Lipi21

Martin Lipina

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 3.2.2012  10:46
    Jak vyrobit paniku (TV film) (2010)

správný překlad: Jak vytvořit propagandu. Tenhle dokument vám to opravdu ukáže. Ne však ani tak na dokumentech, které kritizuje, ale spíše vlastním příkladem.

• 12.7.2011  20:34
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

85% první tři série. Od čtvrté řady je to už dost trapné - 50%

• 5.6.2011  16:00
    City Island (2009)

84 % REŽIE: **** KAMERA: ***** SCÉNÁŘ: *** (neotřele vtipné, oddychové, nevšední) HERCI: ***** (krásná Emily Mortimer, sexy Julianna Magulies a Sharon Angela, charismatický Steven Strait, přesvědčivé výkony na které se velmi příjemně dívalo) HUDBA: ****

• 8.5.2011  20:05
    Útěk ze Sibiře (2010)

20 % REŽIE: odpad! (mimo jiné snad ten nejhorší střih, co jsem ve filmu viděl, všechny okamžiky a scény, které slibovaly napětí, byly "prostřihnuty", aby je snad režisér nemusel točit) KAMERA: ** (ani kamera to nezachránila, v podstatě nebylo na co koukat, přesvětlené záběry, žádná atmosféra, nudné záběry z dálky na pochodující postavy) SCÉNÁŘ: odpad! (námět atraktivní, prvních pár minut slibuje pořádné drama,postupně ale film začíná pořádně nudit, charaktery a psychologie postav téměř nulové, naprosto nereálné a stupidní chování hrdinů. První co mě iritovalo bylo, že všichni ti Rusáci, Poláci a Jugoslávci, mluvili lépe anglicky než svou rodnou řečí. Myslim, že by se Amík v lágru hodně rychle naučil rusky. Dialogy typu "Kdy už tam budem", "Tohle je Bajkal" (mimo jiné připomínal mi trochu Štrbské Pleso), "Sakra Mongolové jsou taky komunisti, budeme muset jít dál do Tibetu - Tak jo, OK - Sakra tady je fajn, ale je tu nuda, pujdem dál přes Himaláje v zimě až do Indie, v zimě by to mohl bejt fakt zážítek - Fajn proč ne"... Pane bože na dialogy v tomto duchu fakt nemám. Dějová zápletka nulová, stupidní, nereálná. Ví někdo proč tam byla ta postava tý holky? A jak to, že jí nikdo z těch několik let nadrženejch chlapů, včetně kriminálníka Valka, nechtěl znásilnit a přijali jí mezi sebe jako kámoše do party? Víte vůbec někdo jak to vypadalo, když v tý době utíkali z gulagů? Ti vězni, a to ne jenom kriminálníci, ale inteligence, se navzájem na útěku zabíjeli a jedli, okrádali a zabíjeli lidi na potkání, vyhládlí, k smrti zesláblí. Uprchlíci z gulagů byli mezi obyvateli SIbiře obávanější než medvědi nebo sněhové bouře, narazit na takovou partičku v lese byla téměř jistota, že skončíte na rožni. To naši "hrdinové" jsou stále svěží, nic není probléim, všechno OK, chvíli maj sice hlad, někdy žízeň, ale jsou to tafáci, vypadají pořád stejně dobře jako první den na útěku, oblečení stále čisťounké a nepotrhané. Dále potom ty neustále vysvětlivky pro amerického diváky pořádně otravovaly. Plno logických a dějových chyb. Ruský grázl Valko by nejdříve hlavního hrdinu bez mrknutí zabil a o pět minut později mu leze do prdele. Byla to spíš taková jedna malá óda na americký charakter a agitka proti Stalinovi. To vysvětluje proč na to z Hollywoodu šly peníze. HERCI: ** (Colin Farrell byl dobrý, ale to je tak vše. Neviním ani moc herce. Zahrát debilní postavy se kladně dá jen ztěží) HUDBA: * (žádná, snad kromě pěti minut. Trestuhodné na takovýto výpravný film) __________________________________________________________________________________________________ PO PŮL HODINĚ UŽ JSEM SI JEN CELÝ FILM ŘÍKAL "AŤ UŽ TAM PROBOHA DOJDOU" Nejvýstižnější komentář: Pokeball, Pafl

