Zíza

Odhalený pózer

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60
    • 22.2.2018  12:24

Zklamání. Takový skvělý příběh to má, anime – manga jsou napínavé, plné epických momentů a silných scén. Film se je pokusil také implementovat, ale vše vyznělo do ztracena. Je to jen velmi dlouhá velmi velmi dobře obsazená (až na Hondu Cubasu, která ztvárnila Winry) poměrně vizuálně zajímavá podívaná, která vás ale neudrží v sedle. Herci se snaží, seč to jde, kostýmy jsou skvělé, efekty na japonské poměry nadprůměrné, jde vidět že se Japonci snažili, seč mohli. Ale bohužel je to celé nemastné neslané, nechávající otevřená vrata pro další díl. Klidně ať s ním přijdou, ale měli by změnit scénáristu, protože ten to očividně dost zmršil. Určitě stojí film za zhlédnutí, minimálně pro fanoušky předlohy, ale nesmíte mít žádná očekávání. Raději kupujte mangu, co teď vychází u Crew, raději se podívejte na jakoukoliv anime sérii. Přesto pokud chcete mít alespoň trochu šajn o tom, na co vlastně odkazuje spousta memů, kde mluvící vlasatý pes prosí Eda, aby si s ním šel hrát... proč ne. I to je poměrně dobrý důvod ke zhlédnutí.

• 11.2.2018  19:10

Přiznávám že jsem velká fanynka Agathy Christie a Poirota v podání Davida Sucheta, takže ač jsem se snažila sebevíc, nedokázala jsem se přenést přes toto moderní zpracování, kde Poirot běhá, pere se, střílí se po něm (a trefuje), šlape do trusu a šlape do něj schválně znovu, vyšetřuje vskutku nepoirotovsky. A tak dále a tak dále. Tohle prostě není Hercule Poirot. Kdyby se předlohou jen inspirovali a detektiva nazvali třeba Jarda Vomáčka, tak je to fajn a asi by bylo snazší se přesné přes tohoto nového Poirota, ale nope. Navíc i když to mělo takové krásné obsazení, tak mi herecké výkony přešly tak uťáplé, že jsem se vlastně neměla na koho soustředit a poměrně jsem se během filmu nudila (kromě scén, kdy se Poirot odpoirotil, neb jsem se rozčilovala a fanynka klasiky ve mně se bouřila). Přiznávám, že vizuál to mělo krásný, ale tím to hasne. Za mě určitě zklamání na plné čáře.

• 11.2.2018  19:02

Za rok po tom filmu neštěkne pes, ale dokud máme ještě čistě v paměti, co to vlastně byly ty letošní prezidentský volby, tak je to fajn film. Prodloužená ruka seriálu. Otázkou jen může být, zda dokážete snést to, že to nemá pár minut, ale hodinu a půl?

• 8.2.2018  21:32
    Face Maker (TV seriál) (2010)

Taková ta produkce, která se pouští po půlnoci, kdy lidé nepotřebují nic výjimečně zajímavého, kvalitního, napínavého. Prostě taková spíše podprůměrná záležitost, kde je fajn, že jeden díl netrvá více jak půl hoďky. Před spaním je to ideál, člověka to nijak zvlášť nenavnadí, aby koukal na další díl. Kolísavá kvalita dílů. Spíše brak. Díl, který byl o prvotřídní kuchařce, byl nejlepší i z hlediska techniky. Titulky.

• 29.1.2018  15:06

Nakonec před sebou máte úplně obyčejný snímek, který rozhodně není zajímavý námětem, ani zpracováním. Je sice pravda, že herecky to pro ty tři nejdůležitější postavy bylo vybráno dobře; však také Oguri Šun je téměř vždy sázka na jistotu a mladí herci se snažili opravdu hodně, Kitamura má sice ještě velké rezervy, ale Hamabe se předvedla velmi slušně. Nejzajímavější ovšem z toho všeho je jen ten podivný název. Není to příliš zapamatovatelný snímek, ale zhlédnutí nezabolí.

