listo

okres Ostrava

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 28.11.2018  14:51

Postavíme-li vedle sebe Babičku Boženy Němcové a Dědečka Járy Cimrmana, neubráníme se pocitu, že kurwaaaaa Poláci umí točit filmy evropského formátu - bez pseudopsychologických rozborů a jiných kokotin, zatímco česká kinematografie, ryjící držkou hluboko v bahně, servíruje divákům tátovy volhy a jiné povrchní srajdy. Vega se s tím nemazlí, šije to do diváků jak do psa vidle, syrově, naplno, má to koule, atmosféru, chemii mezi herci, má to vtip, a až na pár nelogických míst v příběhu tomu nejde nic vytknout.

• 28.11.2018  14:35

Po Vejdělkově Mužích v naději, které dle mého ztělesňují dno současné české kinematografie, je Tátova volha přece jen o stupínek výš, byť působí spíše jako nemastná neslaná vycpávka na nedělní večer na ČT(číslo si doplňte). Je to celé šíleně statické, bez emocí, vtipu, jiskry, sympatií. Tady se jasně ukazuje, že atraktivnost filmu nezajistíte ani obsazením nejoblíbenějších českých herců (a je jich tu jak svatých na Karlově mostě), ani ztvárněním všech aktuálně nejpalčivějších chorob (Vilhelmová-rakovina, Polívka-alzheimer, Cibulková-obsedantně-kompulzivní porucha). Zrovna včera jsem viděla polský film Kobiety mafii a říkám si, kdy se ten plíživý úpadek českého filmu konečně zastaví a proč neumíme natočit takové filmy, jako Poláci. Ach jo...

• 22.11.2018  12:05

Komorní psychologické drama, vystavěné na thrillerovém základu, o přílišné snaze, chybném úsudku a katarzi, u nějž se nebudete nudit a odpustíte mu i nelogické momenty. Velmi silný film, který by s trochou nadsázky mohl fungovat i jako rozhlasová hra :-)

• 22.11.2018  11:57

Vezmu to zeširoka. Problém x-tých pokračování úspěšných animáků tkví především v tom, že do nastavované kaše původních příběhů o přátelství napěchují zloduchy s touhou zabíjet a ničit, čímž zabijí a zničí ono kouzlo, díky nimž se "jedničky" postavené na základních hodnotách staly tak úspěšné. Namátkou: Původní poselství Madagaskaru říkající dětem, že (zjednodušeně) i když se dostanete do potíží a máte ukrutný hlad, tak svého nejlepšího přítele nesežerete. Série končí nesympatickou megerou, která se s fanatickým výrazem ve tváři a kvérem v ruce snaží zvířata pochytat. Původní poselství filmu Auta, opět o přátelství, se ve dvojce mění v mafiánskou přestřelku s násilím, smrtí, vyhrožováním... No a do třetice Hotel Transylvánie, kde ve třetím pokračování hraje prim šílený padouch s touhou všechny zabít. S ohledem na cílovou skupinu se ptám, jestli je to fakt nutné. Není to ani pěkné, ani vtipné, dcera se u toho nudila, přitom jedničku doslova miluje.

• 5.3.2018  21:14
    Coco (2017)

Od projekce filmu V hlavě jsem vzdala komentování a vlastně i sledování animovaných filmů. Jsem prostoduchá blondýna, která spadne smíchy z křesla, když Dory ve filmu Hledá se Nemo hovoří velrybštinou (v originálním znění, nikoliv v dabingu). Seru na vytváření animáků s velkolepým poselstvím (Pan Lišák), multikulti vycpávkami (Zootropolis), chci se jen odreagovat a vidět své děti škytat smíchy (zlatej Shrek 1). Takže výlet k sousedům na jih, spojený s velkým poselstvím o významu rodiny, za doprovodu mexické hudby nechávám na hodnocení svých dětí. Čtyřletá dcera: Mami, to už mi nikdy nepouštěj, je to strašně smutné.... Jedenáctiletý syn: Mami, ty Oscary si to zasloužilo aspoň tři....... Obrázek si udělejte sami :-)

