Zíza

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 18.9.2017  22:06
    To (TV film) (1990)

Sem tam to i mělo atmosféru. Ale bylo to moc dlouhý a i přesto mám pocit, že se neřeklo všechno, že se spousta vysvětlování prostře přeskočila. Dost mi to občas nesedělo. Nakonec mi nejsmutnější asi přijde to, že děti hrály líp jako dospělí... a konec mi přišel jako zklamání.

• 17.9.2017  16:35

Žádný zloduch tu vysloveně není, ale každý má své starosti a bolístky. Film s nimi velmi něžně nakládá a divákovi jen tak ukazuje výňatek ze života lidí, kteří se ne ve všem mohou identifikovat jako normální podle společenských norem. Milé, pěkné výkony, lidské. To ke spokojenosti bohatě stačilo.

• 14.9.2017  15:07

Zase jedna standardní romantika ze střední se standardními výkony, která je ozvláštněna ztrátou paměti hrdinky. Film se mi ovšem líbil více jak seriál, měl živější pozadí a lepší konec, i když zase nic bombastickýho. Konečně jsem se alespoň dočkala Jamazakiho jako obyčejného středoškoláka, žádného kůl borečka, kterýho všechny chtějí. Na jednoho zhlédnutí tak akorát.

• 14.9.2017  15:00
    Museum (2016)

Policie stojí před sériovým vrahem, co své oběti vraždí bizarním způsobem. Už to samo o sobě mě dost lákalo, navíc v tom hraje hlavní roli Oguri Šun, tak jsem si říkala, že to bude paráda. Navíc ukázky slibovaly napětí, tajemno a zajímavou atmosféru. Nakonec film hodně ztroskotal na nevyváženosti. Jako by to vždycky šlo nahoru; dobrý, dobrý, ale pak zničehonic to přešlo do „nah“ a zábavnost, zajímavost zprudka klesla. Ogurín se tu hezky všude možně vyválel, krev z něj tekla, jak se dalo, žáby jsou taky dobrý, mrtvoly vskutku bizarní, ale v podstatě kromě deště si z toho moc neodnáším. Nakonec z toho byla jen deštivá průměrná krimi.

• 6.9.2017  11:38

Opět rakový průměrný snímek ze středoškolního prostředí, kde je hodně lásky, přátelství a vůbec. Utíká to rychle, nijak velké překážky tam nejsou. Ale zápletka je slabá a celkově i vykreslení charakterů nic moc. Ovšem co chcete od středoškolské romance. Prostě takové to milé podívání jednou a dost, nic to ve vás nezanechá. Nikdo se tu nepředvede, ale jestli máte pro tenhle žánr slabost, tak jen do toho, navíc ty pusy tady nejsou tak hrozně mrtvolný, jako to tak bývá.

• 4.9.2017  22:49

Pohádky mám ráda. Ale tohle asi pohádka nebyla. Už od začátku jsme měla spíše otázky k ději, k tomu, co se dělo, než abych si film užívala. Film mě bohužel vůbec nezasáhl, písně mě nechaly nepolíbené (a to mám muzikály snad raději než pohádky), občas byly zdlouhavé, což ostatně byl celý film. Vůbec to neutíkalo, v polovině jsem to musela stopnout, abych se na chvíli prošla internet a odpočinula si od toho. Film prostě vůbec nefungoval. Jak se v něm vůbec řešil čas? Koukala jsem na to s chlapem a to z toho byl otrávenější než já. Samé připomínky k tomu a tamtomu a přitom je dost nenáročným divákem. SPOILER Například Gastonův pád... ta byla tak o ničem, že ho klidně mohli nechat zakopnout a mělo by to stejný efekt. Pro mě dost nepovedené. Slabší 2*.

