Zíza

Odhalený pózer

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66
    • 27.5.2020  14:35

Obyčejný snímek o lásce na první pohled. Oba dva jsou sympatičtí, on hraje výborně. Film nic nového nepřináší, jen je tedy opravdu minimalistický. Nedochází k velkým zvratům, je to vlastně příjemně obyčejné. Aspoň jsem se dozvěděla, jak to udělat, aby kazetu nikdo nepřehrál. Ne že by mi to teď bylo k něčemu užitečnému, ale třeba jednou... v Chcete být milionářem to bude tou poslední nejdůležitější otázkou.

• 6.5.2020  17:56
    Kingudamu (2019)

On to psal i Vavča – předloha ke zpracování je tak rozsáhlá, že to zhuštění do dvouhodinového filmu tomu nedělá moc dobře. Divák si velmi nesnadno hledá cestu k postavám, protože nemá dostatek času, aby se s nimi seznámil, pochopil jejich motivace a historii. Jsou tam sem tam nějaké náznaky, ale ty vás (nebo aspoň mě) nedonutí fandit postavám. Samozřejmě bratr krále byl slizoun, takže bylo jednoduché mu přát selhání, smrt, ale jinak? Nezájem. Očividně se jedná o velký svět, který se bude dobývat, o postavy, které ještě mají co říct, ale tohle je v podstatě jen takový úvod a ještě dost osekaný. Vzhledem k tomu, že se to odehrává v Číně, během soubojů se samozřejmě skáče, až lítá a Číňanům to jde ve filmech dobře, Japonci – minimálně zde – mají ještě co dohánět. Úplně to neštimovalo. Chtěla bych to hlouběji. Chtěla bych méně ukřičeného Jamazakiho, protože tenhle typ postavy mu moc nejde. V podstatě nejlepší výkon byl na konci, když čučel na meč. Netvrdím ovšem, že by byl hrozný, jen k němu ta postava moc neseděla. Naopak dobře se předvedl Jošizawa Rjó v dvojroli. Jako král byl perfektní. Každopádně kdo má rád tvorbu Sató Šinsukeho, tak tady bude spokojený; je to on. Průměrný je celý film – příběh, postavy, souboje. Ale vsadím se, že předloha je pořádně našlapaná.

• 6.5.2020  13:53

Trochu jsem se bálo toho, že se holka zamiluje do holky a bude to trapné, ale nakonec mě to mile překvapilo, protože to takové vůbec nebylo. Naopak. Hlavně tam vůbec ani nešlo o pohlaví, spíš o vztahy mezi lidmi, budování přátelství, objevování sama sebe a to velmi příjemnou a přirozenou cestou. Dobře se na to koukalo, žádný cringe se nekonal, pěkně to odsýpalo. Pěkná podívaná ze střední v zapadákově.

• 28.4.2020  18:33

Šedý film se skvělou myšlenkou (zmenšování lidí), která vlastně byla něco vedlejšího. Takový příběh se dá odvyprávět i v normálně velkých kulisách. Bezbarvý bude stejně. Klasika o tom, kterak vnitřně nespokojený muž ke štěstí přišel, stačilo, aby ho žena kopla do zadku a aby si našel východoevropského kamaráda... 50 %.

• 26.4.2020  21:22

Přiznávám, že jsem si to pustila na Netflixu a nevšimla si, že to není první, ale hned druhá série. Proto jsem byla dost překvapená, že tahle poměrně nezáživná šou má tak vysoké hodnocení. Ale asi v polovině jsem si konečně všimla „S2“ a bylo jasno. Nišikata mi byl nesympatický, to samé i Takagi. Pořád dokola to bylo o tom samém; jak se jakože Takagi snaží ztrapnit Nišikatu, ale přitom se ho dost brutálně snaží sbalit, ale on se svou natvrdlostí dost úspěšně brání. Normálně 12 dílné anime zhlédnu tak do týdne, tohle mi trvalo několik měsíců a to jsem se musela do koukání docela nutit. Nemám ale ráda rozkoukané seriály, tak je to konečně za mnou, můžu si oddechnout a rychle zapomenout. První série je prý lepší, ale bohužel zkoušet to nebudu.

