Zíza

Odhalený pózer

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59
    • 16.10.2017  16:47

Beru to jako předehru k velkému finále, tak snad druhá část nezklame.

• 13.10.2017  16:03
    Byeongwonseon (TV seriál) (2017)

Ničím to nevyčnívá. Ani to nedokáže pořádně zaujmout. Herecké výkony jsou standardní na takové korejské seriály. Všechno ovšem také jede podle standardní lajny jako v jiných takových seriálech. Proto jsem přestala koukat u 28. dílu a fakt mě absolutně nezajímá, co bude dál. Už jen to, že jsem to dotáhla do 28. dílu mi přijde jako ztráta času, který jsem mohla věnovat zajímavějším sériím.

• 10.10.2017  12:15

Určitě pěkné přímé navázání na úspěšný seriál. Přišlo mi to sice o něco slabší než všechny série, ale i tak jsem si tenhle televizní film užila. Momentálně sleduju třetí sérii a jde neuvěřitelným způsobem vidět, kam se herci posunuli. Tady jejich výkony nejsou zdaleka tak přesvědčivé jako téměř o tu dekádu později. Možná moc dlouhé, nedokáže si tak dobře hrát s napětím. I tak jestli vás bavila první série, určitě pokračujte speciálem a třeba někdy se vrhněte na další díly. Titulky.

• 3.10.2017  17:18
    Gomen, aišiteru (TV seriál) (2017)

Rozhodně se mi to líbí víc jak korejská předloha. Ta byla, jak to jen říct... víc zlá. Tady příběh není nijak zvlášť veselý, jak by taky mohl, když vaše matka se k vám nezná a máte tři měsíce života, ale zdejší Ricu je víc lidský, není to kus odpadu. Má svůj cíl, se kterým se potácí celý seriál a ani jednou z té cesty nesejde. Navíc herecké obsazení se opravdu vyvedlo, Nagase v hlavní roli exceluje. On většinou hraje spíše komediální postavy a v romantice nehrál ani nepamatuje, ale fakt mu jde i tenhle žánr. Dokázal mi, že se umí víc než je ksichtit, že umí zahrát opravdové city. Zbytek osazenstva je spíš v jeho stínu, ale i tak mu velmi slušně sekundují a rozhodně nedělají svému řemeslu hanbu. Asi nejsmutnější seriál sezóny se skvělým závěrem.

• 3.10.2017  16:14
    Šinja šokudó (TV seriál) (2009)

Já vlastně nemám moc ráda, když se příběhy točí kolem jídla. Nějak mě nebaví koukat na lidi, co vaří, vždyť nemám ráda ani pořady o vaření. Ale tohle je jiné. Je to vstřícné, hřejivé, přívětivé, prosté. A vlastně to ani není tak o vaření, jako o požitku z jídla. A taky jsou tam příběhy těch lidí, co se jdou najíst po půlnoci do jedné hospůdky v zapadlých uličkách, kde jim nenalijí rozhodně víc jak tři skleničky nenalijí. Je to příjemně poklidné a řekla bych, že nostalgické. Člověk na to musí mít náladu.

• 2.10.2017  08:50

Film je to velmi příjemně mezinárodní, ale bohužel se trápí mezi tím, jestli to bude krimi, nebo temné dobové drama a možná to někde funguje, tady mi to ovšem moc nesedlo. Herecké výkony nebyly nijak na pěst, co ale bylo, byla ta tmavá roztřesená kamera, kdy člověk při akčnější scénách ani pořádně neviděl, co se děje. Moc dlouhé, nerozhodné, s dobrý i špatnými scénami. Průměr 55 %.

