lucky.loo

lucky.loo

Tomáš Tóth

okres Praha
milovník filmu, sportu a dobrého jídla :)

homepage

3 body

• 12.8.2013  23:07

Příběhově ploché, nicméně hnacím motorem filmu bylo jakési tajemno vznášející se nad panem Gatsbym. Toto mne přimělo film sledovat, jelikož film byl dostatečně dlouhý na to abychom se něco o tajemném Gatsbym dozvěděli a mohli si tak k němu utvořit nějaké pouto, mohlo v nás vyvrcholení filmu vyvolat určité emoce. Tato fakta mne v průběhu filmu přesvědčila o vyšším hodnocení než jsem původně zamýšlel. Hodnocení: 75%

• 12.8.2013  16:08
    Pot a krev (2013)

Nevím, film na mě působil dost zmateně a popravdě jsem překvapen, že se příběh skutečně stal. Tady je vidět, že život sám tvoří opravdu neuvěřitelné příběhy. Komediální forma mi sem ale moc neseděla, člověk se měl asi zasmát, ale moc vtipné mi tu nic moc nepřišlo. Byl jsem na rozhraní, jestli film neopustit nebo se dodívat a tyhle pocity by u filmu asi divák mít neměl. Hodnocení: 45%

• 12.8.2013  00:10
    The Iceman (2012)

Mrazivé drama, o chladném nájemném vrahovi o kterém se předpokládá, že má na svědomí až 100 lidí. Shannon se pro roli opravdu hodil. Já se bavil, film měl tu správnou atmosféru napětí. Pointa ke konci slušná. Hodnocení: 85%

• 10.8.2013  18:04

Příběh dostává o level výš fakt, že je natočen na základě skutečného příběhu. U mě vše fungovalo, byl jsem správně napjatý a pro mne film neměl prakticky "mrtvá místa" (kromě těch ve filmu :) ) . Vše tak jak má být a jedna z těch slušnějších duchařin a vymýtaček poslední doby. Dvojice Farmiga, Wilson v těchto druzích filmů = sázka na jistotu. Hodnocení: 88%

• 9.8.2013  14:32
    Apač (1954)

Dějově zvláštní, ale ten happy end ten je z oblasti snů, zvlášť v tehdejší době :)

• 7.8.2013  13:55

Zjistil jsem, že jsem nehodnotil, i když kdysi dáááávno jsem film viděl a zasmál jsem se :).

• 7.8.2013  13:49

Spousta zmatku s naprosto dementním koncem. Hodnocení : 41%

• 7.8.2013  13:45
    Pláč sovy (2009)

Celkově budil film atmosféru slušného napětí, ale cca posledních 30 minut, byl totální zmatek a nesmysl a konec, kdy divák zůstane jen zkoprněle koukat...., jako, co to mělo být...., tak ten film zbytečně zazdil. Hodnocení: 52%

• 5.8.2013  21:18

To se podívejme, jak se nám s filmy o útocích na Bílý dům najednou roztrhl pytel. Pokud si mám vybrat, který se mi více líbil, tak rozhodně upřednostňuji White House Down před Olympus Has Fallen. Z hlediska dějové smyčky uspořádanější. Bojové scény ve větší kvalitě odmyslím-li fakt, že se Channingovi celý film zázračně vyhýbali kulky a že před několika granáty na páse ( kterými si pomůže k odstranění nepřítele ) se mu po jejich výbuchu několik metrů od něj stačí schovat za řečnický pult, tak musím říci, že to průser nebyl. Ono když už jdete takovýto točit, tak lze těžko předpokládat, že se vyhnete různým klišé a tady byl v závěru i pokus o "něco navíc". Film navíc nadzdvihly dobré efekty a drobná exkurze Bílým domem. Hodnocení: 69%

• 5.8.2013  14:30

I přes smíšené pocity na začátku filmu, je detektivka, která je navíc dle skutečné události velice zdařilá. Je zde vidět zoufalá touha maloměstských policajtů dostat přiznání z mnohdy domnělého sériového vraha za každou cenu a to všemi metodami. Když už konečně důkazy vypadají jednoznačně vše je trochu jinak než se zdá, pointa filmu je pak jak už to u Korejských dramat bývá vynikající. Hodnocení: 80%

• 4.8.2013  17:02
    Propast (1989)

Asi jsem udělal chybu, že jsem shlédnul verzi uncut, která je delší téměř hodinu. Takže ani poslední hodina ve slušném tempu už to úplně nezachránila. Jinak mě to nedokázalo celé správně chytit. Téma že mimozemská civilizace nás chce uchránit před námi samými už tady od 89 bylo mockrát, takže z mé strany pozdě shlédnuté :) . Jinak hezká pohádka s happy endem. Hodnocení: 70%

