Zíza

Odhalený pózer

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 23.7.2017  14:00
    Maentumaen (TV seriál) (2017)

Už dlouho se mi nestalo, abych měla tak velké problémy něco dokoukat, když už jsem se prokousala prvníma pěti dílama. Těšila jsem se na Hae-jin Parka, ale mám pocit, že se víc herecky snažil v dřívějších projektech, že tenhle ho stejně jako mě moc neoslovil. Něco mi u něj pořád chybělo. A jeho postava... klišé tajný agent, až otravně nic nového. Co se týče hrdinky... ze začátku jsem ji ještě jakž takž měla ráda, ale postupem času se mi zprotivila a kdyby umřela, asi by se mi seriál líbil o hvězdičku víc. No a rozmazlený pan herec... scény s bodyguardem skvělé, měli mezi sebou výbornou chemii (na rozdíl od "zamilovaného" páru), kéž bych jich tam bylo víc. Nejlepší na celém seriálu nakonec byl záporák v podání Jeong-hoon Yeona, nejen herecky, ale i celkově ztvárněním postavy všechny ostatní zastínil. I tak pro mě asi to nejslabší z Korey, co jsem letos viděla. Těšila jsem se, ale nakonec to bylo naprosté zklamání. Snaha tvůrců se snad zalíbit všem kategoriím diváků přesáhla své meze a zůstal z toho divný paskvil, který ani nenutí diváka chtít vidět, co bude dál. Slabé.

• 23.7.2017  12:24
    Yeokdo yojeong Kimbokjoo (TV seriál) (2016)

Ze začátku mě to vůbec nenadchlo a hodně dlouho mi také trvalo, než jsem si zvykla na všechen ten povyk, ječení a usoplené bulení. Navíc také nemám ráda herce Jae-yoon Leeho, takže když byl milostným objektem hrdinky, absolutně mě to vyprudilo. Možná je to tím, že zase hrál dobráka s hranatou tváří, nudnýho charaktera, na kterém není nic zajímavého, a proto jsem strašně doufala, aby rychle vypadl ze scény, protože mě nudil. Ale tak od jedenáctého dílu se to všechno zlomilo a mně se to začalo líbit a užívala jsem si. Sem tam sice byly věci, které mi moc sympatické nebyly, ale nakonec jsem od seriálu odešla s pocitem, že to nebyl promarněný čas a ten konec byl moc milý. Hlavně se mi líbilo, že se nedělal takový ten jančivý povyk kolem toho, když někdo s někým něco a jen se ti dva spíš chvíli dobírali a pak byl klid. Konečně se vztahy braly jako něco přirozeného a ne jako něco, co by se mělo mermomocí zakazovat. No a rozjařená tvář Joo-hyeok Nama je prostě takový ten milý sladký bonus. Jen abych ještě dodala, ze začátku mě u toho docela držela postava Si Ho, která mi přišla svou agendou a problémy nejzajímavější, ke konci se sice úplně odklidila, ale aspoň jsem mohla dojít k tomu zvratu, kdy mě to chytlo. Silné 3*.

• 17.7.2017  23:38
    Kuraišisu (TV seriál) (2017)

Dobrá hudba, výborná akce, herci za to stojí, herecké výkony jsou ve směs nadprůměrné, příběh je vcelku zajímavý; ale tak trochu mi už je toto téma v japonské seriálové tvorbě okoukáno, proto jsem asi nedokázala z toho být víc nadšená. Naprosto uznávám, že tento seriál skýtá kvality, které spousta jiných obdobných seriálů nemá, ale nějak mě to během cesty přestalo bavit. Asi že i přes určitou složitost bylo jasné, jak to bude probíhat a co přijde. Ačkoliv konec, posledních asi 7 minut, bylo silných, nedokázalo mě to přesvědčit, abych šla s hodnocením výš. Velmi velmi dobré 3*. Kdo má rád akci, napětí, strukturální boje, otázku mezinárodních vztahů: zda je důležitější blaho státu či jedince... tak by se mohl mrknout, nemusel by být zklamaný.

