DarthArt

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 6.11.2019  20:09

Terminátor se oženil, má děti a posílá esemesky Sáře Connor? Jestli má tahle šílená sračka na CSFD průměr 73 %, tak je apokalypsa tady a nepotřebujeme k tomu Skyneta ani jaderný bomby ...

• 23.5.2017  20:51

Je to holt taková doba... nápady dávno došly a tak se recykluje do zblbnutí to samý, jde jen o to, aby výdělek o něco překročil náklady. Takhle už odešlo několik filmových ság do prdele, nejmarkantnější příklad je totální degradace Terminátora. Star Wars je zatím naštěstí nad hranou, Vetřelec tímto dílem otevřel vrchní prkýnko od záchodu a s případným dalším, stejně "kvalitním" dílem tam spadne a spláchne za sebou. Jestliže se někomu moc nelíbil Prométheus, vězte, že Covenant je úplně totéž, akorát bez momentu překvapení, bez děje, který by nebyl stokrát zopakován, z gigerovské grafiky zbyla jen polívka z podesátý vyvařených ponožek a všechno završuje pseudofilozofie, která má snímku dát jakože opar vysoké filmové hodnoty, ale jsou to jen bohapustý kecy beze smyslu. Navíc viditelné úlitby politické korektnosti, naprosto nezvládnutý scénář, který hraje dvě hodiny s motivy, který by se v dobrým filmu smrskly tak na dvacet minut (první snad třičtvrtě hodina je jenom o tom, že vesmírem letí raketa a v ní jsou kosmonauti a robot), to je teda hodně slabý. Od Riddleyho Scotta bych takhle málo nečekal a Covenant mi strašně připomíná Epizodu III, která taky má být temná a není, taky má propojit celou ságu dohromady a dělá to hrozně hloupě a taky má asi být "magnum opus" pana režiséra, ale místo toho dává jasný signal, že jestli chce mistr točit tohle, měl by rychle odejít do důchodu. Jako odstrašující příklad by pánům od filmu mohla sloužit metalová kapela Manowar, která také nepochopila, kdy je třeba skončit a dnes je všem pro smích. A to jim to kdysi tak pěkně hrávalo....

• 22.12.2016  14:13

Paráda, ještě před týdnem jsem netušil, že nějaké nové Star Wars jsou, a najednou tu mám nový film, která se jako jediný může postavit po bok původních epizod. Žádné hamburgerové velikášství typu EI-EIII, žádné profláklé hvězdy jako Samuel Jackson, žádné bombastické kecy jako od George Lucase, prostě jen dobrý film s dobrým scénářem, který naprosto vystihl ducha původních Star Wars. Oslí můstky tady fungujou naprosto přirozeně, díky absenci provařených ksichtů se člověk ponoří naplno do děje, nemusí se rozčilovat další dávkou "super-Jediů" nebo tragicky nepovedenými "Sithy", jen si užívá blockbuster, který si nehraje na nic jiného než je. Po epizodě VII dobrá zpráva, že svět Hvězdných válek ještě není úplně provařená záležitost a že nemusí skončit tak uboze jako třeba chudák Terminátor. Na druhou stranu ale zase chápu, proč Rogue One tolik lidí kritizuje, většina si totiž svoji dávku "stáruórsu" bez světelných mečů a kýčovité "mystiky" nedovede představit... no ale aspoň zbyde ve filmových sálech víc místa na skutečné die-hard true fanoušky a jediné vševědy ja světě jako jsem třeba já :)

• 2.9.2016  23:55
    Čekání na Patrika (1988)

Doklad, proč musel socialismus zaniknout. Byl totiž už koncem osmdesátejch let úplně prázdnej, bez obsahu a beze smyslu, stejně jako tenhle "film".

• 2.9.2016  23:48

Stupidní film Copak je to za vojáka mi vždycky připomíná jeden školní výlet, kterej jsem zažil jako učitel na jedný soukromý škole. Poměry tam byly odpovídající soukromý škole, studenti solidní "výkvět", inteligence nula, chování nula, zájmy nula. A když se jelo na exkurzi pronajatým autobusem, pustil tam řidič na zkrácení cesty film Copak je to za vojáka. Což vybičovalo nejprimitivnějšího z onoho "výkvětu", aby na celej autobus opakovaně řval: "Copak je to za čůráka". Tím dosáhl svého intelektuálního vrcholu, nad který se pak už nikdy nedostal, stejně jako je to v tomhle filmu. Fádní historky ze života šťastnýho socialistickýho vojcla, sice úplně debilní, ale zato pěkně koukatelný, když mu v tý době konkurenci dělaly akorát záznamy ze sjezdů ÚV nebo východoněmecký estrády. Potud to chápu. Ale jak takovou normalizační pitomost může dneska někdo (skoro každý!) hodnotit tak vysoko, to mi vážně není jasný!