• 27.1.2018  13:45
    V (TV seriál) (2009)

Nezajímavé, povrchní zpracování mimozemské invaze, která se tváří značně sluníčkovsky. Spoustu věcí mi hlava nebrala, bohužel jsem si neoblíbila jedinou z postav a první sérii už jen tak tak doklepala. V podstatě po zhlédnutí odcházím značně znuděná a doufám, že až uvidím příští mimozemskou invazi, tak bude mnohem zábavnější.

• 27.1.2018  13:42
    Bidžo ka jadžú (TV seriál) (2003)

Takový ten seriál, kde do nového pracoviště nastoupí nový šéf (tady šéfová) a nakonec oni si získají ji, ona si získá je. Jsme v prostředí žurnalistiky, takže samozřejmě bude docházet k různých skandálním odhalením, která se budou tlouct s tím, co chce vedení televizní stanice JBC. Občas. Dobré tu je, že zde opět vystupuje dvojice muž-žena, mezi kterými to jiskří, ale kupodivu nejsou na sebe hnusní, neštěkají po sobě a nesnaží se toho druhého přesvědčit o své pravdě. Protože si už od začátku tak nějak věří a spoléhají na sebe, což bylo mimořádně pěkné osvěžení v rámci žánru. Macušima Nanako je pěkná ženská a nehraju svoji postavu špatně. Fukujama Masaharu mi sice jako větší štramák přijde až v pozdějších letech, ale i tak se na něj dobře kouká. Bohužel i ve hraní je lepší až v pozdějších letech. Takový příjemný seriál z prostředí tvorby televizních zpráv okořeněný různými starostmi televizního štábu a lehoučkou romantikou, která dělá dílu velmi pěkné okraje. Lepší 3*

• 23.1.2018  10:34
    Džodžo no kimjó na bóken (TV seriál) (2012)

Tak tohle rozhodně není můj šálek kávy. Nesedla mi ani animace, nebo především vzhled postav (ale to by se dalo přežít, jenomže...), ale hlavně mi vadily všechny macho postavy. Ahoj, je mi dvanáct, sice ještě pořádně nemutuju, ale ramena mám široký jako Karlův most... Ale i tahle věci se se s přimhouřením očí dala snést (člověk prostě zapomene, že jsou to děti a bude je považovat za švihácké řidiče kamionů), kdyby alespoň ten příběh stál zato. Tenhle příběh plynoucí od jednoho patetického postoje k druhému, od patetické promluvě k další mě prostě za srdce nevzal. Naopak mě dost sprostě obral o čas. Jestliže vás baví macho věci a máte rádi takové ty kýčovité proslovy, postoje a nenáročný boj dobra se zlem a nějaké to nadpřirozeno, tak jen do toho. Já šla rychle od toho.

• 21.1.2018  22:55

Tenhle film je pro mě oříšek. Šití mi nic neříká, móda, ať už jakákoliv, v podstatě také ne, navíc herečku Nakatani Miki snesu opravdu výjimečně a tady mi zrovna opravdu nesedla. Všechny její pohyby, její vyjadřování, jakýsi prázdný výraz v očích, to všechno mě na ní tak rozčilovalo, že jsem si film nemohla užít. Takže jsem se zákonitě nudila, vůbec mě příběh a osud Ičie či někoho dalšího neoslovil a v podstatě mi úplně jedno, jestli na ně spadne atomovka, nebo ne. Ale kamera, jo, ta byla fajn.

• 21.1.2018  20:19

Od začátku je jasné, kdo v tom má prsty, ale to nemusí být na škodu. Tady to taky nevadilo, ale přesto mě film lehce ukolébal do letargie a na můj vkus mi až příliš pomalu plynul, že i přes zajímavé prostředí, dobré herecké obsazení, na televizní tvorbu slušnou kameru, to pro mě více jak 60 % není.