• 29.8.2017  13:13
    Scoop! (2016)

Námět je zajímavý, vztahy se hezky vyvíjejí, je fakt, že Šizuku má nakonec každý rád, i když je to tak trochu vůl. Ale každý potřebuje svého vola. Někdo víc, někdo míň. Třeba Nobi, začátečnice u časopisu, který vydává hlavně sólokapry, ta ho potřebuje, aby se z ní stal další „vůl“. Ačkoliv je to solidně zahráno, tak tomu chyběla jiskra, i když se cvakalo o sto péro. Nedokázalo mě to vtáhnout do děje. Nakonec je to asi o tom, že ne po každém z nás musí nutně zůstat něco velkého. Možná si za život jednou štěkneme, ale to je tak vše. A není kvůli tomu nutné brečet, třeba díky nám někdo jiný štěkne dvakrát... Pro mě rozporuplný film, který začne nabírat na obrátkách od chvíle, kdy chtějí vyfotit, jak dnes vypadá vrah čtyř školaček. Což je pozdě, protože to je až za dvěma třetinami filmu.

• 28.8.2017  23:02

Chyběli tam Nacisti.

• 17.8.2017  15:26

Zenigata je prostě (navíc v podání Suzuki Rjóheie) prostě sympaťák, taková ta neumořitelná duše zákona a spravedlnosti. Takové klasické detektivní vyprávění a jednom detektivovi, co to dělá trochu jinak, ale to neznamená, že by byl něčím výjimečný (leda svou vytrvalostí a lehkou tupostí, ačkoliv bychom ji klidně mohli nazvat i přímočarost). Fajn krátký seriál, předchozí čtyři díly se mi ale líbily o něco více – to bude dělat ten jiný parťák; přece jen Miura Takahiro je lepší herec než Maeda Acuko, která mi tu moc nesedla.

• 16.8.2017  22:11

Určitě to bylo zajímavé. A do 17. dílu, kusu 18. to bylo takové ouki douki, ale prostě ty dva poslední tomu trochu ubraly. Samozřejmě pro romantické duše to bylo krásný, ale pro tragické duše to tomu ubralo tu tragičnost. I když samozřejmě záleží na tom, jak si to kdo přebere. Ale nakonec jsem i za ty dva poslední díly ráda, protože jsem si mohla „doužít“ záporáka. Nebyl to záporák všeuměl, co je tisíc kroků před všemi ostatními, byl víc lidštější a jeho motiv ke všemu, co spáchal, se pak krásně vyjevil. To musím na sérii ocenit. V podstatě i další charaktery (Sun Woo, Min Young, starší bratr) byly velmi dobře vykresleny, nebo spíš chytře napsány. Kamarád byl spíš jen taková ta milá podržtaška, co by se pro Sun Wooa roztrhala, ale i ona měla kupodivu něco do sebe. I postavičky, co občas vyskočily (především jsou myšleni kolegové z práce), byly vlastně fajn působily věrohodně. Vlastně je to celé takové pěkné, příběh je docela ok, rozuzlení pro někoho přijatelné, pro někoho na pěst, pro mě přetažené, ale nějak jsem si nedokázala k hlavnímu hrdinovi nalézt cestu, ani k hrdince. Nikdo mi z nich nevadil, ale nefandila jsem jim. Nevznikla mezi námi žádná chemie. Tak jsem tak koukala, mohla to obdivovat spíše z „technického“ hlediska, ale srdce to nezasáhlo. Což je škoda, protože určitě byla místa, kde by se dalo ronit slzy. A hodnocení bylo také problém. Na tři to není, na čtyři také ne... tak jsem kvůli Tomovi jedna hodila hodnocení vyšší, protože na něj nakonec sázel. :-) Ale objektivně si myslím, že je to spíš na takových 75 %.

• 13.8.2017  23:40

Po hodině člověk začíná tušit, jak to vlastně asi je, i když může mít pochyby (což je fajn) – stačí, když už pár filmů s podobnou tématikou viděl. Přesto je to solidně natočené, herecké výkony jsou dobré, některé scény jsou opravdu dobré, ale jako celek to bylo až příliš dlouhé a nevtáhlo mě to natolik, abych na tu dlouhou stopáž zapomněla. Velmi silné 3*.