• 22.4.2011  11:59

70 % REŽIE: ***** KAMERA: ***** SCÉNÁŘ: ** HERCI: *** (známe hlasy mě trochu rušily) HUDBA: ***

• 22.4.2011  11:26

47 % REŽIE: *** (81% na csfd ukazuje, že se povedlo, já bych našel velké výhrady) KAMERA: *** SCÉNÁŘ: * (v první řadě bych vytknul grotesknost, plochost a přílišnou černobílost charakterů postav, která je bohužel typická pro Šabacha a Jarchovského a která byla patrná především v první půli děje, dále realitu doby se vůbec vystihnout nepodařilo, to ať se na mě nikdo nezlobí, koneckonců i ten zásah na koncertě plastiků byl i na tehdejší dobu hodně přitažený za vlasy, všechny postavy se chovaly přesně tak, jak se podle současného retrospektivního pohledu na tu dobu chovat měly) HERCI: *** (výborný výkon Myšičky, Geislerové, Liškové, naopak hlavní hrdinové mě vůbec nepřesvědčili, plusem je, že se Trojan snažil vsadit na neokoukané tváře) HUDBA: ***

• 3.3.2011  12:49

88% REŽIE: ***** KAMERA: ***** SCÉNÁŘ: *** HERCI: *** HUDBA: ****

• 23.2.2011  09:35
    Přemluv bábu (2010)

0% Pořád mi hlava nebere, že je pod tímhle podepsán Petr Zelenka. Se vší úctou k jeho předešlým dílům, tímhle u mě klesl na samotné dno. Přijde mi k pláči, když narazím na člověka, kterému se tohle líbí - kam až česká společnost klesla. Ještěže aspoň tady na csfd je hodnocení vcelku odpovídající.

• 21.2.2011  17:50

78 % REŽIE: **** KAMERA: *** SCÉNÁŘ: **** HERCI: **** HUDBA: ***

• 18.2.2011  11:36

64 % REŽIE / Vlastimil Šimůnek: *** KAMERA / Richard Špůr: * (Kamera je největší slabina filmu. Určitě má pár dobrých okamžiků. Ve filmu se objevuje řada nevšedních záběrů. Někdy jakoby loudavé a vláčné tempo dlouhých záběrů se mi líbí. Kamera určitě skrývá jistý potenciál, ale na druhou stranu právě práci s kamerou viním za jistou topornost některých scén (zejména scéna s kočárkem na ulici). Navíc z technické kvality digitální kamery mi místy přišlo, že se víc než na velké kinoplátno film hodí na televizní obrazovku) SCÉNÁŘ / Vlastimil Šimůnek, Andrea Bílková: *** (Kvalitní scénář je vedle výborné hudby hlavním tahákem díla. Jisté sortě diváků určitě příjde málo akční a děj filmu ze začátku poněkud roztahaný. Já si toho naopak cením. Tvůrci se vyhýbají laciným prvkům a klišé a příběh nepostrádá upřímnost a duši.) HERCI: *** (Musím se přiznat, že mi Laďa Kerndl zpočátku přišel trochu toporný a v nové herecké poloze poněkud nejistý. Bylo to vidět především vedle skvělého hereckého výkonu Zuzany Slavíkové. Postupem času mě ale Kerndl přesvědčil, že hrát umí. Melancholická poloha mu velice slušela a věřil jsem mu to všechno daleko víc, než mnoha českým profesionálním herců v jiných filmech. Velmi příjemným překvapením byl i Pavel Bobek, jež se své role ujal opravdu se ctí. Velmi přirozeně na mě působili i neherci z Banátu. Tak by to nemohl zahrát žádný profesionální herec, který tam nežije. Už jsem se zmínil o několika scénách, které na mě působily toporně - tomu však podle mě výrazným dílem přispěla kamera) HUDBA / Luboš Malina: **** (Velmi dobrá hudba! Nejen Kerndlovo chraplavé blues, ale i tóny flétny a originální hudba Luboše Maliny skvěle doplnily atmosféru, výborný tah režiséra) _______________________________________________________________________________________________ SMEKÁM PŘED REŽISÉREM ŠIMŮNKEM, KTERÝ CELÉ NATÁČENÍ "SÁM" FINANCOVAL. V DNEŠNÍ DOBĚ MULTIKIN STVOŘENÝCH PŘEDEVŠÍM PRO PROMÍTÁNÍ AKČNÍCH AMERICKÝCH BÉČEK MI VZNIK A PROMÍTÁNÍ FILMU OSTROV SVATÉ HELENY PŘIPADÁ JAKO POHÁDKA. VÍCE TAKOVÝCH UPŘÍMNÝCH ČESKÝCH FILMŮ, KTERÉ SI NEHRAJÍ NA NIC VÍC, NEŽ JSOU, BYCH PROSIL.

