Zíza

Odhalený pózer

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61
    • 22.5.2018  21:21
    Good Morning Call (TV seriál) (2016)

Taková soft verze Itazura na kiss. Až na to, že tady ti dva spolu občas i mluví. Plné šódžo klišé. Ale na zabavení dobré. V rámci žánru určitě nadprůměr. V rámci seriálů obecně průměr. Slabší 4*.

• 15.5.2018  21:29
    Asa ga kita (TV seriál) (2015)

Veselé, neuvěřitelně dobře obsazené, dokonce i ta část v dětství se mi líbila (a to ji většinou na asadorách shledávám jako nejslabší, ale tady to bylo fajn, Suzuki Rio je neuvěřitelně roztomilá). Pokaždé jsem si nechala zahrát opening, protože ten mi k celému příběhu také velmi seděl. Nedivím se, že se to v Japonsku tak líbilo, protože oni fakt dokáží vlézt pod kůži a když si chcete prohřát ráno, tak není nad to si tyhle truhlíky pustit, protože Asa fakt jela. Člověk prostě v životě potřebuje inspiraci, potřebuje tahouna, který ho dobije. Tohle Asa uměla. Moc pěkné.

• 9.5.2018  15:15

Hezky to odsýpalo, člověk do toho na začátku spadne a nechá se unášet, kam ho příběh zavede. Přiznávám, že pro mě asi nejlepší film z celého toho pochybného Marvel universa. Tak jsem zvědavá, co nás čeká za rok. Člověk o tom může přemýšlet a s kamarády spřádat divoké teorie (bez internetu, bez znalosti předlohy, aby si to víc užil). Smutné scény, vtipné, dravé, citově vyděračské, umělé, přirozené, trapné, uber kchůl, ... má to všechno. V kině se na to fakt dobře kouká.

• 3.5.2018  20:10
    Aozora Yell (2016)

Generická středoškolská podívaná, kde jsou studenti ještě takoví naivní, dají se opít sladkýma řečma a jsou plni nadějí (to přejde, broučci, jen co začnete hledat práci, veškerá naděje z vás vyprchá!). Velké pozitivum je obsazení - fakt hvězdy roku 2016/2017. Jinak je to takové v žánru průměrné, ničím nevybočující, lehce zdlouhavé. Slabší 3*.

• 29.4.2018  08:27

Takové filmy mám moc ráda. Spousta příběhů, které se prolínají, ovlivňují, aniž by se třeba aktéři, „vlastníci osudu“ znali. Tohle je taková ta příjemná oddychovka, která po vás nic nechce. Jen vám říká: „Usaďte se, nechte se unášet a občas třeba i dojmout.“ Herecké obsazení nebylo špatné a opravdu se dobře kouká na každou část. Nišida skvěle zahrál, co měl, vlastně nikdo nevybočoval, naopak. I na tu chvilku, na kterou tu byla, jsem si zase užila skvělou Suzuki Rio; ta holčina to prostě umí (i v Asa ga kita byla úžasná, tam jí možná nešlo tolik brečení, ale tady ho dala úžasně, až srdce zaplesalo). Prostě doporučuju jako nenáročný film, co dokáže zahřát.

• 23.4.2018  14:33
    Nemureru mori (TV seriál) (1998)

Strašně dlouho se to táhlo, i když bylo od poloviny jasné, kdo to byl, protože prostě nikdo jiný už nezbýval. Všichni měli své psychické jizvy a my diváci na to koukali a občas s nimi trpěli. Ano, je to rozhodně zajímavý námět, ale i na to, že Japonci obvykle natáčejí kratší seriály než Korejci, tak to mělo dílů až moc, o dva méně a hned by to bylo lepší. V podstatě to celé byla tragédie. Nijak zvlášť špatná, ale ani žádná zázrak. Nozawa uměl líp.