• 1.10.2017  19:44
    Keurimineol maindeu (TV seriál) (2017)

Bohužel krimi, které nezaujalo. Scénář je tak slabý, že nechápu, jak se to mohlo stát, když to má docela slušnou předlohu. No očividně tady si s takovými tématy asi nikdo neuměl pohrát. A bohužel je i na hercích dost vidět, že už to prostě chtějí mít dohrané, vždyť se ani pořádně nesnaží, jen to odříkávají. Ale co je ještě horší, je špatné obsazení Moon Chae Won – ona se sem naprosto nehodí, hlasem, výrazem, ničím. Prostě jak mile byla na scéně, pokud mě seriál alespoň trochu zaujal, ona to uměla zaručeně zkazit. Slabá podívaná, nudná podívaná. Neříkám, že to občas nemělo třeba dobrou scénu, ale bylo jich tak pomálu, že už si ani nepamatuju, co se mi vlastně líbilo. Přehnané, na to, jak jsou všichni chytří, často i nelogické. Dokoukáno bez zájmu, kdyby všichni umřeli, ani to se mnou nehne, možná by se mi paradoxně líbilo. A vzhledem k tomu, že si divák nedokáže s celým týmem, natož s jeho šéfem a rodinou udělat pořádný vztah, tak dát hned ze začátku Reapera... to je opravdu scénáristická nerozvážnost prvního kalibru. Slabé, vlastně ani nemám komu bych seriál doporučila. Možná někomu, kdo má chuť na slabou kriminálku ze světa sériových zločinů?

• 28.9.2017  12:17
    Kahogo no Kahoko (TV seriál) (2017)

Jestli máte chuť na něco roztomilého, myslím, že Kahoko by tohle přání mohla splnit. Herečka Takahata Micuki zahrála naivní Kahoko tak skvěle, že okamžitě stoupla v mých očích. Výborně pojala naivitu a laskavost osoby tak chráněné rodinou, že nikdy nepoznala žádné příkoří, a tak když na ni konečně život začal doléhat, je z toho celá zmatená. Může to tedy vypadat, že Kahoko je jen jednou z dalších hloupých ženských postav, ale já bych se tomu označení bránila. Během celého seriálu můžeme vidět, jak Kahoko dospívá a jak se jí otevírají její vykulené oči. Navíc její chemie s Takeuči Rjómou je výborná. Velmi povedený odpočinkový seriál narážející na téma přílišné ochrany dětí ze strany rodičů, ve kterém zároveň kvete mladá láska a oba dva herci ji skvěle zobrazí. Seriál mi přišel velmi dobře napsaný i zahraný. A rozhodně budu sledovat Micuki i nadále. Pěkné, vřelé, naivní. Člověk má ze sledování dobrý pocit. A to v openingu s Kahočinýma šatama... geniální!

• 26.9.2017  17:59
    Nó ni sumaho ga umerareta (TV seriál) (2017)

Člověk by ani neřekl, že takový absurdní námět může být zábavný, ale Japonci zase prokázali, že už v tom chodit umí. Nic než odpočinkový seriál od toho neočekávejte, ani k tomu jinak nepřistupujte. Nic víc to vlastně ani není, ale přece jenom odpočinek a nenutnost u něčeho přemýšlet teď hledají všichni, takže je to vlastně seriál pro každého. Navíc přestože je to opravdu seriál, který nemá nějakou přidanou hodnotu, diváka neuráží a opravdu mu pomůže relaxovat, aniž by ho rozčílil, že si z něj snad dělají tvůrci legraci. Herecké obsazení je zajímavé, postavy většinou jednají s nadhledem, ale nejlepší ze všech je stejně Bubuka, i kdy Kišitani Goró jí šlape na paty, vypadalo to, že si to pekelně užíval.