• 29.1.2011  23:19

68% REŽIE: *** KAMERA: ** (podprůměr) SCÉNÁŘ: *** (očekávatelný, pohádkový, ale zajímavý námět a poměrně zábavné situace) HERCI: **** (skvělý Gibson, krásná Hunt) HUDBA: ** (pěkné hity Sinatry, zbytek pompézně famfárovitá hudba, kterou u filmu nesnáším)

• 27.1.2011  19:41

• 23.1.2011  02:34
    Billy Elliot (2000)

75% REŽIE: **** KAMERA: *** SCÉNÁŘ: *** HERCI: **** HUDBA: ***

• 16.1.2011  21:57
    Tchyně a uzený (TV film) (2011)

REŽIE: ** SCÉNÁŘ: *** HERCI: *** HUDBA: *** KAMERA: **

• 23.1.2010  08:31
    Vysvobození (1972)

65% REŽIE / John Boorman: *** (velmi sugestivně natočená klíčová scéna, dobrá práce s kamerou, vizuální stránka filmu na svou dobu výjimečná, na druhou stranu po ústřední scéně jde napětí a atmosféra postupně do kytek a je to ohromná škoda, protože si myslím, že scénář a námět měl poměrně slušný potenciál) KAMERA / Vilmos Zsigmond: **** (to nejlepší co na filmu je, skvělé záběry, výborná atmosféra v první polovině - jako příklad uvedu scénu retardovaného chlapce na mostě) SCÉNÁŘ / James Dickey: *** (někdo říká skvěle psychologicky propracované, výborné a další superlativa... nevím, možná číst román od Dickeyho by byl větší zážitek než sledování konkrétního spracování..pravda totiž je , že po oné ústřední scéně uprostřed filmu jsem se už jen nudil...ačkoliv možná to byla spíše chyba režie než scénáře...) HERCI: *** (vcelku dobře zahrané - až na výkony na vodě, zázrak, že se kluci neudělali víckrát vzhledem k tomu, co předváděli, někdy to byla vskutku sranda sledovat jejich počínání, největší poklonu si u mě vyslouží představitel retardovaného chlapce) HUDBA / Michael Addis: *** (výborný souboj banjo - kytara) _________________________________________________________________________________________________ PŘÁL BYCH SI NAPSAT "VÝBORNÉ" JAKO VĚTŠINA ZDE HODNOTÍCÍCH MÍSTO TOHO POUŽIJU JEN SLOVO "ŠOKUJÍCÍ"...ZA VYZDVIŽENÍ OVŠEM STOJÍ SCÉNA BENDŽOVÉHO SOUBOJE.

• 17.1.2010  08:41

28% REŽIE / Bebban Kidron: odpad! (spousta neskutečně patetických, přeslazených a klišé scén, které už jsem - bohužel - viděl v hromadě filmů předtím) KAMERA / Adrian Biddle: * (líp bych to snad natočil já, zpomalené "dojímavé" scény působí velmi hloupě, trapné záběry na sjezdovce...zřejmě se na kameře výrazně podepsal režisér) SCÉNÁŘ / Helen Fielding, Michael Davies: odpad! (klišé, klišé, klišé, křečovitá snaha pobavit lacinnými gagy - mimochodem nezabralo to v mém případě ani jednou, vrchol trapnosti v thajské věznici či při rvačce, to už jsem jen kroutil hlavou a bylo mi trapně za každého člověka, co je pod filmem nějakým způsobem podepsán) HERCI: *** (co si budeme povídat, nebýt hvězdného obsazení a nostalgie z prvního poměrně vydařeného prvního dílu by tenhle snímek soutěžil s takovými kousky jako Jak se krotí krokodýli, Panic je na nic! či Anakonda hoba za krvavou orchideí... ačkoliv Renée Zelweger mě o svých hereckých schopnostech tentokrát vůbec nepřesvědčila, nevím jestli to bylo naprosto debilním napsáním její postavy nebo jí samou, ale proti prvnímu dílu je to úplně někdo jiný - neskutečná pipina) HUDBA / Harry Gregson-Williams: * (přeslazené, patetické, pompézní, hitparádové "pecky" mající lacině zabrat na diváctvo) _________________________________________________________________________________________________ AČKOLIV JSEM DLOUHO MĚL PO PRVNÍM SHLÉDNUTÍ HODNOCENÍ 3 HVĚZDIČKAMI, PO DRUHÉM SHLÉDNUTÍ SE NESTAČÍM DIVIT JAK ŠÍLENĚ JSEM NADSADIL TÉTO TÉMĚŘ ODPADNÍ ZÁLEŽITOSTI. ÚPLNĚ SE STYDÍM. TOHLE SI ODE MĚ VÍC NEŽ JEDNU HVĚZDU ROZHODNĚ NEZASLOUŽÍ!

