Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Já jsem tu naději ztratil docela brzo, asi holt nejsem básník :-). Ze začátku jsem si myslel, že je to jen pomalejší rozjezd, ale bohužel... Celý film byl tak nějak nudný, nemastný, neslaný, nic nového... Klišé. A k tomu ještě tak prkené herecké výkony některých (ne)herců, kteří se vždy jen na chvilku mihli, naštěstí... Působilo to strašně nereálně. A ty reklamy... Připomnělo mi to první díl Básníků, kde museli během divadelního představení otevřít šampaňské jako díky sponzorovi. Jenže tady to byla součást skutečného filmu! Předchozí díly Básníků se mi líbily a vždy se na ně rád znova podívám. Na tenhle ale už určitě ne...

Futurama (1999) (seriál)

Je nad slunce jasné, kdo dělá ty nejlepší kreslené seriály současnosti (v podstatě i sitcomy). Postavy jako Kif, hlasatel Morbo, Bender a Dr. Zoidberg se pro mě staly takřka legendární... Futurama by si zasloužila stejně dílů, jako Simpsonovi a i tak by mi to pořád bylo málo!

Misery nechce zemřít (1990)

Další film podle předlohy Stephena Kinga od Roba Reinera (po "Stand by me"). Když jsem četl knihu, tak mi úplně běhal mráz po zádech z postavy Annie Wilkisové. Nečekal jsem, že Kathy Bates se povede to samé... Herecký výkon, který předvedla, si toho Oscara opravdu zasloužil. Jinak je vidět, že Reinerovi Kingovy předlohy opravdu sedí a je škoda, že se jim nevěnuje dál... Ale třeba ještě bude...

Ally McBealová (1997) (seriál)

Báječný seriál...Podle postavy Richarda Fishe, jsem si vysloužil svoji přezdívku:-)

Batman začíná (2005)

Nemám, co bych tomuto filmu vytknul... Výborné akční scény a vizuální efekty, úplná pastva pro oči! Ale nejvíc asi zaujme herecké obsazení. Jmenovitě pak Liam Neeson jako hlavní zaporák a samozřejmě Christian Bale. Někdo by měl dostat nějakou cenu za casting, protože sehnat tolik skvělých herců... Někdy bych se rád podíval na nějaký jiný film s tímto hereckým obsazením, bez létajícího netopýra:-) Kde by mohli dostat trochu více prostoru.... "Batman začíná" se mi líbil o trošku více než Burtnovi filmy o Batmanovi (i když ty zas mají své kouzlo v tom, že jsou od Burtona a je na nich vidět jeho osobitý styl). Nicméně "BZ" je nějak bližší divákovi a stravitelnější.

Válka světů (2005)

Ze začátku jsem si říkal, že Spielberg má zaděláno na další povedenou sci-fi po Minority report. I lidi z ILM se zase hodně vyblbli a přichystali nádhernou pastvu pro oči... Jenže Stevenovi nějak nejdou konce. A tenhle bych tipoval na první místo všech nepovedených konců, jak je tady ostatně ve většině komentářů omíláno. Je to moc velká škoda. Snažit se celý film, vytvářet výbornou atmosféru, napínat diváka... A potom to na konci tak pěkně po****... Ale co se dá dělat. Nebýt toho konce, tak je to za 5*.

Válka policajtů (2004)

Klasická a výborně realisticky natočená francouzská kriminálka. A k tomu ještě dva výborní herci, kteří jsou schopni zahrát absolutně cokoli (četl jsem, že jejich obsazení mělo být dokonce opačné). Nikdy jsem ještě neviděl, že by Depardieu hrál tak zápornou postavu (teda, apoň si nevzpomínám). Hodně dlouho jsem váhal mezi 4* a 5*... Nakonec teda 4*, ale opravdu hodně vysokých...

Přátelé (1994) (seriál)

Můj nejoblíbenější hraný seriál! Mohl bych se na něj dívat pořád a pořád... Nevím, co budu dělat od doby, co ho stáhnou z vysílání, do doby, co ho zase začnou dávat:-) Za svůj nejoblíbenější charakter považuji Chandlera. Jeho sarkasmus a a jeho roztržitost mě opravdu vždy dostanou.

Švindlíři (2003)

Nikdy bych neřekl, že režisérem tohohle filmu je zrovna Scott. Každopádně to byla celkem povedená odpočinková komedie. I když trochu průměrnější... Nicolas Cage jako hlavní postava s duševní poruchou mi přišel výborný. A určitě bych nečekal takovej překvapivej závěr. Prostě dávám za 3 *:-)

Smrt panen (1999)

Zkrátka geny... Jaký otec, taková dcera. Oba výborní režiséři. Tento film jsem viděl dodatečně až po úžasném Lost in Translation, což mi asi posadilo laťku trochu moc vysoko... Tím pádem dávám za 4*, ale za opravdu hodně dobré 4*... Už jenom kvůli nádherné a dobré herečce Kirsten Dunst :-)