titix

Alex Titikov

okres Jindřichův Hradec

1 bod

• 10.6.2018  10:47

Bavilo mě to! Mám radost, že se Pat a Mat posunul dál a jsou moderní jdou s dobou, tím jsou pochopitelné i pro dnešní děti. Mám radost, že Marek Beneš našel tu správnou cestu k posunu a nešel cestou jako Krteček, 3D s dementní pandou. Za to palec nahoru a obrovská poklona. Hudba od Zdeňka Zdeňka není špatná, nakonec mi nevadí, ale jak jsem byl zvyklí na Skoumala tak na začátku mě to úplně nesedělo. No co se dá dělat Skoumal umřel a už nic nesloží. Příběhy jsou dobře vypointované a bavit se bude i dospělí. Skeče mezi příběhy jsou namluvené, byl to šok a hned dvakrát poprvé, že mluví a podruhé, že Suchánek s Genzrem. První jsem přijal řekněme vlažně a od třetího skeče jsem se v podstatě na každý další těšil. Je to nezvyklé, ale ve skečích bych řekl, že to je dobré rozhodně to není průser. Jestli by Pat a Mat měli mluvit i v příbězích tak to nevím líbí se mi to tak jak to je. Celkově 4 hvězdy rozhodně a 1 za to že Pat a Mat nešel cestou "vrazíme tam pandu a bude" :)

• 1.6.2018  21:28
    Teambuilding (2018)

Krátce, film je vystavěn na dvou "vtipných" momentech - všichni se poblijou v autobuse cestou na teambuilding. No a tam se zase "po...serou". Tak, že to je hlavní myšlenka a pointa filmu.

• 26.4.2018  22:52

Tak pozor má to jen 89 minut a z toho úvodní a závěrečné vezmou tak cca 10 min. To už jsme na 79 min, když od toho odečtete ty záběry na krajinu , kde se nedalo režijně nic zkazit tak máme bratru 65 min. Ano, je na světě mnoho zábavnějších věcí na 65 minut než sledovat tento film. Proto to opravdu zvažte. Svoboda pracuje na nějaké své umělecké sebedestrukci, ale proč si třeba neuřízne ucho? Neříkám, že první Hodinový manžel bylo něco světoborného, ale byla to svěží současná komedie, z které jsem měl pocit ,že jako start je to dobré a další filmy mohou být jen zajímavější.Jenže další Svobodovi filmy jsou trapné a ještě trapnější, zmizel z nich nadhled vkus humor. Dvě nevěsty jsou toho pomníkem velmi laciný humor, ale hlavně spíš trapnost. Scénář naředěný, aby dal aspoň 89 minut. A celé je to jemně řečeno hloupé.

• 22.12.2016  06:31

Zklamání, jednoznačně se to kvalit jedničky ani nedotýká. Je jasné, že pokračování je vždy srovnáváno s předchozím dílem a není už tam takové to překvapení. Ale jak je vidět na Anděl páně 2 tak pokud se nic nepodcení a připraví se kvalitní scénář tak to jde. Zde je cítit přesný opak, máme čtyři postavy přidáme další necháme je projít před kamerou a je tu dvojka.Námět kolem kterého se to točí, že by si Bolek chce vzít Holubovou, ale nějak zapomněl, že je ženatý se Studénkovou je dost bizarní, ale to se dá skousnout je to komedie. Bohužel jak je to zkonstruované ve filmu tak se z toho stává nereálná trapná fraška a to je přesně ten problém. Hodinový manžel byl v rámci komedie uvěřitelný a scénář postavám přihrával situace, které humorně řešili. Zde je to rozehrané kolem uměle rádoby vtipné situace a k tomu jsou přihozeny další rádoby vtipné scény které tak nějak ani nesouvisí " to by mohlo být vtipné to by se mohli lidi smát tak to tam dáme" Jak nám Anděl ukázal jak se dá pokračováním dobrý film vylepšit tak Manžel ukazuje jak se dobrý film dá zkazit. To co film dělá snesitelnější jsou apoň herci. Za to popravu hvězdička.

• 11.12.2016  20:31

Dobře vyvážené vtip a napětí. Oceňuji scénář, který drží až do závěrečné scény, která je skvělá. Velmi příjemný film Tarantinovského stylu.