• 24.4.2020  09:38

Příjemná oddechovka, navíc když znáte korejské prostředí, tak vás to baví o něco víc. Hlavně mě baví tvrdá upřímnost a zvědavost pana Kima. Jinak je to takové průměrné, ale bez výčitek koukatelné.

• 16.4.2020  15:12
    Brooklyn 99 - Série 4 (série) (2016)

Je to už sice přehnaný, ale furt mě to bavilo a drželo při smyslech. Kupodivu.

• 22.3.2020  08:19
    Koi wa cuzuku jo doko made mo (TV seriál) (2020)

Neuvěřitelně odpočinková záležitost. Je to jako by vám manga vyskočila z papíru a odehrávala se vám před očima. Máme tu hrdinku, která se zamilovala na první pohled a tahle láska ji dovede k výběru, co dál dělat a stává se sestřičkou. Když se po škole opět potkává se svým princem, je z něj démonský doktor, před kterým se třese celé oddělení kardiologie. Tak nějak. Seriál má jedno klišé za druhým, ale jsou tak pěkně udělaná a netrvají zbytečně dlouho, že se u toho divák pobaví. Navíc ústřední dvojice je neuvěřitelně roztomilá, asi tak od třetího dílu to navíc mezi nimi začne příjemně jiskřit. Tohle je přesně ten typ seriálu, co spadá do té puberťácké kategorie „kjáááá, kawaii“. A pak že Japonci neumí romantiku.

• 18.3.2020  11:56
    Beastars (TV seriál) (2019)

Jistě, je to moc pěkně animované, opening krásný, ending fajn. Postavy mají nějakou historii, nějaká traumata, nějaké sny, něco jim chutná a něco ne. Možná jim to jakž takž klape, ale mně to s nimi tedy moc neklapalo. Zhruba od pátého dílu mi vlastně bylo jedno, co bude dál, kromě vlka a jeho psího kamaráda jsem tam nenašla jedinou postavu, co by mě nějak víc zaujala, které bych chtěla fandit. Vlk mi přišel vlastně zajímavý jen díky tomu, že byl tak klidný, a jeho přítel, protože se choval jako fajn a opravdový přítel – tím mi byl hodně sympatický. Jenomže tohle dohromady nedělá fajn podívanou. Jak mi bylo jedno, co se bude dít, jak mi celý ten svět neseděl a jak mi bylo spousta postav nesympatických, nebyla to pro mě úplně zábavná podívaná. S nasazení králičice mi to trochu připomnělo Kuzu no honkai, anime obdobně vyprázdněné, i když se tváří, že všechny postavy mají hloubku. Nemají. Společnost v anime byla tak strašně zvláštně nastavená, kdy jedni potlačovali přirozenost a druzí žili v neustálém strachu. Metafora v podobě zvířat nebyla nutná, kdyby to byli normálně lidé, asi bych hodnotila líp – bez mučení přiznávám, že očividně mi tenhle typ postav nesedl, asi proto to ve mně nedokázalo vyvolat ty správné emoce ve správnou chvíli; kdo ví –, takhle se člověk sice mohl mnohem více zamyslet nad tím, co tím chtěl básník říct, ale podle mě to bylo v některých aspektech až přehnané. No ale co. Mně to nesedlo, nebavilo, neokouzlilo. Nakonec je to prostě středoškolské anime s nějakou tou sociální kritikou a kde sex není tabu – vlastně je to hodně sexuálně nabité. Kdo najde pandovo oko, vyhrává!