• 15.1.2010  06:31

90% REŽIE / shona Auerbach: ***** KAMERA / Shona Auerbach: *** SCÉNÁŘ / Andrea Gibb: ***** (výborně napsané postavy, nevšední námět, nenucený milý humor, vkusný závěr) HERCI: ***** (neokoukaná a krásná Emily Mortimer, milý Jack MacElhone, drsný sympaťák Gerard Butler) HUDBA / Alex Heffes: *** __________________________________________________________________________________________________ MILÁ ZÁLEŽITOST. JEDEN Z NEJLEPŠÍCH FILMŮ, CO JSEM MĚL MOŽNOST SHLÉDNOUT ZA POSLEDNÍ ROK. ÚSPĚCH FILMU STOJÍ PŘEDEVŠÍM NA KVALITNÍM SCÉNÁŘI A SKVĚLÝCH HERECKÝCH VÝKONECH.

• 15.1.2010  06:15
    Dům ďábla (2009)

75% REŽIE / Ti West: **** KAMERA / Eliot Rockett: ***** (skvělá atmosféra hororu stojí především na hudbě a skvělé kameře) SCÉNÁŘ / Ti West: *** (poměrně zajímavý námět a zápletka, ale rozuzlení mě trochu zklamalo, čekal jsem trochu víc) HERCI: *** HUDBA / Jeff Grace: ***** (atmosféra by se dala krájet) _________________________________________________________________________________________________ VYSOKÉ HODNOCENÍ DÁVÁM PŘEDEVŠÍM ZA SKVĚLOU HOROROVOU ATMOSFÉRU, KTEROU SE REŽISÉROVI PODAŘILO VYTVOŘIT BEZ LACINÝCH HOROROVÝCH TRIKŮ A KLIŠÉ. NICMÉNĚ PŘÍBĚHU PODLE MÉHO NÁZORU CHYBÍ NĚCO K TOMU, ABY ZŮSTAL V MÉ MYSLI I PÁR DNŮ PO DOKOUKÁNÍ

• 5.1.2010  07:57

60% REŽIE: *** KAMERA: *** SCÉNÁŘ: ** HERCI: *** HUDBA: ***

• 4.1.2010  08:04
    Milionová vražda (TV film) (2005)

55 % REŽIE: ** KAMERA: ** SCÉNÁŘ: ** HERCI: **** HUDBA: **

• 4.1.2010  03:50
    Jak na věc (2002)

90% REŽIE / Paul Weitz, CHris Weitz: ***** KAMERA / Remi Adefarasin: *** SCÉNÁŘ / Nick Hornby (román), Peter Hedges: ***** (výborná zábava, skvělá, milá komedie) HERCI: ***** (velkolepá show charismatického Hugh Granta) HUDBA / Damon Gough: ***

• 3.1.2010  22:00

59% REŽIE / Thom Fitzgerald: *** KAMERA / Daniel Jobin: *** SCÉNÁŘ / Tom Fitzgerald: *** HERCI: ** HUDBA / John Roby: ** William se po mnoha letech vrací domů na sestřinu svatbu. Opět se setkává s despotickým otcem a puritánskou matkou. S bolestí vzpomíná na trpké dětství i dospívání v rozkvetlé zahradě, na bolest, kterou mu rodiče způsobili, když nechtěli akceptovat jeho homosexuální orientaci...