• 17.4.2018  22:47
    Koi wa ameagari no jó ni (TV seriál) (2018)

Taková něžná podívaná, která má tu lehce typickou šódžo animaci – spousta bublinek a třpytek, ale pozadí je nevýrazné a častokrát statické. Tady to vlastně ani nijak nevadí, protože jde především o déšť, hledání sama sebe na pozadí pro mnohé velmi zvláštní a nesourodé lásky. Každý díl utíká rychle, takže tyhle malinu člověk zhltne, ani neví jak a bohužel se může dostavit pocit, že se vlastně nic nedozvěděl. Přesto je to taková ta milá věc, co netlačí na pilu, hrdinka je svá a nenechá si to vzít, za což musím dát palec nahoru. Je to naprosto lidská podívaná a drama bych za tím nehledala. Pěkné a těším se hrané zpracování, protože tohle by v něm mohlo vypadat hodně dobře.

• 17.4.2018  21:52
    B: The Beginning (TV seriál) (2018)

Zbytečně překombinované, možná až zbytečně tvářící se složitě u triviálností, což bývá neduh mnoha podobných japonských seriálů. V podstatě to z jejich řady nijak nevybočuje: animací, hudbou, ani příběhem. Je to vlastně taková průměrná podívaná, ale pokud nejste zvyklí na krimi, asi vám to dá zase něco nového. 50 %.

• 12.4.2018  10:32

Greeeen a jejich Kiseki je moc fajn, dozvědět se něco o jejich vzniku bylo také moc fajn. Suda je prostě herec, který zřejmě umí, tak jen doufám, že v záplavě projektů, které dělá, se nepřepálí. Příjemný snímek s biografickými prvky, ale vzhledem k textu písně to bylo takové moc chladné – bylo to moc skutečné, chybělo mi tam to nadšení a verva, o které se zpívá, kterou mám spojenou s písní. Ale jestliže chcete poměrně uhlazený snímek, žádné přehrávání a velká gesta, tak tohle je určitě ono. Lehký spoiler! Díky tomuhle filmu jsem se vlastně dozvěděla, že skupina Greeeen přes svou popularitu je vlastně neznámá, nikdo neví, jak členové vypadají, protože jsou to všichni zubaři. Kchůl. Silné 3*.

• 10.4.2018  20:26

Jako v japonské verzi - krásné obrazy všechny čtyř období, ale jak píše Jirka, tahle verze je více zaměřená na příběh. Japonský film je o náznacích, co se asi tak mohlo hlavní postavě přihodit, je spíše zaměřený na jídlo, přírodu, souznění, klid v duši. Je málomluvný. Na druhou stranu korejský film má toho hodně na srdci, nemá tolik klidu. Jestli vám jde o příběh, který je jasný, sáhněte po tomhle, jestli jste spíš na vaření, klid, silnější pouto s přírodou, tak sáhněte po japonské verzi. Ucházející slice of life, takže pro někoho to může být pekelná nuda – bacha na to. :-) 60 %.

• 8.4.2018  10:11

Rozhodně se mi to líbilo víc jak seriál z roku 2012, kde silnými slovy mávají macha. Hezky stylované, schůdné, zábavné a poměrně dobře obsazené. Bohužel na to jde také vidět nešvar toho, že je to film a předloha je dlouhá – řekla bych, že spousta věcí je vypuštěná a občas něco nedává úplně smysl a troufám si věřit, že v manze to všechno smysl má. Film je dělaný tak, že bude následovat další díl, zda to tak opravdu bude, je asi zatím ve hvězdách, ale určitě bych se mu nebránila. Efekty se mi i přes svou jednoduchost (v porovnání s USA blockbustery) líbily a po Jamazakiho グレートだぜ (guréto da ze) ho chci tak za patnáct let vidět v novém zfilmování GTO v roli Onizuki. :-D Pro fanoušky fajn, pro někoho, kdo to nezná, trošku zmatené, postav je dost, ale dostane se nám poměrně dobré představení (ne všech tedy). Vyzdvihuji Makkenjúa, ten si mi zdá z nové generace mladých herců asi nejlepší – proměňuje se s každým filmem jako chameleon. Slabší 4*.