• 10.10.2016  12:23

Mě to tedy dost bavilo. Jako komedie skvělé , přiznám se , že mám rád francouzské komedie baví mě, že je to až bláznivé ale nikoli trapné dokážou rozpoznat tu správnou míru.A tahle komedie je právě o tom. SUPER

• 29.7.2016  15:23
    Sezn@mka (2016)

Opravdu divný film. Natočené podivné obrázky do toho pár hlášek a přes to všechno několikrát hodně nahlas rááádio Impuls. Skoro jsem měl pocit , že film vznikl jen kvůli tomu.Je mi líto Langmajere víme, že umí hrát líp ale asi to nebyl záměr režisérky.

• 28.4.2016  08:51

Tento díl má z moderních nejblíže k původní trilogii. Jako film by sám bez předchozích dílů a vrozené nostalgie neobstál Takhe se veze na vlně předelích úspěchů a řekněm nic moc nikam neposouvá a to je asi škoda. Ale zase nic neničí. Rozhodně to patří k tomulepšímu co v naších luzích a hájích vzniká. Je to taková oddechová komedie, která bude milá i v TV:. .

• 28.4.2016  08:45

Dávam, jednu za úvodní titulky. Tím také veškerá komediální zabava skončila, od Svobody jsem čekal více měl jsem rád divadelní tandem Kolečko Svoboda. Zjevně Svobodovi jeden Kolečko schází.

• 14.4.2016  17:31

Velmi dobře, bezesporu kvalita se chválí sama . Oceňuji ten důvtip s kterým je film udělán, tu preciznost animaci. To jsou všechno atributy které za ta léte z Pata a Mata nevymizeli a film je naopak vytáhl na plátno. Ano Pat a Mat patří na plátno. Teď není o čem špekulovat, plátno oboupolpetům sluší. A děti to oceňují.Ještě jsem nezašil tak přijemné představení kde i menši děti vše komentují a jsou vtaženy do děje. Je velmi chytré, že film je složen z jednotlivých příběhů, které tvoří celek, pro menší děti je to pochopitelnější a udrží lépe pozornost. Možná by bylo lepší, kdyby příběhy byli tématicky blíž, takhle to pro děti problém neni ale možná pro dospělého by to bylo takové učesnější. A poslední věc která se filmu týká okrajově. Ale nějak mi přijde ta propagace filmu rozpačitá a hlavně to že jim je 40 let je přeci událost, která by měla být vidět a slyšet. Kde udělali soudruzi chybu ?

• 18.3.2016  11:12
    Dvojníci (2016)

Tak ja vám nevím, v poslední době mám pocit, že začala soutěž o to kdo dokáže český film ponořit co nejhlouběji. Dříve se o to pokoušeli mistří jako Bistroň pak Magnusek. Zjevně to ostatním přišlo líto proto Brabec natočil Vánoční kameňák a vznikli Celebrity, Decibely a tito Dvojníci. Asi nás čeká "nová česká vlna". A to jdu zapít.

• 20.12.2015  12:28
    Padesátka (2015)

Jako debut Vojty Kotka je to výborný, je vidět, že Kotek opravdu v sobě talent má pokud to srovnám s Tomášem Svobodou také debutantem tak za Vojtou je cítít více řemeslo a filmařina. Nejsem prudérní ale , přišlo mi to řešení sexu s padesátkama dost rozvleklé. Nemůžu říct, že bych se nudil, ale nějak to bylo trochu dokola.

• 3.12.2015  10:50
    Vánoční Kameňák (2015)

Za tohle by někdo zasloužil postavit ke zdi. Takhle zprasit kameňák. Vraťte to Troškovi! Nebylo to veledílo, ale aspoň to drželo pohromadě ale aspň to byl film. Teď je to směsice 8x ohraných vtipů, kterým se nesměje ani dítě školou povinné. A zrežie od Brabce je čistá katastrofa. I ty vtipy, které jsou známé a čekáte, že se zasmějet jsou bouhužel zahrané tak, že se stydíte a chcete prchnout z kina. Brabec má dělat Kytici a ne tohle.

• 30.11.2015  14:01

Ani by to nemuselo být označené jako 2 protože to zas tak na předchozí film nenavazuje. Klidně se to mohlo jmenovat " Nová dobrodružství Orma" nebo tak něco. Animace moc pěkná, děti spokojení doospěláci také.

