Zíza

Odhalený pózer

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62
    • 9.12.2018  22:18

Jak pravil jeden Tom 1, který se mnou film zhlédl, je to nejlepší MV na světě. :-)) Ninomija Ken je sice úplně neznámá entita na poli japonských režisérů, ale myslím si, že byste se mu kvůli tomu neměli vyhýbat. To, co dokázal vykouzlit tady, dokáže leckoho unést. Hra se světly, kamerou, Hamletem, klauny, barvami, perspektivami a... a... Prostě není to tradiční romantika. Je to velmi syrové, na pokraji zhroucení, ale přitom to dokáže být vyrovnané a stejně něžné jako brutální. A na téhle hraně se potácí Aria Aki v podání Sakurai Juki, která to všechno ustála s velkou grácií (jestli ji tak dobře vedl Ninomija, nebo ze sebe sama dokázala dostat takový výkon, je otázkou). Kromě zlomeného a v podstatě téměř nadpřirozeně působícího Takahašiho, jenž zahrál, co měl, Sakurai perfektně sekundoval Furuhata Niino v podobě klauna, tedy bláznivého hrdinčina já a jediného pevného bodu, od kterého se dalo odrazit. Jestli se to nepovede zaujmout na začátku, tak určitě vydržte, protože tak skvěle nasnímanou scénu soulože jsem už dlouho neviděla. A ještě rada nakonec – možná zásadnější než znalost Hamleta, je znalost písně Hummingbird od Kyly La Grange. I když je to trochu spoiler. Silné 4*.

• 27.11.2018  09:48

Blbé je, že jsem stále neodhalila, zda tvůrci všechny ty kiksy a nedotaženosti mysleli vážně, nebo to byla jen recese. Bohužel z tohoto nejasného pocitu nedokážu dát lepší hodnocení. Nakonec je to ale takový ten klasický seriál, kde máte nějaké ty postavy, které chtějí konat dobro, pomáhat druhým, jsou hodné, ale tváří se, že nejsou tak úplně hodné, i když jsou strašně hodné... Jestliže chcete něco, u čeho není třeba přemýšlet a máte rádi Išiharu, tak se toho nebojte, protože se vám to bude líbit. Nebo spíš to bude vyhovovat požadavkům. Seriál bez překvapení, bez špičkových hereckých výkonů, ale na relax bez problémů doporučuji. Lepší 2*.

• 25.11.2018  23:16
    Džimi ni sugoi! DX (TV film) (2017)

Taková pěkná třešnička na dortu po seriálu. Celé se to veze v podobném duchu jako seriál. Satomi blbne a neustále se převléká, Masaki je v klidu a používá mozek, Munetaka se také drží své role a samozřejmě to svým laskavým přístupem završuje Goró. Prostě nic se nemění, jejich vztahy se také drasticky nezpřetrhají, jak to tak bývá, ale naopak dozrávají a jestli vás zajímá, jak to bylo po poslední epizodě seriálu dál, tak do toho skočte, protože to má smysl. Není to jen pára nad hrncem.

• 24.11.2018  19:09

Akční vánoční film. Má to své mouchy, ale pokud máte v sobě kus dítěte nebo jste kus dítěte a máte rádi Santu, tak se film bude líbit. Vánoční atmosféru sice moc nemá, ale Santa kouzlí, řídí kradené auto a dokonce i zpívá.

• 19.11.2018  08:22
    Ibeon saengeun cheoeumira (TV seriál) (2017)

No jo, tohle už je pro velké holky. Obejdeme se bez velkých dramatických zvratů, matek, které chtějí pro své děti to nejlepší, aniž by je zajímalo, co vlastně ta jejich ratolest chce. Máme tu tři páry, každý je v poněkud jiné situaci, takže kdyby náhodou trable jednoho přestaly mít dech, nahradí to zajímavé dění zase u páru o „dům dál“. Scénáristicky zajímavě řešené, protože to většinou stojí na dialozích a rozličných charakterech, nikoliv na zvratech. Každá postava má nějakou motivaci a nějaký neměnný základ, tj. jádro postavy, díky čemuž se roztáčí dění, protože jsou motivované jinými cíli, dochází ke konfliktu. Tady bych řekla, že byly velmi dobře řešené ženské charaktery, stvořené velmi realisticky, kdežto ty mužské byly sice také kvalitně napsané, ale myslím si, že byly lehce nereálné. Koneckonců je to seriál a ničemu to tu nevadilo. Bylo to zajímavé, skutečné, občas bez dechu, ale zajímavé a člověk dokázal postavám přát šťastný konec, protože působily skutečně. Korejský příběh ze života, kde vám může být něco povědomého.