• 15.7.2017  10:23
    Susanghan pateuneo (TV seriál) (2017)

Po delší době jsem si říkala, že je zase na čase se mrknout na nějaký korejský seriál, že mám na to docela chuť, tak jsem koukala, co se vysílá a padl mi do oka právě Suspicious Partner, protože ho hodně lidí chválilo a navíc v něm hraje Chang-wook Ji. A začátek byl opravdu moc fajn. Vypadalo to atypicky, ne jako každý druhý romantickokomediální-cosi v Korey. Ale pak se mé nadšení zlomilo. Možná to bylo i tím, že se to zařadilo do takového toho korejského seriálového standardu a seriál už mě nedokázal ničím zaujmout, ani nadchnout. Ani na herecké výkony mě neutáhly, nedokázaly se dostat z průměru. Na Chang-wooka je sice radost pohledět, ale to mi jaksi k velké radost ze sledování nestačí. Navíc mě po řase přestala bavit hlavní hrdinka – stále netuším, z da to bylo tím, jak byla napsaná postava nebo samotnou herečkou. Ale nebavila mě, nedokázala jsem do nikoho vcítit, protože mi všichni byli ukradení. Nakonec se pro mě nejzajímavějším stal náš psychicky narušený vrah, jenž byl inteligenčně na výši. Seriál, který rozhodně z řady nevybočuje, má velmi kolísavou kvalitu – sem tam vysoká kvalita, která se záhy propadne pod průměr, ale většinou to hopsalo kolem toho průměru. Vysloveně špatné to tedy není, ale jestli nechcete slintat nad někým z obsazení, tak ani nemám proč ho doporučovat. Lepší 2*. Přeloženo.

• 8.7.2017  19:21

Po všech těch chvalitebných slovech, vynášení do nebe jsem čekala asi nemožné, a proto jsem po zhlédnutí skončila naprosto zklamaná. Čekala jsem něco nového, ne inovátorského, ale nového v rámci Makoto Šinkaie. Ale bohužel jsem nic takového nedostala. Zase je to pěkně naanimované, obloha, vlaky; dojemný příběh kluka a holky... Je to i veselé a hravé. Ale že by to byl takový zázrak, jak to všichni hlásají... Samozřejmě pokud je to první zhlédnutý Šinkai, chápu to okouzlení, ale pro mě je to jen další Šinkai z řady poměrně obdobných snímků, a tak to nemůžu hodnotit lépe než 3*.

• 3.7.2017  18:57

Bez progresu. Dětinské. Zdlouhavé. Nudné. Snad všechny postavy kromě babičky mi byly nesympatické. Hudba mě také nijak neuchvátila. Těšila jsem se na to, říkala jsem si, že to bude fajn, stejně jako když Thajci udělali remake Full Housu, tak i tentokrát budou o dost lepší než Korejci. Nope. Je to bída s nouzí. Velké velké zklamání.

• 29.6.2017  21:11

Jednou to má krásný obraz, podruhé se to zabíjí strašnými přechody, jednou to na diváka působí hodně, podruhé ho to nechá nedotčeného, jednou Komacu hraje dobře, podruhé člověk neví, jestli jí věří nos mezi očima... Tak strašně nevyvážený film jsem neviděla hodně dlouho. Mohla bych se rozepsat sáhodlouze o tom, co vlastně nám chtěl asi básník říct, ale podle mě to nemá smysl. Asi jsem v tom něco viděla, možná jsem v tom něco vidět chtěla, ale nakonec mi to stejně bylo k ničemu, protože jsem od filmu odcházela s pocitem, že vlastně ani nevím, jestli se mi to líbilo. Valnou většinu času jsem se vlastně ani nebavila. 50 %.

• 28.6.2017  22:33
    Hokusai to Meshi Saeareba (TV seriál) (2017)

Vaření pro studenty. S podivnou vysokoškolačkou, co se raději než s lidmi baví se svým plyšákem. A on je fajn, protože jí peskuje a chová se k ní jako rodič. Je to takové podivné, ale s jídlem, pro někoho bonus, pro mě to ovšem žádnou přidanou hodnotu nemá. Vhodné před večeří, maximálně při večeři. Člověk by klidně mohl dostat hlad. Poklidné, nikam nesměřující. Pro mě nezáživné.

