Zíza

Odhalený pózer

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62
    • 17.8.2018  18:37

Nakonec je film opravdu kouzelným dobrodružstvím, kde sice nedochází k velkým magickým střetům, ale pozitivních pocitů to má na rozdávání. Jestliže jste romantická duše, tohle je snímek pro vás, protože když už nic jiného, je to film o velké lásce. Recenze. Titulky.

• 9.8.2018  12:35
    Wannueng Jaa Pben Superstar (TV seriál) (2015)

Možná trochu zdlouhavé a thajsky jiné, přesto mě to docela bavilo. Protože vztah mezi hlavními představiteli stál za to. Velmi pěkným způsobem se vyhnulo (až na pár mini výjimek) takovým těm nedorozuměním, kdy si jeden o druhém něco myslí, je naštvaný a nikdo z nich to neřeší, naopak musí sestoupit deus ex machina, aby vše vysvětlila a vedla na pravou míru. Oba dva dost jasně vyžadují odpovědi. Jak se s nimi spokojí, jak s nimi naloží, to je věc druhá. Každopádně byla to sranda. Holčina je držkatá, není dokonalá, ani taková ta milá podržtaška, co si nechá všechno líbit. Ujetá, hodná, ale velmi naivní hrdinka, co mě bavila a občas jsem se v ní viděla – v podstatě dělala stejné bláznoviny, jako občas dělám já. Hrdina byl také fajn, sympaťák, co se umí usmát a používat mozek. Měli spolu spoustu fajn momentů a jejich vztah působil poměrně reálně. To samé se dá říct i o postavách, které stály na druhé koleji a byly ústřední dvojicí odmítnuti. Tohle byla ta moc fajn část. Pak je tu také ta část, kde se výská, honí se to do extrému a jsou chvíle, kde si člověk jen ťuká na čelo. Navíc tu byli chytře odklizeni rodiče hlavní hrdinky do Anglie, takže s nimi scénáristé nemuseli téměř vůbec počítat do děje. :-D Pěkná romantická komedie. Jako drama už slabší, ale pořád dobře koukatelné. Věc, u které nemusíte namáhat mozkové buňky, naopak se u toho můžete culit a nechat se těma držkama bavit.

• 4.8.2018  11:08
    Leh Ratree (TV seriál) (2015)

Moje guilty pleasure, a proto jsem se do toho pustila. Tohle je seriál, který mi nejde do hlavy. Vztahy mezi dvěma páry skvělé, rodinné vztahy také velmi dobře ukázané, tohle bylo prostě na jedničku, ale ten zbytek? Nejprve jsem si myslela, že telenovelu rozdýchám, ale očividně ne. Zbraně, únosy, pokusy o znásilnění, soudy, špiclování, zlatokopka bez dělohy, ... Prostě toho je tak moc, že mě to nebavilo, protože jsem se chtěla spíš soustředit na výboj vztahů mezi postavami a ne na prapodivné zvraty a vyhrocené situace. Vztahově ok, to všechno dává smysl, ale zbytek je na pěst. I ti sluhové a celé to řvaní kolem všeho. Nemluvě o otravné hudbě – tady hudba až stahovala seriál dolů, protože se neustále opakovaly asi tři motivy a v podstatě jeden střídal druhý, takže se to po chvíli nedalo poslouchat. Pokud vám nevadí telenovelní formát, tak směle do toho.

• 1.8.2018  13:54
    Tur Keu Prom Likit (TV seriál) (2017)

To, co jsem si dala již dvakrát, mě oslovilo i potřetí. Po tchajvanském a korejském zpracování též látky přichází Thajci a obdobně jako u Full Housu pojali celý příběh o něco realističtěji. I když jak moc reálné může být, že si dva omámení lidé, kteří se absolutně neznají, vrznout a ještě se jim to povede tak dobře, že z toho vznikne někdo třetí? Musím ovšem uznat, že zdejší hlavní hrdina nebyl takový psí čumák, byl pozornější, hodnější, celkově tady nebyla jediná „svině“, když to tak řeknu. Ale to vůbec neubíralo na dramatičnosti, obzvlášť ve chvílích, kdy k tomu hrála hudba, která by klidně padla na pozadí u scény, kdy nějaký fantasy hrdina jde vymlátit nepřátele. Upřímně herecké výkony nebyly špičkové, ale celkový dojem to nijak zvlášť nekazilo. V podstatě mě to bavilo jako předchozí verze. Kdybych je měla srovnat, tak tchajvanská je nejvíc komediální, korejská nejvíc melodramatická a thajská taková nejvíc přirozená. A všichni jsou tam o něco hodnější, milejší a vlastně je to docela odpočinkové podívání. Kromě tedy té části s ALS, to bylo už trošku přes, ale chápu, že to potřebovali, aby mohli postupovat stejně jako v předchozích verzích. Dobré 3*.