• 21.1.2018  20:16
    Sunny (2011)

V podstatě nemám co dodat více, než napsal JFL. Minulost naivní a současnost... ač se snaží hrát na reálnou strunu, je to spíše pohádka pro dospělé, u které jsem si říkala, že se nechám strhnout do toho víru nadšení a emocí, které se tvůrci snažili hodit na diváka, ale ten konec mě zklamal. Ani ne tak ty pohádkové dary, jako úplně poslední scéna, která pro mě byl úplným převrácením kombinace pohádkovosti s lehkou hořkostí. A upřímně jsem se nakonec nedokázala pořádně zorientovat v tom, která dospělá byla v minulosti kterou holčinou. 100% jasné mi byly jen tři a ta třetí jen díky tomu, že byla otylá všude. Chápu, že film dokáže učarovat, když člověka vtáhne melancholie a jiné podobné pocity, ale na mě se to nějak nepřeneslo. Tak snad příště už budu mít konečně štěstí na korejský film, který mě dostane.

• 16.1.2018  09:16

Po dlouhé době opět příjemná středoškolská romantika, kde jsem fandila hrdince, protože mi strašně sedla. Nebyla to žádná ubrečená ťuťka, ale pravá venkovanka, která se zrodila z hor! :-D A také mě to hodně bavilo z toho důvodu, že jsem se na to koukala na školení se spolubydlící, pro kterou to byl první japonský film v životě. Navíc jsme každá fandily jinému borci, takže bylo o zábavu postaráno. Sice na filmu bylo vidět, že je to adaptace něčeho dlouhého, protože vyprávění občas nebylo konzistentní, ale i tak si to hormonálně poblázněný divák dokáže užít. A hlavně – hrdinka skončila s mým favoritem, takže jsem spokojená. Slabší 4*.

• 16.1.2018  08:59
    Sněhulák (2017)

Nudné, průhledné, hrající si na děsnou psychologii postav. Ale kdo Hola nezná, tak je mu to k prdu, protože do něj nevidíte, jen víte, že asi tedy chlastá a asi tedy s někým žil a někomu dělal tátu, ale moc mu to nešlo. Asi je měl rád, asi oni měli rádi jeho. Ale si to někdy nějak posral. Asi tím pitím. A pak je tu vrah. Ten má taky problém, ale na druhou stranu je to génius, protože se mu daří nepozorovaně vraždit a stavět sněhuláky. Tahle adaptace stála za starou bačkoru. Předlohu jsem nečetla, ale tak nudný film jsem už dlouho neviděla.

• 12.1.2018  19:07
    Boku dake ga inai mači (TV seriál) (2017)

Rozhodně lepší než film, pořád slabší jak anime, ale to tomu určitě neubírá na kráse. Tak nějak jsem si hodně dlouhou dobu myslela, že tomu dám vyšší hodnocení, ale nakonec ten konec... měla jsem z toho „sladko“ v puse, takže to kleslo na lepší 3*. Furukawa je určitě zajímavý herec a Satorua zvládl bez pochyby. Jenomže v tomhle filmu prostě vedou děcka. Ty si to dávala úplně s přehledem a ona byla prostě skvělá. Když už kvůli ničemu jinému, tak aspoň protože se tu ty děti tak snažily, byste se na to měli mrknout. Adaptace je to rozhodně zdařilá, svižně to plyne a člověk vlastně odchází poměrně spokojený. Kdo nezná předlohu, bude ještě víc zaujat.

• 11.1.2018  18:56

Korejskou verzi neznám, mám pocit, že si ji ani v blízké době nepustím, ale to na škodu určitě není. Bavilo mě to, říkala jsem si, co se za tím vším skrývá. Jeden zvrat jsem nečekala, ale potom mi to všechno začalo dávat smysl a vše doklaplo, kam mělo, a mně to došlo. Určitě je to zajímavá krimi. Napínavá a spíš než cokoliv jiného tak si hraje s psychologií všech zúčastněných a hraje si dobře. Tohle podpořené solidně zahranými charaktery a máte fajn podívanou. S velmi zajímavým a podmanivým ozvučením. Upřímně mi přišlo, že takové hudební pozadí spíš patří do hororu, ale když se to vezme kolem a kolem, tak to pro ty, co přežili, horor byl.