• 11.1.2018  19:59

Větší a horší ztráta, než je tragická smrt vlastního dítěte, neexistuje. V případě Marcely je tedy v podstatě pochopitelné, že se dostala do psychiatrické léčebny, spadla na úplné dno, začala hrát automaty atp. Až na to, že měla doma ještě jedno dítě! Toho kluka je mi strašně líto, už od mala byl evidentně na druhé koleji kvůli ADHD, které v té době nebylo diagnostikováno a nebylo správně léčeno. Jeho matka to řešit neuměla. A po smrti Ivany to byl úplný marast. Kolik mu bože bylo, když musel hospodařit doma sám, poté co jeho matka skončila poprvé v léčebně? Patnáct? Žádná dlouhodobá podpora ani v době jeho nehody a pobytu v Kladrubech.... Držím mu palce, ať má navzdory podmínkám v dětství a genetické výbavě dobrý a spokojený život. Když bude stále natolik srovnaný a odhodlaný, jako se jevil v dokumentu, podaří se mu to. Teď k Heleně Třeštíkové. Jak už jsem psala v jiné recenzi, v žánru dokumentu už podle mě nejde jít výš. Dny, týdny, roky, desetiletí mravenčí práce, osobní angažovanosti, bez níž to nejde. Drobnosti bych samozřejmě vytkla. Určitou stylizaci, aby seděla do obrazu (to lze pochopit), nicméně zamlčení dluhové pasti Marcely kvůli automatům (za 2 roky téměř 1 milion korun dluhů) už asi úplně za hlavu hodit nelze. Syn něco málo řekl, Marcely se na to přímo nikdo nezeptal.

• 12.11.2017  21:59
    Reykjavík (2016)

Reykjavík není Uherské Hradiště, přesto tak ve filmu působí. Všichni se pohybují na malém prostoru, náhodně se potkávají, komparz prakticky neexistuje. Stejně tak nevěrohodně působí i vykreslení rodinného zázemí. Kdo má proboha doma takový pořádek? Existují děti, které jsou prakticky neviditelné a někde v povzdálí si tiše malují? Do vypiplané vztahovky má snímek taky dost daleko. Je to celé takové šablonovité, vláčné a roztříštěné, jako by tvůrci ani nevěděli, co a především jak chtějí divákovi říct. Emočně je film plochý, jak hrudník vietnamské plavkyně. S kým by v něm měl divák sympatizovat? V rámci festivalu docela zklamání a pro mne ztráta času.

• 26.10.2017  19:08
    Wind River (2017)

Když filmu odpustím předvídatelné postavy, etnické výstřelky, šablonovitý děj a další stereotypy, tak se ptám, co mi zůstane. Díky bohu nezapomenutelná ATMOSFÉRA. Celý film na ní stojí a padá. Z mého pohledu tedy stojí tak silně, že i třicítka pod nulou a rozervané plíce mrazem s tím nehnou. Takže moc pěkné pokoukání. JAK DOPADLY TY PUMY???

• 31.5.2017  12:39

Patřím k těm málo lidem, kterým čtyřka nevadila. Velkolepé nadšení z opěvované pětky se ale nekonalo. První nepředigitalizovaná část sice byla návratem ke starým dobrým kořenům pentalogie, heftíky s bankou a gilotinou pobavily, nicméně z původně sympatického hrdiny Jacka už zbyl prostě jen vymaštěný notor. Nejvíc mi vadila celá ta příšerně přepálená vizualizace Salasarovy linky, stejně jako nevýraznost nových postav. Nechci říct, že by noví piráti byli špatní, to ne, ale tleskat jim vestoje teda taky nebudu. Palec nahoru za Paula McCartneyho.

• 15.12.2016  08:11
    Toni Erdmann (2016)

Další hypovaný film. Pokud bych musela použít jediné slovo k hodnocení tohoto snímku, to slovo by bylo bizarní. Už jen holý fakt, že jde o německý film odehrávající se v Rumunsku leccos naznačuje. Téměř tříhodinovou sondu do života osamělého otce a jeho ještě více osamělé dcery (byť ta si to odmítá připustit) provází artové tempo a spleenová nálada, do níž tvůrci pálí hlava nehlava krutě vtipné i bolestné výjevy a okamžiky. Když k tomu přimícháte občasné scény bořící jakékoliv hranice (masturbační scéna či narozeninová naked party s bulharskou maskou), dostanete opravdu podivně chutnající zážitek (asi jako onen zelený zákusek postříkaný spermatem, na němž si zhruba v polovině filmu smlsla hlavní hrdinka).