• 30.7.2018  09:48

Hana jori dango je moje srdcovka. Jeden z prvních japonských hraných seriálů, které jsem viděla a kde jsem si zamilovala spoustu věcí. Tohle dílo je v podstatě pocta fanouškům původní série. Nehraje si to na nic originálního, v podstatě to křičí, hele, já nechci být víc než Hana jori dango, pojďme si spolu zavzpomínat na staré dobré časy... Umírala jsem z malých rolí původních herců, jak malá holka jsem z nich byla nadšená. Nemluvě o tom, že se seriál drží nějakých zajetých kolejí a jak poznamenal sám Nišikidó Sódžiro: „Historie se opakuje.“, tak to zjemnilo a zakomponovalo to, co frčí v žánru šódžo nyní (především co se chování hlavního hrdiny týče). Bez mučení se přiznávám, že jsem si tohle užila jako fanynka předchozího díla. Kdybych ho neznala, asi bych tak „nevýskala“. Navíc chemie mezi hlavními postavami i tady byla velmi dobrá. Je to příjemný seriál, pro mě velmi okořeněný sentimentem. Jak na to asi kouká někdo, kdo nezná předlohu?

• 25.7.2018  17:39
    Bimileui seob (TV seriál) (2017)

Jsem opravdu velmi mile překvapena. Dokonce to dopadlo i podle mého ideálně (a tak jak jsem od začátku chtěla, tím myslím postavu Lee Chang Joona). Konečně korejský seriál, který vše nevyřeší někdy kolem 13. dílu a pak se jen plácá. Všechno mělo svůj čas, scénáristicky práce s rozložením příběhu a celkového tempa vyprávění byla velmi dobře odvedena. Nemluvě o postavách – tolik rozmanitých postav, všechny ukočírované a stále se chovaly rozmanitě. Nic nebylo černobílé, všichni měli od začátku stanovenou morálku a cíle a těch se opravdu drželi. Nikdo nikam nepřebíhal. Opravdu z hlediska scénáře to bylo něco opravdu velmi dobrého, vysoce nadprůměrného. Herecké obsazení za mě bez námitek. Podle dobrého scénáře se očividně i dobře hraje a všichni věděli, jak na to. Co měli, zahráli, pochvalu si zaslouží všichni. Moc se mi líbilo, že celou dobu sledujeme jeden příběh, dochází k normální vyšetřování, hlavní postava není sólista a ví, že nemůže všechno zvládnout sám, obzvlášť když se problémy rozrostou. Chování postav dávalo smysl, zvraty v příběhu nevypadaly nastrčené jen kvůli tomu, aby se příběh měl kam dál posouvat. Jeden z nejpřirozenějších korejských seriálů, který jsem viděla. Velmi silné 4*. Třeba si to ještě rozmyslím a půjdu na pět. :-)

• 24.7.2018  11:30
    Signal (TV seriál) (2018)

Kratší než korejská verze, takže nedocházelo ke zbytečně dlouhým a často opakovaným flashbackům. Příběh je téměř totožný, takže na něm se nic zkazit nedalo. Hudba je na japonské poměry poměrně kvalitní – minimálně co se kriminálek/thrillerů týče. Herecké obsazení je vybrané velmi dobře, postavy se podobají svým předobrazů, zároveň jsou stále, alespoň v maličkostech sví, takže se na to dobře kouká. Prostě vybrali hereckou klasu. Hlavně Kitamura Kazuki předvedl, že v něm opravdu hodně je. Sakaguči stále roste a tohle mu očividně dost prospělo. Upřímně největší pochybnosti jsme měla u Kičise Mičiko, ale hlavně ke konci mě přesvědčila, že všechny mé pochybnosti byly liché. Co vám budu vykládat. Fajn příběh, slušné obsazení, hudba neunudí. Jistě, Korejci jsou víc wau efekt, ale mně se to líbilo oboje přibližně stejně. Velmi silné 3*. Titulky.