• 2.8.2013  22:02
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Do role narcistického psychiatra Hannibala Lectora si nemohli tvůrci vybrat nikoho lepšího než Madse Mikkelsena, ten zde opět potvrdil svojí hereckou velikost. K dokreslení atributů dokonalého gentlemana, který výborně vaří, dobře se obléká si museli nejspíš pro film najmout z nejlepších kuchařů i pánských krejčí. Kulinářské výtvory, které Hannibal vytváří a módní konfekci kterou nosí jsou oku lahodící (u pokrmů odmysleme, že jsou většinou z lidského masa :) ). Podání vražd a jejich naturaličnost a na to navázaná práce forenzních specialistů, "kluků z laborky", policejních psychologů to je to co dává filmu koření. Promyšlenost s pointou v závěru a určitým otevřením do budoucna dává seriálu přesně to co má mít, nové díly by totiž příští rok měly přijít a upřímně jsem celkem zvědav s čím tvůrci přijdou. Hodnocení : 88%

• 2.8.2013  00:20

Hutná atmosféra. Maminka polehla podivným okrajovým náboženským praktikám a jelikož synek neměl zrovna super vzpomínky na domeček s pološílenou maminkou tak utekl jak jen to bylo možné. No a maminka jednoho dne umřela a tak se synek do domečku plné sádrových místy velmi děsivých soch, andělů a různých dalších relikvií vrací. Zažívá strastiplné noci a setká se se zvířátkem alá ďábel nebo snad že by maminka....? Synek strach v domě nevydrží a utíká a koho pak to máme v závěru v okně hmmmm.......to je mi ale pointa :DD....... Hodnocení: 55%

• 29.7.2013  15:02

Takovéto filmy by se určitě měli točit. Vyvolávají určitou kontroverzi a tím víc nutí přemýšlet. Zpočátku jsem si pomyslel, to myslí vážně oni dávají návod jak si vydělat prodejem drog? Ve skutečnosti si ve filmu prostřednictvím známých osobností a nejen těch pokládají mnoho zajímavých otázek. Jako jednu vyberu jak je možné, že tabákový průmysl a jeho dopad na lidské zdraví zabije ročně mnohem více lidí než vraždy, drogy apod. dohromady a to je v pořádku, zatímco za držení a "podělení se" o marihuanu hrozí dnes díky americkým zákonům větší postihy než za vraždu? Hodnocení: 82%

• 28.7.2013  00:03

Správná ujeťárna, protkaná anime a různejma dalšíma efektama. Je vidět že se kluci scénáristi ani Oliver i celá herecká crew nenudili. Herecké výkony správně komediálně přehrané. Dějově slabší, ale co bysme od téhle látky jiného chtěli. Slabší 4 hvězdy. Hodnocení 79%

• 25.7.2013  11:23

Jeff Nichols opět zaválel s tímto scénářem i režií. Příběh o několika láskách, mladické naivitě a čistotě mysli dvou mladých kluků, kteří chtějí pomoci jejich životem zmítanému a trochu zvláštnímu novému kamarádovi. Herecké výkony všech zúčastněných v hlavních rolích výborné hlavně mladého Tye Sheridana, Matthew McConaugheyho (který dostal pro film i drobný facelift :) ) Reese sice menší rolí ale odvedenou také výborně. Musím říci, že rozhodně jeden z lepších kousků posledních let. Hodnocení: 87%

• 14.7.2013  18:35

Musím říci, že jsem film doslova protrpěl a koukal jsem na něj jen proto, protože mi přišlo celé účinkování Travolty v Karlových Varech jako velmi příjemné představení a překvapení v jednom. Také jeho zmínka na tiskovce o velice zajímavém scénáři, který jako jeden z mnoha ležíc v Hollywoodu pozapomenut, čekajíce kdo by se ho ujal mne tak trochu přilákala film shlédnout. Casting snad ani nebudu komentovat, Robert De Niro v 70 letech běhajíc jako Jura po lese ve stylu Ramba, to už samotné zavání nechtíc komedií, ale proboha, kde Travolta přišel na to, že zrovna takovouto látku stojí za to "oživit"....? Za úplný začátek, Travoltův mistrně zvládnutý srbian accent a konec filmu dávám jednu hvězdu. Hodnocení: 30%

• 14.7.2013  16:38

Má to něco navíc oproti klasickým zombie naháněčkám. Dobré triky, kameru, zvuk a když se k tomu přidají i velice dobře udělaní zombie, kteří mají navíc, kromě standardního napadání všeho živého co se hýbe i vlastnost rozeznávat mezi zdravými jedinci a nemocnými, máme tu hezkou berličku, jak z filmu vytěžit trochu víc. Já se celkem bavil. Hodnocení: 76%

• 13.7.2013  23:29
    Očista (2012)

Drsné, sugestivní, mistrně zkonstruované. Hodnocení: 90%

• 13.7.2013  18:22

Originální kousek, velice chytře a vtipně pojatý, motiv filmu zajímavý. Kamera a některé záběry velice působivé. Na svůj věk velice sexy působící Kara Hayward dává filmu šmrnc. Já jsem se bavil :) Hodnocení: 78%

• 13.7.2013  00:08
    Tisíc slov (2012)

Rodinná oddechovka. neurazí nepotěší. Hodnocení: 65%

• 12.7.2013  19:23

Film se odklonil od původní myšlenky tří předchozích Terminátorů. Příběhová linie nepřehledná matoucí. Nákladově nejspíše velkolepé, efekty film zvedly, ale pro nás fandy Terminátora slabé. Hodnocení 66%