• 13.3.2020  15:15
    G sendžó no anata to wataši (TV seriál) (2019)

Nejprve jsem seriál úplně přehlédla, nepřišel mi z popisu dostatečně zajímavý (přece jenom podobně začínala i předchozí Haruina hrdina v Survival Wedding), ale potom mi byl doporučen, a tak jsem se do něj pustila. Vůbec nelituju. Byl to strašně příjemný a lidský zážitek. Tři lidé v různých životných situacích s různými zkušenostmi se potkají na lekcích houslí a vytvoří trio, které je prostě radost sledovat. Mají mezi sebou zajímavé dialogy, situace nikdy není vyhrocená tak, že si říkáte, že by se to nemohlo stát, zároveň to není nudné, prostě vás baví s nima být. Není to samozřejmě jenom o nich, ale i o jejich okolí, které je doutváří. Je to vlastně výřez do života několika lidí, který se krásně ňahňá a zanechává příjemně teplý pocit. Herecky i režisérsky velmi dobře zvládnuto, scénáristka jim vložila do úst smysluplné řeči, nebylo to úplné tlachání o ničem. Chcete si příjemně odpočinout? Koukněte se.

• 9.3.2020  10:08

Seriál má krásné chvíle, silné momenty a jsou chvíle, kdy je strašně příjemné na něj koukat. Herci vůbec nebyli špatní a i když si nejsem vůbec jistá, že by zato mohl režisér, tak jim jejich role sedly. Seriál nikam nespěchá, ale přitom jako by střihač to chtěl strašně urychlit a některé přechody, scény, na sebe nenavazují, nepůsobí vůbec přirozeně. To samé platí o tom, jak v seriálu ubíhá čas. Je tak nespecifický, že vůbec není poznat, zda uběhly dva dny, tři týdny nebo půl roku. Když máte umírající, je čas poměrně důležitý, a tak ta jejich touha v tom žít o den dýl byla dost často utopena. Navíc hodně těch umírajících, na které se seriál soustředil, vlastně neměli zase tolik komplikací a pak najednou byli po smrti. Přes některé aspekty, které se mi nelíbily, se mi na seriál dobře dívalo, měl silné momenty, uměl v divákovi probudit emoce; občas násilím, občas velmi přirozeně. Není to romantiky, je to spíš drama a během sledování chce člověk jíst. Pořád. Ta na to pozor! Seriál, který chce něco předat divákům, a to něco na konci hezky řekl prevít brácha – promarněný dnešek je chtěný zítřek toho, kdo včera zemřel. 70 %.

• 3.3.2020  09:48
    Sindelellawa ne myeongeui gisa (TV seriál) (2016)

Dokoukala jsem to, i když poslední asi čtyři epizody mě fakt štvaly, protože to mělo pěkné momenty a protože hlavní hrdinka nebyla úplně na zabití. Nebyla to úplná chudinka, nebyla to nesympatická slepice, od toho jsme tu měli tu druhou, co si šila šaty pro radost a lpěla na jednom z bratranců takovým způsobem, až to bylo vskutku nezdravé. Každopádně díky tomu, že ústřední hrdinka byla fajn slečna, co měla docela jasno, jak to chce v životě mít, v podstatě neměla v sobě takovou tu klasickou hrdinkovskou husičkovost. Jistě, zase byla hrozně hodná, ale tak nějak se to drželo v mezích, které se daly v klidu snést. Navíc měla dobrou chemii se všema klukama, ne nezbytně v romantickém slova smyslu. No ale pak tu máme ten zbytek. Například již zmiňovaná nesympatická slepice bez pořádného charakteru, která se chovala jako největší chudinka a kterou odmítal jeden z bratranců kvůli... kravině (vždyť nakonec bylo i ukázáno, jak velká kravina to byla). Takže tyhle dva jsme tam měli, aby slípka mohla trpět a Kang Hyunmin se mohl tvářit, že je nad věcí. Že je největší playboy na světě (byl na začátku na rande asi se 2-3 náhodnýma buchtama a pak bylo konec jeho donchuanství), bohužel bez vývoje. Jen to prostě v jednu chvíli udělá hop od playboye k týpkovi, co strááášně zpytuje svědomí. Pak tu máme Kang Seowoa, ptáčka zpěváčka, který je sice milou postavou, ale taky totálně vyprázdněnou, o ničem a je tam vlastně aby ti bratranci byli tři. A to že je populárním zpěvákem vlastně nemá v celém příběhu žádný – nebo téměř žádný – smysl. To samé by se dalo říct i o slípce a jejím šití šatů... Prostě to tam je, protože tak by to asi mělo být. A pak je tu Kang Jiwoon, rebel rodiny. Protože je to rebel, tak ho tak oblékli, dali mu tu vášeň pro auta a tak, ale vlastně vůbec jako rebel nepůsobil. Byl to prostě šmudla, který z nějakého neznámého důvodu hrozně tíhl ke slípce, aby zjistil, že k ní vlastně netíhne, protože ho víc baví Eun Hawon. Občas mě to bavilo, občas jsem měla problém se jen na obrazovku podívat, jak to bylo hrozný. Hlavně jak se začalo ke konci kupit jedno klišé za druhým, tak mi opravdu trvalo několik dní, než jsem se vůbec přemluvila, abych to dokoukala. Přesto naprosto chápu, co na tom lidi baví. Je to bezstarostné, můžete vypnout a nechat se unášet na vlnách popelkovství. Když to vezmeme kolem a kolem, seriál už svým názvem jasně dává najevo, že se nejedná o něco, co je třeba brát vážně. Problém je ten, že se seriál občas bere vážně a tady to pak drhne. Lepší 2* (přemýšlela jsem i nad 3* přes všechny ty nedomyšlenosti).