• 7.1.2018  18:48
    Tókjó tarareba musume (TV seriál) (2017)

Možná příběh spíše pro ženy kolem třicítky, ale podle mě si v tom zalíbení určitě dokáže najít i jiná skupina. Máme tři hlavní hrdinky a ty by rozhodně chtěly svého vysněného šounitele, ale život nejde podle toho, jak by si přály. Námět ohraný, zpracování zábavné.

• 7.1.2018  18:38

Herecké obsazení a je prostě výborné – Išihara, Suda, Munetaka, Kišitani i Eguči odvedli skvělou práci. Větší roli měla i Honda Cubasa, ale u ní jde vidět, že ještě nedozrála nebo prostě nikdy moc dobrou herečkou nebude. Jedná se o seriál z pracovního prostředí a takové Japonci zvládají velmi dobře. Navíc i romantická linka je velmi mile zpracovaná, takže mohu jedině doporučit.

• 7.1.2018  17:23
    Gintama (2017)

Hovadina jak cip. Je komedie, parodie a nic jiného se od toho očekávat nedá. Může působit lacině, ale tak mám pocit, že tohle už prostě ke Gintamě patří (viz třeba ten díl v anime, kde se prostě šetřilo na animaci a Gin se nemohl hnout z postele). Kravina je to skvělá, obzvlášť na začátku je to fajn, pak se samozřejmě musí jít trochu do vážně a to už mě tedy moc nebavilo. Ale pořád velmi povedené live action. Ten rok 2017 na ně byl docela plodný.

• 7.1.2018  10:48

Tak jo. Je to tak. Tenhle díl se mi líbil víc jak ten předchozí. Největší jeho slabina je to skákání od jednoho příběhu k druhému, od jedné postavy k dramatu té další, protože tím film lehce ztrácí na konzistentnosti a pro diváky, co si šel do kina sníst jen popcorn, to může být na sledování náročnější, ale prostě mi to učarovalo. Ano, mělo to slabiny a věci, které nedávaly smysl a fyzika jim nic neříkala, ale takové prostě Star Wars jsou, že ano? Tady je prostě výborně zachycen přerod Bena v Kylo Rena a je to tak dobře udělané, až jsem tomu nechtěla věřit. A pak samozřejmě jako všichni ostatní úchyláci jsem ho začala shipovat s Rey. Doufám, že když už je to od Disney, že to skončí jako pohádka... Dobrý to bylo, spokojenost. Nechť vás provází síla navždy.

• 3.1.2018  23:01
    Curezure Children (TV seriál) (2017)

S odřenýma ušima. Líbí se mi, jak to bere všechny ty klišé žánru a pracuje s nimi po svém. Je mi jasné, že některým divákům může chvíli trvat, než se přistoupí na hru tvůrců, ale pokud na to nebudete koukat v křeči, ale jen jako na veselou sebereflexi šódža, tak to prostě bude bavit. Navíc to díky stopáži i formáty svižně utíká. Jediná nevýhoda může být, že se trochu obtížněji orientuje v postavách. Kdo je kdo? To je ten, co vyznal svou nehynoucí lásku? To je ta, co posílala tu SMSku? Te je ten, co se furt ptá, jestli se jí chce kadit? Hele, to je senpai! Toho vola poznáte vždycky, tedy myslím toho blonďatého. Slabší 4*.

• 30.12.2017  16:39

Další dílo, co se mi víc líbilo hrané než animované. Od filmu jsem odcházela spokojená, herecké výkony na takovou live action byly víc jak slušné. Příběh je samozřejmě ostříhán jen na jednu linii a vlastně mohu říct – díky bohu! Kdyby se do toho míchaly ještě ty ostatní, tak sice ano, bylo by to mnohem brutálnější, ale zase by to jako samostatný film nefungovalo. Třeba nám natočí pokračování, kde pokryjí zase kus něčeho dalšího. Prostor by tu byl. Chápu, proč fanoušci v Japonsku byli proti obsazení Óizumi Jóa do role Mada Kurea, přece jen má pověst spíše komika a herce, co hraje slabochy, ale podle mě to nebylo nijak špatné. Zahrál, co měl. Z filmu samozřejmě děs nejde, spíše lze cítit kritiku nespravedlnosti ve společnosti a nepříjemný pocit, že je něco špatně. Víte, že ani jedna strana není špatná, ani dobrá, a proto může být těžké si vybrat komu fandit. Ale abych to neprotahovala, mně se to líbilo, hudba, kamera a CGI na velmi slušné úrovni. Silné 3*. Titulky.