• 25.6.2017  21:50
    Boku, unmei no hito desu (TV seriál) (2017)

Herecky fajn, bromance skvělá (Kame a Jamapi), ale odcházím trochu s pachutí v ústech. Po skvělém devátém dílu byl ten desátý jen jakési flusnutí do tváře. Není to špatné, je radost zase vidět ty dva šašky spolu, strašně jim to sluší a už jen kvůli nim to má smysl zkouknout. Jen mi to přišlo trochu unylé. Není to špatné, dá se na to koukat, na odpočinek skvělé, ale nemá to jiskru. Kimura je roztomilá. Kluci taky. Lidé jsou hodní, nic se vlastně neděje, je to celé civilní, ale „nadpřirozené“. Adrenalin z nadledvinek vám to nevyžene.

• 24.6.2017  12:00

Doděláte vysokou a nevíte co s životem. Tak se uklidíte u otce a doufáte, že ta změna přijde tak nějak sama. Že to, co byste mohli dělat se vám samo přihlásí. Navíc váš otec vás trpí. Nejdřív nevíte, plácáte se, pak se najednou i zvednete a něco málo začnete dělat. Možná vás i napadne, co byste mohli dělat, ale kdoví. Otec vaši laxnost stále trpí a vy jste nakonec docela spokojený, i když vlastně nespokojený. Film o plácání se v nevědomosti a lenosti. A něco takového prostě nemá zvrat, jen příslib. Film mi dával smysl, ale zase tolik mě nenadchl. Jestli jste fanouškem Acuko, tak si ji tu hodně užijete. Trochu mi přišlo, že Acuko měla hlad, a tak se rozhodla, že tenhle film natočí, protože ji docela dobře nakrmí. Titulky.

• 23.6.2017  20:52
    BOSS 2 (TV seriál) (2011)

Kupodivu druhá série se mi líbila víc než ta první. Že bych si zvykla na ten „pofidérní“ humor? Nic není bráno vážně, dělá se tu legrace ze všeho možného, v podstatě téměř vše je stejné jako první série, jen tahle mi byla o ždibec sympatičtější, škoda že to ke konci tolik zvážnělo. Hodně slabé 3*.

• 23.6.2017  08:10
    Closer (TV seriál) (2005)

Teď ustavičně koukám na Closer, jsem u čtvrté série a furt mě to baví. Některé díly jsou slabší, některé úplně výborné, ale v součtu mě to baví. Mám ráda tu zmiji jedovatou, co ví kdy uštknout. Díl ubíhá rychle, blondýnka s prořízlou pusou ví, jak rozdělit úkoly, jde si za svým i přes mrtvoly... to se mi na ní líbí. Protože je opravdu šéfka oddělení, ví, co se má dělat, a to je mi děsně sympatické. Pro mě jedna z těch lepší kriminálek, co se vysílají.

• 12.6.2017  10:56
    Kocour Bob (2016)

Mám ráda filmy s pozitivním poselstvím. Všechno, když se chce a když má někoho, kdo ti s tím pomůže. A je jedno, jestli je to člověk nebo náhodou zrzavá kočka. Film, který určitě nijak zvlášť nevypovídá o situaci závislých nebo bez domova, na druhou stranu třeba se někdo díky němu začne zajímat. Navíc je to film s kočkou a to teď letí; na kočky se přece dobře dívá, že prý pomáhají člověku od stresu. Ničím zvláštní snímek, ale zkouknutí neublíží.

• 11.6.2017  19:53
    Karutetto (TV seriál) (2017)

Dobré herecké výkony. Kvalitní vztahovka, Sakamoto Júdži pořád umí. Výborná doprovodná hudba. Zajímavý příběh. Napětí. Stojí zato se na to podívat. Ale jestli čekáte hudební seriál zaměřený hlavně na to, jak se daří kvartetu a jak zdolávají všechny překážky v hudebním světě... tak byste se mohli spálit. Tohle je totiž o kvartetu, o těch čtyřech, nikoliv o klasické hudbě.

