkem slušně odstartuje Sovák. Fajn. Pak je to o ničem do té doby, než Boušková v totálně otřesným vohozu nakráčí do báru, kterej je celej z papundeklu a vystupuje tam nějakej úchyl předstírající kouzelníka. Děs. Ovšem to "nejlepší" přijde po nástupu Menšíka s Císlerem na scénu. Abych nebyla nespravedlivá, pustila jsem si to dvakrát za sebou, páč jsem ne všemu co ti dva říkali rozuměla, ale o moc lepší to nebylo. Na rovinu - s takovou krátkou stopáží, s tak dobrým hereckým obsazením - to takhle dojebat?!? Tak tomu říkám umění.

• 15.9.2017  22:33

Ještě pár takových rolí a vyhodím si Karla Dobrého z topky.

• 9.9.2017  22:54
    Zločin v obrazárně (TV film) (1983)

Dost nudná záležitost zajímavá max. tím, že si tu manželský pár zahráli bývalí manželé J. Jirásková a J. Pleskot a že se tam mihne v mini roli Mrkáček Čiko.

• 9.9.2017  00:41
    Spolužáci (TV film) (1973)

Má to 28 minut. Kdyby to bylo o dvacet minut kratší, bylo by moje hodnocení vyšší. Tak o jednu hvězdu... Možná... Ale spíš ne.

• 9.9.2017  00:24
    Svatba v terénu (TV film) (1972)

"Mám zabít kohouta?" - "Proč??? Copak von za to může?!" J. Marvan to na začátku rozsvítí, vypadá to vskutku nadějně, ale pak se to sesune někam do háje. Hrzán to hraje jako kdyby ho to nebavilo, Kolářová fňuká, že chce pusu, pes je trapně nadabovanej a pointa stojí za houby.

• 8.9.2017  23:57
    Můžeš mi odpustit? (TV film) (1981)

Můžeš mi odpustit, Pane Bože, že prokrastinuju u takových blbostí?!? Nejzajímavější na této "mikrokomedii" je retro vzpomínka, jak dřív vypadalo Hlavní nádraží.

• 8.9.2017  23:36
    7 životů (2017)

Pondělí, úterý, středa, čtvrtek... 7 dní mi trvalo, než jsem dokoukala tenhle bláboloidní slint. Asi jsem viděla jinou verzi, než zdejší většina. Jinak si nedovedu vysvětlit přítomnost tohoto filmu v červených číslech.

• 8.9.2017  23:14
    Muzikant (TV film) (1971)

Hrůza!

• 8.9.2017  23:11
    Krejčí Šajtle Dobrodruh (TV film) (1975)

Dost zoufalá podívaná. Moje oblíbená Slávka tady vypadá a žvatlá jak Mickey Mouse, Luba působí natolik ordinérně, až mi to bylo nepříjemné a Brodský hraje tu svou klasiku "čumim jak vrána, občas zakoulim očima, vono to nějak dopadne". Vlastně obsadit Brodského do role muže, o kterého se ženy perou je totální fail (to mohlo projít max. v Ďábelských líbánkách), selhání logiky tvůrců. Jako selhání logiky mé beru to, že jsem to dobrovolně dokoukala do konce.

• 7.9.2017  00:00
    Broadchurch - Série 1 (série) (2013)

"Myslela jsem, že žal je něco, co je uvnitř... Něco, s čím můžu bojovat a porazit to. Ale není tomu tak. Ta věc je venku. Je jako stín. Nemůžete tomu uniknout. On neroste, ale ani se nezmenšuje. Musíte s tím žít, musíte přijmout, že to tak je..." Směs bolesti, smutku, zrady drásající až do morku kostí. Obrovská nálož emocí, které plně vystoupají na povrch v posledním dílu, je podpořena nádhernou hudbou, díky níž je celkový dojem ještě silnější.

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54