• 29.12.2017  23:33
    Mukaši no otoko (TV seriál) (2001)

Zjišťuju, že na tyhle vášnivý projevy a nevěry moc nejsem. Herecké výkony slušné, příběh ok, ale že by mě to vzalo za srdce to nikoliv. Ale ještě to lehce patří ke zlaté éře 90. let. Má to její nádech – už jen ten sex a násilí.

• 27.12.2017  16:46
    Specialista (1994)

Sharon Stone neumí hrát, Stallone hraje postavu, která se furt tváří stejně, chemie mezi nimi je zhruba tak stejná jako mezi mým kaktusem a rýžovarem, příběh je takový dost o ničem. Jestli tam někdo uměl hrát, tak se to ztratilo. Jako hezky to bouchá, to snad jediné. Slabé 2*.

• 18.12.2017  22:25
    Take Five (TV seriál) (2013)

Seriál se nebere vážně, ale zároveň se celým příběhem prolíná taková jakási vážná linka. Co je na tom velmi podařené, že tyto dvě linie se vůbec netlučou, naopak dobře splývají a doplňují se. Kvalitní humor, nadsázka, do toho nám hraje skvělý soundtrack, obohacuje to občas velmi příjemně hravá kamera (obzvlášť ty obloukový objezdy kolem scény). „Zásadní“ scény byly vymazlené a osudově naaranžované. Jak říkám, seriál dává okatě najevo, že se zase tolik vážně nebere. A na takový odlehčený seriál to mělo kvalitní příběh, takže proč ne. Jestli máte chuť na bandu Robinů Hoodů, záhadu jednoho obrazu a za vlasy přitažené krádeže a úprky před policií (hlavně na těchto místech byla nadsázka vidět), tak jen do toho. Skvěle jsem si u toho odpočinula. A hlavně... je to celé o lásce.

• 15.12.2017  22:05
    Beullaek (TV seriál) (2017)

Začátek mě přestal bavit ve chvíli, kdy jsem si uvědomila, že původní herec 444 tam prostě moc nebude. Pak jsem se v tom plácala, moc mě to nebavilo, ale kolem desátého dílu to začalo být fajn a krimi stránka mě fakt děsně bavila. A romantika? Fuj, křeč, bleh. Jenomže pak jsem z toho zase začala být taková rozpačitá, stalo se z toho něco neuvěřitelně překombinovaného a to nadšení z krimi linie úplně opadlo a já se už jen došťouchala k tomu, abych to zhlédla. Hlavní hrdinka byla na přesdržku, fakt jsem ji nemohla vystát, neuvěřitelně otravné stvoření. Škoda, že ji tak napsali. Dokoukáno spíš ze setrvačnosti, určitě mi by stačilo, kdybych to jen proklikala a ušetřila si čas. Pro mě neuvěřitelně rozporuplný seriál, kterému těch 50 % je úplně akorát. A ten konec. WTF.

• 10.12.2017  14:14
    Kónodori (TV seriál) (2017)

Líbila se vám první série? Tahle sice nijak zvlášť nevybočuje, ale přináší kvalitativně to samé, takže to rozhodně není prohra. Opět tu máme maminky a gynekology a jejich příběhy, které mohou dojmout. Nestačila-li první série, určitě mrkněte i na tuhle.

