Zíza

Odhalený pózer

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59
    • 10.12.2017  14:14
    Kónodori (TV seriál) (2017)

Líbila se vám první série? Tahle sice nijak zvlášť nevybočuje, ale přináší kvalitativně to samé, takže to rozhodně není prohra. Opět tu máme maminky a gynekology a jejich příběhy, které mohou dojmout. Nestačila-li první série, určitě mrkněte i na tuhle.

• 1.12.2017  19:08
    Amačan (TV seriál) (2013)

Sice to chvilku trvalo, ale nakonec jsem se také do Amačan zakoukala. Jako správná asadora je to naivní a často optimistické. Přesto se samozřejmě nevyhneme vážnějším situacím a to především ke konci. Musím se ale přiznat, že už teď je mi po nich trochu smutno. Každý měl ten svůj charakter a svou výstřednost, že se člověk na ně mohl spolehnout a sžít se. Rodina Amanových byla skvělá, určitě bych si s nimi ráda poseděla a nechala se pohostit jejich vřelostí. Až na minimum výjimek to všichni zahráli perfektně, ale především musím vyzdvihnout Renu, bože můj, ta holka má prostě talent! Úplně zastínila Kasumi i Ai, nemluvě o tom, že se i někteří dospělí vedle její energie úplně ztráceli v pozadí. Musím také pochválit Kudó Kankuróa. Už toho chlapa nějakou dobu znám, ale tady dokázal, že není pro nic za nic mým oblíbeným scénáristou/režisérem. Samozřejmě tu byly poznat jeho typické scénáristické prvky, ale chlapec se překonal a vnesl do toho ještě něco, co jsem zatím v žádné jeho dosavadní tvorbě neviděla. Co si budeme povídat, chytlo mě to, smála jsem se i ve tři ráno jak pominutá, bavilo mě to s nimi a dokázali i dojmout. Je to prdlé, ale podle mě člověk prostě takové věci v životě potřebuje. Formát akorát tak dobrý, aby si u toho člověk dal jídlo. Ale postupem času to podle mě už stačit nebude...

• 1.12.2017  18:45
    BORDER 2 šokuzai (TV film) (2017)

I speciál se nese v obdobném duchu jako seriál. A kde ten končí, tam speciál navazuje – bez milosti. Oguriho Išikawa polovinu seriálu mlčí, kouká do prázdna a divák může vidět, jak se to v něm zmítá, jak se ptá, co dál. Ale pak se objeví další mrtvý, Išikawovi přátelé a jeho čin dostává ten správný rozměr. Všichni vědí, co se stalo, přesto... se nakonec musí rozhodnou Išikawa. Skvělá atmosféra, výborný Oguri, tohle by se mi líbilo i na plátně. Jestliže se vám líbil seriál, tohle určitě nevynechejte.

• 20.11.2017  00:17
    Přednosta (2003)

Mám ráda filmy, ve kterých se nic neděje. Ale nakonec odcházím nepřesvědčená o větších kvalitách filmu, protože tam nebyla jediná scéna, která by mě dokázala emočně zasáhnout. S Finem jsem sice soucítila a jak s ním ze začátku laškoval Joe bylo moc fajn, nemluvě o seznámení s Olivií, jenomže doznění filmu bylo hodně slabé. Trochu SPOILER - to jako na konci Joa prostě odstranili, protože se jim nehodilo, aby se v příběhu ukázal a pak ho zase bez jediné scény zase nasadili, jako by se nic nestalo, všechno v pohodě, protože tak se prostě v Amíkově odpouští? To prostě neberu. Konec trochu SPOILERU. Ale je to pohodička. Nenáročný film pro malé i velké diváky.