• 11.8.2017  08:49
    Ueno Džuri no icucu no kaban (TV seriál) (2009)

1) Dívka s pouzdrem od kytary byla fajn, docela i zábavná podívaná za 3*. 2) Naděje byla nejlepší, scéna ve výtahu byla boží a já se těšila na další díly, protože zatím šla kvalita nahoru (3,5*), jenomže opak byl pravdou. Druhý díl byl vrchol série a pak už nic lepšího nepřišlo. 3) Sousedka Akira taky nebyla špatná, taková ta klasika ze života o rozhodnutí, které by člověk měl udělat, a tady zrovna přišlo to popostrčení za dejme tomu skoro 3*. 4) Jenomže pak mě srazila povídka Na cestě, kterou jsem pro její kameru málem neustála. Ueno Džuri je roztomilá a všechno, ale ta kamera mi to prostě znechutila (1,5*). A pak 5) kdy Ueno chtěla vařit, dokonce tu máme motiv z Na Hromnice o den více, ale je to takové celé zkratkovité (taky dát takový nápad do 25 minut ok, ale asi by to chtělo trochu jiné zpracování) a moc naivní. Tenhle příběh je pro mě tak za 2,5*. Když si udělám aritmetický průměr, vyjde mi 2,7* na celé dílo, takže v podstatě 3* s odřenýma ušima. Titulky.

• 8.8.2017  16:15

Takový naivní blábol, který mě nebavil. Asi se mělo dojímat už od začátku, ale mě to akorát nudilo. Dvě tragické postavičky, se kterými jsme se asi měli sžít, ale mě se jejich osud jaksi nedotkl. Ok, přiznávám, že to z dětství odsouzence bylo dojemné, tak byla tam děcka, čili je celkově snadnější dojmout krutým osudem než u dospělých, ale to prostě nedělá kvalitní film. Ne pro mě. Podle ohlasů vidím, že si nemálo diváků vyplakalo pravé či levé oko, ale pro mě to byl jen kýč a to nelahodně provedený. Na takové dobré hodnocený jsem čekala super doják, dokonce i kapesníčky jsem si připravila a ono nic.

• 6.8.2017  18:39
    Joahaejo (2016)

Pěkný průměrný film složený z několika příběhů, které se nakonec jakž takž protnou. Rozhodně to v rámci povídkových i romantických filmů není nic, co by člověk vypíchl, protože je to něčím zajímavé či obzvláštněné, ale je to taková fajn oddychovka, takže na to nedělní odpoledne se hodila. Film pro nenáročné s pár scénama, které jsem vůbec vidět nechtěla a s pár scénama, které byly milé.

• 6.8.2017  11:48

Jaguči nezklamal. Bylo to přesně, co jsem očekávala – jemná komedie z nějakého reálného prostředí podaná lehce s nadsázkou, ale taková lidská, že člověk dokoukal, měl příjemný pocit a byl spokojený. Je to příběh mnoha lidí, kteří se podílejí na letové správě a obsluhy pasažérů, vyskytuje se tu hodně velkých jmen, i když mají třeba jen štěk, tak je to hrozně fajn. Navíc tady letadlové drama bylo podáno tak nějak bez zbytečných vytáček a bez všech těch situací, kdy životy visí na vlásku a stejně to bavilo, ne-li víc. Jsem spokojená. Kdyby měl někdo chuť na milou komedii, tak ať určitě neváhá sáhnout sem.

• 31.7.2017  19:19
    Song to Song (2017)

Vždycky jsem si myslela, že mám vcelku ráda artový filmy. Ale buď jsem se mýlila, nebo tohle není artový film, ale jen pytel sraček.

• 31.7.2017  12:28
    Admission (2013)

Občas to dokáže vyštěknout a zaujmout, ale jinak je to povrchní film v podstatě o ničem. O ničem to nevypovídá, asi to chce něco sdělit, ale dost neohrabaně. Asi ani není proč to doporučovat.