• 4.6.2017  19:56
    Moje love story! (TV seriál) (2015)

Na tomhle šódžo se mi moc líbilo, že si sice na začátku projdeme tím kolečkem mám ji rád, ale ona mě určitě ne-mám ho ráda, ale on mě určitě ne, ale potom je se to z něj vymaní a my můžeme koukat na vztah dvou naivních středoškoláků. A jejich moudrého „tatínka“ Sunu. Tímhle se to pro mě lišilo do těch ostatních šódžo, kde vyznání a akceptování lásky trvá celých 24 dílů. Samozřejmě je to trochu klišoidní, ale tady to vůbec nevadilo, protože vše bylo použito s mírou, až na Takeovu velikost, která byla výborným zábavným prvkem. Dobrá oddechovka, která nezlobí. Slabší 4*.

• 2.6.2017  14:39

Další film plný násilí. Mladí nemají své místo. Někteří to mají prostě těžší než ostatní. Bezútěšné místo. Násilí. Těchto kombinací už je tolik natočeno a určitě ještě hodně bude, protože pocit bezútěšnosti koluje v japonských žilách zběsilým tempem. Ale! Tenhle film v rámci toho nemá moc co nabídnout. Je sice plný hvězd, je prostě perfektně obsazený, ale absolutně mi nic nedal. Sice to nějakou pointu má, ale přijde mi to slabé. Při sledování jsem se nudila. Tohle bezmezné a bezhlavé násilí moc nemusím a už vůbec ne v této formě. Ale jestli chcete chmurný film plný ran... jen do něj.

• 15.5.2017  22:30
    Omo ni naitemasu (TV seriál) (2012)

Lehce protivná komedie odkazují na vše možné. Hlavní hrdinka je strašná, opravdu neustále pláče a pláče a pláče. Je to ten typický absurdní japonský humor, ale tady mi moc nesedl. Sem tam to bylo fajn, ale spíš to byla jen výplň při něčem dalším.

• 15.5.2017  16:49

Průměr. Co filmu nejvíce ubírá, je jeho roztěkanost. Honem honem tohle, honem tamto, divák ani nemá šanci si pořádně uvědomit, co je za období a najednou se mu zase změní. Procházka časem je tedy dost nepřehledná. Herecké výkony i efekty jsou úplně stejné jako v prvním díle. V podstatě se počítá s tím, že si dobře pamatujete, kdo je kdo a co v předchozím díle udělal, protože bez toho je film cítit velkou neúplností. Část, kdy se povídá o minulosti Korosenseie, je asi to nejlepší z celého filmu. Z celého uspěchaného filmu. I druhá série anime se mi líbila míň než ta první (ačkoliv to spousta lidí měla naopak), u filmu je to totéž. Jestli máte v živé paměti první díl, pusťte si i tenhle, ať je ta náplast rychle dole. ;-) Titulky.

• 13.5.2017  13:26
    Boss (TV seriál) (2009)

Případy sami o sobě jsou o ničem, některé jsou opravdu spíše pro někoho, kdo netuší, jak fungují fyzikální zákony a má rád věci přitažené za vlasy. Všichni jsou divní, ujetí a není ani tak detektivka jako spíš maškaráda. Ale skvělý jsou ty odkazy na všechny možný jiný seriály a filmy a další popkulturní, především japonský, věci. To je velké plus. Sem tam se člověk nudí, sem tam ho to baví. Sice je fajn, že se snaží být s kamerou originální, ale tentokrát mi tahle originalita moc nesedla. Občas to zoomování mi lezlo krkem. Průměr průměru.

• 12.5.2017  21:17
    Kirawareru Júki (TV seriál) (2017)

V rámci žánru lehký podprůměr. Není to špatné, pokud chcete něco na odpočinek, kde hlavní hvězdou je vyšetřovatelka v podobě Kariny, a postavy se chovají jakž takž přijatelně tak jen do toho. Neurazí, nenadchne. Skvělé před spaním. Hlavní hrdinka má postoj, že jí jedno, co si ostatní myslí, což v ní automaticky v japonské společnosti dělá něco mimo rámec přirozenosti, nebo v japonské společnosti je přece důležité, co si ostatní myslí, je úplně jedno, jak je to doopravdy. Takže s tímto „problémem“ se samozřejmě celý seriál prokousává její parťák. Ale jde mu to. Navíc Šiina Kippei je sympaťák. Dobře se poslouchá. No jak bylo řečeno. Velmi velmi průměrný seriál, ale proč ho nezkusit, jestliže nechcete nic náročného?