• 10.11.2018  21:30
    Yeonaeui balgyeon (TV seriál) (2014)

Čistá vztahovka, občas docela zajímavé dialogy, Eric má fajn hlas a nakonec i tělo... Bohužel Seong Joon mě tady moc nebavil, občas mi přišlo, že neví, co má vlastně hrát, občas mi byl až protivný, ale kupodivu občas dokázal zahrát, co měl, a nebylo to špatné. Jinak to herecky tak nějak bylo ok. Příběh... táhl se. Dost často jsem zjišťovala, že mě vlastně vůbec nebaví, co se právě děje, a moje pozornost byla tatam. Je to velmi průměrný seriál, ve kterém ovšem občas můžete najít opravdu zajímavé scény a co víc, postavy se nebojí mluvit o sexu, takže to opravdu působí dospěle. Během sledování se asi pobavíte, hlavně vedlejší postavy jsou k tomu skvělé, ale velmi rychle zapomenete. Podruhé si to spíš nepustíte.

• 6.11.2018  16:50

Ija je krásné místo. Člověk tam je a chce si ho vážně užít – už jen hloupou cestu autobusem z Awa-Ikedy nadšeně kouká, co se všechno mihotá z oknem řítícího se autobusu. Ija je stále taková, jakou ji film ukázal. Možná až moc dlouho, ale ukázal ji krásně. Navíc promlouval o mnoha tématech, zasadil semínko a nechal to na podmínkách, zda vyklíčí. Děda na nás nepromluví. Dědou se pomalu vždy někdo stane. A čas plynul, roční období se střídala a Ija zůstávala dál krásná a nemilosrdná. Zatím se přikláním ke 3*, ale možná to stoupne na 4. Přeloženo.

• 6.11.2018  15:17
    Kimbiseo wae geureolkka (TV seriál) (2018)

Vlastně úplně klasický korejský seriál, směska toho, co od toho fandové chtějí. Ústřední dvojka je krásná a jiskří to mezi ní. Máme tu i trauma. Zasmějeme se. Zaculíme, protože ústřední dvojka mezi sebou pěkně cvrliká, až z toho bolí zuby. Je to romanťárna, v podstatě to a asi to nechce být nic jiného. Mějte to rádi, užívejte si to, ceňte ve spokojenosti zuby nad roztomilostí ústředního páru. Zapomeňte na realitu. Na to je seriál dobrý. Bohužel jak to tak bývá u korejských seriálů, dochází jim častokrát ke konci šťáva. Nedokáží pořádně na konci vyvrcholit, případně vyvrcholí moc brzy a pak se v tom jen plácají. Jsou prostě jako sexuálně nezralý jedinec. Dobře pro ně, pořád mají kam jít.

• 28.10.2018  08:55

Člověk aspoň trochu nakoukl do indonéské dramatické tvorby a může uznat že to není nic hrozného, protože svoje dramata zobrazují a ztvárňují velmi podobným způsobem jako na západě, takže není třeba se jejich filmům vyhýbat. Navíc ani jazyk není na poslech něco hrozného, nemluvě o tom, že se tady snaží mluvit česky. Velmi komorní snímek s komorními výstupy, řekla bych. Ozvučen trochu jako korejská drama. V podstatě líbezné melancholické nic, které mi ukázalo zase něco zajímavého z doby změny vlády ze Sukarna na Suharta, co mělo něco společného dokonce s Českou republikou. Pomalé, levné a s usmířením.