• 10.7.2013  23:50

Cesta do hlubin svědomí brokerů na Wall street a dalších mnohdy pochybných a nijak neregulovaných obchodníků jejichž jedinou motivací je vidina zisku. Díky nadstandardním informacím dostali mnoho "neinformovaných" lidí do těžkých životních situací. Pro tyto lidi musí působit postava, kterou zde Dominic Purcell ztvárňuje jako balzám na duši. Jednoduchý předvídatelný příběh, který mě správně vtáhnul. Na Wall street bych obchodníkům film zavedl jako povinnou látku :DD Hodnocní: 80%

• 8.7.2013  21:07

Film vyzdvihují zejména herecké výkony a to hned ve všech stěžejních rolích. Zmatenost příběhu je roztomilá, nikoli rušivá a závěrečná pointa velice pobaví a donutí se přiklonit ke čtyřem hvězdám :D. Hodnocení : 78%

• 7.7.2013  20:28

Rčení méně znamená více se zde hodí převelice. Nesourodý dojem, páté přes deváté bramboračka. Celkově toporné, bojové scény v podání Garerda Butlera působí namísto úrovně speciálních jednotek spíše hospodsky. Casting....? Aaron Eckhart prezident U.S.A. :D hahahah, to mě doslova trhalo oči..... Rozpočtově určitě nesmírně nákladné, ale jinak velice průměrné. Horší tři hvězdy. Hodnocení: 60%

• 4.7.2013  23:49
    Dva nula (2012)

Připadal jsem si trošku jak šmírák, který pozoruje lidi a jejich konverzace, reakce a malé příběhy během derby :) Dost měl bavilo pozorovat naprosto rozličné skupinky různých etnik, pohlaví, zaměstnání a jejich reakce na dění na stadionu a drobné konverzace. Oceňuji originalitu nápadu rozmístit 22 kamer a spoustu mikroportů, aby zážitek mohl být úplný. Hodnocení: 80%

• 4.7.2013  19:01
    Práskač (2013)

Mě už se líbil Waughův Fellon, takže Snitch jenom kvalitou navázal. Jak vidíte dal jsme Snitchovi „protestních“ pět hvězd. Proč? Protože mě začíná vadit přílišná ne vždy opodstatněná kritika komentujících ČSFD. Možná kdyby jen věděli, že příběh byl inspirován skutečností poukazující mimo jiné na nesmyslnost některých soudních rozhodnutí v USA, možná by nehodnotili tak nízko. Navíc nemůžu si pomoct, ale kromě wrestlingu( také určitý typ divadla) umí Dwayne Johnson prostě výborně a věrohodně zahrát i ve filmu. Hodnocení: 78%

• 4.7.2013  18:58
    Crazy Joe (2013)

Redemption Jsem rád, že Steven Knight dal svým scénářem a režií větší možnost Jasonovi Stathamovi k hereckému vyjádření. Ten se ho zhostil se ctí. Film o válečném veteránovi, který se díky nočním můrám nemůže zpět vyrovnat s běžným životem v civilu, ale zoufale touží před finální sebedestrukcí ještě přeci jen prožít a udělat něco dobrého. Akční film, obsahující drsné scény, úsměvné momenty, romanci a do sebe velice hezky nenásilně zapadající příběh mne skutečně oslovil proto dávám. Hodnocení: 83%

• 4.7.2013  18:50

Dereka Cianfrance neznám, jelikož jsem Blue Valentine neviděl, ale budu si muset dát na tohohle chlapíka pozor (míněno samozřejmě v pozitivním slova smyslu). Musim totiž zkonstatovat, že atmosféru dokáže vytvořit ve filmu opravdu hustou (bude to i hodně tim, že si vybral Mike Pattona, který hubou atmosféru filmu výborně dokreslil). Propletenec tří příběhů se mu taky povedl. Já můžu bejt u tohohle filmu těžko nestranej, protože mam rád Bradleyho i Ryana. Co mě ale vážně vytočilo, že z báječný sexy Evy Mendez udělal Derek vynervovanou ustaranou mamču , ale chápu, že scénář si to žádal . Hodnocení: 83%

• 4.7.2013  18:48
    Odsouzení (2010)

Conviction Jednoduchý nekomplikovaný příběh, který pozvedlo hned několik Věcí. 1. fakt, že byl zpracován na základě skutečného příběhu. 2. Vždy velmi přesvědčivý a akurátní výkon Hilary Swank 3. Sam Rockwell, díky kterému divák, který příběh neznal z amerických médií do poslední chvíle nevěděl, jestli je Kenny (Sam Rockwell) vinný nebo ne. Pozoruhodný je i další rozměr filmu, který poodhaluje fakt (důkaz na konci filmu – výčet nespravedlivě odsouzených), že policie, žalobci i soudci, chtějí mít mnohdy „splněn úkol“ a hledají tak mnohdy tu nejjednodušší cestu k odsouzení pachatele/vraha.Otázkou pak ale zůstává, kolik skutečných zločinců a vrahů je mezi námi …..? Hodnocení: 83%