Fish

Fish


student

14 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3
  • 1.7.2010  10:47

  Ale kdyby tam hrál Upír Krejčí, dám víc...

  • 1.10.2008  17:02

  Úryvek tohohle film jsem viděl v jednom muzeu v Amsterdamu (zrovna scéna, jak se honí na člunech kol šlapadel:-)). Bohužel jsem pak viděl film celý a zjistil jsem, že by bejval stačil jen ten urývek... No každopádně teda dvě ** za exteriéry a honičku.

  • 19.1.2008  18:43

  Už dlouho se mi nestalo, aby mě nějaký film takhle pohltil do svého příběhu... Od samého začátku jste vystaveni různým trikům a iluzím. A na konci je jen na vás, čemu chcete věřit...

  • 25.8.2007  11:45

  Těch 5* je za Director´s cut... To je úplně jiný film, než ta osekaná kinoverze...

  • 19.12.2005  17:18
  Hard Boiled (1992)
  ***

  Čistě akční žánr filmu asi nebude zrovna moje parketa... Tento film mě o tom aspoň přesvědčil... Uznávám, že akční scény byly opravdu mistrovsky natočené, kamera neměla chybu. I jsem se vlastně docela pobavil... Ale málo a ne v místech tomu zrovna určených... Nejvíc mě dostala závěrečná půlhodinka v nemocnici... To na mě bylo už opravdu trochu moc. Mám takový pocit, že všichni lidi, které jsem během filmu zahlídl, tam byli jen proto, aby hned zemřeli (Kromě asi teda tří postav: hl. herec, vedl. herec a taky vedl. herečka):-)... Prostě masakr. Možná nebýt té scény s nemocnicí, dal bych tomu tak za 3,5*... Takhle je to tak za 2,5*...

  • 22.11.2005  20:02

  Velmi příjemný filmeček. Děj je velice prostý a jednoduchý. O to více se může člověk soustředit na jednotlivé charaktery a jejich představitele. Zvláště pak na herecký výkon Billa Murrayho. Jestli tentokrát nedostane taky nějakýho toho Oskara, tak už opravdu nevím... Díky němu má ode mě film takové hodnocení, jaké má (i když jsem teda váhal mezi 4 a 5). Za zmínku stojí také pohodová hudba, která dotváří celý tento divácký žážitek.

  • 11.11.2005  18:30
  Hotýlek (TV seriál) (1975)
  *****

  John Cleese v tomto bohužel velmi krátkém seriálu přímo exceluje! Jeho skeče a sarkasmy mě vždycky s jistotou rozesmály. A Manuel se svým "Que?" je důkazem, že i opakovaný vtip může být stále dobrým vtipem a možná i ještě lepším:-)

  • 27.10.2005  09:39

  Ty 2* jsou jen za tu Prahu :-) Docela škoda peněz... Nacestovat se takhle se štábem po Evropě a natočit takovou blbůstku...

  • 27.10.2005  09:28

  Nic moc jsem od toho nečekal. Do kina jsem si šel jen tak odpočinout. K mému překvapení se však na plátně začal odehrávat příběh, který mě zcela pohltil... Russell Crowe coby boxer mi rozhodně sedí líp, než namakaný matematik z Čisté duše:-) A myslím, že jsem po tomhle snímku konečně přišel na chuť i Renée Zellweger... Co stojí ale hlavně za zmínku, tak to jsou výborně dramaticky natočené scény v ringu! Člověk měl úplně chuť vyskočit a povzbuzovat společně s davem svého hrdinu nebo trpět společně s ním za obdržené údery. Zvláště pak při závěrečném souboji by se ve mně nikdo krve nedořezal... 144 minut je na film trochu dost. V tomto případě mi to ale přišlo akorát a straveného času určitě nelituji!

  • 26.10.2005  12:22
  Dobrá čtvrť (TV seriál) (2005)
  ****

  Už dlouho se mi nestalo, že bych se u nějakého českého seriálu opravdu těšil na další díl... A ještě delší dobu se mi nestalo, že bych litoval toho, kolik má seriál málo dílů. Dobrá čtvrť se povedla. Má spád, zajímavé zápletky a poměrně slušné herce. Dá se říct, že je i celkem reálná... Jsem docela zvědavý na další Smyczkův seriál.

  • 16.10.2005  09:13
  Štěstí (2005)
  *****

  Už dlouho mě nějaký český film takto nedostal... Hodně depresivní, ale v podstatě v pár směrech i štastný příběh. A člověk si u toho uvědomí, jaké má vlastně "stěští"... Dokonalé herecké výkony v čele s Pavlem Liškou, který si dal opravdu hodně záležet. Bravo!