• 29.2.2020  19:24

Příběh je založený na stejnojmenné manze, která vycházela v letech 1995-2000, takže přece jenom je to trochu cítit, že už je předloha staršího ražení, ale upřímně u takového příběhu to ani moc nevadí. Odehrává se v Kjótě, je plný rozkošného kjótského nářečí a odehrává se v rodině, která vede obchod s wagaši, tedy tradičním japonským cukrovím, už přes 400 let. Máme tu tři dcery a každá si tu svoji romantiku prožívá po svém. Je to sice plné klišé, ale vlastně to vůbec nevadí, protože to neruší. Hezky se to všechno ubíhá, nijak zvlášť dlouho se tu nikdo nemrcasí v těch nedorozuměních, ke kterým dochází. Může za to především poměrně přímočará povaha druhé dcery a Kendžiho, mladého zaměstnance, který se má přiženit do rodiny, aby pomohl v pokračování rodinné tradice. Každá ze sester má jinou startovní pozici, partnera i věk, takže si na své přijdou milovníci lásky na první pohled, vztahy mezi přáteli od dětství i vztahu mezi školáky. Svižné, příjemné, ani jednu postavu nechce umlátit kovovou tyčí, do toho ještě krásné kulisy a máte fajn dívčí/ženský seriál na odpoledne. Slabší 4*.

• 21.2.2020  17:17
    Kemono ni narenai watašitači (TV seriál) (2018)

U tohohle seriálu jsem opravdu ráda, že umím japonsky, protože tak debilní anglický titulky jsem neviděla už hodně dlouho. A přitom tenhle seriál vysloveně postavený na konverzacích, které postavy mezi sebou mají, takže pokud v titulcích je něco, co postavy neříkají, nebo – a to se taky stalo hodněkrát – úplný opozit, tak si to prostě užít nemůžete. Je sice pravdou, že mi trvalo tak dva díly, než jsem se s nimi spřátelila, ale tak to asi chodí i v reálném životě, že to prostě trvá. Ale pak už mě to prostě bavilo a chtěla jsem vědět, kam dál se ten jejich život zatoulá. Obešlo se to bez klišé (i ten konec!), sice nějaké postavy byly až trochu karikaturami, ale vše v mezích, které se dají snést. Seriál pro dospělé. Tohle prostě Nogi Akiko baví, ona ty postavy umí vytvořit, vdechnout jim život a udělat je chvíli sympatické či nesympatické; prostě lidské se vším všudy. A dokonce se to někam hnulo. Nemluvě o tom, že to bylo výborně herecky obsazené. Aragaki Jui sice byla z hlavní skvadry nejslabším kusem, ale i tak zahrála, co měla. Někdy lépe, jindy hůře. Zbytek zářil. Hlavně Kuroki Haru. Opět. Doporučuju těm, kteří aspoň něco rozumí v japonštině, případně všem, pokud se udělají lepší titulky.