• 18.10.2018  15:24
    Over Drive (2018)

Akčnější, stylové, rychlé. Ačkoliv tam moc závodů nebylo, tak aut tam bylo plno. Je trochu škoda, že nám toho tolik chtěli říct, protože takhle některé věci nedostaly tolik prostoru, kolik by si bývaly zasloužily, ale bylo to fajn. Dobře se na to koukalo, bavilo to, bylo to rychlé a zběsilé. A hlavně bez romantiky! S polonahým Aratou, což je jeden z velmi mála Japonců, který má vymakané tělo, takže bonus i v tomhle ohledu. A malém bych zapomněla, že i přes pěkné tvářičky umí oba dva (Higašide, Arata) hrát. Prostě zábavná nálož s bratrským konfliktem navrch.

• 18.10.2018  14:13

Vina. Výčitky. Dno. Spousta postav, až si člověk říká, proč tam jsou. Naštěstí ke konci to může někomu smysl dávat. Já v tom vidím kontrast. Jak se kdo bije s vlastním pocitem viny, hanbou a odsouzením. Bohužel na tomto snímku lze velmi dobře vidět, že Ikuta není zase tak dobrý herec (rozhodně ne vážných rolí), protože Eita, který mu stál po boku, byl něco mnohem excelentnějšího. Byl jiný než obvykle a byl skvělý. V podstatě už jen pro něj se na to stojí podívat. Poměrně těžký snímek, ale dá se snadno strávit. Lepší 3*.

• 18.10.2018  14:02

Mělo to trochu nádech Hanzawy Naokiho, takže pokud se líbil on, tohle také nezahodíte. Ono by se dalo říct, že je to vlastně o ničem. Pomalými krůčky se dostáváme k něčemu, co vlastně beztak všichni již od začátku vědí. Ale ono je to zajímavé, protože na tom lze krásně vidět, jak něco, co pro někoho je jen zpráva na papíru, dokáže ovlivnit mnoho životů. Jedna hloupá nehoda, jedna hloupá závada, jedna hloupá nešťastná náhoda a už se v tom všichni vezou. Na druhou stranu se člověk pokochá zákulisím japonských velkých i malých firem. A pak je tu taková ta záležitost s tím, že je to plné zajímavých ksichtíků. I malé role tu mají velké ksichty! :-) Prostě není to špatný ukecaný film.

• 28.9.2018  09:43

Lidské a bez klasických žánrových klišé. Jako okno do pár dní obyčejné rodiny, která má zařídit pohřeb člena rodiny. Viděno v letadle.

• 22.9.2018  08:57

Jedná se po poetický snímek vyobrazující manželský život „zrůdy“, spisovatele Ótaniho a pohledné mladé Sači. Když si myslíte, že vás ten film chce ukolébat do letargie, tak dokáže zasáhnout silnou scénou. Navíc hlavní představitelé manželů Ótaniových Asano Tadanobu a Macu Takako se svých rolí zhostili opravdu s grácií a dokázali, že nejsou herci pro nic za nic. Hlavně Asano mi znovu dokázal, že je to opravdu pan Herec. Velice přesvědčivě dokázal zahrát komplexní postavu, jakou byl Ótani, a snad se u toho ani nezapotil... Titulky.

• 19.9.2018  16:20
    Otaku ni koi wa muzukašii (TV seriál) (2018)

Bavila jsem se. A viděla se v tom (a teď to nemyslím kvůli oblíbeném žánru Narumi a Hanako). Taky jsem na to koukala se svým již-bývalým-otaku manželem. O to větší zábava to byla. Noitaminu mám ráda, protože se opravdu snaží vysílat seriály zaměřené na starší publikum a tohle anime jedním takovým dílkem je. Celé to dávalo smysl. Postavy se držely svých rolí a nevybočovaly – hlavně nebyly přehnané, přestože byly otaku. Možná to nebude bavit tolik ty, kteří o otaku subkultuře nic nevědí, jsou prostě trochu jako Naoja, Hirotakův mladší bratr, mimo mísu, ale přesto mohou najít zalíbení v roztomilosti některých postav, komediální stránce a dvou dospělých vztazích, pardon jaoistky, mezi mužem a ženou. Doufám, že bude další série. Slabší 4*.

