Kritik.

Kritik.

okres Levice

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 20.8.2019  09:55

Tento príbeh je jeden z mojich najobľúbenejších. A pokojne znesiem aj iné spracovanie. Ale tu je akosi príliš veľa tmy (aj metaforickej, aj reálnej vizuálnej), je to pomalé, chvíľami dezorentované, chvíľami zas až príliš jednoduché (ne-záhadné). Áno, chápem, teraz letí ten pomalý rozbeh a osobne ho mám tiež rád, ale až tak že sa nič nestane? Keby sa aspoň sekunda filmu odohrávala na dennom svetle, objavil by sa niekto veselší (pôvodne tam mali byť mnohé živšie postavy), bolo by to hneď o inom. Ak mám byť úprimný, dosť nuda.

• 16.8.2019  11:54
    The Boys - Cherry (S01E02) (epizoda) (2019)

Okrem niektorých nelogických správaní sa, je to super. A ten výbuch budovy nebol vysvetlený: Stihla sa ukryť? Superjnajlepší hrdina nič nenašiel? N apôvodné (pravé) miesto, kde kecal s vodičom dodávky, sa nevrátil?

• 16.8.2019  11:51

Nebyť zlého hereckého výkonu tej Wolverin-woman a wtf momentu so zadkom, dal by som plný počet.

• 28.6.2019  11:29

S tou rakovinou to snáď nemyslia vážne :( Aj v Parenthoode, aj v X ďaľších seriáloch. Rodinný pohodový seriál sa zmenil na depresívnu drámu (nielen kvôli tomuto jednému dôvodu).

• 26.6.2019  14:31

Touto epizódou doktor Brown klesol na dno. Veľká chyba.

• 26.6.2019  10:36

Mnohí diváci tento seriál hejtujú. Možno je to vekom, možno očakávaniami, možno dobou kedy seriál videli. Mňa zatiaľ nesklamal, avšak v tejto epizóde už doktorko Brown spravil druhú obrovskú chybu. Ďalšie nesprávne rozhodnutie už povedie k pádu seriálu. Inak, seriál mi dosť pripomína okrem Gilmorovych dievčat napríklad aj doktora Housa (zápletkami).

• 21.6.2019  11:57

Z tejto epizódy mám zmiešané pocity :) Na jednej strane som už chcel dávno napísať, aký som našený z toľkých známych hercov a herečiek čo v tomto seriáli vystupujú... Na strane druhej, teraz sa tu objavila postava, aké doslova neznášam - postavy svokier, starých mám a dedkov, ktorí do všetkého gibicujú (tento model nájdeme v mnohých seriáloch, napr. Krok za krokom, Gilmorky, Priatelia, Frasier, atď...

• 21.6.2019  09:34
    Everwood - Série 2 (série) (2003)

Nechápem, prečo každý hejtuje druhú sériu. Možno sa to ešte neskôr dozviem, ale zatiaľ som pri 7-mej epizóde, nastalo niekoľko zvratov, ale mne to celé presne takto vyhovuje. A atmosféra (a la Gilmore Girls) stále funguje...

• 21.6.2019  09:32
    Everwood - Série 1 (série) (2002)

Prvá séria super, čosi v štýle Gilmore Girls alebo Dr.Queen :) Nečudujem sa, že seriál sa v dobe vzniku stal tak obľúbeným.

• 20.6.2019  15:29

Pestúnka: "Vitaj vo svete emócií, Efram. Ako ti je?" ... Efram: "Unavene."

• 12.6.2019  12:58
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Od Chernobylu som čakal viac. Nieže by to nebola skvelá miniséria. To je. A prajem tvorcom aj prípadné ocenenie. Ale mám pocit, že to nadchlo hlavne tých, ktorí o problematike nič nevedeli. A žasnem ako mnoho ich je. Kto však videl (hocijaké) dokumenty, autentické i hrané zábery vzniknuté už pred rokmi, tomu tento seriál asi príliš nedal. Poopravte ma ak sa mýlim. PS: Kde sú tie hrôzostrašné a tiež plačvyvolávajúce scény, o ktorých sa toľko hovorí? Považujem sa za citlivého človeka, no asi som si ich nevšimol. (Samotná realita okolo tejto témy je samozrejme veľmi smutná; tu však píšem o vyhajpovanom seriáli). Skôr myslím, že tento seriál presne o tej ľudskej hĺbke nebol a možno to mi tam chýba (LEBO o tom vsade kazdy pisal ako o super sokujucom a citlivom seriali). Tých pár minút smutných manželov, či zastrelené šteniatka jednoducho nestačia. Asi mám už v tomto príliš vysokú (hlbokú) latku.