• 20.2.2020  10:38
    Coffee & Vanilla (TV seriál) (2019)

Všichni mají zřejmě rádi poddajné, ale roztomilé trubky z venkova. Ona je přesně ten typ, se kterým bych se ani nekamarádila, protože bych ji měla chuť praštit pokaždé, když se zatváří jako naivka, chudinka nebo oboje dohromady. CEO a takový mladík a ještě tak schopný. Inteligentní. Manipulativní. Krásný. Dokonalý. Prostě cukrouš k pohledání. Trochu na mě působil jako nóbl prostitut, zaplacený jejíma rodičema, aby se konečně dotkla nějakýho chlapa (a pak i dokázal, že by mu to placené chlácholení ženských srdcí šlo...). A že se tady dotýkají – to je objímáníčka a sexíku! Ovšem jsou to scény až chladné, bez emocí, moc to nevypadá, že by se trubce chtělo. A všimli jste si trubčiny osobnosti? Já také ne, možná tam někde proběhla. Kdo ji najde, dejte mi vědět. I nafukovací panna má víc charakteru. Každopádně je to taková ta klasika. Pr(in)cátko se zamiluje do poddané, pak ji všude zachraňuje, „společně“ překonávají všechny směšné překážky, které je chtějí rozdělit, aby byl konec stejně sladký jako kafe ze Starbucksu se třema kostkama cukru navíc. Strašně těžce koukatelné, je to totální cringe. Pokud chcete japonštinu do pozadí, tak je to tak akorát. Slabé 2*.

• 20.2.2020  08:01
    Yeolhyeolsaje (TV seriál) (2019)

Pro mě to mělo strašně klesající a stoupající kvalitu. Asi osm dílů mi trvalo, než mě to fakt chytlo a pak to bylo jako na houpačce, kdy mě zajímalo, co bude s postavama a jak vyřeší své trable, aby mě to v zápatí zase vůbec nezajímalo. Možná to bylo moc dlouhé a možná mi vadilo, že když se něco rozřešilo, snad i dořešilo, tak se na to zapomnělo? Kam se poděla ta psycholožka ze začátku, která nabízela pomoct v rámci konzultací, jež byla dohozena starším knězem? Co ta holčina v nemocnici? Ta „silným“ motivem to bylo, ale pak to úplně zmizelo a už si nikdo nevzpomněl? Už od začátku přece víme, že starší kněz byl zavražděn, ale pak se na to nějak zapomene, řeší se jiné věci, aby se na to vzpomnělo, mohlo to zase rozčílit a rozesmutnit tucet lidí? Jistě, The Fiery Priest je zábavný; má to všechny ty šklebící scény, fekální humor a co se týče vtipných scének, hercům to spolu strašně ladí, mají dobrou chemii. Co se týče toho obřího skandálního případu, který se řeší celou dobu, to už je jiná. Asi mi i vadilo, že se střídaly chvíle totálního amatérismu s chvílemi brutálními, kdy dokonce „zasahovala“ speciální jednotka vycvičených vojáků. Jako komedie dobré, akční scény dobrý, patern se sice opakoval, ale bylo to vcelku svižné. Ale ten zbytek drhnul. Přišlo mi, že občas propojení vážné situace a komedie nefungovalo, občas zase velmi dobře. Do toho ještě známé melodie (hrálo tam něco, co zaznělo např. v Narutovi, minimálně to bylo velmi velmi podobné), takže to dokázalo s divákem navázat ještě lepší vztah. Pro mě prostě strašně rozporuplná podívaná, přesto ji hodnotím kladně. Silné 3*.

• 19.2.2020  19:29

Pěkná konverzačka. Mluví se a mluví a ono to tak nějak příjemně ubíhá. Člověk tuší, možná doufá, jak to dopadne. Je to sice příjemné, hezky to plyne a je to uvěřitelní, ale chybí tomu trochu víc napětí. Nebo vzrušení. Prostě takové to „vrrr“. Možná kdyby to tam bylo, nebylo by to tak uvěřitelné. Těžko říct. Každopádně pěkný snímek, snadno zkousnutelný. 60 %.