• 1.12.2017  19:08
    Amačan (TV seriál) (2013)

Sice to chvilku trvalo, ale nakonec jsem se také do Amačan zakoukala. Jako správná asadora je to naivní a často optimistické. Přesto se samozřejmě nevyhneme vážnějším situacím a to především ke konci. Musím se ale přiznat, že už teď je mi po nich trochu smutno. Každý měl ten svůj charakter a svou výstřednost, že se člověk na ně mohl spolehnout a sžít se. Rodina Amanových byla skvělá, určitě bych si s nimi ráda poseděla a nechala se pohostit jejich vřelostí. Až na minimum výjimek to všichni zahráli perfektně, ale především musím vyzdvihnout Renu, bože můj, ta holka má prostě talent! Úplně zastínila Kasumi i Ai, nemluvě o tom, že se i někteří dospělí vedle její energie úplně ztráceli v pozadí. Musím také pochválit Kudó Kankuróa. Už toho chlapa nějakou dobu znám, ale tady dokázal, že není pro nic za nic mým oblíbeným scénáristou/režisérem. Samozřejmě tu byly poznat jeho typické scénáristické prvky, ale chlapec se překonal a vnesl do toho ještě něco, co jsem zatím v žádné jeho dosavadní tvorbě neviděla. Co si budeme povídat, chytlo mě to, smála jsem se i ve tři ráno jak pominutá, bavilo mě to s nimi a dokázali i dojmout. Je to prdlé, ale podle mě člověk prostě takové věci v životě potřebuje. Formát akorát tak dobrý, aby si u toho člověk dal jídlo. Ale postupem času to podle mě už stačit nebude...

• 1.12.2017  18:45
    BORDER 2 šokuzai (TV film) (2017)

I speciál se nese v obdobném duchu jako seriál. A kde ten končí, tam speciál navazuje – bez milosti. Oguriho Išikawa polovinu seriálu mlčí, kouká do prázdna a divák může vidět, jak se to v něm zmítá, jak se ptá, co dál. Ale pak se objeví další mrtvý, Išikawovi přátelé a jeho čin dostává ten správný rozměr. Všichni vědí, co se stalo, přesto... se nakonec musí rozhodnou Išikawa. Skvělá atmosféra, výborný Oguri, tohle by se mi líbilo i na plátně. Jestliže se vám líbil seriál, tohle určitě nevynechejte.

• 20.11.2017  00:17
    Přednosta (2003)

Mám ráda filmy, ve kterých se nic neděje. Ale nakonec odcházím nepřesvědčená o větších kvalitách filmu, protože tam nebyla jediná scéna, která by mě dokázala emočně zasáhnout. S Finem jsem sice soucítila a jak s ním ze začátku laškoval Joe bylo moc fajn, nemluvě o seznámení s Olivií, jenomže doznění filmu bylo hodně slabé. Trochu SPOILER - to jako na konci Joa prostě odstranili, protože se jim nehodilo, aby se v příběhu ukázal a pak ho zase bez jediné scény zase nasadili, jako by se nic nestalo, všechno v pohodě, protože tak se prostě v Amíkově odpouští? To prostě neberu. Konec trochu SPOILERU. Ale je to pohodička. Nenáročný film pro malé i velké diváky.

• 20.11.2017  00:13

Předpokládám, že předloha nějaký příběh měla. Tady jsem vlastně až do konce docela tápala, kdo měl jaké ambice, motivace. Tedy taková ta prohlášení o nich jsem vzala v potaz, ale bylo to z tohoto hlediska děsně prázdné a film tam byl vlastně o ničem. Navíc bych řekla, že Miike všem nechal dost volna a spousta herců si hrála, jak uznala za vhodné. Tak dlouhý film a kromě stříkání krve a občasného vtipu jsem vlastně nic nedostala. Byla bych raději, kdyby měl film tři díly, ve kterých bychom se se všemi pořádně seznámili, než tohle vyprahlé nic. Nemluvě o Rin. Proč tam vlastně byla? Proč měla držet meč? To aby jako byla opakem všem těm ostatním, kteří sekají a řežou? Díky její ploché osobnosti jsem ji nesnášela a byla mi na obrazovce na obtíž. Těšila jsem se, byla zvědavá, ale nakonec jsem dostala slátaninu, kde se jen kdosi s kýmsi řeže. Ale jestli vám stačí stříkance krve a usekané končetiny, směle do toho. Třeba se to víc bude líbit lidem, kteří znají předlohu, protože prostě budou vědět víc než já a mohou si spoustu domyslet. Občas to sice mělo pár zajímavých scén, ale utopených v délce. 50 %.

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60