• Thriller

Medový doutník (2020)

Anotace trochu zavádí.Selma ve filmu je dívka která teprve hledá své místo v životě.Až setkání s baičkou jí ukáže před čím vlastně rodiče utíkali a jaký lepší život pro ni chtěli.Podle mě nakonec sama zjistila, že vymetání večírků a cizích postelí ji nic nepřinese a přehodnotí lidi kolem sebe.

Minjan (2020)

tohle téma je mi na hony vzdálené ale zaujal mě Levin jako herec.Mě to celé připadlo že je scénář o tom ,že to tady bylo ,je a bude.Netřeba z toho dělat tabu ale taky to navenek není netřeba prezentovat brutálním "střílením" na lidi ,kteří mají chemii klasicky,různými veřejnými akcemi, kde se spíš homosexuálové dehonestují.Tady se ukazuje že se s tím dá žít .A jsem za ať si každý dělá vše po svém.Pokud je zde náboženství - je jedno jaké - je to vždy problém té které komunity a ne široké veřejnosti.

4 bloky (2017) (seriál)

seriál silně připomíná italskou Gomorru.Jenže tady je to propracovanější a i drsnější a taky ovlivněné emigranty.Docela odvaha něco takového natočit.V italském se nepouštěli do "mezinárodních vod".Tady se s tím Němci nepárali.Padni komu padni

Crescendo (2019)

Snaha ukázat ,jak by se mohl řešit desetiletí se táhnoucí spor o domov.Staří mají zkušenosti a ostražitost.Mladí zmatek .Pochybuji že by takhle zafungovala hudba.Je to sci-fi.Ale jako nápad dobrý.Papír snese všechno.A jak jsou  na předním místě geopolitické zájmy tak to může být delší než třicetiletá válka.

Hra na férovku (2018)

tak jsem si říkala ,co to zas bude .Tyhle příběhy ze sportovního prostředí moc nemusím.Ale tenhle scénář byl fakt famózní.Tak jak by se někde odehrál reálně ,aniž by ho někdo sepsal.Opět neznámá jména herců(aspoň pro mě)exteriéry jen v malém městečku.Zapadlý kout USA.Byly tam i hlášky které vás pobaví.Žádné výchovné moralizování,žádné dialogy u krájení haldy zeleniny,čištění zubů v nablýskaných koupelnách,žádné nablýskané bouráky,kravaťáci...nic z toho.A pak že to nejde.Za mě za víc než za pět!

Dlouhý víkend (2021)

čekala jsem podle obsahu něco slušnějšího Ale ve finále zklamání.Moje parketa nejsou couračky časem.Čekala jsem, že se scénář bude držet při zemi.Nestalo se.Všichni přehrávali až hrůza a odrovnalo mě,když sešlost oznámí malému synkovi jednoho aktéra že Bart měl sex.Hošík jásá až se zajíká....a dalo by se pokračovat

Azurová modř (2019)

Tak jak je popsáno v obsahu by bylo vše OK.Ale čas strávený u tohoto příběhu, byl pro mě absolutně zbytečný.,Zdlouhavé pohledy nikam.Vlny moře a černé mraky oblohy asi měly znázornit nitro Loly.Pohledy do dálky, jakoby vyhlížela něco co jí má vysvobodit .Zbytečně natahované scény.Nakonec to vypadalo ,že štáb ani neměl co točit.Scény s fotografováním na pláži (pomalu třetina filmu)nebo v posteli.....Klíčová byla asi scéna kdy syn dostane astmatický záchvat a rodina se shromáždí kolem něj.Lola pochopí že se z toho vlaku vystoupit jen tak lehce nedá....

Dianina svatba (2020)

komu se podaří přetrpět začátek tak ho příběh zaujme.Šlo v jádru o sousedství dvou rodin.Jedna plná itálie a druhá navenek seriozní,bezproblémová perfektně fungující.Navenek.Kdo byl šťastnější?O tom je konec.A zřejmě proto jsou zde ,jako předobraz ,reálné záběry ze života princezny Diany.

Porušení zákona (2020)

připomělo mi to dějovou linku filmu s Ruffalem Co tě nezabije...Tenhle se mi líbil mnohem víc, není v něm to americké klišé...Už jen přepadení banky je naprosto jednoduché až imbecilní,spontánní.Tenhle příběh má rychlý spád .Dobrá kamera a režie.Vše napěchované v devadesáti minutách.V obsazení žádné hvězdy a o to líp se zhostili svých rolí

Zakázaná láska (2017)

Byla jsem natěšená že zase uvidím svého oblíbence Hartnetta.Začátek byl docela slibný ale pak to sklouzlo do jednoduchosti.Scénář je poměrně kvalitní ale to je všechno.Jak je filtr na kamerách - už mě to nebaví.