• 12.12.2016  21:34

Komentář obsahuje spoilery. Trochu to bolí, koukat na to, jak Lauren Graham, Scott Patterson, Todd Lowe a Yanic Truesdale zestárli. U ostatních mi přišlo, že vypadají víceméně stejně jako před lety, ale u těchto čtyř postav byl čas nemilosrdným katem mládí a pohlednosti. Vsadila bych své nejhezčí boty, že ve scénách, kdy je Luke bez své pověstné basabalky, má na hlavě neuměle stylizovaný nabarvený příčesek. Pět hvězd (snad i šest) zaslouží Kelly Bishop - s grácií sobě vlastní si podmaňuje scény, v nichž hraje a její postava prochází sympatickým vývojem. Poměrně věrně vystihuje vnitřní svět ženy, které po 50 letech soužití odejde milovaný člověk. Přes prvotní statečnost a marnou snahu zachovat si dosavadní život se všemi jeho všednostmi a rituály se dostává k přehodnocení a katarzi. Posílá do prdele DAR (dcery americké revoluce), pečuje o svou nemocnou služebnou a její rodinu, chodí v riflích a teniskách a nakonec provází v muzeu velryb. Tohle se Amy a Danielovi povedlo na výbornou. I vývoj Rory mi přišel uvěřitelný a tak nějak očekávaný, rozmazlené dítě, kolem nějž se vždy točil celý svět (nebo alespoň Stars Hollow a Hartford), jednoduše narazí na tvrdou realitu, ve které není místo pro romantické vztahy s happyendem, ani pro bezpracný vzestup na kariérním žebříčku. Silných scén se dočkala i Lorelai, především těch, které se vztahují k jejímu otci. Na pět hvězd to bohužel není, pro mě především kvůli vedlejším dějovým linkám Paris a Lane. První byla přestřelená, druhá se zasekla v čase...

• 6.11.2016  20:34
    Pustina (TV seriál) (2016)

Jedna hvězda za Zuzanu Stivínovou. Nebýt jí, tak si tahle nesnesitelná forma bezprecedentně postavená nad obsah zaslouží odpad.

• 23.7.2016  08:38

Animace fantastická, lenochodi excelentní, jen bohužel ty multikulturní sračky hustí už i do dětí. Já bych pochopitelně celým Spojeným státům přála, aby se všichni kriminální živlové z Bronxu chytli za nos a stali se z nich poctiví policisté (nebo alespoň pracující), ale obávám se, že pohádky se realitou nestávají. O budoucím osudu Německa snad ani nemluvě...

• 10.3.2016  21:10

Jednu hvězdu za peckovní závěrečné titulky si to zaslouží...

• 7.12.2015  08:58
    Pixely (2015)

Sandler nám sice stárne a měkne, přesto ještě udrží pero v ruce docela pevně a jeho rukopis je díkybohu stále dobře čitelný. Vcelku neškodná americká podívaná pro děti by zřejmě nezasloužila více než dvě hvězdy, díky geniálnímu nápadu přeanimovat klasické dvědé videohry do dnešní cool podoby dávám o jednu hvězdu více a děkuji, že jsem se zase mohla podívat na sandlerovskou partičku herců, kterým to dohromady šlape už pěknou řádku let.

• 7.12.2015  08:41
    V hlavě (2015)

Pixar vstoupil na neorané pole a dupe po něm jako slon pod elektrošoky. Je to čistá melancholie oblečená do pestrobarevného kostýmu a opečovávaná armádou všelijakých postaviček, více či méně zdařilých. Těžko říci, komu je vlastně film určen. Menší děti jej absolutně nepoberou, na dospělé je v něm příliš málo vtipných momentů. Přesto musím ocenit originální formu vysvětlení, proč občas máme depky a co nám pomůže se z nich dostat. Putování Radosti a Smutku k mozkovému centru se na můj vkus trochu vleče, jinak ale myslím, že ve své kategorii patří snímek k lepšímu průměru.