• 15.7.2016  20:54

Není smutnější pohled v životě než na přestárlou metalovou kapelu. Na zoufalé dědečky, kteří se snaží oživit atmosféru starých časů, kdy byli mladí, divocí, neodolatelní. Teď jsou nesoudní, trapní, otravní. Tvrdý odsudek? Možná ano, ale prostě to tak cítím. Protože poslouchám především metal. Protože miluju tu energii, tah na branku, elektrizující náboj. Protože mám za sebou koncert Aerosmith, který mě naprosto dostal, byl to můj nejlepší koncertní zážitek v životě. Tak proč se mám teď dívat na tu samou kapelu, jak je trapná? Proč mám poslouchat milovanou skladbu Livin´ On The Edge tak mizerně zahranou, neudýchanou, že nemůžu dočkat až bude konečně pryč? Proč se mám dívat na drogami zlikvidované obličeje, které bych čekal spíš někde mezi krabicema na nádraží? Přitom dokument tvrdí, že zachycuje Aerosmith v jejich nejlepší formě. Tak to se tedy ten dokument opravdu nezdařil. Já vidím trapnou parodii na bývalou slávu. Že zachycuje koncert v plné síle. Tak tedy znovu, to se dokument opravdu nepovedl. Já vidím uploužené trosky, co se snaží udržet na pódiu. Sorry, nic víc. A to jsme tyhle kluky z Bostonu míval tak rád...

• 9.7.2016  23:48

Ale jo, tohle by ještě šlo. Dobrých filmů s Vinnetouem je šest, zbytek je naprostá sračka! Údolí smrti mi vždycky trochu kazí Old Shatterhand nadabovaný jiným člověkem, přece jen zvyk je železná košile a ty milionkrát viděný starý díly nevymaže nic. Ale jinak celkem OK, i když Údolí smrti stačí vidět tak jednou za pět let. Ale nepobliju se u toho, což u Míšenky Apanači, Old Shatterhanda, Old Firehanda nebo u všech těch Inků, Aztéků a nevím čeho všeho ještě rozhodně říct nemůžu. Bohužel.

• 9.7.2016  23:44
    Mezi supy (1964)

Snad jediný z dílů Vinnetoua kromě "těch čtyřech", který se dá brát vážně (no možná ještě V. v údolí smrti). Old Surehand je charismáč, děj zajímavý, zápletka hodnejch a zlejch indiánů se povedla, takže proč ne. Smůla je v tom, že je to právě výjimka a zbytek "nových Vinnetouů" je neuvěřitelná žumpa.

• 9.7.2016  23:34
    Old Firehand (1966)

Z POHLEDU PRODUCENTA: Natočiili jsme čtyři celkem dobré adaptace slavných Mayovek? Nese to? Tak natočíme dvacet dalších, debilních, jako vejce vejci, bez napětí, bez touhy herců předvést se, bez touhy scénáristů předvést se, bez touhy kohokoli udělat díru do světa, jen s úmyslem vyždímat co teče a vydělat aspoň o něco víc než to stálo. To stačí. Práce moc nebude - máme šablonu na děj, jasně daný postavy, který obstará tu ten tu jinej herec, máme tam vždycky hodnýho a zlýho indiána, zlýho bělocha, hodnýho bělocha kámošícího s Vinnetouem, pak nějakýho polodebilního a polovtipnýho (spíš polo"vtipnýho") osadníka typu Castlepool, pak nějakýho spravedlivýho velitele vojáků, tak to semelem dohoromady a hotovka. Že to stojí úplně za hovno? O co jde, vždyť je to seriál! Ty čtyři pilotní díly se povedly, tak proč to nepodojit? Dokud to půjde. Z POHLEDU DARTHARTA: Kdysi jsem si myslel, že existují jen čtyři díly Vinnetoua. Když jsem pak byl poučen, nadával jsem na komouše, že nám dovolili jen ty čtyři. Dnes vidím, jak byla vláda KSČ moudrá, že sem všechny ty příšernosti nepřivezla. Mohl jsem tak mít hezké dětství s vědomím, že celá série Vinnetoua (I-IV) je skvělá záležitost. Krásné naivní časy!