• 21.4.2017  10:27
    A LIFE: kanašiki hito (TV seriál) (2017)

Taková ta nemocniční klasika, kdy máme geniální doktora, který si moc nerozumím s japonským způsobem vedení nemocnice a s celkovou japonskou nemocniční filozofií. Tady nám ho hraje KimuTaku, takže se je na co koukat, ten chlap je prostě zajímavý a má své kouzlo. Ovšem jeho postava se mi zdála hrozně plochá, obzvlášť s porovnáním s postavou jeho přítelem z dětství Dandžóem, kterého hrál Asano Tadanobu. Jeho postava prodělala takových změn a posunů, že byla tím nejzajímavějším na celém seriálu, ačkoliv se v mnoha případech zdála z lidského hlediska až odpudivá, nakonec vlastně nebyla. O něm by snad dokonce mělo smysl psát delší pojednání. Oceňuji také Kimuru Fumino jako chytrá sestřička byla fajn, na rozdíl od Takeuči Júko, které jsem tentokrát moc nepřišla na chuť. Není to špatný seriál, je to průměr. Jestliže máte chuť na nemocniční prostředí s géniem v čele, tohle určitě není špatná volba.

• 20.4.2017  12:43

Nejvíc mě na filmu fascinovalo, že jeho závěrečné titulky jsou dlouhé patnáct minut. Tak průměrná bojůvka, která mě nezaujala. Mělo to sice pár pěkných momentů. Ale bylo jich opravdu jen pár. Zítra už si ani pořádně nevzpomenu, o čem že to bylo.

• 19.4.2017  17:27
    Zpívej (2016)

Tak jsme si zazpívali, vzpomněli na staré „klasiky“. Ale to je tak vše. Zbytek je vlastně hodně průměrný. Pro děti, na nějaké deštivé odpoledne, pro milovníky animáků tohoto typu.

• 19.4.2017  08:02

Co se týče hereckých výkonů, tak velmi mile překvapil člen flumpolu Jamamura Rjúta, jak si to dal vzhledem k tomu, že to byla jeho první role. Ten, kdo dělal casting, se vůbec nesekl. Ani u Mariji, protože ta opravdu herecky roste. To samé se týče i zbytku osazenstva, protože každý byl podle mého názoru velmi vhodně vybrán a zastal svou roli s grácií a nezaškobrtl. Možná na tom svou roli bude mí i režisérka. Velmi se mi na seriálu líbilo, že si šel tak nějak svou cestou a nezatěžoval se stereotypy. Možná jen lehce, ale velmi přirozeně. No a potom... už do nich spadl. Naštěstí hlavní dvě postavy nejsou hloupé a člověk je musí mít rád. Dialogy byly dobré, různé vztahy jak byly nastavené, člověka zaujaly. Hodně dlouho jsem věřila, že to bude seriál za 4*, ale ten konec. Ne že by byl vysloveně špatný, ale prostě to, co se dělo, bylo zdlouhavé, roztáhlé do několika dílů, aby se to v posledním tak nějak vyřešilo a nevím proč, celé toto procesí mi zanechalo pachuť v ústech. Seriál s velkým potenciálem zabitý největším stereotypem v žánru slavná osoba vs obyčejný smrtelník. I tak ale určitě doporučuji, protože je to nakonec příjemná oddychovka, Japonci nějak makají a házejí do éteru samé jejich romantiky a některým se dokonce daří „bořit mýty“ – spolubydlení muže a ženy zásadně po svatbě! Lepší 3*.