• 22.11.2015  09:42

Aldabra mi připoměla speciální 3D filmy, které se promítali jen v IMAXu. Tankrát jsem je strašně obdivoval přišlo mi to úplně neuvěřitelné, byť příběh byl velmi jednoduchý a tak nějk o ničem. Přesně to se ve mě ozvalo když jsem viděl Aldabru. Ten 3D rozměr tu dělá opravdu mnoho a film posouvá dál. Myslím si, že pro diváky 2D verze to bude jen nějaký dokument z pozoruhodného místa a, že uvidí něco kam se normálně nedostanou. 3D verze mě opravdu dovezla na Aldabru je to jak v tom Imaxu, je to atrakce podívaná kde děj není až tak duležitý protože to co vidím je prostě užásné jsem tam. Proto se na Aldabru dívám a hodnotím ji jinak , než ostatní filmy. Upřednostňuji pocity navozené 3D a celkový zážitek. Protože to zážitek opravdu je. Musím uznat, že Lichtag je zjevně dobrodruh, už jen že se do takového projektu pustil je odvážné. Navíc to že ho dotáhl do takové dokonalosti je skoro až neuvěřitelné. Z titulků plyne, že film opravdu kompletně dělali češi a vše se v česku dokončovalo. V životě by mě nenapadlo, že tu máme filmaře, kteří tohle dokáží. Proto jen tak dál.

• 13.10.2015  14:56

Na tom filmu mě štve, že je to velmi zkratkovité a takové samoúčelné. Tečou z toh litry zhnusení nad cyklistikou obecně. Scenář jako by neví kudy kam, dáme tam trochu thrilleru pak něco ze života Armstronga a to celé zabalíme do chamtivého světa kde sport není sport ale chemie. Čekal jsem víc to téma si o to přeci říká.

• 30.9.2015  09:53
    Wilsonov (2015)

Jsem rád , že tento film vznikl. Pro mě je to navázání na tu klasickou českou parodii jako Limonadový Joe, Pane Vy jste vdova atd.. Chapu, že parodie je specifický žánr komedie který se nemusí libit všem každopádně Wilsonov je po této stránce dokonalý a svěží a jsem přesvědčen že po dlouhé době je to něco co z našeho zahnilehé rybníčku kinematografie vyčnívá. Film je zábava a tu také očekávám a tohle vše Wilsonov naplňuje.

• 20.8.2015  15:52
    Uuups! Noe zdrhnul… (2015)

Tohle je dětem za trest. V krátkosti další německý animovaný film, bohužel tenhle neměl scénář, ale je to barevné !!!! a hodně.

• 18.8.2015  00:04

Lepší průměr spíš taková televizní záležitost. Děti se bavili a já koneckonců občas také i když to není jako hollywoodská produkce jako je Ice age , Shrak nebo Pixar obecně. Ale animace dobrá, zábavná.

• 5.6.2015  15:49
    Druhá míza (2015)

Film s velkým F. Já v tom toho Pacína fakt žeru, to se jinak napsat nedá. Na tom filmu je neuvěřitelný to jak realtivně normální možná i banální přiběh se dá zpracovat do poutávé a úsměvné podívané. Vlastně k tomu stačí málo, dobré herecké obsazení a nic filmařsky neošidit. Po filmu jsem si vzpoměl na Revival a i když se mi líbil tak bohužel vedle Druhé mízi je to druhá liga. A taky mě napadlo co asi prožívá takovej Petr Janda :)

• 7.5.2015  09:48

Radost a jen radost. Jen me napadlo, že i Česko bylo animovaná velmoc a je škoda, že tu nic takového nevzniká. Je to fakt skvělé jak pro děti tak pro dospělé naše rodina se rozhodně nenudila. M.

• 14.1.2015  14:21
    Fotograf (2015)

Promiňte nic proti Saudkovi nemám. Nevím jestli je to jeho život nebo ne, podle mě většina lidí co to tu hodnotí ho viděla nejblíže na fotografii. Tak, že to na úvod. Film je neskonale dlouhý, některé věci jsou rádoby vtipné některé opravdu jsou, ale většina zachází do trapností. Rozhodně v první půlce to je dost otřesné a jako by film nevěděl kudy se má ubírat. Roden vše zachraňuje jak to jde. Na konci filmu jsem měl pocit jako kdybych viděl 130 minutovou reklamu na Saudka spojenou s nějakou obhajobou a vnucováním toho jak to vlastně bylo. Proč ne je to také názor, klidně to tak mohlo být. Ale celý scénář mi přišel krkolomný a když už nebylo kam dal tak se tam dal nahý zadek. Pro mě je to zklamání, že z celkem zajímave kontraverzní látky vyšlo toto.

• 14.1.2015  14:04

Upřímné nadšení, skvělá komedie névím zda na realném zákloadě. film neuvěřitelně šlape i díky skvělé hudbě a pro mě úžasného Billy Nighytiho, kterú tu dostal roli ušitou přímo na míru.