• 16.2.2020  22:12

Je to nepřehledné s tolika postavami se během 94 minut opravdu nedá s nikým sblížit, ani si ho oblíbit. Nemluvě o tom, že trojice bratrů je docela nesympatická a vévodí tomu Ten hraný Fukuši Sótou, který tady úplně zapomněl, jak se hraje. Vlastně nejlépe mu jde kamenný výraz, kdy se nemusí hýbat. Projevení nějakých emocí? Nope. A pak na vás prostě hrnou všechno možný, vy nemá chvilku se s tím pořádně srovnat, takže není těžké ztratit pozornost – přestane to bavit. Akce je průměrná. Hudba taky, občas tedy mile překvapila. Kostýmy asi to jediné zajímavé, ale to prostě nestačí. Nuda.

• 16.2.2020  19:25
    Kimecu no jaiba (TV seriál) (2019)

Kamera, animace, akční scény; to všechno má Kimecu no jaiba nadprůměrné. Ani hudba nijak nezaostává za jinými šóneny. Ale tím to hasne. Hlavní hrdina je v podstatě takový skautík – má rád všechny a všechno, je neustále milý a občas z jeho úst vyplyne nějaká ta morální či životní rada, jenomže protože je skautík, nepůsobí to vůbec patřičně. Jeho ségra je chudák jen taková loutka, ze které by si nejraději fandové udělali panenku na hraní. Ale nic víc není. Do toho tam přiskočí další postava, pokakánek Zenicu, který vlastně celou dobu křičí strachy a chvěje se. Občas sice zamává mečem, ale to nenapraví tu škodu, co udělá jeho poseroutkovství. Prasečí hlava je pak jen další stereotyp z postav v žánru šónen. Vzhledem k tomu, jak plytce je podaná minulost všech postav, je všední, tak nedokáže zasáhnout. Nemluvě u démonů, jak chcete sympatizovat s něčím, jehož tragická minulost jen rychle proběhne kolem a její vlastník do pár vteřin umírá? Vlastně to mi na celém seriálu hodně vadilo – postavy bez charakteru, hloubky, jen prostě takové postavičky, které dostaly nějakou základní sadu znaků, jaké by asi měly být, a nic se s tím nedělá. Jsou totálně ploché a to si myslím, že v téhle době, pokud chcete být dobrý šónen, už je prostě překonané. Zůstává tedy pěkný obal, ale obsah nic moc. Skoro jako u čipsů. Slabé 3*.

• 16.2.2020  09:46
    NiNoKuni (2019)

Neuvěřitelně zapomenutelný film. Sice jsem ho zhlédla včera, ale už si moc nevybavuju, co se mi na něm líbilo. Animace? Hudba! Jasně, hudba byla fajn. Ale jinak to byl zmatek. Příběh běžel sem, pak zase támhle, postavy přeskakovaly ve svých přesvědčeních stejně snadno, jako když se rozsvěcí a zhasíná. Vývoj všeho byl nepřirozeně rychlý, nepřehledný a nenutilo to ke pořádnému sledování, ale naopak to nudilo. Kdyby z toho udělali seriál, všechno by to fungovalo lépe, mohlo by to být propracované, takhle to spíš působilo odbytě. Navíc těch zbytečných zvratů, bez některých bychom se přeci obešli. Není nutné do jednoho filmu narvat tolik věcí. Svět byl zajímavý, princip alter eg také, ale zbytek uvařili pejsek s kočičkou. Nechutnalo to zrovna nejlépe.

• 14.2.2020  15:47
    Moje Holo láska (TV seriál) (2020)

Standardní korejská záležitost – máme tu pohledného génia, hrdinku, co trpí nějakým neduhem, takže má problém se socializací, do toho oba mají trauma se společným kořenem; prostě nic originálního. Naštěstí tenhle seriál má jen dvanáct dílů, takže nedochází k takovým těm zbytečným natahovačkám, debilním zvratům ke konci seriálu. I když i zde je jsou tradiční klišé zvraty a odhalení, vlastně to nijak neruší při sledování, vůbec nevadí, že děj je předvídatelný, protože neleze na nervy. Vyprávění se odvíjelo poměrně ustáleným tempem. Hudba nevybočovala, neohromila. Scénář neskrýval nic zázračného. Herecké výkony se držely při zemi. Nejzajímavější charakter mi přišel víceprezident konkurenční IT firmy Baek Chan Sung, ovládaný svým otcem, ale i přes onu zajímavost, nevybočil z průměru svou proměnou. Co si budeme nalhávat, je to koukatelný průměr, který se ani nesnaží ke svému publiku více promlouvat.