• 31.7.2017  12:22
    Reverse (TV seriál) (2017)

Herecky je to obsazené moc pěkně, ale nakonec jsem zjistila, že tady to moc nefunguje. Nějak mi tu chyběla chemie mezi ansámblem. Bylo to takové suché, bez šťávy. Hlavně první čtyři díly. Kolem toho pátého se to zlomilo a konečně to začalo být pořádně napínavé, aby se to po šestém opět vrátilo do ne příliš zajímavého balastu o životě mrtvého vysokoškoláka a o životě těch zbylých. Konečně rozhřešení jsem sice nečekala, ale asi bych byla mnohem raději za jiné (kde postava Koike Teppeie nebyla takový svatoušek, ale rozhodla se udělat pápá všem). Průměrný seriál o životě několika Japonců, kteří si z minulosti nesou šrám a protože se to nedokázali pořádně srovnat v hlavě, tak spousta z nich se v životě jen plácá. Mnohem zajímavější z pera té samé autorky je N no tame ni, v čemž hrál Kubota a ten si tu v posledním díle střihl cameo. Což jsem velmi ocenila. :-) 50 %.

• 28.7.2017  09:24

Předlohu neznám. Ale vcelku se mi líbilo. Opět tu máme výstřední geniální postavu, která dokáže rozlousknout kdeco, přesto je mi tahle o něco více sympatičtější, protože byla i přes svou odtažitou genialitu lidská a to ji dělalo sympatickou. Její podržtaška byl také fajn, takový ten archetyp těchto postav, zahraný slušně. Hodně mě tu ovšem bavil Kamikawa, ale on je celkově dost sympaťák, tak mu to jde skoro samo. Policajti tu nebyli jen hloupí ocásci, což také oceňuji velmi kladně. V podstatě takové japonské Kosti se vším, co k tomu patří a nepatří. Jako krimi na dopoledne naprosto postačující a uspokojující.

• 28.7.2017  09:19
    2030 Kanata no Kazoku (TV film) (2015)

Představa Japonska, případně Tokia v roce 2030 nebyla moc veselá. Vše bylo futuristické, odosobněné a lidé cítili neklid. Ačkoliv mohli mít veškeré pohodlí, tak to nestačilo, protože prostě pohodlí není vše. Jak říkala jedna postava – lidé chtějí mít potíže, lidé se chtějí starat. Jinak zřejmě život nemá smysl. Herecky je to ok, jako výprava do nepříliš vzdálené budoucnosti taky zajímavé. Je to krátký rodinný náhled a pro zajímavost určitě dostačující. Ačkoliv lehce naivní, tak přesto asi nejvěrnější postava reálnu byla Eitova sestra ztvárněná Renbucu Misako. Zajímavé. I teď aktuální.

• 28.7.2017  09:09

Stejně nesympatické jako anime, hlavní postava je blbík, co furt řve a neví, nechci, boí se, ne ne ne a tím je mi děsně nesympatický, naopak jeho ženský protějšek je přesně jeho superhrdinský opak a svým charakterem mi také není nijak sympatická. Hudba mě nakonec taky nijak nezaujala... vypadá to sice hezky barevně jako anime, ale je to stejně nezáživné. Jestli se ovšem anime líbilo, tohle by mělo taky. Herecké výkony... v rámci mezí a charakterů ok.

• 23.7.2017  14:00
    Maentumaen (TV seriál) (2017)

Už dlouho se mi nestalo, abych měla tak velké problémy něco dokoukat, když už jsem se prokousala prvníma pěti dílama. Těšila jsem se na Hae-jin Parka, ale mám pocit, že se víc herecky snažil v dřívějších projektech, že tenhle ho stejně jako mě moc neoslovil. Něco mi u něj pořád chybělo. A jeho postava... klišé tajný agent, až otravně nic nového. Co se týče hrdinky... ze začátku jsem ji ještě jakž takž měla ráda, ale postupem času se mi zprotivila a kdyby umřela, asi by se mi seriál líbil o hvězdičku víc. No a rozmazlený pan herec... scény s bodyguardem skvělé, měli mezi sebou výbornou chemii (na rozdíl od "zamilovaného" páru), kéž bych jich tam bylo víc. Nejlepší na celém seriálu nakonec byl záporák v podání Jeong-hoon Yeona, nejen herecky, ale i celkově ztvárněním postavy všechny ostatní zastínil. I tak pro mě asi to nejslabší z Korey, co jsem letos viděla. Těšila jsem se, ale nakonec to bylo naprosté zklamání. Snaha tvůrců se snad zalíbit všem kategoriím diváků přesáhla své meze a zůstal z toho divný paskvil, který ani nenutí diváka chtít vidět, co bude dál. Slabé.