• 12.7.2018  20:01
    Set It Up (2018)

Vlastně o den později jsem úplně zapomněla, že jsem ten film viděla, kdybych se nemrkla na CSFD, tak bych si nevzpomněla. Což asi ve zkratce říká, jaký ten film je. Ničím nevybočující, nenutící o něčem hlouběji přemýšlet, nikdo nepředvede nijaký zvláštní herecký výkon. Je to prostě jen romantická komedie na jedno použití. A není špatná, jen prostě... velmi průměrná.

• 24.6.2018  12:34

Už na začátku mě nadchlo, že hlavní hrdinka není taková ta typická šódžo hrdinka, která je neschopná, nemá pořádně cíle (ty většinou nastaví až podle svého vyvoleného...), ale naopak – Čijomi má svůj sen stát se profesionální tanečnicí, do toho ještě po večerech píše povídky. Konečně je hrdinka člověk, co má i svůj život, nemá jen svůj objekt lásky. Navíc ji ztvárnila roztomilá Jamamoto Maika, takže si nemůžu stěžovat. Její objekt lásky také nebyl špatný – měl své cíle, strasti z minulosti. A hrál ho Nakagawa Taiši, takže bylo na co koukat. Je to typický odpočinkový seriál, který maximálně překvapí tím, že se hlavní hrdinka zmenší do výšky panenky barbie a také tím, že tu hlavní hrdinové nijak nejančí z takových těch přirozených věcí, jako je například polibek. Středoškolská milá romantika, se slabšími i silnějšími momenty, v celkovém hodnocení splní, co slíbí – neunudí k smrti, pobaví, neutluče vás hluchými šódžo stereotypy. Konec je sice trochu uspěchaný, ale když fandíte ústředí dvojce, tak vlastně můžete být na výsost spokojení. Slabší 4*.

• 23.6.2018  22:08

Není to špatný, ale... ke konci už mě to moc nebavilo, těšila jsem se na konec, přesto tím nechci říct, že je to špatný film. Asi nebyl den na pomalý snímek, který se musí prožívat (i když je fakt, že hned na to jsem si pustila japonskou verzi a tak moc jsem konec nechtěla). Bohužel jsem kvůli/díky tomu zjistila, že Ye-jin Son není zase tak úžasná herečka. Tak nějak hrála úplně stejně v Something in the Rain i v Alone in Love (hlavně hlasově a to mi zůstalo v hlavě, takže mi přišlo, že když mluvila s prckem tady, bylo to úplně stejným tónem, jako když mluvila se svým partnerem v Something in the Rain, měla úplně stejný hlasový projev pro oba dva). Za srdce mě to chytlo jen na začátku, ale to hlavně díky Ji-sub Soovi, protože tu lásku uměl dobře zahrát, ale pak... nevím, nějak mě uchvátil ten první dojem, ale pak to odeznělo. Klučina malý nehrál špatně, ale v rámci dětských rolích nijak zvlášť nevynikne. Obdobně zahrály i jiné děti. No a ten konec... neuchvátilo mě to. Když bych to měla shrnout - chyběla tomu jemnost. Přesto si myslím, že to není film na odpis. Pokud chcete něco, kde se zase tolik nekřičí, kde jde vlastně o jednu milou rodinu a fandíte Ji-sub Soovi, rozhodně do toho běžte. Neprohloupíte. Palec nahoru za cameo Hyo-jin Kong. S odstupem a s rozvahou hodnocení sníženo na 3*.

• 11.6.2018  23:35
    Innocent Days (TV seriál) (2018)

Temné, dobře zahrané i ozvučené, tajemné, ale bohužel mě to absolutně nezasáhlo a vlastně mě to nijak zvlášť nebavilo. Objektivně je to dobrý seriál, těžký, nic odpočinkového, subjektivně je to zívačka bez špetky adrenalinu. 53 %.

• 8.6.2018  07:43

Film se mi líbil o kapánek víc než seriál. Asi proto že mi chování postav díky tomu, že byly z masa a kostí, přišlo ještě o něco absurdnější, a proto jsem se dokázala mnohem lépe a snadněji naladit na vlnu totálního zmagoření. Absurdní podívaná, ksichtění, neksichtění, pitoreskní postavičky a jedna velká středoškolská slavnost. Hlavně pro lidi, kteří zvládají absurdní a do extrému vyhnaný humor. Řekla bych, že takové filmy jsou hůř stravitelné pro klasického diváka zvyklého na „jemné“ komedie.

