e.Xit

okres Brno
Cinefil

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 26.2.2016  01:07
    Škoda lásky (TV seriál) (2013)

Idyla na konci léta (r. Jan Pachl) **** / Polibek pro vítěze (r. Jan Pachl) *** / Sedce ženy (r. Jan Pachl) ** / Zamilovaná (r. Jan Pachl) ****

• 11.1.2016  01:18
    Joy (2015)

Chápat Joy pouze jako další snímek o silných ženách a kritizovat ho za to, mi přijde velmi přímočaré a zaslepené. Domnívám se totiž, že snímek chce být daleko více podvratný, jelikož přeci jen je to o kutilce (ženě), která vymyslela mop pro hospodyňky (ženy). Určitě by se v historii našla zajímavější ženská postava duchem kapitalistky, se kterou by Russell společně s Jennifer Lawrence mohli pracovat, aby povzbudili utlačované hospodyně 21. století. Ač se to na první pohled nemusí jevit, mužské postavy jsou přeci jen ve vyprávění velmi důležití: Tony jako rádce, kterého Joy v nejdůležitější chvíli neposlechne (na čemž stojí hlavní komplikace děje), Neilova šance, která pousová vývoj celé její firmy v době největší krize. Výborné na snímku je, že z něho není zcela patrné, jestli chce být pouze dalším filmem o silné hrdince (hlavní mužské postavy přeci jen v úvodu skončí ve sklepě a sama Joy je skvělou instalatérkou), nebo k tomuto žánru biopiců a trendu filmů o silných hrdinkách přistupuje záměrně podvratně. Přeci jen je Joy postava, která se sice snaží osvobodit z role hospodyně, ale tím že na hospodyňkách vydělává. K plnému hodnocení bohužel chybí snaha Russella vymanit se z narativní a stylistické schématičnosti.

• 25.11.2015  21:25
    Kostel sv. Václava na Gorazdově ulici v Brně (amatérský film) (2015)

Vidím ty ambice na B16.

• 14.10.2015  12:54

Pilot: ***

• 30.9.2015  21:14
    Všemocný (TV seriál) (2015)

/Pilot/ ***

• 11.4.2015  19:59
    Daredevil (TV seriál) (2015)

/1.série/ *****

• 18.3.2015  23:38
    Kmeny - Rap (E03) (epizoda) (2015)

Knedlíková představa rapu.

• 15.3.2015  23:14

Královská zábava.

• 3.2.2015  21:25

12 opic 2 bez přehrávajícího Pitta.

• 17.1.2015  02:37
    Vyšší moc (2014)

Výborně vizuálně zpracováná maloměšťácká snobárna, která by mohla pomoct mátkám k výběru témat při diskuzi v baby kavárně. Samozřejmě po baby projekci. Hřebejk by se od Östlunda mohl něčemu přiučit.

• 22.12.2014  04:46
    The Missing (TV seriál) (2014)

/1.série/ ***** Jsem si skoro jist, že narativně komplexnější kriminálka neexistuje. Tvůrci True Detective by se zde mohli učit pro druhou řadu.

• 26.10.2014  11:46
    Constantine (TV seriál) (2014)

Pilot: ****

• 4.10.2014  23:00
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

/1.serie/ ***** Nepamatuju si, že bych někdy při sledování seriálu tak "trpěl". Asi nejméně dívácky vstřícné dílo, o to více, pokud mu to dovolíme, se zarývá pod kůži. Jeho odlišnost vůči ostatní tovrbě, nejen HBO, je až pozotuhodná. Odlišnost platí i vůči epizodám uvnitř seriálu. Opět pozurohdné. Druhá řada? Nemusela by být, nevím jestli bych se k ní odhodlal a u (slavného) Demona se bojím, že se v tom opět utopí. Jinak napsaný je to doposud perfektně. Seriál nedoporučuji nikomu, i když při jeho sledování je velmi příjemné, že dává přimonout, na dnes už asi zapadlé seriály jako Carnivale či Andělé v Americe. Což byl asi po celý seriál můj hlavní hnací motor proč dál sledovat, jelikož je od prvního dílu jasné, že odpovědí na cokoliv se nedočkáme a běžné clifhangery v závěru epizod nebudou tím, co by mělo diváka lákat na další epizody.