• 17.9.2018  22:58

Tak nějak mi byli nesympatičtí herci (ale možná to bylo jen tím, že jejich postavy byly napsané, tak jak byly napsané), a tak jsem jim v jejich trablech nemohla fandit a tudíž jsem si to vůbec neužila. Vlastně mi to přišlo poměrně nudné. A konec nebyl vůbec pro mě. Milionkrát viděné a je úplně jedno, jestli doktor Divnoláska miluje ženský, chlapi nebo stromy. Pokud chcete film, kde dojde ke coming outu, zkuste sáhnout po něčem jiném, podle mě hledat nebudete muset dlouho, když omrknete, co tu ostatní doporučují.

• 17.9.2018  22:53
    Good Doctor (TV seriál) (2018)

Epizodické, pokaždé zaměřené na jiný problém, ale vždy vykreslující Minata jako velmi hodnou osobu. Korejská verze jde víc do hloubky, co se týče sociálních obstrukcí, šikany a nemocniční politiky. V podstatě korejská verze je komplikovanější, ta japonská je něžnější, spíše na pohodu, u které se klidně můžete nechat dojmout. Velkým plusem je Jamazaki, který mi už poněkolikáté dokázal, že není jen hezká tvářička, ale že v něm fakt nějaký ten talent bude. Tomuhle autistovi sekundují zkušení herci (Ueno, Fudžiki, Emoto), takže se není třeba bát špatných výkonů. Nenapínavý seriál o jednom milém autistickém lékaři. Lepší 3*.

• 17.9.2018  22:47
    Gakeppuči Hotel! (TV seriál) (2018)

Taková ta klasika. Hotelu se nedaří, tak nastoupí extravagantní postava, která jim všem ukáže, jak to mají vést, hotel se pozvedne a samozřejmě extravagantní postava již není nutná, protože všichni jsou nyní na správné vlně. Různé postavičky rozházené po hotelu dělají seriál stravitelnější, protože tam prostě máte od všeho něco – svéráze, tichošlápka, drsňačku, ustrašence, kamenný ksicht, nadšenkyni, … plus každý díl začíná skvělou hudbou a fajn vzpomínkou. V žánru to asi nic nového nepřináší, zajímavostí může být jedině to, že to jakž takž zvládlo ukočírovat opravdu velké množství postav, nesoustředíme se výhradně na dvě tři ústřední. A samozřejmě každý díl má příběh navíc. Slabší 3*.

• 17.9.2018  22:11
    Bleach (2018)

Nebylo to špatné. Co taky chtít od adaptace takového kolosu? Je sice pravda, že jsem chtěla trochu víc kůl bitky, ale i tak musím uznat, že choreografie některých škorpení nevypadala zle. Sóta se na Ičiga hodil, Hana jako Rukia nezklamala – v podstatě herecky kralovala celému filmu. Příběhově nic zvláštního. Je to skoro jako lehce ospalý úvod k nějaké super bitce. Když bude, budu ráda. Průměrný snímek, který se dá na pohodu zhlédnout.

• 14.9.2018  23:45
    Eien no bokura (TV film) (2015)

Nejvíc mě na tom bavilo to, že se tu setkali herci, kteří ten samý rok ztvárnili L a Lighta v Death Notu – asi se nejdřív museli očuchat, aby se jim spolu dobře hrálo. Nemluvě o tom, že tu byl i Higašide, který si taky zahrál v Death Notu, ale v jeho pokračování... ano, tohle mě na to bavilo. Pak také ty anglické písničky. No a pak... asi nic moc. Je to všechno takové polovičaté, načaté a nedokončené, charaktery nejsou pořádně vykreslené, divák vlastně jen tak nějak tápá a dohaduje se, proč se kdo jak chová a kam vlastně běží. Chápu, že film je o hledání sebe sama a nakonec končí sluníčkově, doslova, a já taková díla mám většinou ráda, ale tohle je opravdu ne moc vydařené. Pokud máte rádi Arimuru, Jamazakiho nebo Kubotu, tak je to ok. Jinak to asi nemá moc smysl. Titulky.