  • 11.10.2005  08:50
  Hrdý Budžes (divadelní záznam) (2003)
  *****

  Skvělá hra a i výborná knížka! Hrdého Budžese od Ireny Douskové jsem četl až dodatečně po zhlédnutí hry a v roli malé Helenky jsem si musel pořád představovat Báru Hrzánovou:-) Bohužel jsem to viděl jen v televizi:-(

  • 25.9.2005  08:17
  Moulin Rouge (2001)
  *****

  Výborný muzikál+romantický film !Skvělá hudba složená ze známých písniček přezpívaných Nikol a Ewanem. A K tomu ještě povedené mixy Fatboye Slima. Pastva pro oči (i pro uši:-)), jinak než za 5* tomu dát nemůžu!

  • 13.9.2005  15:16

  Těch 5* je hlavně za tu poslední povídku "Co se děje při ejakulaci". Velmi vtipné a poučné:-)

  • 11.9.2005  17:23
  Ostrov (2005)
  ***

  Škoda, že Bay má na prvním místě vždy jen akci. Zvlášť když se ve svých filmech pouští do témat jako klonování nebo II.světová válka... Nemůžu říct, že jsem se dobře nebavil. Bayovy akční scény patří opravdu k těm nejlepším a honička na dálnici mě opravdu dostala! A taky samozřejmě skvělý McGregor! Jenže to je asi tak všechno... Nevadilo mi ani těch opravdu hodně nelogických blbostí. Ani spousta různých klišé, jako třeba svedení souboje mezi hodným a zlým nad propastí ve finále filmu:-) Ale prostě jsem čekal od toho námětu trochu víc, ne jen pořádnej akční nářez... Takže za akci 5* a za promarněný námět 1*... Čili 3*:-)

  • 8.9.2005  20:24

  Moc jsem od tohoto filmu nečekal. Ale musím říct, že jsem si u něho v kině po dlouhém dni příjemně odpočinul. Místama byl sice trochu hluchý a tempo bylo taky o trochu pomalejší než by se hodilo... Ale Brad s Angelinou (kterou jsem před tímto filmem ani moc nemusel) mi vše vynahradili! Dávam silnější 3*.

  • 7.9.2005  22:32
  Český sen (2004)
  *****

  Výborný dokument a navíc skvělá komedie! Dlouho jsem se takhle nepobavil! Já ten náš národ prostě žeru!:-) Ten mě vždycky spolehlivě rozesměje. A někdy i trošku znechutí...

  • 31.8.2005  09:38
  Šumná města (TV seriál) (1995)
  *****

  O architekturu se docela zajímám a hodně toho vím také kvůli Davidu Vávrovi. Nejenom, že se u tohohle pořadu naučíte něco o architektuře a o známých architektech, ale ještě se u toho výborně pobavíte.

  • 30.8.2005  09:20

  Film, od kterého jsem toho opravdu moc nečekal. Ale byl jsem velmi mile překvapen! Předchozí Scary movie jsem ani nedokoukal, ale u tohohle jsem se dokonce poměrně dost bavil. Největší zásluhu má na tom určitě David Zucker. Je vidět, že parodie od něj nikdy nezklamou a vždy pobaví.

  • 27.8.2005  22:51
  Live 8 (koncert) (2005)
  *****

  Různě jsem si to ponahrával na VHS. I když jen kvůli jediné věci, Floydům. Všichni čtyři zas pohromadě, to jsem si nemohl nechat ujít! Bezkonkurenčně byli z celého koncertu nejlepší!:-) Bohužel to už asi bylo to poslední, co na hudební scéně předvedli... Ale pěkná tečka!

  • 9.8.2005  09:22

  Já jsem tu naději ztratil docela brzo, asi holt nejsem básník :-). Ze začátku jsem si myslel, že je to jen pomalejší rozjezd, ale bohužel... Celý film byl tak nějak nudný, nemastný, neslaný, nic nového... Klišé. A k tomu ještě tak prkené herecké výkony některých (ne)herců, kteří se vždy jen na chvilku mihli, naštěstí... Působilo to strašně nereálně. A ty reklamy... Připomnělo mi to první díl Básníků, kde museli během divadelního představení otevřít šampaňské jako díky sponzorovi. Jenže tady to byla součást skutečného filmu! Předchozí díly Básníků se mi líbily a vždy se na ně rád znova podívám. Na tenhle ale už určitě ne...