• 4.12.2015  23:10

Tenhle film lze přirovnat k lanýžovému rizotu, které Solo servíroval v úvodu filmu. Sice trochu zapáchá popcornovou zábavou, ale v záplavě blafů, které kina v tomto roce nabízela, jde o silný nadprůměr a konzument se nemusí cítit za své peníze ošizen. A já už se s blížícím se koncem roku bála, že letos nenarazím na kvalitní oddechovou komedii. Tahle navíc nemá slabé místo. Pominu-li fakt, že se mi jako starší osobě ženského pohlaví moc hezky koukalo na ústřední dvojici, musím ocenit celkově perfektně zvládnutý casting, prvotřídní hudební i vizuální retro stylizaci a jemný britský humor. I když u některých scén jsem se posmála i nahlas (občerstvení v náklaďáku s pozadím lodní honičky nebo debata nad osudem staromódního trýznitele s pozadím hořícího elektrického křesla). Jen ten Hugh Grant začíná vypadat jako svůj otec...

• 22.11.2015  18:52
    Mamon (TV seriál) (2015)

Opravdu úchvatný paskvil vybublávající z českých přehrad ala Orlík, nesoucí ponurou atmosféru, životem poznamené ksichty opomíjených novinářských elit, sofistikované hrátky s informacemi a další ingredience, snažící se zajistit obdivovanou vizáž vysoce hodnocené evropské filmografie. Bezva. Proč se u české kinematografie musím neustále potácet mezi troškovskými sračkami, kterým vévodí tlačenka s cibulí, a okázalými projekty HBO, jemž dominují nadívané žabí blány přelité mechovým dipem??? Na čí straně mám být? Komu mám přát? S kým mám sympatizovat? Jděte už s touto produkcí jednou provždy do prdele, natočte prorostlou krkovičku s pečenými bramborami na rozmarýnu. Díky...

• 7.11.2015  21:27

Tady kolegové ze země tří korunek přestřelili. Tenhle film je totiž z kategorie Jak zmršit literárání předlohu. Poměrně obsáhlý děj zahrnující život jednoho muže se těžko osekává tak, aby dával smysl,chápu, ale změnit příběh prakticky úplně? No nevím. Dokonce ani lidem, kteří knihu nečetli a viděli film se mnou, se tento evropský Forrest Gump příliš nezamlouval... A kniha přitom byla vtipná, čtivá, zajímavá, na plátně je to celé zplihlé, vláčné a bez chuti.

• 20.10.2015  10:51
    Bojovník (2015)

Všichni pochopitelně víme, jak celý film dopadne, protože je tak nesnesitelně americký, a přesto se na něj zatraceně dobře kouká. Onen pověstný lví podíl na tom má Jake Gyllenhaal. Chlapec nám z jalového ucha, který souložilo na mezi v Pravidlech moštárny a následně zachraňovalo svět v roztomilém kostýmku Spidermana, dorostl v opravdového muže, jemuž svaly hrají stejně úderně jako Alexandrovci ve svém novém turné. Původně jsem si film pustila jako kulisu k dohánění pracovních restů, postupem času jsem ale místo do notebooku zírala na obrazovku a pochvalně si u ní mručela.

• 19.10.2015  19:09
    Interview (2007)

Pseudodrama, které vychází z toho, že všichni novináři prahnou po senzaci a prodají sebe sama za článek na titulní straně, a také že všechny mladé herečky jsou mazané lištičky, které využívají špetku svého talentu k tomu, aby všem ostatním kolem blbly hlavu. Film není nezajímavý, ale postavy nedokáží vzbudit u diváka sympatie. A jestli tohle byl luxusní byt, tak to mám asi o luxusu úplně klamnou představu...

• 19.10.2015  09:56
    Noc na Zemi (1991)

Moc milý film z dob, kdy se v taxících mohlo ještě beztrestně kouřit. Dva příběhy, newyorský a římský, jsou excelentní.

• 30.9.2015  10:16
    NON-STOP (2014)

Při úvodní scéně, v níž se objeví Neeson s tradičním výrazem baseta, kterému už týden nedali nažrat, jsem si říkala No potěš koště! Bonus v odobě obstarožní Moore, která v posledních letech snad ani nehraje a na plátně se prostě jen vyskytuje, vylepšení castingu taktéž nesliboval. Nakonec se tvůrcům překvapivě podařilo díky využití oživujícíh postupů ala zobrazování mobilní komunikace na pozadí udržet napětí i spád. U thrillerů odehrávajících se v letadle se bohužel nikdy nemohu zbavit dojmu, že se odehrávají v kulisách, nejinak tomu bylo u Nonstopu. Digitalizovaný závěr tento dojem jen umocnil. Pokud člověk ve filmu nehledá logiku, tak si u něj obstojně odpočine. Pokud očekává poctivou detektivku, odvaří si pár mozkových závitů a žádného racionálního rozuzlení se mu nedostane.