• 5.9.2018  22:46
    Soonjunge banhada (TV seriál) (2015)

Je to přesně ten seriál, u kterého si řeknete: „Není to špatné, ale...“ Člověka to baví, je to sranda, má to smysl, dokonce hlavní hrdinka nebyla nána, ale dokázala být silná a stát nohama na zemi. Štěkavé výlevy hlavního hrdiny byly příjemný zpestřením. Záporák měl smysl, ale tak nějak bylo jasné, že to s ním tak nějak dopadne. Což ovšem nevadilo. Občas to bylo napínavé, občas deus ex machina, občas reálné, občas přitažené za vlasy. Dobře se na to koukalo, dokázalo to být v některých aspektech zdlouhavé a naopak někdy velmi přímočaré a záživné. Jak říkám, není to špatný seriál, ale dokážete na něj velmi snadno zapomenout.

• 1.9.2018  22:25
    Liu xing hua yuan (TV seriál) (2018)

Není to nejlepší zpracování klasiky Hana jori dango, ačkoliv je jedno z nejpřesnějších. Některé chvíle byly geniální, jiné ale úplně o ničem. Někdy herci hráli, někdy se jen divně ksichtili. Ano, umí to být velkolepé, bohužel také plné product placementu a levné. Je milé, že odkazovali ústřední písní na předchozí tchajvanské zpracování z roku 2001, kterému dokonce v posledním díle vzdali hold. Ale je to také nudné a bohužel hlavní hrdinka byla dost často na zabití. Abych se přiznala kromě japonské verze, kde jsem měla Makino fakt ráda a byla velmi dobře zahrána a zpracována, tak v jiných verzích mi občas lezla na nervy, tady nejvíce. Ale její představitelka byla vcelku roztomilá, tak se to dalo skousnout. Je to dobré i hrozné. Velmi, velmi rozporuplný seriál. Skvělá předloha, ale... Vše je tu jen na půl. Co tedy stojí za to, tak sladké momenty mezi ústřední dvojkou. Co to celé zabíjí, jsou poslední dva díly. To je prostě... jeden velký flashback a wtf moment v bílém. Nakonec to ve mně zanechává tak špatný dojem, že z původních 3* musím prostě snížit na 2*. Zbyla mi potom děsná pachuť. Silné 2*.

• 27.8.2018  12:21
    Jiltueui hwasin (TV seriál) (2016)

Mě ta Kong Hyo-Jin prostě baví. Většina jejích seriálů má v sobě určitou dospělost a díky ní mají její postavy kouzlo, že člověk na ně nekouká jako na dvourozměrné postavičky, prostě vždycky mají něco do sebe. A to platí i v tomhle případě. Přestože na můj vkus je seriál poměrně dlouhý, tak jsem ho měla zhltnutý za poměrně krátkou dobu, protože mě opravdu bavil. Navíc Hyo-Jin sekundovali dva pohlední a hlavně sympatičtí herci, tak nebylo co řešit. Navíc i oni měli kromě charisma i osobnosti, takže nebylo co řešit, tenhle milostný trojúhelník byl velmi dobře napsán, zahrán a ukočírován. Kromě milostných vztahů těchto tří se v seriálů nakousnout i vážná a stigmatizovaná témata, mimo jiné rakovina prsu u muže. Myslím si, že tohle téma bylo velmi dobře zpracované a třeba to i nějakým způsobem promluvilo ke společnosti. Obdobně jako jiný Hyo-Jinin seriál Thank You promlouval ke společnosti o AIDS. Častokrát nemusím omáčku kolem ústřední dvojice, ale tady to bylo fajn, protože všichni byli tak nějak sympatičtí, měli své zvyky, osobnosti a celkově bylo velmi jednoduché mezi nimi rozlišovat a člověku nespadli jen do jakési rozmazané masy v pozadí. I na ně koukat byla zábava. Přestože některé věci zůstaly nedotažené a samozřejmě nejsem nadšená na 100 %, tak si myslím, že tenhle seriál má smysl zkouknout. Bavila jsem se, smála se nahlas, užívala si s nimi. Konečně korejský seriál, o kterém mohu tvrdit, že byla zábava ho sledovat. A asi je pro starší diváky, myslím, že středoškolák si v tom nenajde tolik jako někdo, kdo už pracuje/je nějakou dobu na vysoké.