• 6.7.2016  22:03
    Pravá blondýnka 2 (2003)

Ajaj, to nám to skočilo. Jednička byla příjemné překvapení, že "blondýnkovský" film může být koukatelný, nyní jsme se vrátili ke standartu, který nevydržíte ani deset minut. "Blond" keců desetkrát přibylo, ironie zmizela, vtip taky, přiběh nula, herecký výkony jak v turecký telenovele. Zůstalo jen trapácké klišé a "sci-fi" scény typu kongresmani a senátoři ve Washingtonu hromadně tancujou na schodech Kapitolu v čele s tlustou černoškou z ulice. Prý existuje ještě "trojka"... tak to ani náhodou!

• 6.7.2016  21:58

A hele, člověk by čekal ..čovinu typu Charlieho andílci nebo cokoli kde hraje Cameron Diaz a ono je to celkem vtipné. Klasické atributy "blondýn" jsou použité jako odzbrojující ironie, Reese Whiterspoon je kočka a celé to má hlavu a patu. Asi jediný "blondýnovský" film, který kdy dokoukám, ale dobrý :) Nebere se to vážně, tak proč ne?

• 5.7.2016  14:52

Nevím, jestli bych si dneska ještě druhou várku "sebraných klipů" od Queen záměrně pouštěl, ale rozhodně by to bylo daleko zábavnější pokoukání než "jednička" a dokonce by šlo o jeden z nejlepších souborů videoklipů nějaké kapely, jaké kdy vznikly. Bližší vzpomínky u jednotlivých položek, takhle aspoň tuna nostalgie na devadesátá léta, kdy jsme objevovali hudbu, nahrávali videa z hitparád a pak si je přehrávali na propojených videomagneťácích. A samozřejmě na "polské originálky", které byly cenově dostupné, polské obchody nabízely to, co se u nás nedalo sehnat a většinou kazety byly i nahrané, i když občas si člověk přivezl i prázdnou pásku :) Jo jo, to tenkrát byly v pohraničí časy!

• 5.7.2016  14:48
    Greatest Flix (TV film) (1981)

Zlaté časy VHS-ky, kdy jsme tyhle klipy a hlavně písničky Queen hltali pořád dokolečka. Dneska mě první část klipografie Queen moc nebaví, ono je to vlastně pořád to samé dokolečka (kapela hraje na pódiu), ale nostalgie je potvora a kdybych ještě zprovoznil staré video, dokázal ho zapojit do televize a videokazeta ještě nebyla úplně popraskaná, asi bych se občas nechal unést a tuhle sbírku si přehrál. Ale vzhledem k tomu, že všechny tři výše uvedené technické požadavky jsou už asi neřešitelné a z DVD-čka by to nebylo ono, zůstane u vzpomínek. Že to ale tenkrát byly časy!

• 5.7.2016  14:40
    Queen ve Wembley (koncert) (1986)

Dobrý záznam koncertu Queen s tím, že to samé z Budapešti mě baví mnohem mnohem víc! Proč, to nevím, ale prostě je to tak!

• 5.7.2016  14:38
    Queen v Budapešti (koncert) (1987)

Dokonalý záznam koncertu z posledního turné Queen. Z téhle světové šňůry vzniklo záznamů několik a teoreticky by měly vyznít všechny podobně, ale oproti známějšímu koncertu Queen ve Wembley má pro mě Budapešť daleko větší drive i osobitost. Nevím, čím to je, snad záběry na šťastné Maďary, kteří se konečně dočkali (oproti Anglánům, kteří se ve Wembley "jen bavili"), snad tím, že Queen v Budapešti prošli i československými kiny v době, kdy se to jinak moc nesmělo, snad dojemným okamžikem, kdy Freddie Maďarům zazpívá jejich národní písničku a jim tryskají slzy jak krokodýlům, nevím. Ale jestli živák Queen, tak rozhodně a pokaždé tenhle!

• 5.7.2016  14:34
    Queen & David Bowie: Under Pressure (hudební videoklip) (1981)

Under Pressure je obecně považována za jeden z nejlepších momentů Queen, za mě ale na tak dobrou kapelu jen lepší průměr. Klip je ale hodně slušný, střihy různých demolicí s prastarým upírem Nosferatu jsou zábavné a tak je lepší trojka nakonec pořádně zasloužená!