• 20.11.2017  00:13

Předpokládám, že předloha nějaký příběh měla. Tady jsem vlastně až do konce docela tápala, kdo měl jaké ambice, motivace. Tedy taková ta prohlášení o nich jsem vzala v potaz, ale bylo to z tohoto hlediska děsně prázdné a film tam byl vlastně o ničem. Navíc bych řekla, že Miike všem nechal dost volna a spousta herců si hrála, jak uznala za vhodné. Tak dlouhý film a kromě stříkání krve a občasného vtipu jsem vlastně nic nedostala. Byla bych raději, kdyby měl film tři díly, ve kterých bychom se se všemi pořádně seznámili, než tohle vyprahlé nic. Nemluvě o Rin. Proč tam vlastně byla? Proč měla držet meč? To aby jako byla opakem všem těm ostatním, kteří sekají a řežou? Díky její ploché osobnosti jsem ji nesnášela a byla mi na obrazovce na obtíž. Těšila jsem se, byla zvědavá, ale nakonec jsem dostala slátaninu, kde se jen kdosi s kýmsi řeže. Ale jestli vám stačí stříkance krve a usekané končetiny, směle do toho. Třeba se to víc bude líbit lidem, kteří znají předlohu, protože prostě budou vědět víc než já a mohou si spoustu domyslet. Občas to sice mělo pár zajímavých scén, ale utopených v délce. 50 %.

• 17.11.2017  15:17
    Byeonhyeokeui sarang (TV seriál) (2017)

Po desátém díle končím. Nezajímavé, otravné, častokrát na pěst. Jistě, má to své světlé chvilky, ale takových seriálů je mraky. Tak moc jsem byla nadšená obsazením, že od seriálu akorát odcházím otrávená. Nic nového, ani objevného to nepřináší. Tohle hraní na kočku a na myš má Korea v mnoha mnoha seriálech. A v mnohem mnohem lepším podání.

• 17.11.2017  15:08
    Dangsini jamdeun (TV seriál) (2017)

Naskočila jsem do toho dobře rozjetého vlaku a užívala si to. Ale pak jsem postupem času začala zjišťovat, že mě to už tolik nebaví. Postupem času mě to bavilo míň a míň, zájem o postavy totálně opadl. Rozhodně to není špatné, herecké výkony také nic nezkazily, námět zajímavý, herci také špičkový. Ale jestliže to na začátku vypadalo na pořádné vzplanutí, tak tak ta jiskra byla potřebovaná na malý ohňostroj, který hned zmizel. Nakonec to všechno bylo polovičaté. 60 %. Přeloženo.

• 4.11.2017  11:39
    Barakamon (TV seriál) (2014)

Rozmýšlela jsem se mezi 3* a 4*, ale nakonec to prošlo s odřenýma ušima na 4*. Přece jenom to byla taková veselá pohoda, kde člověk nemusel nic řešit a když si chtěl odpočinout, tak mu to anime dovolilo. Sice se tam občas opakovaly prvky, které mi moc nesedly, ale v součtu je to velmi milé anime o ztracené duši, která se najde na malém ostrově především díky dětem. Prostě pokud nikam nespěcháte, chcete se nechat oblbovat dětmi a spíš se usmívat než umírat z napětí, tohle je správná volba.

• 29.10.2017  08:05

Nejprve to vypadalo na klasický scénář, kdy do nějaké zkostnatělé/ho instituce/systému přijde svěží vánek a začne všechno měnit. Co díl to změna. Ale nakonec to tak nebylo. Změny nebyly náhlé, nová přátelství nevznikala jako když se mávne kouzelným proutkem. Líbí se mi, že ne všechno šlo podle obvyklých šablon, naopak šablony byly lámány, překrucovány a obcházeny. Kromě velmi dobrého scénáře tomu samozřejmě pomohlo i výborné obsazení, nejen matek, ale i dětí a mužů, kteří zde nebyli jen nějakým doplňkem příběhu, nebyli tam jen proto, že někdo ty děti udělat musel. Mother Game je velmi zajímavá a v určitých aspektech velmi bolestivá sonda do japonských vztahů nejen mezi matkami a dětmi, ale celkově do vztahů, které si matky vytvářejí (mužové, učitelé, přátelé, jiné matky). Je to sociální drama a velmi dobře podané. Děti tu nejsou na obtíž. Jestli vás zajímá nějaká sonda do japonské společnosti, tak tohle je určitě jedno z děl, co stojí za to zhlédnout. A určitě by stálo za to ho i zanalyzovat. Tak pokud tu máme nějakého sociologa, tak jen do toho! :-)

• 16.10.2017  16:47

Beru to jako předehru k velkému finále, tak snad druhá část nezklame.