• 7.4.2018  21:54

Na Jagučiho až moc vážné, ale v podstatě sále tak trochu postavené na hlavu. Přiznávám, že jsem během sledování zažívala muka, protože jsem nedokázala vystát tu jejich rodinu – rozhodnutí, která dělala, byla prostě strašná (nejde ani ta o ignoranství během začátku výpadku proudu, jako spíš to, co se dělo posléze). Do toho se tam objevovala spousta nelogických věcí. Pokud se nad tohle dokážete povznést, mohli byste si film užít. Rozhodně se na to pak snáze kouká. Nápad zajímavý, pro mou hlavu špatně provedený. Ale určitě je zajímavé se na to podívat a sám se zamyslet nad tím, co by člověk v takové chvíli dělal. Film rozhodně umí rozproudit debatu.

• 7.4.2018  21:44

Poměrně nezáživný film o tom, kterak Zemi chtěli dobýt mimozemšťané. Přesto nelze čekat nějakou mimozemskou technologii. V podstatě mi to jen přijde jako satyra na současnou japonskou společnost, ve které jsou jevy, které je nutné vymýtit. Bohužel celé je to nemastné neslané, moc dlouhé a ani zajímaví herci to nezachrání. Chyběl tomu náboj, aby si to člověk doopravdy užil. A v podstatě to dopadlo stejně jako u Murakamiho 1Q84 – je to vlastně jen romantika schovaná pod nánosem špíny.

• 7.4.2018  21:40

Pohodová podívaná, na kterou si Jamada přizval herce již z Tokijské rodiny (ten film byl ovšem lepší). Tohle je spíše náhled do takové normální rodiny, kde to poměrně klape, až na to, že to vlastně neklape, ale vlastně klape. Tedy má to prostě své mouchy a divák se v nich může vidět a říkat si, že je to všude stejné. Čili na filmu je dobré, že se s ním starší divák dokáže ztotožnit. Jinak je to průměrný film, který má skvěle ozvučené závěrečné titulky. Rodinná podívaná na klidný večer či odpoledne.

• 6.4.2018  10:22

Já jsem za ta léta stejně pořád tomu Kore'edovi na chuť úplně nepřišla. On má pěkné filmy, civilní, všední, obyčejné, ale řemeslně poměrně pěkné a navíc si docela dobře umí ošéfovat herce, takže ti mu na placce nepředvádí kraviny (viz třeba Hirose, podobný charakter hrála ve filmu Sensei, ale zde byl podaný věrohodněji)). To samé platí i o tomto filmu. Detektivka to samozřejmě není, sice tam asi probíhá nějaké minimální pátrání, ale přesto bych to v tom žánru neviděla, natož v thrilleru. Pro mě je to obyčejné drama, které ukazuje jen jakýsi výňatek ze života pár lidí (především obžalovaného a obhájce). Na filmu je dobré, ale i špatné to, že je tak vícevrstvý – divák si ho může vysvětlit po svém, konec si také může domyslet, vzít v potaz všechny indicie, co mu byly předloženy a poskládat si vlastní obraz. A jak bude spokojený, tak to prostě bylo a basta. V tomhle je sice krásná svoboda, přesto mi přijde trochu alibistické – tak diváku, ty sám rozhodni, jak to bylo, rozhodni se podle toho, co se ti líbí, přece ti to nebudu kazit nějakým svým záměrem. Možná by to chtělo ještě další zhlédnutí, aby třeba člověk v té změti ten náznak našel a pochopil, jak to autor zamýšlel, ale nejsme si jistá, jestli se mi to chce podstupovat. Přece jenom film je na můj vkus trochu zdlouhavý a nemůžu tvrdit, že jsem jako přikovaná čučela na obrazovku a hltala to. Navíc by to tam klidně být nemuselo a byla by to ztráta času. Pokud chcete filozofovat, rozjímat nad filmem, tohle je dobrá příležitost. Dobrý film. Takže za tři.