• 17.4.2017  21:13

Na to jak mě první série moc nezaujala, se mi ta druhá docela líbila. Líp fungovaly postavy, jejich pocity, člověk se k nim snadněji dostal a mohl je mít i rád. Opět je to i líbivě nakreslené, takže jsem byla spokojená. Obzvlášť když příběh byl zajímavý, dokázal být i akční a samozřejmě jako v každém šónenu měl i své legrační momenty. Nakonec se mi líbil opening i ending. V podstatě k tomu nemám moc co říct. Líbilo se mi, sedlo mi to. Nevím ani pořádně proč. Hlavní je, že jsem odešla spokojená.

• 17.4.2017  20:41
    Nanimono (2016)

Pokud někoho zajímá, jak v Japonsku funguje přijímání do práce, hledání práce a obzvlášť u mladých lidí, myslím, že tohle je perfektní film. Nejenže ukazuje celou tuhle pro nás nepředstavitelnou kulturu hledání práce, u které není zvláštní prošlapat nejedny střevíce, ale zároveň vykresluje i co to dělá se vztahy mezi lidmi, kteří jsou v podstatě konkurenty a rivaly. Přát jim to? Smát se jim za zády? Lhát, abys ukrojil největší krajíc? Čisté drama, pěkně zahrané, dobře odmluvené, výborně natočené a ještě k tomu bez zbytečně natáhlé stopáže. Tohle je film, který stojí zato vidět. A to jsem ještě nezmiňovala, že v něm hrají hvězdy své doby, kteří již skoro mají středoškolské role za sebou.

• 16.4.2017  11:09

Akce je skvělá, herci nehrají špatně, něčím je to podobné předchozím dílům, něčím naprosto jiné, ale nakonec opět šíleně překombinované. Kdyby to nekončilo po všem tom možném, tak by bylo hodnocení vyšší. Rozhodně to není špatný film, je dobře natočený, má své plusy i mínusy (například obsazení Fudžii Miny a celkově celá její postava je úplně o ničem), ale v celkovém shrnutí je to lehce nadprůměrný film, který určitě má co nabídnout.

• 31.3.2017  02:20

Příjemná romantická komedie, kde všichni z rodiny Kódaiů byli roztomilí a člověk by je bez rozdílu rád pomazlil. Ajase Haruka zahrála klasiku, prostě tu svou naivní tuctovou trumberínu. Celé se to valilo příjemným tempem, jen ten konec nedokázal pořádně zabubnovat a končilo to velmi naivně. Ale na druhou stranu to bylo pěkná pohádka. Slabší 4*.

• 23.3.2017  00:01
    Ojadži no senaka (TV seriál) (2014)

První díl taková ta melancholická a nenápadně úderná povídaná od Okady Jošikazua. Tamura Masakazu a Macu Takako odvedli velmi dobrou práci. Druhý díl mi pocitově přišel slabší než první, ale zase má příběh, ve kterém se rychlým způsobem prolíná současnost s minulostí a díl ukazuje, jak se otcův sen může stát dceřiným a naopak. Jejich sny tak prorostly, že nakonec nemohli jeden druhému přát jiné štěstí. Hodnocení dalších dílů po zhlédnutí.

• 9.3.2017  22:54
    Zenigata Keibu (TV film) (2017)

Začínám si myslet, že pokud se mohu na někoho spolehnout, tak je to Suzuki Rjóhei. On tu svojí postavu vždycky tak zajímavě uchopí a zahraje, že se nemůžu pomoct a pokaždé si ten jeho výstup užívat. Kdo zná Lupina III a i jeho nesmrtelného rivala Zenigatu, tak může tušit, co ho čeká. Napadlo vás někdy, co vlastně Zenigata dělá, když Lupin zrovna policii nezasílá svá oznámení o krádežích? Tak zrovna o tom je tenhle speciál. Nejedná se o brilantní detektivku, ani akčňák nabitý střelbou a automobilovými honičkami, je to prostě odlehčená pohodička, kdy se narychlo vytvořený tým vydává po stopách, co jim zanechám Mr. Question. Na konci každé takové stopy je nějaký výbuch. Japonská klasická krimi-zlehka-komedie.. Nikdo nezáří jako Suzuki. V tom už mám jasno.

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58