UncleSam

UncleSam

okres České Budějovice

<< předchozí 1 2
    • 1.8.2018  07:39

Hodně hutný, člověk celou dobu čeká, co se podělá / kdo vybouchne nebo se složí. Absence hudby tomu jen dodává. Konec je už nefalšovaný drama. Silný zážitek.

• 19.5.2017  13:21

Musela jsem prehodnotit. Ze 4* na 5*. Pokazdy, kdyz ten film vidim, se mi libi vic a vic!!! Je to presne unosne romanticky a vtipny zaroven.

• 15.3.2017  15:00

Skoda toho prekombinovanyho konce. Film trosku prehnane idealizuje vztah otce a dcery, ale je kouzelne vtipnej a ma spad

• 4.3.2017  09:07

Festival Otrlého Diváka opět přinesl velký klenot českému publiku!

• 23.11.2015  13:52
    Spectre (2015)

Inu, po Skyfall bylo jasné, že návrat bude těžký. Spectre to ale vcelku ustál. Nejvíc mě iritovala scéna "honička auta vs. letadlo", kdy Bond měl bejt už asi tak pětkrát mrtvej, ale budiž...

• 16.8.2015  11:49

Kamarádi říkají, že nemám duši, protože tenhle film mě prostě (u)nudil. Šla jsem na něj dvakrát a ani jednou jsem ho nedokoukala. A to jsem z kina nikdy předtím neodešla! Strašně mi vadilo chování postav, příběh mi nepřišel ajímavý a hlavně od začátku víte, jak to celé dopadne. Pro mě prostě ztráta času. Hvězdička za animaci a hvězdička za to, že to není nechuťárna urážející inteligenci.

• 24.4.2015  14:55
    Samba (2014)

Skvělé! Že mělo jít o komedii mi teda nepřišlo. Šla jsem na film zadarmo (práce uvaděčky má své výhody ;)) bez větších očekávání. Podle popisu jsem čekala nějakou slaďárnu, jen odvar Nedotknutelných. Takže jsem během filmu byla příjemně vyvedena z omylu ;)

• 27.3.2015  19:10
    Úplně normální (TV seriál) (2012)

Skvělá odpověď veškeré té politické korektnosti!

• 27.3.2015  16:38

Skvělý a jedinečný film. Celkem nevídaný počin v současné filmové tvorbě, který vás zklidní, donutí přemýšlet, pokládá filosofické otázky... Je to opravdu nádhera.

• 27.3.2015  16:35

Něco horší, něco dobré, jedna výborná. Na můj vkus je to tedy málo. Upřímně, moc nechápu, jak se tolik lidí může evidentně upřímně smát lidské nenávisti. Nejsem žádná citlivka, ale v tomhle filmu mi to prostě a jednoduše nesedlo.

• 4.3.2015  12:52

Tak jako... Docela zajímavý, ale taky hodně přeslazený a v některých pasážích zdlouhavý. Super byly ty osobní, niterný konverzace vedený vlastně s "robotem".

• 26.2.2015  15:33

Vážně dobrej českej film, konečně! Bála jsem se, že to bude moc vyhrocený, nereálný, ale opak byl pravdou. Mrzelo mě, když to skončilo a určitě půjdu ještě jednou

• 29.12.2014  16:00

Tenhle film má všechno! Je vtipný, napínavý, romantický, animovaný :) Většinou se mi při posledním zmíněném adjektivu vybaví "ujetá bláznivina pro děti s pár vtípkama pro dospělé", ale tenhle film nad ostatními jednoznačně vyčnívá.

• 21.12.2014  12:24

Zklamání, které byste s knihou nezažili. Pro mě nuda, pocit "tohle už jsem někde viděla" a rozčilení ve stylu "co si to sakra vymyslel?!" "Dvojku" ani "trojku" vidět nehodlám ani zadarmo

• 16.12.2013  16:43
    Spider-Man 2 (2004)

Strašně mi vadily ty sentimentální proslovy Peterovo tety

• 23.10.2012  14:54

Dlouho jsem se bála na tenhle film jít, protože když je okolo něčeho moc velký haló, tak to já hážu zpátečku a dlouho váhám... Nakonec se moje očekávání, že film bude moc dojemnej a bude příliš hrát na city díkybohu nepotvrdilo. Krásná práce, dobře odvedená!

• 13.9.2012  21:56
    Ve stínu (2012)

Opravdu velmi, velmi dobré! Film má atmosféru, která by se dala krájet, Trojanovi věříte každé slovo (a nejen jemu), temné basové linky doplňují pocity strachu a očekávání... Jediné, co mi vadilo, byly scény trochu delší, než by musely být. Ale je to opravdu precizně natočená detektivka, překvapivě drsná a realistická.

• 10.6.2012  21:59
    Lidice (2011)