• 13.10.2017  16:03
    Byeongwonseon (TV seriál) (2017)

Ničím to nevyčnívá. Ani to nedokáže pořádně zaujmout. Herecké výkony jsou standardní na takové korejské seriály. Všechno ovšem také jede podle standardní lajny jako v jiných takových seriálech. Proto jsem přestala koukat u 28. dílu a fakt mě absolutně nezajímá, co bude dál. Už jen to, že jsem to dotáhla do 28. dílu mi přijde jako ztráta času, který jsem mohla věnovat zajímavějším sériím.

• 10.10.2017  12:15

Určitě pěkné přímé navázání na úspěšný seriál. Přišlo mi to sice o něco slabší než všechny série, ale i tak jsem si tenhle televizní film užila. Momentálně sleduju třetí sérii a jde neuvěřitelným způsobem vidět, kam se herci posunuli. Tady jejich výkony nejsou zdaleka tak přesvědčivé jako téměř o tu dekádu později. Možná moc dlouhé, nedokáže si tak dobře hrát s napětím. I tak jestli vás bavila první série, určitě pokračujte speciálem a třeba někdy se vrhněte na další díly. Titulky.

• 3.10.2017  17:18
    Gomen, aišiteru (TV seriál) (2017)

Rozhodně se mi to líbí víc jak korejská předloha. Ta byla, jak to jen říct... víc zlá. Tady příběh není nijak zvlášť veselý, jak by taky mohl, když vaše matka se k vám nezná a máte tři měsíce života, ale zdejší Ricu je víc lidský, není to kus odpadu. Má svůj cíl, se kterým se potácí celý seriál a ani jednou z té cesty nesejde. Navíc herecké obsazení se opravdu vyvedlo, Nagase v hlavní roli exceluje. On většinou hraje spíše komediální postavy a v romantice nehrál ani nepamatuje, ale fakt mu jde i tenhle žánr. Dokázal mi, že se umí víc než je ksichtit, že umí zahrát opravdové city. Zbytek osazenstva je spíš v jeho stínu, ale i tak mu velmi slušně sekundují a rozhodně nedělají svému řemeslu hanbu. Asi nejsmutnější seriál sezóny se skvělým závěrem. Přeloženo.

• 3.10.2017  16:14
    Šinja šokudó (TV seriál) (2009)

Já vlastně nemám moc ráda, když se příběhy točí kolem jídla. Nějak mě nebaví koukat na lidi, co vaří, vždyť nemám ráda ani pořady o vaření. Ale tohle je jiné. Je to vstřícné, hřejivé, přívětivé, prosté. A vlastně to ani není tak o vaření, jako o požitku z jídla. A taky jsou tam příběhy těch lidí, co se jdou najíst po půlnoci do jedné hospůdky v zapadlých uličkách, kde jim nenalijí rozhodně víc jak tři skleničky nenalijí. Je to příjemně poklidné a řekla bych, že nostalgické. Člověk na to musí mít náladu.

• 2.10.2017  08:50

Film je to velmi příjemně mezinárodní, ale bohužel se trápí mezi tím, jestli to bude krimi, nebo temné dobové drama a možná to někde funguje, tady mi to ovšem moc nesedlo. Herecké výkony nebyly nijak na pěst, co ale bylo, byla ta tmavá roztřesená kamera, kdy člověk při akčnější scénách ani pořádně neviděl, co se děje. Moc dlouhé, nerozhodné, s dobrý i špatnými scénami. Průměr 55 %.

• 1.10.2017  19:44
    Keurimineol maindeu (TV seriál) (2017)

