• Pohádka
  • Rodinný

Hrady a povesti (1996) (seriál)

časti: 1 Vachotova zem ### 2 Povesť o Svätoplukovi a Rastislavovi ### 3 Povesť o Cyrilovi a Metodovi ### 4 Povesť o Pustom hrade ### 5 Ako chudobu vyhnali z mesta

Výsluch (1973) (TV film)

Divné spracovanie - rozhlasová hra s fotografiami?

Výnosné miesto (1965) (TV film)

Vďaka RTVS za zachovanie a hlavne odvysielanie tohto diela.

Figliari (1977) (seriál)

réžia: Ivan Petrovický, napísal: Ján Navrátil, kamera: Laco Kraus, hrali: Slavo Záhradník, Viliam Polónyi, Krížiková, Hájková, Konrád, Letko, E.Petrovická, Ďurdiaková, Blaho, Kiš, Blaškovič, Paveleková, Krivosudský, Labuda, Januš, Rozsíval, Figura, Čillík, Šulík, J.Kramár, Kaprálik, Horňák, časti: 1 Múka a orechy ### 2 V službe ### 3 Galgína ### 4 Bača učiteľom ### 5 Päť zlatiek ### 6 Ábry fábry domine ### 7 Žriebäcie semienka ### 8 Richtárska palica ### 9 Úzka húska ### 10 Kliatba ### 11 Kto sa smeje nakoniec ### 12 Komu česť, tomu česť

Namiesto pamätí (1984) (seriál)

ďalšie časti: 5 Siréna alebo výstrel ### 6 Môj Kubko ### 7 Arči ### 8 Môj švagor ### 9 Vojnové reminiscencie ### 10 Centrálne trhovisko ### 11 Túžba vraždiť ### 12 Priazeň môjho obecenstva ### 13 Družba

Trpaslík Otáznik (1982) (seriál)

13 častí, réžia: Ivan Petrovický, scenár: Jozef Repko, kamera: Laco Kraus, v hlavných úlohách: Labuda, Oľhová, Polónyi, hlas trpaslíka - Emil Fillo, ďalej hrali: Šulík, Kožuch, Horváth st., Došeková, Ján Kramár, Folkman, Križan, Kaprálik, Mišovic, Krkošková, Monika Radványiová, Jamnická, Ján Mistrík, Čillík, Petrovická, Januš

Škola detektívky - Smrť baróna Gandaru (1989) (epizoda)

Obsah je úplne iný (uvedený patrí k inej Čapkovej poviedke "Zmizení herce Bendy"). ### Smrť baróna Gandaru (autor: Čapek) Z vraždy baróna chce senzáciechtivý komisár Mejzlík urobiť medzinárodný zločin. Ale starý praktik komisár Pitr vďaka svojim skúsenostiam a osvedčeným postupom usvedčí kuchárkinho synovca.