• 23.7.2017  12:24
    Yeokdo yojeong Kimbokjoo (TV seriál) (2016)

Ze začátku mě to vůbec nenadchlo a hodně dlouho mi také trvalo, než jsem si zvykla na všechen ten povyk, ječení a usoplené bulení. Navíc také nemám ráda herce Jae-yoon Leeho, takže když byl milostným objektem hrdinky, absolutně mě to vyprudilo. Možná je to tím, že zase hrál dobráka s hranatou tváří, nudnýho charaktera, na kterém není nic zajímavého, a proto jsem strašně doufala, aby rychle vypadl ze scény, protože mě nudil. Ale tak od jedenáctého dílu se to všechno zlomilo a mně se to začalo líbit a užívala jsem si. Sem tam sice byly věci, které mi moc sympatické nebyly, ale nakonec jsem od seriálu odešla s pocitem, že to nebyl promarněný čas a ten konec byl moc milý. Hlavně se mi líbilo, že se nedělal takový ten jančivý povyk kolem toho, když někdo s někým něco a jen se ti dva spíš chvíli dobírali a pak byl klid. Konečně se vztahy braly jako něco přirozeného a ne jako něco, co by se mělo mermomocí zakazovat. No a rozjařená tvář Joo-hyeok Nama je prostě takový ten milý sladký bonus. Jen abych ještě dodala, ze začátku mě u toho docela držela postava Si Ho, která mi přišla svou agendou a problémy nejzajímavější, ke konci se sice úplně odklidila, ale aspoň jsem mohla dojít k tomu zvratu, kdy mě to chytlo. Silné 3*.

• 17.7.2017  23:38
    CRISIS (TV seriál) (2017)

Dobrá hudba, výborná akce, herci za to stojí, herecké výkony jsou ve směs nadprůměrné, příběh je vcelku zajímavý; ale tak trochu mi už je toto téma v japonské seriálové tvorbě okoukáno, proto jsem asi nedokázala z toho být víc nadšená. Naprosto uznávám, že tento seriál skýtá kvality, které spousta jiných obdobných seriálů nemá, ale nějak mě to během cesty přestalo bavit. Asi že i přes určitou složitost bylo jasné, jak to bude probíhat a co přijde. Ačkoliv konec, posledních asi 7 minut, bylo silných, nedokázalo mě to přesvědčit, abych šla s hodnocením výš. Velmi velmi dobré 3*. Kdo má rád akci, napětí, strukturální boje, otázku mezinárodních vztahů: zda je důležitější blaho státu či jedince... tak by se mohl mrknout, nemusel by být zklamaný.

• 15.7.2017  10:23
    Susanghan pateuneo (TV seriál) (2017)

Po delší době jsem si říkala, že je zase na čase se mrknout na nějaký korejský seriál, že mám na to docela chuť, tak jsem koukala, co se vysílá a padl mi do oka právě Suspicious Partner, protože ho hodně lidí chválilo a navíc v něm hraje Chang-wook Ji. A začátek byl opravdu moc fajn. Vypadalo to atypicky, ne jako každý druhý romantickokomediální-cosi v Korey. Ale pak se mé nadšení zlomilo. Možná to bylo i tím, že se to zařadilo do takového toho korejského seriálového standardu a seriál už mě nedokázal ničím zaujmout, ani nadchnout. Ani na herecké výkony mě neutáhly, nedokázaly se dostat z průměru. Na Chang-wooka je sice radost pohledět, ale to mi jaksi k velké radost ze sledování nestačí. Navíc mě po řase přestala bavit hlavní hrdinka – stále netuším, z da to bylo tím, jak byla napsaná postava nebo samotnou herečkou. Ale nebavila mě, nedokázala jsem do nikoho vcítit, protože mi všichni byli ukradení. Nakonec se pro mě nejzajímavějším stal náš psychicky narušený vrah, jenž byl inteligenčně na výši. Seriál, který rozhodně z řady nevybočuje, má velmi kolísavou kvalitu – sem tam vysoká kvalita, která se záhy propadne pod průměr, ale většinou to hopsalo kolem toho průměru. Vysloveně špatné to tedy není, ale jestli nechcete slintat nad někým z obsazení, tak ani nemám proč ho doporučovat. Lepší 2*. Přeloženo.