• 8.6.2018  07:35

Je to taková jednoduchá jednohubka, která ovšem neurazí. Ze začátku je vlastně poměrně svižná a hezky to všechno ubíhá, jen ke konci to začne drhnout a její „týdny jsem nemluvila s XY“ mi přišlo přehnané, hlavně v kontextu toho, že střední taky jednou končí... Pokud máte chuť na romantickou komedii, kde není přehršle drama, ale naopak to z velké části docela rychle ubíhá, tohle by nemusela být špatná volba. Průměr.

• 5.6.2018  08:33
    Miss Sherlock (TV seriál) (2018)

Nevybočuje. Nenadchne. Obsazení je sice pěkné, ale tím to tak nějak končí. Nezaujalo, nevtáhlo a případy mě nebavily. Škoda, na ženského Sherlocka jsem se těšila. Průměrné, nenáročné. Od sledování neodrazuji, ale nečekejte od toho zázraky.

• 4.6.2018  22:30
    Jane the Virgin (TV seriál) (2014)

Oddechovka. Bere si to na paškál telenovely – brutální zvraty, nesmyslné zápletky, klaďasové i záporáci – všechno to tam je, jen se to nebere vážně, a tak to působí až milým dojmem a dokáže to zaujmout, pobavit. Navíc tam hraje spousta sympaťáků, takže určitě má smysl se s nimi seznámit a nechat se pobavit.

• 1.6.2018  08:38
    Hapimari ~ Happy Marriage!? (TV seriál) (2016)

Má to mou oblíbenou premisu, ale tak nějak jsem zjistila, že i když to umí být roztomilé a ti dva mají mezi sebou moc příjemný vztah a seriál se dokonce ani nebojí sexu, tak to zase tak moc dobré není. Nějaká ta romantika tam je, napětí, rodinné drama, ale je to všechno ta prázdně podané, dokonce i herecké výkony, že sice možná na to je ok koukat, když chcete čistou hlavu a nechcete něco, co vás nadchne, abyste náhodou nekoukali celou noc, ale jinak je to spíše podprůměrné dílo. Do toho ten na hlavu postavený konec, který přišel odnikud... Dokoukala jsem to s hořkou pachutí v ústech. Jednou a dost, vzpomínat na to nebudu.

• 26.5.2018  11:33
    Bab jal sajuneun yeppeun nuna (TV seriál) (2018)

Seriál mě hned ze začátku chytl, protože konečně to vypadalo na skutečný pár, nic vybájeného a extravagantního. Konečně pár, který si užíval přítomnost toho druhého, aniž by bylo nutné chodit na pouť, kupovat oblečení do páru, … Jejich randění prostě bylo přirozené, dokonce i vývoj jejich vztahu. Byli spolu tak roztomilí, že jsem z nich měla dobrou náladu. Bohužel pak se to všechno hroutit a místo blahodárného deště přišlo ničivé slunce. Kolem desátého dílu mě to fakt přestalo bavit a najednou jsem si říkala, kam šlo to jejich racionální uvažování. Ke konci jsem to už nějak doklepala a nejsem zklamaná, v podstatě to je velmi poeticky natočený seriál, který je bohužel zasazen do standardního vypravěčského rámce. Líbí se mi, že to bylo dospělé – sexu se nevyhýbali, bavili se spolu (alespoň na začátku) o svých problémech, probírali spolu spoustu věcí, do toho se prolínal vliv z práce, skrze který bylo kritizováno současné nastavení korejské společnosti (sexuální obtěžování). Velmi dobře zahrané, skvělá hudba, zajímavé charaktery (ač mi některé byly otravné, chápala jsem, jak fungují a proč takoví jsou, dalo by se říct, že to byla taková výkladní skříň všech možných lidí, které lze v Korey potkat). Skvělý začátek, ale ke konci to drhlo. V podstatě končíme začátkem – v dešti. Slabší 4*.

• 22.5.2018  21:21
    Good Morning Call (TV seriál) (2016)

Taková soft verze Itazura na kiss. Až na to, že tady ti dva spolu občas i mluví. Plné šódžo klišé. Ale na zabavení dobré. V rámci žánru určitě nadprůměr. V rámci seriálů obecně průměr. Slabší 4*.