• 25.4.2019  14:07

Prečo je Microft taký nechutný, otrasný, nesympatický a zároveň odporne hlúpy? :(

• 25.4.2019  14:06

Obával som sa epizód s Moriartym, ale výborne zvládnuté, nie príliš prehnané.

• 18.4.2019  11:40

Pre mňa veľmi dobrá epizóda. Nielen kvôli zaujímavým zápletkám oboch prípadov, ale aj pre to, čo prežíva Watsonová.

• 17.4.2019  15:48

Najslabšia časť série.

• 17.4.2019  15:48
    Jak prosté - M. (S01E12) (epizoda) (2013)

To, čo mohol byť veľkolepý nástup Moriartiho, bolo v skutočnosti nudné a úbohé. Navyše ide o prvú epizódu, ktorá je vpodstate na pokračovanie a má otvorený koniec, bez toho že by ste sa dočkali zadosťučinenia či poriadneho chytenia vraha, vysvetlenia a podobne.

• 16.4.2019  13:18

Pre mňa veľmi slabá epizóda, na to že je to pilotný diel.

• 16.4.2019  13:10
    Jak prosté (TV seriál) (2012)

Škoda, že hlavný hrdina je úplne bez charizmy a pripomína skôr vyšetrovateľov z Rexa či Kobry 11 (to je samozrejme obrovské negatívum!), než zapamätateľného Holmesa. Inak prekvapivo zaujímavé, pohodovo-vtipné, ale tiež pomerne dosť napínavé...chvíľami.

• 3.4.2019  11:59

Starý film, dnes už "len" príjemná oddychovka zo škótskeho prostredia. Výborné ako pozadie popri žehlení, skladaní puzzle, vystrihovaní a inej manuálnej činnosti. Pohodovka :-)

• 30.3.2019  21:45
    Bumblebee (2018)

Nemyslel som si, že nejakému transformeráckému filmu dám raz plný počet hviezdičiek. Nieže by námet (komiksy a animáky) nemal obrovský potenciál; to len filmy boli doteraz tak hrozné...doteraz! ;-) Bumblebee je skvelý, veľmi príjemný, konečne hlbší, príbehový, rodinný, dokonca i trochu dojímavý filmík s veľmi sympatickými postavami. Konečne!

• 23.2.2019  10:17
    Robin Hood (2018)

Nečakal som od tohto filmu veľa, práve preto ma prvá polovica milo prekvapila. Očakávajte však príbeh, ktorý je poňatý modernejšie (aj kostýmovo, dialógmi, uvidíte tu dokonca kasíno a veľkú zhýralú párty v novodobejšom štýle, atď. Nik sa nediví, že černoch sa pohybuje v európskom stredovekom svete. Vzťahy medzi jednotlivými spoločenskými vrstvami, ženami a mužmi, nemajú s historickými faktami veľa spoločného, ale to asi nik ani neočakáva) Následne, od polovice filmu, tie naháňačky koňmi a vozmi, nelogické zápletky, ach jaj. Prečo to tvorcovia spravili takto? Amatérske mávanie rukami nohami komparzistov, keď sa akože majú báť, alebo inokedy keď akože oslavujú Hooda. Černoch sa po celý čas verejne pohybuje po boku Loxlyho, ale keď ho zajmú, nevedia kto to je a netušia s kým spolupracuje? :-D Och joj, škoda, nesmierna škoda. No a ak očakávate, kedy sa už konečne Robin dostane do lesa a tá najzaujímavejšia časť príbehu konečne začne, nedočkáte sa. PS: Romantiku tiež nečakajte. Slabé.

• 23.2.2019  10:12

Vizuálne pekné, motív originálny, príbeh zaujímavý. Ale celkovo je to len priemerný film. Kombinácia Transformers, Avatara, Final Fantasy, Matrixu a Star Wars.

• 13.2.2019  13:43
    The 100 - Season 4 (série) (2017)

V tejto sérii som si definitívne začal priať smrť všetkých hlavných líderských postáv - tých akože "našich" nebešťanov z vesmíru. Kedy si fanúšikovia (v realite) a všetky postavy (v seriáli) konečne uvedomia, že ich samozvaní pseudo-vodcovia sú malé deti, ktoré sa len robia dôležitými? Počas celého seriálu robia len samé nelogické a nesprávne rozhodnutia, a následne nás skúšajú presviedčať že museli. Spoiler: Správny vodca obetuje a nechá ožiariť seba a nebude robiť testy na iných. Seriál padol na dno.

