Jehan

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 15.6.2020  22:47
    Staříci (2019)

Díky za tento film. Děj se táhne, někdy přímo plazí, ale nekompromisně. Trapnost a nemohoucnost stáří nesklouzne k rádoby veselému figurkaření dvou umanutých starců. Životní výkony Schmitzera a Mrkvičky. Jejich pachtění má jasný cíl; a realistické kulisy, ve kterých se oba hrdinové pohybují, umocňují celkový, svým způsobem monumentální dojem. Nejde jim jen o pomstu, ale především o spravedlnost. Přiznám se, že jsem byl rád za konečný výstřel. Žádné vyměknutí v závěru. Ovšem nejvíce mě vyděsila ta strašlivá scéna s klaunem (nebo co to bylo) v domově seniorů, který rozesmává osazenstvo. To už je snad lepší umřít na infarkt jako Antonín v omšelém obytném autě zaparkovaném na sídlišti...

• 22.4.2020  11:47
    Vabank (1981)

Výborná retro komedie ve stylu Podrazu s typicky polskou atmosférou a bravurními hereckými výkony v čele s Kwintem. Všechno nenápadně plyne k báječnému finále. Skvělý scénář!

• 17.3.2020  00:20

Clint prostě točí sakramentsky poctivé filmy. Je radost je vidět. Ten člověk prostě umí, má lidský i filmařský čuch. Tom Hanks jako obvykle naprosto uvěřitelný. Úplně jsem se lekl, že vidím Nikitu Michalkova.

• 28.2.2020  22:42
    Planeta opic (2001)

Rozhodně nezavrhovat! Už jen kvůli zábavnému závěru! Skvělé masky! Helena Bonham Carter je jako opička naprosto k sežrání! A ten starý orangutan vypadá jako Clint Eastwood.

• 28.2.2020  22:38
    Planeta opic (1968)

Viděl jsem poprvé v kině asi v 10 letech. Velký zážitek! Po mnoha letech jsem ocenil, že to je vynikající film.

• 28.2.2020  22:09

Osvěžující westernový koktejl se všemi ingrediencemi v podobě indiánů, gatlingova kulometu, zlata, nitroglycerinu apod. John Wayne a Kirk Douglas v životní formě. Wayne jako obvykle sošně toporný, zatímco rtuťovitý Douglas oslňuje skvělou kondicí a předvádí pozoruhodné gymnastické výkony. Navíc fešácké ohozy většiny aktérů, chemlonové paruky rudochů, občas nějaká vymydlená blondýnka, upocení mexikáni a jako bonus rvačka v saloonu ve stylu Limonádového Joea.

• 24.2.2020  23:40

Taková ta Clintova průměrná náladovka. Když má zrovna v 80. letech tuclectu náladu.

• 21.2.2020  13:34

Když tyhle americké poklady, které nám bolševik v době vzniku nedopřál v kinech, začaly dávat v 90. letech naše televize, byla to rána. Ty filmy jsou úplně stejně debilní jako sovětské. Snad jen vizuálně zajímavější.

• 21.2.2020  11:33

Každá generace asi musí dostat nějakého Artuše. Guy to zkusil, mně to moc nesedlo, ale to je můj problém. Koneckonců, už jsem na podobné maglajzy starý dědek.

• 15.2.2020  20:39
    Šílený hedvábník (TV film) (2019)

Parádní film! Loňská výstava stejného názvu v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze byla pro mě zážitkem roku a toto je milá připomínka.

• 15.2.2020  20:37
    Robin Hood (2010)

Asi nějaká snaha natočit Robina Hooda před Robinem Hoodem, či co. Jeho "družina" je divná parta nesympatických ksichtů, na které je lepší zapomenout. Nejlepší je Max von Sydow, který se k stáru našel v epizodních rolích v různých slátaninách. Nevýrazný, zbytečný film.

• 11.2.2020  23:12
    Gentlemani (2019)

Povedená taškařice! Guy Ritchie si vzpomněl, že pořád umí točit svižné, chytré filmy se specifickou poetikou kombinující starou dobrou Anglii a novou hnusnou Anglii. Myslel jsem si, že Podfu(c)k je nedostižný. Možná je, ale toto mě bavilo. I prasečí téma tam zase bylo... Film nenápadně táhne Charlie Hunnam, na počátku dokonale klamající tělem coby zakřiknutý mamlas, nejspíš gay. Jářku, zdání klame. Zajímavé je, že celá ta sebranka gaunerů jsou velmi inteligentní lidé s vytříbeným vkusem! Ach, ta saka, košile, kabáty, vesty, vázanky! Snad jen Kouč je trochu trouba, ale poctivý. A outfit má též dokonalý (ostatně jeho chlapci rovněž). No a jako bonus znamenitá úvaha na téma zhoubnosti heroinu ve srovnání s trávou.

• 11.2.2020  22:53
    Pašerák (2018)

Clint si na hodně stará kolena prostí točí filmy, které ho baví. Patřím k těm, koho toho baví taky.

• 11.2.2020  22:50

Dobrá prča!

• 28.1.2020  22:55
    Fotograf (2015)

Ale joooo, proč neee?

• 22.1.2020  22:42
    Fair Play (2014)

Přistoupil jsem na hru, kterou rozehrála režisérka. Rozehrála ji zcela v duchu filmové fair play. Film z hnusné doby o hnusných věcech a tak trochu o tehdejší atletice. Poctivý a dobrý film. Tehdy jsem běhal dlouhé štreky a byl jsem moc rád, že náš trenér doping striktně odmítal. Díky tomu nesměl trénovat ve Středisku vrcholového sportu. A dobře si pamatuji všeobecnou frustraci kolegů z reprezentace, když se na tu olympiádu v roce 1984 nejelo...