Bohužel krimi, které nezaujalo. Scénář je tak slabý, že nechápu, jak se to mohlo stát, když to má docela slušnou předlohu. No očividně tady si s takovými tématy asi nikdo neuměl pohrát. A bohužel je i na hercích dost vidět, že už to prostě chtějí mít dohrané, vždyť se ani pořádně nesnaží, jen to odříkávají. Ale co je ještě horší, je špatné obsazení Moon Chae Won – ona se sem naprosto nehodí, hlasem, výrazem, ničím. Prostě jak mile byla na scéně, pokud mě seriál alespoň trochu zaujal, ona to uměla zaručeně zkazit. Slabá podívaná, nudná podívaná. Neříkám, že to občas nemělo třeba dobrou scénu, ale bylo jich tak pomálu, že už si ani nepamatuju, co se mi vlastně líbilo. Přehnané, na to, jak jsou všichni chytří, často i nelogické. Dokoukáno bez zájmu, kdyby všichni umřeli, ani to se mnou nehne, možná by se mi paradoxně líbilo. A vzhledem k tomu, že si divák nedokáže s celým týmem, natož s jeho šéfem a rodinou udělat pořádný vztah, tak dát hned ze začátku Reapera... to je opravdu scénáristická nerozvážnost prvního kalibru. Slabé, vlastně ani nemám komu bych seriál doporučila. Možná někomu, kdo má chuť na slabou kriminálku ze světa sériových zločinů? Přeloženo.

• 28.9.2017  12:17
    Kahogo no Kahoko (TV seriál) (2017)

Jestli máte chuť na něco roztomilého, myslím, že Kahoko by tohle přání mohla splnit. Herečka Takahata Micuki zahrála naivní Kahoko tak skvěle, že okamžitě stoupla v mých očích. Výborně pojala naivitu a laskavost osoby tak chráněné rodinou, že nikdy nepoznala žádné příkoří, a tak když na ni konečně život začal doléhat, je z toho celá zmatená. Může to tedy vypadat, že Kahoko je jen jednou z dalších hloupých ženských postav, ale já bych se tomu označení bránila. Během celého seriálu můžeme vidět, jak Kahoko dospívá a jak se jí otevírají její vykulené oči. Navíc její chemie s Takeuči Rjómou je výborná. Velmi povedený odpočinkový seriál narážející na téma přílišné ochrany dětí ze strany rodičů, ve kterém zároveň kvete mladá láska a oba dva herci ji skvěle zobrazí. Seriál mi přišel velmi dobře napsaný i zahraný. A rozhodně budu sledovat Micuki i nadále. Pěkné, vřelé, naivní. Člověk má ze sledování dobrý pocit. A to v openingu s Kahočinýma šatama... geniální!

• 26.9.2017  17:59
    Nó ni sumaho ga umerareta (TV seriál) (2017)

Člověk by ani neřekl, že takový absurdní námět může být zábavný, ale Japonci zase prokázali, že už v tom chodit umí. Nic než odpočinkový seriál od toho neočekávejte, ani k tomu jinak nepřistupujte. Nic víc to vlastně ani není, ale přece jenom odpočinek a nenutnost u něčeho přemýšlet teď hledají všichni, takže je to vlastně seriál pro každého. Navíc přestože je to opravdu seriál, který nemá nějakou přidanou hodnotu, diváka neuráží a opravdu mu pomůže relaxovat, aniž by ho rozčílil, že si z něj snad dělají tvůrci legraci. Herecké obsazení je zajímavé, postavy většinou jednají s nadhledem, ale nejlepší ze všech je stejně Bubuka, i kdy Kišitani Goró jí šlape na paty, vypadalo to, že si to pekelně užíval.

• 25.9.2017  08:17
    Cheer Dance (2017)

Přijde mi, že by tomu mnohem víc slušel seriálový háv. Ze začátku jsem měla trochu nostalgický pocit, protože to bylo pocitově hodně podobné Tumblingu, Rookies nebo Gokusenu. Máme tu tým, který se snaží a chce něco dokázat. Máme tu učitelku, která pro ně dře a snaží se, aby holky něco dokázaly. Takže je to pěkné, holky se snaží, budují přátelství, rivalitu, schopnosti. Film nám je ukazuje v období tří let, a proto si myslím, že filmový formát na tohle moc nestačil. Určitě by to bylo zajímavější a určitě by člověku víc přirostly k srdci, kdyby si je člověk mohl užívat déle a prožívat s nimi více úskalí. A že pro to bylo prostoru! Ale je to pěkný film o cestě za sny s pěknýma sympaťačkama, kterým vévodí Hirose Suzu; ta holka je fakt kočka, umí se pohybovat a asi z ní nakonec něco bude. Pěkné 3*. A možná to bude zní, že mluvím proti sobě, ale nakonec mi přišlo, že mělo strašně dlouhou stopáž. V podstatě ukázali toho tolik, aby si člověk buď řekl, že to chce seriál, aby si to víc užil s holkama, nebo toho ukázala zase až moc na film, ve kterém je přece jen důležitější větší spád na konci.