• 25.9.2017  08:17
    Cheer Dance (2017)

Přijde mi, že by tomu mnohem víc slušel seriálový háv. Ze začátku jsem měla trochu nostalgický pocit, protože to bylo pocitově hodně podobné Tumblingu, Rookies nebo Gokusenu. Máme tu tým, který se snaží a chce něco dokázat. Máme tu učitelku, která pro ně dře a snaží se, aby holky něco dokázaly. Takže je to pěkné, holky se snaží, budují přátelství, rivalitu, schopnosti. Film nám je ukazuje v období tří let, a proto si myslím, že filmový formát na tohle moc nestačil. Určitě by to bylo zajímavější a určitě by člověku víc přirostly k srdci, kdyby si je člověk mohl užívat déle a prožívat s nimi více úskalí. A že pro to bylo prostoru! Ale je to pěkný film o cestě za sny s pěknýma sympaťačkama, kterým vévodí Hirose Suzu; ta holka je fakt kočka, umí se pohybovat a asi z ní nakonec něco bude. Pěkné 3*. A možná to bude zní, že mluvím proti sobě, ale nakonec mi přišlo, že mělo strašně dlouhou stopáž. V podstatě ukázali toho tolik, aby si člověk buď řekl, že to chce seriál, aby si to víc užil s holkama, nebo toho ukázala zase až moc na film, ve kterém je přece jen důležitější větší spád na konci.

• 23.9.2017  23:32
    Hello Harinezumi (TV seriál) (2017)

Každý díl je jiný, každý díl se zaměřuje na něco trochu jiného, přesto všechno je to seriál o lidech, jejich slabostech a bolístkách, podaný zábavným způsobem. Jeden díl může bavit víc, druhý míň, ale obsazení je slušné a jako oddechová záležitost je to výborné. Navíc epizodní výstupy různých herců jsou skvělé. Zatím jsem si nejvíc užila Aoi Jú a Kitamuru Džuna. Detektivního v tom moc není, je to spíš zaměřené na pobavení a lidské drama, což ovšem nevadí, protože účel to splňuje. Silné 3*.

• 22.9.2017  10:02
    Akira to Akira (TV seriál) (2017)

Jestliže vás nadchnul Hanzawa Naoki a spolu s ním i Šitamači rocket... a vlastně máte rádi díla Ikeida Džuna, tak tohle se vám také bude líbit. Je to jeho standardní práce z bankovního prostředí. S trochou osudovosti. S bublinovou ekonomikou. Se Saitóem a Mukaiem. Tohle je pro mě ovšem jeho nejslabší dílo. I tak to rozhodně není nic špatného. Jestliže máte dost romantiky a akčňáků, tady jsou dva borci, co se snaží být dobrými lidmi v prostředí, kde se točí miliony. Možná pro člověka, co ho zajímá ta doba nebo bankovní sektor, je to mnohem zajímavější než pro mě.

• 22.9.2017  08:12

Tak jsem se na to podívala znovu a musím konstatovat, že jsem si tentokrát mnohem více užila budování jejich vztahů. Ačkoliv tedy nevím proč, to, že se příběh odehrává v minulosti, jsem si uvědomila až tehdy, když Džun-nii protestoval se svými vysokoškolskými kamarády. Nějak mi to celou dobu nedocházelo. Ale to nic nemění na tom, že jako vztahovka je to velmi zajímavé, neboť to není obyčejný milostný mnohoúhelník, protože v něm dochází k vývoji a protože je v něm spousty ryzích pocitů. Bylo to fajn. I přestože nejsem žádný fanoušek jazzu, já raději swing, ale nakonec jsem asi tuhle nepořádnou hudbu pochopila – naplno k nim patřila. Jediné, co se mi nelíbilo, byla animace a celkový vzhled postav. Ale to nebylo nic, kvůli čemu bych musela přestávat se sledováním. Hodnocení nechávám na 3*, ale jsou to velmi silné 3*.

• 22.9.2017  08:05
    ReLIFE (2017)

Anime mě zaujalo, hezky to utíkalo, kdežto hraný film se táhnul jako smrad a nedokázal natolik zaujmout, abych mu věnovala pořádnou pozornost. Asi půl hodinu před koncem jsem se už modlila, aby to skončilo, protože mě to absolutně nebavilo. Nápad dobrý, ale zřejmě to ztroskotalo na špatném scénáři. Proto i těžko říct, zda byli herci a herečky dobře vybráni, protože prostě asi nedostali moc příležitostí, aby něco zahráli pořádně. Jejich výkon byl vskutku průměrný. Škoda, těšila jsem se, ale nakonec z toho bylo jen takové „nah“. I přes neuspokojivý konec je podle mě anime lepší, protože má spád a chemii.