• 3.4.2018  21:50

Ono to bude asi tím režisérem, máloco se mu povede natočit lépe jak průměrně. Na dvojici Ikuta-Hirose jsem se těšila, ale nakonec nějaká ta chemie chyběla. Na film, který se snaží působit hluboce, bylo vše podané poměrně plytce – na všechno, co film naznačoval, toho dal dost málo. Kamarádství mezi těmi třemi, vztahy mezi učiteli, vztah mezi Itóem a Hibiki; to vše bylo jen načrtnuto, nikoliv dostatečně vykresleno, takže to má i takový dopad – naprosto polovičatý. Přitom věřím, že tenhle příběh někdo odvyprávěl mnohem zajímavěji a barvitěji. Přes všechna očekávání to byl jen jakýsi fádní snímek o tom, jak se studentka zamilovala do učitele. Veškeré vztahy však byly zahalené v závoji nedostatečnosti, takže člověk nemohl nikomu fandit. Herci sice mohli hrát o život, ale vlastně svým postavám při tom, co bylo řečeno, nemohli vůbec poskytnou nějaký život a 3D rozměr. Škoda. Ale fanoušci Ikuty nebo Hirose by se mrknout měli. Potěšeni budou tak či tak. 55 %.

• 2.4.2018  21:48

O šikaně v práci, přepracování a pocitu totální odevzdanosti a nevnímání světa kolem sebe Japonci natočili mnoho filmů či seriálů, protože to je něco, s čím se běžný Japonec prostě setká. Tenhle film je jedním z nich, ale snaží se trochu až nadpřirozeně z té hrůzy vybruslit. Bohužel je to neskutečně naivní a nedokáže to nijak zasáhnout (minimálně mě). Do toho ještě Fukuši Sóta, který občas hraje, občas to dost fláká... Pro mě vyprázdněný film. Jestliže na tohle téma (šikana v práci, zneužití moci) hledáte něco skutečného, tady to nezkoušejte. Průměrné.

• 27.3.2018  22:56
    Demo, kekkon šitai! (TV film) (2017)

Pěkná jednohubka. Jedno zhlédnutí a stačí. Je to televizní speciál, takže je to poměrně levná šou, ale taková „sladká“. Herecké obsazení také nebylo špatné, především Kaname Džun překvapil – po všech těch rolích záporáků si střihnul takového roztomilého matematického ňoumu, až jsem koukala, jak sebou hezky šije a opravdu mu ta role padla jako ušitá. Rychlé, nenáročné, po náročném dnu perfektní. Titulky.

• 27.3.2018  14:53
    Unnatural (TV seriál) (2018)

Opět zase jednou dospělý seriál, kde jsou všichni lidmi, nikdo není karikaturou na člověka. Díky Akiko Nogi, na tebe se dá spolehnout! Navíc to mělo skvělé obsazení... zatím to hodnotím jako nejkvalitnější dílo sezóny. Ač je to krimi (k těm jsem přísná), ač to má slabší momenty, tak prostě z hlediska vývoje postav a celkově jejich rozhodování to je prostě na špici.Povedené.

• 26.3.2018  22:55

Hezky udělaná kancelář. Zajímavý thriller, bohužel divně naporcovaný, že to jako celek docela křupe.Navíc Ikuta Tóma tu celou dobu vypadá jako chodí zombie. Těžko říct, jaký ten film vlastně je. Dobře udělaný, ale nemastný neslaný, občas hodně dobrý, delší dobu nudný, pak přijde něco zajímavého... Pěkně nasnímaná scéna, „pěkný“ záporák, psychopatická husa, uječená Japonci, stoický Tóma, nic moc Kurijama... Zvláštní film, ale určitě má smysl se podívat a udělat si vlastní názor. Je to zase něco trošku jiného, než uječené romantické komedie.

• 22.3.2018  09:23
    Tori Girl (2017)

Čistá komedie. Čistá japonská komedie. Hlavně ze začátku odkazuje na spoustu popkulturních věcí, takže pro člověka, co s Japonskem nemá žádné zkušenosti, to nebude zrovna pochopitelné a vtipné. Ten, kdo to zná, si to užije. Cučija a Mamija ale byli naprosto boží - měli výbornou chemii! Oni dva jako komediální duo rozhodně nezklamali. Ubíhalo to s nimi krásně a já se nenudila. Lehce uřvané, kamarádské, na japonské poměry vysoce dotykové a sakra, na tom kole ti dva fakt frčeli. Jediné velké zklamání bylo na konci ve větě "Nejsi můj typ!" a že potom nepřišlo nic navrch. Na druhou stranu se dál jelo v zajetých uhádaných kolejích a ty mě fakt bavily. Hezky udělané přechody. Slabší 4*.