• 24.8.2015  21:32

Neskutečně vtipná slátanina plná cituji "největších debilů a píčusů v galaxii", které vede do boje hlodavec. Tanec Chrise Pratta na bojovém poli byl fakt cool.

• 17.8.2015  22:48

Dokonalá synchronizace výtvarné stránky, hudby, atmosféry, humoru... Je to sice koktejl, v němž chybí alkohol, i přesto si na něm pochutnáte. Film nezapře vlivy evropské kinematografie a místy evokuje i českou produkci (Obsluhoval jsem anglického krále, Tajemství hradu v Karpatech a vzdáleně i další). Patří mezi ty snímky, které je nutné vidět vícekrát, protože všechny detaily divák napoprvé nezachytí. Z artového hlediska za čtyři hvězdy, kvůli absenci silnější dějové linky celkově o chlup méně.

• 16.8.2015  22:49
    Ex Machina (2014)

Nikterak překvapivý, utahaný film bez tempa a spádu. Buď chci dělat neotřelé sci-fi nebo napínavé drama nebo dobrou detektivku nebo umění překypující filozofováním. Když se snažím nacpat tohle všechno do jednoho snímku, vyleze mi z toho paskvil, který zachraňují pouze herecké výkony tří hlavních protagonistů a povedeny mix exteriérů a interiérů. Oscar Isaac má velký potenciál, už podruhé mě svým civilním projevem přesvědčil o svych hereckých kvalitách, jen ty filmy by si mohl začít vybírat trochu pečlivěji. Za mě tentokrát 40 %.

• 12.8.2015  22:03
    Ona (2013)

Dvouhodinový film, který nepotřebuje diváka. Stačilo jej natočit jako rozhlasovou hru a vysílat v noci na Českém rozhlasu 14 pro extrémně náročné posluchače. Spolehlivě by to uspalo i ty, kteří trpí insomnií. Děj to nemá žádný, tudíž není co hodnotit. Týpek, který vypadá a obléká se jako Milhaus ze Simpsonů, vede melancholické a patetické žvásty s operačním systémem. V takové záplavě hustých myšlenkových proudů by se utopil i Michael Phelps. Žádné zvraty ani rozuzlení nečekejte, jak film začal, tak i skončí. Malé bezvýznamné plus za scénu s mrtvou kočkou, ale jinak sračka nehorázná.

• 11.8.2015  22:30

Novodobý rasismus není založený na nesnášenlivosti k barvě pleti či vyznání, ale na negativní zkušenosti s etnikem, které ohrožuje Vaše zdraví či majetek, v lepším případě Vám způsobuje silný diskomfort v běžném životě. Pokud budou Francouzi přistupovat k problematice multikulturní společnosti jako k tomuto filmu, tedy v bílých rukavičkách a s laciným humorem, pak skončí v hajzlu nejen oni, ale s nimi i celá Evropa... Jedna hvězda z úcty k hereckému umění Christiana Claviera, které zřejmě brzy skončí tamtéž.

• 9.7.2015  22:17

Tvůrci se humorem pohybují na nebezpečné hranici, jejíž překročení věstí troškovské megasračky. Překvapivě se až na výjimky drží na straně humoru snesitelného, ba dokonce dobrého. Film by bez hlavních protagonistů - Vetchého, Stašové, Taclíka a Táborského - byl pochopitelně poloviční, navzdory všem negativním očekáváním musím přiznat, že jsem se bavila a považuji tuto bláznivou taškařici za docela milou a vtipnou (ačkoliv se obsahově nevyhnula typickým českým stereotypům a předvídatelnému ději). Osobně bych vynechala některé bondovské pasáže, scénky z policejní stanice a toho debila převlečeného za ještěrku (čímž bychom ovšem přišli o pěknou scénu s Ježíškem). Scéně, jak Vetchý odbachnul Taclíka, jsem se smála ještě po návratu z kina. Za mně hodnocení slušného průměru a tři hvězdy, palec nahoru patř také minimálnímu využití product placementu, velkého nešvaru našich snímků posledních let.

• 8.7.2015  21:09

Až budu velká, chci být Avon Lady a adoptovat chlapce, který by v oboru zahradník prospěl s vyznamenáním. Orgie barev a tvarů jsou dechberoucí...

<< předchozí 1 2 3 4