• 5.7.2016  14:31
    Queen: Bohemian Rhapsody (hudební videoklip) (1975)

Ve své době naprostý přelom jako po hudební, tak po vizuální stránce. Klip složený z koncertních sekvencí, různých psychedelických záběrů a samozřejmě kapely v různých fotografických pózách dnes pochopitelně vyznívá hodně staromódně, muzika naopak nezestárla ani o den, což je skoro až neuvěřitelné, vzhledem k tomu, že má čtyřicet let a je starší než já. Ale tak už to u legendárních počinů bývá. Videoklip by mě dnes jako patnáctiletého asi nezaujal, ale do klasiky se nekope a tak míň než čtyři hvězdy prostě dát nejde!

• 5.7.2016  14:24
    Queen: We Will Rock You (hudební videoklip) (1978)

Vlastně druhý klip s úplně stejným vizuálem jako Spread Your Wings, oba evidentně natočené najednou, ale vzhledem k povaze We Will Rock You zaměřený na rytmiku, muzikanti si užívají mlácením do rytmu čímkoli do čehokoli a baví se jako správná rock´n´rollová parta. V tom zimním hávu z Hyde Parku na mě We Will Rock You působí rozhodně sympatičtěji než jako kulisa pro různé fotbaly nebo "zábavné" estrády, na kterých We Will Rock You zazněla asi miliardkrát.

• 5.7.2016  14:18
    Queen: Spread Your Wings (hudební videoklip) (1978)

Jeden z lepších "živých" videoklipů Queen. Kapela hraje ve vymrzlém Hyde Parku jednu ze svých nejlepších písniček. Na video se dobře kouká a když to není jeden z dvaceti podobných "živých" videí v řadě, není to žádná otrava. Takže tak!

• 5.7.2016  14:12
    Queen: Crazy Little Thing Called Love (hudební videoklip) (1979)

Scénická lahůdka, která ve své době musela vzbudit pořádné reakce. Rock´n´roll jako dělo, kůže, motorky, tanečníci nabití sexualitou, do toho Freddie naprosto ve svém bláznivém teatrálním světě. Kde tohle uvidíte?

• 5.7.2016  14:09
    Queen: Save Me (hudební videoklip) (1980)

Docela zdařilý experiment, kdy je v klipu vidět kapela na pódiu a do toho se střídá lyrický animovaný příběh, sedící dobře do atmosféry skladby. Závěrečný trik, kde se kreslená holubice promění v "živou" a sáhne po ní Freddie Mercury, je okouzlující. Lepší klip z prvotního období Queen.

• 5.7.2016  14:05
    Queen: Play the Game (hudební videoklip) (1980)

Doba před rokem 1984 je období Queen, kdy dělali snad své nejlepší písničky a k nim spoustu videoklipů, ale skoro pořád v módu "kapela hraje a natáčí ji kamera". Což je při náhodném přehrání jedné skladby v pořádku, ale když se podíváte na soubor klipů ze 70. let Queen´s Greatest Flix, není vlastně na co koukat a roli hrají jen ty písničky. Takže ani tady na CSFD není potřeba se rozepisovat o každém videu z tohoto období, snad jen k několika trochu odlišnějším než ten zbytek. Případ Play the Game je asi takový - písnička slušná, video kromě úvodního záběru, kde z vesmíru letí mikrofon a chytí ho Freddie Mercury, úplná nuda. Na svou dobu možná ok a celkové hodnocení dvě hvězdy je asi nespravedlivé, ale na CSFD se opravdu hodnotí hlavně vizuály a tady toho moc není. Radši na desce!

• 5.7.2016  13:50
    Queen: Flash (hudební videoklip) (1980)

Hrající kapela a průstřihy z filmu, ke kterému kapela udělala soundtrack. Klip od Queen je zábavnější než celý film a takhle nastříhaný do tří minut shrnuje všechno podstatné. Totéž co o filmu lze říct o celém soundtracku, také poměrně nezábavná záležitost, kterou lze vyřešit shlédnutím klipu Flash.

• 5.7.2016  13:19
    Queen: Radio Ga Ga (hudební videoklip) (1984)

Tady není vůbec co řešit! Vzít vlastně pitomoučkou žvatlavou říkanku, složit k ní mystickou melodii a zasadit to do obrázků z kultovního filmu Metropolis, to by asi napadlo málokoho. Každopádně všechno do sebe strašně zapadá, scény dotočené v roce 1984 jakoby patřily do Langova originálu a barevné sekvence nastříhané do staré černobílé celý klip spíš stmelují než že by tam vadily. Člověk fakt kroutí hlavou, že se něco tak nesourodého mohlo takhle dobře povést! A scéna, kdy kapela cestuje po Metropolis a Freddie s uhrančivým pohledem do kamery zpívá text, nebo když se jeho obličej promítá do zařízení futuristické laboratoře, to mi z mysli nevymizí asi nikdy. Když se nad tím zamyslím, je Radio Ga Ga asi vůbec nejlepší klip od Queen. A to už je sakra co říct!