• 18.3.2018  16:29

Film pro celou rodinu.

• 18.3.2018  14:03

Čekala jsem kvůli hodnocení něco hrozného, ale nakonec to bylo docela dobré. Film o nindžovi, jehož ztvárňuje Satoši Óno? To snad ani nemůžete čekat, že to plně vážná záležitost. Boje a vážné scény prolínají ptákoviny a odlehčení, ale není to nijak na škodu. Co jako jediné na škodu je, je zbytečně dlouhá stopáž. Být to klidně o patnáct dvacet minut kratší, nic se nestane. Ze začátku mě film moc nezaujal, byla jsem hozena mezi mnoho postav a mezi mnoho jejich cílů, chtíčů. Postupem času se to ovšem vyjasnilo, některých postav jsme se zbavili a začali se více soustředit na méně z nich. Ve filmu máme všechno: líté boje, krutost, odlehčení, lásku, nepochopení, těžké úděly a je to poměrně dobře namixované. V podstatě se nejedná o historický film, s ním to nemá nic společného – hlavně způsobem natočení, plynutím příběhu a vyjadřováním. Kdyby byl podobný příběh zasazen mezi ulice současného Tokia, fungoval by stejně. V podstatě moderní bitka o nic a o všechno zasazená do období válčících knížectví. Film na pohodu. Slabší 4*.

• 18.3.2018  11:13
    Tvář vody (2017)

Výprava skvělá, natočeno pěkně, příšerka krásná... no a pak ten zbytek. Umolousaně nezáživné, umělecky cenné (?), tiše hlasité, stereotypní – jako by to bylo vše posazené do nějakého umělého městečka a všichni byli roboti, co mají hrát lidi. Na druhou stranu plně nadržené. Oscary nechápu (kromě výpravy), ale to víc lidí, takže je to v pořádku. 50 %.

• 17.3.2018  23:00
    Shineui kwijeu (TV seriál) (2010)

Seriál mi nesedl. S postavami by se možná dalo vyjít, ale vyšetřování a samostatné případy mě nezaujaly. Nedokázalo to vyvolat napětí či výslední rozuzlení nějaké překvapení. Ve srovnání s jinými seriály na obdobné téma je tohle spíše nezajímavý bratříček.

• 17.3.2018  22:30
    Todome no Kiss (TV seriál) (2018)

Delší dobu mi trvalo, než jsem se srovnala s tím, že hlavní hrdina je opravdu hajzl. Na druhou stranu premisa byla zajímavá, a tak jsem vytrvala. Nelituji, protože příběh byl zajímavý a rozhodně ukázal velmi zajímavý vývoj mnoha postav. Trochu jsem pochybovala, že Jamazaki utáhne takový seriál sám, ale nakonec dokázal přesvědčit, že když si ještě mákne, tak z něj špatný herec nebude. Občasné a hlavně závěrečné vystupování Sudy mělo úplně jiný rozměr a především na konci bylo velmi dobře vidět, jak velký je mezi nimi v jejich hereckém umění rozdíl. Musím také vyzvednou Makkenjúa, protože jsem ho znala spíše ze středoškolských rolí, ale tady se vytáhl. Nahodil novou visáž a k ní přidal úplně nový rozměr – jeho postava prošla největší proměnou a on to uměl velmi dobře podat. Navíc je obdařený i pohlednou tvářičkou, takže bylo na co koukat. Nakonec tu z výrazných postav máme Kadowaki, tajemnou ženu se smrtícím polibkem. Také ji považuji za velmi zdatnou mladou herečku a opravdu si myslím, že ona se určitě neztratí, protože dokázala zahrát jak podivnou bytost, tak zakřiklou křehkou dívku velmi přesvědčivě. Toliko řečeno, vrchol sezóny to rozhodně nebyl. Určitě zajímavě napsané, dobře zahrané, ale nedokázala jsem se úplně s postavami sblížit, takže mě to zase tak moc nebavilo, abych skákala nadšením. Pro někoho by mohlo být překážkou, že poměrně vážný seriál je občas protkán humornými scénami japonského typu, ale určitě to stojí za zhlédnutí.