• 23.9.2017  23:32
    Hello Harinezumi (TV seriál) (2017)

Každý díl je jiný, každý díl se zaměřuje na něco trochu jiného, přesto všechno je to seriál o lidech, jejich slabostech a bolístkách, podaný zábavným způsobem. Jeden díl může bavit víc, druhý míň, ale obsazení je slušné a jako oddechová záležitost je to výborné. Navíc epizodní výstupy různých herců jsou skvělé. Zatím jsem si nejvíc užila Aoi Jú a Kitamuru Džuna. Detektivního v tom moc není, je to spíš zaměřené na pobavení a lidské drama, což ovšem nevadí, protože účel to splňuje. Silné 3*.

• 22.9.2017  10:02
    Akira to Akira (TV seriál) (2017)

Jestliže vás nadchnul Hanzawa Naoki a spolu s ním i Šitamači rocket... a vlastně máte rádi díla Ikeida Džuna, tak tohle se vám také bude líbit. Je to jeho standardní práce z bankovního prostředí. S trochou osudovosti. S bublinovou ekonomikou. Se Saitóem a Mukaiem. Tohle je pro mě ovšem jeho nejslabší dílo. I tak to rozhodně není nic špatného. Jestliže máte dost romantiky a akčňáků, tady jsou dva borci, co se snaží být dobrými lidmi v prostředí, kde se točí miliony. Možná pro člověka, co ho zajímá ta doba nebo bankovní sektor, je to mnohem zajímavější než pro mě.

• 22.9.2017  08:12

Tak jsem se na to podívala znovu a musím konstatovat, že jsem si tentokrát mnohem více užila budování jejich vztahů. Ačkoliv tedy nevím proč, to, že se příběh odehrává v minulosti, jsem si uvědomila až tehdy, když Džun-nii protestoval se svými vysokoškolskými kamarády. Nějak mi to celou dobu nedocházelo. Ale to nic nemění na tom, že jako vztahovka je to velmi zajímavé, neboť to není obyčejný milostný mnohoúhelník, protože v něm dochází k vývoji a protože je v něm spousty ryzích pocitů. Bylo to fajn. I přestože nejsem žádný fanoušek jazzu, já raději swing, ale nakonec jsem asi tuhle nepořádnou hudbu pochopila – naplno k nim patřila. Jediné, co se mi nelíbilo, byla animace a celkový vzhled postav. Ale to nebylo nic, kvůli čemu bych musela přestávat se sledováním. Hodnocení nechávám na 3*, ale jsou to velmi silné 3*.

• 22.9.2017  08:05
    ReLIFE (2017)

Anime mě zaujalo, hezky to utíkalo, kdežto hraný film se táhnul jako smrad a nedokázal natolik zaujmout, abych mu věnovala pořádnou pozornost. Asi půl hodinu před koncem jsem se už modlila, aby to skončilo, protože mě to absolutně nebavilo. Nápad dobrý, ale zřejmě to ztroskotalo na špatném scénáři. Proto i těžko říct, zda byli herci a herečky dobře vybráni, protože prostě asi nedostali moc příležitostí, aby něco zahráli pořádně. Jejich výkon byl vskutku průměrný. Škoda, těšila jsem se, ale nakonec z toho bylo jen takové „nah“. I přes neuspokojivý konec je podle mě anime lepší, protože má spád a chemii.

• 18.9.2017  22:06
    To (TV film) (1990)

Sem tam to i mělo atmosféru. Ale bylo to moc dlouhý a i přesto mám pocit, že se neřeklo všechno, že se spousta vysvětlování prostře přeskočila. Dost mi to občas nesedělo. Nakonec mi nejsmutnější asi přijde to, že děti hrály líp jako dospělí... a konec mi přišel jako zklamání.

• 17.9.2017  16:35
    Propletení (2017)

Žádný zloduch tu vysloveně není, ale každý má své starosti a bolístky. Film s nimi velmi něžně nakládá a divákovi jen tak ukazuje výňatek ze života lidí, kteří se ne ve všem mohou identifikovat jako normální podle společenských norem. Milé, pěkné výkony, lidské. To ke spokojenosti bohatě stačilo. Titulky.