• 15.5.2018  21:29
    Asa ga kita (TV seriál) (2015)

Veselé, neuvěřitelně dobře obsazené, dokonce i ta část v dětství se mi líbila (a to ji většinou na asadorách shledávám jako nejslabší, ale tady to bylo fajn, Suzuki Rio je neuvěřitelně roztomilá). Pokaždé jsem si nechala zahrát opening, protože ten mi k celému příběhu také velmi seděl. Nedivím se, že se to v Japonsku tak líbilo, protože oni fakt dokáží vlézt pod kůži a když si chcete prohřát ráno, tak není nad to si tyhle truhlíky pustit, protože Asa fakt jela. Člověk prostě v životě potřebuje inspiraci, potřebuje tahouna, který ho dobije. Tohle Asa uměla. Moc pěkné.

• 9.5.2018  15:15

Hezky to odsýpalo, člověk do toho na začátku spadne a nechá se unášet, kam ho příběh zavede. Přiznávám, že pro mě asi nejlepší film z celého toho pochybného Marvel universa. Tak jsem zvědavá, co nás čeká za rok. Člověk o tom může přemýšlet a s kamarády spřádat divoké teorie (bez internetu, bez znalosti předlohy, aby si to víc užil). Smutné scény, vtipné, dravé, citově vyděračské, umělé, přirozené, trapné, uber kchůl, ... má to všechno. V kině se na to fakt dobře kouká.

• 3.5.2018  20:10
    Aozora Yell (2016)

Generická středoškolská podívaná, kde jsou studenti ještě takoví naivní, dají se opít sladkýma řečma a jsou plni nadějí (to přejde, broučci, jen co začnete hledat práci, veškerá naděje z vás vyprchá!). Velké pozitivum je obsazení - fakt hvězdy roku 2016/2017. Jinak je to takové v žánru průměrné, ničím nevybočující, lehce zdlouhavé. Slabší 3*.

• 29.4.2018  08:27

Takové filmy mám moc ráda. Spousta příběhů, které se prolínají, ovlivňují, aniž by se třeba aktéři, „vlastníci osudu“ znali. Tohle je taková ta příjemná oddychovka, která po vás nic nechce. Jen vám říká: „Usaďte se, nechte se unášet a občas třeba i dojmout.“ Herecké obsazení nebylo špatné a opravdu se dobře kouká na každou část. Nišida skvěle zahrál, co měl, vlastně nikdo nevybočoval, naopak. I na tu chvilku, na kterou tu byla, jsem si zase užila skvělou Suzuki Rio; ta holčina to prostě umí (i v Asa ga kita byla úžasná, tam jí možná nešlo tolik brečení, ale tady ho dala úžasně, až srdce zaplesalo). Prostě doporučuju jako nenáročný film, co dokáže zahřát.

• 23.4.2018  14:33
    Nemureru mori (TV seriál) (1998)

Strašně dlouho se to táhlo, i když bylo od poloviny jasné, kdo to byl, protože prostě nikdo jiný už nezbýval. Všichni měli své psychické jizvy a my diváci na to koukali a občas s nimi trpěli. Ano, je to rozhodně zajímavý námět, ale i na to, že Japonci obvykle natáčejí kratší seriály než Korejci, tak to mělo dílů až moc, o dva méně a hned by to bylo lepší. V podstatě to celé byla tragédie. Nijak zvlášť špatná, ale ani žádná zázrak. Nozawa uměl líp.

• 17.4.2018  22:47
    Koi wa ameagari no jó ni (TV seriál) (2018)

Taková něžná podívaná, která má tu lehce typickou šódžo animaci – spousta bublinek a třpytek, ale pozadí je nevýrazné a častokrát statické. Tady to vlastně ani nijak nevadí, protože jde především o déšť, hledání sama sebe na pozadí pro mnohé velmi zvláštní a nesourodé lásky. Každý díl utíká rychle, takže tyhle malinu člověk zhltne, ani neví jak a bohužel se může dostavit pocit, že se vlastně nic nedozvěděl. Přesto je to taková ta milá věc, co netlačí na pilu, hrdinka je svá a nenechá si to vzít, za což musím dát palec nahoru. Je to naprosto lidská podívaná a drama bych za tím nehledala. Pěkné a těším se hrané zpracování, protože tohle by v něm mohlo vypadat hodně dobře.

• 17.4.2018  21:52
    B: The Beginning (TV seriál) (2018)

Zbytečně překombinované, možná až zbytečně tvářící se složitě u triviálností, což bývá neduh mnoha podobných japonských seriálů. V podstatě to z jejich řady nijak nevybočuje: animací, hudbou, ani příběhem. Je to vlastně taková průměrná podívaná, ale pokud nejste zvyklí na krimi, asi vám to dá zase něco nového. 50 %.