• 3.1.2010  01:13
    Go (1999)

63% REŽIE: *** KAMERA: *** SCÉNÁŘ: *** HERCI: *** HUDBA: ***

• 2.1.2010  12:55
    Camino (2008)

100% REŽIE / Javier Fesser: ****** (šest hvězdiček a šestkrát klobouk dolů) KAMERA / Alex Catalan: ****** (jedna z nejlepších vůbec, španělská kinematografie opravdu potvrzuje vysokou kvalitu v této branži, smysl pro cit, vynikající efekty ve scénách, kdy Camno sní - scény s andělem na hřbitově neo propadající se moře jsou prostě úchvatné, sledoval jsem to na 15 palcovém notebooku a byl jsem kamerou pohlcen, neumím si ani představit jaké by to bylo v kině...) SCÉNÁŘ / Javier Fesser: ***** (promyšlené, propracované, duchaplné, inspirující, vkusné, bez patosu, bez kýče...) HERCI: ***** (úžasná Nerea Camacho - ty její kukadla by si zasloužily hvězdičku navíc, skvělí i ostatní herci) HUDBA / Rafael Arnau: ***** (naprosto magická, skvěle podtrhuje napětí) __________________________________________________________________________________________________ RESPEKTUJI VŠECHNY KOMENTÁŘE - I TY NAPROSTO OPAČNÉ OD TĚCH MÝCH, ALE KDYŽ SI ČTU NAPŘÍKLAD KOMENTÁŘ UŽIVATELE TOTO, TAK JSEM NA POCHYBÁCH, JESTLI JSME KOUKALI NA STEJNÝ FILM, JESTLI NÁHODOU 95% FILMU NEPROCHRÁPAL: "AGITKA NA KŘESŤANSTVÍ"? COŽE? JAK TOHLE NĚKDO O TOMHLE FILMU MŮŽE NAPSAT?!... VŠEMI DESETI DOPORUČUJI...MIMOCHODEM SKVĚLÝ TRAILER

• 30.12.2009  09:16

83 % REŽIE / Billy Bob Thornton: **** KAMERA / Barry Markowitz: **** SCÉNÁŘ / Billy Bob Thornton: *** HERCI: ***** (Billy Bob Thornton = životní výkon) HUDBA / Daniel Lanois: ***

• 30.12.2009  08:59

52% REŽIE: ** KAMERA: ** SCÉNÁŘ: ** HERCI: *** HUDBA: **

• 30.12.2009  08:46

78% REŽIE / Adam Brooks: **** KAMERA / Florian Ballhaus: *** SCÉNÁŘ / Adam Brooks: **** (rozhodně jsem se nenudil) HERCI: ***** (slušné herecké výkony, charismatičtí herci...plus jedna hvězdička za krásnou a půvabnou Islu Fisher) HUDBA / Clint Mansell: ***

• 30.12.2009  08:33

89% REŽIE / Jonathan Dayton, Valerie Faris: ***** KAMERA / Tim Suherstedt: *** SCÉNÁŘ / MIchael Arndt: ***** (takhle příjemně jsem se u filmu už dlouho nepobavil, vkusné, vtipné, originální, skvělé dialogy) HERCI: **** (všichni herci výborní, zpočátku nenápadní, obyčejní, ale během filmu si ty pošuky zamilujete...) HUDBA / Mychael Danna, Decotschka: *** _________________________________________________________________________________________________ KOMEDIE MOC RÁD NEMÁM, PROTOŽE VE VĚTŠINĚ PŘÍPADŮ BÝVAJÍ HLOUPÉ, TRAPNÉ A SNAŽÍCÍ SE ZOUFALE POBAVIT ZA KAŽDOU CENU. U MALÉ MISS SUNSHINE SE ALE NEMUSÍTE BÁT, JDE O INTELIGENTNÍ FILM S VELMI ORIGINÁLNÍ ZÁPLETKOU :) VŠEMI DESETI DOPORUČUJI !!!

• 29.12.2009  08:57
    Ředitelka (TV film) (2005)

57% REŽIE: ** KAMERA: * SCÉNÁŘ: *** HERCI: **** (vynikající Julie Walters)

<< předchozí 1 2 3 4 5