• 5.7.2016  13:13
    Queen: I Want to Break Free (hudební videoklip) (1984)

Snad nejznámější klip od Queen vůbec! Nezapomenutelné cukrkandlové kulisy a kapela namaskovaná jako holky, přičemž Freddie Mercury si nechal svůj legendární knír! Neuvěřitelná zábava a facka do ksichtu všem "antigayům", "anitbuzerantům", "drsňákům" a dalším debilům. No a protože jsme na albu The Works, nechybí sekvence spojené s divadelním světem, které tentokrát obstarává britský královský balet (teda aspoň si to myslím) a samozřejmě Freddie Mercury. Pět hvězd, jinak to nejde!

• 5.7.2016  13:08
    Queen: It's a Hard Life (hudební videoklip) (1984)

Na deskách A Night at the Opera a The Works se Freddie Mercury nejvíc vyřádil ve smyslu své lásky ke kombinování muziky s divadelní scénou a videoklip ke skladbě It´s a Hard Life je toho věrozvěstem. Odehrává se na prknech co znamenají svět, Freddie si nespoutaně užívá svého fetiše v podobě kostýmů, bombastických scén a kýče ukočírovaného tak, že je pořád ještě uměním, zbytek kapely pak hraje křoví, aniž by mu to nějak vadilo. V podobném stylu byli Queen naprosto nedostižní a v tomhle videoklipu je opravdu všechno. Navíc ho podbarvuje jedna z nejlepších skladeb Queen, co kdy napsali. Takže není co řešit!

• 5.7.2016  13:02
    Queen: Hammer to Fall (hudební videoklip) (1984)

Nijak výjimečný klip k nijak výjimečné písničce. Kapela hraje na pódiu a za ní se točí ozubená kola, podtrhující motiv z textu. Nic víc, nic míň.

• 5.7.2016  13:00
    Queen: One Vision (hudební videoklip) (1985)

Takový queenovský "nothingelsematters" klip, čili záběry z natáčení desky, kterou klip propaguje. Celkem svěží, písnička taky, takže není důvod nedat slušné tři hvězdy.

• 5.7.2016  12:58
    Queen: Who Wants to Live Forever (hudební videoklip) (1986)

Ach jo, co s tím? Písnička je dobrá, dokonce nadprůměrná, ale co ten klip? Dětský sbor v bílých řízách a se svícemi v rukou, zpěvák osvícený bodovým reflektorem, symfonický orchestr z něhož jsou vidět jen olampičkované stojánky na noty, detailní záběry na tahy smyčcem, to celé bez nějakého hlubšího významu (snad kromě promo-záměrů), to všechno mě zoufale nebaví. Jo, někam do blbé Eurovize to asi patří, ale u jedné z nejlepších rockových kapel všech dob mi to nějak neštymuje. Ale co se divím, vždyť Queen v sobě mají kus kýče, jen ho v jiných případech umějí o hodně líp ukočírovat. Hm. Tak závěrečné resumé? Vím, že většina fanoušků Queen tady nasází jasných pět hvězdiček, stejně jako u ostatních videí svých miláčků, a já bych za muziku dal asi čtyři. Ale přece jen jsme na filmové stránce a do hodnocení by měl nejvíc zasáhnout vizuál písničky. Takže sorry, ale nemůžu jinak než za dvě. U Queen asi v jediném případě.

• 5.7.2016  12:47
    Queen: Princes of the Universe (hudební videoklip) (1986)

Paráda! Sem to všechno patří - patos, rozmáchlá gesta, kytary a pěsti vystřelené směrem k nebi, ohňostroje, postoje na okrajích propastí, všechno to tady pasuje! Dvorní skladba filmu Highlander promítnutá do setkání kapely s filmovým prostředím a s Chrisem Lambertem, což se v samotném filmu stát nemůže, energie, text typu "my jsme nejlepší", aniž by to bylo bylo trapné jako u metalových kapel typu Manowar. Nabíjecí, osvěžující věc, po všech stranách bezvadná.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7