• 12.4.2018  10:32

Greeeen a jejich Kiseki je moc fajn, dozvědět se něco o jejich vzniku bylo také moc fajn. Suda je prostě herec, který zřejmě umí, tak jen doufám, že v záplavě projektů, které dělá, se nepřepálí. Příjemný snímek s biografickými prvky, ale vzhledem k textu písně to bylo takové moc chladné – bylo to moc skutečné, chybělo mi tam to nadšení a verva, o které se zpívá, kterou mám spojenou s písní. Ale jestliže chcete poměrně uhlazený snímek, žádné přehrávání a velká gesta, tak tohle je určitě ono. Lehký spoiler! Díky tomuhle filmu jsem se vlastně dozvěděla, že skupina Greeeen přes svou popularitu je vlastně neznámá, nikdo neví, jak členové vypadají, protože jsou to všichni zubaři. Kchůl. Silné 3*.

• 10.4.2018  20:26

Jako v japonské verzi - krásné obrazy všechny čtyř období, ale jak píše Jirka, tahle verze je více zaměřená na příběh. Japonský film je o náznacích, co se asi tak mohlo hlavní postavě přihodit, je spíše zaměřený na jídlo, přírodu, souznění, klid v duši. Je málomluvný. Na druhou stranu korejský film má toho hodně na srdci, nemá tolik klidu. Jestli vám jde o příběh, který je jasný, sáhněte po tomhle, jestli jste spíš na vaření, klid, silnější pouto s přírodou, tak sáhněte po japonské verzi. Ucházející slice of life, takže pro někoho to může být pekelná nuda – bacha na to. :-) 60 %.

• 8.4.2018  10:11

Rozhodně se mi to líbilo víc jak seriál z roku 2012, kde silnými slovy mávají macha. Hezky stylované, schůdné, zábavné a poměrně dobře obsazené. Bohužel na to jde také vidět nešvar toho, že je to film a předloha je dlouhá – řekla bych, že spousta věcí je vypuštěná a občas něco nedává úplně smysl a troufám si věřit, že v manze to všechno smysl má. Film je dělaný tak, že bude následovat další díl, zda to tak opravdu bude, je asi zatím ve hvězdách, ale určitě bych se mu nebránila. Efekty se mi i přes svou jednoduchost (v porovnání s USA blockbustery) líbily a po Jamazakiho グレートだぜ (guréto da ze) ho chci tak za patnáct let vidět v novém zfilmování GTO v roli Onizuki. :-D Pro fanoušky fajn, pro někoho, kdo to nezná, trošku zmatené, postav je dost, ale dostane se nám poměrně dobré představení (ne všech tedy). Vyzdvihuji Makkenjúa, ten si mi zdá z nové generace mladých herců asi nejlepší – proměňuje se s každým filmem jako chameleon. Slabší 4*.

• 7.4.2018  21:54

Na Jagučiho až moc vážné, ale v podstatě sále tak trochu postavené na hlavu. Přiznávám, že jsem během sledování zažívala muka, protože jsem nedokázala vystát tu jejich rodinu – rozhodnutí, která dělala, byla prostě strašná (nejde ani ta o ignoranství během začátku výpadku proudu, jako spíš to, co se dělo posléze). Do toho se tam objevovala spousta nelogických věcí. Pokud se nad tohle dokážete povznést, mohli byste si film užít. Rozhodně se na to pak snáze kouká. Nápad zajímavý, pro mou hlavu špatně provedený. Ale určitě je zajímavé se na to podívat a sám se zamyslet nad tím, co by člověk v takové chvíli dělal. Film rozhodně umí rozproudit debatu.

• 7.4.2018  21:44

Poměrně nezáživný film o tom, kterak Zemi chtěli dobýt mimozemšťané. Přesto nelze čekat nějakou mimozemskou technologii. V podstatě mi to jen přijde jako satyra na současnou japonskou společnost, ve které jsou jevy, které je nutné vymýtit. Bohužel celé je to nemastné neslané, moc dlouhé a ani zajímaví herci to nezachrání. Chyběl tomu náboj, aby si to člověk doopravdy užil. A v podstatě to dopadlo stejně jako u Murakamiho 1Q84 – je to vlastně jen romantika schovaná pod nánosem špíny.

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62