Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Dokumentární
  • Komedie
  • Akční
  • Drama

Poslední recenze (84)

plakát

Tenki no ko (2019) 

„NICMÉNĚ, JE TU DROBNÁ SOUVISLOST SPOJUJÍCÍ LIDSTVO S OBLOHOU. VÝJIMEČNÉ DĚVČE, KTERÉ DOKÁŽE PŘEVZÍT LIDSKÁ PŘÁNÍ A DORUČIT JE DO NEBES…“ Hodaka se jednoho krásného dne spakuje a vyrazí lodí do Tokia. Ale protože to nemá v palici ještě srovnaný, tak místo dohody s rodiči prostě vezme roha. Bez občanky tak zkouší sehnat brigádu, ale příliš se mu nedaří. Díky tomu však pozná Hinu, brigádnici v Mekáči… » Co se mi líbilo: 1) Tokio. Velkoměsto je tu největším tahounem mé pozornosti. Tiše jsem slintal nad dominantami města; tedy Tokio Tower, sjednoceným systémem veřejné dopravy a Tokio Sky Tree. A právě velkoměsto tu má úhlavní roli v pozdějším vývoji děje. 2) Animace a hudba. To by nebyl Šinkaův film, kdybych nechávlil toto umělecké duo. Soundtrack se od posledního filmu výrazně zlepšil a dostávám tak hudební zážitek blížící se Tenmonovým skladbám. Z běžných skladeb vyzdvihnu píseň Is There Still Anything That Love Can Do od Radwimps. V animaci vychválím takové drobnosti jako jsou barevné odlesky ohňostroje od oken věžáků či přechod od deštivého počasí k silným slunečním paprskům. » Co jsem nemusel: 1) Nedomyšlenosti. Zatímco u předchůdce jsem je díky skvěle budovanému příběhu nepostřehl, tady mi byly trnem v oku. Nedaly se přehlížet. Celý film jede v netypickém branded prostředí, kde vidíme snad každou službu pod jejím oficiálním logem a pak máme záběr na televizi, která to už tak nemá. Ono vůbec, myšlenka deštiholky, pokud tak nazvu hlavní hrdinku, byla hodně děravá. Stačí se zamyslet nad hlavními událostmi po shlédnutí filmu a každý si pár drobností všimne. 2) Zdlouhavý nástup poutavého děje. První hodina filmu mě vůbec nezaujala. Stojí za tím skutečnost, kdy sleduji mladýho kluka, co si naivně myslí, že si může dělat v šestnácti co chce a pak se diví, že ho tahle lehkomyslnost dožene. Vypadá to, že si myslel, že „stačí, že budu vydělávat peníze“ a nějak přežije. Naštěstí, v druhé půlce filmu si mě film získal. Nikoliv však děním okolo ústředních postav, ale událostmi v okolním světě. » Shrnutí: Film je dle mého oprávněně řazen mezi slabší kousky z pera pana Šinkaie. Film hodně vytahuje zvolená kombinace animace a hudby. Taktéž mu dopomáhá dobře budované napětí, které je ale často nevhodně ruinováno. Neprožil jsem žádné výraznější emoce, na rozdíl od jiných Šinkaiových filmů. Avšak ve výsledku jde stále o příjemnou podívanou. Jen nečekejte, že vás něčím vytrhne z pohovky.

plakát

Kanodžo to kanodžo no neko (2000) 

„MYSLÍM SI, ŽE MÁME TENTO SVĚT RÁDI…“ V pokračování se dozvídáme příběh bílého kocoura Chobiho, ve kterém se toho od předešlého filmu téměř nic nezměnilo. Život jde dál… Avšak, forma vyprávění se značně změnila. Jde o Šinkaiovo autorské dílo, kterému dává cit černobílý filtr. I pan Tenmon zde vložil několik pěkných skladeb. Mě se snímek líbil, navzdory krátké stopáži, narozdíl od Hoši no Koe, které je plně barevné.

plakát

Kanodžo to kanodžo no neko: Everything Flows (2016) (TV seriál) 

„NEROZUMÍM JEJÍM VYŘČENÝM SLOVŮM. ALE JSEM SI JISTÝ, ŽE MYSLÍME NA STEJNÉ ZÁLEŽITOSTI…“ Tento titul je televizní adaptací Šinkaiova filmu Kanodžo no Kanodžo no Neko, která byla zamýšlena jako prequel k původnímu krátkému snímku. Anime samo o sobě toho moc nepoví, nicméně děj je je divákovi představen v uvolněné atmosféře. Sledování se tedy dá považovat za příjemný myšlenkový odpočinek. V třiceti minutách je nám odvyprávěn příběh mladé slečny a jejího kocoura, kde slečna se snaží uspět a najít si solidní práci. Viděl jsem v ní i kus sebe, neboť ani já to neměl se zaměstnáním jednoduché. Dal jsem si tu práci a sehnal jsem si kompletní edici, co vyšla minulý rok ve Spojených Státech, se zhruba třicetiminutovou stopáží. Díky tomu jsem viděl rozšířený příběh mimo jiné o nultou kapitolu. A co v ní je? Na to si musíte přijít sami, přece vám to neprozradím...

Poslední hodnocení (471)

Hezké vesnice hezky hoří (1996)

29.05.2021

World War Two (2018) (TV seriál)

10.02.2021

Tenki no ko (2019)

07.02.2021

Kanodžo to kanodžo no neko (2000)

07.02.2021

Kanodžo to kanodžo no neko: Everything Flows (2016) (TV seriál)

07.02.2021

Cross Road (2014)

06.02.2021

Dareka no manazashi (2013)

04.02.2021

Hoši o ou kodomo (2011)

03.02.2021

Kumo no mukó, jakusoku no bašo (2004)

31.01.2021

Reklama

Poslední deníček (41)

Hostování Anime Cirkusu #4

Minulou neděli jsem byl svými přáteli pozván, jak už se stalo tradicí, do dalšího dílu Anime Cirkusu. Tentokrát si anime vybírali oni a já tak byl v zajetí současné jarní sezony. Upřímně, příliš mě vybrané seriály nenadchly, takže spíše než o zážitek ze sledování seriálů to byl příjemný rozhovor s přáteli. A co že jsme to vlastně rozebírali? Začali jsem 86, následovala Vivy a uzavíral Dragon Ie o Kau.

 

Uvidíme, co si na mě vymyslí zase příště. :)

Reklama

Reklama