• 14.9.2017  15:07

Zase jedna standardní romantika ze střední se standardními výkony, která je ozvláštněna ztrátou paměti hrdinky. Film se mi ovšem líbil více jak seriál, měl živější pozadí a lepší konec, i když zase nic bombastickýho. Konečně jsem se alespoň dočkala Jamazakiho jako obyčejného středoškoláka, žádného kůl borečka, kterýho všechny chtějí. Na jednoho zhlédnutí tak akorát.

• 14.9.2017  15:00
    Museum (2016)

Policie stojí před sériovým vrahem, co své oběti vraždí bizarním způsobem. Už to samo o sobě mě dost lákalo, navíc v tom hraje hlavní roli Oguri Šun, tak jsem si říkala, že to bude paráda. Navíc ukázky slibovaly napětí, tajemno a zajímavou atmosféru. Nakonec film hodně ztroskotal na nevyváženosti. Jako by to vždycky šlo nahoru; dobrý, dobrý, ale pak zničehonic to přešlo do „nah“ a zábavnost, zajímavost zprudka klesla. Ogurín se tu hezky všude možně vyválel, krev z něj tekla, jak se dalo, žáby jsou taky dobrý, mrtvoly vskutku bizarní, ale v podstatě kromě deště si z toho moc neodnáším. Nakonec z toho byla jen deštivá průměrná krimi.

• 6.9.2017  11:38

Opět rakový průměrný snímek ze středoškolního prostředí, kde je hodně lásky, přátelství a vůbec. Utíká to rychle, nijak velké překážky tam nejsou. Ale zápletka je slabá a celkově i vykreslení charakterů nic moc. Ovšem co chcete od středoškolské romance. Prostě takové to milé podívání jednou a dost, nic to ve vás nezanechá. Nikdo se tu nepředvede, ale jestli máte pro tenhle žánr slabost, tak jen do toho, navíc ty pusy tady nejsou tak hrozně mrtvolný, jako to tak bývá.

• 4.9.2017  22:49

Pohádky mám ráda. Ale tohle asi pohádka nebyla. Už od začátku jsme měla spíše otázky k ději, k tomu, co se dělo, než abych si film užívala. Film mě bohužel vůbec nezasáhl, písně mě nechaly nepolíbené (a to mám muzikály snad raději než pohádky), občas byly zdlouhavé, což ostatně byl celý film. Vůbec to neutíkalo, v polovině jsem to musela stopnout, abych se na chvíli prošla internet a odpočinula si od toho. Film prostě vůbec nefungoval. Jak se v něm vůbec řešil čas? Koukala jsem na to s chlapem a to z toho byl otrávenější než já. Samé připomínky k tomu a tamtomu a přitom je dost nenáročným divákem. SPOILER Například Gastonův pád... ta byla tak o ničem, že ho klidně mohli nechat zakopnout a mělo by to stejný efekt. Pro mě dost nepovedené. Slabší 2*.

• 29.8.2017  13:13
    Scoop! (2016)

Námět je zajímavý, vztahy se hezky vyvíjejí, je fakt, že Šizuku má nakonec každý rád, i když je to tak trochu vůl. Ale každý potřebuje svého vola. Někdo víc, někdo míň. Třeba Nobi, začátečnice u časopisu, který vydává hlavně sólokapry, ta ho potřebuje, aby se z ní stal další „vůl“. Ačkoliv je to solidně zahráno, tak tomu chyběla jiskra, i když se cvakalo o sto péro. Nedokázalo mě to vtáhnout do děje. Nakonec je to asi o tom, že ne po každém z nás musí nutně zůstat něco velkého. Možná si za život jednou štěkneme, ale to je tak vše. A není kvůli tomu nutné brečet, třeba díky nám někdo jiný štěkne dvakrát... Pro mě rozporuplný film, který začne nabírat na obrátkách od chvíle, kdy chtějí vyfotit, jak dnes vypadá vrah čtyř školaček. Což je pozdě, protože to je až za dvěma třetinami filmu.

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59