• 11.2.2019  15:38
    The 100 - Season 3 (série) (2016)

Seriál sa vyvíjal skvelo. až kým... Pozor, spoilery: Zbytočné umelo vytvorené zápletky tam, kde ich netreba. Nový úplne cudzí kancelár, ktorý všetko poserie presne vtedy, keď sa môže seirál poriadne rozbehnúť. Veliteľka Lexa umrie, Lincoln umrie, scenáristi do deja zaraďujú nesympatické postavy. Belamieho by už naopak mohli dávno zlikvidovať, je jedno kto. Kazí seriál. Čo k tomu dodať, nereálne správanie hlúpych nereálnych postáv. Útek zo základne sa ani po x-tý krát nepodarí. Každý chce s každým neustále vyjednávať, pritom stačí hneď v prvej sérii zabiť debilov a je to. Aj tak neskôr umrú, len ešte musíme počkať na smrť 5.000 nevinných, kým sa to stane. Scenáristi sa tu začínajú priveľmi strácať a chcú robiť dej nasilu zaujímavým. Diváka to však už nebaví.

• 6.2.2019  11:39
    The 100 - Season 1 (série) (2014)

Zaujímavé je, že počas prvej série doslova nenávidím a nemôžem vystáť práve tých ľudí, ktorí sú akože hlavné postavy; ktorí sú akože vodcovia výsadku. Kto by takých detinských trapošov počúval a poslúchal? Boli by mŕtvi ako prví, ale v tomto seriáli sú za veľmi dôležitých práve oni. Hovorím o doktorkinej dcére Clark, a o samozvanom vodcovi Bellamie.

• 29.12.2018  21:33
    Marťan (2015)

Mám rád Crusoe-ovky. Čiže survival filmy o stroskotaných samotároch. Nie však také príbehy, kde hlavní hrdinovia utekajú pred psychopatom či krvilačnými kanibalmi. Tento film splnil presne môj žáner. Veľmi silný potenciál síce nenaplnil, pretože určite mohol ísť viac do hĺbky a silno zatlačiť na emócie, ale podmienky dobrodružného románu splnil. Ak sa ti film páčil, odporúčam aj Pasažierov.

• 17.12.2018  15:36
    Peklo zvané Alcatraz (TV film) (2007)

Dokumenty vo všeobecnosti hodnotím veľmi dobre. Aj tento má svoje kvality. Avšak potenciál podľa môjho názoru nevyužil. Prijal by som viac skutočných príbehov reálnych ľudí, a podrobnosti o ich útekoch. Prípadne, ako názov napovedá, čakal by som viac atmosféry, nielen fakty o holých stenách.

• 15.12.2018  08:04

Dokumentom dávam väčšinou viac ako priemerné hodnotenie, už len preto že ponúkajú niečo viac, informujú a vzdelávajú. Tomuto nemôžem. Ide o veľmi jednostranný pohľad na vec, a dokonca na mňa Baťovský systém pôsobil poprvýkrát v živote veľmi negatívne až sektársky. A to napriek tomu, že dokument sa ho snažil umelo a nasilu vykresliť práve ako ideálneho spasiteľa s dokonalým plánom. Zanechalo to vo mne divný pocit, pretože som si uvedomil, že ľudia chcú žiť v umelo vytvorených svetoch a komunitách, a sú radi pasívni.

• 10.12.2018  14:04
    Outlaw King (2018)

Nezávislé pokračovanie Statočného srdca, ktoré sa odohráva tesne po tom, ako bol William Wallace popravený. Samozrejme, ide o film s nižším rozpočtom, je menej epický i menej atmosferický. Nedostaneme tu ani duši príjemný, a zároveň tak srdcervúci, komplexný originálny soundtrack, ako v Braveheart. Ale dosť už porovnávania s oscarovým veľdielom. Outlaw King sa nesnaží nič napodobňovať, ani ponúkať remake či spinoff. Ide si svojou vlastnou cestou, svojským štýlom, pričom ale vie, akého diváka najviac pritiahne. A tak je akousi výberovou zmesou osvedčených filmových prvkov známeho žánru. Ponúka dostatočne dramatický dej, výborné herecké výkony (v rámci možností scenára) a príbeh dostatočne realistický a faktický, s prvkami životopisu a dokonca dokumentu. Odporúčam, nielen fanúšikom historických a dobrodružných filmov.

• 7.12.2018  09:58
    Tomb Raider (2018)

Napriek predsudkom kritikov som tomu dal šancu. A hoci o B-čkový film naozaj nejde, nudy tu bolo dosť. Príbeh je vlastne úplne najznámejšie bádateľsko-vedátorsko-záhadologické klišé, v starom štýle Indiana Jonesa, postavy nevýrazné, vizuálne efekty len priemerné. Možno z princípu poteší fanúšikov hier.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9