• 18.9.2017  22:06
    To (TV film) (1990)

Sem tam to i mělo atmosféru. Ale bylo to moc dlouhý a i přesto mám pocit, že se neřeklo všechno, že se spousta vysvětlování prostře přeskočila. Dost mi to občas nesedělo. Nakonec mi nejsmutnější asi přijde to, že děti hrály líp jako dospělí... a konec mi přišel jako zklamání.

• 17.9.2017  16:35

Žádný zloduch tu vysloveně není, ale každý má své starosti a bolístky. Film s nimi velmi něžně nakládá a divákovi jen tak ukazuje výňatek ze života lidí, kteří se ne ve všem mohou identifikovat jako normální podle společenských norem. Milé, pěkné výkony, lidské. To ke spokojenosti bohatě stačilo. Titulky.

• 14.9.2017  15:07

Zase jedna standardní romantika ze střední se standardními výkony, která je ozvláštněna ztrátou paměti hrdinky. Film se mi ovšem líbil více jak seriál, měl živější pozadí a lepší konec, i když zase nic bombastickýho. Konečně jsem se alespoň dočkala Jamazakiho jako obyčejného středoškoláka, žádného kůl borečka, kterýho všechny chtějí. Na jednoho zhlédnutí tak akorát.

• 14.9.2017  15:00
    Museum (2016)

Policie stojí před sériovým vrahem, co své oběti vraždí bizarním způsobem. Už to samo o sobě mě dost lákalo, navíc v tom hraje hlavní roli Oguri Šun, tak jsem si říkala, že to bude paráda. Navíc ukázky slibovaly napětí, tajemno a zajímavou atmosféru. Nakonec film hodně ztroskotal na nevyváženosti. Jako by to vždycky šlo nahoru; dobrý, dobrý, ale pak zničehonic to přešlo do „nah“ a zábavnost, zajímavost zprudka klesla. Ogurín se tu hezky všude možně vyválel, krev z něj tekla, jak se dalo, žáby jsou taky dobrý, mrtvoly vskutku bizarní, ale v podstatě kromě deště si z toho moc neodnáším. Nakonec z toho byla jen deštivá průměrná krimi.

• 6.9.2017  11:38

Opět rakový průměrný snímek ze středoškolního prostředí, kde je hodně lásky, přátelství a vůbec. Utíká to rychle, nijak velké překážky tam nejsou. Ale zápletka je slabá a celkově i vykreslení charakterů nic moc. Ovšem co chcete od středoškolské romance. Prostě takové to milé podívání jednou a dost, nic to ve vás nezanechá. Nikdo se tu nepředvede, ale jestli máte pro tenhle žánr slabost, tak jen do toho, navíc ty pusy tady nejsou tak hrozně mrtvolný, jako to tak bývá.

• 4.9.2017  22:49

Pohádky mám ráda. Ale tohle asi pohádka nebyla. Už od začátku jsme měla spíše otázky k ději, k tomu, co se dělo, než abych si film užívala. Film mě bohužel vůbec nezasáhl, písně mě nechaly nepolíbené (a to mám muzikály snad raději než pohádky), občas byly zdlouhavé, což ostatně byl celý film. Vůbec to neutíkalo, v polovině jsem to musela stopnout, abych se na chvíli prošla internet a odpočinula si od toho. Film prostě vůbec nefungoval. Jak se v něm vůbec řešil čas? Koukala jsem na to s chlapem a to z toho byl otrávenější než já. Samé připomínky k tomu a tamtomu a přitom je dost nenáročným divákem. SPOILER Například Gastonův pád... ta byla tak o ničem, že ho klidně mohli nechat zakopnout a mělo by to stejný efekt. Pro mě dost nepovedené. Slabší 2*.