• 20.8.2018  14:05

Postavy jsou na vysoké, a tak by měly být o něco dospělejší, ale těžko říct. Vlastně je to tak, jak všichni říkají – ti dva se vůbec nezměnili (Uehara a Nao). Sice se do jejich světa dostalo víc nových podmětů v podobě pohledných rivalů, ale nakonec je to dost podobné předchozí středoškolské sérii, jen mi přišlo, že je tam méně ujetého uvolnění. Spíše je tam více trápení a nedorozumění. Není to špatné, je to zase posun směrem k nejistému Ueharovi... Prostě taková normální vysokoškolská romantika s příjemným ústředním párem, který si musí projít tradičním kolečkem asijských romantických komedií.

• 17.8.2018  18:37

Nakonec je film opravdu kouzelným dobrodružstvím, kde sice nedochází k velkým magickým střetům, ale pozitivních pocitů to má na rozdávání. Jestliže jste romantická duše, tohle je snímek pro vás, protože když už nic jiného, je to film o velké lásce. Recenze. Titulky.

• 9.8.2018  12:35
    Wannueng Jaa Pben Superstar (TV seriál) (2015)

Možná trochu zdlouhavé a thajsky jiné, přesto mě to docela bavilo. Protože vztah mezi hlavními představiteli stál za to. Velmi pěkným způsobem se vyhnulo (až na pár mini výjimek) takovým těm nedorozuměním, kdy si jeden o druhém něco myslí, je naštvaný a nikdo z nich to neřeší, naopak musí sestoupit deus ex machina, aby vše vysvětlila a vedla na pravou míru. Oba dva dost jasně vyžadují odpovědi. Jak se s nimi spokojí, jak s nimi naloží, to je věc druhá. Každopádně byla to sranda. Holčina je držkatá, není dokonalá, ani taková ta milá podržtaška, co si nechá všechno líbit. Ujetá, hodná, ale velmi naivní hrdinka, co mě bavila a občas jsem se v ní viděla – v podstatě dělala stejné bláznoviny, jako občas dělám já. Hrdina byl také fajn, sympaťák, co se umí usmát a používat mozek. Měli spolu spoustu fajn momentů a jejich vztah působil poměrně reálně. To samé se dá říct i o postavách, které stály na druhé koleji a byly ústřední dvojicí odmítnuti. Tohle byla ta moc fajn část. Pak je tu také ta část, kde se výská, honí se to do extrému a jsou chvíle, kde si člověk jen ťuká na čelo. Navíc tu byli chytře odklizeni rodiče hlavní hrdinky do Anglie, takže s nimi scénáristé nemuseli téměř vůbec počítat do děje. :-D Pěkná romantická komedie. Jako drama už slabší, ale pořád dobře koukatelné. Věc, u které nemusíte namáhat mozkové buňky, naopak se u toho můžete culit a nechat se těma držkama bavit.

• 4.8.2018  11:08
    Leh Ratree (TV seriál) (2015)

Moje guilty pleasure, a proto jsem se do toho pustila. Tohle je seriál, který mi nejde do hlavy. Vztahy mezi dvěma páry skvělé, rodinné vztahy také velmi dobře ukázané, tohle bylo prostě na jedničku, ale ten zbytek? Nejprve jsem si myslela, že telenovelu rozdýchám, ale očividně ne. Zbraně, únosy, pokusy o znásilnění, soudy, špiclování, zlatokopka bez dělohy, ... Prostě toho je tak moc, že mě to nebavilo, protože jsem se chtěla spíš soustředit na výboj vztahů mezi postavami a ne na prapodivné zvraty a vyhrocené situace. Vztahově ok, to všechno dává smysl, ale zbytek je na pěst. I ti sluhové a celé to řvaní kolem všeho. Nemluvě o otravné hudbě – tady hudba až stahovala seriál dolů, protože se neustále opakovaly asi tři motivy a v podstatě jeden střídal druhý, takže se to po chvíli nedalo poslouchat. Pokud vám nevadí telenovelní formát, tak směle do toho.