• 15.1.2020  14:11
    Kabinet Dr. Honzáka (TV pořad) (2020)

Tento typ pořadů obvykle nesleduji, tudíž nemám moc srovnáni; díval jsem se jen kvůli dr. Honzákovi. Žádný přínos jsem nezaznamenal, připadalo mi, že pan doktor u toho usíná a málem jsem usnul taky. Takže jsem tento kabinet zavřel a vracet se do něj asi nebudu. Škoda.

• 2.1.2020  22:06

Hodnotím to jako blbou slátaninu a paskvil. Man of Steel pohřben.

• 28.12.2019  23:24
    Záhada hlavolamu (TV seriál) (1969)

Jako kluk jsem byl bedlivý čtenář foglarovek, proto mě zmátlo, že scénáristé spojili dvě knihy (Stínadla se bouří a Záhada hlavolamu) do jednoho seriálu. Nu což, bylo mi 8 let a přistoupil jsem na tu televisní hru a radoval se z každého dílu. O 40 let později jsem si to stáhl a díval se znovu. Kritické oko jsem ponechal zamhouřené a radoval se znovu jako malý kluk z té báječné podívané. Z Jana Třísky, Václava Sloupa a ostatních třicátníků hrajících Vonty (jako klukovi mi to vůbec nevadilo). Z té sympatické klukovské party Rychlých šípů a kašírovaných dekorací v kombinaci s pražskými reáliemi. Atmosféru to má báječnou a jako celek to stále funguje. Aspoň na mně. A ta epická bitva s heroickou smrtí Roberta Komoura patří k velkolepému odkazu české kinematografie. Jako bonus děsivý astmatik EM v podání démonického Jaroslava Moučky a nádherný komentář s hlasem Radka Brzobohatého!

• 27.12.2019  22:43
    Příchozí (2016)

Stručně a upřímně. Blbost. Nelogické. Absurdní. Sobecká a bezohledná hlavní hrdinka. Vizuálně zajímavé.

• 2.12.2019  23:20

3* dávám spíše z povinnosti. Vlastně mě to vůbec nebavilo. V činoheráku možná...

• 25.11.2019  23:37
    Tina Turner (1993)

Paradoxně je hlavní hvězdou filmu zhovadilý Ike Turner v podání velmi přesvědčivého Laurence Fishburne. Bohužel psychopat a vynikající muzikant a producent Ike Tinu skutečně "udělal", ale kdyby neměla tu neuvěřitelnou sílu se z jeho vlivu vymanit, neměli bychom tu báječnou dámu, která v 80. a 90. letech válcovala světový pop. Angele Bassett skládám poklonu, jak to zahrála. A poklona té báječné muzice s Ikem i bez něho a vůbec. Výborný film! Jsem rád, že jsem ho díky ČT ART konečně viděl.

• 11.11.2019  00:01

Veskrze solidní práce. Film dnes ocení hlavně milovníci dobového designu a hudby Pavla Blatného. Jo, jak tu někdo naznačil, český styl noir klasických detektivek pokračuje i na úsvitu stagnace. A pak je tu šarmantní Eduard Cupák a jeho krásný hlas a k tomu femme fatale... Moučka je taky prima. :-)

• 10.11.2019  23:32

Viděl jsem poprvé kdysi jako kluk. Už tehdy mě fascinoval Queequeg a démonický Achab posedlý pomstou. Až v dospělosti jsem se seznámil s literární předlohou (inspirován paradoxně Jacquesem Cousteauem) a nestačil se divit mnohovrstevnatému a úžasnému Melvillovu textu, u kterého mi došlo, že nejde poměřovat velrybářské řemeslo 1. poloviny 19. století dnešními pohledy na lov inteligentních kytovců. Je v něm mnoho nadčasových poselství. Film je skvěle obsazený. Děj filmu je oproti knize samozřejmě přímočarý a vše, včetně charakterů, je zjednodušené. Triky z dnešního pohledu roztomile průhledné. To nevadí. Co zaujme, je skutečnost, že v posádce má každý svou cenu bez ohledu na etnický původ. To nebylo samozřejmé ani v Melvillově době, ani o 100 let později, kdy se film točil. Skvělý film.

• 9.11.2019  23:39

Řemen spadl.

• 31.10.2019  22:39

Jóó! Rock´n´Roll! Už jsem se bál, že dám jen 3***, ale ten epický závěr mě zlomil směrem ke 4****. Nebudu chytračit, asi se z toho tématu s touhle hereckou sestavou dalo vytěžit i více, ale nakonec je to dobrý hold úžasné době a úžasné muzice. Díky za to.

• 14.10.2019  22:57

Western k přemýšlení. Jeden z nemnoha.

• 9.10.2019  21:42

Velmi veselá bondovka, pro Čecha přímo lahůdková, zejména je-li milovníkem zimních sportů a ocení čs. pušku vzor 58 v akci. Roger Moore jako obvykle s nadhledem.

• 26.9.2019  00:47
    Vetřelec ³ (1992)

Bravurní způsob, jak se oprostit od předešlého a nabídnout nečekané.

• 25.9.2019  22:00
    Království (2007)

Kvalitní řemeslo s přesahem. Což není málo.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19