• 8.2.2020  18:18
    Tuna Girl (2019)

Takový ten klasický příběh. Holka jde něco dělat, v tomhle případě studovat ryby, tuňáky, ale v podstatě neví ani pořádně proč. Je obklopena lidmi, kteří mají všichni své motivace. Je to taková ta holka, co se na všechny usmívá, strašně pozitivní, přátelská a myslí si, že když se do něčeho pořádně pustí, tak to prostě vyjde. Samozřejmě má kolem sebe lidi, co jí podporujou, sbližujou se s ní apod. A divák sleduje, jak se z holky, co neví, co chce dělat, proč vlastně přijela studovat ryby, mění v holku, co to strašně chytne a získá respekt těch, kteří se na ni dříve dívali skrz prsty. Některé takové příběhy jsou strašně fajn na sledování, ale tady se to všechno posouvali jen na základě klišé, navíc mi nikdo nebyl moc sympatický, ani hlavní hrdinka, do toho pro mě nezajímavé prostředí tuňáků a tím pádem jsem prostě dostala podprůměrný televizní snímek, který velmi rychle zapomenu. Nemá nic, čím by dokázal zaujmout. Jako pozadí, jako něco nenáročného, prosím. Pokud zrovna sbíráte příběhy, kde se někdo nemotivovaný pro něco namotivuje, najde se, prosím. Jinak na to nemá smysl koukat.

• 3.2.2020  14:25
    Deo paekiji (TV seriál) (2017)

Upřímně tak prvního dva a půl dílu mě moc nezaujalo. Nebylo to špatné, ale úplně mě to nechytlo, postavy mě nezajímaly, jen jsem si užívala nezvyklé prostředí na korejské seriály – který jiný seriál může říct, že se většina jeho děje odehrává ve Francii? Ale pak mě to z nějakého důvodu bavit začalo. Prolínání dvou světů, kdy ten jeden je tak odlišný, působící tak pohodově oproti upjatému korporátu korejské společnosti. Je zajímavé sledovat, jak se vyvíjejí vztahy během výletu – nejen mezi dvojicemi, které k sobě patří, ale zároveň i mezi spolucestovateli. Má to svá klišé, nejsou tomuto seriálu odpuštěna, ale vysloveně nevadí. Kdyby to byla kniha, označila bych ji za čtivou. Dokonce mě jeden zvrat ke konci velmi potěšil, scénář uměl zmást a vést diváka ke spolknutí klasické linie příběhu, ale nakonec otočil. Na můj sice až moc osudové, ale dívalo se na to dobře a postavy byly kvalitně vykreslené, takže se s nimi člověk mohl sblížit nebo se rozhodnout s nimi nebavit.

• 31.1.2020  20:24
    Dairen'ai (TV seriál) (2018)

V hlavních rolí je Toda Erika a Muro Cujoši. Kupodivu, ač se to může stát divné, tihle dva spolu utvoří pár. A ti dva spolu mívají fajn konverzace i vztah. Jenomže problém je, že se u hlavní hrdinky rozvine Alzheimerova choroba, takže to nebude procházka růžovým sadem. Přesto je seriál moc příjemný, netlačí na pilu a v podstatě se spíš snaží si užívat života, i když tomu chtějí někteří bránit. Je tedy pravdou, že poslední dva díly jsou trochu... šup sem a šup tam, ale jsou v nich okamžiky, které si dokážou diváka získat. Silné 3*.

