Než jsem tě poznala (2016)

Nebudu vychvalovat předlohu, nebudu se soustředit na odchylky kniha X film. Jen napíšu, že výběr hlavní herečky prostě nemohl být lepší. Skvělý. Perfektní. Geniální. Odteď ji miluju, i když jsem ji nikde jinde hrát neviděla :D (na Hru o Trůny nekoukám). Postavy byly obecně dobře zahrané, ale ona zkrátka válela. A taky soundtrack stojí za to, a to obyčejně "soundtracky seskládané z písniček" ráda moc nemám. Tenhle se ale povedl :)

Anomalisa (2015)

Po shlédnutí traileru jsem se na film dost těšila, hlavně kvůli animaci, ale i na příběh jsem byla zvědavá. Popravdě řečeno - asi jsem zklamaná. Příběh nejspíš má dost "kliček a zákoutí", ale člověk vlastně ani nemá šanci je zachytit. Možná jsem dost nedávala pozor, ale takhle to na mě působilo. Hluchá místa a mezery tam nejspíš byli schválně, kvůli atmosféře filmu, ale ve výsledku mě to spíš nudilo, než že by to ve mně zanechalo nějaký silný pocit. Docela se mi líbila ta "ledabylá animace" (i když ledabylá ve skutečnosti asi nebyla, že?), ale to je tak všechno. A bohužel, vůbec nemám chuť se na film dívat znovu, abych do něj pronikla trošku víc.

Malý princ (2015)

Když jsem vzala Malého Prince do ruky poprvé, byla jsem dost malá. Knížku mi ukázala mamka. Prvních pár vět mi přečetla ona, zbytek už jsem četla sama. Střídavě jsem se smála a plakala celou knížku. Od té doby jsem tuhle knížečku vzala opakovaně do rukou snad milionkrát. Byla jsem starší a starší, s každým přečtením jsem objevovala něco nového. O tom, jak je tahle knížka kouzelná, asi všichni víme. Nikdy jsem nevěřila tomu, že by někdo byl schopen tenhle poklad zfilmovat takovým způsobem, aby knihu neurazil. Nikdy jsem nevěřila, že by někdo dokázal tenhle jedinečný a překrásný příběh rozvést tak něžně, tak vkusně a hezky... Ale skutečně se to povedlo. A já se smála a plakala celý film. Stejně, jako u knížky. Nádherná animace, nádherná hudba, a hlavně úžasný příběh, který má v sobě spoustu myšlenek, co je třeba předat. A jen tak mimochodem, kino bylo plné rodičů s malými dětmi. Tím myslím děti ve věku 3 - 5 let. Tito rodiče nejspíš Malého Prince nečetli, nepochopili, nebo své děti považují za velice vyspělé na svůj věk. Ano, dětičky celý film své doprovázející dospělé bombardovaly otázkami typu "co se to v tom filmu vlastně děje", protože absolutně nechápaly o co jde. Ach ach.

Paddington (2014)

Je to barevná, milá až roztomilá, dojemná a celkově prostě příjemná podívaná :) Na tenhle film jsem se těšila šíleně dlouho a vůbec mě nezklamal. Celou dobu je na co se dívat (obzvlášť se mi líbí zpracování jednotlivých pokojů Brownových) a medvídka jsem nepřestala milovat ani na vteřinu. Tohle bude film na který se obrátím, když mi bude mizerně a venku bude nečas :) 100%

S láskou, Rosie (2014)

Mám ráda romantické komedie, a tak když se vyklube něco nového, tak na to jdu. Ale když jsem šla na S láskou Rosie, tak jsem netušila, jak moc mě to nadchne. Jak já jim to všechno věřila. Bylo to vtipné, dojemné, lidské. Prostě bomba, dvěma hlavním sympaťákům bych vážně sežrala, že to všechno prožili :D 100%

Velká šestka (2014)

Hezký animák, který "rychle odsejpal" a měl pohodovou atmosféru. Nemáte moc možností seznámit se s vedlejšími postavami (i přesto jsem si oblíbila tu Růžovku s hromadou barevnejch bublin, haha), ale Baymaxe musí milovat každý a k tomu vám stačí jedna jediná minuta. Nejlepší věc na celém filmu je ale animace, která je opravdu překrásná a postavy se neskutečně přirozeně hýbou (jak je to jen možné?!)

Whiplash (2014)

O tomhle filmu jsem dlouho neměla žádné ponětí. Zčistajasna se zjevil - s Milesem Tellerem v hlavní roli úžasného bubeníka. A protože miluju bubny (ano, kéž bych na ně uměla) a líbí se mi Miles Teller, tak jsem nemohla nejít na tento kousek do kina. A nelituji. Bylo to originální, svižné a napínavé. Za mě 95%

Miluj souseda svého (2014)

Od tohohle jsem čekala hlavně kopec srandy, ale vyšlo z toho úplně něco jiného. Vtip tam byl taky, to ano, ale film mě donutil přemýšlet a taky roztát nad některými scénami. Po filmu mi zůstal příjemný pocit u srdce a taky přání mít taky tak úžasné dítě, jako měla v tomhle snímku Melissa :D 95%