• 8.7.2017  19:21

Po všech těch chvalitebných slovech, vynášení do nebe jsem čekala asi nemožné, a proto jsem po zhlédnutí skončila naprosto zklamaná. Čekala jsem něco nového, ne inovátorského, ale nového v rámci Makoto Šinkaie. Ale bohužel jsem nic takového nedostala. Zase je to pěkně naanimované, obloha, vlaky; dojemný příběh kluka a holky... Je to i veselé a hravé. Ale že by to byl takový zázrak, jak to všichni hlásají... Samozřejmě pokud je to první zhlédnutý Šinkai, chápu to okouzlení, ale pro mě je to jen další Šinkai z řady poměrně obdobných snímků, a tak to nemůžu hodnotit lépe než 3*.

• 3.7.2017  18:57

Bez progresu. Dětinské. Zdlouhavé. Nudné. Snad všechny postavy kromě babičky mi byly nesympatické. Hudba mě také nijak neuchvátila. Těšila jsem se na to, říkala jsem si, že to bude fajn, stejně jako když Thajci udělali remake Full Housu, tak i tentokrát budou o dost lepší než Korejci. Nope. Je to bída s nouzí. Velké velké zklamání. Přeloženo.

• 29.6.2017  21:11

Jednou to má krásný obraz, podruhé se to zabíjí strašnými přechody, jednou to na diváka působí hodně, podruhé ho to nechá nedotčeného, jednou Komacu hraje dobře, podruhé člověk neví, jestli jí věří nos mezi očima... Tak strašně nevyvážený film jsem neviděla hodně dlouho. Mohla bych se rozepsat sáhodlouze o tom, co vlastně nám chtěl asi básník říct, ale podle mě to nemá smysl. Asi jsem v tom něco viděla, možná jsem v tom něco vidět chtěla, ale nakonec mi to stejně bylo k ničemu, protože jsem od filmu odcházela s pocitem, že vlastně ani nevím, jestli se mi to líbilo. Valnou většinu času jsem se vlastně ani nebavila. 50 %.

• 28.6.2017  22:33
    Hokusai to Meshi Saeareba (TV seriál) (2017)

Vaření pro studenty. S podivnou vysokoškolačkou, co se raději než s lidmi baví se svým plyšákem. A on je fajn, protože jí peskuje a chová se k ní jako rodič. Je to takové podivné, ale s jídlem, pro někoho bonus, pro mě to ovšem žádnou přidanou hodnotu nemá. Vhodné před večeří, maximálně při večeři. Člověk by klidně mohl dostat hlad. Poklidné, nikam nesměřující. Pro mě nezáživné.

• 25.6.2017  21:50
    Boku, unmei no hito desu (TV seriál) (2017)

Herecky fajn, bromance skvělá (Kame a Jamapi), ale odcházím trochu s pachutí v ústech. Po skvělém devátém dílu byl ten desátý jen jakési flusnutí do tváře. Není to špatné, je radost zase vidět ty dva šašky spolu, strašně jim to sluší a už jen kvůli nim to má smysl zkouknout. Jen mi to přišlo trochu unylé. Není to špatné, dá se na to koukat, na odpočinek skvělé, ale nemá to jiskru. Kimura je roztomilá. Kluci taky. Lidé jsou hodní, nic se vlastně neděje, je to celé civilní, ale „nadpřirozené“. Adrenalin z nadledvinek vám to nevyžene. Přeloženo

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58