• Thriller

Le Bruit des trousseaux (2021) (TV film)

Film z vězeňského prostředí.Kdy učitel nastupuje s ideály. které postupem času vezmou za své.Je to učitel francoužštiny a ne psycholog.To je klíčové v tomto scénáři.Setkává se s lidským odpadem o kterém četl pouze v novinách.Do snahy "změnit svět" se zakousl tak ,že ani nevnímal lásku kosmetičky.....Konec mi vyhovoval .Kvitovala jsem že ,se tvůrci vyvarovali nějakých zdlouhavých konverzaček

Zákon mlčenlivosti (2022)

Možná knižně zpracovaný tento scénář by se nechal strávit ,ale na tohle se chvílemi nedalo dívat.Zdlouhavé záběry ,které naprosto nic nenapovědělyTmavý filtr na kameře ,kdy v záběrech proti světlu není lautr vůbec nic vidět.Už mi ty experimenty lezou na nervy.A zase co dělá : vláda aby tohle potírala.Samozřejmě že čistý kapitalismus bez socialistických výdobytků je nemravný -  hodí chudinu do moře a udrž se nad hladinou jak chceš,nebo se utop!

Píseň pro Maríu (2019)

Kdyby na tom tvůrci zapracovali jinak daa bych víc ale za ten odporný barevný filtr na kameře  a obludárium tváří které byly v přítmí oddporné,nemůžu jinak

Naprostá láska (2018)

dosti specifický příběh a pointu i to,proč vše bylo tak jak bylo, pochopíte na úplném konci, kdy to bude řádné rozšambo.Prostě je to příběh z jiného konce světa ,který má svá odlišná specifika.Kvalitně obsadili do rolí sester dvě herečky velmi si i v reálu podobných.Na začátku jsem si v prvním momentu,kdy se objevily spolu na scéně,myslela ,že jsou to dvojčata.Herečka v roli matky byla famózní.Dobrá kamera i režie.Myslím si,že název měl být devastující láska.

Milostné historky (2020)

Tyhle příběhy se vztahovou lambadou už mě nebaví.Kdy se vyvíjejí jen v úzkém ,uzavřeném do kruhu ,ději .

Svět po nás (2021)

Pět jen samostatně za výkon herce Gabrilliho a herečku v roli jeho matky.ten zbytek...jsem zděšena!Herečka v roli Elisy byla až protivně nevizuální.

Jusqu'à Ce Que la Mort Nous Unisse (2018) (TV film)

Typicky francouzská krimi.Akorát že těch milostných vztahů tam bylo až příliš.Pomalu jsem se ztrácela v tom,kdo ke komu patří.Už už jsem si myslela že Vincent svede i policajtku.Nestalo se .Na poslední chvíli mu sdělila ,že je lesba.No nic.Kvituji ,že jsem měla možnost opět potkat Debrandta.Konec příběhu nebyl podle mých představ ,ale stane se.Debrandt mě zaujal v seriálu Kapitán Cain.Jinak nádherná příroda..Nádherné psisko....A kvalitní režie a kamera.V neposlední řadě zřetelný dabing a dostali přidělené herce na který jejich hlas pasoval.Už se stává že někdo herečku, která má v reálu hluboký hlas, dabuje pištivým hláskem česky.

Moucha v kufru (2020)

groteska jak vyšitá.Vidět Adéle jak řve  .... konečně měla roli která ji sedla na míru.Ta holčina má potenciál.Zatím ji obsazovali do rolí kde spíš měla vztahovky se erotickým podtextem. Tady se mi fakt líbila.A ti dva ňoumové plus moucha byli obdoba Pata a Mata.Fakt je to ptákovina ale mě pobavila

Samuelova pouť (2021)

Ponurá atmosféra - spíš mi to připadlo že to má mít nějaký biblický podtext.V reálném životě by to asi takhle nefungovalo.,Ale nechat tak pěknýho chlapa válet ve hnoji ,to fakt nebylo hezký! :-)

Skautská příručka pro chlapce (2009)

dospívání fakt bolí.A obzvlášť tam, kde se rodiče ani moc nesnaží být rodiči.Konec byl dosti masakr na psychiku.