  • 8.8.2005  10:23
  Futurama (TV seriál) (1999)
  *****

  Je nad slunce jasné, kdo dělá ty nejlepší kreslené seriály současnosti (v podstatě i sitcomy). Postavy jako Kif, hlasatel Morbo, Bender a Dr. Zoidberg se pro mě staly takřka legendární... Futurama by si zasloužila stejně dílů, jako Simpsonovi a i tak by mi to pořád bylo málo!

  • 8.8.2005  10:13

  Další film podle předlohy Stephena Kinga od Roba Reinera (po "Stand by me"). Když jsem četl knihu, tak mi úplně běhal mráz po zádech z postavy Annie Wilkisové. Nečekal jsem, že Kathy Bates se povede to samé... Herecký výkon, který předvedla, si toho Oscara opravdu zasloužil. Jinak je vidět, že Reinerovi Kingovy předlohy opravdu sedí a je škoda, že se jim nevěnuje dál... Ale třeba ještě bude...

  • 1.8.2005  10:03
  Ally McBealová (TV seriál) (1997)
  *****

  Báječný seriál...Podle postavy Richarda Fishe, jsem si vysloužil svoji přezdívku:-)

  • 16.7.2005  09:09

  Nemám, co bych tomuto filmu vytknul... Výborné akční scény a vizuální efekty, úplná pastva pro oči! Ale nejvíc asi zaujme herecké obsazení. Jmenovitě pak Liam Neeson jako hlavní zaporák a samozřejmě Christian Bale. Někdo by měl dostat nějakou cenu za casting, protože sehnat tolik skvělých herců... Někdy bych se rád podíval na nějaký jiný film s tímto hereckým obsazením, bez létajícího netopýra:-) Kde by mohli dostat trochu více prostoru.... "Batman začíná" se mi líbil o trošku více než Burtnovi filmy o Batmanovi (i když ty zas mají své kouzlo v tom, že jsou od Burtona a je na nich vidět jeho osobitý styl). Nicméně "BZ" je nějak bližší divákovi a stravitelnější.

  • 30.6.2005  12:15

  Ze začátku jsem si říkal, že Spielberg má zaděláno na další povedenou sci-fi po Minority report. I lidi z ILM se zase hodně vyblbli a přichystali nádhernou pastvu pro oči... Jenže Stevenovi nějak nejdou konce. A tenhle bych tipoval na první místo všech nepovedených konců, jak je tady ostatně ve většině komentářů omíláno. Je to moc velká škoda. Snažit se celý film, vytvářet výbornou atmosféru, napínat diváka... A potom to na konci tak pěkně po****... Ale co se dá dělat. Nebýt toho konce, tak je to za 5*.

  • 17.6.2005  22:05

  Klasická a výborně realisticky natočená francouzská kriminálka. A k tomu ještě dva výborní herci, kteří jsou schopni zahrát absolutně cokoli (četl jsem, že jejich obsazení mělo být dokonce opačné). Nikdy jsem ještě neviděl, že by Depardieu hrál tak zápornou postavu (teda, apoň si nevzpomínám). Hodně dlouho jsem váhal mezi 4* a 5*... Nakonec teda 4*, ale opravdu hodně vysokých...

  • 13.6.2005  16:33
  Přátelé (TV seriál) (1994)
  *****

  Můj nejoblíbenější hraný seriál! Mohl bych se na něj dívat pořád a pořád... Nevím, co budu dělat od doby, co ho stáhnou z vysílání, do doby, co ho zase začnou dávat:-) Za svůj nejoblíbenější charakter považuji Chandlera. Jeho sarkasmus a a jeho roztržitost mě opravdu vždy dostanou.

  • 13.6.2005  13:15
  Švindlíři (2003)
  ***

  Nikdy bych neřekl, že režisérem tohohle filmu je zrovna Scott. Každopádně to byla celkem povedená odpočinková komedie. I když trochu průměrnější... Nicolas Cage jako hlavní postava s duševní poruchou mi přišel výborný. A určitě bych nečekal takovej překvapivej závěr. Prostě dávám za 3 *:-)

  • 11.6.2005  10:03
  Smrt panen (1999)
  ****

  Zkrátka geny... Jaký otec, taková dcera. Oba výborní režiséři. Tento film jsem viděl dodatečně až po úžasném Lost in Translation, což mi asi posadilo laťku trochu moc vysoko... Tím pádem dávám za 4*, ale za opravdu hodně dobré 4*... Už jenom kvůli nádherné a dobré herečce Kirsten Dunst :-)

<< předchozí 1 2 3