• 1.8.2018  13:54
    Tur Keu Prom Likit (TV seriál) (2017)

To, co jsem si dala již dvakrát, mě oslovilo i potřetí. Po tchajvanském a korejském zpracování též látky přichází Thajci a obdobně jako u Full Housu pojali celý příběh o něco realističtěji. I když jak moc reálné může být, že si dva omámení lidé, kteří se absolutně neznají, vrznout a ještě se jim to povede tak dobře, že z toho vznikne někdo třetí? Musím ovšem uznat, že zdejší hlavní hrdina nebyl takový psí čumák, byl pozornější, hodnější, celkově tady nebyla jediná „svině“, když to tak řeknu. Ale to vůbec neubíralo na dramatičnosti, obzvlášť ve chvílích, kdy k tomu hrála hudba, která by klidně padla na pozadí u scény, kdy nějaký fantasy hrdina jde vymlátit nepřátele. Upřímně herecké výkony nebyly špičkové, ale celkový dojem to nijak zvlášť nekazilo. V podstatě mě to bavilo jako předchozí verze. Kdybych je měla srovnat, tak tchajvanská je nejvíc komediální, korejská nejvíc melodramatická a thajská taková nejvíc přirozená. A všichni jsou tam o něco hodnější, milejší a vlastně je to docela odpočinkové podívání. Kromě tedy té části s ALS, to bylo už trošku přes, ale chápu, že to potřebovali, aby mohli postupovat stejně jako v předchozích verzích. Dobré 3*.

• 30.7.2018  09:48

Hana jori dango je moje srdcovka. Jeden z prvních japonských hraných seriálů, které jsem viděla a kde jsem si zamilovala spoustu věcí. Tohle dílo je v podstatě pocta fanouškům původní série. Nehraje si to na nic originálního, v podstatě to křičí, hele, já nechci být víc než Hana jori dango, pojďme si spolu zavzpomínat na staré dobré časy... Umírala jsem z malých rolí původních herců, jak malá holka jsem z nich byla nadšená. Nemluvě o tom, že se seriál drží nějakých zajetých kolejí a jak poznamenal sám Nišikidó Sódžiro: „Historie se opakuje.“, tak to zjemnilo a zakomponovalo to, co frčí v žánru šódžo nyní (především co se chování hlavního hrdiny týče). Bez mučení se přiznávám, že jsem si tohle užila jako fanynka předchozího díla. Kdybych ho neznala, asi bych tak „nevýskala“. Navíc chemie mezi hlavními postavami i tady byla velmi dobrá. Je to příjemný seriál, pro mě velmi okořeněný sentimentem. Jak na to asi kouká někdo, kdo nezná předlohu?

• 25.7.2018  17:39
    Bimileui seob (TV seriál) (2017)

Jsem opravdu velmi mile překvapena. Dokonce to dopadlo i podle mého ideálně (a tak jak jsem od začátku chtěla, tím myslím postavu Lee Chang Joona). Konečně korejský seriál, který vše nevyřeší někdy kolem 13. dílu a pak se jen plácá. Všechno mělo svůj čas, scénáristicky práce s rozložením příběhu a celkového tempa vyprávění byla velmi dobře odvedena. Nemluvě o postavách – tolik rozmanitých postav, všechny ukočírované a stále se chovaly rozmanitě. Nic nebylo černobílé, všichni měli od začátku stanovenou morálku a cíle a těch se opravdu drželi. Nikdo nikam nepřebíhal. Opravdu z hlediska scénáře to bylo něco opravdu velmi dobrého, vysoce nadprůměrného. Herecké obsazení za mě bez námitek. Podle dobrého scénáře se očividně i dobře hraje a všichni věděli, jak na to. Co měli, zahráli, pochvalu si zaslouží všichni. Moc se mi líbilo, že celou dobu sledujeme jeden příběh, dochází k normální vyšetřování, hlavní postava není sólista a ví, že nemůže všechno zvládnout sám, obzvlášť když se problémy rozrostou. Chování postav dávalo smysl, zvraty v příběhu nevypadaly nastrčené jen kvůli tomu, aby se příběh měl kam dál posouvat. Jeden z nejpřirozenějších korejských seriálů, který jsem viděla. Velmi silné 4*. Třeba si to ještě rozmyslím a půjdu na pět. :-)

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62