• 3.10.2014  13:17
    Survivor: San Juan Del Sur (TV pořad) (2014)

Pilot: ***

• 16.9.2014  01:31

** /Director's cut/ *****

• 16.9.2014  01:31

**** /Director's cut/ *****

• 28.5.2014  23:02

/Smrt pana Baltazara, Jíří Menzel/ ***** /Podvodníci, Jan Němec/ *** /Dům radosti, Evald Schorm/ ***** /Automat Svět, Věra Chytilová/ **** /Romance, Jaromil Jireš/ *****

• 11.1.2014  05:22
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

/1.serie/ **** /2.serie/ **

• 19.11.2013  20:19
    Já a robot (TV seriál) (2013)

pilot: ****

• 28.10.2013  22:38
    České století (TV seriál) (2013)

/E01: Velké bourání (1918)/ *** /E02: Den po Mnichovu (1938)/ **** /E03: Kulka pro Heydricha (1941) ***

• 3.10.2013  14:02
    The Crazy Ones (TV seriál) (2013)

Pilot: **

• 29.9.2013  00:58
    Lovci zločinců (TV seriál) (2011)

/1.serie/ ***** /2.serie/ ***** /3. serie/ *****

• 25.9.2013  23:22
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

Pilot je samozřejmě průměr a nepřináší nic nového v kontextu s kinematografii, ale v seriálové produkci variujě velmi známě vzorce (Fringe, CSI, Knight Rider tým, Zmije...) a přináší do nich něco co sme do teď mohli vidět pouze ve filmech (Avangers, MIB...). Televizní seriály se pomalu ale jistě stavají konkurence shopný velkým plátnům a jejich blockbusterům. Není ani tak zajímavé co nás čeká v Agents of Shield jako spíš to, co nás čeká v televizní zábavě. /Pilot: ***/ /1.série/ **

• 17.9.2013  02:34
    24 hodin (TV seriál) (2001)

/1.serie/ ****

• 25.7.2013  01:28
    Pěna dní (2013)

U posledního Gondryho snímku bych mohl jít s hodnocením klidně nahoru i dolu a byl schopen oboje hodnocení obhajovat (viz. dvojí čtení). Je občas dobré u některých vizuálně opulentních snímků rezignovat nad příběhem a nechat se jen unášet samotným fikčním světem. Po chvíli, kdy jsem si byl jako divák jistý , že se bude jednat pouze o romanci a o vývoj vztahu hlavních hrdinů (samotná kniha mě minula), rozhdl jsem se rezignovat a nechat se unášet zajímavými nápady. Z počátku se jednalo o úchvatnou podívanou jelikož za (a) mám rád surrealismus jak v psané formě (viz. Apollinaire, Breton ad.), tak v té vizuální (viz. hlavně Dalí, Ernst; dokonce si zde vizuál s Dalího obrazy občas pohrává), (b) Švankmajerovy filmy jsou vždy pro mě vynikající podívanou. Jenže po chvíli mě to unášení přestává bavit (přesně ve chvíli prvního polibku), nápady se opakují, variují, později se v té pochmurné části dokonce vytratí a já se opět vracím do světa velmi strohé a zároveň bohužel nezajímavé romance, která mě nedokáže strhnout. Nevyvolá ve mě sympatie k postavám; jak by taky mohla. Audrey Tautou je absolutně nezajímavá, nesympatická, stará a pro mě nepochopitelné proč se za ni Colin honí. A v tom já vidím hlavní problém Gondryho adaptace. Ve špatném výběru postav a v nerozvíjení možné hlubší romance v Gondryho autorské formě. Surrealistický svět je skvělý. Zbytek ne.

• 7.7.2013  22:55
    Barva chameleona (2012)

Jeden z nejpodvratnějších a nejhůře napsaných snímků jaké jsem kdy měl možnost zhlédnout. Osobně bych snímek zakázal a nechlubil bych se s ním v sekci Variety. Ale zas diváci v kině se mohli za břicho pobadat. Třeba jim stačí, že hlavní hrdina je kádr a onanista. Nebo prostě jen celou dobu koukali na jiný film než já.

• 30.6.2013  01:01

Travoltovi chyběla jizva na tváři k dokonalému obrazu hraběte Zaroffa. Škoda že více jak třičtvrtě filmu jsme mohli vidět v napínavější podobě už před 80ti lety v Nejnebezpečnější hře. Snímek používá velkou škálu motivů právě z tohoto snímku a přidal akorát rámování událostí na Balkáně a vzájemné (drastické) mučení hlavních postav. Nic víc.

• 26.6.2013  15:37
    Pod kupolí (TV seriál) (2013)

Zatím: ****

• 25.6.2013  23:02

Neoficiální název: Prsty v břiše

• 1.5.2013  01:18
    Znovuzrozeni (TV seriál) (2012)

/1.serie/ *****

<< předchozí 1 2 3 4 5