• 17.3.2018  22:14
    Final Cut (TV seriál) (2018)

Skvělé obsazení, ale tak nějak potopené v poměrně nezajímavém balastu o pomstě a o tom, jak by se měla vykonávat správně žurnalistika a jak by se lidé měli správně chovat. Klasická pomstová záležitost, kde to nikdo nezachraňuje. Mám pocit, že si posledních pár let Kame neumí vybrat něco pořádnýho, aby na obrazovce zaperlil. Sice tu skvěle skáče, křičí a bojuje za spravedlnost a samozřejmě mu to sekne, ale je strašná nuda na to koukat. Asi to bude i tím, že mi scénáristka a její práce nikdy nepřirostly k srdci.

• 4.3.2018  22:51
    Grimm (TV seriál) (2011)

Buffy v kalhotách a s odznakem. V pohodě koukatelné, když člověk nechce nic náročného a má chuť na nadpřirozené potvory.

• 4.3.2018  22:47
    Hwayugi (TV seriál) (2017)

Kdybych měla popsat průběh sledování seriálu: uvidíme, co se z toho vyklube -> hmmm, tak proč ne -> ach jo, trochu nuda -> už zase tohle? -> bylo to takhle nelogické celou dobu? -> předposlední díl je docela dobrý -> proč to ten poslední totálně zabil? Tak by to dopadlo asi takhle. V podstatě tenhle seriál kromě oblíbených herců a interakcí mezi Opičákem a Králem pekelským nemá moc co nabídnout. Jestli vám stačí pozlátko, berte. Jestli chcete zajímavý příběh, radím zkuste to o dům dál. Upřímně jsem se na to docela těšila, ale nakonec... bohužel hlavní hrdinka byla úplně o ničem a celkově její postava byla vykreslená tak sporně, že jsem vlastně už nevěděla, co si mám o ní myslet. Kromě špetky světlých momentů byla na zabití a člověk si vlastně říkal, co by na ní mělo být k pomilování... A pak celý ten příběh s kněžkou/šamankou z dávných dob... když se nad tím člověk zamyslí, nedává to zase takový smysl, jen to působí, že sestry Hongovy jen potřebovaly něco, co občas trochu hejbne s dějem, ale zabíjet to nechtěly, což je jedna z těch věcí, co nedávala moc smysl. Všechno bylo takové polovičaté, nedotažené, ale budiž. Nějakou dobu jsem si říkala, že by to bylo o hodnocení výš, ale pak se to totálně ke konci shodilo. Ten poslední díl je totálně na facku, v podstatě zahazuje to něco málo, co se budovalo celých 19 dílů! Opravdu od toho odcházím s pachutí a doufám, že na Netflixu objevím něco lepšího. P.S.: Hudba ušla. P.S. 2: Velký přínos: mám chuť si přečíst původní legendu. Přeloženo.

• 4.3.2018  10:27
    Carnation (TV seriál) (2011)

Asadory založené na skutečném životě někoho zajímavého mají vždycky něco do sebe, protože ačkoliv jsou přikrášlené, tak víte, že nakukujete někomu do života a v podstatě to obsahuje jeho celý život (minimálně v tomto případě). Abych se přiznala, dlouho mi trvalo, než jsem si zvykla na Ono Mačiko, nevím proč, ale prostě mi do této role nesedla. Nelíbila se mi. Navíc ani módní návrhářství mi nic neříká, takže i tohle byl trochu oříšek. Ale nakonec to bavilo, mělo to své silné momenty – ať si člověk poplakal, nebo se pobavil. Každopádně Košino Ajako byla fakt borkyně. Ze začátku mi také trvalo, než jsem se zakoukala, protože občas byl fajn díl a pak delší dobu nic moc, co by mě více zaujalo, ale i tak si myslím, že je to určitě zajímavé dílo a pokud někoho zajímá zrovna tahle návrhářka, tak jen směle do toho. Slabší 4*.

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61