Píšu komentář chronologicky podle děje filmu: Nechápu, proč musí film o Lidicích začínat šoustáním v nějaký dílně (obecně nemám moc milostný scény ve filmech v oblibě). Taky je zajímavý, že za Šímou vždycky přijde návštěva, ale "už je pozdě" a oni na sebe mají jednu nebo dvě minuty. Naopak výborně na mě zapůsobila scéna kdy Heydrich hraje před plným sálem - orwellovsky stejných mužů v sáčcích. Scéna v hospodě, kdy ten ženatej maník přemýšlí nad tím, že by si měl přestat jen vymýšlet a začít vážně něco dělat a kdy se rozčiluje nad tím "kde je sakra ten vodboj" mi přijde fakt reálná a dobrá a uvěřitelná. Provedení atentátu - jo, dobrý. Docela pěkně natočený, ale šlo by to i líp. Poslouchání jmen popravených, modlitba za jejich duše a do toho tisk vyhlášek = super! Výslech Aničky je hnus, ale bohužel asi docela historicky přesnej. Obklíčení a mašinérie byrokracie v Lidicích... děsivý a podle mě fakt dobře natočený. Scéna slušná, herecký výkony přesvědčivý (obzvlášť Bydžovská je jako vždy perfektní). Poprava, králíci a Vlček na hřbitově - k tomu nemám co dodat. Šílenej smutek a hysterie matek když jim braly děti? Strašný. Roden hrabající ve sněhu je trochu na hraně mého vkusu. Scéna kdy pak přijde za němčourem a prosí ho, ať ho zastřelí je podle mě už trochu přestřelená. Obzvlášť věty typu "Víte kolik to stojí a co je by s vaším zastřelením bylo papírování?" Ani návrat Šímy u příležitosti stavění nových Lidic mě moc nenadchl, ale nepřekvapilo by mě, kdyby to tak bylo... A ten finální rozhovor mezi Šímou a jeho bejvalou milenkou na mě byl taky moc. Nicméně perfektní hudba. "My ale někoho chytit musíme, rozumíte?! Musíme!" "Já v Boha věřím, ale vůbec, vůbec mu nerozumím." "Potřebujeme aspoň nějaký důkaz. - Nějaký důkaz? Co takhle vysílačku?" "A když odmítnu? - Budu zklamaný... A vy budete mrtvý." "Chlapi, dovnitř můžete, ale... ven už se nedostanete." "Marie, Marie nepište jí tam. Nevěřte jim!" Podle mě je prostě vážně dobře, že tenhle film vůbec vznikl. Je to rozhodně důstojný rozměrům tragédie v Lidicích...

• 10.6.2012  10:56

Báječná pohádka! Pěknej příběh, dokreslenej super písničkama a super scénařem! :)

• 6.4.2012  21:23

Umělecky výborně udělaný film! Prolínání písní s dokumentem, různé umělecké vložky a vsuvky, paráda! Samozřejmě, to, že hlavní protagonisti jsou (podle mě) hlupáci a burani, může nutit k nízkému hodnocení...

• 2.3.2012  11:47
    Modrý tygr (2012)

Tohle je taková příjemná, kouzelná pohádka. Líbila se mi, jako dospělému divákovi, a myslím, že se líbila i dětem v sále. První minuty se těšíte, jak ten tygr vlastně bude vypadat, příběh plyne pomalu, ale rozhodně není nudný. Tenhle film je hlavně o těžké představivosti a mě se líbila jak jeho vizuální, tak hudební stránka :)

• 13.10.2011  21:59

Slavnostní premiéra v Lucerně byla příjemným zážitkem :) Dokument samotný je zajímavý a překvapivě hodně osobní. Na můj vkus ale trochu moc americký...

• 11.10.2011  22:45
    Alois Nebel (2011)

Nevím kolik komentujících tady četlo předlohu. Ta je podle mě klíčem k celému filmu, a kdo ji četl, má vyhráno :)

• 10.10.2011  21:37
    Terapie - Série 1 (série) (2011)

První díl? Hrůza. Co to jako mělo být?! Ženská s ubrečenýma očima, Rodenův pořád stejný výraz a sprostý slova. Absolutně o ničem! A to má být česká seriálová chlouba?! Druhý díl už se mi zdál o trošku, trochu lepší. Ale stále si mě seriál vůbec nezískal. Rodenovi ani pacientům nevěřím ani slovo...

• 8.10.2011  19:37

Já, zapřisáhlý odpůrce Woodyho Allena, nechodím a nekoukám na jeho filmy. Už jednou jsem omylem viděla Kasandřin sen, který mě příliš neoslovil. A teď jsem šla do kina na Půlnoc v Paříži a ani jsem nevěděla, kdo to natočil. A líbilo se mi :) Nevím, názor na Allena asi nezměním, ale Půlnoc v Paříži mě mile překvapila hezkým příběhem, výpravou a samozřejmě prostředím :)

• 21.9.2011  09:26
    Mary a Max (2009)

Panebože, tak já si hledám nějakou příjemnou komedii na večer a najdu tohle! Já snad ještě neviděla depresivnější film :) Né, že by to nebyla krásná podívaná, to rozhodně je, ale komedie bych tomu neříkala...

• 18.8.2011  12:33

Zajímavý příběh neméně zajímavého hlavní hrdiny. Skvělí herci a krásná příroda jako doplněk. Velmi povedený film podle skvělé knižní předlohy, kterou doufám, alespoň někdo četl.

• 13.4.2011  20:30

Těšila jsem se moc, protože teď mám takové "sibiřské" období... Čekala jsem, že uvidím dechberoucí krajinky a záběry a taky, že jo. Hezký to bylo, ale leda pro dokument. Jako film to byla poměrně nuda... Nudný scénář, který člověka vůbec nevtáhl do děje a ještě horší střih, kdy jedna scéna trvala tak 10 sekund a vypovídající hodnotu měla nulovou... A další velké mínus - první polovina filmu jako by byla úplně bez hudby!! A to je u filmu, kde jsou dlouhé záběry na skupinku poutníků, fakt divný. To ticho až tahalo za uši. Čekala jsem víc, než hezkou krajinu. 2-3*

• 21.5.2010  14:21
    Black Books (TV seriál) (2000)

První série je výborná, ale pak jde úroveň dolů a člověk se zasměje jen u některých scén... Bernarda bych přerazila ocelovou tyčí :)

• 3.12.2009  17:35

Mnohem lepší než na Oscara vyslaný Protektor