• 29.8.2017  13:13
    Scoop! (2016)

Námět je zajímavý, vztahy se hezky vyvíjejí, je fakt, že Šizuku má nakonec každý rád, i když je to tak trochu vůl. Ale každý potřebuje svého vola. Někdo víc, někdo míň. Třeba Nobi, začátečnice u časopisu, který vydává hlavně sólokapry, ta ho potřebuje, aby se z ní stal další „vůl“. Ačkoliv je to solidně zahráno, tak tomu chyběla jiskra, i když se cvakalo o sto péro. Nedokázalo mě to vtáhnout do děje. Nakonec je to asi o tom, že ne po každém z nás musí nutně zůstat něco velkého. Možná si za život jednou štěkneme, ale to je tak vše. A není kvůli tomu nutné brečet, třeba díky nám někdo jiný štěkne dvakrát... Pro mě rozporuplný film, který začne nabírat na obrátkách od chvíle, kdy chtějí vyfotit, jak dnes vypadá vrah čtyř školaček. Což je pozdě, protože to je až za dvěma třetinami filmu.

• 28.8.2017  23:02

Chyběli tam Nacisti.

• 17.8.2017  15:26

Zenigata je prostě (navíc v podání Suzuki Rjóheie) prostě sympaťák, taková ta neumořitelná duše zákona a spravedlnosti. Takové klasické detektivní vyprávění a jednom detektivovi, co to dělá trochu jinak, ale to neznamená, že by byl něčím výjimečný (leda svou vytrvalostí a lehkou tupostí, ačkoliv bychom ji klidně mohli nazvat i přímočarost). Fajn krátký seriál, předchozí čtyři díly se mi ale líbily o něco více – to bude dělat ten jiný parťák; přece jen Miura Takahiro je lepší herec než Maeda Acuko, která mi tu moc nesedla.

• 16.8.2017  22:11

Určitě to bylo zajímavé. A do 17. dílu, kusu 18. to bylo takové ouki douki, ale prostě ty dva poslední tomu trochu ubraly. Samozřejmě pro romantické duše to bylo krásný, ale pro tragické duše to tomu ubralo tu tragičnost. I když samozřejmě záleží na tom, jak si to kdo přebere. Ale nakonec jsem i za ty dva poslední díly ráda, protože jsem si mohla „doužít“ záporáka. Nebyl to záporák všeuměl, co je tisíc kroků před všemi ostatními, byl víc lidštější a jeho motiv ke všemu, co spáchal, se pak krásně vyjevil. To musím na sérii ocenit. V podstatě i další charaktery (Sun Woo, Min Young, starší bratr) byly velmi dobře vykresleny, nebo spíš chytře napsány. Kamarád byl spíš jen taková ta milá podržtaška, co by se pro Sun Wooa roztrhala, ale i ona měla kupodivu něco do sebe. I postavičky, co občas vyskočily (především jsou myšleni kolegové z práce), byly vlastně fajn působily věrohodně. Vlastně je to celé takové pěkné, příběh je docela ok, rozuzlení pro někoho přijatelné, pro někoho na pěst, pro mě přetažené, ale nějak jsem si nedokázala k hlavnímu hrdinovi nalézt cestu, ani k hrdince. Nikdo mi z nich nevadil, ale nefandila jsem jim. Nevznikla mezi námi žádná chemie. Tak jsem tak koukala, mohla to obdivovat spíše z „technického“ hlediska, ale srdce to nezasáhlo. Což je škoda, protože určitě byla místa, kde by se dalo ronit slzy. A hodnocení bylo také problém. Na tři to není, na čtyři také ne... tak jsem kvůli Tomovi jedna hodila hodnocení vyšší, protože na něj nakonec sázel. :-) Ale objektivně si myslím, že je to spíš na takových 75 %.