• 25.1.2020  16:36

Líbilo se mi, jak to bylo natočené, zahrané, ozvučené, provedené. To, že je to film o katolických pohlavárech je mi jedno. Celkově si ani nemyslím, že měl film aspiraci se stát věrnou historickou reprodukcí. Podle mě chtěl ukázat dva pány v letech, kteří se stanou přáteli, ačkoliv fandí jiným týmům. To, že si oba dva vyzkoušeli papežský stolec, je prostě jen využití lákavého prostředí. Příjemný snímek, velmi hezky plynoucí; ty dvě hodiny utekly jako voda. Prostě odcházím spokojená, absolutně se mi nechce přemýšlet nad tím, co všechno papež symbolizuje, kolik tenhle cirkus udržovat stojí, co všechno kryl. Pro mě je to milý snímek bez kritického přesahu.

• 19.1.2020  09:23
    Paddington hacu 4.50 (TV film) (2018)

Příběhy s Marplovou nemám moc ráda, ale tady je její postava ztvárněna bývalou policistkou, která mi nepřišla tak otravná. Samozřejmě ji ztvárnila Amami Júki, ta snad nehraje pořádně nikoho jinýho, než někoho, kdo vyšetřuje vraždy nebo podvody a to v jakékoliv pozici. Na můj vkus až moc roztáhlé, Maeda Acuko se mi do své role vůbec nehodila, celkově mi přišla, že to dost fláká, ale pokud máte rádi příběhy od Agathy, tak tenhle televizní film poměrně kvalitně převedl její styl.

• 10.1.2020  17:56
    Dracula (TV seriál) (2020)

No to je ale ujetá romanťárna...

• 9.1.2020  12:28

Náročnější film, poměrně kvalitně zahraný, o lidech, kde nikdo není normální. V podstatě jsou nějakým způsobem poškození, skoro jako by to říkalo, že japonská společnost je patologická. Nikdo není líbivý. I to dělá film těžší na koukání. Navíc není přímočarý, hodně věcí neříká. Není romantický. Je studený, ale nakonec se pokouší o oteplení.

• 7.1.2020  20:49
    Mesiáš (TV seriál) (2020)

Jako jo, je to seriál o ničem. Docela i dost myšlenkově prázdný, papouškující a na to, že má pojednávat o příchodu nového mesiáše, dost po této stránce pokulhává. V podstatě mi přijde, že scénáristé vzali pár náboženských knih, spatlali pár věcí dohromady, pak se ještě tvářili strašně důležitě u Huntingtona, že snad agentka říká něco nového a ne to, co jde najít na wiki. To samé mi to přišlo o ničem u mesiáše samotného; v podstatě zůstává nevyřešen až do konce a byla bych ráda za pokračování, protože prostě chci vědět, jestli je to lež či nikoliv (ačkoliv na konci si třeba někdo obrázek udělá, já mám pořád velká ale). Obsah seriálu je vlastně o ničem. Jenomže tady pro mě zvítězila forma. Prostě mě na to bavilo koukat. Hezky jsem u toho vypnula a prostě koukala, protože mě zajímalo, jak moc podobné je to knize Šesté zastavení. Bavilo mě v tom hledat paralely, bavilo mě, jak postavy mluvily více jazyky, bavili mě herci, protože byli posbíraní ze všech koutů světa, bavilo mě v postavách hledat víc, než jim přiřknuli scénáristé. Mimořádně se tedy v mém hodnocení spíše odráží forma než obsah. 4* s odřenýma ušima.

• 28.12.2019  11:21

V podstatě na stejné úrovni jako korejský film z roku 2011, jen se tu o něco lépe orientuje v postavách – je poměrně jasné, kdo je kdo. Výkony nebyly špatné, jen tedy Hirose Suzu se moc nepředvedla – otázka je, jestli to bylo i tím, že její postava je taková nemasná neslaná. A Miura Haruma mi tedy vůbec nesedl, působil jako takový úchylný pedo. Přes tohle všechno si myslím, že zbytek filmu byl obsazen slušně, je to koukatelný film, odpočinkový a Óne Hitoši v něm nenapáchal nic, kvůli čemu by bylo třeba se od filmu odvracet. Taková průměrná dramakomedie.

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66