• 13.8.2017  23:40

Po hodině člověk začíná tušit, jak to vlastně asi je, i když může mít pochyby (což je fajn) – stačí, když už pár filmů s podobnou tématikou viděl. Přesto je to solidně natočené, herecké výkony jsou dobré, některé scény jsou opravdu dobré, ale jako celek to bylo až příliš dlouhé a nevtáhlo mě to natolik, abych na tu dlouhou stopáž zapomněla. Velmi silné 3*.

• 11.8.2017  08:49
    Ueno Džuri no icucu no kaban (TV seriál) (2009)

1) Dívka s pouzdrem od kytary byla fajn, docela i zábavná podívaná za 3*. 2) Naděje byla nejlepší, scéna ve výtahu byla boží a já se těšila na další díly, protože zatím šla kvalita nahoru (3,5*), jenomže opak byl pravdou. Druhý díl byl vrchol série a pak už nic lepšího nepřišlo. 3) Sousedka Akira taky nebyla špatná, taková ta klasika ze života o rozhodnutí, které by člověk měl udělat, a tady zrovna přišlo to popostrčení za dejme tomu skoro 3*. 4) Jenomže pak mě srazila povídka Na cestě, kterou jsem pro její kameru málem neustála. Ueno Džuri je roztomilá a všechno, ale ta kamera mi to prostě znechutila (1,5*). A pak 5) kdy Ueno chtěla vařit, dokonce tu máme motiv z Na Hromnice o den více, ale je to takové celé zkratkovité (taky dát takový nápad do 25 minut ok, ale asi by to chtělo trochu jiné zpracování) a moc naivní. Tenhle příběh je pro mě tak za 2,5*. Když si udělám aritmetický průměr, vyjde mi 2,7* na celé dílo, takže v podstatě 3* s odřenýma ušima. Titulky.

• 8.8.2017  16:15

Takový naivní blábol, který mě nebavil. Asi se mělo dojímat už od začátku, ale mě to akorát nudilo. Dvě tragické postavičky, se kterými jsme se asi měli sžít, ale mě se jejich osud jaksi nedotkl. Ok, přiznávám, že to z dětství odsouzence bylo dojemné, tak byla tam děcka, čili je celkově snadnější dojmout krutým osudem než u dospělých, ale to prostě nedělá kvalitní film. Ne pro mě. Podle ohlasů vidím, že si nemálo diváků vyplakalo pravé či levé oko, ale pro mě to byl jen kýč a to nelahodně provedený. Na takové dobré hodnocený jsem čekala super doják, dokonce i kapesníčky jsem si připravila a ono nic.

• 6.8.2017  18:39
    Joahaejo (2016)

Pěkný průměrný film složený z několika příběhů, které se nakonec jakž takž protnou. Rozhodně to v rámci povídkových i romantických filmů není nic, co by člověk vypíchl, protože je to něčím zajímavé či obzvláštněné, ale je to taková fajn oddychovka, takže na to nedělní odpoledne se hodila. Film pro nenáročné s pár scénama, které jsem vůbec vidět nechtěla a s pár scénama, které byly milé.

• 6.8.2017  11:48

Jaguči nezklamal. Bylo to přesně, co jsem očekávala – jemná komedie z nějakého reálného prostředí podaná lehce s nadsázkou, ale taková lidská, že člověk dokoukal, měl příjemný pocit a byl spokojený. Je to příběh mnoha lidí, kteří se podílejí na letové správě a obsluhy pasažérů, vyskytuje se tu hodně velkých jmen, i když mají třeba jen štěk, tak je to hrozně fajn. Navíc tady letadlové drama bylo podáno tak nějak bez zbytečných vytáček a bez všech těch situací, kdy životy visí na vlásku a stejně to bavilo, ne-li víc. Jsem spokojená. Kdyby měl někdo chuť na milou komedii, tak ať určitě neváhá sáhnout sem.

• 31.7.2017  19:19
    Song to Song (2017)

Vždycky jsem si myslela, že mám vcelku ráda artový filmy. Ale buď jsem se mýlila, nebo tohle není artový film, ale jen pytel sraček.

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59